De nieuwe electrlsche Waschmachlne. 0e voordeelige prijs maakt het thans mogelijk, in ieder huishouden electrisch te wasschen Verkrijgbaar in alle voorname zaken. Advertenties. Eigen gemaakte LIMONADESIROOP Is overheerlijk. Adverteert in dit Blad. Stroomverbruik perwaschdag 20-30 ets. f, (21 lijd welkorrC Verschillende Berichten BUITENLAND Algemeen Overzicht Beknopte Mededeelingen MARKTBERICHTEN THIEME, in het Huis met de Roode Pilaren, verkoopt Fleschjes HEBE-ESSENCES Als ik niet aan jou zag, Droste-man- netje, dat je nog meer verrassingen gereed hebt voor een volgenden keer, dan zou ik mij niet kunnen voorstel len, dat er nog lekkerder bonbons in de wereld zijn dan die ik nu geniet! Uit de pas verschenen lijst van signalementen, voorkomende in het Al gemeen Politieblad, welke oip 1 Januari nog niet waren ingetrokken of vervallen, blijkt dat er ruin) 12.000 personen staan gesignaleerd of zoek zijn, met wie de justitie nog iets heeft te vereffenen. Vergeleken met enkele jaren gelédén isi echter vooruitgang te bespeuren. On geveer tien jaar geleden wisten zich on geveer 40.000 personen aan de handen der justitie te onttrekken. Een 4jarig zoontje van den heer K. te Sliedrecht, is Dinsdagmiddag on der een autobus geraakt, die uit Giesen- dam kwam. Het knaapje was op slag dood. Het Nederl. stoomschipp Elensburg van Vlaardingen naar Narvik, heeft Dins dagavond te Hoek van Holland het lijk van den timmerman S. aan wal ge®et. S. van Zwitsersche nationaliteit is aan aan boord in een ruim doodgevallen. Men meldt uit Hillegom aan de „Volkskrant": Onze plaatsgenoot, de heer James Keur, lid der firma Keur Zonen alhier, vertrok enkele jaren geleden naar Ame rika, in het belang der firma. In het dorp je Flowerville had hij veel succes en hij is er thans burgemeester. Flowerville is een klein plaatsje en de villa en kan toren van de firma vormen er het be langrijkste deel. Het merkwaardige is, dat de heer Keur in den bloeitijd duizenden menschen naar zijn dorp weet te trek ken, waar hij dan tienduizenden bollen van hyacinthen en tulpen op artistieke wijze heeft uitgeplant. De landbouwer W. te Toldijk, gem. Steenderen, die onlangs van den zolder in zijn woning is gevallen, is aan de ge volgen van de daarbij opgeloopen ver wondingen overleden. Aneta meldt uit Buitenzorg: Een zeer ernstig autobusongeluk is op den weg bij Soekaboemi voorgevallen. Een volgeladen bus reed met een ge weldige snelheid tegen een boom op. De reden hiervan is nog niet bekend. De boom knapte geheel af en de bus werd totaal versplinterd. Van de inzittenden werden 2 inlanders gedood en 9 gewond. De chauffeur bleef ongedeerd. De kashouder van den artillerie- constructiewinkel E. S.. te Bandoeng, is naar de gevangenis te Tjipinang overge bracht. Hij wordt verdacht van een zeer belangrijke fraude. Er moet een over stelpend bewijsmateriaal van schuld ver zameld zijn. De verdachte ontkent ech ter ten stelligste schuld. (Aneta). In een drukke straat in Brussel, de Boterstraat is een 63-jarige juwelier door een jongmensch overvallen. Deze vroeg ringen te zien, koos er een van 1500 fr. uit en deed alsof hij wilde bei- talen. Maar in plaats daarvan greep hij! 'n revolver en richtte dien op den juwe lier. Deze. greep den man bjj den pols zoodat de schoten door de winkelruit gingen. De aaanvaller slaagde erin den winkel uit te komen ,maar werd d(oor voorbijgangers gevat. Een der directeuren van de groote Berlijnsche confectiefabriek Siegfried Adam is in het Engadin, waar hij voor herstel van gezondheid vertoefde, op den Papagaaienweg door een neerstortend rotsblok getroffen en gedood. Hij zou over enkele dagen naar Berlijn zijn terug gekeerd, daar hij nagenoeg hersteld was. Te New York heeft de tragische dood van twee tooneelspelers groot op zien gewekt. In de slaapkamer van Mar garet Lawrence, die een zekeren tjjd als de grootste tooneelspeelster van Amerika werd beschouwd, werd zij en Louis Bennison, een tooneelspeler van minder groote vermaardheid, doodgevon- den. Beiden hadden een kogel' in het hart. Een revolver met twtee leege pa troonhulzen lagen naast Bennisons uit gestrekte hand. Ledige likeurflesschen en glazen in de slaapkamer vormdien den achtergrond van het dramatisch too- neel. Men weet niet of het paar heeft gehandeld volgens een soort zelfmoord- overeenkomst, of dat Bennison in een vlaag van dronkenmanswaanzin eerst miss Lawrence heeft gedood en, daarna zichzelf. Bennison was vijftig jaar oud en getrouwd, Margaret Lawrence was 39 jaar oud, w'as twee keer getrouwd geweest en had twee kinderen. Haar tweede echtgenoot, Wallace Eddinger, eveneens een gevierde tooneelspeler, stierf het vorig jaar. Margaret Lawrence was blijkbaar een excentrieke figuur, want Tiet vorig jaar liet zij een uur voor dat zij moest op treden in een stuk, getiteld „Possession" weten, dat zij niet kon verschijnen'. Naar aajnleiding hiervan werd zij door de „Actors Equity Society" voor den duur van zes maanden geschorst. Een paar weken geleden traden Bien- nison en Margaret Lawrence op in een vaudeville-stuk, waarvan de opvoering na drie dagen werd gestaakt. Franische tegenslag in Marokko. De Fransche bladen bevatten een te legram uit Rabat, meldend dat een de tachement bestaande uit twee compag nieën Marokkaansche tirailleurs en een „goem" (Marokkaansche ruiterij) die een verkenning deden in het Zuiden van Marokko, in een hevig gevecht is gewik keld geweest met een sterke groep dis sidenten. De toevoeging ,dat de opper bevelhebber der troepen er heen is igegaan, wijst er wel op, dat er iets ernstigs gebeurd is. Dit blijkt trouwens ook uit de berichten uit Engelsche bron- Zoo meklt de correspondent van de j,'Times" 'Ie Tanger, dat de bevelvoe rende majoor en zeven andere officieren 'gedood werden en dat men niet weet waar de overlevenden zich bevinden. In het geheel zouden wolgens een ander .Engelscli bericht niet minder dan 110 man gedood zijn aan Fransche zijde. Een nader bericht aan de Times meldt dat er op het oogenblik onder de in- landsche troepen een paniek moet heer- schen. Het achtste bataiilon van liet Vreemdelingenlegioen is uitgezonden om de Fransche kustlijn te beschermen. De toestand moet volgens de berichten ernstiger zijn dan aanvankelijk werd ge dacht. De herstelconferentie. Naar in welingelichte kringen verluidt zal de diplomatieke conferentie, welke ten doel heeft het rapport van lie des kundigen inzake de schadevergoeding ten uitvoer te leggen ,de volgende maand te Londen worden gehouden. De minis ters v an b uitent and sche zaken uit de getrokken landen zullen er aan deel nemen. De mimderheidskweslie. De voorstellen die gisteren door de raadscommissie zijn aangenomen, en tot verbetering van de bestaande minder- hedenklachtenprocedure strekken, zulle» Donderdag a.s. in den raadl zelf ter ta fel komen. Zij steunen op het bekende minderhedenrapport van Londen en kun nen als volgt weergegeven worden; Ten eerste zal de secretaris-generaal van den Volkenbond den klagendian min derheden mededeelen, wanneer hun. klachten afgewezen zijn, onder verwij zing naar "de daarvoor géldende be palingen. In de tweede plaats zal de president van den raad als tijdelijk voorzitter der gewone commissie-van-drie het recht hebben vier leden van den raad aan de commissie toe te voegen ,zoddat deze commissies-van-drie in de toekomst com- uiissies-van-vijf zullen worden. Ten derde acht de raad het gewenscht dat de minderhedencommissies van den raad in "de toekomst ook tusschen de raadsvergaderingen in zullen bijeenko men en wel zoo vaak als dienstig schijfat pni "de bezwaren der minderheden te otnderzoeken. "In de vierde plaats hebiben 3e leden van den raad het recht om in geval een jninderhedenklacht den raad ffïïSt bereikt, het ganscfie materiaal van den iafgewezen klacht ter kennisneming 'te behouden. Ten vijfde zal de secr. generaal van den Volkenbond 'eens per 'jaar een rap-; port indienen ter samenvatting dei- klachten, welke de minderheden aan den Volkenbondsraad héjhben gericht Punt 6 behelst dat de minderheden- commissies van den raad in de toekomst port indienen ter samenvatting der de bevoegdheid zullen verkrijgen om met toestemming van de betrokken re geeringen het resultaat van het onder zoek der minderheden te puöliceeren. De raad hoopt Hat 'de betrokken re geeringen zooveel mogelijk him toestem ming hiervoor zulien geven. Ten zevende moet de secretaris-ge ineraal van den Volkenbond elk jaar in het officieele orgaan van den bond een statistiek publiceeren ,die de punten der minderhedenkwestie betreffen. Uit Engeland. Geruchten over een verloving van den Prins van Wales met Prinses Ingrid van Zweden, worden tegen gesproken. Uit Mexico. Te Mexico City heeft de eerste conferentie plaats gevonden tusschen den Mexicaanschen president Cortez Gil en een aantal kerkelijke prelaten, ter inlei ding van een overeenkomst tusschen kerk en staat, om voor de hangende ge schillen een vreedzame oplossing te vin den. Hoewel geen officieele mededeelin gen over het verhandelde worden ge daan, bleek men aan beide zijden bevre digd over het verloop der besprekingen. Uit China. Volgens officieele berichten uit Pe king heeft generaal Yen de regeering te Nanking meegedeeld dat generaal Feng binnen enkele dagen met hem te Yuntsun zal -samenkomen, en dat beiden zich daarna naar het buitenland zullen bege ven. Volgens andere berichten trekt ge neraal Feng zijn troepen naar het Z. W. van Sjansi terug. Middelburg, 13 Juni.* Op de vei ling waren 47.500 eieren aangevoerd. De prijzen waren: 54—56 K.G. f5.19, 56—57 K.G.5.35— 5.36; 58—60 K.G. 5.59—5.61; 60—62 K.G. K.G. 5.70—5.71; 62—64 K.G. 5.89, Eenis eieren 5.08. Kalkoeneieren 6. Middelburg 13 Juni 1929. Boter 1. Eieren 5,30. Kalkoeneieren 7.50. Eendeieren 5.25. Ganseieren 11. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.921/2. Eieren 4.80. Eendeieren 5. Ganseieren 11. De prijzen van marktmeester en markt- zetter zijn gelijk. Particuliere prijs: Boter 1.10. Kip- en eendeieren 6. Middelburg, 13 Juni. Op de veiling werden de volgende prijzen be- steed: Tomaten A f 36.20, C 35.20, CC 23.60, B 25.10, alles per 100 pond, Kruisbessen 11.10—12.30 per 100 K.G. V 1 i s s i n g e n, 12 Juni. Oude aard appelen 3,5, suinazie 2631, postelein 26—35, Wagenaars 98100, doppers 33 37, peulen 6770, aardbeien 7686, Bredasche 120135, asperges I 71, id. II 5052, id. Ill 32, nieuwe aardappelen II 1926, alles per K.G. Kipeieren 51 per 10 stuks. Bloemkool 1222, sla 13,5, komkommers 2025, alles per stuk. Sja lotten 4,5^-5, selderie 68,5, peeën 10 18, rabarber 24, kroten 8,59, pioe- lelies 1419, anjers 1723, iris 9, pioe nen 4856, jasmijn 2,55,5, alles per bos. Moskrul 59, zuring 1620 beiden per kist. Goes, 13 Juni. Veilingsvereen. Zuidi- Beveland. Exportveiling v.m. 9.20 uur. Kruisbessen 12,2013.70 per 100 K.G. Oostburg, 12 Juni. Avicultura. Aangevoerd 446 K.G. boter, prijs f 1.09 tot f 1.97. De Heer en Mevrouw BOOGAART-VAN DER WERFF geven bennis van de geboorte van een tweeling HENDRIK SIMOV en PETRONELLA MARIA. Curaijao, 12 Juni. In het faillissement van W. KRIJGER, koopman te Oost- en West-Souburg is heden door de Curator de eenige uitdeelingslijst nedergelegd ter Griffie der Arron- dissements-Reohtbank te Middel burg, om aldaar gedurende tier» dagen ter kostelooze inzage dei- crediteuren te liggen. De Curator, Mr. ANNE BOLLE. Middelburg, 12 Juni 1929. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van dè Handelsven nootschap onder de firma P. DOETS ZOON Firma A. VAN DER WEEL, gevestigd te Middelburg, en van de individueele leden dezer Vennootschap, P. DOETS en P. J. DOETS, beiden Koopman, wonende te Middelburg, dd. heden, is be paald 1. dat de schuldvorderingen bij ondergeteekende moeten worden ingediend vóór Donderdag 5 Sep tember 1929 2. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 28 September 1929, des voor- middags om 11 uur, in het Ge rechtsgebouw aan het Hofplein alhier. De Curator Mr. P. W. ADRIAANSE, KantoorL. Delft H 7. Middelburg, 10 Juni 1929. De Drogisterij SCHULTE om zelf Limonadesiroop te maken. Vele smaken, zooals Citroen, Frambozen, Grenadine, Sinaas appel, Ananas, Aardbeien, Ker sen, Mandarijn, Orange. Per fleschje 40 cent. Ne45 DROSTES O i\i Q Q s PAST Spaart Droste plaatjes voor Album „indië Hf

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3