BEURSNOTEERING WEERBERICHT HOOG WATER LEGER EN VLOOT LAATSTE BERICHTEN, Handel, Nijverheid es Visscherij SL1FELOSS Mijnhardt's Zenuwfabletten V erscliillende Berichten mömtwffen wï delwlnlgmq vwn dxJwcfó huid mvmde vmtfeging wnfatimii. 'BUITENLAND Algemeen Overzicht Beknopte Mededcelmgen AMSTERDAM, 15 Juli. (Slotkoers). Het eerste getal geeft den slotkoetrs van Vrijdag, het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 103 dertien zest.— 1037/8- 5 pet Ned. '18 101%— 10l3/„. 4i/2 pet. Ned. '17 995/8—99%. 2i/2 pel. N. W. Schuld 631/4— 635/8'. 3 pet. do. Oblig. 7675 elf zest. 3 pet. do. Certif. 75 vijftien zest.75%. Cert. N. H. Mij. 173-1721/4-473%. A. N. I. Handelsb. 162%— 162. A. Kol. Bank 233%—233%. Kon. Petrol. A. 388-390—387%-389%. Amslerd. Bank 184%—1843/4. Cult. Mij. Vorstenl. 153%154i/2. Handelsv. Amsterd. 654.659-650-653. Javasche Cultuur 393-396—395- 398. Javasche Cultuur 393-396—395-398. A. Deli Mij. 394-397%— 397-390. Amsterd. Rubber 265-266%—266-268. Ned. Amerik. vaart 65%— 63. Ned. Scheepvaartunie 205-206%— 204- 205." Kon. Holl. Lloyd 93/4—9%. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 92— 92%. A. Paketvaart 223% Bank Associatie 68%— 687/8. Gouda A. 489—475. Philips A. 880-884—875-8813/4 Anaconda 238%— 239-230. Steels 1977/8—2011/4.' Erie 8O3/4'. Union Pacific 2421/4-257-258. Common Marine 5 een zest.—5%'. Prefered do. 46i/4— 46%. Maxwell Gr. C. v. A. 33/4 Prolongatie 43/4— 4%. Russen Obl. 1880 1% Consols 21/1—21/4. Hope 1 elf zest.—1 negen zeS't. Markt sluit op laagste prijzen. Wisselkoersen: Londen 12.07 derLien zest.12.07 der- Uien zest. Berlijn 59.31—59.33. Weenen 35.0435.05. Parijs 9.75—9.75. SBrussel 34.61%34.61. Dollar Cable .2.49—249 een zest. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Juli. Hoogste barometerstand: 771.6 te Yarmouth. Laagste barometerstand. 756.6 te Andennes. Verwachting: Zwakke tot matigie wind uit O. rich tingen. Meest licht bewolkt. Droog weer. Iets warmer. Thermomelersland alhier 's morgens 9 uur 66 gr., 12 uur 72 gr., '3 uur 77 gr. Dinsdag 16 Juli. Zon op 4.57; onder 9.12. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.42. Maan op 4.56 v.m. Volle maan 21 Juli. Vlissliiges. Z o m e r t ij d, Dinsdag 16 Juli 10.20 Woensdag 17 IJ,24 Donderdag 18 12 16 Frgdag 19 13 05 Zaterdag 20 13.46 Zondag 21 16 21 Maandag 22-, 17 59 ^JËLet tijdstip van hoog water ts Dom ar g valt 9 minutar- na dat ie Vlis wat Eindexamen R. H. B. S. te Oostburg. Geslaagd voor het eindexamen afd. B J. de Vuyst, Breskens; G. H. Beuniugh, Groede; L. C. Tol, Breskens; I. A. Brak man, Oostburg; J. M. Scholte, Siuis (St. Anna Ier Muiden; P. A. Neeleson, Cad- Zan'd; P. S. Schippers, Aardenburg en Marie H. J. van Griethuijsen, 'Groede. o- Afscheid Jac. van Elsa'cjker. Vrijdag heeft de lieer Jac. van El- sacker afscheid genomen van de Rotter- damsche schoolvereeni ging, waaraan hij 15 jaar verhonden is geweest. Hij is door den directeur, door personeel, ou ders, leerlingen en oud-leerlingen op de meest hartelijke wijze toegesproken. Allen gewaagden ervan, hoe de Rotterdamsche Schoolverceniging hem, den uitstekenden paedagoog en leermeester, zal missen. De toespraken gingen met het aanbieden van cadeaux gepaard. De heer Van Elsacker gaat zich geheel aan de voordrachtskunst wijden. De sergeant-machinist R. K. van der Sluis wordt overgeplaatst van de Van Speijk naar den onderzeediensit- kazerne en de machinist-majoor H. Evers van de Van Speijk naar de Gruno Blijkens bij 'L departement van de fensie ontvangen bericht, zijn de torpe do'boolen Z 5 en Z 6 te Göteborg aan gekomen. Iïr. Ms. torpedobloot jager Kortenaer is te St. Thomas aangekomen op de thuisreis van Curasao naar Nederland. «- Er was Zaterdag zeer veel belang stelling bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den bij het vlieg ongeval te Huisduinen om het leven ge komen sergeant-vlieger A. S. Flick. In de kerk waren ongeveer dertig bloemstukken neergelegd. De kerkdienst werd bijgewoond o.a. door den commandant der Luchtvaart- afdeeling kolonel Hardenberg, als verte genwoordiger van den minister van de fensie, door majoor Sillevis als vertegen woordiger van den chef van den Gene- ralen Staf en door majoor Heffener als vertegenwoordiger van het korps lucht doelartillerie. Kolonel Hardenberg gaf uitdrukking aan het gevoel van deernis over het ge beurde, waarbij weder twee jonge levens zijn heengegaan. Spr. huldigde in waar- deerende bewoordingen de nagedachte nis van sergeant-vlieger Flick en dankte hem voor de nauwgezette plichtsbetrach ting, welke hij steeds heeft betoond. Het korps lijdt door zijn heengaan een zeer groot verlies. Daarna sprak majoor Sillevis namens den chef van den Generalen Staf. Ook op de begraafplaats was groote belangstelling, UIT MIDDELBURG. Op de Israëlitische begraafplaats a 1- h i e r is heden aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van wijlen den alom in Middelburg, in geheel Zeeland en ook buiten de provinciale grenzen bekenden heer M. I, de Groot, die o. aals taxateur een zeer werkzaam leven achter zich had, en die Donderdag alhier op 76-jarigen leeftijd is overleden. Een tiental rijtuigen volgden van af het sterfhuis in de Abdij den lijkwagen en aan het Kerkhof wachtten velen, on der wie leden der balie en notarissen, den stoet op, om een laatsten groet te kunnen brengen aan den overledene, die in zijn leven zoo veler sympathie mocht verwerven. Ook merkten wij op den kantonrech ter alhier. In de kapel hield de leeraar der Is raëlitische gemeente de heer E. Gokkes een treffende toespraak, waarin hij o. a. wees op de slagen die de kleine Israëliti sche gemeente alhier den laatsten tijd treffen. Spr. bad God, dat hij den engel des doods zqu aanmanen, zijn werk te stop pen, maar anderzijds merkte hij op, dat 70 jaar den eigenlijk toegemeten leeftijd is en men dus dankbaar moet zijn ook dezen betreurden doode zoolang te heb ben mogen behouden. Aan de open groeve sprak het eerst de heer I. M. Boasson Hz., als voorzitter der Israëlitisch gemeente, en bracht dank voor hetgeen de overleden^ o. a. langen tijd voor de gemeente als secre taris is geweest. Nadat de heer M. de Miranda als vriend had gesproken, schetste de heer W. Hi-, ooien als oudste notaris wat hij en zijn ambtgenooten aan den heer De Groot verliezen, en dat niet zoozeer als. taxa teur, dan wel als adviseur. Spr, heeft dit gedurende 37 jaar kunnen waardee- ren. Als oudste der aanwezige leden der balie voerde de lieer Mr. J. E. "van Deinse het woord en schetste de groote kennis van den heer de Groot op rechts kundig gebied, zonder dat hij jurist was. De overledene waakte meermalen tegen te ver gaande juristerij. Nadat het graf was gedicht en de ge beden waren uitgesproken, dankte de eenige zoon, de heer I. P. J. de Groot, de sprekers voor de treffende wijze waarop zij het karakter van zijn vader hadden geschetst en sprak de hoop uit, dat het hem en zijn kinderen gegeven zouden zijn de voetsporen van den over ledene te drukken. Nadat verschillende kransen en bloem stukken, waaronder van de balie, van de notarissen en van het personeel van den overledene op het graf waren neer gelegd, verlieten allen het kerkhof, over tuigd een goed en nobel mensch aan den schoot der aarde te hebben toever trouwd. UIT DE STAATSCOURANT. Toegekend de eere medaille van de Oranje Nassau-orde in zilver ,aan J. v. Goudzwaard, te Stroodorp (gem.Wis- senkerke), voorwerker bij het landbouw bedrijf Steenhove, aldaar. VERDRONKEN. Zondagmiddag is de 17-jarige L. v. G. uit Zwolle in het zwem|bad aan het Zwarte Water gesprongen, hoewel liet zwembad gesloten was. De jongen zonk in de diepte en werd 11a 'n half uur levenloos opgehaald. Aan het stille strand te Scheveningen is Zaterdagmiddag de 22-jarige H. v. G. ambtenaar ter provinciale Griffie bij het zwemmen verdronken. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 15 Juli. 3 uur. Nieuwe week op onaangename wijze ingezet. Fondsen die in de afgeloopen week van aanbod te lijden hadden, waren aan groote verkoop onderhevig. Acoustiekaand. verloren. Handel overigens van kleine afme tingen. Margarine Unie en Oalvé Delft vast ge opend, liepen terug. Philipsaand. een verlies. Eordaand. stelden zich op 'lagier ni veau. Knnstzijde-aand. kalm en eerder iets lager. Boetons openden reeds dadelijk 10 pCt. beneden Vrijdag en daalden ver der later herstel. Alg. Exploraties eveneens in reactie. Rubberaand. begin berust boven vori ge koersen, later weer op vorig peil. Koninklijken goed op peil. Prolongatie 4| DE OPERATIE VAN DEN ENGEL- SCHEN KONING. LONDEN, 15 Juli V.D. De operatie van den koning, die hedenmorgen, plaats vond, is gelukkig geslaagd. Bij de opera tie waren 7 doctoren aanwezig. SOCIALISTISCHE STUDENTEN- BOND ONTBONDEN. DRESDEN, 15 Juli. V. D. Door een beschikking van rector en senaat der technische hoogeschool te Dresden is de socialistische studentenbond verboden, en zal niet langer erkend worden als gelijkgerechtigde corporatie van studen ten. Als reden worden opgegeven de niet-academische gedragingen van den bond in verschillende gevallen. PROF. DELBRUCK f BERLIJN, 15' Juli, V.D. De bekende hi storicus prof. Delbrück is In den ouder dom van 81 jaar ploLseling overleden. ITALIAANSCHE HULDE AAN AMERI- KAANSCHE VLIEGERS. ROME, 15 Juli V.D. De Italiaansche onderstaatssecretaris Van de luchtvaart Balbo, heeft gisteravond aan het diner dat ter eere van de Amerikaairsche Oceaanvliegers Yancey en Williams werd gegeven in aanwezigheid van 400 voor aanstaande persoonlijkheden op lucht vaartgebied alsmede Mussolini aan de koene vliegers de gouden Italiaansche luchtvaartmedaille toegekend voor hun geslaagde transatlantische vlucht. Deze medaille is de hoogste onderscheiding welke Italië bezit. Yancey beantwoordde met een rede, de redevoering van Balbo en hij stelde de drie chrono meters waarvan zij zich op hun tocht hadden bediend aan den Duce, Balbo en de Tinedo ter hand. CHINA EN SOVJET RUSLAND. PEKING, 15 Juii V.D. .Uit Nan king wordt gemeld, dat de nota van Rus land daar gisterenavond werd ontvangen In officieele Chineesche kringen wordt verklaard, dat de nota in geheel China groote verstrooidheid 'heeft gewekt, en dat men alleen reeds dien toon als pro- voceerend beschouwd. Heden zal een kabinetszitting onder voorzitterschap van Tsjang-kai sjek gehouden worden. Het is de vraag of de Nanking regeering in staat is Rusland binnen drie dagen te antwoorden. Ook zonder toestemming der Sovjet-regeering zal de Chineesche re geering den termijn van antwoord ver lengen. LONDEN, 15 Juli V.D. Uit Sjanghai wordt naar aanleiding van een officieel telegram uit Charbin gemeld, dat Moskou de autoriteiten te Charbin heeft mede gedeeld, dat een Russische gevolmachtig de onderweg was, die alle punten met de Chineesche'regeering zal behandelen. Uit het zenden dezer ge vol! machtigde ziet men een teeken, dat er nog'mogêiijkhe- den bestaan langs vreedzamen weg tol een oplossing te komen. Op de werf der K011. Mij de Schelde te V1 i s s i n g e n is hedenmorgen de kiel gelegd voor het motorschip „Dem- po" voor den Rotterdamschen Lloyd Onrustig en Overspannen. Gebruik hier tegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotii en Drog (Ingez. Med.). NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK. Zondagnacht is opder Dubbeldam aan de tweede tol een Pord-auto, ge merkt H 58071 tegen een boom gere den. De auto vloog in brand. Eén der inzittenden van den auto werd als lijk onder den wagen uitgehaald. Het' lichaam was geheel verkoold. De ande re inzittende heeft nog even geleefd. De Courant meldt nog liet volgende: Zondagnacht begaven drie heeren en een dame zich met een auto van Wil lemsdorp naar Dordrecht. Op den rijks straatweg even voorbij de Wieldireclitsiche Zeedijk botste de auto, waarschijnlijk door onoplettendheid van den chauffeur tegen een afgezaagdèn boom langs den weg. De wagen maalde een halve slag om en vlopg in 'brand. Twee der inzittenden wérden met groote kracht tegen de straat geslingerd; de 22-jarige G. de K. was op slag (lood, terwijl mej. D. P. bewusLeloos en in zeer zorgwekkenden toestand werd op genomen. D,e 22-jarige A. U. en de 30- jarigeA. A. konden zich niet uit den verwoesten wagen werken en werden door bel ontploffen van het benzine reservoir met de brandende vloeistof overgoten. Zij kwamen jammerlijk in de vlammen om. Mej. P. werd naar het Gemeente-Ziekenhuis te Dordt vervoerd, waar men ernstig voor haar leven vreest. De overblijfselen der drie slachtoffers, die verschrikkelijk waren verminkt en nauwelijks te identificeeren waren, zijn naar de algemeene Begraafplaats te Dub beldam overgebracht. Allen waren tp Dordrecht woonachtig. ,Het Volk" 'meldt nog dat de heer U. buiten medeweten van zijn vader, die als vertegenwoordiger van een Rotter damsche firma de auto in gebruik heeft, omstreeks halfzeven in den avond den wagen uit de garage heeft gehaald. Hij heeft in Dordrecht ook eenigen lijd ge toerd en onderweg de overige personen opgehaald, waarna zij omstreeks 12 uur te Willemsdorp aankwamen. Het hotel Waterloo, dat het doel bleek te zijn was reeds gesloten, waarop de terugtocht werd aanvaard, met het noodlottig gevolg hierboven vermeld. Zondagavond te 10 uur was mej. P. nog steeds buiten kennis en haar toe stand zeer zorgwekkend. Unas VQT pakie 20 cent. - i (Ing. Med.] Scherpe nota van Rusland aan China, De Sovjetregeering heeft door het op treden van de Chineesche autoriteiten te gen het Russische spoorwegpersoneel in Mandsjoerye haar tanden laten zien. De Sovjetregeering heeft n.l. aan den Chineeschen zaakgelastigde nota's over handigd, bestemd voor de 'regeeringen te Moekden en Nanking, welke nota's het karakter dragen van ultimata. Hierin teekent de sovjetregeering scherp protest aan tegen de voorvallen te Charbin, docli wil ook thans nog vast houden aan haar politiek van vrten- schappelijke en vredelievende regeling der geschilpunten, met eerbiediging van de souvereine rechten van 'China. Zij maakt de Chineesche regeeringen er evenwel opmerkzaam op, dat zij oofk, over voldoende middelen beschikt, om haar rechten tegen gewelddaden te bescher men. De nota's stellen dan voor, over te gaan tot de onverwijlde bijeenroeping van een Chineesch-Russische conferentie tot regeling van alle geschilpunten be treffende den Oost-Chineeschen spoor weg. Voorwaarde voor het bijeenroepen dezer conferentie dient echter te zijn de onmiddellijke vrijlating van alle gear resteerde Sovjet-onderdanen en de direc te opheffing van alle maatregelen 'der Chineesche autoriteiten tegen de Sov jet-vertegenwoordigingen en spoorweg ambtenaren. f De Sovjet-nota's wijzen er den re- geeringen te Nanking en Moekjden op, dat de verwerping van het Russische voorstel tot het houden van genoemde conferentie ernstige gevolgen zou kunnen Rebben, en verklaren in den trant van een ultimatum, dat het Chineesche ant woord binnen drie dagen verwacht wordt. Uitdrukkelijk wordt hieraan de 'waarschuwing vastgeknoopt, dat de Sov jet-Unie, ingeval een onbevredigend ant woord ontvangen mocht worden genood zaakt zou zijn, andere middelen ter ver dediging van haar rechten aan te wenden Een nola dus met liet karakter van een ultimatum tegen een regeering, die geen communistische propaganda xvenscht in liaar gebied, en daartegen maatregelen heeft genomen als waar tegen de regeering van Mantsjoerije pro testeert. "Want juist in het onontwikkel de China kan dergelijke propaganda nog zeer gevaarlijk werk doen. Inderdaad zou die ernstige gevolgen voor het ver re Oosten kunnen hebben. Doch ander zijds is de vraag zeker voor de hand lig gend, of Rusland met de bezetting vajn de Ooslerspoorweg wel uitsluitend een actie tegen een propaganda bedoeld heeft, en of niet de tendenz dient ge zocht, dat China den Z. MandsjoerijschJen Sooorweg geheel aan Japan wil ont trekken. ITet kan niet ontkend worden, dat de Chineesche regeering reeds lang naar liet bezit van den spoorweg verlangde,: doch het is een feit, dat de Russen nim mer de overeenkomst van 1924 hebben nageleefd, inzonderheid wat betreft de bepaling, dat evenveel Chineesche als Russische eniployé's bij den spoorweg le werk moesten worden gesteld. Volgens officieele Chineesche berich ten uit Charbin heeft de So^Jpt-regee- ring doen welen, dat een Russische gevolmachtigde is afgezonden 0111 de kwestie te bespreken Dit wordt be schouwd als een aanwijzing, dat naar 'n vredelievende oplossing wordt gestreefd. Voeg hierbij dat China zeker niet tegen Japan zou opgewassen zijn, zoo zij met die inbezitneming ernst wildie maken, en dat een Russisch-Japains'cli bondgenootschap zich dan zal doen gel den, dan lijkt het waarschijnlijk' dat Chi na Wel' op liet zoeken naar een vreed zame oplossing in zal gaan. Inlussclien zijn reeds bataljons Ja- pansclie infanterie te Moekden kan ge komen 0111 het Japansche spoorwegnet ïn Z. Mandsj'oerije te bescneraien. De crisis in de textielindustrie van Lancashire. Zooals te verwachten was, hebben de arbeiders in de katoenindustrie gewei gerd, de legen 29 Juli a.s. door de; werkgevers aangekondigde loonsverla ging van ruim 12% pet. te aanvaarden. Bij de stemming, uitgeschreven door ide Opera led Spinners Amalgamation werd 97% pet. van het totaal aantal stemmen vóór 'n slaking uitgebracht. Op een ver gadering van 170 gedelegeerden der. Amalgamated Weavers Associations, die 27 bonden vertegenwoordigden, is een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat men liever liet werk zal neer leggen dan 111 de loonsverlaging toe te stemmen. Het resultaat van de stemming onder de kaarders is nog niet bekend, doch ook hier verwacht men hetzelfde resultaat. Werkgevers 'en werknemers blijken dus beide vastbesloten ,niet toe le geven. Men verwacht de interventie van den minister van arbeid miss Bondfield. En ieder hoopt op succes. Bij een staking zouden 'n hall' millioen arbeiders zijn betrokken waarbij bij eenigen langeren duur nog de aanverwante bedrijven ko men. Oceaanvluchten. Het Amerikaansche departement van Marine heeft gisterenavond draadloos bericht ontvangen, dat het Amerikaan sche Oceaanvliegtuig „Untin Bowler", dat van Chicago op weg was naar Berlijn in den nacht van Zaterdag op Zondag te Port Burw'ell door een Z.W.-storm van zijn ankers is geslagen en in zee gedre ven, waar 't op grooten afsLand van kust door ijsmassa's is omgeven. Hjet vliegtuig lag vlak bij de kust voor an ker, terwijl de vliegers in een geïmpro viseerde monlageloods bezig waren met het verrichten van reparaties. Zij Wed den door Eskimo's gewaarschuwd, doch konden het vliegtuig niet meer berei ken. Het toestel zal zeker ernstige scha de hebben opgeloopen. Het vliegtuig Maarschall^ Pilsudski", dat op weg was van Le Bourget naar de Ver. Staten is bij een landing op' de Azoren verongelukt. De motor ontplof te, waardoor Idzilcowski werd gedood en Kubala ernstig gewond. DE PAUS BUITEN HET VATIC AAN. De correspondent van ,,De Tijd" te te Rome meldt, dat de Paus in een audi ëntie, aan den gouverneur van de Vati- caansche stad verleend, heeft medege deeld, dat hij voornemens is op 25 Juli een sacramentsprocessie te houden op het Sint Pietersplein. Hiermede is het eerste officieele ver laten van het Vaticaan aangekondigd. Uit België. Brusselsche bladen melden, dat ko ning Albert Zaterdagochtend, nadat hij (met zijn ordonnans 'tie Mariakerke bij bij Oostende, in zee had gebaad, bij zijn terugkeer in zijn badkoets ontdekte dat Izijn gouiden. horloge ter waarde van 10.000 frank met ketting, een gou;den pennemes en een portefeuille met 500 frank verdwenen waren. Naar de correspondent van de N. R.Crt. te Brussel meldt ,is prins Leopold thans reeds in zooverre hersteld, dat hij de opening van een provinciale land bouwtentoonstelling te Gent heeft kun nen bijwonen. Prins Karei, die een zWare griep had, is eveneens aan "Se beterhand. Hij zal izoo gauw dit mogelijk wordt geacht, naar Zwitserland vertrekken en aldaar verscheidene weken kust nemen. Uit Engeland. Zaterdagavond is er aan het Buc- kingliampaleis een door zes geneeskundi gen onderteekend bulletin omtrent den toestand des konings uitgegeven. Daar in wordt gezegd dat de algemeene ge zondheidstoestand des konings verder is verbeterd. In den rechterkant van 'de borstholte is echter een abces, dat ver wijderd moet worden. De daartoe nood zakelijke operatie zou heden verricht worden. De eerste Lord der Admiraliteit heeft gister in een rede te Sheffield ld|e algeheele afschaffing der duikbooten ver dedigd. Uit Du itschland. In het proces Stinnes is tegen Hugo Stinnes acht maanden gevangenisstraf en 200.000 mark boete geëischt, tegen Not- niann, von Waldow, Leo en Eugen Hirscli elk zes maanden tegen Bella Gross vijl' maanden en tegen Scfmeïd d,rfe maanden gevangenisstraf, met af trek van drfc: weken voorloopige hechte- nis| voor Stinnes, veertien dagen voor Notmann 'zeven weken Leo Hirsch, een week voor Bella "Gross en vijf dagen vooir Schneid. Ter toelichting van den eisch ver klaarde de proc.-generaal, dat hij bij Stinnes als verzachtende omstandigheid aannam, dat hij niet van den beginne af, doch pas in 1926 het ongeoorloofde ka rakter van de zaak had ingezien. Ten £1 j 11 laste' komt echter ,dat juist hij, een man ,die in het bedrijfsleven èen groote rol speelt, met buitenlanders heeft samengespannen om liet Dujtsche rijk te benadeelen. Hieruit moet men poncludeeren tot een gebrek aan va derlandsliefde dat bij den huldigen nood toestand van het Duitsclie volk zeer be zwarend is. Ten aanzien van Notmann

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2