I fl m I t< w I( B V D I z b In Pi te Is* LANDBOUW Verschillende Berichten Sppoaten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spputol. Bij alle Drogisten BUITENLAND UIT RUSLAN D. INGEZONDEN STUKKEN RECHTSTOESTANDWET AMBTENAREN. 7 V «I F Z< d< U z< Z te Z ,T; J. li I L' J. II I v< N 3< A: te Z: d< d< an H X R z« G 1e f 68.851.43, de terugbetaalde voorschotten waren f 49.692.76. De uitstaande voor schotten waren: gewone voorschotten f 252.268.81 en hypotheken f 114.250. Het reservefonds bedraagt f 37.157.14, de belegde réserve f 3380136. Het winstsnldo f 5821.74. Het voorstel van het bestuur om 50 cent boete te heffen, wanneer de boek jes uiet op den juisten tijd worden in geleverd, werd aangenomen. De balans en winst- en verliesrekening werd na uitgebracht rapport vastgesteld. Wegens vertrek naar elders werd overeenkom stig art. 4 no. 3 en art. 7 der statuten aan 9 leden het lidmaatschap opgezegd. Maandagavond kwam de raad van S chore in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren B. Nieuwenhuijse en C. de Vrieze. De pensioensgrondslag van dein ge meentegeneesheer werd vastgesteld. Het vermenigvuldigingscijfer der plaat selijke Inkomstenbeslasting werd met alg. stemmen voor het belastingjaar 1929/30 vastgesteld op 0.85 (vorig jaar 1.4). In verband met deze verlaging der Inkom stenbelasting werd het getal der te heffen opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting eveneens met algemeene slem- men verlaagd van 75 op 50. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat hij met den opzichter van den Rijks waterstaat liecft gesproken en dat deze heeft toegezegd dat hij zal trachten aan de Schorenrug een waterplaats geplaatst te krijgen. Naar aanleiding van de opmerking van den lieer Bruijnzeel in de vorige raads vergadering betreffende de watervoorzie ning van Vlake,' heeft de voorzitter een onderhoud gehad met den directeur der Waterleidingsmaatschappij. Vooraf had den enkele bewoners van Vlake reeds een (betreffend adres aan- de ;Maatschapf6ij gezonden waarin om verbetering van den toestand werd gevraagd. Hierop is een -vergadering gevolgd van den voorzitter met de beide wethouders, den directeur -der Waterleidingmaatschappij en enkele bewoners van Vlake. Het resultaat hier van is gcweeiest dat met vertrouwen de toekomst wordt tegemoet gegaan. Spr. zegt verder dat het wel hierop zal neer komen, dat do gemeente zich garant zal moeten verklaren voor de opbrengst van een bepaald bedrag gedurende tien (jaren. Hij vertrouwt echter dat zulks wel geen bezwaar zal zijn waarna het zoo goed als zeker zal zijn dat !de' Wa terleiding tot in Vlake zal worden door getrokken. In een volgende vergadering zal dienaangaande meer kunnen worden medegedeeld. Bij de rondvraag wees de heer Zoe- teweij op den waterafvoer van de straat in de Naaimeet nabij de woningen van A. avn Koeveringe en W. Zuijdweg. De voorzitter zeide dat dit ook reeds de aandacht van B. en Wi. heeft getrok ken en dat een en ander geheel in orde zal komen zoodra de nieuwe straat is voltooid. (Voor verder Stad en Provincie zie men 'het Hoofdblad). Stand der Wintergewassen. Aan het in de Staats Crt. opgenomen overzicht van den stand der winterge wassen op 24 April on'tleenen we het volgende Het uitzaaien der wintergewassen kon in 't najaar- van 1928 onder gunstige om standigheden plaats vinden. En ook de eerste ontwikkeling der gewassen liet weinig te wenschen over, totdat eind December een periode van strenge vorst intrad,, welke met korte onderbrekingen lot half Maart geduurd heeft. Deze lage temperaturen zijn bij de afwezigheid van een sneeuwbedekldiig in verreweg het grootste deel van het land voor verschil lende gewassen hoogst schadelijk ge worden, zoodat talrijke perceelen zijn uitgewinterd. Na afloop van de vorstpe riode was het weder eveneens weinig gunstig, *ten gevolge waarvan ook de 'overgebleven perceelen hog. zeer ach terlijk zijn. Behalve de koude heeft ook de droogte veel schade veroorzaakt. T.arwe en gerst hebben wel het meest van de vorst geleden. In het Noor den des lands zijn beide gewassen' "bij na verdwenen. In Zeeland en Wl N. Brabant is de schade slechts gering. In de overige deelen van liet land is van de tarwe 15 tot 20 pet. en van de^gerst 20 tot 30 pet. uitgewinterd. De ïtand van *de overgebleven gewassen is matig lot vrij goed. ;>e rogge is over het geheel goed door den winter gekomen. De laat g zaaide heeft iets meer schade geleden dan de vroeg gezaaide. Van eigenlijk tdoodvriezen der rogge kan in het alge meen niet worden gesproken. In 0. Overijssel treedt op vele plaatsen vreterij van de smalle graanvlieg op. Over het geheel is 'de stand goéd tot vrij goed. Het koolzaad was zeer welig toen do vorst inviel; dientengevolge heeft dit gewas zeer veel van de lage temperatu ren geleden. In Groningen is het geheel uitgewinterd, elders in den lande is 14 gedeelte tot de helft van "het gewas verdwenen. Van het overblijvende deel is de stand matig. Kar wij is in vrij sterke mate win- schat, terwijl Zeeland slechts 5 uitgewinterd. Van de klavers heeft de roode kla ver het meest geleden. Ook dit gewas is ie het noorden van het land vrijviel geheel verdwenen; in de andere streken wordt de schade op 15 tot 20 pet. ge schat .terwijl in Zeeland slechts 5 pet. is uitgewinterd. Be graslanden staan er overal slecht oor. Bij het koude, droge weer, dat op do vorstperiode volgde, was van een pbloei der graslanden geen sprake. De reiden zijn zeer achterlijk, zoodat het veideseizoen dit jaar veel later zal aan vangen. In verband met den geringen hooivoorraad is dit zeer bezwaarlijk. Op sommige plaatsen heeft men als' gevolg daarvan noodgedwongen het vee buiten gelaten. De stand van de graslanden is minder dan matig. Omtrent den brutalen roofoverval, welke Zaterdagavond om half acht in 't kantoor van den heer Jacq de Wit op de Bloemgracht te Amsterdam heeft plaats gehad wordt nog vernomen: Terwijl de lieer de Wit met zijn vriend den handelsreiziger den heer E. de Haas zat te prafen /drongen de beroo- vers plotseling binnen terwijl de beide anderen door het loketluikje heen hun revolvers richtten op "den heer de Wit en zijn vriend. Handen omhoog! luidde het eer ste bevel. Daarop moesten zij mot het gezicht naar den muur gaan siaan, waar na de bandieten van de gelegenheid ge bruik maakten om een geldkistje mjpt veertig gulden weg Ce nemen. Twee van (le roovers gingen toen op hen toe en verzochten hen al hun geld en kostbaar heden af te geven. Be heer de Wit .gaf dadelijk aan dit bevel gehoor ,doch de heer de Haas riep dat hij niets met de zaak te maken had, Waarop de leider der bandieten zeide: ,,Laat hem dan maar". Met een stuk touw werden de beroof den de handen op den rug gebonden, waarna de indringers overhaast verdwe nen. De vijf bandieten zijn onvindbaar. Nie mand heeft hen zien komen oT gaan, ter wijl ook niemand een auto heeft geZien, waarvan de roovers gebruik hadden kun nen maken. De heer de Wit is niet verzekerd. De Nederlandsche gezant te Praag dr. H. Muller is naar uit Pitsen wordt gemeld, op zijn verlofsreis naar Italië in den trein PraagParijs bestolen. Bij hel station Zditz verliet de gezant zijn ge- reserveerden coupé eerste klasse om in hel restauratierijtuig het middagmaal te gebruiken. Toen hij voor Pilsen in den coupé, dien hij niet had afgesloten, te rugkeerde, en iets uit zijn koffer wilde halen, bemerkte hij, dat dit met geweld was opengebroken. Een bedrag van 7000 Tsjechische kronen en 3000 lire was ontvreemd. Toen Maandagmorgen de ongeveer 60-jarige D. uit Boekelo den onbewaak ten overweg aldaar per rijwiel wilde passeeren werd hij door een uit Hengelo komenden trein gegrepen. Beide beenen werden hem afgereden. Hij is Dinsdag aan de verwondingen overleden. Tusschen Helenaveen en America is zekere v. G. uit Venlo door onbekende oorzaak uit den trein gevallen. Vrij ernstig gewond is de man naar Venlo overgebracht. Mej. B. die de vorige week gewond sverd ten gevolge van een val over een bananenschil op de Groote Markt te te Groningen, is Maandag in het Zieken huis aan de gevolgen van de bekomen inwendige verwondingen overleden. In den nacht van Zondag op.Maan dag is te Haarlem weer op vier plaa t sen ingebroken. Bedragen van ongpveer f 16—150 werden ontvreemd. Het merk waardige bij deze inbraken is, dat over al de inbrekers op dezelfde wijze zijn binnengekomen, en lot de huiskamers, (lie op de bovenverdieping zijn gelcgten,, zijn binnengedrongen. Het gezin van de weduwe II. te Haarlem werd uit zijn woning aan den Burgwal aldaar gezet. De 77-jarige we- wegens een verschil van meaning met duwe en haar 40-jarige dochter staan nu den huisbaas, op straat. De vrouwen ver toeven dag en nacht in een schuurtje dat tevens voor kippenhok dient. Aan haar is door het Burg. Armbestuur een kosteloos onderdak in een logement aan- geöóden; zij weigerden dit en vertoeven nu neg steeds in het kippenhok. Te Almelo kreeg een kindje van 14 maanden van G. de J. kokend w'ater over het lichaam, waardoor de kleine zich zoo deerlijk brandde, dat het aan de bekomen verwondingen overleden is. In de puinhoopen van het Paleis voor Volksvlijt heeft men Maandagmid dag op de plaats waar eens het be spreekbureau was, de brandkast van den heer Bouw'meester gevonden. De kast was van buiten ernstig beschadigd. Om trent den toestand van den inhoud kon .men nog niets mededeelen. Anela meldt uit Semarang: Naar de „Locomotief" verneemt, zal luitenant C. A. J. van den, B. eerstdaags voor den Krijgsraad terecht staan, om dat hij, volgens berichten, toen hij op patrouille was bemerkte, dat één van de dwangarbeiders uit zijn colonne zijn velcl- ffesch had leeggedronken. Luit. v. d. B. heeft den dwangarbeider toen een touw aan de voeten laten binden en daarna door militairen door het bosch laten sleepen. Zoolang de patrouille duurde werd de dwangarbeider iederen middag aan zijn beide groote teen opgehangen, totdat de man overleden was. In den ochtend van 29 Maart is de heer J. van Batavia op den Poentjak- pas rijdende naar Bandoeng aan het stuur zittende gestorven aan een hart verlamming. De heer J. had nog de te genwoordigheid van geest om de auto te stoppen omdat hij zich ziek voelde worden. De „Daily Chronicle" meldt nog over den diefstal van juweelen in 't Hy de Park Hotel dat Ide gangen Worden na gegaan van 'n tn!an, die zich in 't hotel als gast voordeed. Men heeft vermoeden op iemand die 'n specialiteit is op het gebied van het „geveltoerisme" en bij verscheidene vroegere opzzienbare dief stallen betrokken is geweest. Behalve de juweelen zijn 150 pond sterling aan En- ge'lsche bankbiljetten en 200 Nederland sche guldens gestolen. De ontvreemde juweelen omvatten een hanger bestaande uit 16 briljanten in 'n kring en zes kleine briljanten; een han ger met saffieren bezet met twee rijen diamanten en, een afhangende diamant, en een platina-annband met 25 dia manten De „Daily Herald" weet te melden, dat de politie zoekt naar een internationale benden, juweelendie ven. wier agenten te Londen, naar Scotland Yard gelooft, een welgestelde „,trian-abouttown" (losbol) uit het West-End en twee buitenlanders zijn. Be Antwerpsehe correspondent der Maasb. meldt: Zaterdagnamiddag beging in de Kerk straat le Antwerpen een Nederlandsche 'chauffeur uit Prinsenhage de onvoor zichtigheid een stilstaande tram "links te passeeren en reed daardoor te midden van een groep personen, die uit de train stapten. Twee der getroffen per sonen werden slechts licht gewond, maar een derde moest zwaar gekwetst naar het ziekenhuis worden overgebracht. Be chauffeur werd aangehouden ter wijl de auto in beslag werd genomen. In den „Moniteur beige" van Zon dagochtend verscheen een Kon. besluit waarbij mevr. Le Bailie cle Tilleghem, weduwe van baron Gillès de Pélichy, lot burgemeesteres der gemeente Snellegem, in hel arrondissement Brugge, wordt be noemd. Mevrouw weduwe de Pélichy volgt, in deze hoedanigheid, haar echt genoot op, die voor korten tijd overleed. Hel s.s. „Viking", dat het verkeer tusschen de Philippijnen-eilanden onder ling onderhield, is in de Visayas-zee, tusschen de eilanden Masbata en- Cebu in brand geraakt. Het vuur sloeg naar een lading benzine over, die ontplofte waardoor een deel der bemanning over boord sloeg. Tot overmaat van ramp bleek het niet mogelijk S.O.S.-seinen uit te zenden. Slechts één schip, het sts. „Delhi",, vanwaar men den vuurgloed had opgemerkt,, verleende den geheelen nacht assistentie en redde elf leden der bemanning van de ,„Viking". Zeventien personen kwamen bij de ramp evenwel om het leven. Te Boulogna werd Maandagavond opnieuw een aardbeving gevoeld die 20 sec. duurde. De inwoners vluchtten naar buiten. Ook in de steden Livorno Modena en Parma werden tegelijkertijd aard schokken.. gevoeld. Voor zoover bekend Door het weigeren der remmen is le Bemscheid een vrachtauto een 8 a 10 Meter liooge helling afgereden. De wagen sloeg om, de drie inzittenden be gravend. Eén daarvan, een vrouw was op slag dood. De twee anderen be kwamen ernstige inwendige kwetsuren. Maandagnacht hebben twee gemas kerde roovers een welgesteld koopman te Berlijn-Schöneberg' overvallen, hem geboeid en daarna een kleine brandkast, die in een muur was ingemetseld ein ach ter een schilderij verborgen, opengebro ken. Aan geld en koslbaaarheden hebben zij voor circa 3000 mark ontvreemd. Bij de plaats Elkhart in Kansas zijn vijf menschen om het leven gekomen bij een botsing tusschen een auto en een motorbus. Vier van de vijf behoorden lot één gezin. Te New-York (stad) zijn Maandag bij auto-ongelukken 11 menschen gedood en 20 verwond. Nabij Newhampton is een auto door een trein gegrepen. Negen per sonen o.w. 7 kinderen,, kwamen hierbij om heL leven. In Indiana zijn bij een der gelijk ongeluk eveneens 9 menschen ge dood; in de omgeving van New York (stad) werden 9 menschen het slachtoffer van het verkeer. Te Niederdodenleben reed een mo torrijder in volle vaart tegen een tuin muur. De man, die achter op den motor zat waal onmiddellijk dood, terwijl de be stuurder weldra aan zij verwondingen is overleden. In het stedelijk ziekenhuis te Neu renberg is Maandag nog, een 21-jarige arbeidster als elfde slachtoffer van de outploffingscatastrofe aldaar overleden. Volgens de „Washington Post" zijn zes Amerikaansche vliegers, beroemd door hun vlucht rondom de wereld, van plan een vlucht om de wereld zonder tusschenlanding te maken. De bedoeling is 22 dépots aan te leggen voor benzine op het traject van 13500 mijl. Het toestel zal dan in de lucht voorzien wor den van brandstof. (Ingez. MedV (NadruK verboden) Ilel tegenwoordige Itusland in de belichting van de sovj'ct-literatiijUir. (Slot.) Nu is de toestand geheel anders ge worden. Er is een andere lezer gekomen, n.l. de breede lagen van het volk, en deze lezer voelt niets voor den neu- rasthenischen en hyper-ver fijnden held van vóór den oorlog. In plaats daarvan is een nieuwe held gekomen; het is, een ietwat grove man, zonder manieren, een boer of een soldaat, met stevige knuisten, een breede borst, eenvoudig en weinig bewegelijk verstand, gedisciplineerden wil en zeer primitieve hartstochten. Mo- reele voorschriften kent hij niet en 'hij neemt van het leven alles, wat hel le ven hem geven kan. Daar hij zeer primi tief is, kan hij dc moeilijke problemen, waarvoor hij geplaatst wordt, niet op lossen; hij hakt eenvoudig alle knoopen door, grijpt overal chirurgisch in. Dal is eenvoudig en voor de primitieve Rus sische massa begrijpelijk. De held van de tegenwoordige ro mans is een marxist, een communist, ofschoon hij van de leer van Marx even weinig afweet als de Westersche toestan den. Hij is marxist omdat het makkelijk- is bij elke moeilijkheid slaat hij de be trekkelijke paragraaf van den leniuisti- schen catechismus op en verneemt, hoe hij moet reageeren. Den tijd, dien de held van dc vóóroorlogsche periode be steedde aan zelfanalyse, aan overpeinzin gen, gebruikt de tegenwoordige held voor het leven, in de meest letterlijke, dier lijke beleekenis van het woord. De tegen woordige held verdiept zich niet in moei lijke vraagstukken en neemt de oplos singen aan, die de officieele leer voor hem heeft klaar gemaakt. Er is nog geen reden, waarom alle helden van de sovjet-literatuur per Se communisten zijn. Wie het bolsjewisme en het communisme afwijst, wordt in Sovjet-Rusland een paria, wordt ver volgd door den staat, nedreigd met ge vangenisstraf, verbanning enz. Het is dus een 'lijdende persoon, maar de lezer wil geen neörasthenici als helden; hij wil als held een actieven werker, een schep per van het leven, en dat kan in Sovjet- Rusland alleen een communist, een bolsjewiek zijn. De held moet tevens revolutionnair zijn. Het begrip „revolutionnair" is ech ter geheel gewijzigd. Vroeger was de re volutionnair ook in trek bij de schrijvers, maar dat was iemand, die tégen het toen bestaande regime vocht, die dal re gime wilde omverwerpen. De tegenwoor dige „revolutionnair" kan dat niet doen, want dan komt hij in botsing met de heerschers en wordt hij vervolgd, houdt op actief te zijn. De held moet dus alleen in zijn verleden revolutionnair geweest zijn; in de tegenwoordige maatschappij is hij iemand, die de bestaande orde met hand en tand verdedigt en ais het moet de tegenstanders van het regime uitroeit, verdelgt. De held van de vóór-oorlogsche litera tuur was een intellectueel, vaak een af stammeling van een zeer oud geslacht Zelfs de revolulionnairen waren vaak ari stocraten (hetgeen overigens overeen kwam met de Russische werkelijkheid van dien tijd). Nu is het woord „intel lectueel" in Rusland een scheldnaam (dat weten de intelleclueelen en hvper-ver- fijnde blasé-mannen', die in het Westen ook hieir te lande de bolsjewisti sche toestanden verheerlijken, natuurlijk met; zij welen niet, dat zij in Rusland als paria's, als minderwaardigen zouden be schouwd worden). De held kan dus geen intellectueel zijn, om van een edelman niet te spreken. In don; regel is hij een boer of een arbeider of ten minste een zoon van een boer of van een arbeider, Is dat lendenz-lileratuur? Neen, al thans niet in de gewone beleekenis van het woord. De commissarissen, leiders van groote genationaliseerde bedrijven, bestuurders van gewesten en andere bolsjewistische personagiën vertoonen in de practijk veel afwijkingen van het type van den held, zooals de sovjet-literatuur hem geschapen heeft, maar dat dit type van held volkomen Deantwoordt aan de zeer primitieve rationalistische opvat tingen van de Russische massa, is buiten eiken twijfel. Dc Russische massa be greep de helden van de oude literatuur niet, omdat haar elk raffinement, elke verfijning', elke mystiek volkomen vreemd is. Voor begrip van de psyche van de Russische massa is dan ook kennis van de sovjet-literatuur van meer belang dan het lezen van de Russische klassieken. Het lezen van de nieuwe Russische li teratuur zou de Westerlingen nog van een dwaasheid kunnen genezen, nl. van de meening, dat de Rus van aard mysti cus is, dat hij steeds aan God, den zin van het leven enz. Niets is minder waar dan deze opvatting. De Russische massa is door en door rationalistisch en hecht in het geheel geen waarde aan mystiek en abstracte theorieën. Dat is Wellicht minder aantrekkelijk, maar dat is de onopgesmukte waarheid. Zoo kan men uit dc werken van de nieuwe schrij vers het werkelijke Rusland Ieeren ken nen. Dr, BORIS RAPTSCHINSKY. Mijnheer de Hoofdredacteur! Zeer verlangend waren wij naar het verschijnen van de Memorie van Ant woord, rakende het ontwerp Rechtstoe stand wet Ambten., temeer Idaar deze wet voor de amotenaren van zoo buitenge woon groot belang moet worden geacht, maar geenszins minder voor ons militai ren, die zoo vurig hadden gehoopt in deze wet le zullen worden opgenomen. Dat wij daar niet alleen in stónden, moge blijken uit ae gesproken woorden door Leden der Tweede Kamer, >het krachtig medespreken der Pers, alsmede de stemmen die zijn opgegaan uit de kringen der burgerambtenaren. Wij hadden wel gehoopt dat na dit alles, ae Regeering van haar o.i. enge standpunt zou heboen losgemaakt. Dat Iet ontwerp voor de ambtenaren van groot gewicht is, moge blijken uit hetgeen Minister Donner hieromtrent zegt in de tvl. v. A„ speciaal Detreffende Titel II (van de rechtsmacht en de or ganisatie der gerechten en de wijze van procedeeren in ambtenaren zaken). Z.Ex. zegt dan: „Het wetsontwerp voorziet naar het oordeel van den ondergeteekende onge twijfeld in een behoefte. Het waar- bo -gl niet slechts dat het materieele ambtenarenrecht overal waai* dit nog niet 't gev'al is, volledig zal worden geiegeld, doch het opent daarnaast den ambtenaren de mogelijkheid hunne 'ver- ondergeslelde grieven tegen ten hunne aanzien genomen besluiten enz. van ad- (m'inistralieve organen aan het oordeel van een onparlijdigen rechter te onder werpen. Vooral de laatste mogelijkheid zal ook nuiten de gevallen (lat het oor deel van den ambtenaren rechter wer kelijk wordt ingeroepen, het gevoel van rechtszekerheid onder de ambtenaren verhoogen. De gang van den openbaren dienst zal hieioij slechts kunnen winnen." Maardit alles schijnt voor de mili taire ambtenaren niet noodig te zijn, bij hen behoeft het gevoel van rechtszeker heid niet te worden verhoogd, hunne veronderstelde grieven van administra- lieven aard Dehoeven zij niet aan het oordeel van een onpartijdigen rechter te onderwerpen en ten slotte, stelt dus de Regeering schijnbaar geen belang in een goeden gang van den dienst bij het Legerinstituut! De afwijzing voor opname in Titel II, lient Minister Donner als' volgt toe: „In de relatie tusschen overheid en militairen speelt de krijgstucht een bij zondere rol, zij drukt op de rechtsver houding een eigen stempel. Reeds thans waken bijzondere voor schriften voor de militairen, voor zoover .disciplinaire straffen betreft, tegen on rechtvaardigheid en misbruik van gezag. Ook overigens dient de voor de mili tairen in te voeren rechtspraak een eigenkarakter te bezitten. Nu gaat het o. i. juist tegen dat z.g. „.eigen karakter", dat nauw begrensde, dat iets aparte, kortom, tegen het onnoo- dig uitschakelen der militairen, speciaal beneden den rang van officier, van de overige ambtenaren. Het is reeds vaak gezegd, een eigen stempel waar het betreft de krijgstucht is begrijpelijk en wellicht ook logisch. Maar een „eigen stempel" waar het gaat om het zuiver administratieve recht, en dat hel in de rede ligt dat de mili tairen daarvan behooren te worden bui tengesloten, neen0 dat is ons en wij weten zeker, duizenden met ons, ori,begrijpe lijk. 't Is ons onmogelijk daarvoor een steekhoudende reden op te geven, trou wens, dat doet Z. E. Donner ook' niet. Immers in de toelichting zegt Z. E. zonder meer: Ook overigens dient de voor de mili tairen in te voeren rechtspraak een eigen karakter te bezitten. Wij zijn echter van meening dat het juist in de rede ligt, dat de militairen ook in de administratieve rechtspraak wor den opgenomen, immers er is voor hen rechtspraak waar het disciplinaire straf fen betreft, doch niet is zulks het geval wanneer men op administratief terrein komt, want in laatste instantie komt men terecht bij de ontwerpers en samenstel lers der voorschriften en reglementen, waarboven geen controleerende licha men zijn. De noodzakelijkheid doet zich bij de militaire ambtenaren dus even sterk ge voelen als bij burger ambtenaren en 't militaire gezag als zoodanig, komt dus absoluut niet in de knel, wanneer in deze het oordeel wordt gevraagd van den on partijdigen rechter, in het wetsontwerp bedoeld. Moge dan straks bij de behandeling in opennare zitting van de Tweede Ka mer een flinke meerderheid worden ge* vonden om den militairen ambtenaren 'n waardige plaats in het geheele ambtena ren korps toe te kennen, een plaats waar op zij recht hebben cn waardoor tevens de Nederlandsche wetgevingen groolsch- heid zal zijn toegenomen. Eenige militaire ambtenaren. Ellectr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg. van Ac Een geling na 1 buiter gen (el niet is F een nil geveer Ever ment-Sl ingetrc lijk heit. de opc| op te gemaal sieve moeter lij ke bl Rierl onder plichti:] opbrer elke tvl dat vel te voeij van h( mogen I niet uil zwaar geling, I het bul opgesp voer, Ministe aanger waarbr van uil landboi velbedj En met d<; een w f g e n w I komen! personij wier maakt. Tot herstell worden degenel tiënt h| ontwer het for om te| kan dc de huil roepen| Het gemeer Al heer de ree werd den gd moer i| wezen diende

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6