maakt Aet Aaa/i zacht en vei. KUNST EN WETENSCHAP LEGER EN VLOOT RECHTZAKEN, SPORT Handel, Nijverheid en Visscherij Verschillende Berichten ontvangen en niet minder die zakenmen- schen, die het artikel niet verkoopen, en die zeker nu wel overtuigd zullen wor den het in geen enkele zaak op dit ge bied mag ontbreken. Alvorens nu een kijkje op het tooneel te gaan nemen, willen wij langs de wan den de reeds gereed zijnde standen be spreken en gaande langs den binnen muur, komen wij dan bij de f i r m a A. Dortwegt, die een groote sorteering in allerlei grootere en kleinere pannen, vormen en andere voorwerpen van me taal, gebruikt bij de bakkerij, heeft geëx poseerd en daardoor deze stand vooral voor de vaklieden tot een van groote beteekenis heeft gemaakt. Van meer algemeene belangstelling zal zeker genieten de stand der firma Wed. B. van Doesburg uit Amsterdam, die voor het bekende merk koekjes „De Lindeboom" in een groo- ten, breeden stand een haast niet meer noodige reclame maakt, want goede wijn maar ook lekkere koekjes behoeven geen krans. Toch maakt ook voor een finna als deze, hoe bekend ook, de concurren tie het noodig het „frappez toujours" toe te Dassen. Van een heel ander karakter is een der volgende stands tegen dezen muur en wel die van de Nederlandsche Mid- denstandsbank. Het zal hier zijn dat men zich kan overtuigen als zakenman van wat deze bank voor den middenstand doet en een kaart van Nederland toont door ingestoken nationale en oranje knoopjes, waar kantoren of agentschap pen van de Bank zijn gevestigd. In totaal is zij vertegenwoordigd in 271 plaatsen van ons land en voor wat Zeeland be treft in 39 der gemeenten. In den hoek treffen wij een fraaie stand aan van de firma G e b r. M o- gendorffuit Arnhem, die speciaal aandacht vraagt voor haar gebakdoozen van papier en daarnaast ook vele etiket soorten en andere bij bakkers en ban ketbakkers gebruikte papierwaren aL rollen inpakpapier enz. heeft geëtaleerd. De volgende stand tegen den korten muur is die van de bekende Nationaal Kasregisters, welke voor Zeeland en W. Noord Brabant worden vertegenwoor digd door den heer J. D o 1 s uit Ooster hout. Het groote nut van zulk een kasregis ter wordt door tallooze winkeliers reeds jaren erkend en het is haast onbegrijpe lijk dat nog niet iederen winkelier van eenige beteekenis, zulk een register heeft, dat voor hem boekhoudt en controleert en daardoor groote besparing geeft en een veiligheidsklep geeft tegen minder eerlijk personeel. Hoe doelmatig deze machines zijn, vooral als zij electrisch ge dreven worden, zal aan dezen stand aan ieder duidelijk worden gedemonstreerd De eerste stand aan de zijde van den buitenmuur is die van de Maro-fabrieken der firma F. Maasbommel, van Hove Co. te Rotterdam, die een pakkende reclame maakt voor haar bakkers ingrediënten en daarmede in een oven demonstreert, als het zocveelste bewijs hoe interessant deze tentoonstel ling voor ingewijde en leek zal zijn. Beide deze categoriën van bezoekers zullen zeker ook genieten van wat de volgende stand biedt, n.l. die der fabriek van deKnorsoep en, die hier kun nen worden geproefd als een bewijs hoe zij goed bereid en opgediend zich uitste kend doen smaken. Daarnaast treft men weer een stand aan van een firma, die in Zeeland en tot verre buiten onze provinciale grenzen een zeer goeden naam heeft en dan doe len wij op den naam van Melle. Het is de heer van Melle uit Goes, die hier in een bijzonder fraaie omgeving de artikelen étaleert van de firma van dien naam, die voor Breskens van zulk een groote beteekenis is. Naast de keurig1 ver pakte toffees, suikerwerken en biscuits van deze Zeeuwsch-Vlaamsche fabriek, vindt men er diverse koeksoorten van den Goeschen exposant. Deze stand zal door haar inrichting ieders bijzondere aandacht moeten trekken. De stand, die nu volgt, brengt eenige flinke bskkerijmachines voor de fabriek „de Waal" uit Nijmegen, die ook elders op de tentoonstelling zich laat zien en waarop wij dan ook nog nader terug ko men. Op een paar stands in deze zaal ko men wij nader terug, maar willen nu met onze lezers nog een bezoek brengen op het tooneel, waar niemand minder dan deDelftsche Gist- en Spiri tusfabriek een zeer keurige, in stijl gehouden stand heeft ingericht vol gens het ontwerp van haar reclamechef, den heer Theo J. H. Kokee. Op een bak kerijtentoonstelling vestigt de fabriek be grijpelijkerwijze de aandacht speciaal op haar artikel Koningsgist, voor geen enkelen bakker een onbekend artikel. Midden in den stand staat een bank, die geheel een vergroot model is van de pakjes Koningsgist, terwijl rondom be halve de spreuken, die de wenschelijk- heid betoogen om goede grondstoffen te gebruiken en om meer brood te eten, ook aardige voorstellingen worden ge geven van hetgeen door de fabriek nog meer dan gist wordt in den handel ge bracht. Een luchtfoto geeft een over zicht van de uitgebreidheid van 't be drijf. Men verzuime niet hier een kijkje te nemen. De zaal verlatende, nemen wij eerst een kijkje bij de stands onder de ve randa en dan wel allereerst in dien van de firma M. Spiering te Dordrecht en Middelburg, die nu wel niet precies een artikel kan brengen uitsluitend het engere doel der tentoonstelling betref fende, maar wier piano's en orgels en niet het minst haar gramaphone's, pa- thephone's en verdere mechanische en veelal electrisch gedreven muziek voort brengende machines, hier zeer welkom zijn, omdat zij kunnen zorgen dat exposan ten en bezoekers steeds muziek hebben. Het is nog niet zoo lang geleden dat wij over deze firma schreven, en als wij dan ook mededeelen, dat zij hier het beste van het beste heeft gebracht, dan weet men zeker ook van dezen stand wat te kunnen medenemen. De firma heeft bovendien een radio-installatie op gesteld, die door luidsprekers op ver schillende plaatsen in den tuin, doet hoo- ren wat Hilversum, Huizen of de buiten- landsche stations door den aether tot ons zenden. Thans komen wij weer bij een stand van de N.V. Handel- en Industrie Maat schappij „De Waal", te Nijmegen, die hier o. a. „de Slapende Bakker" ge bracht heeft. Dit is een machine of beter gezegd een automaat, die op vooraf vast gesteld tijdstip, zonder zich te storen aan arbeidswet of verbod van bakkersnacht- arbeid aanvangt om het deeg te berei den. Men heeft dan niet vroeg op te staan, het deeg heeft tijd te rijzen, zon der dat hulpmiddelen als mout en der gelijke worden toegevoegd. Door deze uitvinding wordt het werk van de bak kers zeer vereenvoudigd en het is niet te verwonderen, dat de slapende bakker in korten tijd populair is geworden. Het geldt hier zeker „komt, ziet en over tuigt u". Wij vertrouwen dat vele bak kers zullen doen als de heer Brouwer te Middelburg en zulk een steeds wakkeren automatischen knecht zullen aanschaf fen. Om wakker te blijven is een frissche dronk zeer welkom en die bekomt men als men kennis gaat maken met de limo nades van de firma Van den Heu vel Co. te Rotterdam en Amster dam, die ook een flfinken stand huurde en daar haar waren naar voren brengt. Dit doet ook de firma J. A. Pieters die als pachter der buffetten het overige deel der veranda vult met het buffet. Wij steken nu over en ontwaren dan tegenover de Kolfbaan een keurig met glas afgesloten gebouw, waarin het ge- heele bakkersbedrijf wordt uitgeoefend waarvoor de firma N. J. v. d. Kamp uit St. Oedenrode een flinke oven bouw de. De hier gebakken artikelen worden aan de liefhebbers verkocht. Wij zullen zeker gelegenheid hebben op deze bak kerij nog eens terug te komen, wat ook het geval zal zijn met de stands in de vergroote kolfbaan, waarvan er gisteren nog maar enkele gereed waren. Daarom voor heden nog alleen de mededeeling, dat Mej. Wed. Quist tegen de kolf baan een sigarenstand heeft, dat de heer J. Diesch op zijde tegen de bakkerij staat met een kiosk, waarin de Van Hou- ten's artikelen en de doosjes met Diesch' babbelaars hun weg wel zullen vinden, en ten slotte dat de firma Van Nelle een ruime openlucht thee- en koffie-schen- kerij ingei-icht heeft. Nehalennia. Onder voorzitterschap van den heer L. J. van Voorthuijsen hield de vereeni- ging „Nehalennia" in de sociëteit „St. Joris" haar- jaarvergadering. De voorzitter heette de leden welkom en in het bijzonder den heer van Woel- deren, daar deze als bestuurslid voor het eerst aanwezig was. Bij de behandeling van de ingekomen stukken werd afwijzend beschikt op een schrijven van den heer Bouwense en op een uitnoodiging om contribuant te worden van den Monumentendag. De secretaris, de heer Barentsen, bracht vervolgens het jaarverslag over 1928 uit, waarin o.a. gememoreerd werd de restauratie van den 'trapgevel te Veere, de portiek aan de Rouaansche Kade te Middelburg en de werkzaamhe den van de commissie tot samenstel ling van een boekwerk over de molens op Walcheren. H.et verslag eindigt met er op te wijzen, hoe de laatste jareinf, bijna zonder uilzondering, de toegangs wegen naar de steden op Walcheren on uitroeibaar leelijk worden volgebouwd. Blijkens het financieel verslag bleef het ledental stationair en was een batig saldo aanwezig. De verslagen werden met een woord van dank voor den geleverden arbeid goedgekeurd. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, mevr. Portheine en de heer P. Dumon Tak werden herkozen. Hon gaarsche Kapel Britann i a—V1 i s s i n g e n. In het Grand Hotel Britannia spieelt gedurende, de maanden Juli en Augus tus, een Ilongaarsche Kapel, welke in Hongarije een groote vermaardheid bezit en ongetwijfeld de beste mag worden genoemd van dergelijke ensembles, die thans in ons land optreden. Het pleit voor de voortvarendheid van de Directie van Britannia, dat zij diejze kapel, waarvan de Vlissingsche uitvoe ringen tweemaal per week door de A. V. R. O. worden uitgezonden, heeft we ten te engageeren. Niet alleen dans- en diner-muziek, maar ook concert-muziek wordt ten ge- hoore gebracht. De eerste week was. ondanks het on gunstige weer, het Dezoek zeer bevre digend en het laat zich aanzien dat, wanneer het straks werkelijk „zomer" is, de muziek- en dansliefhebbers in grooten getale telkenmale aanwezig zul len zijn. Uit den aard der zaak munt deze Ka pel uit in het spelen van Hongaarsche liederen en czardas' welke zoo mee slepend en temperamentvol ten gehoore worden gebracht, dat men geneigd is zich somwijlen af te vragen of het bloed dezer heeren in czardas-tempo door hun aderen stroomt. De primas is een kunstenaar op de Viool, waaraan hij een bijzonder vol en krachtig geluid weet te ontlokken. Op vallend is zijn krachtige streek en ui terst soepele stokvoering. Bovendien is hij een voortreffelijk zanger. Bovenal weet hij „vaart" in zijn Kapel te bren gen en wekt door zijn voorbeeld enthou siasme bij zijn 'medespelersen bij de toehoorders, dat bij de laatste meer malen tot ovatie's aanleiding geeft. Dan is er de cellist, die zoo af en toe keurige solonummertjes ten beste geeft, getuigende van een fijnzinnig, muzikaal talent en een geraffineerde opvatting, zich instemde in sublime klank-nuances Ook de cymbalist is een meester op zijn instrument, dat door de klank den ken doet aan een kruising tusschen harp en piano, en toont zich niet alleen als bescheiden begeleider, doch ook als so list, een pur-zang-artist. De solo's wel ke hij Zondagavond ten beste gaf, wa ren juweeltjes in hun soort. Voor ons nuchtere Noorderlingen is deze Hongaarsche muziek van een won dere bekoring en soms is de invloefdi die er van uitgaat als die van een glas Schuimende champagne. Q, Vereeniging „Rembrandt." Het Nationaal Comité Vereeniging „Rembrandt" heeft bericht ontvangen, dat de Koningin een belangrijke gift heeft beschikbaar gesteld. De état-major dei* schepen, be- hoorende tot het oefeningseskader, dat Maandag uit den Helder vertrok naar de Oostzee is als volgt samengesteld: Heemskerck: kapt. ter zee M. HH. van Duim, commandant, kapt.-luit. ter zee J. T. Furstner, le officier, luits. ter zee le kl. J. J. C. C. Bennik en A. G. Vro- mans, luits. t. z. 2e kl. A. J. E. Bik, K. W. Bornkamp, P. A. Mulock van der Bik, L. Strooband, J. Tissot Van Patot, W. M. de Vries en E. C. Wessels, 'offi cier van den marinestoomvaartdienst le kl. J. Walrave, id. 2e kl. ir. H. Buter, W. J. Dalinghaus, J. Hajenius en L. de Wilde, off. van gez. le kl. J. C. van' Heusden ,off. v. adm. 3e kl. A. A. Wijt. Z 5: luit. t. z. le kl. J. C. H. H. "Mac- kaij, emmandant, id. 2e kl. J. M. Madsen, ,ouds to officier, id. 3e kl. mar. res. D1, K. Duursma, off. M.S.D. le kl. R. de Vries ,id. 2e kl. G. Smits. Z 6: luit. t. z. le. kl. J. B. de Mees ter, commandant, id. 2e kl. A. Kroese, luit. ter zee 2e kl. mar.-reserve M. Wild schut, off. mar. stoomv. dienst le kl. G. den Hertog en der 2e kl. A. J. Rotoijn. O 9: luit. ter zee 2e kl. E. J. Borgle- sius, commandant, luit. ter zee 2e kl. O. den Booij, oudste officier, luit. ter zee 3e kl. G. Quint, off. mar. .stoomv dienst 2e kl. T. A. Sizoo. O 10: luit. ter zee le kl. C. Hellilng- man, commandant, luit. ter zee 2e kl. A. J. Bussemaker, oudste off., luit. lei- zee 2e kl. J. W. Ort, off. van den mar stoomv. dienst 2e kl. E. Wijveka|le en M. J. Drijver. -o- Brieven voor Oorlogsschepen. Aan de opvarenden aan boord va|n de oorlogsbodems, hehoorende tot het eskader, dat 8 Juli a.s. van Willems oord voor een oefenreis naar de Oost zee vertrekt, zullen dagelijks de vol gende brievenmalen worden verzonden naar Göleborg van 9 tot en niejt 12 Juli alleen voor H. M. lorpedoboolen Z 5 en Z 6; naar Oslo van 14 tot en met 19 Juli voor het geheele eskader, bestaande uit H. M. pantserschip „Heemskerck", de zeebooten O 9 en O 10; naar Karlskronal booten O 9 en O 10; naar Karlslktouja] van 23 tot en met 26 Juli alleen voio/r de Z 5 en de Z 6 en van 28 tot en met 31 Juli voor het geheele eskader. In deze brievenmalen wordt slechts opgenomen de volledig gefrankeerde cor respondentie, voorzien van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Tegen den Amslerdamschen mag netiseur, die een patiënt uit Dimmen had behandeld, welke patiënt na deze ondeskundige behandeling overleden is, was, zooals in het Ochtendblad van het Handelsblad van 23 Juni vermeld werd, te Alkmaar f 300 boete sub. 100 da geil hechtenis geëischl. De Alkmaarsche kantonrechter heeft thans vonnis gewezen en hem veroor deeld tot f 200 boete sub 10 dagen hech tenis. De kantonrechter overwoog in dit vonnis, dat verdachte in het onderha vige geval handelingen had gepleegd., die geheel buiten zijn taak als magnte- Prijs per pakje 20 cent. (Ingez. Med. j tiseur stonden en vielen onder de be voegdheid van den geneesheer. De diefstal in het Rijksmuseum. De Vijfde Kamer der rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in ide zaak van den 21-jarigen leerling ma chinist, die terecht heeft gestaan we gens diefstal van een schilderij, voor stellende Anna van Brunswijk, uit het Rijksmuseum te Amsterdam. Overwegen de, dat het feit een bijzonder ernsltig karakter draagt, legde de rechtbank ver dachte 1 jaar gevangenisstraf op, over eenkomstig den eisch van het O. M. Verdachte maakte zich eveneens schuldig aan diefstal van een schilderij uit het Erans Hals museum te Haarlem. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelb urg heeft veroordeeld wegens: met een rij wiel een weg in verboden richting berijden: R. F. H. L. S. te Vlissingen f 2 Jt>. s. 2d. h.: idem een weg geheel voor rijwielen gesloteni s: G. J. S. te Vlissingen f 5 Ib. s. 3 d. h.; de kunstmatige verdediging van een waterkeerenden dijk losmaken: C. P. en C. N.- en H. M. V. allen, te Middel burg ieder f 5 b. s. 5 d. h. met een handkar de Noordstraat in verboden richting berijden: P. de M. te Vlissingen f 10 to. s. 10 d. h.; te Koudekerke met een motorruituig berijden met een grootere snelheid dan 20 K.M.: J. M. K. te Goes: Vrijspraak. Kantongerecht teOostburg. De Kantonrechter te Oostburg heeft in de zitting van 2 Juli veroordeeld we gens Openbare dronkenschap: C. J. P, te Rotterdam, P. de M„ Biervliet, P. F. d. H. te IJzendijke, J. J. E. te Oostburg, allen f 15 b. s. 15 d, h.; J. J. V. te Oost burg, C. D. O. te Lewarde (Frankrijk) beide f 10 b. s. 10 d. hd; met rijwiel rijden zonder licht: J. H. v. H. te Amsterdam, G, P. te Aarden burg, L. v. H. te Eede en Th. T, te St. Kruis, allen f5 b, s. 5 d. h.; A. M. te IJzendijke f 4 b. s. 4 d. h,; L. v. d. H. te Eede f 10 b s. 10 d. h.; C. J, P. te Maldeghem (B.), A. 1. Q. te Sas van Gent A. P. v. H. te IJzendijke, I. J. J. te Oost burg, C. E, J, C, te Eede, allen f 5 of 5 d. h.; idem met voertuig: A. C. te Hoofd plaat, f 4 b. s. 4 d. L; met rijwiel rijden zonder reflector: M, A. d. R., te Aardenburg, f 1 b. s. 1 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder spiegel: L. C. M. B. te Dinteloord, f 2 b. s. 2 d. h,, V. E. L. C. te Knocke (B.) f 3 b s. 3 d. h.; met rijwiel rijden zonder belCh. L. D. te Heijst (B.). J. F. v. B., te Watermael- Boitsfort (B.) beide f 3 b. s. 3 d. h.; met rijwiel de linkerzijde van den weg houden: J/B. te Oostburg, f 3 b. s. 3 d h., A. L. te Groede f 7 b. s. 5 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder licht: F. d. S. te Oostburg, geen straf; met motorrijtuig rijden zonder nummer en letter aan de voorzijde: J. d. L. te Sluis f 2 b. s, 2 d. h.; een motorrijtuig niet met in rust ge brachten motor op den openbaren weg laten staan: J. C. v. W. te Middelburg, f 10 b. s. 10 d. h.; binnen 45 M. van den weg een vuur branden: J. K. te Aardenburg, f 3 b. s. 3 d. h.; over een rijwielpad trekdieren leiden: E. S. te Watervliet (B.) f 8 b. s. 8 d. h.; met meer dan twee aan elkander ge koppelde wagens over den Rijksweg rij den: C. L. B. te Groede f 5 of 5 d. h,; koeien op een anders bezaaiden grond laten loopen: A. R. te Eede f 10 b. s. 10 d. h., toew. civiele vordering een bespannen trekdier los en onbe heerd op den openbaren weg laten staan: F. L, te IJzendijke f 3 b. s. 3 d. h.; met motorrijtuig rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of en in gevaar ge bracht: C. G. d. T, te Zevenbergen, be vestiging verstekvonnis; Ch. J, d. V. te Breskens, vrijspraak. De Diamond Sculls zijn bij de roei- wedstrijden te Henley ditmaal weer in handen gekomen van een Hollander,, en wel van den bekenden Amstel-sculler den heer L. II. F. Gunther. Hij is de Ifierde Hollander die deze geweldige pres tatie heeft volbracht. Voor hem waren 't Ooms in 1892 en ir. Eyken in 1921. De Belg, Ronsse, wereldkampioen wegrennen, werd door de Nederlandsche Wieier Unie beboet met frs. 2000 we gens het niet deelnemen aan een wed strijd te Sas van Gent, waartoe hij' zich contractueel had verbonden. (N. Rott. Opt.) Voor de tiende maal is Zondagmid dag in de Delfshavensche Schie te Rot terdam de 3 K.M. wedstrijd van de R. Z. C. gehouden. Mej. Braun en de heer De Man wonnen den .3 K.M. wedstrijd in resp. 53 min. 57 sec. en 50 min. 91/5 sec. Intern. 4-daag sche afstand- marschen. Gemeld wordt: De jaarlijksche afstandmarschen van den Nederlandschen Bond voor Licha melijke Opvoeding die dit jaar gelijk be kend van 23 tot 26 Juli zullen worden gehouden, hebben veel belangstelling ge oogst, zoowel hier te lande als buiten onze landsgrenzen. Ruim 1250 personen zullen er aan deelnemen. Het overgroote gedeelte be staat natuurlijk uit landgenooten, zoo wel burgers als militairen. Het is een verblijdend verschijnsel dat het Neder landsche burgerelement "dit jaar veel sterker belooft te worden dan vorige ja ren. Onder de inschrijvers zijn 25 dames1. Een Engelsche reederij 'heeft aan de N.V. scheepsbouwwerf De Merwedei v.h. van Vliet en Co. te Hardinxveld op dracht gegeven tot den bouw van 'n zee stoomschip van 180" maal 28'maal 14'-6' van het Raised Quarterdeck-type, het welk geclasseerd Lloyds 100 Al en spe ciaal ingericht zal worden voor de ko lenvaart Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister, ontleenen wij betreffende Zeeland de volgende opga ven: Nieuwe inschr ij vingen. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg.) J. R. Grool Jr., Rotterdamsche kade O 281, grossier in suikerwerken. (3040). Mol en Zuidweg (B. P.), Noord Kraay- ert H 107, gem. 's- H. Arendskerke, han del in rijwielen, ijzerwaren enz., alsmede het uitoefenen van het smidsbedrijf een en ander in den ruimsten zin des woords. Venn.: M. Mol en A. Zuidweg, Noord- Kraayert (3039). Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Dg. Zwart en van den Bossche, Oost burg, Zuidzandschestraat, koopen en ver koopen van vlas en andere landbouwpro ducten, zoomede het bewerken van vlas. Venn.: I. C. de Zwart, Zuidzande en G. D. van den Bossche, Oostburg (1823). Wijzigingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg.) N.V. Zeeuwsche Radio-Distributie Mij. Korte Gortstraat I 343. Nieuwe comm.: G. Wolders. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). E. van Doeselaar, Sluiskil, Bovenweg, kruidenier, overleden E.: E. van Doese laar. Nieuwe E.: A. J. van Doeselaar - Kooman. De handelsnaam is gewijzigd in: Wed. Egb. van Doeselaar. C. D. van der Hooft, IJzendijke, Oran jestraat D 292, winkel in kruideniers waren en handel in steenkolen. Overle den E.: 0. D. van der Hooft. Nieuwe E.: A. M. van der Hooft—van der Hooft. De handelsnaam is gewijzigd in: Wed. 0. D. van der Hooft. Hotel „De Drie Koningen", Groede, Markt A 318, hotel, café-restaurant. Uit getreden II. de Lobel. Nieuwe E.: P. Lagendijk, Groede. N.V. Landbouwonderneming „Wilhel- mina" Kloosterzande, gemeente Hon.te- nisse, Markt C, 122. Overleden dir.: K. J. A. G. Baron Collot d'Escury. Nieuwe dir.: H. A. A. Collot d'Escury, Ilon te- nisse. Firma Gebr. Ribbens, Westkolkstraat 42, verf fabriek', zeilmakerij, handel in scheepshenoodigdheden enz. Uitgetr. ven. L. C. Ribbens. N.V. Transport Mij. „Ter Neuzen', Stationsweg 4—6, scheepstransportbedrijf Benoemd tot comm.: M. C. E. J. Swen- den, Rumpst (België.) Opheffingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). J. Aalbregtse, Cadzand, Ooslwijk 51, handel in granen; J. du Bois, Groede, O 75, voerman. V.: J. du Bois, Groede; G. F. P. van der Peijl, Stationsweg 2a, ree derij. V.: G. F. P. van der Peijl'; D(. C, Schieman, Axel, Sassing Q 9, vlashandel. V.D. C. Schieman, Axel. «0®srs»w^- Zaterdagavond hield de arbeider H. te Bersen op Zoom een lucifer bij een vat,, dat hij moest schoonmaken en waarin benzine was geweest. Een explosie volgde. De arbeider

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6