AAMBESTEDIXG. Ook U helpt Maak een Eind aan dat Jeuken! Kortgene» Advertentiën, MARKT - OOSTBURG. Zaak in Ijzerwaren, Galanterieën, enz. Handel, Nijverheid en Visschei# Verkeerswezen, Pest en Telegrafie Verschillende Berichten AFLOOP AANBESTEDINGEN Het stilt de pijn en werkt tegelijkertijd verkwikkend en opwekkend BUITENLAND Algemeen Overzicht Beknopte Mededeelragen MARKTBERICHTEN Bi) wielen ""^aanbesteden Het verhoogen van een ge deelte buitenberm en het onderhouden der waterkee- rende werken met de ge bouwen; dienst 1929|30. Raming f 25622.-. ■a ■jgunste van verdachte kan worden 'aan gevoerd Levenslang is hel al'erergsle. Er is van dezen verdachte wel iets gun stigs te zegaen. Bovendien moet reke ning worden gehouden mot de omstan digheden, met alle feilen en invloeden, de opvoedmg, de omgeving, waarin ver dachte verkeerde. De vraag is, of ook de veldwachters eelf niet hebben bijgedragen tot deze afschuwelijke ontknoop'ng- of het wel goed geweest is, op een -dergelijk vroeg uur in den morgen te komen. Natuurlijk hebben de veldwachters dit met -de beate bedoeling gedaan, maar kan niet dit vroege uur en het rammelen van de, ge- fiolen. deur verdachte hebben geprik keld? Misschien ware het beter «eweest, ÏW. op het gemeentehuis te ontbieden en vrouw W. weg te halen. De president verzoekt don verdediger critiek op de veldwachters achterwege te laten ,daar zij zich niet meer kunnen verdedigen. (Applaus op de tribune}» De verdediger zegt absoluut niet de bedoeling te hebben te critiseerèn, maar te willen aantoonen, dat hel treurige be loop van de zaak niet uitsluitend aan verdachte mag worden toegeschreven en dringt ten slolte nogmaals aan op een psychiatrisch onderzoek. 'Uitspraak 7 Mei, des morgens half tien. Aan de algemeene vergadering van aandeelhouders der Rotferdamsche Lloyd aal worden voorgesteld het dividend over het jaar 1928 te bepalen op 11 pet. (v. 10 pet.). Faillissement. Heden is door de Arr. Hechtbanjk aïhier failliet verklaard D>. Davidse loodgieter te Koudekerke. Rechter commissaris mr. Th. Portheine. Curator mr. A. J. van der Weel. Het faillissement van A. J. de Maillie vKJdarbeider te Groed e, curator Mr. J. "Erasmus, advocaat en procureur te Oostburg, is opgeheven. n N. V. The Vitrite Works. Aan de op 1 Mei te houden algemeene vergadering van aandeelhouders der N V. The Vitrite Works alhier zal worden voorgesteld over 1928 een dividend van J8 pCt. uit te keeren :(v.j. 14 pet) A u t o b u s-c oncessies. Verschenen is de Koninklijke beslissing betreffende autobusd;ensten Hansweert Goes, HansweertMiddelburg en Krui- hingettMiddelburg. IDoor de directie der Nederl. Spoor wegen was beroep ingesteld tegen de be schikking van Ged. Staten van 1 April '1927, waarbij aan P. Leendertse te Haïfsweert en aan M. Zoetewei te Hans- weert vergunningen zijn verleend tot het in werking houden van een dagelijkschen putobusdienst tusschen Hansweert en Goes en van een autobusdienst, alleen of» Donderdagen, tusschen Hansweert on- tferscheidenlijk Kruiningen en Middel burg, terwijl door M. Zoetewei beroep was ingesteld tegen de beschikking van Ge<ï. pitaten, voor zooveel daarbij aan P. Leendertse vergunning is verleend voor Bijn autobusdiensten. lö de Kon. beschikking wordt o.a. overwogen, dat de directie der N. S. aanvoert dat de onderhavige diensten naast de spoorlijn en de tramlijn Hans weert—Vlake overbodig zijn en M. Zoe tewei, dat hij de oudste ondernemer is 'dat voor twee ondernemingen de rx- ploitatïe niet loonend is en dat daarom Ged. Staten ten onrechte ook aan Leen dertse vergunning hebben verleend; dat met den Hoofdinspecteur Gene raal der Spoor- en tramwegen moet wor- deö aangenomen, dat op het traject H answeertSchor eK apelleKloeti nge Goes behoefte bestaat aan verkeer per autobus; dat in zoodanig geval de be staande diensten voor eene vergunning in aanmerking komen; dat niet is geble ken, dat, doordien Ged. Staten voor de twee bestaande ondernemingen vergun ning hebben verleend, schade wordt toe gebracht aan de belangen van het ver keer; dat echter aan marktautobusdien- sten van Hansweert en Kruiningen naar Middelburg, voor wat betreft het traject Goes^— Middelburg, geen behoefte bestaat, "dat de voor de markt te Middelburg be stemde reizigers te Goes zonder bezwaar kunnen gebruik maken van den spoor wegdienst naar Middelburg, welke dienst voldoende in dit verkeer voorziet. Daarom wordt het bestreden besluit valri Ged. Staten vernietigd,' voor zoover "daarbij aan P. Leendertse en M. Zoete wei vergunning is verleend voor auto- busdiensten uitluitsend des Donderdags, voor fiet trajject Goes1Middelburg en voor dit traject de vergunning gewei gerd, doch voor het overige werden de beroepen ongegrond verklaard. De heeren Zoetewei en Leendertsé kunnen dus in het vervolg alleen hun diensten Hansweert—Goes blijven uitoe fenen. de Weteringschans te Amsterdam met zijn fiets den weg wilde oversteken en waarschijnlijk niet uitkeek, is door een (motorwagen gegrepen en meegesleurd. Trampersoneel heeft den motorwagen op gevijzeld, doch het slachtoffer was reeds overleden. Te Hedel ontstond Zondagavond brand in de woning van den 70-jarigen E. v. a. H. op den Maasdijk. De ge brekkige man en zijn vrouw konden ternauwernood gered worden. Het pand verbrandde geheel. Het vuur sloeg over naar het belendende perceel. Ook een pas gerestaureerd huis werd een prooi van het vuur. Door den logger Sch. 32 is op onge veer 30 mijl van IJmuiden het lijk van een visscher opgehaald. De logger kwam Dinsdag met het lijk, dat vermoedelijk afkomstig is van één der opvarenden van den vermisten motorbotler R.O. 42 de haken van IJmuiden binnen. Er zal een onderzoek naar de identiteit van hej lijk worden ingesteld. Dinsdagmiddag om zés uur zijn wederom pogingen aangewend om het op den zeedijk in Den Helder gestran de Grieksche s.s. Eugenia vlot te brerir gen. Van .marmezijde werd hierbij mede werking verleend door de torpedojager Kortenaer, die juist bezig was geweest met het inschieten van de nieuwe tor pedo's en die op volle kracht langs de Eugenia stoomde. Men hoopte hierdoor een dusdanigen golfslag te verwekken, dat het schip rondom in het water zou komen te liggen en dus eenigszins gelicht zou worden De sleepbooten Dren te en Friesland lagen tegelijkertijd voor de Eugenia te trekken. De pogingen zijn evenwel mislukt, daar er niet voldoende water kwam. Op een overweg nabij Zutphen is de twintigjarige verpleegster K. uit hiet „O. én N. gasthuis" aldaar door een trein overreden en gedood. Donderdag is' brand ontstaan in een heideveld te Arriën onder Ommen. Het vuur briSdde zich zoo snel uit, dat 120 hectaren verbrand zijn. Ook een dennenbosch, toebehoorende aan den heer Wester houdt, is in brand geraakt; hieraan gingen 4 5 bunder verloren. De brand bleek opzettelijk gesticht te zijn. De Brusselsche correspondent der N. R. Crt. meldt: Ten gevolge van een benzineontplof fing in de keuken van een huis te Luik hebben drie personen, vader, moeder en kind ernstige brandwonden opgeloopen. Het kind overleed onmiddellijk na aan komst in het ziekenhuis. De toestand der beide .andere slachtoffers is even eens zeer zorgwekkend. Het begin van brand door de ontploffing veroorzaakt, kon door de brandweer spoedig worden gebluscht. De Brusselsche correspondent der N. R. Ort. meldt: Te Antwerpen liad Zondagmiddag een aanrijding plaats tusschen een auto en een tramwagen. In de auto, die geheet verbrijzeld werd, zalen de vaider en moe der alsook een zustertje van een 11-jarig meisje, dal dien dag de eerste commu nie had gedaan. Allen liepen zware ver wondingen op en ook de chauffeur en de ttrambestuurder werden gekwetst. De politie te Parijs heeft den oud directeur, een bediende en een contro leur van een filiaal eener groote bank gearresteerd. Zij hebben door middel [van Valsche rekeningen een bedrag van onge veer 10.000.000 francs verduisterd. Bij Santarim, ongeyeer 80 K.M. ten Noorden van Lissabon brak de as van een grooten vrachtauto, waarin 25 land- iarbeidsters zaten, juist toen de wagen over een spoorbrug reed. Ongeveer de helft van de vrouwen kwam op de brug terecht, de overigen werden echter in een vijftien meter diepen afgrond geslin gerd. Vier waren terstond dood, de ove rigen werden ernstig gewond. Drie kinderen uit een zelfde gezin te Paturages (Henegouwen), die een oor logsgranaat hadden gevonden, Waren be zig deze op te poetsen met de bedoeling het gevaarlijke tuig vervolgens te ver- koopen. Het projectiel ontplofte. Twee van de kinderen, 13 en 8 jaar oud. wer den letterlijk in stukken gereten. Het derde kind van 11 jaar werden beide voeten en een hand afgerukt. 0 ZEVEN HUIZEN IN DE ASCH GELEGD. Woensdagmorgen woedde een zware brand in de dichtbevolkte Oude Maas dijkstraat te Dreumel. In een oogenblik van tijd stonden 7 huizen in lichte laaie. Door het doen instorten van een schuur kon de brandweer het vuur stuiten. De zeven woonhuizen werden totaal in "de asch gelegd, waardoor ongeveer 30 per sonen dakloos zijn geworden. De oor zaak van id* en brand is onbekend. De schade bearaagt op zijn minst 'f 15.000. drijf en wegenbouw v.h. P. C. Zaanen, Tilburg, f 156.700; Maatschappij Wegen- houw Utrecht, f 149.UUO; N.V. Gerui chl o ze weg, Heemstede, f145.850; A. A. de Wilde Middelburg, f 144.100; firma Aug v. Dijk-Petiet, Bergen op Zoom, f 134.000 Door Ged. Staten van "Zeeland is he den aanbesteed het bouwen van een vierde brug met plankier en neerklap baar zeeëinde aan den steiger te W a 1 z- oo'rden met bijkomende werken. Ra ming f 22.000. Inschrijvers waren: J. J. Jansen, Mid delburg, f 24.650; P. J. de Burgraaf, Wemeldinge ,f 23.400 en A. van der SCraaten J^r., Hansweert, f 22.900. De volledige uitslag van de te Wissenkerke gisteren door den cal. Vlietepolder gehouden aanbesteding was: P. Dekker, Veere, f 59,900; G. Francke, Colijnsplaat f 59.900; I. Lagasse, Koude- kerke, f 59,005; L. P. Corstanje, Wemel dinge, f 57.800, A. van Hee, Kamperland, f 57.590. C. van der Klippe, Ocxsterland f 56.800.' "De 14-jarige bediende uit Hotel aSchiHer J. f., die Dinsdagmorgen op Heden werd door den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg aan besteed het maken van verhardingen van dicht grof asphaltbeton op den rijks weg van Breskens naar de Belgische grens, tusschen de K.M.-palen 6 en 11, 12/13 en 14/15, met bijkomende werken. Raming f 150.000. Inschrijvers waren: N.V. Aannemersbe Alleen echt in de origineele verpakking ,JBaye>i" Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Ingez. Med.) De schadevergoedingskwestie. Gistermorgen is een sub-commissie van de schadevergoedingsconferentie inge steld, bestaande uit de eerste gedelegeer den der verschillende landen, In de gister meteen gehouden verga dering is besloten de volgende zitting Vrijdagmiddag te houden en intusschen het! ontwerp van een overzicht gereed te maken, dat als grondslag voor de verdere besprekingen zal dienen'. Volgens de Fransche avondbladen zul len met de opstelling van het rapport over de bereikte resultaten in ieder ge val tien dagen gemoeid zijn. De beslis sing over het lot der conferentie wordt tusschen 10 en 16 Mei verwacht. Veel optimisme over het resultaat der schadevergoedingskwestie bestaat er al lesbehalve. Van eenig toegeven schijn) geen sprake, tot nog toe. En zoo wordt er al gezegd, dat de mislukking der con ferentie gecamoufleerd zal worden op de gewone wijze: door nieuwe onderhan delingen op een later tijdstip inj uitzicht te stellen. Intusschen heeft Rijkskanselier Müller in den Rijksdag verklaard, dat zoolang de mogelijkheid bestaat een oplossing te vinden, daarnaar moet worden gestreefd. De voorbereidende ontwa peningsconferentie. De ontwapeningscommissie te Genève heeft gisterenochtend in geheime zitting beraadslaagd over den chemischen oor log. De Volkenbondsjournalisten, hebben zich over die geheimzinnigheid bij den voorzitter Jhr. Loudon beklaagd. De voornaamste uitkomst van de be raadslaging is deze geweest, dat de ont wapeningsconferentie met betrekking tot den chemischen oorlog onderscheid zal maken tusschen het gebruik van gif gassen en het gebruik van bacteriologi sche middelen. Beide worden natuurlijk verboden doch terwijl het verbod van het verbruik van gifgassen onderworpen "is aan de voorwaarden van de wederkeer!gheid in zake de naleving van dit verbod, is het verbod inzake de bacteriologische mid delen geheel absoluut, zoodat de staten verplicht zijn dit verbod te eerbiedigen ook tegenover een staat, die dezelfde verbodsbepaling niet heeft aanvaard. Men rekent te Genève thans met de mogelijkheid dat Gibson le Genève een dezer dagen over 'de te volgen methode aan de delegaties van Engeland. Frank rijk, Italië en Japan voorstellen zal voor leggen en dat die delegaties na haar ma rine-deskundigen geraadpleegd te hebben haar standpunt zullen bepalen. Alsdan zal hel oogenblik' gekomen zijn voor de vorming van een subcommissie die wel licht nog eenige weken zal kunnen wer ken en die na de Engel sche verkiezingen definitieve voorstellen aan de commissie- Loudon zal kunnen voorleggen. Een nieu we zitting van de commissie Loudon in Juli a s. is dan waarschijnlijk. verloopen zal, was een geschil met e^n der controleurs. Een de'egatie der sta kers had reeds een eersté onderhoud met den secretaris der „Federatie "Van Scheepsher'tcllers" en zette hem hare grieven uiteen. U it F r a n k r ij k. Hedenmiddag zal te Brest de nieu we kruiser „Foch" van stapel loopen de vijfde van de tien door Frankrijk te houwen 10.000 ton kruisers van het zelfde Trtodel als de „Colbert" en de „Suffren". Te kruiser is 185 M. lang, 19.20 M. breed en heeft een diepgang van 6:?0 M. De machines hebben een ca paciteit van 90.000 P.K. en kunnen het schip een snelheid geven van B3 knoo- oen uer uur. De gehee'e scheepsromp is gepantserd en ae kruiser is bewapend met acht 203 m.M. kanonnen in vier ge schutstorens, 16 Iuchtafweerkanonnen, 6 torpedo-lanreerbuDen en 2 watervlieg tuigen die van boord af gestart kunnen 'worden. De bemanning bestaat uit 30 officieren en 575 manschappen. Het luchtschip „Graf Zeppelin" be vond zich hedenmorgen te 3 uur ha de Golf van Biseaie te zijn gecasseerd "do ven La Coron'a en vloog in de richting van Kaap Finisterre, de N.-W. uithoek van N. Spanje. Het weer dat oorspron kelijk regenachtig was is weer opgeknapt. Uit Engeland. Maandag deden zich te Londen 32 nieuwe gevallen van pokken voor, 'waar door het totaal aantal patiënten dat be- behandeld wordt tot 252 is gestegen. De Koning zal half Mei 'Bognor verla ten. Hij gaat dan naar Windsor, alvo rens naar Sandringham te vertrekken Uit China. Maarschalk Tsjang Tsjoeng Tsjang werd bij zijn aankomst in 'Dairen door de Japansche politie-autoriteiten gearres teerd. Op hem zijn aanzienlijke bedra gen in goud en groote voorraden edel- steenen aangetroffen. Aan de Japansche pers verklaarde hij, dat zijn nederlaag uitsluitend te wijten is aan verraad van zijn generaals, die zich voor de som van 100.000 dollars aan de Nanking-regeering zouden heb ben verkocht. Uit België. Naar de correspondent van de -N Rott. Crt. te Brussel meldt, staken on geveer 250 arbeiders uit het .scheéps- reparatiebedrijf, aan de droge dokken te Antwerpen. Aanleiding tot deze .sta king, welke, naar men verwacht ,6poedig Oosthurg, 24 April. Tarwe f 11,50 12, chevalier 11,50, haver 11,25, erw ten 18, bruine boonen 40. Abonnementen en Advertentiën vooc lit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS GEVONDEN VOORWERPEN Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te tv» komen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Diverse Handschoenen en Sleutels, Jongenspet, Port. inh. rozenkrans, Kin derschopje, Potlood, onderdeel van een Auto, Kussentje, Militair zakboekje. Foto, Kinderhandschoen. b. Bij particulieren: Kinderport. met inh., A. Schellings, Arm. Schuitvlot Q 263; 2 Geldstukken, J. Eaasse, Jeronimusstr. M 120; Belasting- merk, Breel, St. Pieterstr. F 29; Kinder- handschoentje, L. Schout, Turfkaai H 175; Hooivork, J. Schoe, N. Vliss. weg E 91; Heerenrijwiel, J. J. van 'de Berge, Schuitvlotstr. O 296; Ketting van trek hond, J. Tavenier, Lamb.str. L 93;- Ro zenkrans, Mieerkamp v. Embden, Rouaan- sche ka'de G 118; Ketting verin, nikkel, De Boer, St. Jansslr. II '119; dubbel Boord, T. Verbeek, St. Laurens, B 72; Springtouw, De Jong, Molenwater E 53; iSehoolétui, Desson, Nieuwstr. G 210; Mattenklopper, Ilmer, Veersche weg S 81; Postduif, W. de Jong, Tenn. hoek L 47; Breukband, Lameijn, Gravenstraat, Zegelring, L. Tres, Zusterstr. I 218; Be- lastingmerk, P. Hubregtse, Veersche weg S 266; paar Dameshandschoenen, G. Mi- idavaine, Koningstr. E 182; Boterham- zakje, Bostelaar, L. Giststr. F 106; Teddy ibeer, Jacobse, Arn. pad T 172; Kinder- taschje, Meijer, VI. Bolwerk Q 299; Bro che, Ilmer, Veersche singel S 81; Pop, J. de Nooijer, K. Singelstr. O '291'; Hee renrijwiel, Polderman Turfkaai H 180; Leerboekje, Marijs, Breestraat O 163; 2 mandjes sla, W. J. Guran St. Pieterstr. A 69; Springtouw, J. Jobse, -Segeerswejg V 98c. Inlichtingen op het Bureau van poli tie alleen des Zaterdags tusschen 7 en 8 uur n.m. Vlissingen, 23 April. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Uien 4,5—6, spinazie 1720, koolra pen 2, wijnpeeën 24, witlof 20—25, snijsla 25—31, alles per K.G.; kipeieren 51 per 10 stuks; sla 6—1117, per krop, raapstelen 4,5, radijs 7,5—8, préi 6,5—12, selderie 5—8,5, rabarber 411 alles per bos; zuring 6—13 per mandje. - Goes, 23 April. Veilingsvereeniging Z. Beveland. Export veiling. Kropsla A kwaliteit 9,10, A en B 8,30, B 6,40, B en C 5—6..30, C 4/30 alles per 100 stuks. Kleine veiling. Peren: kleiperen 19— 31, St. Remy '20, Brederode 32, alles- per 100 K. G. Appels: Pomme d'oranje 25 per 100 Kilogram. Diversen: spinazie 20—26, witlof 7, zu ring 2, Pronkboonen 12, Uien (groote) 1,20—2,60, id. kleine 1,3 0,id. stek 0,10 0,60, wijnpeeën 1, aardappelen (groote) 1,10—2,60 .poters 0,80, koolrapen 0,70, .selderijknollen 2, hazelnoten 25 alles per 100 K.G.; kropsla 68, id. lie soort 24, komkommers '22, Koolrapen 1,10, knolselderij 17, ganseieren 9, bloemen (narcissen) 0.20, alles per 100 stuks; idem narcissen 1—4, rabarber 3—11, ra dijs 36 alles per 100 bos; stoofsla 0,55 per kist. Zaterdag 27 April hopen D..Y, onze geliefde Ouders JAN KODDE en JACOMINA WISSE hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. Souburg, 24 April 1929. Vrijdag 26 April a.s. hopen onz© geliefde Ouders, Behuwd- en ^Grootouders LAUWERENS POLDERMAN en JACOMINA VOGEL, hunne 40-jarige Echtvea-eenigiag te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch' van hunne dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Middelburg, Zandstraat Q 194. Denk U eens in, w«t het beteekent ver lost te worden van die vreeselijke jeuk die uw nachtrust stoort Enkele drup pels D.D.D. doen het jeuken reeds be daren en geven onmiddellijk verlichting. Geen slapelooze nachten meer, geen hinderlijk jeuken overdag. Waarom nog langer lijden? Reeds na de eerste aan wending van D.D.D. zal de aandrang tot krabben verdwijnen. Ekzeem en andere huidaandoeningen wijken spoe dig voor D. D. D. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof. Koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist D.D.D. ondersteunt de heilzame werking der D.D.D.-Vloei- stof en houdt de huid gezond, f 1.— per stuk. B4 Voor Reparatie aan is GRAAFEILAND het best inge richt en kan daarom goedkoop en goed werken. Onderdeelen voor alle merken. TE KOOP: de van ouds bekende van de FIRMA SCHIJVE, gevestigd op den besten winkel stand van de Markt, met uitgang en pakhuis (en/of garage) in de achtergelegen Sint Michielstraat. Het geheel leent ziGh uitstekend voor grossierszaab. Het pand is te koop met of zonder overname der voorradige goederen. Eerste hypotheek beschikbaar. Te bevragen bij den bewoner. Het Bestuur der Waterkeering van den Calam. Oostbevelandpolder zal op Maandag 13 Mei 1929, des voorm. te 11 ure, in bet vergader lokaal te Wilhelminadorp, onder nadere goedkeuring Het bestek ligt vanaf 27 April 1929 ter lezing in het bestedings lokaal en is vanaf dien datum verkrijgbaar bp den Secretaris des polders te Goea, tegen betaling van f 1. Aanwijzing der werken op Maan dag 6 en Vrijdag 10 Mei 1929, telkens des v.m. te 10 ure. Samen komst bij het vuurlicht. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Wilhelminadorp, 22 April 1929. H. A. BANKEN, Voorzitter. F. MAIJS, Secr.-Ontvanger.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3