Huiduitslag ONDERWIJS Handel, Nijverheid en Visscherij LEGER EN VLOOT SPORT Sproeten komen vroeg in het vooriaar, koop tijdig een pet Spputol* Bij alle Drogisten. BUITENLAND De heer S. Houterman te Se r o o s- kerke (W.) is benoemd tot tijdel. onder wijzer aan de Christel, school te IJmui- den. Van een der hellingen van de Ma chinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te R'dam, werd Zaterdag met ;goed ge volg te water gelaten 't voor rekening van de Maatschappij Yrachtlvaart aldaar ge bouwde 4500 tons vrachtstoomschip „Ti- ba." o Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven 2 typografen, 5 grondwerkers, 7 op perlieden, 2 schilders* 1 timmerman, 2 steenhouwers, 1 bankwerker, 1 eleclri- cien, 11 rijwielherstellers!, 1 smid, 3 sto kers, 5 bakkers,, 2 slagers, 7 boerenar beiders, 3 reizigers, 7 winkelbedien den, 7 kantoorbedienden, 16 van andere groepen, 43 met vakkennis zonder be paald beroep, 11S zonder vakkennis (on geschoolden). Verder 10 vrouwen w.o. 1 costuum- naaister ,2 verstel- of huisnaaisters, 2 winkeljuffrouwen, 2 kantoorbedienden, 2 sjteno-fypisten, 1 waschvrouw voor wasch aan huis. Totaal vorige week 250, bijgekomen 39, afgegaan 45, over 244. 0 Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opgeno men wekelijksche openbaarmakingen ia- vzake het Handelsregister, ontleenen we betreffende Zeeland de volgende opga ven Wijzigingen: Zeeuwsche eilanden (Middelburg. N.V-. Ilendrikse en Co s Bankiers- en Effectenkantoor, Iloutkade H 113. Overl. comm.: Mr. A. J. F. Fokker van Crayc- Mein van Rengerskerke, Zierikzee. N.V. De Middelburgsche Courant, St. Pieterstraat A 73. Overl. Dir. Iloofdred.: ,1. H. Deibei N.V. Verpleeghuis, Groenmarkt 1) 16- 17. Uitgelr. Bestuursleden: Mevr. M. J. Fokker-len Kate én Mej. J. P. van der Fecn, Nieuwe Bestuursleden: Mevr. C. I. C. C. S. BybauSichterman en Mevr. M. S. EversKeg. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Gébr. van der Boom, IJzendijke, Nas- saustraat D 112, schildersbedrijf. De ven nootschap is ontbonden. De zaak wordt door den vennoot M. J. van der Boom voortgezet-onder den handelsnaam M. J. van der Boom. J. F.. Mariman, Honlenisse, Lamswaar- de E 87, broodbakker en kruidenier. Uiige tr. E.: J. E. Mariman. Nieuwe E.: C. F. D. Mariman. De handelsnaam is gewijzigd in: Corn. F. D. Mariman W. Öole. Sas van Gent, Westkade 39, expeditie. Overl. E.: W. J. P. Oole. Nieu we E.O. J. Oole—de Bock, Sasjvan Gent. De zaak worclt onder denzelfclen naam Voortgezet. O phef f i ngen: Zeeuwsche eilanden (Middelburg.' Ariglo-Zeeïaridia Milk Products Factory ■Werfstraal P 146, fabriek van melkpro ducten. Zeeuwsch-Vlaanderen (Terneuzen.) Firma Gebr. Verstraeten; Stationstraat 37. vlasser ij De officier van den marinestooinvaart- diensl le klasse titulair J. A. de Veer wordt 15 dezer aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik geplaatst. Luitenant ter zee 3e klasse F. R. L. Gonggrijp, geplaatst bij de kazerne voor den ónderzeedienst te Willemsoord, wordt 1 Mei Ier beschikking, gesteld. Te Gad zand is een IJsclub op gericht, waartvan lot Voorzitter werd ge kozen de heer A. van Dale, lot Secre taris dhr. B. P. de Ridder en lot Penning meester dhr. J. Becu. Volgens L'Auto zal I-Ielen Wills, die •op 24 April mét mej. Edith Cross zich voor de reis naar Europa zal insche pen, na haar wedstrijd in ons land ver der nog spelen in Engeland, Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk, Italië, Spanje, Hongarije en Polen. Zoodra dit programma afgewerkt is, keert hel tweetal terug haar Amerika om echter weer in Europa te verschijnen Ivoor de groote wedstrijden aan de Ri- Viera. O Voc tb al. Zuid. 2e klasse; A. Middelburg—Dosko 1—2. Middelburg heeft haar laatsten thuis wedstrijd serioren. Als Dosko den toss wint en met de zon 'mee verkiest te spelen gaat de thuisclub dadelijk tot den aanval, over. Hierbij moet reeds direct de keeper der gasten handelend optredten voor een hard schot van den rechtsbui ten ,wat hij naar b<thporen doet. Een tweetal ••raers af hét Ifc'sk'eieel hréa- gen wel eenig ges aar doch worden weg gewerkt. Wanneer de gasten zich heb ben losgewerkt, lost hun spil een schjpt, dat de lat juist scheert. De aanvallen van Dosko zijn gevaar lijker. Het Middeiburgdoel ontkomt dan ook al spoedig aan doorboring als er eem voorzet van rechts volgt en da geh,eele verdediging mist. Van dit missen wordt echter niet geprofiteerd. Enkele goed gerichte genoten op het doel der gasten gaan juist over. De keeper van Mid delburg verricht dan enkele goede safes. Ook de beide backs geveni geen krimp. Als de rood-gele voorhoede weer komt opzetten en Seijbel is uitgeloopen, wordt het leder juist naast geschoten. lEietn vrije schop op het Middeiburgdoel wordt door den keeper het veld ingestompt. Het Doskodoel wordt dan en kele malen gevaarlijk bedreigd, doch Metz weet zijn doel schoon te houden. Nadat de rechtsback van Middel burg nog een vrije schop h|eeft genomen, komt kort daarop de rust met blanken staild:/ Kort na de hervatting onderschept de keeper der thuisclub een voorzet van links op keurige wijze. De Doskospil krijgt teen waarschuwing van den scheids rechter. Bij een goed opgezetlen aanval van Middelburg komt de midjvoor alleen voor den keeper te staan, doch hij schiet keihard in diens panden, waarmee een mooie kans voor de thuisclub verloren gaat. Aan den anderen kant zendt de rechtsbinnen een vliegend schot in, dat Ln liet zijnet belandt. De rechtsbinnen van Middelburg schiet daarna een keer tegen den paal. Het spel gaat gelijk op. Na eenige vvederzijdsche aanvallen komt de bal hij den linksbinnen der gasten, die den keeper geen schijn van kans geeft. 0—1. Direct daarop beantwoordt Middel burg met eenzelfden aanval; de ïnid- svoor wordt echter op eenigszins unfaire wijze aangevallen en de scheidsrechter laat tot ieders verwondering doorspe len. Dosko profiteert van de ontmoedi ging der groen-witien en doelpunt onder hevig protest van spelers en publiek ivoor de tweede maal. 0—2. De rechts half van Middelburg kan zich kort daar op nief meer beheerschen en wordt te recht het veld uitgestuurd. Het spel is er inmiddels niet fraaier op geworden. Als Dirkse van het halve veld een hard hoog schol lost, stompt Metz het leder voor den midfvoor, die goed zichtbaar met zijji handen voor Middelburg de eer redt. 1—2. Er resten dan nog 10 minuten. Ver woed wordt om den gelijkmaker gestre den, doch het mag niet lukken. De Sleur gaat dan nog in de voorhoede spelen, doch dit is weinig beteekenis. Dan is het einde van dezen onverkwikkelijker! wedstrijd. De bezetting der spilplaats bij Middelburg was een mislukking. De scheidsrechter leidde zeer zwak. De wedstrijd Breda—Vlissingen eindig de in 1—5, waardoor Vlissingen thans het kampioenschap dezer afdeeling heeft be haald. Zeelandia won in Roosendaal van Al liance met de cijfers 1—3. 0 Vlissingen kampioen. Nu Vlissingen I Zondag door een 5—1 overwinning op Breda zich het kampioen schap van de Tweede Klasse A van afd. IV van den N,V.B. heeft verworven, was hel te begrijpen, dat dit voor de aan hangers van de rood-witten een dag van verheugenis zou zijn en daaraan is uitbundig uiting gegeven. Toen de spelers en enkele supporters met den trein van 21.17 te Vlissingein aankwamen, stonden honderden op het perron hen op te wachten en twee mu ziekkorpsen, Caecilia en Postfanfare wa ren aanwezig om door muziek aan de ontvangst luister bij te zetten, terwijl le den van de vereeniging met clubvlag- gen niet op het appel ontbraken. Door een haag juichende toeschouwers begaven zich de spelers naar de gereser veerde tweede klasse restauratie, waai' de voorzitter van de V. C. „Vlissingen", de heer B r u y s s e er bp wees dat door eigen kracht het lang verlangde bereikt is, in de eerste plaats door het krach tig werken van den aanvoerder 'Kokelaar en zijn medeleden van Tiet elftal, maar ook door steun van leden en donateurs der vereeniging. Met hartelijke geluk- wenschen biedt spr. den aanvoerder een bloemenhulde aan. Bij het binnenkort te vieren 12i/2-j?rig bestaan, hoopt spr. het elftal nog verder te kunnen huldigen. De lieer J. P. van Bel bracht als bondsofficial hartelijk gelukwenschen over. De N.V.B. heeft veel kampioenen, maar daaronder neemt Vlissingen een voorname plaats in en men is trotsch op deze vereeniging. Hierna werd h uiten een stoet gefor meerd bestaande uit een touringcar met de spelers .de beide muziekkorpsen en honderden belangstellenden. Door een groot deel der stad aanschouwd en toe gejuicht door duizenden werd naar het Concertgebouw getrokken, waar de of- ficieele huldiging plaats had bij monde van den voorzitter van het eere-comité, den heer C. A. v. Woelderen, burge meester van Vlissingen ,die er o.a. op wees, dat het een heele prestatie was om reeds bij den '15den der 18 te spe len wedstrijden zeker te zijn van het kampioenschap. Spr. zeide te spreken namens een heele massa verheugde Vlis- singers, en daaronder zelf vooraan te staan. Ook hier heeft de heer van Bel,maar nu namens liet eere-comilé, en als stad genoot het woord gevoerd en vooral op het sportieve der overwinning gewezen, dit alles hadden bestuur e* Wasch de aangedane plaatsen mei warm water en Purolzeep; droog dan voor zichtig af en doe er wat Purol op. Her haal dit eiken dag, zoo lang het noodigis. (Ingez. Med.) spelers op het looneel plaats genomen en werd dc kampioenen herhaaldelijk door de vele aanwezigen een ovatie gebracht. Men bleef nog lang in begrijpelijke feeststemming bijeen. a Dammen. De laatste partij om het kampioen schap van Zeeland is gisteren gespeeld le Goes, nJ. Jac. van Zweden—J. Goed- bloed 0—2. Hiermede is de strijd gestreden! ehi ide deelnemers bezetten de volgende plaat sen W, Bogaard, M'burg 6 4 2 0 10 J. Strooband, Vliss. 6 3 2 1 8 P. Meijers, Vlissingen 6 2 3 1 7 J. J. Kaan, Terneuz. 6 J, Goedbloed, Vliss. 6 1 4 1 6 2 1 3 5 Jac) v. Zweden, Goes 6 0 3 3 3 K. L. Kramer, Goes1 6 0 3 3 3 Kampioen 1929: W. Boogaard. Kampioen 1928: J. .Strooband. Uit bovenstaande blijkt, dat dc kam pioen ongeslagen uit den strijd is ge komen, welk resultaat, gezien de sterkte der spelers, schitterend genoemd mag worden. Het zal den heer Strooband wel ge noegen d oen ,dat zijn plaats is ingenomen door een clubgenoot, terwijl hij zelf na een zeer slecht begin toch nog de twee de plaats bezet. De overige spelers kunnen tevreden zijn met hun plaatsen, ofschoon de heer Kaan zijn plaats evengoed iets hooger kon zijn. Deze speler is zeer in het nadeel, omdat hij steeds1 twee zeer zware partijen achter elkaar moest spelen. io |M o torr ij d e n. De Zeeuwsche Ariel-club hield Twee den Paaschdag haar eersten clubrit door Walcneren. In de. eerste plaats bedoeld als propagandarit van de jonge Ariel- club, ten tweede als oefenrit voor de ko mende wedstrijden. Om half negen werd van Goes ge reden naar Middelburg alwaar de eigen lijke rit oegon. Veel belangstelling was hier en van de zijde van 't publiek en van motorrijders welke den rit buiten verband medereden. Weldra bereikte men langs het mooie Domburg, de bekende nonstops van de Ki.N.AL\. kampioenschappen. Dit was het eigenlijke doel van den tocht. Het leek echter of de jongste stormen de duinen iets hebben doen verzakken, althans de Zeeuwsche Arielrijders vonden den klim te makkelijk. Onder leiding van den heer Snoep van de Texaco werden moeilijker en hooger klim:, gezocht en gevonden. Met een geweldige spurt joegen de rij- rijders hun motoren de steile duinen op. Te twaalf uur vereenigden zich de deelnemers aan een gezellige koffietafel in het Ned. Koffiehuis. De heer de Leeuw uit Kruiningen nam als organisator van den rit en van de Zeeuwsche Arielcliub het woora en dankte verschillende hee- ren voor hun tegenwoordigheid. Tenslotte vroeg hij de belangstelling van de leden voor de den 8en Juni te houden Sterrjt en Arielrit, en hoopte in dien rit weer1 allen te zullen zien starten. De heer Dek, de voorzitter van de Zeeuwsche Arielclub dankte den heel de Leeuw voor zijn woorden en hoopte dat in de toekomst de Zeeuwsche Ariel club niet alleen in Zeeland, doch ook daar buiten op sportgebied een goeden naam zal welen te maken. De heer Westerwelle als lid van het bestuur sprak een woord van opwekking tot de aanwezigen om of als lid of als do nateur tot de vereeniging toe te treden, waarna zich twee leden en 4 donateurs opgaven. Nadat nog door den heer de Leeuw aan de eenige dames-deelneemster, me(j. Nieuwenhuize een klein aandenken werd overhandigd, behoorde de eerste clubrit der Zeeuwsche Arielcluo weer tot het verleden. Of hij in den smaalt der rijders is gevallen? Eenparig was men het er over eens, dat men meer dergelijke clubtocht jes moet inaKen. (Ingez i LONDENSCHE BRIEVEN. Van onzen Londcnschen correspondent. „Tante Bora'" en de automaten. Londen, 28 Maart 1929. I Er zijn hier als overal bepalingen op den winltelhandel omvattend een slui- üngsi ur, dat echter niet uniform is voor allen detailhandel. Men heeft in Enge land l..v. een soort winkel die bestaat van den verkoop van tabakswaren, choco lade- en suikerwerken en kranten. Voor deze winkels geldt niet het algemeen wettelijke sluitingsuur. Slijterijen heb ben verkoopuren geregeld bij de drank- wel Verscheidene groote en kleine win kelbedrijven houden zich niet aan het wettelijke sluitingsuur, 8 uur met één laten avond van 9 uur, maar vervroegen het in het igeval Van de groote magazijnen in het West End zelfs aanzienlijk; die za ken sluiten n.l. veelal om! 6 mur. Dc wetgeving op de winkelsluiting is nog slechts acht jaar oud. Ze belichaam de aanvankelijk verscheidene beperkin gen op verkoop, die oorspronkelijk waren geregeld als oorlogsmaatregelen onder de Defence of the Realm Act, thans nog populair bekend als Dora (de naam ge vormd uit de beginletters), en die ten doel hadden spaarzaamheid te kweeken in het gebruik van steenkool, licht en lekkernijen. AT spoedig na het van kracht wor den van deze wet, die eenvoudig met Dora werd vereenzelvigd, ontstond van vele zijden agitatie er tegen. Men ver klaarde dat de beperkingen haar nuttigen tijd hadden overleefd en dat handha ving er van "zoo lang na den oorlog- een lastig anachronisme was geworden* De regeering kon die agitatie niet ver onachtzamen en liet de werking van de wet dus onderzoeken door een com- misisie ,die wat later in haar rapport er kende dat er weliswaar eenige bepalingen in de wet waren die belemmerend werk ten op den ondernemingszin en het le ven van de gemeenschap maar dat ze in het algemeen heilzaam was. De com missie hield vast aan het beginsel van een gepast sluitingsuur, daar was geble ken dat de gezondheid van winkelbedien den er onder den invloed der wetgeving op vooruit was gegaan. De zienswijzen der commissie werd belichaamd in een nieuw wetsontwerp voor deze kwestie, dat in Augustus 1928 wet werd. Maar ook nu gaat van eenige zijden, die tevens invloedrijk zijn ,de agitatie legen „Dora" zooals de wet nog steeds wordt genoemd, voort. Die agitatie richt zich nu vooral tegen de beperkingen op den verkoop van tabakswaren, chocolade en roomijs in gelegenheden voor openbaar vermaak, en verder tegen het feit, dat zoogenaam de „one man shops" (waar geen be dienden zijn) niet van de sluitingsbepa lingen zijn vrijgesteld. De kritiek op deze jongste wet op de winkelsluiting is allerminst belange loos en daarom onrechtvaardig. En het is' niet te verwachten dat de regeiering er verder aan tegemoet zal komen. Dc bovenstaande inlichtingen moest ik laten vooraf gaan omdat ze passen in hel beeld van het automatisch winkeltijdperk, waajrvan ilc de komst in dezen brief wil aankondigen. De mensehen, en vooral de menschen met een handelsknobbel, laten zich niet gemakkelijk door wetge ving in hun ondernemingszin beperken). Zij zoeken steeds naar middelen om het belemmerend effect er van op te hef fen. En zoo werd „Tante Dora" hier een prima bevorderaarster van de komst der zoogeheeten „stille verkoopers", waar onder men niets anders behoeft te ver staan dan onze oude bekenden, de auto- malen die u voor een geldelijk offer in een gleuf en een manipulatie een postze gel, een pakje chocolade, een doosje luci- cifers e.d. verschaffen. Het verschil tusschcn de oude auto maten, die gewoonlijk stationsperrons tot standplaats hadden (en veel drukker hier in Engeland dan bij u) en de moderne „stille verkoopers" is slechts dat dc laat sten meer dan volmaakt ontwikkeld zijn. De beweging der „automatics" is hier be gonnen in den cigarettenhandel. Een jachtende mens'chheid met veel beslom meringen aan het hoofd en daarmee overeenstemmende vergeetachtigheid vond het hinderlijk dat zij het geurig en kalmeerend en meer of minder verdoov- vend kruid na acht uur 's avonds niet kon koopen. En de handelaars vonden het op hun beurt onaangenaam dat zij „trade" misten er> hielpen zichzelf en de nicotine-vrienden (de term is niet misprijzend bedoeld want ik ben er zelf één) door na acht uur 's avonds een Wroolijk verlicht automatisch cigaretten- stalletje buiten hun gegrendelde deuren te zetten. Zoo kon men naar hartelust voor zes stuivers of Voor twaalf stuivers in zilver automatisch cigaretten koopen* De eerste „stille verkooper" dreef spoe dig handel in het hart en in alle uit hoeken van Londen. Dc uitgeslepen leden der gemeenschap die steeds nieuwe „business" zoekt heeft gauw ingezien dat deze practijk van den stillen verkoop, anders gezegd, hei ge bruik van „automatics" om de bemoei zuchtige tante Dora onschadelijk te ma ken, voor aanzienlijke uitbreiding vat baar was. Zij begonnen te zoc"ken naai" het uitvindingsgenie dat de beste „Ro- bot"-verkoopers kon maken en zij von den het in Skandinavië, waar automaten- constructie tot een kunst is geworden. Zij richtten Maatshappijen op, zochten en vonden ruim kapitaal, schaften zich de automaten aan en adverteerden hun onderneming en hun toestellen op groo te schaal in de voornaamste kranten van het land. Het oogenblik voor deze han- delsaclie had niet beter kunnen wor den gekozen. Het kwam toen de luid ruchtigste kranten weer eens hevig te keer gingen legén zekere veronderstelde misstanden bij winkelverkoop en -slui ting. En elke journalistieke jeremiade tegen Tante Dora werd meteen een prachtige reclame voor de nieuwe „au tomatics." Deze moderne automaten zijn werke lijk wondertoestellen, die om te beginnen het geldstuk, dat men er in deponeert om een artikel machtig worden, aan een zoo grondig onderzoek op gehalte, ge wicht en materiaal onderwerpen gedu rende den loop er van door de ingewan den van het toestel, dat alleen een ras echt en niet-versleten stuk gangbare munt voor betaling in aanmerking kan komen. Alliage en relief van een sixpen ce, een shilling of een half'crown zijn precies goed genoeg voor deze „stille verkoopers." De techniek op dit gebied is nu ook al zoo ver dat de automaten zilveren stukken van grootere waarde dan die van den koop opnemen en het verschil netjes teruggeven. Een aantal verschillende soorten wor den hier nu aan de markt gebracht. Maar ze hebben allen ongewone gevoe ligheid voor goed geld gemeen en ze Verkoopen artikelen van twaalf tot 72 verschillende soorten, waaronder naai- den, boorden en feitelijk al die waren die compact kunnen zijn van vorm en zich gemakkelijk laten plaatsen in een van de dozijnen kristallen kastjes, die tezaam het winkelraam vormen van dit „stille magazijn." De „automatics" hebben pas kort ge leden hun eerste joyeuze intree in Lon den en de provincie gedaan. En van nu af nemen zij eiken dag in iaantal toe. Eten der maatschappijen, die de exploitatie dezer dingen ter hand heeft genomen, beweert dat ze in Londen alleen al 1500 standplaatsen er voor heeft gekre gen. Bij den winkelstand, die niet goed weet of hij de nieuwigheid welkom moet lieeten of niet, bestaat eenige vrees dat ze veel handel, vooral die in allerlei druk geadverteerde 'massa-artikelen, zoo als speciale jams, tandpasta's, scheer mesjes, geneesmiddelen, biscuits enz., aan de winkels zullen onttrekken. Aan den anderen kant kunnen winkelbedrij ven, die de kosten van aanschaffing kun nen dragen, natuurlijk door middel der „automatics" dag en nacht handeldrijven zonder dat Tante Dora lusschcnbeiden kan komen. Hoe deze „silent sales men" zich.ten slotte in hel handelsleven der maatschappij zullen voegen en hoe zij zicli zullen laten gelden, moet worden afgewacht. Mijn doel was slechts aan te kondigen dat zij er zijn. BURGERLIJKE STAND. St. Lauren s. Gedurende de maand Maart. Onder trouwd: G. Watlel j.m. 25 j. en W. Groe- nenberg j.d. 24 j. Bevallen: W. Dingemanse geb. Jozi- asse d. M. Bommel jé geb. 'Wisse d. J. de Bree geb. Bostelaar z. Overleden. J. Simonse, weduwe van P. Francooij 84 j. Goes. Tol 4 April. Ondertrouwd: J. van de Velde 25 j. en P. A. Bliek 25 j. Getrouwd: P. J. Repkes, j.m. 32 j. en T. S. de Koning jd. '26 j. J. A. Buijse j.m. 26 j. en S. J. Mulder jd. 21 j. Bevallen: P. Jobse geb. Clement d. Overleden: M. Rieper 34 j. echtg. van J. van der Wekken. A. Harthoorn 34 j. BEVOLKING. Gedurende de maand Maart zijn in dc gemeente ST. LAURENS Ingekom en: M. Verhage cn gezin, z. b., A 62a uit Serooskerke. J. Boot en gezin, reiziger B 158b uit Zaandam. C. Meliefste, land bouwersknecht A 83 uit Serooskerke. Vertrokken: M. de Keijzcr geb. de Ridder en kind, z.b., van B 130 naar Vlissingen. F. J. de Visser, dienslb. van B 158 naar Bres- kens. C. Passenier, dienstb. van B 145 naar Koüdekerke. Gedurende de tweede helft van de maand Maart zijn in de -gemeente GOES. I ngekomen: G. de Visser ,dienstbode, van THoe- dekenskerke, Voorstad 68; wed. J. van der Linde en gezin, Hoedekenskerke, Voorstad 68; H. M. Kriense Lokker en gezin, koopman, Wemeldinge, Geranium straat 2; P. Schravesande en echtg., koopman, Hillegersberg, Geranimstr. 2; C. Oele dienstbode, van 'si-Hertogen- bosch Westsingel 17; W. P. Kalkman, machinist, Rotterdam, "Wilhelminastraat 6; II Kouwenberg, arbeider, Wieringer- waard, P. Jasperseplein 8; F. J. van Riet en echtg., brievenbesteller, Kloetinge, Pic- cardtstraat 52; H. J. P. Zwetsloot en ge- «in conducteur N.S., 's-Hertogenbosch, Violenstr. 42; M. Scholtens, zonder be roep, Groningen, Wilhelminastraat 10; J. Smit ,electricien, Renkum, Opril Groo te Markt 10. Vertrokken: J Brandt ,dienstbode naar Kattendijke B 51; N. M. J. de Minjer, en gezin, gé rant naar Leiden, Steenstraat 55; 4M. Houtekamer, dienstbode, Wemeldinge C 75; I. J. Buijsse, typograaf, Rotterdam, Nette Boetestraat 4; W. Bliek, slagers knecht, Loon op Zand 315; L. P. van Boven veekoopman, Brugge (België); K. Spruijt, dienstbode, Ellewoutsdijk; H. Tro-ch en echtg., tuinman, Vlissingen, Kromme Elleboog 11; H. van der Linde en gezin, schilder, 's-H. Arendskerke F 83; H. D .Amperse en gelzin, veekoopman, jWissenkerke B 355; M. L. Reijerse, dienstbode Oudelande; J. Ruijsaard,Hoe dekenskerke, A 135; A. Bruel geb. Traas, dienstbode, Kruiningen, Zeedijk 11. Electr. Drukkerij G. W:. DEN BOER. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6