BEURSNOTEERING WEERBERICHT HOOG WATER Handel, Nijverheid en Visscherij LAATSTE BERICHTEN, - Verschillende Berichten Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT LEGER EN VLOOT AFLOOP AANBESTEDINGEN AFLOOP VERKOOPINGEN BEKENDMAKINGEN BUITENLAND Algemeen Overzicht AMSTERDAM, 22 Mei. (Slotkoers). 6 pet. Nederland 104 een zestiende. 5 pet. Nederland 1918 101'# 51/a pet. Nederland 1917 99?#,. 21/2 pet. N. W. Schuld 64. 3 pet. do. Oblig. 76i/g. 3 pet. do. Certif. 76. Cert. Ned. Hand. Mij. 861# A. Ned. I. Handelsb. 164s# A. Kol. Bank 240. Kon. Petrol. Aand. 390-3941#. Amsterd. Bank 193. Cull. Mij. Vorstenl. I6O34-I6I1#. Handelsv. Amsterd. 665i#-672. A. Deli Maatsch. 412-413. Amsterd. Rubber 267-261), Ned. Amerik. vaart 561#. Ned. Scheepvaartunie" 2197#. Kon. Holl. Lloyd 11-12. Bank Associatie 69i/2. i Gouda A. 403. f l Philips A 765-767. Anaconda 212-216. Steels 171i/i. Erie 74. Union Pacific 222. Common Marine 51/4. Prefered do. 431/4. Maxwell Gr. C. v. A. 3 zeven zestiende Maxwell L. C. v. I. B 8 elf zest Prolongatie 53/4—6. Russen: Obl. 1880 Is#. Markt sluit flauw. Wisselkoersen; Londen I2.O61/4. Berlijn 59.24.' Weenen 34.95 Parijs 34.53. Brussel 3.53. Dollar Cable 2.48?#. Abonnementen en advertenties voor de MIDDELBURGSCHE COURANT wor den aangenomen te Arnemuidendoor A. H. DE KAM. Domburg: W. TRIELLER. ICortgene: KR. DE VOS. N. en St, JocslandI. JOOSSE. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Mei. Hoogste barometerstand: 766.8 te Wisby. Laagste barometerstand: 741.8 te Westmanoer. .Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Z- rich tingen. Ilalf tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk weinig of geen regenIets war- Thermometerstand alhier des morgens 9 uur 67 gr., 12 uur 70 gjr., 3 uur 77 gr. Donderdag 23 Mei. Zon op 4.54; oriller 9.00. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.30. Maan op 9.17 n.m.onder 4.44 v.rn. .Volle Maan 23 Mei. iner, vooral des nachts. Vlissïngen. Z 0 m e r t ij d. Donderdag 23 Mei 14 34 Vrijdag 24 15 07 Zaterdag 25 15.41 Zondag 26 16 15 Maandag 27 16.52 Dinsdag 28 17.29 Woensdag 29 18.10 (Het tijdstip van boog water te Dom burg valt 9 minuter» na dat te Vlis sïngen). o.a. is geplaatst mr. J. H. Bybau, rech ter in de arrondissements-rechtbank te Middelburg. De kantonrechter te Doesburg heeft dr. H. M. K., wegens het uitreiken van geneesmiddelen, terwijl er een apotheek gevestigd is, tot f 100 boete subs. 1 maand hechtenis veroordeeld. De eisch was f 200 subs. 1 maand. it Overtreding Vleeschkeu- ringswet, Het Gerechtshof te Den Haag heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den slager J. J. M. alhier, die door de rechtbank te Middelburg wegens over treding van art. 19 der Vleeschkeurings- wet is veroordeeld tot f 25 boete subs. 25 d. hechtenis, doch welke zaak door nabehandeling van den Hoogen Raad naar het Hpf verwezen werd. Het Hof heeft thans verd. ontslagen Van rechts vervolging. Giften aan een G a s d i r e cl t.e u r. De procureur-generaal bij den Hoogen [Raa,d, jar. v. Lier, nam Dinsdag con clusie in de zaak van den vroegeren directeur van het gasbedrijf te Nijkerk, die wegens het aannemen van giften van leveranciers tot een maand gevange nisstraf is veroordeeld door het Hof te Arnhem, welk arrest gewezen werd bij bevestiging van een vonnis der recht bank te Zwolle. i Mr. v. Lier zeide in zijn conclusie dat in het vonnis verdachte als' ambte naar is beschouwd, omdat hij directeur is eener gasfabriek, in dienst eener ge meente, belast met heL beheer van een gemeentelijk 'bedrijf, met aanstelling en instructie. Hieruit volgt volgens mr. Y. Lier, niet, dat verdachte ambtenaar was. Bij het arrest van den Hoogen Raad van 30 Januari 1911 (Wkjbl. 9149) is 'beslist, dat als ambtenaar is aan te merken degeen, die door het openbaar gezag is aangesteld tot een openbare betrekking om te verrichten een deel der taak van den Staat of zijn organen. Tot de publiekrechtelijke taak vaneen gemeentebestuur behoort echter niet het exploiteeren van een gasfabriek; gieen wettelijk voorschrift schrijft dat aan de gemeente voor. De omstandigheden in deze zaak niet toereikend om daaruit de gevolgtrekking te maken datrequirant ambtenaar was. Mr. v. Lier's conclusie strekt op dien grond tol vernietiging van het arrest en verwijzing der zaak naai' een aangrenzend Hof. Arrest 18 Juni. o ,De Culemborgsche moordzaak, De Hooge Raad heeft Dinsdag ver worpen het cassatieberoep van A. Collé, die met 'betrekking tot de Culemborgsche moordzaak was veroordeeld door het Hof te Arnhem tot 5 maanden gevangenis straf wegens meineed. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de afdeeling Bruinisse van den Bond van Zeeuwsche Mossel- kweekers, deelde de Voorzitter mede, dat op 24 Mei te Goes een vergadering zal worden genouden, waar door het Hoofdbestuur rekening en verantwoor ding zal worden gedaan. Waar tevens volgens het reglement het Hoofdbestuur periodiek moet aftreden, wekte spr. de leden op, er heen te gaan, teneinde hun stem te kunnen uitbrengen. Voorts werd medegedeeld, dat op een vergadering te Bergen op Zoom, door de heeren Brouwer, chef vati de afdee ling Visscherijen van het departement van Binnenl. Zaken en Landbouw, en Van Hengel, inspecteur der Visscherijen in het 2e en 3e district was meidiegie- deeld, dat het door den Bond, naar aan leiding van artikel 4 der Regelen, aan ieder toegewezen kwantum mosselzaad in totaal 23.5000 ton niet 25 pöt. zal worden verminderd en 'dat de Zuider zee, voor het visschen van Mosselzaad, door de Zeeuwsche visschers zal worden opengesteld van 29 Mei tot 12 Juli. Daarna werd door den heer De Ko ning, penningmeester der afdeeling Re kening en Verantwoording gedaan. De ontvangsten hebben sedert de oprich ting* bedragen f 14.378.37, de uitgaven f 10.920.94, zoodat er een saldo is van f 3.457.43, waarvan f 3400 geplaatst is bij' de Roerenleenbank. De aftredende bestuursleden de hee ren J. Roukema en Joh. Padmos werden herkozen. In den plaats van den heer W. Otte, die bedankt had, en dten heejr Jan de Ronde, werden gekozen de hee ren J. Otte en J. van den Berg Jume- let. Op een vraag van eenige leden naiar het resultaat van het bezoek aan den Minister, werd hiervan door den lieer Jr. Jumelet verslag uitgebracht. Een al- gemeene reductie kan niet worden ver leend, doch de Minister overweegt of het misschien in sommige gevallen wen- schelijk zal zijn reductie te verïeenen. Verder stelde de lieer J. Roukema voor, den Bond weder in werking te stellen. Hoewel dit voorstel de instem ming van een groot deel der vergadering had, werd geen besluit dienaangaande genomen. Op een desbetreffende vraag ant woordde de Voorzitter nog, dat de door den Bond gestelde prij's van f 0.75 per ton voor leden die niet in de gelegen heid zijn zelf zaad te halen, met het oog op de korte openstellingstermijn, wel niet zal kunnen worden gehandhaafd. Wanneer in de openstellingsperiode veel dagen voorkomen, waarop tenge volge van het weer niet kan worden ge- vischt, zullen door den Bond alsnog po gingen worden aangewend om verlen ging van den openstellingstermijn te ver krijgen. De Internationale Bakker ij Tentoonstelling te Mid delburg. Al hebben wij in geruimen tijd niets gemeld over de van 9 tot 18 Juli te Mid delburg te houden internationale bakke rijtentoonstelling, toch heeft het Comité niet stil gezeten en meermalen verga derd om verschillende onderdeelen van de tentoonstelling en van de daaraan verbonden vakwedstrijden te bespreken en vast te stellen. Een eere-comité uit plaatselijke en provinciale autoriteiten en uit vooraanstaande personen uit de bakkersorganisaties is samengesteld. Aanvragen om medailles zijn verzonden en ten deele reeds bevestigend beant woord. De regelingen voor de wedstrij den zijn reeds vastgesteld en worden de zer dagen in zeer grooten getale aan bakkerspatroons, bakkerszoons en bak kersgezellen in het geheele land toege zonden. Deze wedstrijden zullen zeker een belangrijk onderdeel der tentoonstel ling vormen. Verschillende belangrijke stands zijn verhuurd en nog steeds wordt met andere gegadigden onderhandeld, terwijl ernstige plannen in overweging zijn en besprekingen worden gevoerd om in den tuin van 'het Schuttershof een bakkerij met modernen oven in werking te hebben. De bouw van in den tuin noo- dige zalen en verder getimmerte is opge dragen aan den heer G. F. de Grave te AbeeLe, die zijn sporen op dit gebied reeds heeft verdiend en aan wie commis sie en exposanten een goede hulp zullen hebben. Binnenkort hopen wij nog nadere me- dedeelingen te kunnen doen ook over de vermakelijkheden, concerten enz., die tijdens de tentoonstelling zullen plaats hebben. De Nederlandse he Bank. Naar wij vernemen zullen directie en commissarissen van De Nederlandsche Bank op de a.s. algemeene vergadering van aandeelhouders een dividend van 11.9 (v. j. 10.4 pet.) voorstellen. Abonnementen en Advertentiën voor de Middelburgsche Courant kunnen voor V lissin gen worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten de jaarwedderegeling van mej. 0. H. Koers apothekeres, vast te stellen als voorge steld. Aan den heer F. O. de Does, hoofd opzichter der gemeentewerken, werd op zijn verzoek tegen 1 Augustus eervol pftitslag verleend als leeraar aan de Avondschool voor N. O. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werden uitgebracht op deu heer m!r. F. B. Evers 6 stemtnen, 4 op nxej. mr. A. Bolle, beide aanbevolen, en 5 op mej. Jonge Baas—de Klerk. Bij de tweede vrije stemming werd ge kozen de heer Evers met 8 stemmen, tegen 2 op mej. mr. A. RoJIe en 5 o,p mej. de Jonge Baas. Tot leeraar in de scheikunde aan liet gymnasium werd met algemeene stem men benoemd de heer dr. H. J. Blik slager, leeraar aan de H. B. S. te Oujd- Beijerland. STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: (Onder voorbehoud.) f 1000: 1286 19794 f 400: 1638 9870 13773 14448 f 200: 2735 4626 8166 11930 18770 f 100: 903 2082 2819 '.3849 8531 9046 9394 10174 12764 12988 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 21 Mei 3 uur. Discontoverhooging in de Ver. Staten wierp haar schaduw op de beurs. Aan bod 'in vooraanstaande "fondsensoorten de overhand. Handel sterk ingekrompen. In Aand. mij. voor Acoustiek ging vrij veel om. "Kueelienmeister vast ën kalm •verloop, Calvé Delft op hooger niveau, even als Margarine Unies. Philipsaand. landzaam benedenwaart- sche richting Prolongatie 5?#—6 pet. GEEN REVOLUTIE IN PERU? BUEENOS AYKES, 22 Mei. V.D. Vol gens nog niet bevestigde berichten zou den de geruchten als zou er in Peru be- yolutie ziju uitgebroken en als zou pre sident Lagia zijn vermoord, volkomen onjuist» zijn ,en ten stelligste worden (tegengesproken. Bij studentenrelletjes werden,eenige studenten in de straten van Limas doodgeschoten, maar de open bare orde is niet verstoord. DE ONBEWAAKTE OVERWEG BIJ RILLAND. De raad der gemeente Rilland Bath (besloot gister zich tot den Minister van Waters taal te richten met het verzoek herstel der bewaking van den overweg aan den Derden Wttg bij wachtpost 20 te willen bevorderen. HET WERELDRECORD VLIEGEN. NEW-YORK, 22 Mei. V.D. Het vlieg tuig „Fort Worth" dat een poging doet iom hel wereldduurrecord te verbete ren bevindt zich thans reeds 60 uur in de lucht en de piloot schijnt nog niet voornemens te dalen. In de Rapenburgerstraat te Amster dam reed Dinsdagmiddag een 15-jarig meisje op de fiets'. Achter haar kwam een vrachtauto die wilde .passeeren en 'gaf daarvoor signalen. Op het oogeu- blik dat de auto links uitweek en haar voorbij' zou gaan, slipte het rijwiel tus- schen de tramrails en kwam het meisje voor den auto terecht. Het wiel ging haar over het hoofd en schouders'. Zij was onmiddellijk dood. Maandag heeft zich in het Groote Badhotel te Katwijk aan Zee een man voor logies aangemeld, die opgaf, de prins van- Bourdon te zijn en beweerde verwant te wezen aan het koninklijk huis. Hij wou een bezoex brengen aan Prinses' Juliana. De politie en recherche te Katwijk stelden een onderzoek in, waaruit bleek, dat het een zekere J. J. S. uit Waalwijk (Noord-Brabant) was, S©ri onderwijzer, die vroeger Verbonden is geweest aan de Astra Romana in Roemenië. Hij lijdt aan hoogmoedwaan- zin en is op transport naar Waalwijk gesteld. Maandagmiddag zijn een landbou wer, te Nieuwer-Amstel, tengevolge van het omvallen van een molensteen, drie vingers van zijn rechterhand zoo goed als totaal afgekneld. De heer H. Bi, agënt der Levens- verzekerings-Mij. „Utrecht", Eindhovten, is Maandag op een motor uitstapje naar Duitschland bij het afrijden van een hel ling te Walsum aan den Rijn, gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en een hersenschudding. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. De gehuwde vrouw B. F. te Soest is Zondagmorgen, toen zij uit de kerk kwam, door een auto aangereden. De vrouw werd tegen den gjrond gesmakt en zeer ernstig aan het hoofd gewond. Haar toestand was nog levensgevaarlijk. Maandagmiddag zijn mr. Boom uit Baarn en zijn dochter, die van Muider- berg uit waren gaan zeilen op de Zuider zee, aan een groot gevaar ontsnapt. On geveer 500 M. ten Westen van het fort Ronduit, sloeg het schuitje door een ruk wind om. Vader en dochter raakten te water en bij het naar land zwemmen ver loren ze elkaar uit 't oog. De heer R. kwam aan wal nabij het huis van den fortwachter. Zijn dochter betrad het strand in de nabijheid van Valkeveen. Beiden waren toen onbekend met het lot van den ander. Ongeveer gelijktijdig kwamen vader en dochter te Naarden aan. Gemeentewerklieden uit Naarden hebben later de zeilboot met kleeren enz. opgevischt. Dinsdagochtend omstreeks half vijf werd brand ontdekt in een woning en opslagplaats in de Bootzstraat te Utrecht. De brand is veroorzaakt door het om ver stooten van een petroleumlampje. De vrouw des Huizes, mej. de K., snelde, toen zij onraad bemerkte, naar 'boven, om de beide kostgangers te wek ken, doch dezen waren reeds wakker geworden door de brandlucht en hadden zich in veiligheid gesteld. De vrouw kon intusschen niet meer naar beneden, daar de trap inmiddels in brand was gevlogen. Zij is toen op het dak gevlucht en van een hoogte van 10 meter op straat gesprongen, waar zij met een ernstige schedelbreuk werd opgenomen. De kostgangers hadden eveneens Ver wondingen opgeloopen. Het woonhuis is nagenoeg geheel uit gebrand. De opslagplaats heeft zwaar geleden door vuur cn water. Nader kan nog worden gemeld, dat de vrouw aan de gevolgen is overleden. Te Wageningen is Zondagmiddag door onbekende oorzaak brand ontstaan in den hooiberg van den landbouwer H. v. H. Van daar sloeg het Vuur over op een houtmijt en vervolgens op liet huis. Alles is geheel afgebrand. Van deu inboedel werd zeer weinig gered. Er zijn zeven fietsen verbrand, en drie var kens, eenige kippen en de waakhond zijn in de vlammen omgekomen. Het verbrandde was verzzekerd. Bij de Nederl. Spoorwegen is de naam van de reizigershalte (stopplaats) Eindhoven Zuid veranderd in,: Philips- dorp Zuid. Korfbal. Zaterdag werd op het sportterrein bij het station V 1 a k e een korfbalwedstrijd gehouden tusschen Zeelandia I, Hans- weert, en Trekvogels I uit Rotterdam. Uitslag 03 in 't voordeel van Trek vogels I". Op len Pinksterdag werd op het sportterrein te Vlake een stedenwed- strijd RotterdamAntwerpen gehouden tusschen de korfbalclubs Trekvogels I en Voorwaarts I, Antwerpen. Uitslag 1 0 in 't voordeel van Trekvogels I. De bootsman P. W. van Warmer dam is overgeplaatst van de onderzee- dienstkazerne naar het wachtschip te Vlissïngen en de sergeant-tim merman J. van Hoek van de „Hertog Hendrik" naar het wachtschip te Wil lemsoord. ra Brieven Ned. Oorlogsschepen. Aan de opvarenden van Hr. Ms. Heemskerck, hetwelk 21 Mei 1.1. van Willemsoord naar Bordeaux vertrokken is, zullen van 29 Mei tot en met 3 Juni a.s. dagelijks brievenmalen worden ver zonden. Eveneens zullen van 18 tot en met 24 Juni a.s. dagelijks brievenmalen worden verzonden aan de opvlarenden van Ilr. Ms. Hertog Hendrik, de tor- pedobooten Z. 5 en Z. 6 en de onder zeebooten O 9 en O 10 te Southamp ton. i Correspondentie voor genoemde oor logsbodems, ontvangen na de verzending van de laatste brievenmaal, zal naar den Helder worden gezonden. Zooals bekend, wordt in bedoelde brievenmalen alleen de correspondentie opgenomen, welke volledig gefrankeerd is en Voorzien van twee elkaar snijdende lijnen orer hét geheele adres. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werd hedenmorgen aanbesteed het ver beteren van den Rijksweg Middelburg GoesKapelle op den Sloedam. Raming f 32.100. Inschrijvers waren: G. J. Kok, Culem- borg, f33.100; J. H. v. d. Ven, Vlissingen, f 32.679; J. J. Jansen, Middelburg, f31.940; H. Gelsing, Rosendaal, f31.900; H. Goedebuure, Nieuwdorp, f 30.994; P. de Voogd, Veere, f 30.900; J. Verwater, Made, f 30.720; A. v. d. Straaten Jr., Hansweert, f 30.100; J. de Bree Fzn., Terneuzen, f29.960; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 29.960; A. A. de Wilde, Middelburg, f 29.890; G. Francke, Co- lijnsplaat, f 29.500; M. W. Knuist, Goes, f 28.400; L. van Boven, Ellewoutsdijk, f27,690 en P. Dekker, Veere, f27.648. Het bestuur van de Bijz. school voor L. O. op Geref, Grondslag te Kamper land heeft Zaterdag aanbesteed 't bou wen van een lokaal c.a. en leveren van schoolmeubelen daarin, aan de bestaan de school. Raming f 7840. Inschrijvers: A, van Hee f 8172; C. de Mol f 7250, bei den woonachtig te Kamperland. Ten overstaan van notaris J. C. Kram werd Vrijdag te Kapelle in het openbaar verkocht een woonhuis met schuurtje, tuin en erf, aan den Rijksweg, groot 2 A. 29 c.A. Kooper F. van Boven voor f1750; een winkel- en woonhuis mét kippen hok en erf, aan de Ooststraat, groot 2 A. 43 c.A. Kooper werd P. Groenleer voor f 2487. TER-INZAGE-LEGGING LIJSTEN VAN CANDIDATEN. De voorzitter van het Hoofdstembu- reSu in den kieskring XII Middelbuirg maakt bekend, dat de bij hem ingelever de lijsten der 'candidaten, gesteld voor d,e op 3 Juli a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de tweede Kamer der Staten Generaal ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergclegd. Middelburg, 21 Mei 1929. De Voorzitter van liet Hoofd stembureau voornoemd, P. DUMON TAK. 41 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter (open bare kennis dat van 17 Mei 1929 af op de gemeente-seretarie Ier visie is gelegd een verzoek met bijlagen van American Petroleum Company te 's-Gra- venhage, om vergunning tot uitbreiding ivan eene ondergrondsche benzine-bie-< waarplaats in perceel, kad. bekend, ge meente Middelburg in sectie C no. 2452) gelegen aan den Kanaalweg; dat op Vrijdag den 30 Mei a.s. dei& ivoormiddags te ll3# uur ten raadhuize gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mon deling of schriftelijk toe te lichten, als mede dat zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, ge durende drie dagen vóór genoemd tijd stip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen; dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d- 2 November 1907 A no. 4688, 3e afd. NIET tot beroep gerechtigd zijn zij, die biet overeenkom stig art 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 17 Mei 1929. Burgemeester en 'Wethouders voorn., DE VEER, Lo., Voorzitter, M. VAN DER VEUR, secretaris. De schadevergoedingskwestie. De vertegenwoordigers der geallieerde mogendheden zijn gister tot een eind ge komen met het onderzoek van de door dr. Schacht gemaakte reserves en de re geling der onderlinge verdeeling van de Duitsche schulden. Men schijnt tot over eenstemming te zijn gekomen, zoo, dat 'Volgens geallieerde opvatting rekening .gehouden is met de vorderingen der schuldeischers zonder dat het totaal be-, drag der Duitsche betalingen moet wor den 'verhoogd. Italië, Engeland en België zijn, zooals bekend is, volgens hun meening door des (nieuwe, door Young Voorgestelde ver- deeling in vergelijking met de overeen komsten Van Spa te kort gekomen. Der halve zullen voor li'en de in het Arue- rikaansche plan geschrapte sommen voor, ,8# uit de jaarl-ijksclie winst Van de cen trale bank voor internationale betalingen welke geschat wordt op 70 tot 80 mil- lioen goudmark vergoed worden en wél <z;oo, dat Italië pl.m. 30 en Engeland

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2