PU ROL KUNST EN WETENSCHAP SPORT Handel, Nijverheid en Visscherij Verkeerswezen, Post en Telegrafie LEGER EN VLOOT Verschillende Berichten GEVONDEN VOORWERPEN tijd, f 3 per dag bij ziekte of invaliditeit betaalt iemand van 20 jaar f 159, 23 jaar f 183, 25 jaar f 200, 27 jaar f 221 en 30 jaar f 250 per jaar. Voor f 1000 pensi oen op 60-jarigen leeftijd en ooki f 3 per dag is het resp. f 178.60, f 200, f 220, f 246 en f 277. De bedoeling is, dat 'be- Ta|ngheb'bende en de vereeniging ieder de helft van de premie betalen. Nog liever zou men een éénheidspremie heffen als alle samenwerkten. Voor oudere zusters dienen afzonderlijke regelingen te wor den getroffen. Is men reeds verzekerd, dan moet men niet veranderen. Komt een zuster te trouwen, dan krijgt zij 90—100 pCt. terug van de gestorte pre mie. Over 25 jaar moet geen enkele zus ter meer onverzekerd zijn. Dc gemeenten zullen zeker medewerken, maar men moet eerst zelf beginnen. Mevrouw Eraser vroeg of ook de Jéerling-verpleegsters bedoeld zijn, want op 20-jarigen leeftijd is toch niemand zuster. Mejuffrouw Tie me ij er antwoordt, dat dit de bedoeling is. Het is goed ook vroeg te beginnen, het moet niet meer voorkomen, dat op 65-jarigen leeftijd gepensionneerde direc trices nog moeten uit verplegen gaan, omdat zij met f 1000 worden afgescheept. De Voorzitter brengt dank voor de heldere uiteenzetting maar vraagt als voorzitter van de Commissie voor Kin- derhygiëne, die haar zuster moet ver zekeren of het geen toekomst muziek is, die gehoord is, want hij is nu verplicht bij „Eigen Hulp" te gaan, daar hij an ders geen rijkssubsidie kan krijgen. Mej. Ti erne ij er antwoordt, dat de regeling zeker nog niet irn werking is en en 250 aangeslotenen moeten zijn om te beginnen. Vroeger riep men steeds om eene verzekering en n'u wacht men met aansluiten. De Commissie voor de Ivinderhygiëne is er dan een die niet wachten kan. Spr. weet dat men nu juist te Utrecht ver gadert om te overwegen of in deze als nog aansluiting bij een maatschappij te verkiezen is. Het quo t u m. Thans kwam de voorzitter terug op de algemeeuc vergadering Van de Cen.tr. Ned. Vereeniging en wél op het voorstel inzake het quotum, dat luidt de afdracht t<y regelen in vier ldassen en ten opzichte van vereenigingen van 1200 leden, van 200—500, van 500—1000 en van meer dan 1000 leden. De voorzitter meent, dat dit voor de Zeeuwsclic Vereeniging zeer nadeelig zal zijn en het hoofdbestuur heeft daar om een amendement ontworpen, dat iedere provinciale vereeniging naar hel ledental zal belalien. Als er 450.000 leden in Nederland zijn zou dus Zeeland twee vijf en veertigsten van het benoodigkle geld moeien geven. De vergadering vereenigde zich zonder discussie met dit amendement, liet aan het hoofdbestuur over een afgevaardigde te benoemen, die verder vrij mandaat zal hebben en mede zal kunnen gaan met het uittrekken van géiden voor verbouw van het huis te Utrecht. Hierna waren aan de orde de rappor ten van de districtscommissies. Die voor het zuider district meldt, dat er niets noodig is en dat de heer dr. D. Herman üe 'Groot Dtnnenkort weggaat en de heer Carets onactief 5(3. Na eenige bespreking werd besloten dat het hoofdbestuur zal vragen aan de commissie nieuwe leden te noemen, doel deze dit niet meer dan zal de afdeelingen in Zeenwsch Vlaanderen worden ge waagd personen te noemen, die dan door het hoofdbestuur zullen worden benoemd. Dit nadat op een vraag van den heer Dueleman (Westkapelle) nog eens uileen is gezet, dat de werkkring der commissies is samenwerking tus- schen de afdeelingen te bevorderen, voorstellen te doen in het belang van den streek, en zoo noodig het Centraal maga zijn aanvullen. Wat betreft Walcheren zegt de voor zitter er eens getracht moet worden daar een goede commissie te vormen. De heer Kou we, Zuidzande, wil in ieder geval een actieve commissie. Het rapport van Oost Zuid-Beveland meldt dat er niets ontbreekt. Schouwen en Duiveland méldt, dal de exploitatie van de ziekenauto f87 voor deelig saldo opleverde. Zierikzee blijft nog altijd er buiten staan. Van de commissie voor West, Zuid- en Noord-Beveland kwam geen rapport in en bij de pas opgerichte commissie voor Tholen wordt aangedrongen volgend jaar ook te rapporteeren. Als slot van dc vergadering hield de heer dr.C. Orbaan een voordracht over i i Het k'an kef v r a a g- s l u k. Als spr. ziet wat er gedaan wordt voor de t. b. c. bestrijding, doet hij/ dlit met gemengde gevoelens, al juicht hij het als medicus en mensch toe, dat men alles doet om de ziekte op te sporen en Ic voorkomen. Voor de hulpbehoevenden is het ge lukkig dat er g.ewerfct wordt. In den goeden ouden lijd bepaalde men zich tot de armlastigen ,maar omdat nu ziek zijn veel meer geld kost, zijn Groene Kruisvereenigingcn en dergelijke vereeni gingen onmisbaar. Maar spr. betreurt bet, dat de strijd tegen de kanker zoo .stiefmoederlijk bedeeld wordt, die is toch ook een volksziekte en ook genees baar al is het dan ook moeilijker. Evenals bij t.b.c. is ook bij kanker tij dige hulp noodzakelijk. Bij de bestrijding dezer ziekte kan een ligtentje geen bond (genoot zijn, want ze is veel ernstiger. Men hoort echter te weinig populair over kanker spreken. Het is zeker geen aangenaam onderwerp, maar er zijn ook lichtpunten. Door den kanker wordt veel leed veroorzaakt, soms is men met suc ces "geopereerd en 'toch komt het weer terug. Spr. begrijpt dat men bevreesd is voor teleurstellingen ,maar dit was voor 25 jaar ook het geval ten opzichte dei- tb.c. Er wordt veelal hulp ingeroepen als de ziekte al te ver Is. De t.b.c. doet thans minder kwaad en dit kan ook met kanker als die vroegtijdig ontdekt is, om dat de aanval meestal plaatselijk is. Als men wil beantwoorden wat kan ker is, dan hangt dit samen met wat (ziekte en gezondheid is, wat leven ten dood is. Dm ziekte en gezondheid te beoordeelen moet men de kennis heb ben door studie en onderzoek. De kwak zalver die denkt het zonder dat te kun nen 'Stellen begeeft zich op zeer ge vaarlijk terrein. Er is in dit opzicht veel veranderd en dit is gelukkig voor de (mensch he id en haar levensduur, wat spr. aiet enkele cijfers aantoont. Nog in 1664 spotte men er mede ,dat hij een (pestepidemie in Amsterdam een groot aantal menschen namelijk 2400 van de 200.000 inwoners stierven, terwijl men dit in 1918 bij de minder erge griep epidemie toch niet gaarne zou hebben (gedaan. Dit door de meerdere kennis. Kennis van den bouw van den mensch zelf is noodzakelijk, de bouwsteenen zijn in casu de cellen samengevoegd tot een orgaan, als lever, nieren enz. Zij minderen voor hun werk, doch worden ibangevuld door voeding en bloedsom loop. Als een onderdeel slecht werkt, lijdt de menscli door ziekte. Het komt nu voor, dat bepaalde cellen oproerig wor den en zich een knobbel vormt en al om die cellen indringen. De plaatselijke afwijking wordt steeds gevaarlijker en enkele cellen kunnen zich los maken en met het bloed elders komen en darn el ontwikkeling. Dit kan op den duur, maar er is toch steeds een plaatselijk begin. Een bepaalde oorzaak is nog' te weinig bekend, maar hoogstwaarschijn lijk is er toch geen besmettingsgevaar Toch wordt er thans een tipje van op gelicht. Voor 100 jaar zijn de cellen eerst erkend. De kanker was echter reeds voor eeuwen in Egypte en ook in het oude Griekenland bekend en ook later wordt er veel over geschreven. Er worden dan verschillende oorzaken van gegeven, zooals de zwarte gal. Maar de moderne wetenschap is daarmede niet lo vreden, en meent dat er vermoedelijk meerdere oorzaken zijn. Er zijn geen bepaalde ziektekiemen voor aangewezen en ook wordt soms gewezen op slechte behuizing, maar het is nimmer beslist als oorzaak vast gesteld. Spr. waarschuwt nog eens met klem voor kwakzalversmiddelen. Het is nu 'mogelijk proeven- op ratten en muizen te nemen. Wormpjes veroorzaakten (maagkanker, insmeren met teer huid kanker. Voor 1880 dacht niemand, dat men thans de t. b. c. zou 'behandelen als inu geschiedt, en hoe zal het met de kankerbestrijding over 50 jaar gaan. Het doel van de medici is de menschen te behandelen en re genezen. Gr is een lijd van komen en een lijd van gaan en men moet die beide zoo licht mogelijk maken. De geboorte moet men zooveel mogelijk aan de natuur overlaten, maar liet sterven zooveel mogelijk verschui ven. Dit gaat bij accute ziekten bcter dan bij slepende. Alleen iemand, die gezonden en zieken bestudeerd heeft, kan nagaan wat iemand mankeert en afgaan op verschillende symptonen. Spr. kan begrijpen dal men soms na het falen van alle middelen, tot een kwakzalver zijn toevlucht denkt te moe ten nemen. Een medicus is ook een mensch, die fouten kan maken, maar zonder studie is doelbewuste behande ling onmogelijk. Al is v(an de ziekte de oorzaak niet bekend doch zijn de gevolgen wel te bestrijden. Mjaar het opsporen van 'de oordaken is toch noodzakelijk en dan tnachten het beste middel tot onscha delijk m'aken te vinden. In 1881 werd de Db-C.-bacil ontdekt en nog heeft men geen afdoend middel gevonden. Met kan ker is men nog zoover niet en als- alle •oorzaken gevonden zijn, heeft men nog niet de geneesmdidelen. Men moet zich- niet ge ne er en er mede naar een dokter te gaan al 2tjn ook niet allen te hel pen. .Voor hem, die een afdoend mid del tegen kanker vindt ,zal men een Standbeeld oprichten. Roekeloos noemt spr. het als men zich ondeskundig laat behandelen'. De kanker is te genezen door operee- ren, ma.gr dit is het schrikbeeld v'oo|r iedereen. Men zegt bij niet-opereeren (heb ik de ka,ns dood te gaan en bij wel opereeren de kans om te genezen. Men ,moet echter de groote kans op dood gaan bij niet opereeren in aanmerking! nemen. Over genezen door bestraling wid spr liever niet reppen, omdat' dit zijn eigen werk is. Als een Deensche medicus aan raadt niet opereeren, dan weet hij zelf. dat hij) in zijn advies liegt. Het zou vol gens spr. struisvogelpolitiek zijn niet te erkennen, dat de Icankersterfle toeneemt Daarvoor moeten verschillende oorzaken zijn, maar het is wel eigenaardig, dat bijv. minder toename wordt gecons(t;a teerd bij de monden onzer groote ri vieren en sterk toenemery in de bloem bollenstreken. Spr. hoopt duidelijk ge maakt te hebben, dat; kanker niet onge neeslijk is. Naar aanleiding van \ragen uit de vergadering betoogde spr. nog nader, dat er geen erfelijke voortplanting dezer ziekte is, men vergele niet dat er 1 op de 7 menschen aan kanker sterft en dan kan men allicht in iedere familie op andere kankerpatiënten wijzen. Er kunnen zeker vershillende invloeden, ook psychische, het optreden der ziekte be vorderen. De voorzitter bracht, den inlei der hartelijk dank en durfde gerust zeggen „lest best" waarna hij! de verga dering met dank voor de opkomst sloot- Doorzitten Zonnebrand (Ingez. Med.) B aksteenen trapgevel te Veere Waar reeds zooveel mooi's en stads en landschapschoon is verdwenen en veel schilderachtige hoekjes onherstel baar zijn of worden verknoeid, dient met lof gewag gemaakt te worden van het feit, dat door bemiddeling van de vereeniging „Nehalennia" een mooie trapgevel aan de Kade Le V e e r e werd behouden. Het aantal baksteenen trapgevels is Waarlijk niet groot meer in Veere en te recht heeft het Dag. Bestuur begrepen, dat, toen een bouwaauvrage bijkwam om een gevel te sloopen, die ruim 3 eeuwen aan de Kade stond en gevaarlijk werd, en daarvoor in de plaats met afkomende steen en nieuwe kozijnen een daarop ge lijkende te bouwen, het daar zonder meer geen bouwvergunning toe kon ver- Ieenen, mede omdat men overtuigd was spaarzaam mei oude gevels te moeten omgaan, al was het alleen maar om het encadrement te behouden, wat Veere ons van het verleden toont. Men heeft zich toen tot de Vereen. Nehalennia" gewend met het gelukkig gevolg, dat zij advies wilde verleenen, alsmede een subsidie om de noodza kelijke meerdere kosten van restauratie van den gevel te dekken. Door samen werking is hier zeer goed en mooi werk verricht kunnen worden, waardoor de vervallen trapgevel zoodanig is gere staureerd, dat geen oudcopie of valsch antiquiteit is ontstaan, maar dat, walt. goed oud was, is behouden en wat ver sleten en rommel was, is nieuw gemaakt in harmonie met het oude. Nu is een, echte trapgevel voor Veere ter bewaring behouden gebleven voor hel hedendaag- sche- en het nageslacht. Arne Borg 'heeft te Santa Maria in California, een nieuw wereldrecord op zijn naam gesteld. Borg zwom op 700 yards (640 meter) n.l. in 8 min. 23.5. Over de 600 yards (548 meter) deed hij 6 min. en 53 sec. Vrijdag 10 Mei j.l. hield de Coöp. Boerenleenbank voor T e r Neuzen, Axc 1, Hoek, Zaamslag en omgeving onder voorzitterschap van den heer D. J Dees, hare jaarlijksche algemeene ver gadering. In zijn openingswoord gaf de voor zitler een overzicht van de werking dei- bank over het afgeloopen jaar en hare gunstige resultaten. Door de behaalde winst over 1928 ad f 15.031,551/2 stijgt de reserve tot ruim tachtig duizend gul den. Verder liet hij uitkomen, dat de in lagen gestegen zijn tot meer dan' 3 mil- lioen voor een zeer groot deel afkomstig zijn van niet bij den landb'bouw betrok kenen en dat het tot voldoening stemt, dat de zeer groote soliditeit der boeren leenbanken, hoe langer hoe meer tot uiting komt. Het is stellig vermeldens waardig daL tot nog toe geen enkele spaarder één cent le kort gekomen is aan een bij de Centrale Banjk te Utrecht aangesloten Coöp. Boerenleenbank. Ver liezen door fraude van de zijde van per soneel van boerenleenbanken, door dief stal, herooving, enz. worden bestreden uit een daartoe opgericht 'Waarborgfonds. Uit de rekening over 1928 bleek van een omzet over dat jaar van een bedrag van f 19.990.905,22. In de Spaarbank werd ingelegd een bedrag van f 2.219.103,36 en terugbe taald f 1.957.296,61 waardoor de spaar gelden stegen lot f 2.723.098,23 verdeeld over 1346 spaarrekeningen. Aan voorschotten werden verstrekt f 79.850 en terugontvangen een bedrag van f 135.047.211/2. Van de leden werd in loopende re kening f 4.028.830 ontvangen en een be drag van f 4.067.466,56 terugbetaald. Aan renten werd f 97,989,48 uitbe taald en f 132.162,76 ontvangen. Op de kantoren te Neuzen en Axel werd f3.000 en op zegels f 156,84 af geschreven. De heeren F. de Ruyter te Zaamslag en Corn. Wolfert te Terneuzen werden met bijna algemeene stemmten herbe noemd resp. als lid van het bestuur en lid van den Raad van Toezicht. Van helling I der werf van 'de N.V,. Nederl. Scheepsbouw-Maatschappij te •Amsterdam werd Zaterdag met gunstig gevolg te water gelaten de zesde, Le vens laatste pöitlon van hét 4000 tons Juliana-dok ,in aanbouw voor de haven van Curapao. De eerste ponton werd te water gela ten op 21 Maart j.l. ,de "2de, 3de, 4de en 5de op 20 April j.l. i Het tra m v r a&ig s ti u k. De minister van Waterstaat heeft gisteren in een der lokalen van zijn Departement de commissie voor hetlram- wegvraagstuk geïnstalleerd. Aan deze commissie is opgedragen, te onderzoeken of en in hoeverre de financieele ver houding tuss'chen het Rijk en de inter communale tramwegen, die in het be lang van het verkeer in stand moejljen worden gehouden, dient te worden ge wijzigd. De minister hield daarbij een rede, waarin hij schetste, hoe en door welke oorzaken cle positie der tramweg- maatschappijen geleidelijk steeds moei lijker is geworden, zoodat bestendiging en zelfs versterking van de Rijlkshulp tolt instandhouding aer tramwegen noodzake lijk schijnt. Vast dient echter te staan dat deze op zichzelf reeds niet onbeden kelijke hulp voor cle instandhouding van een 'bedrijf niet geboden wordt, waar levensvatbaarheid ontbreekt. Daaraan wordt juist ten aanzien van sommige tramwegondernemingen van verschillende zijden getwijfeld. De installatierede van dep minister werd door den voorzitter der commissi© beantwoord. Bestellingen voor de Ned. Spoorwegen. De Hannover Kurier heeft gemeld, dat de Ilannoversc'he Wagonfabrik van de Nederl. Staatsspoorwegen opdracht ge kregen 'heeft om 600 goederenwagens, elk van 21i/2 ton, alsmede honderd wa gons ivoor het transport van groenten, Apt een totaal bedrag van 3i/c millioen M. te leveren binnen vier maanden. In verband hiermee vermeldt het Hdbl. ,dat de order voor 600 goederen wagens reeds eenigen tijd geleden ge plaatst is en een onderdeel vormt van 'n bestelling van 2600 goederen-, in hoofd zaak kolenwagens. Van deze wagens zijn er 600 le Hannover besteld en voorts) 800 bij Werkspoor en 1100 bij Van der Zijpe te Keulen. De bestelling van honderd wagens voor het groentelrans- port, waarvan cle Hann. Kurier melding fnaakle .'heeft dezer clagen plaats ge Vonden bij cle Hannoversche Wagonfa brik. kippen gesteled. Zij hébben de kippen n.l. ter plaatse gebracht, daarna geplukt en de pooten van de ringen ontdaan welke netjes gesorteerd werden achter gelaten. De marechaussee stelt een on- zoek in. De heer A. Perk, op wien onlangs op het fietspad bij Crailoo een aanslag werd gepleegd, van welken aanslag de daders te Hilversum werden gearresteerd, is thans in zooverre hersteld, dat hij' uit de Majella-Stichüng naar zijn woning te Hilversum mocht terugkeeren, Maandagmiddag is vermoedelijk door onvoorzichtigheid, een groote bosch- en heidebrand uitgebroken lus- schen Eindhoven, Veldhoven, Vessem' en Eersel. Brandweer, burgerwacht en bur gerij uit genoemde plaatsen trachtten het vuur le blusschen, waarin zij zeer laai in den avond door hel aanleggen van tegenbranden slaagden. Ongeveer 100 H. A. bosch en heidegrond is door het vuur vernield. Dc Minister van Defensie, de heer Lambooy .heeft bezoek ontvangen van den heer Ettl, vlieger op de Junikerlijn lusschen Teheran en Bagdad, die onmid dellijk na bet vliegongeluk met de Dor nier-Wal-vlieigiboot D. 22 te "Bagdad ter plaatse aanwezig was. .De lieer Ettl, deelde den Minister als nadere bijzonderheden mee, dat het ongeluk waarschijnlijk het gevolg was van eèn motordefect waardoor het vlieg tuig alzoo gedwongen werd op het water te dalen, en daarbij' tegen de electrische draden is aangevlogen, wel ke op ongeveer 80 Meter hoogte over de rivier dc Tigris gespannen zijn. Het vliegtuig is daarna goe'd op Ihet water neergekomen, maar met nog zoo veel vaart dat het tegen de een 100 M. verder liggende vlotbrug aangekomen is Imet zooveel kracht dat de neus inge drukt werd, tengevolge waarvan de lui tenant-vlieger 2e klasse Everts bet le ven verloor. Ilr. Ms. pants'erschip' Heemskerc'k zal lieden onder bevel van kapitein- luitenant ter zee M. II. Van Duim, van Nieuwediep vertrekken voor een oefe- ningsreis naar den Atlantischen Oceaan waarbij alleen Bordeaux wordt aange daan. De Nederlandsche regeering heeft aan de opvarenden van hel Esllandsche stoomschip „Eestimaa" belooningen toe gekend als blijk van w'aardeering voor de redding op 6 Aug. 1928 bij Arends Imi-g van den stuurman van het Neder landsche molorzeüscliip Roelfina. Dinsdagavond is de 18-jarige dienst bode M. K. op de Groole Markt le Haar lem, toen zij een hal uil cle dakgoot -wilde halen, van ongeveer 31/2 M. naar he'neden gevallen door een glazen af dak en terechtgekomen op den beton nen vloer van een bergplaats; daarna is zij verder Hangs een steenen trap in een 2 M. diepen kelder gevallen, en met een ernstige schedelbasisfractuur op genomen. Haar toestand is levensgevaarlijk. In een der afgeloopen nachlejni hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht bij een landbouwer, wonende aan den Zijdelweg onder de gemeente Nicuwer-Amstel en hebben o.m. uit een op het erf slaande s'chuur een tiental Vandaag viert mej. Zwagenmakers Oud-Gaslel haar honderdste verjaar- 1 cl te dag Maandagavond is cle 57jarige rijks veldwachter K. op den rijweg van Zeg ge naar Seppe door twee tot heden on bekende individuen overvallen. Een van zijn belagers, die hem' van achter aan vielen bracht L. een ernstige verwon ding aan den hals loe. Onmiddellijk na deze laffe daad sloe gen de aanvallers op de vlucht, achter volgd door clen getroffene. Tengevolge van zijn verwondingen en zijn lpeflijdi moest hij zijn pogingen echter spoedig opgeven en konden beide mannen ont komen. Wegens het vele bloedverlies moesl de aangevallene de aclitervoLging opge ven en zocht hij hulp bij menschen in de nabijheid, waar hem een noodverband werd gelegd en vanwaar hij' zoo goed eu kwaad als 't ging zijn huis zocht te bereiken. Inderhaast werden marechaussees, rijkspolitie en gemeentepolitie gerequi- reerd, die de gebr. J. B. en A. BU wo nende, te Zegge en le Oud-Gastel arres teerden. Een hunner heeft reeds be kend, dat zijn broer den aanslag pleeg de, doch deze ontkent zulks. Het slachtoffer is later naar het zie kenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Omlrcnt het auto-ongeluk, dat 'Maandagmiddag aan de Nederlandsch- Belgische grens hij Wuest Wezel heeft plaats gehad wordt vernomen dat de 2 personen uit den Belgischen auto waren de heeren Robijns directeur der choco ladefabriek Meurisse te Antwerpen, |en Van Makleghem directeur v"an "dezelf de fabriek te Brussel, die werden gedood. De vrouw en cle dochter van den heer .Robijns liepen verwondingen op aan hoofd en ledematen. Uit het onderzoek door het parket van Antwerpen ter plaatse ingesteld, blijkt dat het ongeluk moet worden geweten aan de onvoorzichtigheid van een wiel- arijder vdie bijna tegen den Belgischen auto aanreed. DDe bestuurder aVn dezen auto aanreed. De bestuurder van dezen reed daardoor legen den Nederland se-ben auto. 1 Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug le be komen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Diverse Sleutels en Handschoenen,, koperen Gewicht, Kinderport. met inh., Mantelband. b. Bij particulieren: Zilv. Broche en Fietspet, Veldwachter, Cqstkapellezilv. Broche en Fietspomp, Boschwachter, Westhoven, Oostkapelle; glacé Handschoenen, S. Wattel, Oud Arn, Voetpad T 154; zilv. Kettinkje, Schuit, Vischmarkt II 160; Rijwielplaatje, C. Baas, N. Vliss. Weg, Souburg, Dames handschoen, J. v. d. Berg, Giststr. F 179; paar Knippatronen, Daniëlse, K. (Bree- straal O 166; Kindermutsje, Mulder, Vliss slraat K 62; Jongensjas, L. Vader, Arn. Voetpad T 113a; bosje f ietssleutels, Va.11 Boo, Haringplaats, E 94; Port. met injh. f 5.—, Verschuure, Biggekerke, Gemeen teveldwachter; gouden Ring, A. Kunst, (Korte Geere, K 333; Postduif, Nederl. Koffiehuis, Markt; Kinderport. met inh., A. den Engelsman, K. Geere K <360.: Port. met inh., D. den Hollander, Jacob Catstr. S 92: Port. met inh'., M. Ever- aart, Seisslraal "Q"4: onderdeel Auto, M. Boonc. Turfkade M 175; Kinderringetje, E. de Troije, K. 'Geere IC 360; BeSasting merk, v. d. Vijver, Nederslraat; Slinger van auto, J. Vreeke, Wagenplein Q 121; Kinderport. met inh'., A. J. Rood, Dolc- straat P 169; Kinderzakdoekje, M. V. d. Berge, L. Gislstraat F 179; Gouden Bro che, L. J. Stevense, KI. Vlaanderen M 156; Huissleutel, v. d. Pol, Verwerij- slraat N 148; Port, met inh., J. Boo ne. N. Oostersche kerk N 76; Dames mantel ,J. Petiet, Domb. Schuitvlot Q 212 Inlichtingen aan het bureau van po litie alleen des Zaterdags tuss'chen 7—8 uur. Electr Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6