f ossen ie Mode G. ROBIJN i Co. MIJNHARDT'S H. H. Correspondenten, Advertentiën. Ziet onze Etaiage's WESTKAPELLE. Verkeerswezen, Post en Telegrafie LEGER EN VLOOT Hoofdpijn-Tabletten 60 et Kiespijn-Tabletten 60 et laxear-Tahlatten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 Maag-Tabletten 75 ct Verschillende Berichten SPORT INGEZONDEN STUKKEN HERDENKING TIEN-JARIG BESTAAN VOLKSTUINEN. (Dankbetuiging). BEKENDMAKINGEN. De (leskundigenccnferentie. MARKTBERICHTEN BUITENLAND Algemeen Overzicht Beknopte Mededeelmgen BOEYE, Weduwe van Ds. J. Bouvin. in den ouderdom van 76 jaar. Jkvr. C. J. SCHUURBEQUE groote Wij brengen een pracht collectie in de modernste soorten, - - Lange Oeift H 14. Opneming wegen en voet paden met de kunstwerken, annvangende 1 Mei a.s. warmecid oppervlak 350 v.crk. voelen ■bedraagt bij een werkdruk van 100 lbs. pér vlerk. duim. Op de vrijgekomen helling zal bmien- ftortde kiel gelegd worden van het dub- belschroef-motormailschip „Dempo'' voor den Rotterdamschen Lloyd" te Rotter dam Afmetingen van dit schip zijn: 550' x 70, x 44. De directeur-generaal der posterijen én telegrafie maakt bekend, dat, met ingang van 15 April, het maximum ge wicht voor postpakketten in het binnen- iandsch verkeer wordt verhoogd tot 7 leg. Het port voor een pakket van een gewicht Doven 5 kg. tot en met 7 kg is vastgesteld op f 0.60; frankeerzegels Van f0.60 zijn bij de kantoren der pos terijen verkrijgbaar. (St.crt.) o Autoverkeer Nederland— 'België. Het bestuur der Kon. Ned Automo- foielclub heeft tot de Belgische autori teiten het verzoek gericht om dezelfde practische wijze van terugbetaling der fca.xe de séjour aan de grenskantoren voor Nederlandsche automobilisten te 'verkrijgen, zooals deze door de Neder landsche autoriteiten voor Belgische auto mobilisten is vastgesteld, zoodat zij zich alleen voor bijzondere of gecompliceer de gevallen tot het Belgische ministerie van Financiën moeten wenden. ■Hetzelfde bestuur heeft zich even zoo gericht tot den Minister van Fi nanciën, met hett verzoek om, teneinde noodeloos oponthoud aan de grens te vermijden, de formaliteiten tot het ver krijgen van een kostelooze belastingkaart te willen vereenvoudigen, door vrijstel ling van wegenbelasting te verleenen op vertoon alleen van de Belgische belas tingkaart. Het is te hopen aldus de K. 5V. iA. C. dat onze regeering dit verzoek in welwillende overweging zal willen ne men, daar de thans bestaande regeling niet alleen veel oponthoud veroorzaakt voor de automobilisten, doch ook veel ^administratief werk in het leven roept, terwijl blijkbaar de formaliteiten, aan de Belgische grens veel eenvoudiger zijn. By Kon. besluit zijn, met ingang vna 10 April j.l. bevorderd tot luite nant ter zee 2e klasse bij de Kon inkl. knarine-reserve de luits. ter zee 3e kl. bij die reserve 0. J. Walraven, A. J. li. Beumer, P. Prins, W. J. Butteling, R. O. Jongelie, M. 0. Motta, H. Punt. Bij Kon. besluit is de heer H. O,. Bos, arts. met ingang van 16 April '29, benoemd tot off. van gezondh. 2e kl. bij de zeemacht. Bij beschikking van den minister van Defensie is de off. van administratie der 2ie klasse J. H. Siegers, geplaatst bij bet dep. van Defensie^ den 15en April as. ter beschikking gesteld. De zeemilitiemet ziekteverlof In de laatste dagen zijn onder de zee miliciens, die thans onder de wapens zijn, een drietal gevallen van encephali tis lethargica voorgekomen, waarvan 2 mei doodelijken afloop. Het is niet met zekerheid bekend of de bron van de besmetting ligt in de ma rine-kazerne of op het logementschlip „Buffel", waarop een deel der miliciens is ondergebracht. De mogelijkheid bestaat ook dat twee der miliciens tijdens het Paaschverlof besmet zijn. Ofschoon de geneeskundige dienst hel niet waarschijnlijk acht, dat de haard der besmetting zich in de ma rine-kazerne of op de „Buffel", te Am sterdam zou bevinden, is in overleg met den hoofdinspecteur van volksgezondheid in Den Haag, besloten om aan te nemen dat de haard zich daar wel bevindt. Op grond van de overweging dat de mogelijkheid daarvan niet is uitgesloten. Dientengevolge zullen de zeemiliciens gedurende ongeveer een week naar huis gezonden worden en de marinekazernes en het logementschip „Buffel" worden ontsmet. (Hand.) Bij Apoth, en Drogisten (Ingez. Med. M. Fraanje te Biezelinge en S. Kodde te Veere, leden. Het doel is gewestelijk te vliegen en propaganda voor Zaterdagvliegen. Voor het Zeeuwsche kampioenschap wordt beschikbaar gesteld voor duif: een zilveren beker en voor hok een gouden medaille. Tot rekenaar is benoemd de heer W. Rijen CSzn., te Schore. Dammen. Gisterenavond werd de wedstrijd Sou burgVlissingen gespeeld, met 20—12 tot uitslag. p Dames Gymn. Vereen. „Lich.- ontwikkeling" te 'Vlissingen. Zaterdag 20 April a.s. geeft bo vengenoemde vereeniging haar jaarlijk- sche uitvoering, welke ditmaal een heel bijzonder cachet zal dragen, daar niets minder dan het Keurturnsterskorps van het K. N. G. V., hetwelk als Damejs- Olympiade-ploeg bij de Olympische spe len zoo'n schitterend figuur gemaakt heeft, medewerking zal verleenen. Bo vendien heeft Vlissingen nog de pri meur, daar L. O. de eerste vereeniging is, welke deze eer te beurt valt. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. -IV Voetbal. Zuid. 2e klasse A. O ve,rzi ch t. Het kampioenschap in deze afdeeling is verleden Zondag door Vlissingen be haald. Het heeft er in de eerste helft niet naar uitgezien dat zij nog met zul ke cijfers zou winnen. "Breda had nl. voor de rust het beste van het spel en wist dan ook welverdiend de leiding te ne men. Op fortuinlijke wijze gelukte het Vlissingen daarop den gelijkmaker te sco ren. De t hee scheen den rood-witten goed gedaan te hebben, want na een kwartier spelen zijn zij steeds in de meerderheid geweest. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven en toen de ttweede helft 35 minuten oud was, kon men zeggen dat het kampioenschap voor onze prol vin- ciegenooten een feit geworden was. Wij wenschen den kampioenen bij de komen de promotiewedstrijden veel sucoes. Onze groen-zwarte Tweedeklassers had den in Roosendaal weinig ontzag met Alliance. Met een 1—3 uitslag werd het pleit voor het •Zwakke zusje beslecht, waardoor zij nog vaster de onderste plaats inneemt. Dosko bracht achter dei Meelfabriek Middelburg haar zevende nederlaag toe. Echter niet ten volle verdiend. De oor zaak hiervan is o.i. de scheidsrechter. Had hij Dij het neusbloeden van een Dosko-speler niet laten stoppen, dan zou Middelburg niets gezegd kunnen hebben van D osko's tweede doelpunt, doch toen even later een der Middelburg-voorwaart sen zoodanig werd aangevallen, dat hij enkele minuten bleef liggen, liet hij doorspelen en juist in die periode maakte Dosko baar tweede goal. Hoe het ook zij, de groen-witten zagen zich hierdoor beide puntjes ontnomen. Het programma voor morgen luidt: BredaniaVlissingen. Breda—Gudok. R. B. C.—Dongen. Drie wedstrijden staan er "dus voor morgen aangegeven. De kampioenen trekken wederom naar Breda, doch nu zullen zij den strijd moeten aanbinden tegen Bredania. de kampioen van het vo rige jaar. De Vlissingers zullen heel wat gemakkelijker spelen dan de vorige Zon dag en wij hebben dan ook wel het vertrouwen in hen dat zij zullen, laten blijken den kampioenstitel waardig 1e zijn Vervolgens ontvangt Breda bezoek van Gudok. Vergissen wij ons niet, dart zal deze ontmoeting eindigen in een overwin ning voor de thuisclub. R. B. C. en Dongen zullen elkaar in Roosendaal ontmoeten. Voor de Leer looiers beteekent dit hun laatsten wed strijd. Meermalen wil het bij uitwed strijden der Dongenaren niet zoo vlotten en nu zij zich morgen tegen Luisterberg c. s. hebben te verantwoorden, achten wij een gelijk spel zekér niet uitgesloten. 0 De Olympische winterspelen 1 93 2. De Zwitsersche correspondent der Maasb. meldt: Het Internationaal Olympisch Comité heeft te Lausanne besloten, dat de Olym pische winterspelen-1932 zullen gehou den worden te Lake Placid in den Staat New-York. De datum van de opening van het Olympisch Congres te Berlijn is vastge steld op 25 Mei 1930. Ojp initiatief van de postduivenver- eeniging „De Snelle Vlucht" te Scho re is opgericht een Zeeuwsche concours commissie voor Zaterdagvliegers. Aange sloten zijn de vereenigingen té Kapelle- Biezelinge, V fiere en Zaamslag, met totaal een 30-tal leden. Het bestuur bestaatf uit de faeeren J. Sturm te Veëre, voor zitter; W. Rijn, Schore, secrettaris; J. A. Poppe te Véere, penningmeester; J. De bestuurder van een handwagen, die Donderdag te Breda op den Gininfe- kenweg door een vrachtauto werd aan gereden, is overleden. De 48-jarige timmerman D. A. G., op het terrein van de Hollandsche Con structiewerkplaatsen te Leiden in bot sing gekomen met een hijschkraan, is aan de daarbij bekomen verwondingen overleden. Donderdagavond wilde te Stettin zes man van het Hamburgsche s.s. „Karl Rehder" benevens een jong meisje zich met een bootje aan boord van het stoomschip begeven. Het bootje begon, waarschijnlijk ten gevolge van overbelasting, plotseling te zinken. Drie man wisten zwemmende het land te bereiken, terwijl één man met een haak werd gered. De twee andere mannen en het meisje worden vermist 1 M l i Vijf arbeiders droegen in een erts gieterij te Milaan een ketel met vloei baar metaal. Daarbij gleed een der ar beiders uit, zoodat een gedeelte van het Vloeibare erts over hem heen stroom de. Hij werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig daarop stierf. De rest van de metaalmassa kwam terecht in een ketel met water, dat door de hitte onmiddel lijk tot stoom werd, waardoor de 4 an dere arbeiders ernstige brandwonden be kwamen. In de Amerikaansche stad Detroit is een warenhuis van vier verdiepin gen door een brand geheel verwoest. Er moeten ongeveer 12 personen onder de puinhoopen begraven zijn. Te Berlijn heeft de krach van de Raffeisenbank, wier hoofddoel is credieten aan den landbouw te verleenen, opzien gebaard door de omstandigheden, welke er toe hebben bijgedragen. Een der groot ste debiteuren blijkt n.l een Rus te zijn, Oeraltsef genaamd, die de bank voor ongeveer 20 millioen mark heeft bena deeld. Hij had het vertrouwen weten te winnen van den directeur der bank en heeft daar van een verregaand misbruik gemaakt. Op voorraden die hij in pakhuizen had opgeslagen werden hem telkens groote credieten verleend, waarna hij zich haast te ze van de hand te doen. De bank schijnt in dit opzicht niet de minste controle te hebben gehouden. Bovendien moeten de goederen, die de Rus als onderpand bood veel minder waard zijn geweest dan het crediet dat hij er op vroeg en kreeg Een van de credieten, niet minder dan 10 millioen mark, is hem verleend op in Nederland opgeslagen goederen die maar 1/3 van dat bedrag waard zijn gebleken. Een kistje met juweelen, waarop hem 800,000 mark is gegeven, heeft bij ver koop maar f 15000 opgebracht. De bank die bovendien nog andere verliezen had geleden, heeft haar be talingen gestaakt. Geachte redactie. De feestelijke bijeenkomst, welke op 10 dezer op zoo eminente wijze was georganiseerd door het bestuur der ver eeniging tot exploitatie van volkstuinen te Middelburg „Kweeklust", liet niet toe, dat ook nog het woord werd gevraagd voor het betuigen van dank. Ik moge daarom voor éénmaal een beroep doen op Uwe "Welwillendheid om langs dezen weg nog wel alle leden van „Kweeklust", zonder uitzondering, imijn diepgevoelden dank te betuigen voor de wijze waarop zij voor mij dezen avond tot een onvergetelijken hebben ge maakt; méér nog door de daad der Commissie uit de leden de clou van den avond dan door het gebruik van veel woorden, maar bovenal door den geest, die kennelijk de gansche vereeniging bezielt. Deze heeft menigeen bij hooge uit zondering ontroerd en ik ben er vast van overtuigd, dat daardoor en daarom elk lid het zich tot een eer zal reke nen, cfie goeden geest hoog te houden, tegenover elk ander lid of niet-lid, in dien ooit onverhoopt hier of daar een wanklank zou worden vernomen Zelf hoop ik voor altijd op deze of gecne wijze nog iets voor de vereeniging te Kunnen doen en zal mij zulks dan steeds tot een eer en voorrecht re kenen. U dankend voor de mij verleende ruimte. Hoogachtend, Ir. D. BLOEMSMA. Apeldoorn 12 April '29. VERLAGING ELECTRICITEITS- PRIJZEN. Burgemeester en Wethouders van MiddelDurg brengen ter openbare kennis: dat, ingevolge desbetreffend Raadsbe sluit van 8 April 1929, van de meter opneming in de maand Mei 1929 af na der de volgende electriciteitstajrieven zul len gelden I. voor verlichtings-doeleinden, alle huiselijk gebruik over den gewonen me ter en hijsch-inrichtingen beneden 10.000 kg. hefvermogen: 24 cents per K.W:.U.; II. voor levering over den muntmeter: 31 cents per K.W.U, Middelburg, den 12 April 1929. Burgemeester en Wethouders voorn.* P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. ningscömmissie is gister openbaar ge maakt. DnitScjhlandzalin d© ia.s. fitting niet meer aandringen op afschaffing vah den dienstplicht, doch wèl, dat d© conventie rekening zal houden met de geoefende reservetroepen. Bernstorff geeft blijk van een tegemoetkomende gezindheid door te erkennen, dat men de geoefende re servetroepen, wat haar gevechtswaarde betreft, niet op één lijn kan stellen met de troepen in werkelijken dienst en met de beroepssoldaten. Bernstorff komt nu met het origineele denkbeeld, dat men aan de verschillende bestanddeelen der legers verschillende punten zal geven naar gelang van hun gevechtswaarde, waarbij dan de geoe fende reservetroepen een geringer waar decijfer zullen verkrjjgen dan de troepen in werkelijken dienst. Onder de reservetroepen zal nog ver schil worden gemaakt tusschen de ver schillende lichtingen. De oudste lichtin gen zullen een zeer laag waardecijfer» krijgen. Het geheel is een zeer vernuftig denk beeld, doch het zal in de practijk uiterst moeilijk nlijken tot overeenstemming te komen omtrent de cijiers, die aan de verschillende bestanddeelen van een le ger moeten toegekend worden. Met betrekking tot het oorlogsmateri aal blijft Bernstorff aandringen op een rechtstreeksche beperking door vaststel ling van de geoorlooide aantallen wape nen van iedere categorie. Hij toont ovelrl- tuigend aan, dat een indirecte beperking van het materiaal door be perking der begrootingsuitgaven onvoldoende zou zijü. Doch hij wil geen al te nauwkeurige vaststelling vragen van het geoorloofde aantal wapenen van minder beteekenis', alleen dus van die, welke agressieve waarde hebben. Ook met Betrekking tot het materiaal wil hij tot een waardebepaling van elk der categoriën komen. De New-York Times" verwacht, dat in het memorandum der geallieerde des kundigen de eerste annuïteiten zulten worden bepaald op 1.7 milliard mark, welk bedrag later zal stijgen om de laat ste jaren weer 1.7 milliard mark te bedragen. De eischen worden vandaag medegedeeld. Men verwacht, dat dr. Schacht daar tegenover nog eebige eischen zal stellen, welke waarschijnlijk echter niet zulten kunnen worden aanvaard. professor gearresteerd. De regeering heeft maatregelen getroffen opdat de demon stratie ten gunste van de regeerring op 14 dezer een goed verloop zal hebben en niet door tegendemonstra:ties zal wor den verstoord. Bernstorff's nota De brief van den voorzitter der Duit- sche delegatie, graaf Bernstorff aan den, voorzitter der voorbereidende ontwape- Uit België. De correspondent van de N. Rott. Crt. te Brussel meldt, dat de Moniteur Beige van gisteren het besluit heeft ge publiceerd waarbij ingevolge de konin klijke besluiten van 22 Februari 1926 en 15 September 1928, in den nacht van 20 op 21 April, te 2 uur, de zomertijd weer in toepassing zal treden en al de klokken 60 minuten moeten worden voor uitgezet Uit Engeland. De statistische gegevens omtrent de nationale inkomens toonen aan dat deze in het jaar ,dat op 31 Maart is ge ëindigd .zijn gedaald. Het totaal bedrag aan inkomsten, waarvan belasting is ge heven ,was 2904 millioen pond St., het laagste bedrag sedert 1918-'19. De inkomstenbelasting bedroeg 228 millioen, of gemiddeld 2 shilling per pound. De statistiek wijst uit, dat er in En geland tusschen de 500 en 600 millio- nairs wonen. Het aantal inwoners met inkomend boven de vrijstellingsgrens was 4.650.000 een toeneming van U/a millioen verge leken bij het vorig jaar. Van dezen werden 2.400.000 door familie onderhou den zoodat er 2.250.000 overbleven die in de inkomstenbelasting waren aange slagen. Het is waarschijnlijk, hoewel nog niet zeker, dat de Koning, in staat zal zijn op 10 Mei zelf de ceremonie van de ontbinding van het parlement te on dernemen. Het zou in dat geval niet noodig zijneen wetsontwerp tot rege ling van het regentschap te doen aanne- nemen of andere stappen te doen voor het overdragen van de koninklijke macht Waarschijnlijk zal de Koning zich in de tweede of derde week van Mei van Craigwell House naar Windsor begeven Uit Britsch-Indië. De Onderkoning van Britsch-Indië heeft gisteren in de Wetgevende Verga dering en den Raad van State te Nieuw- Delhi zijn aangekondigde mededeeling gedaan. Hij zeide dat hij tengevolge van de beslissing van Patel, den voorzitter der Wetgevende Vergadering, dat het wets ontwerp op de openbare veiligheid niet in behandeling zou komen, een verorde ning had afgekondigd tot wijziging van het regelement ten einde voortaan een dergelijke inbreuk op den gang van de administratieve aangelegenheden door de voorzitters der twee kamers te verhinderen. Uit Spanje. Uit Madrid meldt het Journal, dat in vele Spaansche steden nieuwe stu denten-onlusten hebbeh plaats gehad. Te Saragossa en Granada zijn rumoerige be toogingen gehouden en is het bestuur der universiteit gehoond. Te Barcelona zijn demonstraties aan de orde van den dag. Bij het hoofdbestuur der studen ten-organisaties zijn stukken in beslag genomen ,die als communistisch worden aangeduid ,en in verband hiermede zijn twee studenten in de medicijnen en een Middelburg, 12 April. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Veldsla 1719 c., Spinazie 25—45 c., Baksla 65—75 c., DimseI53—72 c., Pos telein 50—71 c., Witlof 13—28 c., Peen 411 c., Karoten 3—5 c., Koolrapen 24 c., Sloofsla 36—42 e., Uien 79 c., Spruiten 4446 c., Nero 16"28 c., Sjalotten 1416 c., Groningér Kroon 35 c., Zoete Bellefleur 27 c:, Kleiperen 26 C., alles per K.G. Prei 5—14 c., Selderie 514 c., Radijs 3—7 c.. Raapstelen 4 5 c., Rabarber 17 c„ Narcissen 56 c., alles per bos, Bloemkool 28—41 c.. Kom kommer^ 1932 c., Kropsla 715 c., alles per stuk, Zuring 18 c. per kist, Aardbeien 40 e. per doosje. F Vlissingen. 12 April Huijsmanzoet 27, Uien 4,55,5, Spinazie 30— 40, Sprui ten 37, Kroten 5, Wijnpeen 4—6, Witlof 2129, Posteleijn 78, Bruine Boonen 30, Dunsel 2635, Snijsla 31—40 alles per K.G. Sla 712 per stuk. Raapsteel 4,55, Radijs 6,59, Sel derie 59, Prei 9—14, Rabarber 912, Narcis 3,55,5, alles per bos. Veldsla 54, Zuring 13—35 beiden per kist. if i |j| 1 ,1 '1 Goes, 12 April. Veilingsvereeniging Z. Beveland. Veiling van Spinazie 21.00 23.00, Snijsla 34.00, Uien 2:10—2.40, aardappelen (groote) 1.002.90, idem (poters) 0.501.20, alles per "100 K.G. Kaskommers 19.00, Kropsla 6.0012, idem (uitschot) 2.004,00. Prei 1.00 2.50 alles per 100 stuks. Raapstelen 3.00, Radijs 3.006.00. Prei 12,00, Bloemen (Narcissen) 4,00—8.00, Selderij 6.00 alles per 100 bos. die'tot heden hunne rekening over hét eerste kwartaal 1929 nog niet inzonden, .worden verzocht dit te doen vóór 20 DE ADMINISTRATIE. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Va der, Zoon en Broeder, Isaak Neulégliese, in den ouderdom van 41 jaar. Uit aller naam, Wed. M. Neufégliese Schuit. Middelburg, 12 April 1929. Tot onze diepe droefheid ontsliep heden, zacht en kalm, onze innig geliefde Zuster, Vrouwe LEVINA ANNA CA- THARINA SCHUURBEQUE BOEYE. Jkvr. J. E. SCHUURBEQUE BOEYE. 's-Gravenhage, 11 April 1929. 14 Billitonstraai. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 15 April a.s., kwart vóór twee op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. t - - re?»

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3