„RASPUTIN" (De zwarte fVlonnik) Bezoekt Lochem en Barchem No. 137 Zatopdig 6 lull ÜI9 172* Jaargang De Kroonjuweelen. FLORA BIOSCOOP» 30 24 12 11 8 7 3 1 1 BINNENLAND FEUILLETON 9) UIT STAD EN PROVINCIE CO N 1 1 Isle, |dig ije, |va- af ren Ivan de laar Ihet, jds- Iren 3m- Iziet lioo- jicht I rek ïaar foyd de de MIDDELBURGSCHE COURANT. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen. EERSTE BLAD. DE NIEUWE KAMERLEDEN. zmoais nekena aoen in de tractie van «en "Vrijheïüsüond twee nieuwe le den hun intrede. De heer C. J. van Kempen is te Z i e- rikzee geboren. Hij doorliep een Indi sche carrière, en daarbij de lagere be- stuursrangen in verschillende gewesten der buitenbezittingen en was in de afdee- ling Serdang der toenmalige residentie Oostkust van Sumatra als controleur werkzaam toen hij in Maart 1906 met verlof naar Nederland vertrok, alwaar hq de Bestuursacadeiéie bezocht. Na te rugkomst in 1909 werd hij als controleur herplaatst in de a;fd. Serdang (Oostkust van Sumatra) was daarna in 1912 en '13 achtereenvolgens controleur te Soen- geiliat (Banka1 en Tandjoengpinang (Ri- ouwt) en werd in 1914 assistent resident van de afdeeling Timor te Koepang en in het laatst van 1918 als zoodanig geplaatst ter Oostkust van Sumatra te Asahan, om ia 1921 tot resident van Z. O. Borneo te worden benoemd. In Aug. 1924 werd hij tot gouverneur van Sumatra's Oostkust benoemd, welke functie hij in Sept. 1928 verliet om zich daarna hier te lande te vestigen. Prof. ir. C. L. van der Bilt werd 2j0 April 1875 te Kap el le bij Goes gebo ren. In 1896 üehaalde hij het diploma voor civiel-ingenieur te Delft. Na verschillende ingenieursfuncties te hebben bekeed, werd hij op 1 Augustus 1904 benoemd tot leeraar aan de Poly technische school te Delft. Bij de om zetting van die school in Techn. Hooge- school verwierf hij den titel van hoog- ïeeraar. Het studiejaar 19231924 zag hem als rector-magnificus aan die instel ling. In 1913 weixi de heer van der Bilt gekozen tot lid van den gemeenteraad van Den Haag, in welk college hij nog 'heden zitting heeft. In 1923 werd hij 'be noemd tot lid der Staatscommissie voor de reorganisatie van 'den technischen dienst der P. T. T. Ofschoon hij aanvankelijk alleen het diploma vain civiel-ingenieur verwierf, heeft hij zich naderhand toegelegd op de studie der electrotochniek, welk vak hij thans te Delft doceert. Verschillende nationale en internati onale technische commissies tellen hem onder haar leden. Het nieuwe Anti Rev. lidi dr. Seve- cijn werd 8 Mei 1883 te Utrecht ge boren. Hij werd aanvankelijk opgeleid voor het lager onderwijs en heeft daar bij verschillende functies bekleed. Groo- tendeels door zelfstudie slaagde hij voor het staatsexamen, dat hem toegang gaf tot de Universiteit, waar hij' in de theo logie ging studeer en. In 1910 als stu dent ingeschreven te Utreclit5, slaagde hij reeds in 1913 voor het doctoraal exa men. Tijdens den arbeid aan zijn dis sertatie werd hij in 1914 onder de wa pens geroepen als reserve-officier bijl het 17e R. I. In 1915 deed hij zijn intrede te Wil ms, welke plaats hij in 1918 verwisselde voor Leerdam. Op 7 Mei 1919 promo veerde hij1 cum laude onder prof. dr. H. Visscher op een proefschrift: Spi noza en de Geref. Theologie zijner da gen. In 1921 werd! dr. Severijn predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Dordrecht, ©p politiek en kerkelijk gebied zijn er verschillende geschriften van zijn hand verschenen. (The crinkled Crown). Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van William Le Queux, door Mej. E. H. ,1 Dp dezen zomer-achtermiddag, toen moeder en dochter de komst van Eas- ternee afwachtten, zaten zij in een zon nige kamer op het Zuiden, die uitzicht gaf op een prachtig, pas-gemaaid gras veld. Mrs. Kearns was al eenigen tijd aan het woord geweest en had nu eens heel ernstige, dan weer peinzende wooraen gesproken, als iemand, die hardop zijn innigste gedachjten uitsfpreekt, ponder er eigenlijk acht op te -Slaan, dat nóg iemand het hioort. En Doris had toegeluisterd, in 't eerst dan ook in ernst, later met een luimigen glim In de R. K. fractie zijn de volgende heeren toegetreden Ir. M. C. E. Bongaerts werdl in 1875 te Roermond'geboren. Hij studeerde aan de voorm. Polytechnische school te Delft waar hij in 1896 het diploma van ci viel-ingenieur behaalde. Hetzelfde jaar werd de heer B. benoemd tot ingenieur van den Rijkswaterstaat. Van 1913 tot 1925 was hij lid 'van de Tweede Kamer. In het laatste jaar werd hij' benoemd tot Minister van Waterstaat in het mi- nisterie-Colijn, dat in Nov. 1925 af trad. Ir. Bongaerts is lid van den Zuider zeeraad en van den Mijnraad. Verder is hij ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw en officier in de Orde van Oran- je-Nassau. L. F. Guit werd 'in 1884 te 's Gra- venhage geboren. In April 1918 kwam hij in dienst van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paul us", waarvan hij in 1919 tot voorzitter werd benoemd. De heer Guit is sinds 1919 lid1 van den Haagschen Gemeenteraad en van 1922 af lid van de Prov. Staten1 van Zuid-Holland. Hij is bestuurder vau het' R. Kath. (Werkliedenverbond. Mr. J. A. G. M. van Hellenberg Huibar werd in 1896 te Tilburg geboren. Zijn gymnasiale studiën volgde hij aan het Canisius-college te Nijmegen. Vervolgens studeerde hij in de rechten aan de Rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1919 promoveerde. Hetzelfde jaar werd mr. Van Hellenberg Hubar benoemd tot chef van de rechtsk. afd. van het Nat. Han- zebureau, terwijl in 1921 zijn benoe ming volgde tot directeur van het Bu reau en tot redacteur van „de R. K. Middenstander". In 1923 werd hij geko zen tot lid van den: gemeenteraad en tot wethouder van. Rijswijk (Z.H.)Twee jaar later nam mr. v. Hellenberg Hubat* zitting in den Middenstandsraad en in den Hoogen Raad van Arbeid. Verder is hij o. a. lid' van het bestuur van derj K.R.O. E. Th. Loekefeer werd' in 1886 te Nw. Namen (gem. Clinge) geboren. Hij bezocht een gymnasium te Tilburg en ging op 18-j. leejtijd in den handel. Sinds 1910 is hij te Hulst gevestigd', waar hij een tricotfabriek heeft gesticht. Bovendien is de heer Loekefeer wet houder der gem. Hulst. M. J. Mi. van Poll werd in 1881 te Roosendaal (N.-Br.), geboren. Hij is hoofdredacteur van De Nieuwe Eeuw, en van het dagblad De Morgen. E. Th. Uyen werd in 1878 te Nijmegen geboren. Hij werd in 1919 aangesteld als propagandist van den Bosschen Dio- cesanen .Werkliedenband en is sinds 1925 secr.-penn. van den R. K. Volksbond te Eindhoven. In 1923 werd hij gekozen tot lid der Prov. Staten van N.-Brabant en in 1927 zag hij zijn mandaat vernieuwd. Mr. F. G. C. J. M. Teulings werd in 1891 te s-Hertogenbosch geboren. In 1916 promoveerde de heer Teulings tot doctor in de rechtswetenschap. Sinds 1918 is hij. werkzaam in het bedrijf der N.V. C. N. Teulings' Kon- Drukkerijen te 's-Hertogenbosch. Hij heeft zitting in het bestuur der R.-K. Ver. van Dir. van R.-K. Dagbladen. In het partijverband heeft hij verschillende functies bekleed; sinds 1926 is hij Partij secretaris der R.-K. Staatsartij. De heer Alto, van der Meijs, geb. te Tilburg op 24 Augustus 1885, was tex tielarbeider van zijn beroep, en al vroeg een strijder voor de vakorgani satie. Sinds 1918 is de heer van der Meijs gesalarieerd voorzitter van den R.-K. Textielarbeidersbond. De heer Floris Vos, die de M i d d ee n- p art ij voor Stad en Land ver tegenwoordigen zal en directeur is van de model-boerderij „Oud-Bussum" oud wethouder van Naarden, is vooral be kend door zijn strijd tegen den tol op lach. „O, moeder-lief u is onbetaalbaar"; riep ze uit, toen de donkere, kna-ppe vrouw had uitgepraat. „Uw vindingrijk heid en uw organiseerend talent schij nen steeds grooter te worden! U moet altijd weer wat nieuws bedenken, steeds maar stukken op het schaakbord ver schuiven. Wanneer is dit idéé nu weer bij u opgekomen?" Mrs. Kearns had geen bijzonder ge voel voor humor, maar zij glimlachlte toch even bij die goedmoedige scherts van haar dochter. Het gaf haar mis schien zoo iets van den indruk, dien zij op anderen maakte, als zij in een van haar ernstigste stemmingen was. „Je houdt het er dus voor, dat ik een geweldige plannenmaakster ben, is 'tniet lieveling? Dat ik niet zou dér intrige leven kan? Ik gelof, dat het idéé af komstig is uit dien brief van den secre taris van Binnenlandsche Zaken. Hij spreekt zoo waardeerend over kapitein Easterbee en wij' weten al, hoe goed den Amersfoortschen Straatweg en ook maar dat dateert van veel vroeger dcor zijn strijd in de Erfgooierskwestie. De neer Floris Vos werd op 21 Nov. 1871 te Utrecht geboren en werd reeds jong door den houthandel van de fa. Jongeneel naar Kroatië gezonden waar hij na verschillende functies leider houtvester van de bosch-exploitatie van verschillende firma's werd. Op 23-jaxigen leeftijd keerde hij naar Nederland terug, waar hij vooral door ontginningen in het groot naam maakte. In 1906 trad Floris Vos op als adj. Regeeringscommissaris voor de Neder landsche belangen op de groote Wereld- Tentoonstelling te Milaan. Ir. C. N. van Dis is scheikundig inge nieur. Hij is als zoodanig werkzaam ge weest te Utrecht en woonde toen in Zeist, waar hij ouderling was bij de Ohr. Geref Kerk. Sedert de oprichting van „De Banier", het orgaan van de Staat kundig Ger. partij is hij, als mede redacteur van dat blad, te Rotterdam gaan wonen. Hij is omstreeks 40 jaar oud. Van de heeren Slotemaker de Bruine, De Geer en Wijnkoop mag de levensloop bekend worden verondersteld. FLORIS VOS BIJ D<Ei V. IA. Naar het „Hbld." verneemt, zal de heer Vos in de Kamer aansluiting zoe ken bij de Vrijz. Dem., aan welke par tij hij zich het nauwst verwant voelt. DE LANGE DIENSTTIJDEN BIJ HET LOODSWEZEN. De loodsenvereeniging Nederland, heeft, in algemeene vergadering bijeen op 4 en 5 Juli te iAmsterdam, be sprekende het punt dienst-, rust- en vrije tijden, geconstateerd, dat het veel vuldig voorkomt, dat de loodsen zeer lang aaneen dienst moeten verrichten, varieerende van 400 tot 450 uren per maand, en d at geen absoluut recht op rust- en vrije tijden gewaarborgd is, en als haar meening te kennen gegeven, dat in dc huidige regeling voor de dienst-, rust- en vrije tijden dringend verbetering -moet worden gebracht. HET GEDENKTEEKEN VOOR JULIANA VAN STOLBERG, Het gedenkteeken voor Juliana van Stolberg te 's Gravenhage te plaatsen in het plantsoen op het Louise de Coligny- plein verkeert thans in een vergevorderd stadium van afwerking meldt de N. R. C. Men is op het oogenblik bezig met het feitelijke beeldhouwwerk naar de modellen in gips, welke gemaakt zijn op de helft der ware grootte. Voor het geheele monument was noo- dig 65.000 K.G. steen, uit België afkom stig. Het rust op 25 oetonpalen, waar nog 2 betonplaten over gelegd zijn. Omtrent het tijdstip, waarop het mo nument gereed zal zijn, kon nog geen ine- dedeeling gedaan worden. GOUVERNEUR FRUYTIER. De gouverneur van Curacao iieeft den Raad van Bestuur er van in kennis ge steld, dat hij aan de Nederlandsche re geering heeft medegedeeld, bereid tot af treden te zijn, indien men van oordeel is, dat hem in verband met de raid eenige blaam treft.. De Raad van Bestuur nam een motie van vertrouwen in den gou verneur aan. Voorts werd een telegram aan den Nederlandsche Minister van Ko loniën gezonden, waarin wordt verzocht, een onderzoek in te stellen naar de kwestie der verantwoordelijkheid in ver band met de houding der''poTitie-autori- teiten op Curacao, terwijl ten slotte maatregelen worden verlangd, ten einde Een belangrijk middel tegen Slagaderverkal-- king, hare voorteekenen en verschijnselen, zoo-i wel van Jicht, Rheumatiek, Neuralgie, Bloed- dmkafwijkingen, enz, t LITERATUUR OP AANVRAAG. Importeurs FIRMA DE GROOT,1 Mathenesserlaan 171, ROTTERDAM, Telefoon 33214. (Ingez. Mied.) George Pennington over hem denkt. Bo vendien hoort hij tocli tot de onzen en is hij, evenals jij en ik. vol geest drift voor del goede zaak. Als dat an dere nu zoo is, als wij het er voor F lou den, dan zou dit duS een ideaal samen treffen zijn!' „Juist, als dat andere nu zoo is als wij het er voor houden. Daar zegt u een goed ding! Maar rekent u er nu nog niet op, eer wij hebben gezien, dat dit andere waarlijk zoo is! Die jongeman kan wel een Bayard en een sir Galahad bij elkaar zijn en dus to taal onweerstaanbaar; maar tot nog toe hebben wij alles slechts van hooren zeggen; en hij kan wel aan iemand ge bonden zijn." Mrs. Kearns schudde h£t hoofd op de besliste manier, die haar eigen was. „Neen, daar ben ik zeker van. George kent hem intiem en hipeft heel wat van hem verteld. Hij hleeft wel tienmaal gezegd, dat er geen vrouw in zijn leven was." Slechts tot en met Maandag a.s. Buitengewoon Russisch drama. (Ingez. Med.), 1 volledige bescherming van het grondge bied van West-Indië in de toekomst te waarborgen. HET EILAND ANAK KRAKATAU. Aneta meldt uit Batavia: Hel tijdens de uitbarsting van den Krakatau in Januari j.l. ontstane vulca- nische eiland genaamd Anak Krakatau dat 38 meter hoog boven den zeespiegel uitstak en 275 meter lang was, is plotse ling in zee verdwenen. Het eiland be stond uit los vulcaanzand, grind en vul- canische uitwerpselen, èn het heeft geen weerstand kunnen bieden aan de krach tige branding, die op de kust stond. Er hadden reeds eerder afstortingen plaats gehad. Gisteren werd waargenomen, dat het eiland nog slechts een meter boven den zeespiegel uitrees en is rtu door de golven overspoeld. VORST IN HET PENGALEN- GANSCHE, Tengevolge van het heerscheri Van een voor deze gewesten buitengewoon lage temperatuur, zijn vele in het Pen- galengansche gelegen ondernemingen door de vorst geteisterd. Er werden tem peraturen geregistreerd van vijf en meer graden beneden het vriespunt. Op de kina-onderneming Lodaja is zeer belangrijke schade geleden. Het heeft daar zeer hard gevroren, harder dan in de laatste vijftien jaar is waar genomen op deze onderneming. Ook op de onderneming Sedep heeft het gewas belangrijke schade geleden. Op de andere ondernemingen is het minder ernstig gesteld. De verwachting is, dat wanneer de Oostenwind niet draait, in den nacht een nog heviger vorst zal intreden. asa Inlichtingen verfraaiïngsgezelschap 389 (Ingez. Med.) Voor alle wegverbruikers. Blijkens mededeeiing van den Minis ter van Waterstaat zullen op last van den Inspecteur-Generaal dei* Spioor- en Tramwegen de roode reflectoren aan de palen van de waarschuwingsborden 'bij onbewaakte overwegen èerlang worden In haar verder praten over dit on derwerp werden zij gestoord door de komst van George Pennington. Deze jonge man bekleedde een eigenaardige positie in dent huize Ridgemount Close. Hij was secretaris en factotum van mrs. Kearns, met tallooze plichten, waartoe onder andere ook behoorde het uitbe talen van het personeel en bet bepalen van de maaltijden. Mrs. Kearns kon haai* scherpzinnig vernuft niet verlagen tot het zich bemoeien met den sleur van het dagelijksch leven, en Doris voelde er ook niet voor. Het vernuft van Pen nington leek op den snuit van een oli fant: het paste zich' aan, met hetzelfde :gemak, aan kleine en groote dingen. Hij kon van de schikking van een keurig diner overgaan tot het stellen van een gewiclitigen brief. „,Ik heb daar zooeven een gesprek aan de telefoon gehad met Baxter", zei nij, „en aaardoor ben ik luet een en an der te weten gekomen, dat een be langrijk licht werpt op den brief van 1 vervingen door reflectoren met onnij» weerschijn. De Directie der Nederlandsche Spoor' wegen zal ook de roode reflectoren? aangebracht aan de terzijde van op bewaakte overwegen geplaatste hekkei., door oranje doen vervangen. Tenslott( zullen de roode refiecLoren op de sluif hoornen aangebracht, door reflectorei' met oranje weerschijn worden ver vangen. Uit Middelburg. Verschillende andere werkzaamhe den waren oorzaak, wij eerst thans wëte eens een kijkje konden gaan nemen ii hét Schuttershof bij de voorbereidinj voor de Woensdag le openen tentoon stelling de B.E.K.T.E.M. II. Er is lei doen gebruikelijk, nog geen sprake van dat alles gereed is, maar wel staat het geen klaar is, hetgeen in wording is ec borg voor, het een tentoonstelling wordl zooals wij er in jaren te Middelhui^ geen hebben gehad. Het zal wel Dims' dag worden voor wij met een beschrij ving der stands kunnen beginnen. Ni reeds een opwekking om een of meei middagen of avonden vrij te houden tus schen 9 en 18 Juli om de tentoonstelling te bezoeken. Niemand zal zich een gang beklagen dat staat voor ons nu reeds vas:t. Nu de bloemen alom hun vriende lijke kleuren weder toonen, nu de na tuur, niettegenstaande de weinig zomer sche dagen, ook de bolwerken en an dere plantsoenen onzer stad in hun mooi ste pakje doet zien, komen ernstig* klachten tot ons over den weinigen eer bied, die sommige personen hebben voor hetgeen aan de plantsoenen word verricht. Dat kinderen niet altijd de bloemen en planten onaangeroerd wetea te laten, is af te keuren, maar dit i. nog in veel erger mate het geval als vol wassen personen geheele planten weg halen om deze blijkbaar thuis in po of tuin te plaatsen. In korten tijd zijl tientallen planten verdwenen. Men schijn niet te voelen, dat deze planten eigen dom der gemeente zijn en wegnemei dus diefstal beteekent. Wij waar schuwen dan ook ernstig tegen dit weg halen van planten en roepen weldenken den op, bij oetrapping niet na te latei de politie met de daders in kennis t< stellen. - —o Uit Vlissingen. De heer O. A. van Woelde ren, bur gemeester van Vlissingen, heeft he" eerte-voorzitterschap aanvaard van d< Vlissingsche Athletiekvereeniging „Mara thon." 'In de week van 30 Juni tot 5 Jul Van der Wyck. Er schijnt een geweldig* verdeeldheid te zijn geweest in de clul van den Nederlander. Een speciale cam missie werd belast met de behandeling van een oelangrijke zaak, wij kunnei er maar niet achter komen, van welkei; aard die was en Van 'der Wiyck die had verwacht dat hij tot de afge vaardigden zou hooren, werd opzij ge schoven voor een jonger lid. Hij is ei woedend over en vermoedelijk is hij zie dende van wraaklustjegens zijn mede leden." Een verachtelijke lach krulde de lip pen van mrs. Kearns, terwijl zij ant woordde „Er schuilt gewoonlijk wemig hjitnoi onder die lui; allereerst zijn ze op he, eigen „ik" bedacht. Nu, hpt helpt ons Voor mijn part eet Vai* der Wyck ziel op van nijd!" (Wordt verveüjfdö.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 1