RECHTZAKEN LAATSTE BERICHTEN. Handel, Nijverheid en Visscherij SPORT AFLOOP VERKOOPINGEN BUITENLAND Algemeen Overzicht 13.10- LEGER EN VLOOT De Gele Vogel te Le Bourget. Polen en Duitschland. Te Madrid is Zaterdag tusschen Po. /en en Duitschland een compromis tot stand gekomen, waardoor beide partijen zijn overeengekomen de onderhandelin gen over de likwidatie spoëcïig te her vatten. Zoodat de scheidrechterlijke com 'missie die vroeger reeds werkzaam is igjeweest, thans weer In actie treedt, echter thans met een nat ionalen voor- feitter. Goes, 15 Juni v.m. Exportveiling Kruisbessen f 14.40 per 100 Kg. Exportveiling n.m. Kruisbessen f 13.20 f 13.60 per 100 Kg. Exportveiling 17 Juni v.m.: Kruis bessen 1 12.60f 13.70 per 100 K.G, Rotterdam. 17 Juni. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aan gevoerd 568 vette runderen, 280 ette en graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 443 schapen en lammeren, 732 varkens. Prijzen voorvette koeien le kw. 100—1.10, 2e kw. 0 90-0.99, 3e kw, 0.750.88 ossen le kw. 0.921.02, 2e kw. 0.800.90, 3e kw. 0 650.80 talveren le kw. 1.521.55, 2e kw. .401 50, 3e kw. 1.161.38 schapen e kw. 0.840.95, 2e kw. 0.700.83, 3e kw. 0.500.65 zooglammeren per stuk f 20f 28; varkens le kw. 0.76 0,86, 2e kw. 0-680.76, 3e kw. 0.500 67 lichte soort, export, 0.75 0.85. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van blauw 1650 K.G prijzen 1.15 1.25, van Groningsch 4000 K.G.prijzen .051.171/,, van Hollandsch geel 1500 LG.prijzen 1051.10. Groningsch en Holl geel schoon vlas doch voor 7/8 gezwengeld. De handel was traag en weinig kooplust. Lijnzaad en fijne zaden geen notee ring wegens gebrek aan aanvoer. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en )onte 2.103.Zeeuwsche Eigenh. 0.550 80, Brielsche 0.551.20, Bra- vo's 0.801.50. Red Star 0.901.50, ilalta (Spring) 13'/i16 ct. per K.G. Aanvoer redelijk, vraag stil. Verkeerswezen, Post en Telegrafie Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is Vrij dagochtend 3 uur Beachy Head gepas seerd. Luitenant ter zee le kl. C. H. Brou wer keert binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, naar Neder land terug. Beknopte Mededeelingen Uit Z, Afrika, MARKTBERICHTEN Vlissingen, 15 Juni. Op de xportveihng werd voor Kruisbessen 12.10 per 100 K.G. betaald. W e&ilK&pali®* Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent K. LIEVENSE. Advertentiën. Geboren WIL MA Dochter van G, J. VAN HOLT HUI JZEN en W. J. VAN HOLTHU1JZEN— Verschoore de la Houssaye. Middelburg, 16 Juni 1929. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzus. ter en Tante ADRIANA DE VOOGD, in den ouderdom van 21 jaar. Uit aller naam, J. DE VOOGD. Domburg, 15 Juni 1929. Voor de vele bewijzen van deel- neming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. MAATJE CORNELIA DE BUCK geb. GAST, betuigen wij onzen hartelg ken dank. Uit aller naam, J. L. DE BUCK. Middelburg, 17 Juni 1929. L. Lombardstraat E 57. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over igden van onze lieve Moeder, ANNA MARIA GROENE WEGEN Wed. J. SANDERS, betuigen wij onzen hartelrjken dank. S. J. SANDERS. M. M. SANDERS. J. W. SANDERS. Middelburg, 17 Juni 1929. Voor de bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overigden van onze lieve Zuster en Tante, ANNA MARIA GROENE WEGEN Wed. J. SANDERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. J. M. v. n. HARST— Groenewegen. Wed. D. BROUWENAAR— DRONKERS—Groenewegen. Middelburg, 17 Juni 1929. i De schilder-stucadoor C. d. J-, die op 1 Maart den caféhouder v. G. in diens koffiehuis met een mes heeft bewerkt, werd wegens poging tot doodslag veroor deeld tot 2 jaar 'gevangenisstraf. De eisch was 4 jaar. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht een 43-jarige koopman te Haarlem, beschuldigd in 1925 een land bouwer te Hillegom te hebben gedwon gen hem een gouden horloge met ketting af te geven en een schuldbewijs te tee kenen voor f 4000. Het O. M- eischte 6 maanden gevange nisstraf, De timmerman W. v. K. uit Uden- hout, die op 23 Maart een zijner buur jongens, den 19-jarigen v. L. in het on derlijf schoot, waardoor deze ernstig werd verwond, is Zaterdag door de recht bank te Breda veroordeeld tot IJ jaar gevangenisstraf. De eisch was 2| jaar. De Vijfde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft Donderdag den 66- jarigen recidivist, die in de woning van den Stationschef van het Centraal-Sta- tion op een poging tot inbraak betrapt, en door de portiersvrouw in de lift op gesloten en vervolgens aan de politie overgeleverd werd, wegens poging tot diefstal door middel van een valschen sleutel veroordeeld tot vier jaren gevan genisstraf, terwijl het O. M. drie jaar had gevorderd. Ten opzichte van de strafmaat over woog de Rechtbank, dat verdachte, die een omvangrijk strafregister heeft en op wien een groot aantal inbrekerswerktui gen werd aangetroffen, in ernstige mate gevaar oplevert voor de samenleving en daaruit geruimen tijd behoort verwijderd te worden. Onder voorzitterschap van den heer N. Matthijs heeft de Bond van Notaris klerken in Nederland te Leeuwarden een druk bezochte vergadering gehouden. Uit de openingsrede van den voorzitter bleek, dat het ledental is gestegen van 517 tot 538. Inzake het notarisklerken- pensioen werd geconstateerd, dat onder handelingen met de commissie gevormd uit het hoofdbestuur van de Broeder schap van Notarissen in Nederland, een gunstig verloop hadden. De voorgestelde wijziging van statuten en reglement werd aangenomen. Demoordop den heerLans. Wegens uitstedigheid van den aange- zochten deskundige werd het verdere onderzoek naar de wijze waarop Lans vermoord is opgedragen aan dr. Roos uit Leiden, wiens onderzoek reeds eeni- ge positieve gegevens moet hebben opge leverd. Heden zal bij de voortzetting der be handeling dezer zaak van deze zijde vermoedelijk een belangwekkende ver klaring te verwachten zijn. Abonnementen en Ad verten tién voor de Middelburgsche Courant kunnen voor Vlissingen worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. TE De rechtbank alhier heeft heden failliet verklaard M. W. Haak, loondor- schér te Axel (Kijkuit). Rechter-com- missaris mr, J. W. Zijlstra. Curator mr. G. H. Tichelman te Terneuzen. Vernietigd is het vonnis van 10 Juni waarbij A. R. F. Voss, koopman te V1 i s- s i n g e n, failliet werd verklaard met be noeming van mr. G. M. Kegge te Goes fof curator. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven l grondwerker, 1 bankwerker, 1 smid, 2 bakkers, 1 reiziger, 3 winkelbedien den. 1 loopknecht, 6 kantoorbedienden, van andere groepen, 14 met vakkennis jzonder bepaald beroep, J.4 "zonder vak kennis (ongeschoolden). 5 order 9 vrouwen, w.o. 1 costuuin- naaister, 2 huis- of verstelnaaisters, 2 kantoorbedienden, 2 steno-typisten, 1 werkvrouw, 1 waschvrouw, voor wasch aan huis. Totaal vorige week 126, bngekomen, 27, afgegaan 95, over 58. N.V. Stoomvaartmaatschappij Z e ei 1 a n d. Zaterdagmiddag werd onder voorzitter schap van den heer T. H. de Meester m het Grand Hotel Britannia te Vlis singen de jaarvergadering gehouden van de N. V. Stoomvaartmaatschappij Zeeland, Kon. Ned. Postvaart. Uit de pre sentielijst bleek dat vertegenwoordigd wa ren 4046 aandeelen, uitbrengende 52 stemmen. Allereerst werd aan de orde gesteld het jaarverslag. Daar geen der aanwezi gen naar aanleiding daarvan het woord vroeg werd het z.h.s. goedgekeurd. Ditzelfde geschiedde met de verlies, en winstrekening en de balans. Ook van de rondvraag maakte niemand gebruik en werd de vergadering door den voorzitter gesloten. In het Zaterdag vermelde verslag is een onduidelijkheid geslopen, betref lende het aantal vervoerde reizigers. De Obetreffende zin moest luiden: „Het aantal vervoerde reizigers nam toe van 54254 in 1927 tot 63881 in '28.Ï DE COMMISSARIS VAN POLITIE MIDDELBURG. Tot Commissaris van politie alhier is benoemd de heer R. P. Brons, com missaris van politie te Zierikzeé, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 17 Juni. Binnenland- sche granen. Tarwte wederom ruim ter markt. Prijs f 11.40—11.90 per 100 K.G. GEP. VICE-ADMIRAAL SMIT. Gep. vice-admiraal \V. C. J. Smit is, naar wij vernemen afgetreden als voor zitter der commissie tot het afnemen van examens van marineofficieren. Heden ochtend bracht de vice-admiraal een af scheidsbezoek aan Minister Lambooy-, die den vice-admiraal mededeeling deed. van zijn benoeming tot comman deur in de Orde van Oranje Nassau. Er bestaat kans dat de gep. Schout bij-Nacht C. L. van Ruuren de vice-ad miraal in de examencommissie zal op volgen. DE MOORDZAAK-LANS. Vanmorgen is voor de Rotterdamsche rechtbank de behandeling van de recht zaak-Lans voortgezet. De belangstelling is nog grooter dan gedurende de vorige zittingen. Tegen 10 uur Waren er meer dan 1000 wachtenden. Er werden ech ter slechts 300 plaatsen Verstrekt. De verdachte is zeer nerveus en begint te huilen. De president doet mededeeling van een brief, die van O. in het Huist van Bewaring heeft gekregen, en waarin 'n zekere Jos K. hem' drie dagen tijd! ge"èft om te bekennen; wanneer dit niet gebeurt zou h'jj de bewijzen aan den rechter commissaris zenden. Verd. kent niemand van dien naam. Op een vraag van 'den president of JoS K. aanwezig is, komt geen antwoord. Dr. van Rijssel houdt daarna op vra gen van den verdediger vol, dat 't niet waarschijnlijk is, dat de dader niet met bloedsporen bevlekt is, hoewel het te gendeel niet uitgesloten moet worden geacht, 't Is den deskundige niet gelukt met de in beslag genomen wandelstok ken moeten te maken zooals rflen deze gevonden heeft. In verband met dié bloedsporen, wordt de overjas-van v.erd, gevraagd. Dr. Hulst uit Leiden acht 't ook bijna niet aan te nemefn' ,dat de dader niet /besmeurd is. Deze deskundige acht 't langs scheikundigen weg onmogelijk, dat de bloedsporen wellicht direct verwij derd zijn. HET PROCES-LIEBERMANN. In het proces-Liebermann is vandaag gehoord de Finsche deskundige Dr. Friedmann. Deze zegt overtuigd te zijn dat Liebermann niet van den aanvang af het plan had de bank' te plunderen. Van boos opzet is dan ook z'.i. gefen sprake. DE OVERVAL OP WILLEMSTAD. De Minister van Koloniën deelt mede, dat uit Suriname een versterking van het g&rnizoen te Curasao aldaar is aange komen. AUTOBUS IN EEN SLOOT. Hedenmorgen is onder Herveld (Betuwe een autobus van D. uit Druten met 23 inzittende polderwerkers door het breken van het stuur in de sloot gereden. AchJ. inzittenden werden licht gewond. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 17 Juni. 3 uur. Geen uitbreiding der affaire. Stemming meerendeels aan den vasten kant. Op verschillende afd. vrij belangrijke koers verschillen. Philips aand. op groote schaal uit de markt, dientengevolge een flinke koers rijzing. Margarine Unies rondom hoogste koer sen van Vrijdag. Calvé Delft hooger geopend. Kondona's krachtig in herstel. Ned, Ind. Gas aand. avance. Kunstzijdeaand. vast gestemd, voora' Enka's, die later inzakten. Prolongatie 55| pCt. DE VERKIEZINGEN IN Z.-AFRIKA. LONDEN, 17 Juni V.D. Thans is de definitieve uitslag van de verkiezingen voor het Z. Afrikaansche Parlement in zijn geheel bekend, waaruit blijkt dat de huidige regeeringspartij de Nationa1 listen o. 1. van Generaal Hjertzog een absolute meerderheid van zes zetels. Het eindresultaat is: Nationalisten zetels, Z. Afrikaansche partij (Generaal Smuts) 61 zetels, beide arbeiderspartijen 8 zetels en onafhankelijken 1. De ihjii dige minister van Justitie Tielman Roos die om gezondheidsredenen momenteel in een Duitsche badplaats vertoeft, heeft medegedeeld dat hij in verband met zijn gezondheid zijn functie zal neerleggen Stoo mtram Antwerpen-Bergen op Zoom. Naar tie N. R. Crt. uit goede 'bron verneemt, werd in de laatst gehouden algemeene vergadering van aandeelhou ders der Stoomtramwegmaatschappij Ant werpen—Bergen op Zoom de heer F. F. Bosscher, directeur der Zuid-Nederland- sche Stoomtramweg Mij., te Breda, be noemd tot commissaris der vennootschap Het Hand. verneemt verder, dat deze be noeming in nauw verhand staat met fu sieplannen, welke tusschen beide maat schappijen bestaan, welke plannen door aen minister van waterstaat zouden zijn aanbevolen. 0 Nieuwe postzegelboekjes. Van de postzegelboekjes met ge- mengden inhoud is een nieuwe oplaag gereed gekomen, bevattende zes zegels van elk der Waarden, 1, li/», 5 en 7i/a cent. De verkoopprijs dezer boekjes, wel ke binnenkort op de postkantoren ver krijgbaar zullen zijn, bedraagt 90 cent. Liquidatie Alkmaarsche Stadstram. Naar het Hand. verneemt hebben aan deelhouders der N.V. Alkmaarsche Stads tram, waaraan de gemeente met ingang van 1 Juli geen subsidie meer verleent en die thans een geduchte concurrentie van den nieuwen autobusdienst voor het stadsverkeer ondervindt, besloten tot li quidatie over te gaan. Den directeur werd teigen 1 Juli eervol ontslag ver leend. Diaar de tram eiken dag met verlies rijdt ligt het in 'het voornemen van den liquidateur ze reeds 'aan het einde der volgende week te doen verdwijnen. cantoor te Vlissingen is op haar verzoek non-actief verleend van 16 Juni t.m. 15 September. Met de tijdelijke waarneming van stationschef te Vlake is belast de heer C. Felius, stations-ambtenaar te Kruinin- gen. Uitslag duivenwedvlucht van de Zeeuwsche concours-commissie afd. Za terdagvliegers vanaf Würzburg (Duitsch- land). Afstand 484 K.M. Wind West met regen. Los 9.20 u. v.m. Aankomst le duif 6,40 n.m. In concours 40 duiven, le prijs J. Sturm te Veere, 2e en 3e pr. J. Kodde te Veere, 4e R. de Pree te Schore, 5e H. Castel te Veere, 6e J. M. Frfaanje, Biezelinge. Zondag speelde te Schore de voetbalclub „De Zeeuwen" van Vlissin gen tegen „De Sassche Boys" van Sas van Gent. Het gold het kampioenschap van Zeeland. Uitslag 31 in 't voordeel van „De Sassche Boys". Bij den Zondag te Frankfort gehou den zwemwedstrijd won mej, M. Braun (Holland) de nummers 100 M. vrije slag en 100 M. rugzwemmen. Mej. M. Baron Zegevierde in het nummer 200 M. borst- zwemmen. Zaterdagavond werd te Bier vliet namens de erven van wijlen mej. de weduwe J. W. de Jonge door notaris Beuningh verkocht 8 gem. 32 roeden bouwland, gelegen in den Beukelspolder. Kooper W. Verplanke Az. voor f 6900. V o e t b a 1. Promotie- en Degradatiewedstrijden. WilhelminaVlissingen 50. De Valk—Staatsmijn Emma 10. TerneuzenAlliance 42. Kampioenschap van Nederland. VelocitasSparta 13. Korfbal. J.l. Zaterdag speelde D.O.S. voor de competitie van den Zeeuwschen Korfbal- bond tegen V. V. C, uit Goes. Deze wed strijd werd op het Gem. Sportterein ge speeld en door D. O. S. met 70 ge wonnen. De Hollandsche Turners- ploeg. Zondag werd te Leiden de Holland sche turnersploeg samengesteld, die Za terdagavond 29 Juni a.s. te Antwerpen tegen België zal uitkomen. De volgende turners werden gekozen: E. Melkman (Bergen op Zoom); K. Boot (Oud-Karspel); J. F. v. d. Vinden (Amsterdam); M. Jacobs (Amsterdam); W. B. Pouw (Amsterdam); J. van Gen- deren (Vlaaardingen)G. Ens, (Oud-Kar spel); I. Wijnschenk (Amsterdam); W. Zwaaf (Amsterdam) en P. van Dijk (Vlaardingen), Reserve P. M. Jongeneel (Rotterdam). In de ploeg iztten vier nieuwelingen, n.l: van Genderen, Ens, van Dijk en Zwaaf. Het vliegtuig t'Oiseau Jaume (Gele Vo gel) met de vliegers Assolant, Lefèvre en Lotti en de verstekeling Schreiber is Zondagochtend om 5 uur weer opge stegen. Het was hun bedoeling door te vliegen naar het militaire vliegveld van Gazaux en daar benzine in te nemen voor den verderen tocht naar le Bourget. De voor raad benzine was echter niet voldoende om Gazaux te bereiken en de „Gele Vogel" moest opnieuw op het strand en thans bij Mimizan-les-Bains landen. Onmiddellijk kregen de vliegers de be schikking over voldoende olie en ben zine, doch zij konden niet direct ver trekken en moesten op de eb wachten. Tegen 5 uur des middags werd Cazaux bereikt, van waar zij om 6 uur naar le Bourget vertrokken. Zij zijn daar om kwart voor negen geland, en werden welkom geheeten door den Minister van Luchtvaart .Laurent Eynac. De machine landde vlot, en de avia- teurs hebben daardoor weinig last on dervonden van te groote attentie van de zijde van het publiek. De presidenten Hoover en Doumergue hebben telegrammen van gelukwenschen gewisseld. Nadat de Fransche Oceaanvliegers As solant, Lefévre en Lotti door den mi nister bij aankomst waren verwelkomd, heeft Lotti de journalisten eenige bij zonderheden omtrent den tocht medege deeld. De start te Old Orchard was' uiterst moeilijk. Ongeveer een kwartier na den start werd de verstekeling ont dekt, die zich juist had vastgeklemd aan een plaats van het toestel, waar de dra den zijn aangebracht van de verschil lende sturen. Na aanvankelijke storing bij het ontdekken van den vierden man, die het slagen van den start dreigde te jrnislukken waren de Fransche vliegers bij de herinnering aan de in Amerika ontvangen hartelijkheid bijgedraaid, en, hadden den jongen Amerikaan Schrei ber dan maar als passagier beschouwd Het weer was tijds den geheelen tocht ongunstig. Toen zij hadden besloten de Azoren te passeeren, waren ze in een he vig onweer geraakt en maakten ze ge durende eenige minuten een fantasti- schen vlucht op een hoogte van 800 a 900 M. De Oiseau Jaune had de Fran sche kust wel kunnen bereiken maar de vliegers hadden er de voorkeur aan 'gegeven voor het vallen der duisternis op het vasteland te dalen. Bij1 het dalen te Comillas hadden de vliegers nog 300 L. aan boord maar de pompen weTkten slecht. Dat ook de oor zaak gister van de tusschenlandin^en te (Mimizan en Cazoux. De bezittingen die volgens het oor deel der .commissie ten onredhte zijn (gelikwideerd zullen aan de vroegere eigenaar worden terug gegeven. Mocht zulks om fechnische redenen onmogelijk blijken, dan zal een schadevergoeding worden uitgekeërd. De hoogte van het gedrag zal door dë commissie worden) vastgesteld: De ten onrechte gelikwi deerde bezittingen moeten in elk geval worden teruggegeven. De zitting van den Volkenbondsraad is daarop gesloten. 76 Aan de kantoorbediende R. C. D. C. de Jonge van het post- en telegraaï- Hr. Ms. „Kortenaer", die .Vrijdag ochtend te Ponta del Gada is aangeko men, is vandaar dienzelfden dag te 2.45 vertrokken naar St. Thomas. Luitenant ter zee le kl. H. J. Bue- ninck is ontheven van zijn detacheering in Oost-Indië, Uit Engelauc Generaal Dawes, de nieuwe Ame rikaansche gezant te Londen, heeft een bezoek gebracht aan Mac Donald op diens buitenverblijf in de Schotsche Hooglanden. A.s. Dinsdag zullen de hee ren, de een aan een diner, de ander te Lossiemouth, nadere mededeelingen over dit onderhoud doen. De eindstand der Zuid-Afrikaansche verkiezingen is. Nationalisten 78, Zuid Afrikaansche partij 61, arbeiders Cres well 5, arbeiders nationale raad 3, ona hankelijken 1. Generaal Hertzog heeft dus een meerderheid van 8 stemmen bo ven de gezamenlijke andere partijen en met Creswell een verhouding van 8365 Uit de Ver. Staten, De therommeter heeft te New-Yor gisteren zijn hoogsten stand sedert 37 be reikt. Vijf mensehen zijn tengevolge van de hitte bezweken. Uit Mexico. Op grond van de overeenkomst die tot stand is gekomen tusschen den Mexi caanschen staatspresident en de katho lieke bisschoppen, worden de tot dusver gesloten kerken Zondag heropend.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3