ZOGENEVER I It 'I LANDBOUW Verschillende Berichten LIEFDADIGHEID. BUITENLAND NIEUWS UIT BELGIE. BEKENDMAKINGEN. INGEZONDEN STUKKEN Vergaderingen, Concerten, enz. v| I! 'li i I - fel i I jjf, i ■I rill A. D., 40 jaar, tuinmlanl en P. Bi„ 18 jaar, dienstknecht, Middelburg, we gens opzettelijk een paard pijn of letsel veroorzaken, P. B. door dit paard eenige malen te schoppen en It. D. door het paard vele malen met een spade te slaan te Middelburg op 18 Maart 1929. Eisch! en uitspraak ieder f 10 oflO d. h. W. R., 30 jaar, werkman, Terneuzen, wegens mishandeling van 'J. Rouw te Terneuzen op 23 Maart 1929. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. M. H., 27 jaar, werkman, Vlissingen, wegens mishandeling van J. P. Pluijmers te "Middelburg op 24 Maart 1929. Eisch en Uitspraak f 10 of 10 d. h. H. V., 42 jaar, koopman, Wissêkerke, wegens beleediging van P. Visser "door in de Zierikzeesche Nwsb. van 20 Maart j.r. ae roigenae advertentie te pfaatsen: „H.H. Landbouwers! Hiermede bericht ik u dat Piet Visser rail Oua-Vossemecr wegens onnetrouw- oaarneia geen zauen meer voor nnj Uoet. II. Visser, Touwhandel, Wissekerke." Eisch f 25 of 25 d. Uitspraak f 10 of 10 d. h P. P. 21 jaar, arbeider, Middelburg, Iwegens mishandeling van Maatje Klap te Middelburg op 15 Maart 1929. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. li. A. D., 55 jaar, koopman, Ivruiningen, wegens beleediging van J. Pom te Krui- ningen op 31 Octoebr 1928. Eisch en uitspraak f 10 of 10d. h. Oh. M., 38 jaar, metselaar, Dom burg wegens beleediging van den ge- tmeehte veld wachter J. P. Adriaanse te Domburg, in den nacht van 1 op 2 April 19.29. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. opleidingsschip „Kopenhagen" gevonden heeft, en dat ook de paar bewoners van het voornaamste eiland de rest is onbewoond sinds 'Januari geen schip in de buurt gezien hadden. De vrees is igrool, dat het opleidingsschip met 4i0 man équipage en 50 cadetten aan boord, die voor hel grootste deel lot welgestelde families te Kopenhagen behooren, met man en muis vergaan is. Bloembollen- en Narcissen- velden in den Biesenpolder, Men meldt ons uit Aaardenb u r g Het vorige jaar huurde een Holland sche firma een boerderij gelegen in den Biezcnpolder onder de gemeente E e d e met de bedoeling in dezen zandgrond een proef te nemen met het kweeken van bloembollen, wat aan vele handen werk gaf. Het land werd flink bedolven en de bollen werden op den vereisch- icn rijd gepoot. Thans "kan men reeds genieten van de velden met bloeiende narcissen dicht bij de boerderij gelegen. Naast de narcissen liggen perceelen met tulpen beplant, welke met 2a 3 weken in vollen bloei zullen staan. De geheele boerderij is 27 a 28 H.A. groot, vormt evenwel geen geheel, zoodat men ook in de richting van "St. Kruis tul penvelden aantreft ,die langs èen grint weg te bereiken zijn. Het spreekt vanzelf, dat nu reeds de narcissen menigeen uitlokt een fiets- of wandeltocht naar de velden te onder nemen. Degenen, die per traui mochten willen gaan, doen het best te rijden tot aan het grcnskanloor te Eede daar den verhar den weg te nemen 'in de richting St. Lau- reijns en dan öf bij den eersten grintweg, èf bij den tweeden wegl (eei1 'zandweg) links af te slaan. Gaat men links langs den grintweg, dan komt men voorbij de boerderij zelf, gaat men door links langs den zandweg ,dan gaat men 'thans vlak langs de bloeiende narcissenvelden en kijkt daarover heen,'hetgeen het oog zeer bekoort. Binnen een paar weken ver wacht men e'en hog schooner gezicht wanneer de -tulpen in bloei staan. Zij die een tocht door dit deel van W.- Z.-Vlaanderen ondernemen, zullen be merken ,dat dit kleine deel dezer streek een geheel ander aanzien heeft, dan T overige deel. Het is zandgrond, langs wegen en dijken, begroeit met hoog en laag houtgewas. Mens is er in het zoo genaamde „Houtland"; het wordt door sneden door vele 'breede zandwegen, waarvan er in de laatste 10 jaren een tweetal verhard zijn. Wanneer men eenig oog heeft voor na tuurschoon kan men In de Biezen wer kelijk genieten. -— Maandag werd de 20-jarigei inaga zijnbediende A. H., die al sellert eenige jaren in betrekking is bij de firma G. aan den Oppert te Rotterdam, aangetroffen in 'u afdeeling waar hij niets te maken had. Toen men hem vroeg, wat hij daar uitvoerde kon hij geen afdoende verkla ring geven. Men heeft hem/ daarop ge fouilleerd en toen vond men tusschen zijn kleeding eenige bretels, die uit de afdeeling waren gestolen. II. viel toen door de mand en bekende af sedert 3 jaar stelselmatig goederen "te hebben ge stolen, zooals tricotgoederen, kinderca pe's, zakdoeken, dassen enz. Per week nam hij gemiddeld voor ruim 1' 30 mee In totaal heeft hij voor circa f 5000 ge stolen. De buit vervoerde hij bijna da gelijks tusschen zijn kleeding. Enkele ar tikélen heeft hij aan familieleden en ken nissen verkocht ,voor zeer lage prijzen b.v. een paar kousen voor "20 cent, das sen voor "30 cent, enz. Waar de ovferige artikelen zijn gebleven, is met bekend H. is opgesloten. De kapitein van de „Ducaliou", die op order van de Engelsche admirali teit langs de eilanden van het Zuide lijkste gedeelte van'den Allanlischen Oce aan gekruist heeft, heeft Donderdag naar Kaapstad geseind, dat hij nergens insche de betrekkelijke vochtigheid 'boven nor maal. Omtrent onweer kwam slechts een enkel bericht binnen van den 23. Het aantal uren met zonneschijn, gemiddeld over de 5 hoofdstations, bedroeg '145 tegen 102 normaal; de 3 dekaden tel den respectievelijk 55, 40 en 50 uren. DE „SCHUTTEVAER". De „Nieuw Amsterdam' van de II. A. heeft Dinsdagavond Sehultevaer met zijn reismakkers Leo van der Laan en Meijer en zijn boot in Nederland terug gebracht. Met Van der Laan en Meijer is Sehultevaer op 2 Jan. van Plymouth ver trokken en naj 3 dagen kwamen zij in de golf van Biscaje en daar geraakten zij in echt voorjaarsweer. Het zeil ging door een verkeerde zee over en tengevolge daarvan geraakte het beste kompas on klaar. De heer Scliutlevaer achtte het raad zaam de kust te gaan opzoeken en onder weg het kompas zoo goed en zoo kwaad als het ging te repareeren, en de onklaar geraakte lichlleiding te vervangen door een blikken bus, waarna de zeilers danig uit den koers geraakten, zoodat zij ten slotte te La Coruna aankwamen. Daar heeft de consul hen op vriende lijke wijze terecht geholpen. Op 13 Januari vertrok het drietal uit La Coruna en al spoedig geraakten zij in een stormnacht, lal va,ni rotsen voor de. kust en met zeilen moest de kust ge meden worden. Als 'n watermolen tolde de boot, maar bij liet gemeenste weer is er geen water aan dek gekomen. De boot hield zich zooals de heer Schuttevaer het uitdrukte, „als een zeeleeuw". Te Lissabon is water ingenomen en 18 Januari werd de tocht voortgezet. Twaalf dagen achtereen werd er in goed weer gezeild en toen kwam men in diezig weer. Na twaalf dagen goed weer kwamen wij tengevolge van diezig weer, 500 me ter ten Westen van de Azoreh uit en daarna zijn we weer gedurende drie da- g'en en drie nachten 'in vreeselijke stor men geraakt tengevolge waarvan de boot naar het Zuiden afdreef, hetgeen wij ten slotte aan het water merkten. In dien lijd waren wij al aardig door onzen mondvoorraad heen. Verscheidene water tanks waren leeg geraakt en met het eten was het al evenmin goed gesteld. Op 18 Maart bemerkte ik een licht en het bleek inderdaad een schip te zijn dat' op ons afkwam. Wlij hebben toen een ouden lap in petroleum gedrenkt en aan een s'tok in brand gesloken. Daarmee Konden wij het schip praaien, hetgeen ten slotte ook gelukte. W'ij werden met boot en al aan boord gebracht van de Marquis de Comillas". Daar vertelde men ons dat wjj ons op 470 mijl afstand van de Can arisch? eilanden bevonden! (27" 14' N B. en 23' W.L.) De Spanjaard bracht ons naar Porto-Rico en vandaar zijn wij met de San Lorento" naar New York gebracht. Daar bleken onze papieren niet in orde te zijn tengevolge daarvan moesten wij met de eerstvolgende boot naar Neder land terug. HET WEER IN MAART. Aan het overzicht der weersgcsteld heid in Nederland, samengesteld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt, is het volgende ontleend: De barometerstand bleef te De Bilt gedurende de geheele maand onafgebro ken boven normaal. In de eerste en der de de'kade waren W.-lijke en N.W.-lijke in de tweede N.W.-lijke lot !N.O.-lijke maar vooral N.-lijke winden, talrijker dan normaal. De gemiddelde windkracht was in alle dekaden belangrijk beneden nor maal. Gemiddeld over de geheele maand was de overdagtemperatuur 1 gr. 0, het mid delde maximum 0 gr. 3 en het gemid delde minimum 2 gr. 3 te laag. In Ide 3 dekaden waren de afwijkingen res'p, 3 gr. 0, —2 gr. 5, —4 gr. O; —2r.gr 1, —1 gr. 4.-2 gr. 6; 1 gr. ,'6„ 2 Igr 6, —0 gr. 2. Tengevolge van het zonnige en droge weer was de dage lijksclie temperatuurschommeling in alle dekaden boven normaal, met afwijkingen van res'p. 1 gr. 5, 1 gr. 2 te,n 2l gr. 8 De hoogste temperatuur, 19 jgr. 3, werd waargenomen te Maastricht op den 20 de laagste, 14 gr. 5, te Winterswijk op den 1. Op den 1 of 2 kwamen' te Ak- krum, Groningen, Den Helder, Wijster Winterswijk, Vlissingen en Gemert la gere minima voor, dan tot nu toe in Maart waren waargenomen. Te De Bilt kwam geen enkele ijsdag (maximum be neden 0 gr.), voor, maar 23 vorstdagen (minimum beneden 0 gr.), o.a. alle da gen van 1 tot 21, behalve 13. Merkwaar dig was het groote verschil tusschen de maximum temperatuur op den 18 en het daaropvolgende minimum, welk ver schil te De Bilt 2 gr. 3 bedroeg. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over hel geheele huid, bedroeg 9 m.m legen 46 normaal. In liet Noorden van het land viel 20 lot 35 pet. 'van de normale Hoeveelheid, in Zuid-Holland Zeeland en Zuid-Limburg 20 pet., in Utrecht en Gelderland 15 pel., in Noord Brabant en Noord-Limburg 10 pet. Tc De Bilt viel 7 m.M.. neerslag, de laagste hoeveelheid in Maart der geheele 80- jarige reeks; tot nu toe was 13 m.M ïn Maart 1854, het record. Voor het geheele land is de neerslag een record geweest voor Maart, sinds 1854. Door het veelvuldig optreden van mist was nisttefens'aaade den garingen neerslag (Ingez. Med.) De Vereen, lol het bezoeken Armen alhier ontving f 475 uit Schorerfonds. der het (Van onzen hijzonderen correspondent). Van onzen bijzondoren correspondent. De Xe Brusselsclie Jaar beurs. Een zui/ver zake lijk karakter. Uitgebreide deelneming. Men kan er zich makkelijk rekenschap van geven dat er te Brussel iets aan 'dei hand is, niet alleen door de tradiliio- neelc vlaggetjes aan laxies en trams', door de feestelijke masten, die op vele openbare pleinen zijn opgericht, maar ook door de drukte van buitenmensehen en andere, op de trams die naar een be paald punt van de stad rijden, namelijk het Jubelpark. Daar wordt thans de tien de Brusselsclie Jaarbeurs gehouden en deze heeft, ondanks het slechte weer bij de opening, een belangstelling die bij de algemccnc verzwakking van de belang stelling van het publiek voor exposities, welke., zooals wij reeds bij een vorige, gelegenheid schreven, in te groot aantal worden georganiseerd zelfs niet door optimisten niet zou verwacht geworden zijn. Men verdringt zich op de trams cn het is een ware herrie aan de talrijke ingangen van de Jaarbeurs, waar hel publiek bij trossen moet worden 'toe gelaten. Het Jubelpark, de uitgestrekte tuinen en de rechtendeugel van het reusach tige gebouw, met liet vlak er naast lig gende woningpaleis, vormen het kader waar men elke omvangrijke tentoonstel ling te Brussel organiseert en waar men ook elk jaar dc. Jaarbeurs terugvindt. Voor wie, zonder in de zaken te zijn, nut: belangstelling elke Jaarbeurs be zoekt en nauwkeurig observeert wat er steeds wordt geboden, en op welkte wij ze, moet nu weer tot de vaststelling ko men dal elke jaarbeurs op de vorige ge lijkt, dat liet althans moeilijk is uit te. maken, waarin zij bij de andere verschilt Geen argument tegen haar waarde of Ippteekenis, wel integendeel, maar een waarschuwing voor wie overdreven ver wachtingen zou koesteren en zich naar Brussel zou begeven in de meening dat bij met verrassende, ophefmakende din gen kennis maken zal. Dit is, in zooverre wij bij een bezoek konden nagaan, niet het getval. De Jaarbeurs van Brus'sel zondigde in den beginne, door de nei ging om steeds te trachten iets sensfa- tioneels te bicden aan de bezoekers en meende dit Le bereiken door te zorgen voor allerlei attracties, die niet voor de zakenlieden, lot wie de Jaarbeurs zich nochtans in de eerste plaats wendde, waren gericht, maar wel tol het groote publiek, wiens belangstelling men tracht te, door een onjuist begrip, over het doel van de. Jaarbeurs, dat geen vulga risatie-tentoonstelling is, op te wekken voor het geëxposeerde. Dit is nu, sedert een paar jaren trouwens, veranderd en in dien zin is het zakelijke van de Jaar beurs, het gebrek aan sensatie, niet te betreuren. Het comiLé heeft blijkbaar dc gelukkige erfvaring opgjedaan dat niet de massa van het gewone publiek in leressant is voor de exposanten, maar wel et gespecialiseerde publiek, de .handelaars die komen om zaken te doen oul op dc hoogte le geraken van dent .vooruitgang die in hun vak is verwezen lijkt. Wie komt om eenvoudig reclairj; papier en monsters van de verschil lende firma's bijeen te scharrelen, al leen uit verzamelzuclit, wat men, in de eerste dagen van de Jaarbeurs, maar al le vaak kon vaststellen, is geen welkome gast meer. Maar al zou meti vruchteloos speuren naar een poging om sensatie le verwek ken. locli zou men bezwaarlijk kunnen getuigen dat dezetiende Jaarbeurs niet interessant is. Het schijnt ons zelf dat, naar aanleiding van het feit dat dit jaar ook de tiende vergadering wordt ge vierd van haar bestaan, het comité, in samenwerking met dc deelnemers, alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om haar meer dan ooit interessant le maken en alles te vereenigen wat op een of ander gebied voor industrie of handel van belang kan worden geaclit. Dit is een indruk die men dadelijk opdoet. Wie ecu of ander bedrijf ontdekken wil wat er aan nieuwigheid waarde heeft zal een bezoek aan de Jaarbeurs zeker niet betreuren. De omstandigheid dat men nu officieel spreekt van het tienjarig bestaan van de Brusselsclie Jaarbeurs, doet er aan den ken dat dit eigenlijk onjuist is, in dien zin dat, toen in 1919 de eerste Jaarbeurs werd gehouden, dit feitelijk niets nieuws was voor de stad van de „kiekefretters". Door de eeuwen heen hebben le Brus sel jaarmarkten plaats gehad, die steeds de verzamelplaatsen waren van hande laars en industrieelen en waar nieuw afzetgebied werd geypnden. Brussel is gunstig gelegen voor het internationaal (verkeer en de faam van zijn markten was dan ook fel in hqt buitenland ver spreid. Sedert 1486 had zij tweemaal plaats per jaar, begunstigd door de „pri- X'ilegiën" van Keizer Maximiliaan, en door alle troebelen heen heeft zij zich weten te handhaven. In het jaar VI na[m het Fransche Directoire een decreet aan waardoor het belang van de Brusselsche aarmarkt werd erkend en waarbij zij dezelfde prerogatieven verwierf als deze van Beaucaire, die de belangrijkste was van liet Zuiden. Deze van Brussel kreeg hierdoor hetzelfde karakter voor hel Noorden. Het Jubelpark heeft echter niet altijd beslaan en de markt werd dan ook niet altijd op deze plaats van de vstad gehouden. Eertijds had zij plaats in de zalen en .gangen van het stadhuis en op de beroemde, oude Groote Markt. Later op den Grooten Zayel. Maar een moder ne Jaarbeurs stelt heel wat anderie eischen en men zou zich niet goed kun nen indenken, dat deze groote show, alhoewel zij de voortzetting is van eert oude traditie, nog op dezelfde wijze zou kunnen worden ingericht. In de tien jaar van haar na-oorlogsch bestaan heeft de Jaarbeurs ook heel wat weg afgelegd, wat het best mag blij ken uit eenige cijfers. In 1920 werden in totaal slechts 1602 firma's gegroepeerd, Waaronder 429 buitenlanders (22 voor Nederland), terwijl dit cijfer thans 2894 (bedraagt en het vorige jaar zelfs 3000 heeft bereikt. Er is dus wel een kleine vermindering wat het aantal deelnemers betreft maar daaraan dient niet zoo'reel belang geliecht. De 2894 deelnemers van thans nemen een oppervlakte in beslag van 42.100 vierkante Meter, tegen 19.950 vierkante Meter in 1920. Buiten 1885 Belgische firma's zijn pr 28 .vreemde na ties vertegenwoordigd, en, wat een cu riositeit is, die ook liet vorige jaar voor dc eerste maal kon worden vermield, de Japansche deelneming is daaronder op twee na, de sterkste met 141 deelne mers die een schilderachtig geheel vor men. Het moet echter gezegd dal deze Japansche deelneming meer het karak ter heeft van een reizende tentoonstel ling. Aan de spits van de buitenlandsche deelneming komt Frankrijk met 438 deel nemers, gevolgd, dan door Duitscliland met 144, wat er wel op Xvijst, dat de Belgische handel met Duitscliland of om gekeerd steeds bloeiend is. Nederland komt met slechts 35 deelnemers na En geland, dal door 60 firma's is vertegen woordigd. Volgen dan de Vereenigde Sta len met 33 Luxemburg met 30, Chili met 28, Zwitserland met 27 deelneir|ersi. De andere vreemde naties hebben slechts tien vertegenwoordigers of minder. Sprekende, cijfers wat de uitgebreid heid betreft van dc Jaarbeurs. Hierbij moeten botvendien nog worden gevoegd dc stands van de 200 uilvinders, die dit jaar van het comité daarover kosteloos beschikking hebben gekregen en wier aantal niet is begrepen in het cijfer van dc 2894 deelnemers. Deze afdeeling is zeker niet de minst interessante. Ilct belangrijkste echter als bewijs pooi de beteekenis van de Jaarbeurs is wtel het feit dat er het vorige jaar voor eem milliard zaken is gedaan, het hoogste cijfer dat tot dusjver is bereikt. De voor uitgang is steeds in stijgende lijn -gjeweest, ondanks den indruk dien men kon op doen van verflauwende belangstelling bij het publiek en men mag gerust aanne men dat dit jaar aan dezen vooruitgang nog geen einde komen zal. riïetiging in den broedtijd door het uitha len van vogelnesten en door het weg nemen van jongen. Er zijn gelukkig over all eekenen die op verandering ten goede wijzen, maar zeer veel valt er toch nog te verbeteren. Overal moet de Nede,r- landsche jeugd van vogelverdelging af gehouden, voor vogelbescherming gewon nen worden. Dat kan alleen, indien niet alleen op de scholen, doch ook in het ge zin gewezen wordt op de beteekenis on zer vogels, op het nut hunner bescher- ing. Houdt onzen jongens voor oogen, tel kens weer dat hot uithalen van vo geleieren en van jonge vogels laf is, een daad, de Nederlandsche jeugd onwaardig. Als het ondoordachte verstoren van nes ten kan worden tegengegaan, zijn wij reeas veel gevorderd, want wreed, wil lens en wetens, is onze jeugd gelukkig zelden. Leert den jongens genieten van de natuur, van het lenteleven; pi-ent hun daarbij eerbied in voor liet leven. Zij zullen ons later dankbaar zijn voor raad gevingen; zij zullen spoedig begrijpen, dat een bewoond vogelnest veel meer genot verschaft dan uitgehaalde eieren. Wij moeten er op wijzen, dat dc om geving van een nest niet vertrapt mag worden, dat jonge vogels nooit in han den moeten worden genomen, doch dat, vooral in den broedtijd, de grootst mo gelijke voorzichtigheid moet worden be tracht Onze vogelbevolking zal op den duur weer toenemen, tenzij de mensch dat onmogelijk maakt. Moge tiet geheele Ne derlandsche volk zich tegen vogelverdei- ging kanten en inzien, dat „vogelbe scherming beteekent: „oogst beveiligen, rschoonheid behouden". Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels: Dr. A. E. H, SWAEN, Voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris. Amsterdam, April 1929. Heerengracht 540. VOGELBESCHERMING. (Een bei-oep op Ouders èn Opvoedei-s) Rooskleurig is de toestand onzer vo gelbevolking niet, integendeel! De strenge 'winter heeft ve'ie soorten belangrijk in aantal doen afnemen; het gure voor jaar heeft den broedtijd verschoven en verschillende soorten, wélke anders twee legsels in één seizoen uitbroeden, zul len zich nu waarschijnlijk tot één en kei broedsel moeten beperken. Aan den eenen kant derhalve een abnormaal groo te sterfte, aan de andere zijde een klei nere aanwinst dan gewoonlijk. Zoo ooit dan moet thans alles in het werk worden gesteld, om den vogels een rustigen broedtijd te verzekeren. Immers, wij kunnen onze vogels niet missen, om dat zij het evenwicht in de natuur hel pen bevorderen; zij zijn de schepselen, die insecten- en slakkenschade voorko men en bestrijden. Dikwijls wordt be weerd, dat een strenge waiter een flinke opruiming houdt onder insecten, maai de ondervinding leert wel anders; deze dieren, volwassen of ajls larf, doorstaan de hevigste koude en bij het invallen van den dooi zetten zij hun oude levens wijze voort, alsof er niets gebeurd ware. Van. den komenden broedtijd hangt het af, of de vogels zicli weer van hun taak zullen kunnen kwijten. De natuur zal trachten tie geleden verliezen te 'her stellen, doch de mensch maakl dat al te dikwijls onmogelijk. Vooral de jeugd maakt zich nog schuldig aan vogel ver- HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter open bare kennis dat van 23 April 1929 af op de gemeen le-seretarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van L. J. v. 't Westende q.q. N.V. Vereenigde Zuivelfabrieken „Rotterdam", te Roller- dam, om vergunning lot hel oprichten van een melkontvang- en koelinrichting in perceel, kad. bekend, gemeente Middel burg, in Sectie O, no. 1165, plaatselijk gemerkt V no. x40, gelegen aan den Ka- naalweg; dat op. Dinsdag den 7 Mei a s. des ivoormiddags le 11% uur ten raadhuize gelegenheid zal zijn legen het verzoek bezwaren in le brengen en "deze mon deling of schriftelijk töe te lichten, ais- mede dat zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, ge durende drie dagen vóór genoemd tijd stip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen; dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, 3e aid. NIET tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art 7 der Hinderwet voor liet ge meentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te 'lichten- Middelburg, 23 April 1929. Burgemeester en Weth. voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. - M. VAN DER VEUR, Secretaris. Donderdag 25 April. Uitv. Middelb. Mannenkoor. Concertzaal 8 u. Dinsdag 30 April Julianafeest (kinder spelen, concert enz.) uitg. van „Uit het VolkVoor het Volk." Woensdag 1 Mei. Uitvoering Ver. „De „füunstclub" „X 1003". Schouw burg. Vrijdag 3 Mei. Uitv. Turnver. „Wilhel- mina", ter gelegenh. v. h. 10-jarig bestaan'. Schuttershof. Zaterdag 4 Mei Wedstrijd adspir.-afd. uitg. Athletiek Ver. E.M.M. Maandag 6 Mei. Zangvereen. tot Oef. en Uitsp. Gener. repet. wer ken van dr. Wagenaar, Concertz. Dinsdag 7 Mei. Zangvereen. tof Oef. en Uitsp. Uitvoering van werken van dr. Wagenaar Concertzaal. Donderdag 9 Mei. Kring uitvoering Walchersche Turnkring 10 jarig bestaan der M.T.V. Wilhelmina. Gem. Sportterrein. Vrijdag 7 Juni Singelloop (3700 M.) uitg. Athletiek Ver. E.M.M; Dinsdag 9 Juli tot Donderdag 18 Juli. Bakkerij tentoonstelling Bek- tum. Schuttershof. Donderdag 20 Juni. Alg. vei-gadering hoofdbestuur Nedei-1. Roode Kruis. V r ij d a g en Zaterdag 28 en 29 Juni. Gezondheids congres. Zaterd. 6 Juli Nat. athletiekwedstrijd uiig. Athletiek Ver. E.M.M. Zaterdag 3 Augs. Estafette rond Mid delburg uitg. Athletiékver. E. M. M. ame allee! lage iverji 192(1 om muil ook loos! kerk stellfe dit mee| ge geer ben het de te n| Scha tegel Dl men iuss<[ men| aanz Dd waai kom< het te h| verr schill a mei] dient onmq Onaa amei; een beral gege wel Lovil D{ amei nooc huw| lijk dan stelt I Dtf gevvi; niet de maal den persl king| "daar men| nog de Hd gem^ de Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6