Zaterdag 1 Juni 1929 De Plaatsvervanger. i.ot luis |zij 1 z\i BINNENLAND UIT STAD EN PROVINCIE. FEUILLETON MET SCH/TTERENDE PRl/ZEN ALS T lOO.OOO CRESCENT CIGARETTES No. 127 172* Jaargang ippij dam. leur een jpak- h.et Shou- >ben zijn In 400 )len. iast |ver in llil- 1 en |ct- ro- lats- pr- fi-I. u- rd. lU- lc lel jn |et it it lr, Tg In n -<■ li- MIDDELBURGSCHE COURANT. Dtt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENSCHAPPELIJKE GOLF VOOR DE A.V.R.Q. Naar de Radio-Bode meldt, heeft de technische commissie van de internatio nale Radio-Unie te Brussel aan de A.V. R.O. de beschikking verleend over een gemeenschappelijke golf van 218 meter lengte. De energie, waarmede de A,V. R.O, eventueel op deze golflengte zal mogen zenden zal gemiddeld per station station veel grooter dan K.W. Onder gemeenschappelijke golflengte fonde commune) wordt verstaan een be paalde golflengte, die door verschillen de landen gemeenschappelijk gebruikt wordt, in tegenstelling met de z.g.n. ex clusieve golflengte, waarvan er slechts één voor één bepaald land in Europa be zet mag worden. De gemeenschappelijke golflengte wordt, om onderlinge storing te voorkomen, aan landen toegewezen, die geografisch ver van elkaar liggen. De te gebruiken antenne-energie mag dan ook een bepaald maximum niet over schrijden. DE AANNEMERSKWESTIE. Indertijd is gemeld, dat de aannemers benden hun actie tegen de borgstelling en voor de arbitrage hadden opgeschort tot 1 Juni. Intusschen zijn, zoo meldt 't Hbld., de besprekingen met den Minis ter van Waterstaat voortgezet. Zij heb ben nog niet tot een definitief resultaat geleid- Echter heeft de stand der be sprekingen den bonden aanleiding ge geven, de actie opnieuw op te schor ten. De R, K. Bond van Bouwpatroons deed het tot 1 Juli, de Ned. Aannemers- bond voor onbepaalden tijd.: In aannemerskringen koestert men het vertrouwen, dat eerlang een bevredi gende oplossing zal zijn gevonden. Van de zijde van den Nederlandschen Aannemersbond verneemt het Hdbl., dat men in de kringen van dien Bond geens zins het optimisme deelt, dat binnenkort in de kwestie over de borgstelling en de arbitrage met de Regeering een bevredi gende oplossing zal worden bereikt, Uit Middelburg. Het blijkt, dat de automobilisten en andere bestuurders van voertuigen nog niet voldoende hebben gelezen, dat thans de Zandstraat en het Dom- burgsch Schuitvlotstr. slechts van één kant mogen worden be reden. Tailooze overtredingen hiervan komen de laatste dagen voor. Er staan officieele borden, en deze zijn hedenmor gen nog iets verzet, zoodat er geen spra ke kan zijn van niet te zien. 'De politie zal niet meer waarschuwen, maar bij het constaeeren van overtredingen proces verbaal opmaken. „Vervloekt zij, die eenen blinde op den weg doet dolenDeze klassieke uitspraak kwam ons in de herinnering, toen wij kennis namen van de voorge- door RICHARD MARSH. Vrij aaar het Engelsch door C. M. G. de W. 79). „Zonder verwaand te zjjn, ze zullen mij een heel lastig mensch vinden om mee om te gaan, heel moeilijk om te interviewen. Het zal misschien een heel levendig gesprek worden, dat moet wel en bij zulk soort samenkomsten zijn vrouwen misschien minder gewenscht, zonder je te beleedigen, integiendeel, het is eigenlijk een compliment, dat ik je maak. Wat je mij moet belovten is!, dat je de deur zult sluiten als je van avond naar bed gaat; ik hoop dat je zult slapen en blijven slapen. Mocht er iets zijn, dat je nachtrust verstoort, ik zal mijn best doen den vrede te bewaren, dan moet je je omdraaien en trachten door te slapen en in geen geval de ka merdeur open doen. Wil je mij dat be loven? „Ik beloof je niets." Zelfs voordat die volzin was uitge sproken, was zij reeds buiten zijtn bereik. nomen jaarlijksche collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor al leenstaande blinden van alle gezindten" te Wolfhezen, te houden op Maandag en Dinsdag a.s., waarvan de betreffende ad vertentie in dit blad voorkomt. Deze stichting maakt terecht aan spraak op den steun van het geheele Nederlandsche volk. Blinden van alle gezindten uit geheel Nederland vinden er een liefderijk tehuis. Maar wat dit Te huis bovenal zoo sympathiek maakt, is haar doel, dat zij er in de eerste plaats is voor de alleenstaande, de arme blin den. Arm en blind, blind en verlaten. Het lot dier armsten der armen, waarnaar geen bloedverwant omziet, trekt zij zich, zooal niet uitsluitend, dan toch bij voor keur aan. Onvermogenden zijn dan ook geheel kosteloos opgenomen. Maar daar toe is veel geld noodig. Dringend vraagt het Tehuis dan ook om aller steun en wij wekken dan ook nu weer tot milde giften op. Het bestuur der vereeniging „Uit het Volk, voor het Volk" alhier zit niet stil. Nu weer zijn de jaarlijksche circulaires voor de afdeeling Gevelversiering ver zonden en wij hopen hartgrondig dat het aantal deelnemers veel grooter zal zijn dan vorige jaren en om te beginnen, alle die him gevels versieren door in den letterlijken zin van het woord de bloemetjes buiten .te zetten, zich zullen aanmelden voor deelname en niet zoo vele als andere jaren dit om welke reden dan ook zullen nalaten. Het maakt de vreedzame strijd spannender en hat bestuur heeft meer voldoening van zijn werk. Zij, die geen circulaire hébben ont vangen, kunnen deze zeker nog welver- krijgen bij de commissie. De ingevulde biljetten moeten bezorgd worden bij den heer C. W. D'huij, Lange Burg, die met de heeren A. van der Mijle en J. A. M. Lambermont de commissie voor deze af deeling vormt. Doet dit spoedig. Zet dus zooveel mogelijk gevels in bloementooi als een genot voor stad genoot en vreemdeling. De afdeeling W alchere:n van de Nederlandsche Reisvereeniging heeft gisterenavond in het Schuttershof als sluiting van het winterseizoen een feest avond gehouden welke goed bezocht was. De heer H. P. Staal opende de bij eenkomst en drukte zijn spijt uit, dat de voorzitter, de heer A. A. Noest, wegens ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. vroeg hen, die op 9 Juni willen medewerken als lei ders van de dan te verwachten leden uit den Haag, Delft en Rotterdam, zich op te geven. Spr. wenschte allen een pret- tigen avond toe. Nadat de muziek zich had doen hoorden was net een der dames-leden, die e enige liederen ten beste gaf, daarin gevolgd door den bekenden humorist de Ruijter uit Vlissingen. Door deze humor kwam ook de gewenschte stemming bij de aan wezigen er in en maar weinigen 'zon gen het refrein van het laatste lied niet mede. De hoofdschotel van dezen avond was echter de operette „Oom Samuel" welke onaer leiding van den heer de Ruijter door een groot aantal leden der afdee ling werd opgevoeerd. Er is smakelijk gelachen door de goede wijze waarop het vroolijke stuk wierd: vertolkt; dat er uitblinkenden waren spreekt van zelf, bij dilettanten wijst men deze echter niet aan. Muziek én zang kwamen even goed tot hun rec.it Ze liep snel v'an hem vandaan, zoodat hij haar niet kon tegenhouden. Zij was de deur al uit en uit het gezicht ver dwenen voordat het goed tot hem door drong dat ze hem ontloopen wou. Hij bleef de aeur uitkijken waardoor zij verdwenen was. „Ik heb nooit veel met vrouwen om gegaan." Die woorden werden hardop uitgesproken, alsof iemand ze hooren kou. „Ik wou wel eens weten of ze allemaal zoo ongemakkelijk zijn." Betty holde steeds door, totdat ze in de kamer aankwam, waar Phoébé nog steeas zat te naaien. „Phoebé, het gebeurt vannacht; hij wou mij met jou naar Londen sturen omdat ze komen. Wat denk je, dat ze hem zullen doen?" Het meisje was heel gedecideerd 0p dat punt; zij gaf haar opinie zoo duide lijk mogelijk weer: „Als hij niet doet wat zij willen, dan zullen ze hem dooden." HOOFDSTUK XXVI. Een paar woorden met enkele heeren. Er werd geklopt aan de slaapkamer deur niet hard maair stevig. Mijnheer Talbot glimlachte. Ofschoon het al laat was, was hij nog niet naar bed. Hij! zat aan een klein tafeltje dat bijna bedekt' als de parlando's. De aan de hoofdper sonen onder de dames aangeboden bloe men en het hartelijk applaus na beide bedrijven waren ten volle op zijn plaats. Na afloop bleven velen nog enkele uurtjes dansen, wat werd afgewisseld door nog meer voordrachten van den heer de Ruijter. De enkele weken geleden uitgestel de bijeenkomst van het Leger des Heils met Commandant Vlas als leider, bijge staan door alle officieren uit Zeeland zal nu a.s. Maandag plaats hebben. Ook nu zal vooraf een tocht door de stad worden gemaakt langs den volgenden weg: Hoogstraat, Gravenstraat, Langedelft, Korledelft, Dam Zz., Nederstraat, Bree- straat, Brakstraat, Dam Nz., GistsU'aat, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaarstraat, Noordstraat, Markt, Gortstraat naar de Hoogstraat. iTagent>eck>s uitstekende reputatie, zar -cut circus, a at, gelijk bekend, a.s. Maandag tot en met Donderdag op het Molenwater alhier voorstellingen geeft, weer die belangstelling waarborgen die't verdient, en die 't gewoon is. Ieder kent dan ook Hagenbeck's „ca chet", de goede verzorging van al wat geboden wordt in dressuur en variété. Steeds was 't „af"j, steedlsf eeaé frisch- heid het geheele programma "door, Zon der al te veel sensatie, zonder het adembeklemmend, thrilling, waarmee sommige circussen hun publiek in een spanning meenen te moeten houden, en (waarover het zich eigenlijk inwendig schaamt. Bij Hagenbeek is eerste klas werk van begin tot eind. Dressuur, die een lust voor de oogen is. En die ook nu weer de hoofdschotel zal vormen', zoo- als wij lazen in de véle immer prijzen de recensies uit de plaatsen op deze tournée Middelburg voorafgaand. Behal ve de paarden, ook Shetland poney's! Trakener hengsten, die zelfs tot walsen worden gebracht; hoogeschoolrijden op de maat der muziek; zebra's ongetwijfeld een sterk staaltje van den dresseur, want deze familie laat zich niet gauw „dres- seeren". Kameelen, olifanten en zeeleeuwen zul len evenmin ontbreken. En dan de jeug dige temmer Alfred Kaden die met verte genwoordigers van den koning der die ren en aanverwanten, praat en s'toeit als een gewoon mensch met jonge honden. At "schijnt „Pascha" nog wel eens last te hebben van een minder makkelijk hu meur Daar tusschen stoute stukjes acroba tiek, tot hoog in den nok) en met een rust en gemak, die iemand telkens weer •versteld doet staan. Clowns en Augusten in hun grappen en grollen ter Vulling van de entre-acte's. "Maar hoofdzaak toch dressuur, waarin Hagenbeek zich wel buitengewoon heeft gespecialiseerd. Het succes was overal groot. Dat zal 't zeker ook bier ziju. Gisteren werd een ijswagen op de Markt alhier door een boerenwagen aangereden en duikelde om, met als ge volg, verloren gaan van al het ijs. "De schade zal worden vergoed door den aanrijder. Door de politie alhier is aan de Justitie voorgeleid een man, die alhier zonder middelen van bestaan rondzwierf. Hedennacht ontdekte een agent van politie, dat rook kwam uit een huis in het Schuttershofstraatje alhier. Hij wekte de bewoners en bleek, dat een was met een massa papieren die hij met aandacht bestudeerde; brieven, ont werpen van gebouwen, andere papieren waren bedekt met rijen cijfers. Er was ook een soort album bij waar allerlei uitknipsels in zaten opgeplakt. Fotogra fieën van personen zoowel als van zaken. Bij de portretten waren biografische aan- teekeningen geplakt, historisch zoowel als beschrijvend. Toen de heer Talbot hoorde kloppen keek Wijf op Van de papieren, keek op zijn horloge, glimlachte en ging voort met lezen. „Het is niet noodig dat iik het den eersten keer hoor, laat ze nog maar eens kloppen een beetje harder. Wat is het hjer stil! In zulk een stilte wordt ieder geluid gehoord er moet eens iemand slapen in huis." Het kloppen werd herhaald zooals hij wel gedacht had, nu wat luider, na een poosje, weer. Vijf maal werd er geklopt. Zonder het minste geluid van binnen de kamer; toen weid er tegen het pa neel gekrast. „Dat lijkt op den knop van een re volver; ze worden ongeduldig. Als ik ze eens liet voortgaan met kloppen, hoe lang zou het duren voordat ze een kogel door de deur zonden? Dat zon geweld maken; ik zal mijn gehoor dus maar terug krijgen. Is er daar iemand?" DMREHBOVtAe.CV* GRODTEH C* 5 Philips Radiotoestellen met Luidspreker 5 Prima Rijwielen. - - 5 Gouden Horloges, ÏO Geldprijzen van f 25.-- 20 Zilveren Horloges» •s 50 Geldprijzen' van f ÏO.--. - lOO Geldprijzen!, van f 5.-- - - 200 Geldprijzen varuf 2.SOïé Verdeeld in 1000 prijzen van lOOlstuks. BUITENDIEN NOG EXTRA PRIJZEN" Vraagt voor 6 Juni a.s. inlichtingen met onderstaande bon j Na 6 Juni a.s. is het te laat. - - -j (Ingez. Med.). schoorsteenbrand woedde. Met vereende krachten werd erger voorkomen. o Uit Walcheren. De collecte voor de „Minaha,s'sa'; heeft te Aagtekerke opgebracht de som van f 25.80. - Donderdagavond hield de gemeen teraad van Domburg onder leiding van den heer P. J. Elout eene vergade- Het was de stem van eon boos majn die antwoordde. „Houd maar op met die nonsens je weet heel goed dat daar iemand! is. Als je de deur niet wijd open doet, dan zullen wij het wel voor u doen." „Ben jij dat John Eva? Waarom ben je nog zoo laat op?" „Doe de deur nu maar open." „Ja, ik kom, ik kom. Waarom is efr zoo'n haast bij Staat het huis in brand?" Hij maakte absoluut geen haast; voor dat hij van zijn stoel opstond, legde hij de papieren, waarmee hij bezig ge weest was, ih een lade van de tafel, het album in een merkwaardige bergplaats die hij ontdekt scheen te hebben bij den schoorsteen, andere dingen stak hij' in den borstzak van zijn jas. Onvriendelijke geluiden aan de andere zijde van de deur drongen voortdurend tot hem dooi" om hem te Waarschuwen voor de on aangename feiten die voor hem het ge volg zouden wezen wanneer hij nog lan ger draalde. Toen hij op> zijn gemak' de brieven en papieren had weggeborgen, draaide hij den sleutel om en deed die deur open. Er stonden vier mannen te wachten; ,John Eva, de man die had dienst gedaan als chauffeur, Ben Ri chard genaamd. Joe Savers en de vierde ring. De voorzitter deelde mede, dat hij deze vergadering bijeengeroepen had we gens de urgente kw.estie van het leveren van electrischen stroom op Zondagmid dag. B. en W, stelden thans voor in prin cipe te besluiten om ook op Zondagmid dagen gedurende 't geheele jaar, stroom te leveren. Verder om gedurende den zo mer tot eind September eeen vergoe ding daarvoor te geven van 5 per mid- een dikke, zware man met een kaait hoofd, die er uitzag als een kampvech ter of een bokser. Talbot kreeg hem in het oog zoodra de deur open ging; die twee mannen zagen elkander aan alsof beiden zich bewust waren dat de ander van een zuiver lichamelijk standpunt be schouwd eenig ontzag waard was!. „Goeden avond, heeren. Zeg Eva, hoe komt het dat die heeren niet in bed lig gen en mijn slaap komen Verstoren op dit uur van den nacht?" Hij scheen volkomfin op zijn gemak te zijn alsof hun tegenwoordigheid' hem amuseerde. Eva's knorrigheid vormde een opvallend contrast met zijn min zaamheid. „Mij dunkt wij hebben je niet ge stoord in je nachtrust;; je ben nog niet naai- bed geweest." „Dat komt misschien omdat ik graag bij de lamp zit te werken. Waaraan heb ilc het genoegen van uw bezoek te dan ken „Dat zullen we je vertellen als we beneden zijn, we hebben iets tegen je te zeggen dat we bier niet goed djoéri kunnen. Als ik je een goeden raad mag geven ga daar dadelijk' mee zonder onsi moeite te geven." Wordt vervolgd. 1

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 1