Illiss Holland Id A Ju bijvoegsel openbaart het èeheim harer schoonheid! De Plaatsvervanger. .van DB M VAN Dinsdag 28 Msi 1929 No. 123 BINNENLAND. de accijnsverlaging op gedistilleerd, LANDBOUW KUNST EN WETENSCHAP FEUILLETON 75) Een hard stuk zeep. dat tot het laatste vliesje éebruikt kan worden ct RECHTZAKEN De Haagsdie redacteur van de Maas- druk van ongeveer 1/70 m.M. kwik telzulken onzin en belemmering Van on- onderhouden. I zen export. Gelijk in de éopgadering der Kon. I En wij zijn er nog niet. Het Hoofd academie Van Wetenschappen werd mee-| van onzen Plantenziektenkundigen dienst gedeeld, is Prof. Keesom er nu in ge-1 heeft ons in de toekomst nog meer moei- slaa.gd een oggregaat van 2 kwik-diffusie-1 lijkhecten oorspeld. Wij staan aan den pompen te doen vervaardigen, die sa-1 vooravond. van allerlei stagnatie en moei- men een zuigcapaciteit hebben ,v'an 6001 lijkhedlen, die ons van den kant der L. helium per seconde bij een druk van I plantenziektenkundigen in den weg zul 1/1000 m.M. kwik. Dit is een capaciteit I len worden gelegd. die 15 maal zoo grooit is als die, waar-1 Wij hebben nog één geluk. In de lan- over Prof. Kamerlingh Onnes beéchikle I den waarheen wij exporteeren heeft de Hiermede zijn nu op 3, 15 en 24' Mei plantenziektenkundigen dienst nog niet goedgeslaagde proefnemingen verricht, [veel in de melk te brokken, liet zal waarbij een ruimte van ongeveer Vi L., I echter eerst recht beginnen als dedien- i bevattende 200 c.M.3. vloeibare helium sten zich daar gaan uitbreiden, is afgekoeld tot ongeveer de laagste door Dan zal men geen hooge tarieven Prof. Kamerlingh Onnes bereikte tem peratuur. Deze ruimte is voldoende groot en toegankelijk voor het inbrengen van benoodigde meet-instrumenten, zoodat het nu mogelijk is bij die temperaturen onderzoekingen te verrichten. Er zijn dan ook reeds metingen bij die temperaturen geschied. Daarmede is dus het gebied van 1.15 graad tot ongeveer 0.85 graad K. voor het natuurkundig onderzoek toe- Toen€met ingang van 1 Maart j.l. de Ua^k gorden. Een gebied, dat zich accijns op gedistilleerd werd verlaagd h'^swaar over 0.3 graad mtstrekt, doch van f330 tot f198 per hectoliter ad. dat onmiddellijke nabijheid 50 procent (opcenten inbegrepen) is er aa£ he a>soh,tc nulPuf weten"l opgericht de „Centrale Vereeidging voorlschaP buitengewoon belangrijk is. den Gedistilleerdbandel", die zich blij kens destijds verspreide circulaires voor istelde ,zoowel in het publieke als in liét bedrijfsbelang allerlei misstanden te, voorkomen welke zich konden voordoen indien de prijs van den borrel ineens zou dalen. meer noodig hébben om den invoer uit een bepaald land te lieletten. Tegen ta rieven verzet zich de consument. Bescherming van de cultuur echter is een slagwoord, waarmede men de groote massa naar hartelust kan bedotten. Eatsoen behoeft men daarbij niet te hebben. Indien dat het geval was, dan zou men vatbaar zijn voor de op vatting, dat het onbillijk is een land on- noodig te bemoeilijken. Als men in Duitschland inderdaad meent aan de grenzen de kersenvlieg uit Frankrijk te kulnuen tegenhouden, laat men zich dan len opzichte van onze kersen beperken tot een verklaring van herkomst. Dat is billijk. Wij betreuren het, dat Duitsch land naast een oorsprongsverklaring ook een gezondheidscertificaat vraagt. Wij Te K a p el 1 e kwam de vereeniging van aardbeientelers Groep alter be- Deze meening heeft haarjloel bereikt; ]ang" Zaterdagmiddag bijeen onder voor zitterschap van den lieer Johs. Schipper. De secr.-penningm. de heer Dv Malle- prijs van den borrel niet overal zooveel I j-0(e deelde mee in zijn jaarverslag dal is- gedaald ,als wel had gekund? het ledental van 54 tot 74 klom. Naar het schijnt, vreest nu de belas- De opbrengst per geniet is 3122 K.G. lingadministratie dat in dit laatste een per roede löi/a K.G. Volgens opgaaf in gevaar kan schuilen voor het voort-1 r0eden was de opbrengst van de Mad duren van de smokkelarij. In verband I Matot 2 maal zoo groot dan de Jucun-1 hiermede heeft de Minister van Finan-1 da's. Met tevredenheid sprak de verslag- ciën thans aan de hoofdambtenaren der I gever over levering en controleur, belastingen een onderzoek opgedragen I Herkozen werden de aftredende he naar den omvang van de plaats gehad j stuursleden. hebbende prijsverlaging en voorstelten 'feevraagd teneinde eventueel de accijns verlaging beter te doen beantwoorden aan haar doel; het fnuiken der smokke larij. In de betreffende aanschrijving moet .-tevens zijn gewaagd, of de uit- Nu volgde bespreking hoe te veilen. De voorzitter zet de verschillende moge lijke manieren uiteen e.t\ noemde he veilen voor het vat de oude manier, hel veilen per 100 K.G. om de een of 21 dagen en vervolgens de dagveiling, de keering van één ten honderd van den I aardbeien aanvoeren en een of 2 maal accijns, die de distillateurs en de ban-1 per dag te doen verknopen. Vele leden delaars thans nog genieten voor rente-1 waren voor veiling van het val. Besloten verlies en gevaar van onverhaalbia,arbeid. I werd nader te beslissen, niet kan Vervallen, nu zij door hooge De heer van 'der Graaff stelde voor prijzen reeds tegen die gevaren zijn ge-1 den secret.-pënningm. een gratificatie t dekt. Voorts moet daarin zijn herinnerd schenken. Aldus werd besloten. Bestoten aan de uitlating van den Minister in I werd om binnenkort weer te vergaderen de Tweede Kamer, dat indien belangheb- I en alsdan omtrent verkoop te besluiten henden de. prijzen zouden hoog houden, I en inmiddels kan dan algeheete opga at iie oplossing zou zijn den accijns te her-1 Van de oppervlakte, die men wenscht te stellen op het vroeger bedrag. doen verkoopen daar zijn. Men meldt uit Eraneker aan de Maasbode: De N.V. Beetwortel- en Suikerfabriek „Erisia" alhier, zal dit jaar niet in wer- Op 13 October 1921 bereikte Prof. I king worden gesteld. Een groot gedeel- Kamerling Onnes een temperatuur, die I te van het vaste personeel is ontslagen, geschat werd op 0.82 graad Kalvin. DitI Ook voor de vele werklieden die in de is nog slechts 0.82 graad boven hetl campagne werkzaam zijn aan de fabriek, absolute nulpunt en nog steeds de laag-1 alsmede voor de neringdoenden van het ste temperatuur, die bereikt is. De I stadje, beteekent clit een groote schade, ruimte, waarin deze temperatuur ver wezenlijkt werd, besloeg intusschen ÖH sleclits ongeveer 1 c.M.3. en was zoo- Keuring Tuin b- o u w p r o d u c l e n in danig van de omgeving afgesloten, dat' er geen instrumenten tot het doen van onderzoekingen in bracht. Dergelijke konden worden ge-1 onderzoekingen zijn door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C M G.deW. Zl[ keek bpm aan alsof zij hem mét die blik een slag in het aangezicht wou geven. Zij beschouwde zijn antwoord niet als een woordje dat haar woede moest temperen. Integendeel zij werd woe dend. „Ik kom lot de conclusie, dat je on aangenamer dingen kunt zeggen dan ik ooit v in iemand gehoord "heb." „Dat is zeker een treurige conclusie na zulk een kort huwelijksleven. Het spijt mij erg.' „O neen, spijten doet het je vol strekt niet, je geeft niets om hetgeen ik zog en nog minder om hetgeen ik denk.' „Er is niets waar ik' meier om geel.'. „Als dat waar was, dan zou je mij niet zoo behandelen. Wat heb je tegen Polhurston gezegd en wat heeft hij legen jou gezegd? Ik had verwacht, dat hij je zou aanvliegen. Ik heb hem dingen 'c/ver je hoorten zeggen, 'die mij een koude rilling gaven, en het was net liet tegenovergestelde: je schijnt beste maatjes met hem te zijn en hij spreekt over je als een vriend." „Dat is jou toch stellig niet onaan genaam „Het is alles goed en wel, maar ik ik wou weten wat je geizegd of ge daan hebt ont hem te kalm'eeren. Je hebt wonderen gedaan en als je vrouw als ik tenminste je vrouw ben. „Ja, je bent mijn vrouw. Ik ben be reid dat feit te herhalen zoo vaak je maar verkiest, omdat het mij plezier doet. Telkens als ik zeg: „Je benl mijn vrouw, dan voel ik mij gelukkig." „Dus als ik je vbouw ben, waarom behandel je mij dan niet als je vrouw?" Betty! Ik mag je immers Betty noe men!?" „Wees dan toch zoo flauw niet! Je kunt niet volhouden mij voortdurend vrouw Talbot te noemen, indien dat mijn naam is." „Droom je wel eens?" „Ja natuurlijk." „Ik heb den laatsten tijd telkens den zelfden droom gehad. Ik droom oVer den dag waarop ik je, zooals je het (zelf zegt. je als mijn vrouw zal be schouwen. het buitenland. „De Tuinbouw" Schrijft: De kersen-oekase v'an den Diiitschen lot nu toe verricht tot een temperatuur Plantenziektenkundigen Dienst over- van ongeveer 1.15 graad K. Deze tem-l schreed vérre de grens va,n billijkheid peratuur wordt verkregen door vloeibaar I en fatsoen. helium te laten verdampen onder ecnl Hi Nederland komt de. kersenvlieg niet I druk van 0.5 m.M. kwik. Dit is de poor, althans de made van de kersen- laagste druk, die door de mechanische vlieg is-nooit au onze kersen gevonden pompen, over welke het cryogeen labo- en nochthans moeten onze kersen, al-l ratorium te Leiden beschikt, in een met vorens zé in Duitschland mogen worden vloeibaar helium gevulden cryoStaat, tot I ingevoerd, onderzocht worden op de aan- nu toe kon worden onderhouden. Voor wezighcid van de made van de kersen- hel verkrijgen van bovengenoemde lage I vlieg en moet bij iedere zending kersen temperatuur maakte Prof. Kamerlingh leen verklaring zijn, waaruit blijkt, dat de Onnes dan ook gébruik van een batterij partij is onderzocht en vrij' is bevonden van kwikcondensatie-pompen, Deze had-pan bovenbedoelde made. den voldoende capaciteit om voor lcM.3 Het is voor een gewoon mensch om I vloeibaar helium den noodigen lagen van ergernis uit zijn vel Te springen bij Cadum Zeep 25 Frederiksplein 32 Amsterdam, Telefoon 34930 (Ingez Med Zij herinnerde zich wat die vrouw uit Penance gezegd 'had, hoe zij droom de van den echtgenoot, op wiens te rugkeer zij al die jaren gewadht had. Zij dacht aan die vrouw enhuiverde. In huis zat John Eva een telegram te ontcijferen. Dip sleutel tot dat schrift was le vinden in een boek, dat open voor hem lag. Met behulp van dat boek vertaalde hij de boodschap woord voor woord. Dat scheen hij niet zoo gemakkelijk te vinden: één of twee woorden schenen hem onverklaarbaar. Zelfs toen hij ze ontcijferd had scheen hij toch niet volkomen zeker te zijn of zijn vertaling wel juist was. Misschien was de oorzaak hiervan, dat de be-tee- kenis hem zoozeer verbaasde, dat hij het niet gelooven kon. Eindelijk had hij alles, wat hij er van begrepen had, op een pa-piertje geschreven. „Aan John. Eva, Monniksland, Enge land. „De markies van Polhurston ver moordde Percival Talbot in den nacht v'an de aardbeving ,dat is de verklaring v'an hetgeen ge tracht uit le maken. Wie de man is kan ik raden. Géén wonder dat ge een harde noot hebt om te kraken; zulk een man is hij. Maar ik ben zijn man. Ik zal je weldra van hem afhelpen wanneer ik bij je kom en ik kom regelrecht naar je toe. Ben Tarrell' Het telegram was afgezonden uit Messina. HOOFDSTUK XXV. Een w ieuwerwetsche vrouw Phoe'bé!" Het meisje keek op van haar naai werk toen mevrouw de kamer binnen kwam. Zij werd, tenminste tijdelijk be schouwd als het dienstmeisje van me vrouw. Het was een bedaard meisje met goede manieren en ze had de ge woonte alleen te spreken als het noodig was. Het jonge vrouwtje beschouwde haar gaarne niet alleen als dienstmeisje maar ook als gezelschapsjuffrouw. Mis schien begrepen zij elkander zonder wooraen te gébrukeïi, hetgeen wel meer gebeurt tasschen twee vrouwen. Het was mogelijk, dat er ook sympathie be stond tussehen de twee, zonder dat zij er over praten. Mevrouw Talbot was geagiteerd, alsof zij een aanval had van haar zenuwen die geagiteerdheid nam toe lioe meer zij haar best deed zich zeil te be heerschen. Den gebeelen dag had zij hezigjheid gezocht maar zij "kon niets vinden. Zij was begonnen met lezen. Zij liad het eene hoek voor en liet andere na opgenomen, maar ze wierp ze betreuren het nog meer, dat onze Re geering blijkbaar den nioe-d mist om op een krachtige wijze bij de Duitsehe regeering aan te dringen op een uit zondering voor onz-e kersen. De op merking, die onze Regeering meent te moeten maken in haar schrijven, dat wij in ons vorig nummer publiceerden, snijdt geen hout. Waarom zou de Duilsche regeering niet avenals de Engelsche billijk wlllén zijn en alleen een gezondheidsverklaring vra gen als er werkelijk gevaar dreigt en zich anders met een certificaat van oorsprong tevreden stellen? Wij zouden het op prijs gesteld heb ben, als onze regeering zich voor on zen export op de bres had getoond in plaats van ons met een Jantje van Lei den af te schepen. Of ziet onze regeering niet i-n, dat iedere belemmiring, al is zij slechts een stroo breed, tenslotte voor onzen ex port nadeelig is en dat het haar roeping en taak is, deze belemmeringen voor ons uit den weg te ruimen? Mond- en klauwzeer in België. De correspondent der N. R. Crt. meldt: Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in België is van 13 tot 19 Mei j.l., met 22 nieuvye gevallen toege nomen, waarvan 11 in de provincie He negouwen en 9 in Oost-Vlaand eren. Daai' de ziekte in Nederland, Fran krijk en Duitschland afneemt, denkt de minister van L, ndbouw er thans niet aan, de Belgische grenzen voor den in voer van vreemd vee te sluiten. o De waarde van een la ij. In Chicago werd onlangs een interes sant proces gevoerd, zoo vertelt de „Veldbode". Twee bijenhouders hadden 175 bijenzwermen', die naar schatting 20 millioen bijen bevatten, per spoor van Albama naar Chicago verzonden. De bijen kwamen alle dood aan. Het dak van den spoorwagen was niet water dicht. Eerst regende het dboi' en toen vroor het. De eigenaars verlangen f 125.000 schadevergoeding. De recht bank kende voor bedrijfsschade f 15 750 toe. Zij taxeerde de waarde van een bij dus op bijna 8/100 cent. Aan dit tarief zou mon dus 13 bijen voor één cent krijgen. Ter zake van diefstal van een por tefeuille met bankbljetten teri waarde van f 1Ó10, ten nadeele van P. Kooien in een café in den Bosch, tijdens den Carnavalsdag, werd door "het O. M. bij de Rechtbank te Den Bosch tegen den arbeider Th. A. T. aldaar 10 maanden gevangenisstraf geëischt. Wegens heling tegen M. W. en de kooplieden J. W'. en J. W. allen te Den Bosch, 5 majan- den. Kantongerecht te Middelburg De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 22 Mei veroordeeld wegens met een rijwiel een weg in eene ver boden richting berijden: H. J. te O. Sou burg, f 3 b. s 3 d. h.; rijden met een motorrijtuig, zonder dat het rijtuig voor/ien was van een of meer duidelijk zichtbare platen, waarop zijn aangegeven de fabriek en het fa- hrtóksnumjner, hel vermogen in paar denkrachten en het eigen gewicht van liet rijtuig: F. G. te Serooskerke, f 1 b. s 1 d. h.; rijden met een rijwiel zonder licht: P. J. V. te N. en St. Joosland, f 2 b. sl 2 d. !h openbare dronkenschap: J. W. te Vlis- singen f 15 b. s. 30 d. h.; Idem bij herhaling: P. V. te Domburg, drie dagen li.; zonder vergunning van den Commis saris der Koningin over de kanaalgron- den, welke geen openbare wegen zijn, met een voertuig (rijwiel) rijden: C. J. B., te Middelburg, f5 b, s. 5 d. li.; overtreding Jachtwet: C. de J., te Mid delburg, vrijspraak. beiu'tclings alle weer weg. Zij had een wandelingetje geprobeerd in het park, toen weer geschreven vellen vol, zij zelf wist ternauwernood wat ze schreef en dan scheurde ze het papier weer kapot oin een bui v'an woede, hetgeen een oogenblikkelijke aanv al van woede scheen te zijn. „Phlioeb-é. wou je graag getrouwd zijn?' Het was een dwaze vraag aan een jong meisje. Phoëb-é keek even op en zag toen weer naar haar werk; zij werkte altijd, ledigheid scheen iets on mogelijks voor haar te zijn. Zij scheen over een antwoord na te denken; het was niet onnatuurlijk dat zij op zulk een vra.ig niet voorbereid was. Maar mevrouw was wat ongeduldig. „Maar Phoebé, je zit daar alsof je je tong verloren hebt. Ik heb nooit een huis met zulke stilzwijgende men- schen gezien. Als ik niet iemand vind om mee ie praten, dan gebeurt er wat." Zij zei niet wat er gebeuren zou, maa.r ging haastig voort: „Heb je gehoord wat ik je -vraag? Zou je graag g-elrouwd zijn?' „Als het niet met een vérkeerden man was, aan wel. Maar niet met Joe Say- ers b-.v." Wordt vervolgd.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5