I II De Plaa'svervanger. Wrttiffft neusverkoudheid FEUILLETON Verschillende Berichten Verkeerswezen, Post en Telegrafie BEKENDMAKINGEN. @4 i. I I ia Jii III üat deze tenminste 1 M. uitsteekt bui ten de sleuf waarin hij bevestigd is: I. C., Nieuwvliet f 5.— of 1 w. tsch„; met een rijwiel bij avond rijden zon der licht: A. J. M., Maldeghem (B.), A< J. ML, Maldeghem (B.), H. C. R., Mal deghem (R), J. de J., Zuidzande, Ch. L. G., Aardenburg, P. J. B.„ Groede, P. V., Schoondijke, allen f 5.— of 5 da gen hecht.; A. P. P., IJzendijke f 2,.— of 2 d. .h.; J. J. B., Schoondijke f5.— of 5 aagen vechtenis; bij avond rijden met een fiets zonder achterlicht: A. L. G., Aardenburg f 1.— of 1 dag hechtenis; zich met een voertuig waarop art. 6 van het Motor- en Rijwielreglement van toepassing is, op een verharden we'g be vinden, terwijl niet voldaan is aan ge meld artikel. I. de S., Sluis f 10.— of 10 dagen hechtenis; rijaen terwijl de wielen niet van mod der en klei zijn ontdaan en door liet bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd een valsche naam opgeven: P. B. C., Watervliet (B.) f6.— en f 25.- of 6 en 25 nagen hechtenis; rijden met meer dan twee paarden voor een bespanning: V. H. M., K,nes- nelaere (B.) en V. A. H.. Knesselaere elk f3— of 3 dagen hechtenis; een tram op eenigerlei wijze in zijn loop belemmeren: C. M„ Knesselaere (BÓ f 12.of Ï2 d. h. straatschenderij: J. A. van H., Bres- kens f 15.of 15 d. h. zonoer vergunning met twee aaneen- gekoppelde voertuigen over een Rijks weg rijden: J. N. V., Sluis f6.of 6 dagen hechtenis; vlsscben zonder vergunning: A. J. R.; Breskens f 3 of 3 d. h, dronkenschap C. B. T.. Breskens en J. J. D., Scnoondijke ieder f 10.— of 10 dagen hechtenis; met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken: C. S., IJzendijke f3.— of 3 d. by; buiten noodzaak links houden- F. C. du R., Dordrecnt f3.— of 3 cl. h.; met een motorrijtuig rijden zonder spiegel voorzien: W. J. de V., Nieuwdorp f2— of 2 dagen hechtenis; een voertuig op den weg laten staan zonder toezicht J. D., Zuidzande f9. of 9 dagen hechtenis; binnenvisscherij uitoefenen zonder gel dige ajue en visschen in een water zon der schriftelijke vergunning: J. W., Aar- dennurg f5.— of 5 d. h. met verbeurd verklaring vischtuig; E. H. de W., Aar denburg f 5— of 1 w. tuchtschool; rijden met meer dau twee paarden voor een bespanning P. H.„ Watervliet (B.) en J. C. van de V., IJzendijke f 3.— of 3 aagen hechtenis; niet zorgen nat een op den open baren weg geplaatst voorwerp behjoor- lijk veriic it en van de gebruikelijke tee kenen voorzien is: Z. C. B., Oostburg f4— of 4 dagen aechtenis; een valschen naam opgeven: C. S.} Watervliet (B.) f 25.of 50 d. h.; zic.i met klemmen in het veld be vinden .1. den IJ.. Waterlandkeirkje 2 maal f6.— of 2 maal 6 d. h'. met verbeurd verklaring der in 'beslag genomen klem men; overtreding leerplichtwet: J. van II., Biervliet f3.of 3 d. h.A. J. de M„ Breskens f 10.— of 10 d. h-; C. S.. Groede f4— of 4 d. In; J. du F., Biervliet f 2— of 2 d. h,-; invoer van vuurwapenen zonder dat zulks gedekt is d|>or een consent van invoer: A. Q., Breskens f 10.— of 10 d. h. met verbeurdverklaring van de in- beslag genomen loop jachtpatronen en flobertkogeeis vee vervoeren binnen een bepaald ge deelte van htet Rijk: M. M. van de V., St. Laureijns f 50.— of 50 d. fy.; overtreding motor- en rijwie.lwet: H. D„ Brugge (B.) f4.— of 4 d. hf„ zonder vergunning sterken drank in het klein verkoopen: P. van V.. Schpon- ciijke f50— of 50 dagen hechtenis; visch van kleinere afmetingen dan bepaaïfcl is in den algemeen-en maat' regel van het bestuur bedoeld in art 13 der Vipscherijwet vervoeren: M. J. VWaterlandkerkje 3 maal f 0 50 of 3 maal 1. dag' hechtenis; met een motorrijtuig rijden zonder zichtbaar nummer en letterA. van door RICHA.RD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. 24). r „Waaraan heb ik het genoegen te danken?' vroeg Talbot beleefd, maar een weinig koel. Deze woorden en zijn geheele manier van doen schenen de verbazing der be zoekster te aoen toenemen. „Ik ik moet u mijn excuses ma ken. maar het is zeker een vergissing van mijn uant. „Een vergissing? Hoezoo?' „Ik hoorde, dat er hier een mijn heer Percival Talbot logeerde, dien heer wilde ik een bezoek brengen. De kell- ner heeft mij hier binnen gelaten, maar het was zeker een verkeerde kamer Talbot verplaatste de sigaar in zijn mond. Hij keek toen de dame aan als of hij haar geheel doorzien of door gronden wou." „Wenschte u Percival Talbot te spre ken „Ja, ik hoorde dat h,ij hier in dit hotel logeerde, dat h|ij de vreeselijke der H., Eede f 10.— of 10 dagen hecht.; zonder vergunning visschen in de Zeeuwsche stroomein terwijl nog geen twee jaren zijn verloopen sedert een vroegere schuldigverklaring van denzelf den persoon: I. R.,, Breskens f 6— of 2 weken tuchtschool; met een vierwielig motorrijtuig rijden zonder rijbewijs: J. 14. M., IJzendijke f 25— of 25 dagen hechtenis met een motorrijtuig rijden zonder voldoende signalen te geven: I. P. S„ Oostburg f 8.of 8 dagen hechtenis; in Zeeuwsch-Vlaanderen op een kunst weg met een vierwielig voertuig rijden terwijl zulks wegens invallend dooiweer tijdelijk is verboden: J. D. Du Hoofd plaat f 15 of 1 5 d. h.: S. de K„ Bier vliet f2— of 2 d. h.; D. D. Hoofdplaat f 12— of 12 dagen hechtenis; met een motorrijtuig de linkerzijde van den weg' houden zonder noodzaak: E. F. H., Oostburg, vrijspraak'. bij hipt rijden zonder richting aan te gevenA. 'de K., Aardenburg f 7.— of 7 dagen aechtenis; overtreding art. 437 W. v. S..- P. F. de .JK, Watervliet f 8of 8 d. h^; overtreding IJkwet: K. B., Oostburg f 1 of 1 dag hechtenis; zonder vergunning op een Rijksweg laten staan van steenen: E. V., Eede f4— of 4 d. h[ i'n de zitting van 12 dezer is vrij gesproken van overtreding van art. 54 der jachtwet D L., te Zuidzande. In een slagerij te Roosendaal werd een koe plotseling wild. Het dier rukte zich los en nam den slagersknecht tot driemaal toe op de horens. De slager kon zijn knecht gelukkig in veiligheid stellen. De koe werd daarna doodge schoten. Zateraagnac.it is ingebroken in het kantoor van het filiaal van de bierbrou werij de Meiboom aan de Groenendaal te Rotteraam. De dieven hebben zich óf toegang verschpft door middel van valschp sleutels, óf zij zijn des middags al in het pand gekomen, toen de deur nog open stond, waarna zij zich dan verborgen zouden hebben. De brand kast neoben zij opengeboord en daarna verder open gescheurd. Uit de kast, wel ke van oud model is, is fond f 1000 gestolen. In November 1.1. is in Lisse een overval gepleegd op een 58-jarige we duwe. Bij haar werden ontvreemd een spaarbankboekje van de Haarlemsche Bank en van den Staat. De beide onver laten. die den overval pleegden, sloe gen de vrouw vier gaten in het hoofd. Onlangs moesten de beide verdachten voor dezen overval voor de Haarlem sche rechtbank terechtstaan, doch de zaak werd uitgesteld. Thans is, dror de Haarllemsche gemeentepolitie, naar hét „H.bldmeldt in een sloot nabij den Lisserdijk den lasch gevonden, waarin het ontvreemde medegenomen was. De tasch bevatte nog eenige gouden tien tjes en de spaarbankboekjes. Op de Liebergerlfeid te Hilversum is Zaterdagmiddag ongeveer 8000 ,M2, heide afgebrand, vermoedelijk door de schuld van enkele jongens. De brand weer heeft den brand met zand gp- bluscajt. Te Dussen kreeg Zaterdag de 25- jarige boomroeier R. een grooten zwa- ren boom, die te vroeg vieli, op hjet hoofd, tengevolge waarvan hij een ern stige hersenschudding kreeg waaraan hij eenige uren later overleed. Zaterdagmiddag is opi "net Vee- marktterrein tc Dtrechjt de arbeider- rangeerder F. uit Groningen bij hffet ran geeren met zijn beide beenen en den lin kerarm bekneld geraakt tusschen trein- deelen tengevolge waarvan hjj kort daar na is overleden. De doodgraver op het R. K. kerkhof te Amersfoort was bezig een kuil te graven. Op een gegeven oogenblik kwam hij zelf in den kuil terecht, terwijl deze zich met zand vulde. Hoe meer hij trachtte zich op te werken, hoe vaster de grond zich om hem sloot. Nadat hij eenige uren in deze benarde positie had doorgebracht, hoorde men gegil. Met vereende kracht werd de man bevrijd. Totaal uitgeput werd hij naar zijn wo ning gebracht. Gelukkig ondervond de man geen verdere nadeelige gevolgen. Enkele leden van den Duitschlen Rijksdag hebben naar beweerd wordt een voorstel ingediend, bepalende, dat zonder toestemming van de bevoeg de autoriteiten ,geen warenhuizen meer zullen mogen worden opgericht. Wolff meldt uit Oberdorff dat de raadselachtige verdwijning uit die ge meente van den 68-jarigen Xavier Zeil, is opgehelderd. De zoon van den onge lukkige, de 25-jarige Julius Zeil, heieft bekend, zijn vader te hebben vermoord al op- 18 Februari en achter de woning te hebben begraven. Het is aan de politie gebleken, dat deze bekentenis juist is geweest. De Brusselsche correspondent der N. R. Grt. meldt: Te Oostende was een taxi, waarin de dertigjarige Paul Green, kapitein van het Nederlandsche motorschip, Linquienda, uit Groningen, Maandagnacht bij zwa- ïen mist plaats had genomen, sedert dien verdwenen. Thans heeft mien den auto uit één der bassins opgehaald en later ook de lijken van den Nederlandschien zeeman en van den chauffeur uit Oosten de, Jeroom Boens, gevonden. Alles wijst er op, dat de chaufffeur door den mist misleid, in het water is gereden. Er is, naar Belga uit Parijs meldt, brand geweest in de sacristie van de Sacré Coeur op! Montmartre. De brand moet door kortsluiting zijn ontstian en de schade wordt op '150.000 frs ge schat. f Te Nice is Donderdag gravin Er- lach' gestorven; zij heeft den leeftijd van 106 jaar bereikt. Volgens de Exchange Telegrapm is cte oude dame tot het aller laatst van haar leven toe in het bezit van haar geestvermogens gebléven. Bij het opnemen van een film van de Italiaanschie ruiterij viel kolo nel Murari in volle galop van zijn paard, dat over hem heen rolde. De opnemende operateur draaide koelbloedig verder,, zooidat hier een waarlijk schokkend stuk je film verkregen werd. De kolonel werd met een zware her senschudding naar 't hospitaal gébracht. Belgische Wegen belasting. De A. N. W. B. schrijft: Reeds meermalen is er op gewezen van hoeveel belang het voor de Neder landsche automobilisten zou zijn, indien zij werden vrijgesteld van het betalen van wegenbelasting in België. Een zeer groote belemmering welke liet internationaal verkeer ondervindt door de bestaande „taxe de séjour" zou daardoor uit den weg worden geruimd en herhaaldelijk zijn dan ook al po gingen gedaan, ofn de vrijstelling van de Belgische wegenbelasting, welke de Belgische regeering verleden jaar, met toepassing van het beginsel van wedier- keerigheid, reeds aan de Engelschc au torijders verleende, ook voor Nederland sche automobilisten te verkrijgen. Met ingenomenheid zullen allen, die in de ontwikkeling van het internatio nale verkeer belang stellen thans ver nemen, üat die reeds lang gekoesterde wenscli eerlang in vervulling zal gaan. Het officieel orgaan van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, „De Kampioen", zal in zijn eerstvolgend num mer de mededeeling bevatten, dat de stappen, welke andermaal te Brussel zijn gedaan, betreffende het verkrijgen van vrijstelling an de Belgische wegenbelas ting voor Nederlandsche automobilisten, thans hoogstwaarschijnlijk spoedig tol een bevredigende oplossing zullen lei den. Tót ons genoegen kunnen wij hieraan nog toevoegen, dat, waar de Bel'gischle automobilisten in Nederland feeds van weggeld wordeni vrijgesteld, hpfc dei be< doeling schijnt te zijn, hetgeen door Ne derlandsche automobilisten sedert 1 Ja nuari 1929 aan Belgisch weggeld is be taald, na het in werking treden van de nieuwe bepaling te doen restitueeren. tl®isdel, Nijverheid es ¥issch<m mm. (Ingez. Med.) In de Zaterdag j.l. gehouden jaar- 'tijksclie vergadering van aandeelhouders in de N.V. „de Middelburgsclie Courant werden de balans en dc winst- en verlies rekening goedgekeurd. Als hoofdcommissaris werd herkozen de heer J. C. Blaupot ten Cate en als adviseerend commissaris de heer Mr. F. J. Sprenger. -o- N. V. Izaak Baasson Zo n e u's Ban k. In de Zaterdag j.l. gehouden Algem. Vergadering van aandeelhouders van Izaak Boasson Zonen's Bank alhier werden de Balans en de Winst- en Ver liesrekening almede de voorgestelde win;stverdee'ling goedgekeurd. Blijken,s het uitgebrachte verslag over het boekjaar 1928 bedraagt de brutowinst f 192.325.161/2, waarvan f46.979.76 aan provisie en f 55.114.20 aan interest, bene vens f 231.20Va onverdeeld winstsaldo 1927. Ter verdeeling overeenkomstig de statuten resteert een saldowinst van f 63.211.601/3. Nadat op gebouwen f 5000.-— is afge- (Ingez. Med.) schreven en voor belasting etc. f 4500.— is gereserveerd, resteert een zuivéré winst van f 53.711.60V2. waarvan een di vidend van 8 pet. wordt uitgekeerd (vo rig jaar 71/2 pet.), terwijll een, bedrag van f 3700— aan ae reserve wordt toege voegd, welke alsdan f 50,000 bedraagt Het dividendbewijs No. 21 is betaalbaar met f 80.—. Tot adjunct-directeur werd benoemd de beer D. Loois alhier, reeds vele jaren als algemeen procuratiehouder bij de vennootschap werkzaam. N.V. Walchersche fruit tee It M ij. te Middelburg. In de Zaterdag alhier gehouden ver gadering van aandeelhouders der N.V. Walchersche Fruitleeltmaatschappij werd tot commissaris gekozen de heer A. van der Have te Kapelle. Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opgeao- men weltelijksche openbaarmakingen ia- zake het Handelsregister, ontleenen we betreffende Zeeland de volgende ®pga- ven Wijzigingen: W. N.-Brabant (Breda). F. W. Leenaars, "Bergen op Zoom, Steenbergschestr. 44, slager. Fil. geves tigd te Oud-Vossemeer. aardbeving in Messina bijgewoond had en daar hij een heel goede, oude vriend van mij is, wou ik hem even felici- teeren; ik wist wel zeker, dat hij mij gaarne ontvangen zou „Ik vrees, dat 't een andere Percival Tauoot is dien u bedoelt „Een andere? Heet u dan ook Tal bot Percival Talbot? „Ja, ofschoon ik niet de eer heb die heel ouae vriend van u te zijnHij liep naar de deur en .draalde aan tien knop. Het spijt mij zeer voor u; hel moet heel onaangenaam voor u zijn een vreemdeling voor u te zien, terwijl u verwacht 'haa een oud vriend te ontmoe ten." Hij deed de deur open. „Het spijt mij, dat u zich de moeite gegeven hpeft". „Neem mij niet kwalijk, mijnheer Tal bot, maar één oogenblikje. Is u soms iamilie van mijn man Percival Talbot? Hij woont in Cornwallis. Hij heeft onlangs een aanzienlijk vermogen geërid van zijn oom en hij was in Mes sina. Dat u precies denzelfden naam araagt is zulk een groote toevalligheid, oat u tmisschien iets van den ander weet". „Alweder een teleurstelling. Ik ben de eenige persoon oie mijn naam draagt dien ik Ken. Ik kan slechts herhalen hoe 't mij voor u spijt". Het had den schijn of 't haast tegen haar bedoeling was, dat zij de kamer werd uitgelaten, met een beleefde bui ging van zijn kant. Hij glimlachte toen hij de deur dicut deed. En hij bleef een oogenblik op1 dezelfde plek staan met !z ijn hand op den deurknop alsof hij luisterde. „Zij is weg; ik zou wel eens willen we ten wie ze is. Ik had haar naam moeten vragen, maar dat had misschien tot een discussie geleid, waar ik liever niet in kom .Ik ben bang, dat ik wel meer van die soort ontmoetingen zal hebben en dan kom ik er misschien niet zoo gemakkelijk af. Ik dien een goed be raamd plan op te maken". loen ae bezoekster zich naar den uitgang van 't hotel begaf, wisselde zij eep paar woorden in vloeiend Italiaansch met oen portier. „Heb ik goea van u begrepen, dat mijnheer Talbot igisteravond uit Messi na is gekomen?" De man knikte toe stemmend. „Reeft hij de vreemdelingen- lijst igeteekend?" De man keek het register 11a. Ja, daar stond de naam met flinke,- groote letters geschreven; het was of hij met 't eind van den penhouder geschreven had en niet onderaan. „Percival Talbot, Londen." „Hij heeft niet opgegeven in welk ho tel hij te Messina gelogeerd heeft?" „Hij heelt ons geen andere aandui ding gegeven, signora". Zij ging de straat op. Toen zij den hoek omdraaide liep daar een beer heen en weaer met een sigaar in den mond en zwaaiende met een wandelstok met zilveren Knop. Hij was een man die zeer met zichzelf scheen ingenomen te zijn en hij zag' er ook niet kwaad uit als men hem onbevooroordeeld aan zag. Hij was van gemiddelde lengte keurig gekleed en toen hij zijn sigaar uit den mond nam, zag men een grooten diamant aan zijn pink schitteren. Hij en de dame waren zeker goede kennissen Ofschoon pij op haar scheen te wach ten, was hij toch verbaasd haar zoo spoedig te zien verschijnen. „Wat is er gebeurd?" vroeg hij. „Ik had niet geaacat dat u zoo spoedig terug zou komen. Was hij niet tnuis? H aacht, dat zij gezegd hadden van wel" „Sam, er is iets niet in den h'aak. „Wat ter wereld beduidt dat?" „Het was onze Talbot niet." „Wat meen je? Onze Talbot niet? „hij lijkt evenmin pp hem als jij." „Maar zijn naam is Taloot Percival Talbot, en hij komt van Messina." „Dat is alles waar, maar hij is onze Percival Talbto niet". De Burgemeester en Wethouders van Middelburg doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van 27 Februari 1929 is vastgesteld de volgende verordening Wijziging van de Verordening op de keuring van Waren. Artikel 1. I. a II. artikel 1 sub a wordt gelezen ,,het ten verkoop of ter aflevering in voorraad hebben", b, in artikel 1 sub h wordt tusschen „kooplieden" en „winkeliers" inge voegd het woord „melkveehouders", aan artikel 4 wordt toegevoegd een 2e lid, luidende „Het is verboden met betrekking tot waren iets te doen of na te laten in strijd met de voorschriften krach tens de Warenwet 1919, Stbl. no. 581, met uitzondering van artikel 16 dezer Wet". Zijnde deze verordening door de Ge deputeerde Staten van Zeeland bij be sluit van 8 Maart 1929, no. 163, 3e afd. goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15 Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter, M. VAN DER VEUR, Secretaris. HERHALINGSOEFENINGEN. De Burgemeester van Middelburg roept de in het verlofgangersregister de zer gemeente ingeschreven verlofganger, hieronder vermeld, bij dezen op om in 1929, voor het achter zijn naam aange geven tijdvak, krachtens art 31, eerste lid, in verband met artikel 33 der Dienst plichtwet (Staatsblad 1922, no. 43), voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen ADRIANUS VAN DER STEL, lich ting 1924, 14e Regiment Infanterie, lie Bataljon 4e Compagnie, van 521 Sep tember 1929 te Breda. Middelburg, 14 Maart 1929. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. „Ach kom, wat een- gekheid; ze hebben je "voor den gek gehouden." „Dat mag zoo wezen, maar "ik begrijp niet hoe. Laten wij bier niet blijvten slaan; iedereen let op ons. Laten wij ■dborloopen." Zij liepen naast elkaar de straat af; heel langzaam- „Het is zeker een heel vreemd geval- Is hel aan dezen Talbot gevraagd of htf nog een ander kent van dien naam, maar hij zegt van niet. Hejfc is een bedaarde man. Hij had mij de kam;er uitgelaten ■voor ik er opi bedacht was'. Ik was zoo verbaasd toen ik zag dat hij' hét niet was, dat ik niets deed dan hem aansta ren." „Ik ze gje, dat je voor den gek gehou den bent; heit is een slimmerik, die mijn heer Talbot. Het is een vanl die blanke lummels, waarvan je nooit weet hoe je het met ze hebt. Een listigs vent!" De man lachte maar het was geen; vroolijke lach. „Het is een spelletje, dat hij met ons speelt slim net als hij zelf is. als ik er aan drenk! of" Hij "spuwde op de straat, alsof dat de eenige manier was waarop hij zijn gevoelens kon uit drukken. JW«rit v«rv#lfd). per I van cent.l KJ grool ?$D 1 nitbe Ac gen Be ons BureJ iwa K D« (hoofd| Febr. f 37.4(1 Hei f óver 'f j We brengt I 1929 maant Grond Pers. Ink. b Verm. Div. Inv. ri Stat. r| Geslacf Zout iWijn Gedisfe Bier Suiker Tabak Goud, Zege Ir. Regis, Jr Succ Domeii Loodsg De ningsï- opbren| drag v D© genton opbrei; (90 pn 1 Naaa gingen band heid or didaten iStaatsp ting v. ouder liefee I DE B LAST De ol te Brn In re dat kt verse he ring m aainfeid stellen Nederl; depark is va© ook Ml beke®d In -ex dent va mans v ment 11 fiter» }®l|

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6