Domburg. INGEZONDEN STUKKEN autobus-concessies. BEKENDMAKINGEN Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland van Hohenlohc haar een groot bedrag ken die er drie zetels bij hebben inge-l richt dat Ward Hermans, wiens naam, - schoten om, onderscheidenlijk, in totaal I naar men weet, is gemengd in de Brus- nog 75 en 70 zetels te behouden. De selsche documentenzaak ook, door het communisten hebben nauwelijks te Brus- arrondissement Mechelen tot volksver- sel nog den zetel weten te behouden van) tegenwoordiger is gekozen. De indruk den „Stalnist" Jacquemotte, terwijl ten- hiervan, ook in het buitenland, kan men slotte in het arrondissement Brugge del gemakkelijk raden, en is de regeering ze- zoogenaamde wilde" candidaat Victor ker niet welgevallig. Om Ward Hermans Delille den door hem gewenschten zetel thans nog te kunnen vervolgen, zooals heeft weten te veroveren ten nadeelelvóór de verkiezingen het plan scheen tc den Vlaamschgezinden liberaal bestaan, zal men thans de opheffing die- schonk, heeft vervalscht en dat zij er niet voor is teruggedeinsd het dienst personeel van haar tante te bestelen. Zoo heeft zij eens uit de kamer van een 70-jarig bediende een bankbiljet van 50 mark gestolen. Voorts moet zijn gebleken dat haar 'Verloofde V. Wedel en -niet zij zelf de kostbaarheden heeft- verkocht. Het proces tegen baronesse von Monroy is Donderdag kort na de ope ning der zitting verdaagd. Beklaagde werd op verzoek van haar verdediger, den Berlijnsclien advocaat, dr. Frey, in voor- loopige vrijheid gesteld. De 'belangstelling voor hel proces was enorm. Uit de acte van beschuldiging blijkt, dat de barones beschuldigd wordt voor '27.000 mark aan juweelen te hebben ge stolen van haar tante. De barones bleek nauwelijks in staat te zijn op de haar gestelde vragen te antwoorden en moest door haar verdediger worden ondersteund, waarop de voorzitter haar toestond te gaan zitten. Gravin Hermersdorf, die als getuige werd gehoord, verklaarde ten allen tijde bereid te zijn haar nicht weer bij zich te nemen. Eerst na deze mede- deeling vroeg dr. Frey eerst om ver daging van de zitting, gezien den ge zondheidstoestand van beklaagde en daar na, om haar voorloopige in vrijheids stelling. Pr. Frey heeft de barones in kennis gesteld van het overlijden van haar verloofde. Donderdag is op den Ommerweg te Hardenberg, een zekere R. door een auto overreden. De man kreeg zeer ern stige verwondingen; zijn toestand is zorgwekkend. Eenige dagen geleden is zijn woning afgebrand. Tengevolge van een hevig onweer is in een bosch bij Cassino een grot door den storm en de hooge vloeden ingestort, in welke grot zeven personen, allen tot een familie behoorende, die voor het noodweer beschutting hadden gelzocht, onder de puinhoopen den dood vonden. In Alamo (Tennessee) stond een 19- jarige neger terecht, aangeklaagd we gens aanranding van de echtgenoote van een scheidsrechter. De jongen werd door een opgewonden menigte uit de gevan genis gesleurd, half dood geslagen en ten slotte opgehangen. Naar Havas uit Marrakesj meldt is de schat van de Habsburgers, die in 1927 te Weenen gestolen is en bestond uit een diadeem met diamanten en paarlen en een collier met verscheidene zwarte paarlen, door een Italiaan, die klaarblijkelijk tot een internationale die venbende behoort, te koop aangeboden aan een handelaar te Safi. Deze gaf de politie hiervan kennis, welke den Italiaan aanhield. De sieraden, welker waarde op 9 millioen francs -wordt ge schat, zijn in beslag genomen. De aan gehoudene zegt slechts 'bemiddelaar te zijn geweest. In een van Allahabad afkomstigen passagierstrein werd te Kiioel in een toffer een onthoofd lijk gevonden. Het bleek later afkomstig van een zekeren Abdoel Ghafoor, een brillenverkooper te Allahabad, die verscheidene dagen ge leden plotseling verdween. van Boedt. De verhouding van de partijen,! nen te vragen van de parlementaire im zooals deze zich thans Iaat aanzien is I muniteit indien eenmaal de verkie- dus: 75 katholieken, 70 socialisten, 29 li-I zing is goedgekeurd en daartoe bestaat beralen, 11 Vlaamsche nationalisten, 11 o. i. slechts geringe kans. Buiten deze wilde, eveneens Vlaamsch nationalist I groep van volksvertegenwoordigers zul- van overtuiging, en 1 communist, te za-| len de Vl.-nationalisten, die in totaal on- men 187 Kamerleden. geveer 150.000 stemmen op hun lijsten Wij hebben u geschreven dat, bij ge-1 hebben vereenigd, tegen 84.133 in 1925 brek aan een bepaalden algemeenen in-1 °°k door drie senatoren worden verte- zet bij deze verkiezingen, het er over genwoordigd ln de Eerste Kamer, onder ging of de huidige katholiek-liberale re-1 w^e mr- E. van Dieren tot dusver zetel- geeringscoalitie het zou dienen af te leg-|^e 8een enkele fronter in den Senaat, gen tegen een socialistische meerderheid I Een aanwijzing voor de stemming in en ook, wat speciaal Vlaanderen betreft, of de Vlaamsche kiezers aan de VI.- nationalistische beweging door hun stem de beteekenis zouden geven die men mocht gelooven dat zij, in het licht van bet Vlaamsche land heelt men door deze uitslagen alleszins gekregen. Vreesde men dat de annexionistische leider van de „Jeunesse Nationale", P. Nothomb, op de katholieke lijst te Brus- de jongste gebeurtenissen, inderdaad I se^ zou gekozen zijn geworden, deze had. Wat het eerste probleem betreft is vrees bleek, ondanks de 5000 voorkeur- klaarblijkelijk geen twijfel mogelijk. De stemmen, uitgebracht op den annexio regeering is in dit opzicht overwinnend) nistischen candidaat, ongegrond. De VI. uit den strijd gekomen, en waar zij, in I gezinde christen-democraat J. van den de oude Kamer, over een meerderheid) Eynde, die 9700 voorkeurstemmen verza- beschikte van 25 stemmen 101 tegen) melde, heeft hem den zetel afhandig ge- 86 namelijk beschikt zij er thans maakt. over 21, hetzij 104 tegen 83. Een ne- De. verdere uitslagen van de Belgische derlaag kan men dit bezwaarlijk noe-| verkiezingen kunnen nog tot jpeer be mén, en de ontgoocheling bij de socia- schouwingen aanleiding geven. Zoo is nog listen is dan ook duidelijk merkbaar. De vermelden, dat de Duitschgezinde socialistische verwachtingen waren hoog nHeimatbunder in Eupen-Malmédy, die gespannen, maar de hardnekkige cam- inzonderheid opKomt voor een nieuw re- pagne tegen hen van liberale en katho- ferendum in het genaasty Juitsche ge- lieke zijde is gevoerd geworden, is hun bied, ondanks een groot aantal stemmen blijkbaar noodlottig geweest, zooals van- gekozen; zijn optreden heeft voor avond de socialistische leider, Vander-1 £evo/f> gehad, dat ook de socialistische velde, in „Le Peuple" overigens erkent, candidaat Sommerhausen, die door de De „patron" schrijft den socialistischen™!26 waar°P hlJ v00,r Eupen-Malme- achteruitgang verder op onbevangen wij-1 *s opgekomen, veel van zich heeft ze toe aan het feit, dat de vlottende I doen spreken, evenmin is gekozen. Dit massa, die in 1925 aan de socialisten een] echter wat in hoofdzaak kan worden onverhoopte overwinning heeft bezorgd,onthouden van deze verkiezingen welke, uit ontevredenheid, zich thans opnieuw) van Vlaamsch standpunt, in elk Êeval bij haar oude partij heeft vervoegd, en een nieuwe politieke constellatie heeft dat de communisten, hoe gering het aan- gebracht, welke zeer zeker, aan den tal uitgebrachte stemmen ook moge ge- vooravond van het Belgische eeuwfeest, weest zijn, stemmen van de socialistische ,haar, stempel drukken zal op de nieuwe lijsten hebben afgehouden, die in zekere leglSiatuur arrondissementen in omgekeerde ver houding den doorslag hadden kunnen geven. De overwinning van de Vlaamsche na tionalisten, die, uit den aard der zaak, buiten het Waalsche arrondissement Nij-1 vel, waar in het Noorden, ook nog ver- awwas&sssMa; M. de R., Nu de autobusdienst van de N.V. „De scheidene laamsche gemeenten liggen, jfteuwe Onderneming'' én door U, én uit slechts in de Vlaamsche provinciën can- jiej publiek Qp Zoo sympathieke wijze is didatenlijsten hadden ingediend, op een uitgeluid,' moet de vraag worden gesteld radicaal programma van zelfbestuur voor of edeze ^gelegenheid, uit het oogpunt o0i v#fai?sc en Waalsche gewesten van yan algemeen belang, daarmede uit mag Belgie, is, voor de Vlaamsche politiek zjjn en geen verdere aspecten heeft, van de regeering, als men van een der- Ondergeteekende meent, dat het te gelijke politiek zou mogen gewagen, een gendeel het geval moet zijn. belangrijke nederlaag, des te meer daar Nadat een eerwaardig college als de ook de andere candidaten, die gekozen Raad van statej samengesteld uit ver- werden, in Vlaanderen oyer t algemeen I grijsde staatslieden, gewezen hoofdamb- slechts deze zijn die een Vlaamschgezind 1 tenaren e. d. aan de kroon op grond piogramma, zij het dan meer gematigd, van de Qp dat .stuk bestaande wetten, zooals de heer van Cauwelaert, behj- en (jaaraan getoest andere adviezen geeft, den. Zoo van binnen- als van buiten- meent de verantwoordelijke Minister in landsch standpunt is deze uitslag van be-1 machtsv0lkomendheid eene tegenoverge- teekenis en na de geweldige demonstra- stelde beslissing te mogen uitlokken, tie van de Borms-verkiezing te Antwer- 0f na tal van soortgelijke afwijkende pen is hij voor de officieelen in België I [beslissingen, de gelden aan den Raad een nieuwe aanwijzing, dat halve oplos-1 van State ten koste gelegd, geen betere singen inzake het Vlaamsche vraagstuk, I bestemming waardig zijn, mogen anderen mets meer kunnen redden. Uit elke uitmaken Vlaamsche provincie worden thans VI.- De vraag mag morden gesteld, of nationalistische volksvertegenwoordigers hier deze aangelegenheid aan, het naar de Kamer gestuurd, waarvan de rechtsbewustzijn, van dat deel van het meesten uitgezonderd twee n.l. Nederlandsche volk, hetwelk van een oud-strijders^ zijn en dit feit zal, wanneer I ell an(jer goed op de hoogte is, geen ern- de verkiezingsroes maar eenigszins stigen slag is toegebracht. Toont een heeft plaats gemaakt voor nuchtere op-dergelijke beslissing niet, 'dat het on- vattingen, als een paal boven water blij- juist kan zijn, dat de eischen van, z.g.n. ven staan. West-Vlaanderen zendt drie verkeerseconomie wijken voor die van Vl.-nationalisten naar het parlement, bui- het recht? Toont het niet, dat een soort ten den „wilde .Victor Delille, die, gewe- gelijke 'beslissing niet mag afhankelijk zen candidaat van de Vl.-nationalisten zjjn varl den verantwoordelijken minister voor den Senaat, bij de vorige verkiezin- maar moet komen van een onafhanke gen, zooals reeds gezegd, ook een radi-1 njken administratieven rechter? cale VI.-gezinde overtuiging aankleeft, Maar er is1 meer, den Nederlander zoodat hij in den grond de groep fronters [s gewaarborgd, dat niemand uit zijn in de Kamer waarschijnlijk komt verster-1 eigendom kan worden ontzet, dan met ken. Men zou zich echter vergissen in-1 schadeloosstelling en volgens regelen bij dien men het moest voorstellen alsof de-] de wet gesteld. De wetten erkennen den ze candidaat op een Vl.-nationalistisch geestelijken eigendom, Auteursrecht, programma is verkozen. Victor Delille, Octrooirecht, e. d. Wanneer echter één die als uitgever van het op duizenden 0f meerdere personen het initiatief ne- exemplaren in het Noorden van Oost- men, en de levensvatbaarheid bewijzen Vlaanderen, ook onder de uitgeweken dan kan in Nederland de daardpor ver- Vlamingen verspreide weekblad ,,'t Ge- kregen broodwinning, wanneer dit nood trouwen Maldeghem" populariteit geniet, zakeiijk heet om redenen van verkeers heeft zich meester gemaakt van de ge-1 economie, ontnomen worden en het con heimzinnige moordzaak te Beernem, ces sier echt uitsluitend aan later opge waarover wij u reeds meer hebben ge- treden concurrenten worden gegeven schreven, om zijn verkiezing te bewer- ZOnder eenig recht op' schadeloosstelling ken. Deze zaak heeft heel de provincie Zulks kan geschieden door den enkelen in opschuddig gebracht en de familie van pennesteek van den veran woordelij ken het slachtoffer vond een geestdriftige ver- minister. dediger in Delille, die er het zijne toe Heden zij, morgen gij. Men leze slechts heeft bijgedragen opdat de verdachten nauwkeurig het verslag over 1928 van voor het Assisenhof zouden worden ge- de N.V. Stoomtram Walcheren, waarin bracht, wat nu eind Juni te Antwerpen het bestuur zich nu al beklaagt over de zal gebeuren. Van zijn populariteit heeft concurrentie van de particuliere vracht- de candidaat thans gebruik gemaakt, om autodiensten. Wanneer ook deze zouden zich tot volksvertegenwoordiger te laten mogen en kunnen worden weg gecon kiezen. cessioneerd, is het hek van den dam Oost-Vlaanderen zendt drie fronters Denk er dan aan Nederlandsche Midden- naar de Kamer - onder wie dr. O. de stanad. dat er geen enkel motief bestaat Breuckelaere, wiens proces men zich waarom niet alsnog tal van winkels zou- hermnert; Antwerpen evenveel, Lim-1 (jen kunnen worden weggeconcessioneerd burg een, namelijk de van de Leuvensche zonder schadeloosstelling zg.n. bijvoor universiteit weggezonden hoogstudent, beeld om redenen van ■bedrijfseconomie thans mr. Romsée en Brabant even- Men trachtte niet mij tegemoet te voe eens. Een onaangenaam gevoel zal men ren dat i. c. de bussen duurgenoeg zTj als schadeloosstelling b.v. een luttel be drag betaald, maar daarmede is de broodwinning niet hersteld, en de kaak slag aan het rechtsbewustzijn niet goed gepraat. Welke invloeden gewerkt hebben is niet te heoordeelen, dat de minister, niet bijzonder aiitobusgezind was, is voor den onbevooroordeelde svel overduidelijk. Dat in uw blad, kort voordat de beslissing terzake publiek was, aandeelen van de Walchersche tram te koop werden ge vraagd spreekt m. i. boekdeelen. Men versta mij wel. Ik duid de tram onderneming hare actie niet euvel, zij streedt voor haar bestaan. Voor zooverre mij bekend is op hare strijdwijze niets aan te merken geweest, maar wel be strijdt ik, dat wie ook zijdelings of recht streeks, door middelen aan de wet ont leend, in zijn broodwinning worde be moeilijkt of zijn bestaan ontnomen wor de. Die dit wel toestaat of bevordert, is op het hellend vlak naar de staatssociali- satie. Voorheen hebben de bussen, ondanks hoogere tarieven, doch door sneller reis- duur, reizigers van de tram afgetapt, vermoedelijk zou zich dit, dank zij het sneller rijden van de'* tram op den duur wel hebben hersteld. Toen is de tram met hare bussen gekomen. Ze bleven bijkans ledig rijden, de tram, heeft ver volgens ingesteld een tarief heen per bus of terug per tram of omgekeerd. De bussen waren verplicht dit tarief te vol gen. Is het wónder, dat daardoor een trambus en tram noodlijdender werden. Thans zal Se tram als concurrentie niet hebben een vreemde busonderneming maar baar eigen busonderneming, die ook reizigers van haar tram zal af tappen, tenzijde tram het tarief voor de bussen veel hooger als voor de tram zal stellen. Wat een en an fier mét ver 'ceers-economie te maken heeft, versta ik niet. De strijd is gestreden, of echter deze z.g.n. verkeerseconomie in het finan tiëel belang van het publiek zal zijn, waag ik' te betwijfelen. M. i. wrare het publiek en derhalve ook de verkeers economie beter gediend geweest met een tram eenerzijds gescchikt voor massaal- vervoer, in evenwicht gehouden door een duurdere bus als concurrent, dan wel met heide bedrijven in een hand, het welk niet onmogelijk kan leiden; tot min der en duurder verkeer. Het publiek zai dit monopolie betreuren. Een redmiddel zou kunnen zijn, dat wanneer tarieven moesten- worden ver hoogd eerst gegadigden voor een con cessie werden opgeroepen op de 'bestaan de tarievén. Met dank voor de plaatsing. A J. Middelburg, 31 Mei 1929. NIEUWS UIT BELGIE. (Van onzen bijzonderen correspondent) De uitslagen van de parlementaire ver kiezingen. Een overwinning en een ne derlaag van de regeering. De vooruitgang van de Vlaamsche nationalisten. Brussel, 28 Mei 1929. De teerling is geworpen. Het heeft twee dagen geduurd alvorens men zich min of meer een vast denkbeeld heeft kunnen vormen van de wijze waarop de kiezers in België uitdrukking hebben ge geven aan hun politieke overtuiging en vanavond nog mag men aannemen, dat verrassingen echter van weinig ingrij penden aard, niet zijn uitgesloten, ten gevolge van het ingewikkelde stelsel van lijstenkoppeling dat langdurige bereke ningen noodzakelijk maakt. De balans kan echter nu reeds worden gemaakt en, naar de telegrammen u ongetwijfelc reeds hebben gemeld, heeft deze de ver wachtingen, althans in Vlaamsche krin gen, niet te leur gesteld. Leest men de bladen van de verschillende partijen, dan krijgt de oningewijde lezer weliswaar den indruk, dat tenslotte iedereen vic torie kraait en niemand de gebroken potten zal dienen te betalen. Elk orgaan weet er ten slotte iets op te vinden om een pleister op de wonde te leggen, maar in verscheidene gevallen is dit een pleister op een houten been. De liberalen en de Vlaamsche nationa listen zijn de overwinnaars van den dag, ten nadeele vooral van de socialisten, van de R.-Katholieken en communisten. Zetelden de eerstgenoemden in het vo rige Belgische parlement ten getale van 22, thans keeren zij met een winst van 7 zetels terug, terwijl anderzijds de Vlaamsche nationalisten, die, in verhou ding, den grootsten vooruitgang hebben geboekt, in plaats van zes zetels, er thans elf veroveren, welke twaalf zetels afhandig zijn gemaakt van de socialisten, o a die negen zetels, en van de R.-Katholie- te Brussel wel hebben gehad bij het be-1 overgenomen, misschien wordt er z. g. n. Vreemdelingenverkeer, in onzen tijd, tot de meest zakelijke en' commercieele! In richtingen behoort? Wanneer men in an dere steden, om slechts énkele te noe men, Arnhem, Utrecht, Nijmegen en zelfs Goes de V. V.'s Bureaux bezoekt dan ziet men iets anders dan een stoffige ontred derde boel. Men wordt daar gewaar met zakenmenschen te doen le hebben. Alles keurig gerangschikt en frisch ge houden en bekomt alle inlichtingen. In een verkeerscentra van vreemdelingen uit binnen- en buitenland, als Middelburg echter een gesloten deur. Djit is o. m. de reden waarom men geen sympathie meer gevoeld voor de V. V. le Middel burg en daarom liever hun advertenties ter plaatsing geeft in een keurig verzorg den op kunstdrukpapier gedrukte gids die op zeer ruime schaal verspreid wordt door een bevriende Zeeuwsche Ver. in Amsterdam en daarmede loont niet op te zien legen het veeleischende en veel omvattende werk van "het bevorde ren van vreemdelingenverkeer en daar bij op groot succes kan roemen. De V. V. te Middelburg, als zij het althans goed wilt doen, en de Zeeuw sche Ver. Zeelandia le Amsterdam wer ken ieder op eigen terrein voor een zelfde doel en hebben elkaar daarbij noodig. Hoe kan men dan spreken va'n concurrentie? Van alle V. V.'s rn Zeeland, behalve dan Middelburg ontvangen wij bij de samenstelling van onzen gids steun in den meest uitgebreiden vorm. Ook de groote Algem. Ned. Ver. v. Vreemdelin genverkeer gevestigd te Den Haag staat daarbij ons met alle beschikbare hulp ter zijde, alleen Middelburg niet. Hopende dat deze regelen tot grondig herstel van V. V. moge bijdragen heb ik, Geachte Redactie, onder dankzegging voor de plaatsing daarvan te teekenen met de meeste hoogachting namens de Zeeuwsche Ver. Zeelandia te Amsterdam. A. DE DOES. BURGERLIJKE STAND. VREEMDELINGENVERKEER. Geachte Redactie. In Uw Mad van 27 April j.l. komt een ingezonden stuk voor van1 de hand van den hooggeachten voorzitter der V. V. te Middelburg den heer Hartman. Tot de goede persmanieren behoort zeer ze ker, iemand wien het betreft, op de hoogte te stellen van hetgeen mem schrijft in een 'publiek blad en daardoor gelegenheid te geven tot eventueel ver weer. De heer H. heeft dit echter ver zuimd én eerst heden kreeg ik van den inhoud, ten Uwe bureele, kennis daar van. Na tevergeefsch van 24 uur Don derdagmiddag den heer H. aan 't Bureau der V. V* te hebben opgewacht heb ik hem ten zijnen huize gesproken' en gevraagd namens de Zeeuwsche Ver. Zeelandia te Amsterdam of hij alsnog bereid was door het in bruikleen af staan van de cliché's van kiekjes uit Middelburg ons te helpen in het uitge ven van onzen gids voor 'Zeeland „Mooi Zeeland" waarmede onze Ver. te Am sterdam reeds eenige jaren zoovele schoone resultaten heeft bereikt door Holl. families' op te wekken hunne va- canties, inplaats van elders', ib Zeeland door te brengen. De hoer H. verklaarde dat hij onzen gids als concurrent 'beschouwde van de V. V. en dat hij daarom weigerde ons' de minste hulp te verleenen. Ook zelfs niet wanneer wij, enkele ingeslopen fou ten, in den nieuwen gids herstelden. Onwillekeurig komt de vraag op: zijn de belangen van den handeldrij venden Middenstand hier te Middelburg wel vei lig? Immers, wanneer door hét onthou den van moreelen steuni onze uitgave werkelijk in gevaar zou tomen, dan mist ook 'deze Middenstand al de finan- tieele voordeelen, welke de honderden gefortuneerde Holl. families brengen ten- volge van het werk met dezen gids van de Zeeuwsche Vereeniging te Amster dam. Ons parool is: hoe meer Hollanders naar Zeeland hoe meer welstand in Zee land, en dat van de V. V. is' blijkens: hoe meer advertenties hoe meer wel stand in de kas, daar de heer H. in bovenbedoeld ingezonden stuk klaagt over de weinige advertienties in zijn gids. En deze klacht is juist. Doch hoe komt dat? Weet de heer H. dan niet hoe groot de ontevredenheid is onder de leden van V. V. die hunnerzijds meer klagen over de verwaarloozing hunner belangen? Hoe lang is' het bureau der V. V. ai onbezet? Hoe was' "die bezetting voorheen? Iloevele vreemdelingen klop pen. zelfs1 op Donderdag, aan een geslo ten deur? (Ik heb van 2 tot 4 uur onge veer 30 geteld en gezonden naar het Reisbureau in de Nieuwstraatl. Weet het bestuur der V. V. wel dat de belan gen van den geheelen Middelbitrgschen Middenstand in haar handen berust, en dat het honden van een Bureau voor TM idde lb urg. van 29—31 Mei. Ondertrouwd: TI."Ver- me uien, 26 j. en C. M. Belderok, 28 j. Getrouwd: C. de Rijke, 25 j. en J. J. Korst an je, 25 j. Bevallen: J. M. Vervoorn, geb. Paar- dekooper, d A. Blokpoel, geb. Dour- lein, d. Vlissingen. Van 23—30 Mei. Ondertrouwd: A. Pol- 'derman, 30 j. en A. "Karelse, 21 j.; J. Ilouweling, 25 j. en J. Jilleba. 18 j.; I. van Waarde, 29 j. en M. C. Kats, 27 j. Getrouwd: S. C. Jansen, 20 j. en J. C. de 'Smit, 22 j J. T. Visfser, 24 j. en en C. M. y;an de Grijp, 23 j.; J. Jf van den Bergen, 30 j. en J. 'C. Dissen, 27 j.; H. L. P. Timmerm^aiïKy 25 j. en IJ. L. J. Vernieuwe, 24 j.; F. L. van B(eers, 32 j en J. H. Meulmeester, 26 j.; A. F: M. Krahmer, 34 j. eb.' J. Van' Duijn, 27 Bevlaeln. P. C. Bleijenbergl, geb. Klein z.; C. Sohier, geb. Diavidse, d„ W. S, M. (Smid, geb. Oehlers, d.; E. M. Steke- tee, geb. Woltering, 'd'.; P. E. J. Goor- machtig, geb. Joukes, z.(levenL); Overleden: W. C. Verloo, we'd van E. M. Hest, 83 j.L. "Naerebout, wednr. van M. van Wageningeny 86 j.; E. de Zeeuw, :Wéd. van J. C. de Bruijne, 66 j J. G. Stecher, lm». 78 j, G. Hoger- beide man van 'H. Kooman, 70 j.; J. C. Dobbelaar, wed. van T. J. de Ruijter, 76 j.; W. de Veüj', man van S[. M. van Maarelen ,58 j. 0_ en W. Souburg. Van 2330 Mei. Bevallen: E. Wille- boordse, geb. Cijvlat, z.; N(. van Breda, geb. van den Broeke, z. HERHALINGSOEFENINGEN De Burgemeester van Middelburg roept den in het verlofgangersregister Slezejr gemeente ingeschreven verlofganger, hieronder vermeld, bij dezen op om if 1929, voor het achter zijn naam aan gegeven tijdvak, krachtens art. 31, eer ste lid, in verband met art. 33 der Dienstplichtwet (Staatsblad 1922, no. 43), (voor herhalingsoefeningen in werkelij1- ken dienst te komen. Franciscus Verhage, lichting 1923, reg. grenadiers van 5 tot 21 September te Amersfoort. Middelburg, 30 Mei 1929. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Juni. 4 Vlissingen, Inboedels enz., Venduhuis 6 Middelburg, Woonhuis, De Neeling. 6-20 Retranchemerit, Hofstede, 'Maze'ik, 11 Grijpskerke, Inspan, Blaupot t. Cate. 11 Middelburg, Meubelen enz., Notarish, 12 Koudekerke, Huis en Land, Loeff, 13'Middelburg, Weiland, Blaupot t. Cate. 19 Arnemuiden, Huizen en Wei-TIttmann land, en Blaupot t. Cate 26 Ritthem, Inspan, *De Neeling. 28 Zierikzee, Buitenplaats, v. Nouhuijs. jüli. vTouwepoTder. Inspan, Ittmann. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 7