Een Gesoienkenbon Verkeerswezen, Post en Telegrafie Verschillende Berichten f geerde, INGEZONDEN STUKKEN Ai vo| Ind. Stoomvaartlijnen. Indrapoera, 23 12 u. te Marseille, Rotterdam n. Batavia. Soekaboemi, p. 23 9 u. Ouessant, Ba- I tavia n. Rotterdam, ft Blitar, 23 ie S,uez, Java n. R'dam. Bennekom, 23 v. A'dam n. Curacao. Borneo, 23 te A'dam v. Batavia. Karimoen 23 te Marseille, Batavia n. Amsterdam. Sibajak 25 8 u. v. Batavia te R'dam verwacht. Medan 19 v. Port Swettenham, R'dam n. Batavia. Tjerimai, p. 23 10 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Tabanan, p. 23 Kaap del Armi, Rot terdam n. Java. Borneo, 22 v. Havre, Batavia n. Am sterdam. Tosari 22 24 u. v. Genua, Batavia n. Rotterdam. Van Rensselaer 22 v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Venezuela 23 te A'dam v. W.-Indië. Djember p. 23 .4 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Nickerie 22 23 u. te Havre v. W|.- Indiê, vertr. 23 15 u. n. A'dam. Garoet 23 7 u. te Padang, Hamburg n. Makassar. Karimata 22 v. Colombo, Batavia n. A'dam. Kambangan 21 v. Padang, n. Dieddah. Prins Frederik Hendrik 20 v. Barbados n. Trinidad. Pollux 18 te Curacao V. A'dam'. Prinses Juliana 22 v. Belawan Deli A'dam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Drechtdijk, 17 v. Cristobal, R'dam n. de Pacifickust. Meissonier 18 v. Los Angeles, Pacific kust n. R'dam. Grootendijk p. 22 Fayal, Antwerpen ri .de Pacifickust. Volendam 22 v. Southampton, R'dam n. New-York. Statendam p. 22 Cape Race, R'dam n. New York. Noorderdijk 16 v. Los Angeles, Paci fickust n. R'dam. Lochgoil, 21 te Vancouver, R'dam n. de Pacifickust. Lochmonar 22 te Londen, Pacifickust n. R'dam. Edam 23 n.m. v. "Vigo, R'dam n. New Orleans. Binnendijk 22 te Boston v. R'dam. Burgerdijk p. 22 Lizard, Boston n. Rotterdam. Het 5-jarig dochtertje van de|n' schilder Schotel uit Rotterdam, dat Zon dag te IJsselmonde werd vermist, is al- daar verdfronkeh gevonden in een sloot achter de woning waai- het kind lo- Schilders, die werk Verrichtten' aan «s een pand Bosboom Toussaintstraat te Amsterdam, hadden opgemerkt, dat eeni- ge steenen aan den rand van het da'k loszaten. Zij stelden daarvan den huis- f eigenaar in kennis, die opdracht gaf aan een opzichter dit te onderzoeken. Toen hieraan Dinsdagmorgen ongeveer half nc-> gen gevolg werd gegeven en de opzich ter de steenen aanraakte, viel een stuk steen naar beneden. Het trof een 23- jarigen kantoorbediende., die op de twee de verdieping van 't belendende perceel woonde, op het hoofd. Hij zeeg ineen en gaf eenige oogenblikken later den geest. De 40-jarige W. J. is toejn jhliji Woensdagmiddag in het klooster Ma- riëjnbosch bij Nijmegen bezig was met het plaatsen vna markiezen uigegledem. De man sloeg met zijn hoofd' tegen den grond en bleef dood liggen. i Te Beetsterzwaag kwam, zoo meldt de „Leeuw. Ct.", bij het opbreken van een oude woning een pot te voorschijn, j Eerst schonk men hieraan geen aan dacht, doch toen de pot later stuk werd geslagen, rolden daar een aantal oude 'munten uit. Het bleek, dat in totaal i een 75 oude muntstukken, dateerende van 1500 tot 1600, in den pot waren,. Vermoedelijk is er één gouden munt bij, 1 de rest is van zilver. De auto van den heer H. K. te 01- deinzaal is Dinsdagnacht nabij Aha us (Duitschland) tegen een boom gereden. De heer K. en de chauffeur kregen on beduidende verwondingen. Mevrouw li en haar dochter kregen verscheidene /verwondingen aan schouders en gelaat. De auto is totaal vernield. Te Revere (Massachusetts) zijn vijf jonge mannen gedood toen hun auto door de ijzeren afsluiting van een' Steile helling heenreed en zestien' meter diep neerstotrte. De Brusselsche correspondent der I N. E. Crt. meldt: Te Gheluvelt in West Vlaanderen is een granaat, die door spelende kindle ren was gevonden, ontploft. Een zesjarig meisje werd geheel in stukken gereten. Twee jongetjes liepen doodelijke Ver wondingen op. Op een onbewaakten overweg van de lijn Leutersdof-Eibau werd Maandag savond de auto Van den directeur van een weverij uit Rumburg dpor den trein ge grepen. De auto werd op zij geslingerd Na 22 .Blue-Bird" drooglijn 36 coupons Al draagt No. 43 Bussen met étagère 65 coupons No. 30 Lepelrek 43 coupons de huisvrouw nog zooveel zorg voor haar keukengerei, het is toch dage- lijksch druk in gebruik en onderhevig aan breken en slijtage. De huisvrouw die Sunlight Zeep, Lux, Rinso en Vim gebruikt kan in het bezit komen van nieuw fraai keukengerei, zonder dat dit haar iets kost, alleen door het sparen der bons. No. 15 Droogrek 27 coupon* bevindt zich thans op de verpakkingen van onze artikelen Sunlight Zeep, Lux, Vim en Rinso. Vraag nog heden Uwen winkelier om de geschenkenlijst 1929 die alle gewenschte inlichtingen geeft. Dit zijn de bons die geldig zijn voor al onze geschenken No 20 Broodplank 33 coupons e,n geheel vernield. Een 24-jarig meisje was onmiddellijk dood. De directeur en twee andere inzittenden werden zeer ernstig gewond; zij zijn naai*, heï zie kenhuis te Ebersbach vervoerd. De chauffeur had de waarschuwingssignalen van de locomotief niet gehoord. Woensdagmiddag brak plotseling in den toren van het raadhuis te Greif- fenberg, waar reparaties werdén uitge voerd, brand uit. Het vuuf greep snel om zich heen, zoodat de toren geheel in vlammen werd gehuld. De oorzaak van den brand is onbekend. Een W.B. bericht meldt nader, dat de veertig meter hooge toren, die uit de zestiende eeuw stamt, ruim een uur na het uitbreken van den brand is in- Igestort en (terechtgekomen is op een fraaie fontein, die zwaar werd bescha digd. Men hoopt het grootste deel van het raadhuis, welks dak in brand ge raakte, te behouden. Alle brandweren uit de omliggende plaatsen nemen aan het blussiingswerk deel. Om acht uur achtte men het gevaar voor verdere uit breiding van den brand geweken. De brandweren'hadden legien tien uin den brand onder de knie. De aangerichte schade, isi zeer groot. 'De toren is tot 20 M. bovje|ji den grond afgebrand en de dakstoel van het raadhuis is gedeeltelijk vernield. Men vermoedt dat de brand door na latigheid is ontstaan. Zij verdenkt iemand van dezen diefstal die daar onlangs werk heeft gevonden doch jdaarhij 's morgens niet op het pppél verschenen is. aUHMMftMlrfS dMMttVMMBaMBXtiSKI&fiaUCli» EEN VREEMDE VONDST. Woensdag maakte de bewoner van een huis iin de Kerkstraat te Amsterdam in zijn kamer een muurkast open en trof daar tot zijn groote ontsteltenis een jongen met handschoenen aan. Hij Svas door die vondst zoo ontsteld dat hij dezen gehandschoenden insluiper de gelegenheid gaf te ontkomen. Wel heeft hij opgemerkt dat het een Duitscher was. Kort daarna constateerde de bewoner dat er uit zijn 'kamer eenig geld ont vreemd was en het lag voor de hand! dat hij daar den Duitscher van verdacht. Hij deed aangifte van het geval bij de polite, die thans den Duitscher zoekt. DE VERKOOP VAN DEN ACHTER WEG TE SCHOONDIJKE. Mijnheer de Redacteur. Donderdag 6 Juni a.s. zal te Groede worden verkocht een terrein gelegen in hét dorp Schoondijke. Val terrein is den zoo.genaamiïen Ach terweg of Domineshoek ook wel bekend onder een minder fashionable naam, maar Sedert de stichting van Schoondijke publieke weg en in gebruik' door aan grenzende eigenaren wier stallen (daar aan uitkomen gelegen aan de eenei zij de van den weg op cijnsgrond van de familie Stern, bekend als „padpark" 'en ■overigens gebruikt door veleu als toe gang tot hunne in pacht hebbende.' ho- xiemer,gronden of moestuinen, aan ide anaere zijde van 'den weg, waarvan de deer hransnerg eigenaar is. Niemand in het dorp Schoondijke heeft ooit anders geweten "dan 'dit ter rein gemeente eigendom en publieke weg was. Er is dan ook nog nooit dooir iemaiid eenige belasting voor opgebracht, terwijl er nu aangekondigd wordt dat üe lasten komen van af 1 Jan dezes jaars voor rekening van den kooper. Nu rijst de vraag, wie isi er thanisl eigenaar van den Achterweg en wie doet dit op rechterlijk bevél verkoopeni. 'Het gerucht gaat wef dat dit niet op een rechterlijke manier verkregen is, maar men hoopt intusschen dat het' gemeen tebestuur za'i ingrijpen om dezen ver koop te voorkomen of als dat het niet doet 'Ged. Staten het zullen doen, 'ter (voorkoming van het onteigenen van een fgecieefte gemeenlelerrein. Zoo de •ge knechte dit ooit al niet gekocht of bij de inpoldering gekregen heeft ,dan is zij toch wel dooi' verjaring eigenares ge worden X. BEVOLKING. In de eerste helft der maand Mei zijn in de gemeente O. EN W. SOUBURG- Ingekomen J. v. d. Endt en gezin Ritthemsche sir. B 406 van Serooskerkje. Mej. L. de Visser Ritthemsche straat B 413 van Koudekerke. Mej. C. J. Adriaansen, Vlis singsche str. B 322, van Middelburg. A. Sturm, Schroeweg A 207 van Middel burg. J. Dingemanse en gezin, Nieuwe Vliss we.g 0 179 van Rotterdam'. .Mej. J. Cyvat, Zandweg C. 37, van Koude kerke. P. Cysouw en gezin, Vlissingsche straat B 281, Weslkapelle. Mej. L. D. de Koster, v. Teijlingenstr. B 243 van Borsselen. J. G. Veis en gezin, Keijzers- baan A 58M, van Utrecht. A. Rijnbergen en gezin, de Deckerstr. E 26, van Utrecht. M. cle Jong, Burchtstr. F 66 van IJselmonde. Mej. Vuck geb. Vo gelenzang de Jong Burchtstraat E 66, van IJsselmonde, P. A. v. Maldegem en gezin, Vlissingsche straat B 315 van Middelburg. A. v. Sluijs; Noordslr. A 10 van Ritthem. Mej. A. Sturm, Kanaal straat A 51 van Middelburg. A. C. v. Eijkeren, Ab. Zandweg A 252, van 's- Heerenhoek. Mej. J. Walraven Jobse, Kanaalstraat B 142 van Vlissingen. Mej. E. Dingemanse, Vliss. weg B 326, van Koudekerke. Mej. P. Dingemanse Vliss. weg B 326 van Koudekerke. Mej. M. Sinke, Abeelsche weg C. 229, van Big gekerke. Vertrokken J. v. d. Broeke, Abeelsche weg C 232 naar St. Laurens. Mej. ,J. E. Ja- cobse,, Abeelsche weg 0 229, naar Kou-. Idekerke. S, Slroo, Schroeweg A 207,, naar Grijpskenke. J. Wondergem, Abeel sche weg C 231 naar Grijpskerke. K. A. II. de Best en gezin, v. Turnhoutstr. E 20 naar Rotterdam. Wed. B. Strijd- Moerman, Keijzersbaan A 58M, naar Vlissingen. Mej. E. Mol, Tuindorp C, 76b, naar Baarland. Mej. M. v. Vlaandereq, Ritthemsche straat B 113, naar Koude kerke. Mej. P. v. d. Maas, Braamstraat B 107 naar Apeldoorn. P. de Meijer cn gezin. Kanaalstraat B 7, naar Koudeker ke. A. de Feijter en gezin, Kanaalstraat A. 85 naar Koudekerke. Van 1 tot en met 15 Mei zijn in de gemeente KOUDEKERKE. Ingekomen: P. P. Geers, w'ijk E .no. 109 uit Mifd'- Öelburg; P. Leegwater met gezin, wijk E ino. 174 uit Sittard; Mej. W. Wialttel; wijk A no. 38 uit Oostkapelle; 0. Hack met gezin, wijk D no. 192 uit Mzddtel- burg; J. de Witte, w'ijik A no.. 33i uit Oostkapelle; Mej. P. Wisse, w'ijk O no. 46 uil St. Laurens; Mej. E. J. Jacobste, wijk A no. 188 uit O. en W. S|0ubur,gj; Mej. M. J. de Boo van Uijen, wijk Ano. 85 uit Middelburg; Mr. P. Loeff met ge zin, w'ijk A no. 48 uit Middelburg; Mej. II. E. Harms, w'ijk A no. 48 uilMfctdel- burg; Mej. J. P. de Voogd, wijk E no. 125 uit Middelburg; C. Verhage, wijk O no. 53 uit .MiddelburgJ. Larij met gezin, wijk E no. 162 uit Loenen a. d. Vecht; P. Dekker met gezin, wijk C no. 20 uiü (Aagtekerke; Mej. M. van Vlaanderen, Wijk E no. 100 uit O. en W. Souburg; ,G,. Geschiere met gezin, wijk D no. 188 uit 'Biggekerke; A. P. Leijnse, wijk E no. 201 uit Ritthem; W. II. Meulmeester met gezin, wijk E no. 178 uit Oostkapelle!; L. Polak met gezin, wijk D no. 56m uit Middelburg; J. L. Agelink van Rent'er- gem met gezin, wijk D no. 56c uit Mid delburg; A. Brakman, wijk D. no. 56c uil Middelburg; Mej. M. M. Adriaansen, wijk E no. 143 uit Gent. Vertrokken: A. Tissink, van wijk C no. 46 naar St. Laurens; J. Geschiere, van wijk B ho. 26 naar Ritthem; Mej. L. de Visser, van wijk 0 no. 21 naar O. en W. Souburg, Mej. S. J?. Roelse, van wijk A noi 3,7 ,'naar Middealburg; A. Simpelaar, van wijk B no. 61 naar Biggekerke; Mej. J. van Vlaanderen, van wijk 0 no. 57 naar Oostkapelle; Mej-, J. Cijvat, van wijk B no. 137 naar O. en W. Souburg; L. dei Priester met gezin, van wijk' O no. 33 inaar Apeldoorn; Mej. M. J. Schrier, van wijk E no. 8 naar 's-Gravenhage; !N. Holthuijzen, van wijk E no. 40 naar Den Helder; Mej. M. M. Hondius, van wijk D no. 40 naar Taroena Sangir (N.O.L); P. Sturm, van wijk 0 no 53 naar. Middel burg; Mej. E. Dingemanse, van w'ijk B no. 126 naar O. ->en W. Souburg; P. Dingemanse, van wijk B no. 146 naar O. en W. Souburg. Van 10 tot 17 Mei zijn in de ge meente GOES Ingekomen M. J. van de Buuse, zonder beroep van Leiden, Groote Kade 26. A. P. Rin- tel, dienstbode, van Amsterdam, Schel- destraat 64. C. C. Jansen, R. K. priester, van Zevenaar, Kloetingscheweg 5a. M. van der Weele en echtg., zonder beroep, van Ilattendijke, Geraniumstraat 8. G. J. Wesseldijk, keurmeester, van Utrecht, Zusterstraat 9. C. Leemans1, dienstbode, van Borssele, Oostsingel 88. W. J. D. van Zaltbommel, bakkersknecht, van Veere, 's-II. H. kind. straat 17. J. J. M, van den Brink, verple'egster van Mid delburg, Ilreukelmarkt 2. N. Klip en echtgen., electricien, van' Krimpen a. d. Lek, Wijngaardstraat 5. D. Feleus, dienst bode, van Ilattendijke, Illok,straat 9. J. P. de Groot, electricien, van Bruinisse, Niemvstraat 50. M. Uilterhoeve, dienst bode, van Iioedekenskerke, Singel straat 5. L. Reijerse, dienstbode, van Ilatten dijke, Stationsweg 2. M. L. Reijerse, dienstbode, van Ilattendijke, Wilhelmi- nastraat 23. A. Knopjes, dienstbode, van 's-Heerenhoek, Groote Kade 26. Vertrokken J. Remijnse, dienstbode, naar Kloe- tinge B 92. H. H. Trimpe, onderwijzeres' naar Hoofdplaat. L. Sagowsky, dienst bode naar Schwerte (D.) M. A. de Baai', dienstbode, naar Hoedekensker- ke. J. de Hond, dienstbode, naar Am sterdam, Amstelkade 29. H. van der Weele en echtg., smid, naar Ilattendijke B 91. J. P. de Klerck, onderwijzeres, naar Hoedekensikerke A 23. Wi. A. van den Dool en gezin, schoolhoofd, naar Koudekerk A 95. P. van Dal en geb. Iloogenboom, naar Ilattendijke A 46. W. Harth en gezin, orgelmaker, naar Keu len. C. Ruitenbeek, bedrijfsleider, naar Rotterdam, G§h. v. d. Heijdenslr. 65. R. Stouthamer, dienstbode, naar ,Sas van Gent, Prinsenkade 143. II. Botter en kind conducteur N .S., naar Zw'olle, Eigen- haardstraat 58. J. J. Baas, dienstbode, naar Ilattendijke B 52. J. Beuns, boot werker, naar Rotterdam, Kettingstraat 52B. J. J. P. Crombeecke geb. Verheom zonder beroep, naar Dordrecht, Voor straat 52. A. Polfliet en gezin, arbeider naar Amerika. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten ,van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen op het kan toor alhier in de 1ste helft der maand Mei 1929. Binnenland. Brieven. Dekker. Koudekerken Lieven de Nooijer, Vlissingen; I. Wissel, Dordrecht, Slijkstraat 8. Vlissingen. Binnenland. Briefkaarten. Mej. M. Nieboer, Wildervartk; C. Ti mer Buitenland. V. Coppe, Kamp v. Bacerlop. Dit 3in£i we oeni A. per omrei G per I ff e.zi Fa van cent. K'l gnoe a-angi ten uitbe gen Bei ons opga TEF Bure vjjf ait per kele DE ver si zen dus voorlj sum zetteil opgei UI de de van aanva leder ons 1| van lingeil galool faunnl wondl in Ne" eenigj verke Midi op al middl achtel te hol er aq fevérd in dl dienf 's Gd hie ring I litairl Electr. Druikkerij G. Wi. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6