BOLS ZOGENEVER Bene brandvrije kluis is uit den aart der zaak het meest afdoende, en zoo mo- Vcrkeerswezen, Pest en Telegrafie Verschillende Berichten BUITENLAND NIEUWS UIT BELGIE, BURGERLIJKE STAND, VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. te nemen. Wegens de ligging van de Bies- boschgronden in een andere gemeente kon de stad zelf de indijking niet onder nemen en daarom werd de Vereeniging „De Biesbosch'' in het leven geroepen, die dat zou doen onder de fiuan(Cieele verantwoordelijkheid van Dordrecht. De Directie der werken werd opgedragen aan de heeren Brouwer en Verhoeven. Spreker schetste voorts de moeilijkhe den verbonden aan de opmetingen in dit schier ondoordringbare gebied, dat deels met rijshout,, deels met riet was be groeid en doorsneden was van diepe kre ken, waarvan de ligging alleen, in ruwe trekken was bekend. Zoo moesten ter plaatse van den afsluitdijk eerst paden door het griend- en rietland wor den gekapt, alvorens men "de hoogtelig ging van de dijkszate kon bepalen. Aan de hand van kaarten, teekeningen van doorsneden en lichtbeelden gaf hij1 aan zijn toehoorders een denkbeeld van de werken aan deze omvangrijke inpol dering veroonden. Uiteengezet eti op het doek vertoond werd de aanleg van de dij ken, den botsw van de sluis, de land- bouwhavens en de polderbruggen. Bij zonder werd stilgestaan bij de werken tol afsluiting van de het langst open gebleveta geulen: het Zuidgat en het Noorderdiep. en bij verschillende phasen van den opbouw der sluis. Het wegenplan, waar bij de aestetische zijde niet uit het oog was verloren, werd nader toegelicht. Omtrent de werkverschaffing deelde de heer Verhoeven mede, dat de bestek ken aan de aannemers de verplichting oplegden, dat van het totale aantal werk krachten een zeker percentage ingeze tenen moest zijn van de gem. Dordrecht, aan te wijzen door of vanwege het Be stuur van de Vereeniging. Dit percentage was voor de verschillende werken in verband met de mate van het aan de uitvoering verbonden risico of dc mil dere of meerdere behoefte aan vakar beiders eenigszins uiteenloopend. Bijzon dere bepalingen moesten worden opgeno men, omtrent de in dienstneming, het ontslag, den traininjgstijd, den trainings toeslag, het loon, de verplaatsingskosten en de beslechtting van geschillen. Se dert den aanvang der werken, in Maart 1926 af tot 31 Deo. 1928 waren 1798 verschillende werkloozen aangewezen om er te gaan werken, waarop er op laatst genoemden datum nog 225 werkzaam waren, zoodat er in dit tijdvak 1573 werkloozen waren afgevloeid wegens het het vinden van een anderen werkkring of wegens gebrek aan lust of geschikt heid om bij deze werken aan den arbeid te gaan. Gedurende dit tijdsverloop von den er gemiddeld 827 werkloozen re gelmatig arbeidsgelegenheid. Het gemid delde loon, dat de werkloozen verdien den, bedroeg zonder verplaatsingskosten K§ een werkweek van 48 uur f 21,60 per week. Een factor, die de kosten van deze tewerkstelling nadeelig beinvloedde, was het ziekengeld, omdat het aantal dagen, dat wegens ziekte niet kon, wor den gewerkt, belangrijk grooter was dan bij werken in vrije uitvoering. Daarom werden later ook speciale maatregelen getroffen om het aantal ziektegevallen te beperken. Onder diegenen, welke in bestuurs opzicht deze onderneming hebben mo gelijk gemaakt, noemde spreker het stedelijk bestuur van Dordrecht, dat on der de krachtige leiding van den bur gemeester ,den heer De Gaav Fortman hett initiatief daartoe nam en het Da- gellfksch Bestuur van de Vereeniging ,,De Biesbosch", met zijn energieken voorzit ter dhr. Jansen. Van hen, welke bij het Rjjk en de Provincie de onderneming krachtig steunden, werden genoemd de heeren mr. J. B. Kan, Minister van B'iu- nenlandsche Zaken en Landbouw Mr. M. A. Harders, Administrateur bij dat De partement. Mr. J. Limburg, die als lid van Ged. Staten het verleenen eener sub sidie aannemelijk maakte en wijlen Ir. J. M. W. van Elzelingen, die, als hoofdin genieur van den Provincialen Waterstaat in Zuid-Holland, zoowel bij de voorbe reiding als bij de uitvoering steeds- zijn sympathie en zaakkundige medewerking verleende. De voorzitter, Mr. G. J. Sprenger, bracht den spreker dank voor zijne be langrijke voordracht. gelijk zou dan ook naar het bezit daar van dienen te worden gestreefd. Maar ook het zoogenaamde „nieuw- archief" (waarvan de stukken, niet jon ger dan b.v. 30 jaren, naar de archief bewaarplaats kunnen worden overge bracht) dient tegen brand te worden be veiligd. De brand van het Leidschjel Stadhuis., die uil 'n administratief oogpunt tot vele moeilijkheden aanleiding gaf en nog wel Steeds zal geven ,is "hier weer een waar schuwend voorbeeld. Ook voor dit nieuw- archief zal dus wat de wijze van bewa ring betreft de meest nauwgezette zorg in acht dienen te worden genomen. Het nïet doenlijk daarbij een "bepaalde ge- -eq, up na' naaiuiios a} jooa ufijsSBjp stuur zal voor zich zelf dienen uit te maken, of en 'in hoever het verant woord is ten opzichte van de zorg voor zijne stukken, waarvan de vernieling voor de colleges zelve en daarnaast voor de belanghebbenden tot allerlei moeilijkhe* den Kan leiden. sen in dat deel van Zeeuwsch-Vlaanderen over te brengen per auto. Door de belanghebbenden zal zeker met genoegen worden kennis genoijuen van deze verbeteringen welke door wei- willend overleg van de commissie van den prov. stoombootdienst met de admi nistratie der posterijen zijn verkregen. Uit de praktijk van een medicus, door Dr. L. v. d. Hoeven. Uitg. Moeton en Co., Den Haag. Ervaringen en vergelijkingen vroeger en nu van dezen geneesheer, die deze op onderhoudende wijze weet te behan delen. Zoo de ziekenverpleging en wond- beliandeling voorheen en thans; de heel kunde, de pharmacie, homoeopathie, volksgeneeskunst, cat. enz. De opbrengst is bestemd voor het Juliana Kinderzie kenhuis te Den Haag. (Ingez. Med.) Archieven. la hel Prov. blad is opgenomen een circulaire van Ged. Staten aan de be sturen van de gemeenten en van de polders of waterschappen in Zeeland, vraarin ongeveer het volgende wordt ge iiïeld: De vernieling van het stadhuis der gemeente Leiden door brand heeft de jaandacht gevestigd op het groote ge vaar, waaraan de archieven, welke zich m dergelijke gebouwen bevinden, in d(e meeste gevallen zijn blootgesteld. Bij circulaire van "7 November 1919, wezen wij er reeds op, dat ingevolge de Archiefwet op Uw bestuur de verplich ting is gelegd, zorg te dragjen voor de archieven, welke zich onder Uwe berus ting bevinden, en dat een uitvloeisel dezer verplichting o.m. is de overbren ging der archieven, welke dagteekenen van vóór 1813, respectievelijk 1811, naar eene door Uw bestuur daartoe bestemde bewaarplaats. Voor zoover zulks nog niet reeds het geval is, zal deze archiefbe waarplaats zóó dienen te worden inge richt, dat aan alle eischen, die dienaan gaande kunnen worden gesteld, niet het minst met het oog op brandgevaar, zij voldaan. Verkeersregeling en verbete ring van het postvervoer naaf Zeeuwse h-V Iaanderen. Men meldt ons uit Terneuzen: Zooals de lezers zich zullen herinne ren werd op de laatste verkeejrsconfeirlen- tie, belegd door Ged. Staten, de vraag gesteld, de eerste boot van Vlissingen naar Terneuzen vroeger te doen ver trekken, opdat deze aansluiting zou geven op aen te Terneuzen 6.57 vertrekkendem trein naar Gent welke aldaar weer aan sluiting geeft op de verschillende be langrijke snel- of bloctreinen eh "men dus reeds op een vroeg uur verschillen de Belgische hoofdsteden bereiken kan. Die vraag werd aanstonds ondersteund vanwege den inspecteur der posterijen, aan wien. in verband met ingekomen verzoeken en geuite wenschen de taak was opgedragen maatregelen te bera men voor een verbetering in het post vervoer naar Zeeuwsch-Vlaanderen, Waart- voor onze postadministratie liever niet kiest den weg over België, al was het tijdens ijsgang gebleken, dat deze voor enkele plaatsen voordeelen bood boven de bestaande regeling. Werd toch aansluiting op dien eersten- trein naar Gent verkregen, data was in eens die kwestie opgelost voor een vroege postzending naar Sas van Gent, dat dan in de eerste bestelling ook reeds zou kunnen zien opgetaomen de post die o.m. te Amsterdam pl.m. kwart voor acht uur wordt verzonden en met trein 15 via Roosendaal, met die uit andere dee- len van Nederland., des' nachts te Vlis singen wordt aangebracht, en per eer ste boot naar Terneuzen verder ver voerd. De Commissaris der Koningin gaf toen in overweging' deze kwestie nader te be spreken met de bootcommissie, welk's voorzitter, de heer J. A. van Rompu, in die bijeenkomst niet tegenwoordig was. Ondertusschen is ook geïnformeerd of het eventueel mogelijk was den eersten trein in de richting St. Nicolaas later te laten rijden, opdat ook Hulst die postzen ding vroeger zou kunnen krijgenVer schillende andere, zwaar wegende belan gen, zijta een bezwaar om dien trein later te laten rijden. Thans blijkt evenwel, dat het overleg van de postadministratie met de boot- commissie ook voor die stad tot de jgewenschle oplossing heeft geleid. Met ingang van de njeuwe "dienstrege ling pp 15 Mei a.s. zal n.I. de booti die 21.35 te Walsoorden aankomt nog terugvaren naar Hansweert, daar over nachten en dan des morgens de bedoelde postzending te Walsoorden aanbrengen met de eerste gelegenheid, zoodat deze met de eerste tram uil Walsoorden onge veer half acht uur te Hulst zal worden aangebracht. Tegelijk zal ook een verbetering wor den gebracht in de verzending van de post voor het Westelijk deel van Z. Vlaanderen. Aangezien op "de eerste boot uit Vlissingen te Breskens geen' tram rijdt wordt met de maatschappij" Breskens- Maldeghem daaromtrent onderhandeld1 Mochten deze onderhandelingeta geen re sultaat hebben dan bestaat 't voornemen de met de eerste boot te 6.20 aange brachte post naar de verschillende plaat zij ,dat zij van plan was geweest, zich bij de politie aan te melden, doch dat de moed haar ontbroken had! Huiselijke oneenigheid is de aanleiding tot dit dra ma geweest. j^J - Terwijl de gasfitter M. te Wad- dinxveen bezig was met het aanleggjen van gasleidingen in een nieuwe woning, sprong, toen hij een lucifer aanstak, een buis uiteen. De man werd ernstig ver wond, o.m. bekwam hij aan het gelaat hevige brandwonden. Sedert eenigen tijd is: de politie te Rotterdam cezig de kelders van woon huizen, winkels en groote gebouwen te inspecteeren en de bijzonderheden ervan op te nemen teneinde aan de bevolking oij eventueele aanvallen uit de lucht, veilige schuilplaatsen te kunnen aan wijzen. Dit is geenszins een maatregel welke ongerustheid behoeft te veroor zaken ,doch het is verstandig, dat nu bij oorlog, de strijd in de lucht en de aan vallen uit vliegtuigen stellig zeer fel zul len zijn, voor de bevolking zoo goed mo gelijk gezorgd wordt. De controle zal nog lang moeten du ren voordat een overzicht van veilige kelderruimten is verkregen. In het geheele land wordt deze voor zorgsmaatregel genomen., meldt de Msb. - De boerderij van den heer H. van H. D. aan den Amsteldijk te Amster dam, is Donderdagmiddag bijna geheel uitgebrand. Indirecte oorzaak was een rat, die de vrouw des huizes, welke bezig was met het smelten van was, zoodanig deed schrikken, dat zij de pan met was liet vallen, waarop het brand bare goedje met de vlammen van het fornuis in aanraking kwam. Gretig greep het vuur om' zich heen en eerstens door een verkeerde mel ding en vervolgens door het feit, dat de boerderij heel ver van den weg ligt toen de brandweer kwam, had het reeds groote verwoestingen aangericht. De schuur waaruit men in allerijl de dieren had weggehaald, kon de brand weer behouden, het woonhuis echter is nagenoeg geheel uitgebrand. - Donderdagnacht is ingebroken in de pastorie van de R. K. kerk in het noor delijk deel der gemeente Heer-Hugo- waard, waarbij men zich vermoedelijk door een klein raam toegang verschaft heeft. Daarna hebben de ongewenschle gasten een bezoek aan de kerk gebracht, waar kort te voren "juist de offerblokken waren geledigd. Uit de pastorie is wat zilverwerk ontvreemd, In dezelfde gemeente is een poging tot inbraak gedaan in de pastorie van pastoor Mulders. Toen een electrische alarmschei overging, hebben de dieven de vlucht genomen. In het gebouw van het warenhuis Karstadt te Neukölln (Berlijn) is Don derdagmiddag, naar Wolff meldt een brand uitgebroken ,die met razende snel heid om zich heen greep. Hij ontstond op de zesde étage, die met de zevende weldra in lichtelaaie stond, en vond voedsel in de daar nog opgeslagen bouw materialen. Veertien brandweerauto's rukten aan ,maar zij behoefden niet alle dienst te doen. Reeds na een uur was men den brand meester. - Een 63-jarige havenarbeider te Ko penhagen heeft zichzelf door zijn tegen woordigheid van geest het leven gered. Tijdens zijn maaltijd verslikte hij zich kreeg eten in zijn luchtpijp en was pp Tiet punt den verstikkingsdood te sterven. Met groote tegenwoordigheid van ,geest bracht hij zich zelf achter de plaats waar het voedsel was blijven steken drie sne den in den hals toe met zijn zakmes, waardoor hij weer lucht kon krijgen. Zijn toestand is, ondanks het bloedvter- llies, bevredigend.' De doktoren zijn vol bewondering voor zijn koelbloedigheid en verklaren, dat hij precies dezelfde operatie bij zichzelf in practijk heeft gebracht, die ook' door doktoren had moeten gedaan worden ita een dergelijk geval. - In de Wallstreet te New-York zal een wolkenkrabber verrijzen welke de hoogste en grootste van de heele wereld zal zijn. Het gebouw, het eigendom van de Bank of Manhattan, zal 840 voet hoog worden. Het isl van modern Franscn-tjotischen stijl en de 63 ver diepingen, die het zal bevatten^ zullen nog bekroond worden door eenige dak- verdiepingen en een observatietoreïi. Op den top van den toren zal een glazen reflector worden aangebracht, die het zonlicht in prismaklem-en zal terugkaat sen. 't Bovenste gedeelte van het ge bouw zal des nachts verlicht worden om als baken te dienen voor vliegtui gen en schepen op zee. - Te Breslau werd in een woning brand ontdekt, die vrij spoedig werd gebluscht. Bij een nader onderzoek vond men het lijk van een 21-jarig meisje met om den hals een Zakdoek', waar mede zij vermoedelijk gewurgd was. De verdenking viel op de stiefmoeder. Toen zij op het politiebureau was ge bracht gaf zij terstond toe, dat zij den moord had gepleegd en haar woning in brand had gestoken. .Verder verklaarde (Van onzen bijzonderen correspondent). Het reisseizoen ingezet. Veel vreemdelingenverkeer. De belangstelling voor de bioscoop. Brussel, 8 April 1929. Paschen blijft steeds gelden als de inzet van het reisseizoen, voor al wie reizen kan betalen en tevens o rcr den noodigen vrijen tijd beschikt om' zich deze ideale ontspanning te veroorlo,ven. Dit is ons nogmaals gebleken, toen wij de sight-seeing-cars weer volgepropt op de boulevards zagen verschijnen en met hen het leger van gidsen en venters van zichtkaarten en allerlei souvenirs, in het genre van het manneken, dat terecht als de oudste burger van Brussel door gaat en aan iederen buitenlander, die Brussel ontdekt, wordt getoond. Brussel is geheei den winter alleen voor de Brusselaars geweest, maar nu breekt weer de periode aan dat zij op de bou levards een plaatsje moeten inruimen voor Nederlanders in de eerste plaats, die ondanks alle documentengeschiede nis, toch nog naar België komen, en ook voor Britten, Duitschers', Amerika nen. Het is opvallend hoe het vreem delingenverkeer in België sedert enkele jaren is vooruitgegaan. De hotels worden als uit den grond gestampt. Zoo pas nog is op de Maxlaan,. waar sedert ja ren een grond braak lag, een nieuw hotel verrezen, dat, voor Europeesche begrippen, min of meer op den titel van wolkenkrabber aanspraak maken kan en de pretentie heeft alle moderne vindingen wat comfort en vooruitgang ill het hotelwezen betreft, te hebbeta toegepast, terwijl vlak achter het Ko ninklijk paleis een groot -éoniplex ge bouwen, waarbij het jarenlang bestaan de Hotel Britannique, dat in den loop van de geschiedenis heel wat hoogge plaatste personaliteiten heeft geherbergd die bij het Belgisch Hof op bezoek kwa men, wordt afgebroken, om ook plaats te maken voor een nieuw reusachtig hotelgebouw. En als men hierbij nog voegt dat hotels met een gevestigde re putatie, het noodig hebben geoordeeld vele étages bij te bouwen, dan mag dit verschijnsel, hetwelk ook aan de kust in nog grootere mate, wordt voort gezet, wel als een bewijs gelden dat aan een steeds groeiende vraag van reizen de klanten dient voldaan. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat hierbij ook voor zorgen zijn genomen met het oog op de eeuwfeesten van het volgende jaar. De val van den franc, die zoovele buitenlan ders naar hier heeft gebracht, om goed koop van alle Belgische vreugde en ge nietingen te profiteeren heeft dan toch ook dit voordeel gehad, dat Blelgië als loeristenland buiten de grenzen meer is bekend, geraakt dan tot dusver het ge val was. De inflatie-toeristen, die, in voor hen aangename omstandigheden, met het Brusselsche stadsleven, met de Vlaamsche kust, de Waalsche Ardennen hebben kennis gemaakt, zijn als zoove le propagandisten naar hun land terug gekeerd. Overigens blijft België nog steeds ,een land dat door den buiten landschen toerist als een goedkoop land mag worden beschouwd. Waar kan b.v. de toerist een tweede klasse abonnement van 15 dagen bekomen op de spoorwe gen dat hem 350 frs. kost, of ruim i24 gulden, en waarmee zonder beperking- het geheele land mag worden afgereisd? Hetzelfde abonnement kost in derde klasse slechts 200 fr., of ongeveer 14 gulden. Het hotelwezen in België mag bovendien terecht geroemd worden, al verschilt het karakter ongetwijfeld eenigszins met het Nederlandsche. Wie niet veeleischend is en met burgerlijke gezelligheid en degelijkheid vrede néémt zal Immers pensionprijzen van 50 lot 7 francs niet te hoog vinden. De groote massa van het Belgische pu bliek zal er misschien nog wel anders over denken, maar dit publiek weet zich ook met andere genoegens tevreden te stellen. En een van deze genoegens is dat hetwelk de illusie geeft van de wer kelijkheid die men wenscht te beleven in een heimelijk verlangen, maai- heel anders dan de waarheid, het genoegen n.I. dat de bioscoop bieden kan. De uitbreiding van het Belgische bioscoop wezen mag eveneens fantastisch Worden genoemd. Wij kregen dezer dagen een statistiek onder de oogen over het aan' tal bioscopen die in het land verspreid zij ïi en deze indruk werd er onaan vechtbaar door bejresttigd. In verhouding komt België aan de spits van de Euro peesche landen wat het aantal biosco pen betreft. Maar meer en beter nog dan elke statistiek kan men ervaren dat het Belgisch publiek op de film verslin gerd als men een wandeling doet door het centrum van de hoofdstad, namelijk door het aantal filmtheaters dat er zich bevindt. Elk jaar brengt op dit gebied voor de Brusselaars een nieuwigheid in den vorm van een nieuwe bioscoop, die met de bestaande steeds concurreert om haar, zoo wat organisatie als comfort aangaat te overtrefffen. Als men thans in de hoofdstad aanlandt, maakt men reeds onmiddellijk kennis met wal men spottend de verwoeste gewesten van Brussel noemt, doelend op al de afbra ken in de stad, voor hotels en cinema's. Vlak bij het Noordstation wordt n.I. overgegaan tot het bouwen van een reus achtig nieuw' filmtheater, dat mede tot de grootste van de stad zal mogen ge rekend worden en waarvoor bestaande winkelhuizen, tegen prijzen die in de millioenen loopen, zijn opgekocht. Hooge bedragen die voor de film' worden uit gegeven, maar waatavan men bijna met zekerheid mag verwachten dat zij hoo- gen interest zullen opleveren. De dagen, waarop niet wordt gewerkt, waarop ook de groote massa over vrijen tijd beschikt, als Zon- en feestdagen, is" het verbazend hoeveel duizenden in Brussel het geduld hebben om file te maken aan een van de bioscopeta, een heelen tijd voor het einde van het loo- pende programma om toch een plaatsje te veroveren, wanneer het volgende pro gramma zal worden afgedraaid. Men vraagt zich dan onwillekeurig af of zulks te wijten is aan de aantrekkingskracht van de film dan wel aan het feit., dat Brussel in den grond een doode stad is en het volk eigenlijk niet .goed weet., waar het zyn tijd kan zoek malleen. Ini elk geval is het een feit, dat het Bel gische publiek veel meer buitenshuis leett, dan het Nederlandsche en een Nederlander treft het dadelijk, hoe het caféleven in België ontwikkeld is, wat wijst op een zeker gebrek aan intimi teit in het huiselijke leven in België, de vele uitzonderingen onder de burgerij niet te na gesproken. Maai- de zucht om uit te zitten .verklaart toch veel. En het spreekt dan ook van zelf dat van de goedkoope gelegenheid om enkele uren te vergeten ,in den warén zin van het woord ,door de Brusselaars gretig gebruik wordt gemaakt en dat het een winstgevende zaak is daarin te voorzien. De schouwburgen ondervinden er de ge volgen van. Een van de scliouwburgen, die blijkbaar een moordende concurren tie ondervindt van de vele bioscopen in de buurt, heeft er als paardenmiddel opgewonden zijn prijzen tot deze van de geldende prijzen in de bioscopen te verlagen, te welker gelegenheid een re clame-veldtocht is ondernomen om het publiek duidelijk te maken dat het in dezen schouwburg een voorstelling kan bijwonen legen prijzen, die taiet hooger zjjn dan deze. welke in de bioscoop ernaast wordt betaald. Of het middel suc ces heeft zouden wij niet durven be vestigen maar als teeken desi tijds is dit verschijnsel ongetwijfeld van betee- kenis! Middelburg. Van 10—12 April. Ondertrouwd: A. Huijsman, jm. 24 j. en'J. N. Polderman, 22 j. Getrouwd: J. A. Tavenier, 22 j. en W. Boone, 23 j. Bevallen: T. Geers, geb. Herrebout d.; L. Bakker, geb. Dekker, d.; L'. Pleene, geb. van Keulen, z.; J. M. van Flienen- burg, geb. Joosse, d. Overleden: T. Franse, geli. met D. J. Klaassen, 68 j.; J. Janise de Jonge, geh. met W. san den Broeke, 85 j. Vlissingen. Van 4—11 April. 'Ondertrouwd: F. TBuijs ,22 j. en J. Cremers, '28 j.; Pi, G. kamermans, 27 j. eiï A. Verhagen;. 25 j.; S. Vroon, 26 j. en Mj. J. Gle- rum, 23 j. Getrouwd: A. A. B. 't Jaeckx, 27 j. en E. C. P. san Hoeflaken, 24 j.M! van Rijswijk, 21 j. en T. Sijnke, 20 j. Bevallen: E. Schout geb. Biesen, 2 d.; C.»F. du Pont, geb. Hooftman, d.; Sj M. de Quelerij ,geb. Mus ,z; M. BostelaaT geb. Marinissen ,d.; G. Barentsen, geb, Koole ,d.I. G. M. Schroevers, geb'} Eggen ,z. Overleden: C. Maas, vrouw van J. van Keulen ,82 j.; M. H. Kemèlinig, vrouw van P. L. Meijboom, B0 j.; -E'. Tan' Zweeden, jm. 28 j.; A. Steketee man van M.Sterk, 66 j.; N. Moelikfer, jd. 54 P. M. van Dierendonck ,wed. van D. Koelman ,90 j. O. en W. Souburg. Van 4—11 April. Ondertrouwd: H. An- theunisse, 27 j. en J. E. Bouff, 25 j. "Getrouwd: W. Barentsen, Jm. 26 j. en M. P. Vos, jd. 24 j. Bevallen: J. Houtman ,geb. van Schaik, z.; A. Goozen géb. Roose, d. Overleden: A. P. 'M. Leenhouts z. 4 j; April. 16 Serooskerke, "Wei- en Bouw land, Biaupot t. Gate, 17 Domburg, Inspan, De Neethif. 17 Kruiningen, Huis enz. Van Dijkte. 18 Vlissingen, Huizen, Paap. 19 Serooskerkte, Inspan, De Neeling. 23 Arnemuiden, Inspan, Struve. 23 Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 24 N. en St. Joosland, Inspan, BTaupot tea Gstto 26 Biggekerke, Inspan, Hwotoa- 26 Ierseke Scheepswerf v. Dissel. 30 Veere, Hofstede en Land, v. d. Harst. M*i. i t Veere, Iaspaj», Ittu»***, 6 Oostkapelle, Yrachtrijdersinspen De Necling.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 7