•RHEUMATIEK HEEFT DE VOORKEUR 5 pCt- PANDBRIEVEN 1.1. HUI Kra isellngen IN VIER WEKEN VOOR ALTIJD VERBANNEN Met natuurboter en room bereid PlJTTE's CORONA ,VERB0UWIN8S- OPRUIMING HIJWIBLBN^ VT. Lampen verkrijg baar bij GRAAFEILAND. 9 Kantongerecht Goes. Handel, Nijverheid en Visscherij Verkeerswezen, Post en Telegrafie. Verschillende Berichten INGEZONDEN STUKKEN HONDERDEN ONDERSCHRIJVEN NIEUW GENEESMIDDEL k SS p€?t< 1 voor waarden beiast met vruchtgebruik en periodieke uitkeeringen te 's-Gravenfoage. V. X« OP ALLE NEDERLANDSCHE WEGEN KOMT MEN DE VT LAMP TEGEN LET OP ÖYfJAMONUMMER. Laat U geen ander merk aanpraten bnp, Heerangt. 308, Amsterdam. bij mozemomu, GRAVENSTRAAT, MIDDELBURG. Middeiburgsche Maatschappd van Stoomvaart BAKKERÜ BLOK, Vliss j v. Midd to. 8 tig en overtuigend bewijs vrijgesproken met last tot onmiddellijke invrijheid stelling. Het O. M. had vier jaar gevangenisstraf geëischt. De officier-vlieger Coblijn heeft indertijd een actie tot schadevergoeding tegen den Staat ingesteld, zulks in ver band met een hem in 1918 overkomen ongeluk bij een dienstvlucht,, waarbij bjy ernstig werd verminkt. Aanvankelijk was een regeling betreffende de schade vergoeding met den staat getroffen voor den tijd van 5 jaren, waarbij tevens werd bepaald, dat na afloop van dien termijn het geval opnieuw onder de óogen zou worden gezien. Over de vaststelling van de nieuwe regeling ontstond echter ver schil van meening en een procedure ^olgde. In deze procedure is op 3 April van het vorige jaar voor de Haagsche rechtbank gepleit voor eischier en voor den staat. De rechtbank gelastte een deskundigen-onderzoek over de verschil lende grondslagen van den door eischer opgem aakten schade staat. Thans Ihjeeft de Haagsche rechtbank haar eindbeslissing in deze zaak gegeven. De Staat werd veroordeeld tot het be talen aan eischer boven zijn pen sioen van een schadevergoeding ten bedrage van f 53.000. De Haagsche rechtbank heeft van daag vrijgesproken den conducteur der II. T. M., L. v. d. H., van het ihiem 'ten- laste gelegde veroorzaken van dood, subs. zwaar lichamelijk letsel door schuld. Aan verdachte was telaste ge legd, dat hij als bestuurder van een wagen van tramlijn 8 bij een halte op het Spui door ontijdig afbellen den be stuurder het sein tot vertrek zou heb ben gegeven, tengevolge waarvan een 74-jarige vrouw, die bezig was uit de slappen, is komen te vallen. Aan de indirecte gevolgen van de bekomen ver wondingen is zij overleden.; De kantonrechter te Haarlem heeft dien magnetiseur A. wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees- kunae, veroordeeld lot tweemaal f 300 boete, subs, tweemaal 10 dagen hechte nis. In hooger beroep is de magnetiseur door de rechtbank te Haarlem veropr- deela lot tweemaal f 30 boete, subs, tweemaal 10 dagen hechtenis. Het Amslerdamsche; hof, opnieuw rechtdoende, vernietigde dit vonnis en veroordeelde verd. tot f 60 boete,,'subs. 10 degen hechtenis. Door den kantonrechter te G o e s zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtig kind gedurende dep school lijd laten werken: J. R., Ovezanide, f 15 of 15 d., A. L., Ovezande, f 15 of 115 dl, C. d. W., Ni&se, vrijgesproken; leerplichtwet: A. d. P., Hanswee'rt, vrijgesproken. eonaer vergunning vee ïaren ïoopen over eens anders grond: J. V. 's Heer Arendskerke, f 3 of 3 (4.; zonder vergunning schapen laten Ïoo pen in een anders tuin: G. P., Ierseke, 110 of 10 'd.; straatschenderij: A. B. en A. B. I9 Ier- seke, vrijgesproken; P. L. L., zonder be kende woonplaats f 15 of 15 d.; op een openbare straat te Goes voor werpen uitgestald hebben: V., Goes igeen straf toegepast. afs op too per geen aanibe'kening hou den in ziin register: II. d. K., Kapelle, f3 of 3d.; zonder verlof bier verkoopen: M. W., 'Borsselc, f 50- of 50 d.; zich bevinden op een anders perceel in Cfe (Schelde: J. C. v, d. V., Krab- ibendijke, f 3 of 3d.; als schipper een rijkskanaal bevaren de zijn naam niet op zijn schip heb ben: P. R., Millingen, H. V., Hingene, f5 of 5 d. geen reglementen aan boord "hebban als men een rijkskanaal bevaart: L. S., Appeis 2 maal f2 of 2 maal 2d.; te 's-Gravenpolder met een auto har der rijden aan 20 K.M. per uur M. B., Veghel, f 2 of 2d.; met een voertuig de linkerzijde van den weg houden: M. v. t. W., Heinkens- izand, vrijgesproken; met auto rijden zonder rijbewijs: D. L. L., Goés ,f 15 of 15 d. inet motorfiets rijden zonder rïjbewïjls: J'. d. Hl, poes, f10 o f 10 d.; mei auto Tijden zonder rij- en.-rium- merbewijs: C. P. O. V., Goes, een heris- ■ping; met een auto zonder noodzaak op een een rijwielpad rijden: A. J. G. H. Cl, Breda, f 10 of 1 0d.; met auio rijden zonder nummerbord: P. J. d. ';T., \s-Hendrikskinderenf 3 bi 3d.;.; met een aüto rijden zonder achter licht: T. B. v. d. S., Hansweert, f2 of 2d.; met auto rijden en licht niet dem pen: J. M. W., 's-H.-Arendskerke, f 5 of 5 d.; met auto rijden te Kloetinge in den achterweg in verboden richting: H. S., Papendrecht f3 of 3d.; fietsen zonder rem: P. C. S., Hans- weert f3 of 1 w. tscli.; dronkenschap le herh.: P. S. Ierseke, f 15 of 15 d.; idem en onder invloed van drank een gij wiel besturen: C. v. N., Goes, f 20 of 20 d. straatschenderij: W. P., Goes ,f 15 of 15 d., F. G. v. R., Goes, H. J. A. W., Wemeldinge, P. O., Ierseke H. J. d. J., J. B., Ierseke ,W. J. B., Kapelle, I. H.„ Herseke ,H. J. B., Kapelle allen een maand tuchtschool voorwaardelijk', met een proeftijd van twee jaren. Door de Hoiland-Amerika Lijn is aan Wilton's Machinefabriek en Scheeps werf te Rotterdam de bouw opgedragen van een vrachtschip van 12,000 ton. Het zat een zusterschip worden van het voor genoemde maatschappij bij Wilton in aanbouw zijnde stoomschip Deifdijk. Indische Stoomvaartlijnen. Peursum 26 le Curasao, v. Amsterd. Prins der Nederlanden, 27 te Genua, Amsterdam n. Java. Johan de Witt ,p. 25 Gibraltar, Bata via n. Amsterdam. Kota Baroe p. 26 Ouessan't, Rotterd'. naar Java. Kota Radja ,p. 27 1 u. Ouessant, Ba tavia n. Rotterdam. Slamat 27 16 u. te Marseille, Batavia n. Rotterdam. Tapanoeli, 27 12 u. te Suez, 'Batavia n. New-York. 'Commewijne ,26 v. Madteira n. Ply mouth Paramaribo n. Amsterdam. Crijnssen, 26 v. Barbados n. Ply mouth en Amsterdam. (Madoera, 26 te Suez Batavia n. Am sterdam. Flora ,26 le Arecibo ,A'dam n. Wi. In- dië u any me des, p. 26 12 u. 30 m. de Azoren Amsterdam n. W.-Indië. Grotius, 27 v. Genua, Batavia n. Am sterdam. Kangean, 27 te Port Said, Amsterdam naar Java. Karimoen ,p. 27 Gibraltar, Amsterdam naar Java. Kota Inten, 26' 22 u. v. Singepore, Batavia n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Noorderdijk, 27 v. Nordenham, Paci- fickust n. Botterdam. Moerdijk, 26 1 u. 54 m. 700 mlijfi Z|. West van Valentia, Pacifickust n. Liver pool en Botterdam. Binnendijk, 27 te Botterdam v. Balti more. Dinteïdijk, 25 n.m. 'te Vancouver v. Botterdam. Lochmonar, 26 te Colon, Botterdam n. d. Pacifickust. Veendam, 27 10 11. v. Halifax, Botter dam n. New-York. Nebraska, 26 9 u. 36 m. 60 mijl Z. West van Land's End., Botterdam n. 'd. Pacifickust. Volendam. 26 n.m. v. Southampton, Botterdam n. New-York. I11 verband met de ontdekte val- sche munterij te Rotterdam in een leeg staand pand in de Woelwijkstraat zijn een drietal bekenden van de Politie, ver dacht van het vervaardigen en uitgeven van valsche 5 pond Sterling biljetten ge arresteerd. De Centrale Recherche heeft thans in een kelder van een huis in de Schoutenstraat nog een aantal ingrediën ten gevonden, welke voor het vervaardi gen van de biljetten gediend hebben. Hier werd nl. een koffer gevonden waar in verschillende chemicaliën, een druk- raam, eenige lampen, een lichtbak en een stukje linoleum waarop het water merk van de valsche biljetten .in vet staat afgedrukt. De arrestanten W. B. en A. P. hebben na deze vondst een volledige bekentenis afgelegd. Nadat bij de rivierpolitie te Rot terdam bekend was geworden, dat bij een Dordtschen caféhouder balen rijst te koop werden aangeboden door een beurtschipper, heeft de politie een uitge breid onderzoek ingesteld. Al spoedig bleek dat de rijst afkomstig was van de firma van S. uit Rotterdam. De café houder betrok de rijst van beurtschip per A. uit Si. Phiiipsland, die de balen op zijn beurt weer betrok van den beurt schipper v. 0. B. uit Molenaarsgraaf. De partijen werden in ontvangst genomen te Rotterdam. De opbrengst van de rijst, welke door A. in hoofdzaak in Zeeland van de hand werd gedaan, deelden de beide schippers. v. d. B. betrok de rijst van den schip per H. en diens knecht V., die beiden jarenlang bij de firma van S. in dienst waren. Deze beide mannen waren o.m. belast met het verladen van rijst uit de pakhuizen van de firma van S. Zij namen van de te verladen partijen meer mee dan hen was opgedragen en dit te veel leverden zij aan schipper v. d. B. Zoo hebben zij gedurende ongeveer een half jaar gedaan. In het begin ontvreemdden ze kleine partijtjes, maar toen hen oleek, dat er vrijwel geen controle bestond zijn zij stoutmoediger geworden, zoodat er tenslotte groote partijen zijn vermist. De drie schippers en de knecht zijn ge arresteerd en ter beschikking van tien officier van justitie gesteld. Het is de politie gelukt om een groole partij, weike in den laats,ten tijd gesto len was, te achterhalen. Donderdagmorgen zouden de bei de zoons van den heer Di. te IJsstel bij Ouderkerk, resp. 14 en 28 jaar oud een vaartuig naar Nieuwerkerk brengen Bij het oversteken van de rivier is. hét vaartuig vermoedelijk door een motor boot overvaren, waarbij beiden te water zijn geraakt en verdronken. Het lijk van den jongsten zoon van den heer Dl is opgehaald. (Msb.) Te Gemert is het 6-jarig zoontje van den heer de L. door een auto over reden. Het kind was plotseling van ach ter een kar te voorschijn gekomen. De toestand is zorgwekkend. Op den Haarlemmerweg te Am sterdam bij den Uitweg is een man door een tram overreden en gedood. Te Liempde is de 21-jarige land bouwerszoon J. W. van een meikkar ge vallen doordat het paard op hol sloeg. Een der wielen ging den jongeman over het lichaam. De ongelukkige bekwam een schedelfractuur en was onmiddellijk dood. Woensdagmorgen werd een beamb te van het ontvangerskantoor bij het ver laten van het filiaal der Reichshiank te Gotha door twee onbekenden overvallen met een knuppel tegen den grond gesla gen en van zijn portefeuille beroofd waarin zich 400 Mark en een chèque van 6000 Mark bevonden. Na de berooving sprongen de roovers in een in de nabij heid wachtende auto en ontkwamen. In de hal van de Reichsbank le Coblenz verschenen Woensdag twee on bekende jongelieden, die aan den loo- per van een particuliere bank, terwijl zij dollardbiljetten toonden, hel loket voor geldwisselen vroegen, hetwelk deze hun aanwees. Van dit oogenblik maak ten zij gebruik om den looper 4000 Mark te ontstelen. Zij verdwenen in allerijl met hun buit doch werden 'door den looper ingehaald loen zij juist met een auto wilden wegrijden. Een der roovers kon aangehouden worden, terwijl de an dere met het geld vluchtte. Onlangs is te St. Ouens, op het Brit. Kanaaleiland Jersey, de 92-jarige weduwe mevrouw May Ann Hubert ge storven. Nauat haar huis was verkocht, heeft men het leeggeruimd en daarbij zijn thans 20.000 pd.st. dus bijna een kwart millioen gulden, voor den dag gekomen. Het .grootste gedeelte van dit geld be stond uit gouden en zilveren munt stukken. Het .geld moest in vaatjes gedaan wor den, opdat het uit huis weggebracht kon woraen. Op het vliegveld Roosevéltfiejld stortte het vliegtuig van den zoon van den Amerikaanschen industrieel Philips, bestuurd door den jeugdigen Philips zelf, tengevolge van een ontploffing van de benzinetank naar beneden en vloog in brand. De jongeman verbrandde levend. Zijn begeleider werd uit het vliegtuig ge slingerd en zoo zwaar gewond, dat liij spoedig bezweek. Geachte Redactie, In uw blad van 24 dezer komt in de rubriek Provincienieuws een berichtje voor uit Yerseke. volgens hetwelk ik ont slag heb gevraagd als voorzitter v.an liet muziekgezelschap „Mozart" wegens meeningsverschil met de andere be stuursleden. Dit, overigens voor Uwe lezers onbeduidende, berichtje, is abso luut onjuist en wordt verkeerd uitgelegd. Er wordt een politiek bijsmaakje aange ven. Uw dw. dn. J. HAGE Izn. H. d. S. Yerseke, 26 Juni 1929. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 10 Juli v.m. 11 uur Abdij te Middelburg 't uitvoeren, verbe- teringswerken Prov. veerdam te Kortgene. Raming f 15.525. Woensdag 17 Juli v.m. 11 uur geb. Prov bestuur te Middelburg 't maken aanlegsteiger met be schoeiing ten behoeve van de mo torreddingboot in de Koopmans haven te Vlissingen enz. Raming f 8675. Zie Staatscrt. 17 Juni '29. Vrijdag 19 Juli n.m. 3 uur Directie- geb. Anna Frisopolder uitvoering werken uitbreiding strand- en oeververdediging calm. Onrust- efi Jacobapolders. Zie Midd. Crt. 26 Juni '29. Woensdag 28 Juni, v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg 't leveren en aanbrengen van een schipdeur voor de Keersluis te Vlissingen. Zie Staatscrt. 29 Mei '29. Woensdag 26 Juni, v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg 't uitbreiden bestratingen met bijk. werken haventerreinen te Bres- kens, behoorende tot de havens in Zeeland. Raming f 5000. Zie Staatscrt. 28 Mei '29. Woensdag 24 Juli v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg 't uitvoeren bestratingsgswerken Rijksweg Terneuzen-Belg. grens, alsmede verschillende langs ka naal Terneuzen lo.s- en opslag plaatsen enz. Raming f 7000. Zie Staatscrt. 18 Juni '29. 10 DAGEN GRATIS VOORRAAD VOOR IEDER LIJDER Een eind voor altijd aan de vreeaelljke fol teringen van Rheumatiek. De wreede ziekte die Uw spieren wringt, uw zenuwen foltert en uw gewrichten verstijft, neemt door de wondere behandeling, onlangs ontdekt, de vlucht. Onverschillig hoe lang u reeds aan deze pijnlijkste aller ziekten, lijdt - onverschillig hoe oud u l» of hoe lang uw arme, gefolterde leden mogen verwrongen zijn, de wondere „Duo-For* mula" behandeling van Mr. ARTHUR RICHARDS za) voor altijd genezen. IndieD u alle mogelijke (of onmogelijke) geneesmidde len geprobeerd, den moed verloren en alle hoop op gegeven heeft ooit beter te zullen worden Is er nog hoop vooru.De..Duo-For- mula" behandeling van Mr. ARTHUR RICHARDS biedt u een beslist zekere genezing. Maak voor altijd een eind aan Uw lijden. Dit ia de eenvoudige „Duo-Formula" Behandeling, die de ernstigste gevallen van Rheumatiek geneest en U genezen zal, hoe hevig ook uw lijden. U kan het zoDder kosten of verplichting beproeven. Schrijf HEDEN. Mej. Verlinden—v. d. Ketterij, B 7, Veere, Zld., schrijft: „Na zes jaar nooit zonder pijn te zijn geweest in armen en schouders, en menige sla- pelooze nacht te hebben doorge bracht, ken ik nu bijna mijn geluk niet, niets meer van mijn pijnen te gevoelen, en gezonde rust te hebben. Ik ben, dank zij uw voor treffelijke „Duo- Formula" Behan deling geheel ge nezen". n O - Doorsta die foltering niet één dag langer. Verzeker de verdrijving van Urine zuur uit uw bloed en maak dus een eind aan de moge lijkheid vöD verdere kwel ling. Rheumatiek, Ischias, Jicht, Lenden- rheumatiek al deze vinden hun begin in Urinezuur. Zoolang Urinezuur ln uw lichaam Is, loopt u blijvend gevaar Urinezuur kan niet uit uw lichaam verdreven worden dan door een oplosmiddel. De kristallen (wanneer niet uitgedreven) slaan In de gewrichten eu kwellen de zenuwen onuitstaanbaar. Deze kristallen kunnen niet losgebroken worden, tenzij zij opgelost worden- ..Duo-Formula" lost de Urinezuur-kristallen op en drijft het zuur het lichaam uit. Het bevrijdt de ledematen, doet zwelling afnemen en brengt «w levens geluk terug. Adresseer als volgt Mr. ARTHUR RICHARDS (Kamer 07 5tTGray's Inn Road, LONDON, W.C. 1. Engeland Porto naar Engeland Briefkaarten l\i ct, Brieven \2% ct. Sn- Zendt heden nog een7>$ ets. briefkaart mei uw naam en adres en de woordeD „Gratis Voorraad" cn per keerende post zal u een 10- daagsche GRATIS voorraad dezer wonderlijke behandeling te zamen met een leerzaam boek over Rheumatiek en aanverwante ziekten en de beschrijving van meerdere wondere genezingen ontvangen. Het oogenblik waarop u deze briefkaart zendt, neemt u den eersten stap naar een zekere levens lange genezing. Stel het dus niet uit men wenscht niet één oogenblik langer te lijden dan absoluut noodzakelijk is. (Pandbrieven in omloop ca. 22.000.000. ij 'A.\T 6 -81012 ct. iets aparts. Sigarenmagazijn Lange Delft 117. Het huis met de klok in den gevel. J. F. v. d. PUTTE. van f W en f 11.50. Wederom zijn onze bekende verkrijgbaar, die niet boter be smeerd en met si.il.er bestrooid, daarna met aardb. i.n gevuld, een heerlijk gerecht vo m n. Lange Delft Tel. 580. VllMingeu, Middelburg, Rotierdas; ea tnsschengelegen plaatse» o Vervoer van Passagiers, Goederen en Ve#i met de snelvarende Salonboot „KONINGIN WILHELMINA" Uren van vertrek in Juni en Juli 1 2 4 5 8 9 v. Roti Tm. 8.- -—I 9.- 8 t. 1 9 Dinsdag Donderdag Vrprlag Maandag Dinsdag **j Van Vlissingen wordt Wow»* dag en Zaterdag, 's morgens 12 uur, naar Middelburg gevarwc Informatiën te bekomen te s Rotterdam 1 N V Transport- m Expeditie-OndermenuiH v.h ERVEN G VOS Middelburg B EENHOORN. Vlissingen W. v. OOSTERHOU1 DordrechtGEBRs. BUITENHEF Electr. Drukkerij G. W. den B»e« Middelburg. zijn,

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6