Verkeerswezen, Pest en Telegrafie Verschillende Berichten Handel, Nijverheid en Visscheri BEKENDMAKINGEN. avondlicht te bewonderen, nog grooter zal worden. Laat daarom allen, die belang hebben bij een toenemend vreemdelingenbezoek aan de stad, en de secretaris bedoelt daarmede in de eerste plaats de nering doenden, door het geven van een ruime bijdrage, tot verwezenlijking van 't plan medewerken. Het jaarverslag werd goedgekeurd en dit geschiedde ook met de rekening van den penningmeester, dhr. mr. H. Doo- renbos, welke rekening aanwijst in ont vang f 5424. 26 en in uitgaaf f 5820.24J, alzoo een kwaad slot van f 395.98J, tegen f 1020.34J eind 1927, zoodat de toestand met ongeveer f 600 is verbeterd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. J. G. Hartman, Jacq Frank en Ir. H. C. Ghijsen. Als plannen voor den a.s. zomer noemt de voorzitter ook allereerst de verlich ting van het stadhuis en deelt mede, dat de heer Rodrigues uit Vlissingen zich be langeloos bereid heeft verklaard gelden bijeen te brengen. Het wachten is nu nog op het verkrijgen van toestemming om met een lijst te loopen. Intusschen heeft de heer R. reeds enkele kennissen bezocht en dit met succes. Als de za- kenmenschen nu maar het goede voor beeld geven, zullen andere zeker volgen. Spr. heeft reeds toezegging in die rich ting. Als spoedig voldoende gegeven wordt, zal de installatie nog voor Pink steren gereed kunnen zijn en vergeten mag niet worden, dat het een blijvende installatie wordt en dus zoo dikwijls men het wilt, de verlichting kan worden her haald. Ook zullen vermoedelijk de carillon bespeling en de ringrijderij dit jaar weer plaats hebben en zullen folders en ook de reeds genoemde Hollandsche gids worden gedrukt. Indische Stoomvaartlijnen Tjerimai 17 15 u. te Belawan, Rotterd. n. Batavia. Vlieland ,16, 21 u. v. Port Said, Java naar Rotterdam. Rolli, p. 15 Ouessant, Amsterd. naar Batavia. Roepat 16 v. Sabang, Amsterdam n. Soerabaja. Simaloer 16 te Sabang v. Amsterdam. Alcinous 16 v. Padang, Batavia n. Am sterdam. Indrapoera p. 16, 19 u. Kaap del Armi Batavia n. Rotterdam. Bandoeng, p. 16, 24 u. Perim, Java n. Rotterdam. Patria p. 17, 14 u. Suez, Rotterdam naar Batavia. Slamat", 17 n.m., v'. Rotterdam naar Batavia. P. C. Iloofl p. 15 Gibraltar, Batavia n Amsterdam. Crijnssen, p. 17 5 u. de Azoren, W.- Indië n. Amsterdam. Minerva p. 16, 21 u. de Azoren, Tri nidad n. Amsterdam. Mampawa p. 16 Point de Galle, Am sterdam n. Batavia. Moena 17 v. Suez., A'dam n. Batavia. Koningin der Nederlanden 17 v. Pe rim, Batavia n. Amsterdam. Kota Gede 16, 17 u. te Suez, Java n. Rotterdam. Kerlosono 16 te Sabang, R'dam n Batavia. Kedoe p. 16, 19 u. Sagres, R'dam n Batavia. J. P. Coen 17 v. Batavia n. A'dam. Ivedoc p. 17 Gibraltar, R'dam n. Ba tavia. Madioen 1? te R'dam v. Batavia. Madoera 17 v. Suez, A'dam n. Suez Phrontis 17 te Suez, Batavia n. A'dam Poeloe Laut 17 te Marseille, Batavia n. Amsterdam. Stoomvaartlijneu op Noord-Amerika. Lochmonar, 14 te San Francisco, Pa cifickust n. Rotterdam. Grootendijk, 17 te Hamburg, Pacific kust naar Rotterdam. Burger dijk 16 te Boston van Rotterd Rlommersdijk, 16 2 u. 28 min. 870 mijl "W.Z.W. van Valencia, New-York naar Rotterdam. Kinderdijk 17 te Antwerpen, Rotter tlam n. de Pacifickust. Rijndam, 17 v. Boulogne, Rotterdam naar New-York. Dec. 1928 bij de Zuider-, de Oranje Nas sau- en de Noordelijke Hypotheekbank uitstaande hypotheken is f30,898,414,82 terwijl het totaal op dien datum aan pandbrieven van die banken bedraagt f 29,416,400.—. De 36-jarige Wi. W. heeft op de Nassaukade te Rotterdam een automa tisch pistool .^gevonden. Hij nam het wapen mee naar huis. Bij zijn thuiskomst liet hij1 't pistool vallen, waardoor een schot afging, dat hem in het linkerdijbeen trof. Dezer dagen is in Cinema Roval te Amsterdam de eerste geluidsfilm ver toond. Evenals in de Vereenigde Stalen heeft de invoering van geluidfilms in de Ne- derlandsclie bioscoop-theaters vérstrek kende gevolgen. Naar de „Maandagmorgen" van wel ingelichte zijde verneemt, staat het zoo goed als vast, dat gezien het succes an de eerste geluidsfilm in Nederland in de voornaamste bioscoop-theaters te Amsterdam binnen zeer afzienbaren tijd speciale installaties voor het ver- loonen yan geluidfilms zullen worden aangebracht. Binnen enkele dagen wordt de eerste talkie" in het Theater Tuscliinsky te Amsterdam verwacht. Het orkest van Hugo de Groot in1 Cinema Royal te Amsterdam, heeft met ingang van 1 September a.s. iri zijn ge heel met den dirigent ontslag ge kregen. In verband hiermede wordt door de musici werkzaam in het amusements bedrijf overwogen, een groote lande lijke actie te voeren, om zich legen de economisch zeer ongunstige gevolgen van het in'voeren der geluidfilms te kunnen beveiligen, en althans te onderzoeken, welke stappen ondernomen moeten wor den, om de economische positie der bioscoop-musici te beschermen. N.V. Z u i d e r - II y p o t h e e k b a n k t Breda. Bovenstaande instellinjg heeft zich in 1928 weder aanmerkelijk uitgebreid. Doordat over het afgeloopen jaar de winst der Zuider-IIypotheekbank wordt verhoogd met de uitkeering welke zij ontvangt uit de winst der Oranje-Nassau Hypotheekbank, waarvan bijna alle aan deelen in het bezit der Zuider zijn, zij'n de resultaten van laatstgenoemde Bank over 1928 in totaal belangrijk hooger dan van 1927 en de gunstige verwach tingen in het vorig jaarverslag over de gevolgen dezer fusie geuit, zijn ten volle beantwoord. Het dividend over 1928 is vastgesteld op 30 pet. (vorig jaar 30 pel.) waardoor een bedrag van f 82,796,49 beschikbaar kwam voor de Reserves, welke nu f 1,337,834,33 bedragen (vorig jaar was het f 1.226,569.05). Het gezamenlijk bedrag van de op 31 Bij het aansteken van een petro leumlamp zijn de kleeren van het 8-jarig dochtertje van den landbouwer v. d. O. te Haaren in brand geologen. De toe stand van de kleine is zorgwekkend. Van de Rijksiveldwacht te Puttc(n ontving de politic te Amersfoort bericht, dat de dame, die Maandagmiddag te Aihersfoorl in de Veluwsche autobus plotseling overleed, is inej. V., wonen do te Amsterdam. De (Overledene was onderweg n aar Putten om de be.grafenis van een familielid bij te wonen. Te Nijmegen is Woensdagochtend de 58-jarige vrouw H. in haar woning varai een stecnen trap genvallen. Zij is onmid- delijk overleden. Maandagmiddag is de ongeveer 35- jarige vrouw van den heeir P. te Willige Langerak Dij het spoelen van waschgoed in een sloot in de nabijheid van haar woning te water geraakt en vardronlkeni Zij was moeder van vier kinderen Maandagavond is op het centraal station te Utrecht een reiziger, die uit een trein sprong, toen deze nog een ta melijke vaart had, gevallen en bekneld geraakt tussclien de treeplank en den rana van het perron. De trein hield onmiddellijk stil. De man was zoodanig beklemd geraakt, dat hij moest worden uitgezaagd. De reiziger, een man van ongeveer 60 jaar ,werd in zorgwekkenden toestand naar het St. Anthoniusgasthuis vervoejjd waar hij 's nachts is overleden. Maandagmiddag is 't 31/2-jarig zoon tje van B., bewoner van den wachtpost in de Huuwe, bij Almelo, door een snel trein overreden en gedood. De 41-jarige Duitsehe arbeider Joh N., destijds wone'nde te Kerkrade, die in den nacht van 4 op 5 Januari te Mau bach bij Kerkrade zijn kostbaas had ver moord met medeweten van de vrouw van f,., en die door t Schwürgericht te Akeh in juni van het vorige jaar ter dood was veroordeeld, is begenadigd. De dood straf is thans veranderd in levenslange tuchthuisstraf. Vrouw L., tegen wie ooi de doodstraf was gerequireerd, is ver oordeekl tot 10 jaar tuchthuisstraf Bij een rit, dien de chauffeur vian den sledelijken autobus te Bochum met bedronken inzittenden ondernam^ greep plotseling één der naast hem zitttenden het stuurrad. De auto botste in volle vaart legen eer. boom. De wagen werd volkomen vernield. De zes inzittenden werden zeer zwaar, voor een deel levens gevaarlijk gewond. Dinsdag werd een vrouw op^ de trap van haar woning in de Fürbringer strasse te Berlijn overvallen door een roever, die haar de geldtasch met 300 mark ontrukte en aan den haal ging. Op het hulpgeroep van de bestolene schoot een politieagent toe, die den dief wist te grijpen. Op het politiebureau bleek toen, dat de diefeen als man ver kleede vrouw was, de 23-jarige Gerda R die eenigen tijd bij de beroofde in dienst was geweest. Charles Mestorino, de jeugdige ju weiier, die men herinnert het zich den diamanthandelaar Truphème te Pa rijs vermoordde en diens lijk ergens in een bosch verstopte, zal binnenkort naar het bagno worden oVergebracht. Hij maakt deel uit van hel eerste convooi tot levenslangen dwangarbeid veroordeel den, dat thans voor de groote reis wordt samengesteld. Het verluidt dal er tal van invloeden zijn aangewend om Mestorino ook den zwaren gang naar het bagno te besparen. Tevergeefs echter, geen enkele gratie maatregel of verzachting van straf kon wórden verkregen. Mmme. Mestorino heeft den wensch kenbaar gemaakt, haar man naar het verre oord te vergezellen en een ver zoek daartoe ingediend. Zij zal natuur lijk niet tezamen met hem kunnen rei zen op liet transportschip der banne lingen, doch op1 eigen gelegenheid gaan. Twee jaar geleden heeft de jonge! gralvin De Janzé, in het Noorder station te Parijs een moordaanslag gepleegd op De Trafford, een jongen Eingelsch'man, wiens familie een huwelijk met de gra vin in den weg stond. Na den aanslag waarbij de jongeman niet levensgevaar lijk werd gekwetst, heeft de jonge vrouw het wapen tegen z.ich zelf gekeerd, maar ook zij, hoewel zwaar getroffen, heeft het leven eraf gebracht. Gravin tie Janzé wier echtscheiding, zij' was getrouwd inmiddels was uitgesproken, werd voorwaardelijk lot zes maanden gevan genisstraf veroordeeld. President Doumergue heeft nu deze veroordeeling te niet gedaan en dc jonge vrouw gratie verleend. -- Luitenant Stapley Gray van de na tionale garde van Missouri was een twin- ig mijl van St. Louis verwijderd toen de motor van zijn vliegtuig weigerde. Gray is met een valscherm uit hef vlieg tuig gesprongen maar hij heeft verge ten aan den knop te trekken die de pa rachute opent. Zijn lijk is ge,vonden in een weide met de ongeopende para chute er om heen gewikkeld. Uit Warschau wordt gemeld: Een gewetelnlooze bedrieger heeft Zon dag zijn slag geslagen in een dorp in de buurt van Kalisch. Hij vervoegde zich bij den burgemees ter, waar hij zich als veearts voorstel de. Hij beweerde opdracht te hebben, net vee in te enten, waarvoor een ver goeding va'n een zloty per stuk moest worden betaald. De burgemeester liet hem zijn ga'ng gaan e'n de bedrieger heeft daarop on geveer 200 dieren ingeënt. Enkele dorpelingen vroegen hem, of hij wellicht ook een middel tegen de griep had, waarop hij verklaarde, dat nij ongetwijfeld ook de mejns'chen tegenl griep kon inenten. Verschillende dorpelingen onderwier pen zich aan deze operatie, waarbij de bedrieger van de zelfde substantie ge bruik maakte, die hij voor de dieren had gebezigd. Het gevolg hiervan was, dat Maandag 8 dorpelingen ernstig ziek werden en 45 stuks vee doodgingen. Verscheiden doclore'n en veeartsen zijn naar het dorpje gezonden, om de metst sclien en dieren; te redden. De gevaajr, lijke oedrieger is nog niet door de po li lie opgespoord. Bij aankomst van een trein aan het Potsdammer Bahnhof te Berlijn is Maan dagavond in een coupé tweede klasse een 22-jarig meisje dood op den vloer aan getroffen. Volgens een geneesheer is het rseisje door vergiftiging overledeln. De ouders gelooven niet, dat er reden be staat \oor opzet en vermoeden, dal het meisje hel slachtoffer van een misdaad is geworden. Bij het inschepen van passagiers op de stoomboot Porimorja te Wladi- wostock, is een landingssteiger ingestort, Eenige tientallen menschen vielen in het water; verscheidene zijn verdronken. Het „8 Uhr Abendblalt" verneemt uit Euenos-Aires, dat daar een stoomschip in quarantaine ligt met passagiers die aan gele Koorts lijden. Onder de patiënten bevindt zich de bekende acteur Alexan der Moissi, die te Buenos-Aires gast voor stellingen zou geven. Naar het „Hbld." meldt, ligt de „Schuttelvaer" thans in New-York, waar heen de reddingnoot. na uit zee te zijn opgepikt, op een sloomcr via Porto Rico is vervoerd. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 1517 April. Bevallen: J. Sten- huis, geb. Kokké, z. P. A. Scheele, geb. Bouwman, z. W. Flohil, geb. Maas, d. M. Cremers, geb. Louwerse, Overleden: W. de Rijke, 88 j., wed. van A. van den Berge. J. Floresse, 56 j., man van L. van Maldegem. A. Knuijt, 84 j., weduwn. van E, J. Flinten, C. P. M. Linnenbrink, 62 j., geh. met C. de Wolf. D. van Loo, 79 j., weduwn. van A. U. Corné. J. C. Kooman, 79 j., wed. van J. van Tatenhove. T. Klaas- se, 77 j,, wed. van A. Franse. Goes. Bevallen: E. J. Duvekot, geb. Berg, z. M. J. Haeck, geb. Ardon, z. Overleden: A. Joosse, 32 j., man van A. S. Vermeulen. A. M. H. C. Stieger, 64 j., vrouw van A. Rijk. Zièrikzee. Van 9—16 April. Bevallen: H. Lokker, geb. van Lenten, z. J. van Ast, geb. Evertse, d. H. J. Ringelberg, geb. v. Dienst, z. P. D. Jongmans, geb. Blee- kemolen. d. Overleden: P. C. de Graaf, 89 j. wed. van C. Henning. J. van der Maas, 79 j., wed. van W. ten Haaf. Koudekerk e. Van 115April. Ondertrouwd: P. de Waal, 29 j. en A. M. Jobse, 23 j. J. Koppejan, 25 j., en J. Dellebeke, 27 j, P. Brasser, 27 j. en P. de Lange, 27 j. Getrouwd: G. Wattel, 25 j. en W, Groenenberg, 24 j. Bevallen: P. Labruyère, geb. Wage naar, d. A. Roelse, geb. Franse, d. J. Besuijen, geb. Reijnierse, z. S. Ver- hage, geb. Geldof, d. (levenloos). Overleden: D. Luteijn, z., 2 m. J. de Potter, z., 3 w. ,5 163, 's-Gravenhage; mej. 'D|. D. Oisité, 182, Ritthem; mej. C. Piassenier, E 65a, St. Laurens. i Vertrokken: J. II. Dresscher, C 26 naar Middel burg; J. Adriaanse met gezin E 102, Vlis singen; mej. P. W. Kaat, Bi 177a, Goejs, J. Duvekot met jgezim, C 8 Biggekerke. BEVOLKING. HET VLIEGONGELUK BIJ VENLO. Zooals vaker kwamen Woensdagmor gen verscheidene militaire vliegtuigen uit Soeslerberg naar de groote heide nabij' Venlo, welke als militair vliegtuig ge bruikt woi'dl tot het houden van oefe ningen. Onder deze was het vliegtuig No. 113. Op ongeveer een half uur af- slands van Venlo stortte dit toestel neer op d en Herungerberg. Vermoedelijk heeft het vliegtuig te laag gevlogen, waardoor hel in aanraking is gekomen met de kruinen der boomen. Het vlakke terrein loopt hier ter plaat se vrij plotseling steil op tol een ihoog te van circa 10 M. Dat het vliegtuig de boomen heeft geraakt, toonen af geknapte takken aan; daarna is het tus sclien de boomen aan den weg neer gekomen. Het ongeval gebeurde op een vrij stil gedeelte van den weg, hetgeen ten gc- Ivolge had, dat het eenigen tijd duurde, [voor dat hulp ter plaatse was. Luitenant Kimmijzer moet op slag dood zijn geweest; de andere inzittende,, lui tenant Scholé de Vries, bleek zeer ern stig gewond. De overblijfselen van het toestel wor den door de politic en de marechaus see bewaakt. De militaire autoriteiten zijn reeds ter plaatse geweest om een onderzoeje in te stellen. In de eerste helft der maand April zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: Wed. P. Roggeveen, zonder beroep, van Kloetinge, Vlasmart K 161. J. D van Ginhoven, theol. cand., van Baren- drecht, Punt O 216. J. C. L. en N. J. Sturm, zonder beroep, van Groningen, Rouaansche Kade G 140. D. Tange, bankwerker, van Rilland-Bath, Eigen- haardstraat P 222. A. F. Clarisse, kell- ner, van Goes, Bellinkstraat G 170. Wed. C. Davidse, geb. van Belzen, zon der beroep, van Arnemuiden, Jasmijn straat W 127. C. M. Kouwen, dienst bode, van Haamstede, Markt 14. H Folkeringa, klerk kadaster, van Assen K. Singelstraat O 270. Mej. C. Olden- have, verpleegster, van Vlissingen, Gort straat K 35. W. Barentsen, zonder beroep, van Delft, Vlasmarkt L 12. E. P- J. Vlijberge, apoth. assistente, van Zierikzee, Verwerijstraat N 137. B Erkelens, spoorweg-beambte, van Gilze- Rijen, Spuistraat F 113. Th. Marcus se, bakkersknecht, van Ierseke, Rotter- damsche Kade O 223. Mej. M. Lou werse, dienstbode, van Wassenaar Noordpoortplein M 292. C. de Schrij ver, slager, van Rotterdam, Kousteen schedijk P 47. J. A. Moens, dienst bode, van Haarlem, Gortstraat I 341. J. M. L. J. van den Brink, verpleegster van Bloemendaal, Heerengracht M 41 Jac. de Kramer, monteur telegr., van Bergen op Zoom, St. Janstraat I 97. A. T. C. Korver, tuinbaas, van Oostka pelle, L. Burg C 97. J. H. Drescher tuinman, van Koudekerke, L. Gortstraat K 31. Vertrokken: M. M. Poortvliet, zonder beroep, van Vliss. Bolwerk Q 301 naar De Bilt Bilt hoven, Ten Katelaan 27. J. Vente vogel, dienstbode, van Abdij A 51 naar Arnemuiden, Molenstraat C 87. L v. Koeveringe, zonder bero p, van Veer sche Singel S 42a naar Nunen, N. Heijst. H. P. W. Zonruiter, onderwij zeres, van Jacob Catsstraat W 85 naar Oldebroek, Wezep, Zuiderstraatweg. G. M. F. Hardeman, kappersbed., van Groenmarkt B 31 naar Grootebroek Wed. Houtenbos. J. Pelle, zonder be roep, van Dwarskade G 92 naar Rheden Laag Soeren, Harderwijkscheweg 69/71 M. Leempoel, boekdrukker, van Ouc Arn. Pad T 97 naar Amersfoort, Wester straat 85. J. Antheunisse, meubelma ker, van Koepoortsingel S 154 naar St Laurens, B 143a. F. J. van IJsseldijk, letterzetter, van Noordstraat C 21 naar Gorinchem, Kwekelstr. 43. M. J. van Oppen, dienstbode, van Abdij A 51 naar Terneuzen, Noordstraat 101. H. C. Coppejans, scharenslijper, van Bedde- wijkstraat K 131 naar Brugge, Rolstraat 26. C. Koster, loodgieter, van Klein Vlaanderen M 185 naar Vlissingen, Nij verheidstraat 21. L. Blom, onderwij zer, van Segeerstraat H 82a naar Rijs- sen, Wierdenscheweg B 259c. C. J. yan Meten, kantoorbediende, van Span jaardstraat F 69-70 naar Amersfoort, St. Radboutstraat 10. J. Westdorp, bak ker, van L. Delft I 28 naar Schagen, Hoogzijde E 17. C. L. Smallegange, dienstbode, van Oude Veerscheweg T 211 naar Hoedekenskerke. KOUDEKERKE. I ngekomen: M. A. Engelsma met gezin, E no. 169 Middelie; H. A. /Mosselman- piet gezin, A 47, Poortvliet; mej. A. G. J. Martens, VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN- GENERAAL. De Burgemeester van Middelburg, brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag, 21 Mei aanstaande, zal plaats hebben de candidatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op dien dag kunnen van des voormid dags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofd- slembureau in den kieskring, ter secreta rie der gemeente Middelburg, worden i«> geleverd Lijsten van candidaten, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste twintig candidaten worden, geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal binnen den kieskring. Achter den naam van ieder der onder teekenaars moet de gemeente worden vermeld op welker kiezerslijst hij voor komt. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De candidaten moeten, met vermelding van hun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars a,an hen de voorkeur wordt gegevon. Indien de candidaat is een. gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echt genoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen, naam, voor afgegaan door het woord: „geboren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorko men op meer dan één vani de lijsten. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk besluit van 12 December 1917 (Staatsblad no. 692j jnedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, kan de hier bedoelde verklaring telegraphisch worden gedaan en is zij n/et aan het of- fic.ieele formulier, hierboven bedoeld, ge bonden. De inlevering der lijst moet geschie den persoonlijk door één der öndertee- .kenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt door den voorzitter van het hoofd- .stembureau een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring, hierboven ■vermeld, zijn ter secretarie, dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. 'In herinnering wordt gebracht arti kel 118 der Kieswet luidende als volgt: Hij, die eene lijst, als bedoeld in ar tikel 35, inlevert, wetende dat zij voor zien is van handteekeningen van perso nen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inleve ring geschiedt, terwijl zonder die hand teekeningen geen voldoend aantal voor eene geldende lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste DRIE MAANDEN of een geldboete van ten hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bi) artikel 35, heeft onderteekend. Midelburg, 18 April. 1929. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. POSTERIJEN. en Lijst van onbestelbare brieven briefkaarten ,van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen op het kan toor alhier in de 1ste helft der maand April 1929. Bin nenland. Birieven. Duinkerke, Ierseke; J. Franke, Strijp, P. C. Oorschot, Vlissingen. Binnenland. Briefkaarten. Pieter Beekman, Groningen; J. P. Buschgens, Eindhoven; Dina, Breda. J. Gillissen, Rotterdam. Oostveen, Rijswijk Z.-H. Buitenland. B rief kaarten. C. Boogaard, Mannheim. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermel den, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzen den stukken steeds van een volledig adres straatnaam' ën huisnummer te voorzien. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6