BIJVOEGSEL De Plaatsvervanger. Woensdag 13 Maart~1929 No. 61 EEN NIEUW MELKBESLUIT. FEUILLETON door marsh. HET HONDERDJARIG BESTAAN VAN DE BRANDWAARBORGMAAT SCHAPPIJ VOOR ZEELAND TE MIDDELBURG. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FA BRIEKEN VOOR ZEEUWSCH-VLAAN DEREN TE TERNEUZEN. (Wordt vervolgd). VAM DB In Staatsbl. 43 is afgekondigd het Kon. Best. van 8 Februari j.l. tot vaststelling van een nieuw Melkbesluit, waardoor 't thans vigeerend besluit, 'h|a]jwtelk dateert van 23 Juni 1925 (belangrijk aangevuld bij Kon. Besluit van 4 Augustus 1926) in zijn geheel komt te vervallen. Aangezien in het jongste Kon. Besl. geen dajtfum van inwerkingtreding wordt genoemd, worat het dus van kracht 20 dagen na de afkonaiging in het Staaltfhlaid, in dit geval 18 Maart. De oelanghe'bbendlen dienen er wél rekening mede te houden, dat melt in gang van dien datum dus ook /alle oude vervoer-vergunningen (de voormalige ge leibiljetten, welke bij de wijziging van 1926 de nenaming „vergunningen" ver kregen) vervallen zijn. In vemand hiermede verdient vooral aandacht art. 29 sub 2 van het nieuwe besluit, waarbij bepaald is, dat bedoel de vergunningen worden uitgereikt in gemeenten waar B. en W. zulks noor dig oordeelen, indien het bedrjjf van den -melkverkooper voldoet aan de eischen, in art. 31 gesteld. Dit is een zeer Belangrijke aanvulling van de oude bepaling. Tot nu toe moesten de gemeentebesturen een vervoerverguin- ning voor melk afgeven aan ieder, die een juiste schriftelijke opgave deed van de ligging van het perceel en de per ceelsgedeelten, waarin het bedrijf zou worden uitgeoefend. Voortaan moeit de aanvrager eerst zorg dragen, dat zijn be drijf voldoet aan de gestelde eischen welke er in het nieuwe besluit niet mil der op zijn geworden. W aar aan de lokalitei ten moeten voldoen. Opgemerkt dient hierbij nog, dat, af gescheiden van de vraag, of in een be paalde gemeente door B. en W. het stelsel van vervoervergunningen noodig wordt geoordeeld de melkverkoopers in die ge meente toch in ieder geval voor hunne hedrijfslokaliteiten moei pen voldoen aan de. in art. 31 van het nieuwe besluit igestelde eischen, welke, zooals uit heft1 •navolgende zal blijken, belangrijk ver scherpt z'ijn. Het voorschrift, dat een melkbedr.ijf niet mag worden uitgeoefend in een woon-, slaap- of ziekenkamer, is aan gevuld met de bepaling, dat de bedrijfs ruimte ook niet diensit mag doen als keuken, gang, portaal of hal, en van dergelijke ruimten gescheiden behoort te zijn. De bepaling, dat de zoldering van een lokaliteit als voren bedoeld, stofdicht moet zijn, is uitgebreid met het voor schrift, dat de bedrijfsruimte tobt uitzondering van winkels voorzien most zijn van zoodanige harde en effen vloeren, dat bodemverontreiniging voorkomen wordt Ook de bepaling betreffende lucht en licht is scherper omlijnd. Thans is voor geschreven, dat de lokaliteitien, waar melk in voorraad wordt gehouden of ver handeld wordt, in rec.ntsfcreeksche verbin ding moeten staan met de buitenlucht, en door daglicht behoorlijk verlicht moelt|en zijn. Hiervan zijn uitgezonderd de ruim ten, waarin uitsluitend de melk wordt gekoeld of koel wordt gehouden. Een belangrijke datum. Van zeer veel belang is ook t bepaalde in art. 31 sub- c, waarb-ij wordt gezegd, dat degenen, die vóór 1 Juni 1929 van B. en W. hunner gemfeente, géén vrij stelling hekomen hebben, in hunne lo kaliteiten geen andere waren of arftjikelein in voorraad mogen hebben, dan die welke in genoemd artikel nader z^jn aan geduid. Hierbij is vooral van belang het artikfel vleeschwaren. In hjpnderden kleinere za ken vooral in provincieplaatsen wor den in de z.g. ..melkzaken'', ook vleesch- weren verkocht. Wie vóór 1 Juni e.k. niet in het nezit is van de, door 'B. en W. eventueel te verieenen ontheffing van de oovengenoemde verbodsbepaling, zal een dergelijke ontheffing niet meer kun nen oekomen, m.a.w. zal dus geene vleeschwaren of andere artikelen, niet met name genoemd in art. 31 sub c, (meer mogen verkoopen. Het lijstje van ar'fikelen, welke wél verkocht mogen worden in een zaak waar melk en (of) melkproducten ver handeld worden, is in liet nieuwe besluit eenigszins uitgebreid. De in de hier vol gende opgave gemelde artikelen wenden bij de plaats gehad hebbende wijziging van het Melkbesluit toegevoegd aan de (hans ten verkoop toegelaten artikelen: Boter, margarine, kaas, eieren, brood, verpakte koek, beschuit, consumptie-ijs, koekjes in blik of glas verpakt, vetten en oliën, welke in luchtdicht gesloten ver pakking worden bewaard, cacao, choco lade koffie, thee, suiker en zout. sluit njet meer gesprokén van „reuk" der melk maar is dit woord overal, waar noodig. vervangen door het woord „geur". Tenslotte zij vermeld, dat, in verband met een arrest van den Hoogen Raad het wenschelijk is gebleken, iin een afzonder lijk artikel (14( te bepalen, dat „melk en-of melkproducten en de als zoodanig aangeduide waar, moeten zijn deugdelijk van samenstelling en verkeèren in deug- delijken toestand". 20™ elsch d0°r M' G' de W' I lotseling keerde zij zcjq oin Van de verschansing en keek hem aan. Zij stond vlak voor hem met opgericht hoofd. „Ik weet niet of wij beiden stapelgek zijn - wal er daar ginds onls ge. beurd is was voldoende om eek te worden; vanavond zal ik u dit zeggen en dit alleen: ik wil graag tien pond va» u leenen." Hij nam een .paar van do b-anknojen die hij in de hand had en reikte ze haar toe „Twee van 5 pond; nu begint u mii te helpen". Zij lachte; dat geluid was zoo verras send, zoo welluidend en klonk zoo echt, dat die echte vreugde, die er uit klonk hem ook deed lachen. „Mooi zoo! Dus u kunt lachen, 't Is nog niet lang geleden dat ik twijfelde of U ooit w«er zou lach»»-; daar was ik aoo Voor nieuwe zaken nieuwe eischen. Geheel nieuw zijn in het thans Af schenen besluit de eischen, waaraan een nielkbedrijf moet voldoen, dat wordt op gericht, overgenomen of verplaatst. Eerstens zullen dergelijke zaken moe ten voldoen aan de eischen, welke aan de bestaande bedrijven werden gesteld, maar bovendien gelden voor de eerstbedoelde de volgende voorschriften: De aanvrager móet voor zijn bedrijf de beschikking -hebben over een winkel (welke zich bevindt aan de zijde, van clen openharen weg), waarvan de vloerop pervlakte niet kleiner is dan 10 vierk. 3V1. en de hoogte op eenige plaats in den winkel niet minder bedraagt dan 2(4 M. welke winkel voor geen andere doelein den mag worden gebruikt, dan waar voor vergunning is verleend. Door B. en W. der gemeente, waarin de melk wordt verkocht, afgeleverd of rondgevent, kan onder het stellen van voorwaarden aan ten hoogste 3 melkvor- kooper-s het recht worden toegekend, te zamen de beschikking te hebben over slechts éénen winkel. In het bedrijf moet een doelmatige in richting zijn om de melk koel te houden. Met uitzondering van deuren en ramen, zullen de wanden der lokaliteiten, waar in liet bedrijf wordt uitgeoefend, van steen moéten zijn. De gezamenlijke raam- oppervlakte zal niet minder dan een- achtste der vloeropipervlakte mogen- be dragen. De vloer zal niet minder dan 2i/2 M. beneden de straathoogte vóór bet perceel mogen liggen en niet méér dan 11/2 M. daarboven. Het bovenblad van de toonbank moet zijn vervaardigd v-ain een materiaal, dat geen vocht doorlaat of opneemt. Wij wijzen er op. Sat de laatsgenoemde voorschriften uitsluitend betreffen de melkbedrijven welke nieuw worden op gericht, overgenomen of verplaatst. Indien een dergelijk bedrijf voldoet aan de gestelde eischen. wordt door of na mens den burgemeester der betroKken gemeente een schriftelijke verklaring daaromtrent afgegeven, welke -aan de met de handhaving der Warenwet belaste ambtenaren, op liunne eerste aanvraag moet worden overgelegd. Vermelden wij nu ook nog eenige wij zigingen van meer algemeene strekking Zoo wordt in art. 1, bij Üe ornschrij ving van hetgeen in dit besluit verstaan wordt onder „melkproducten", thans niet alleen meer gesproken van „alle uit melk verkregen vloeibare producten", doch ook van „met mellc verkregen mengsels". Voorts is in liet nieuwe art. 2 een definitie gegeven van belgeen melk is nl. „liet afscheidingsproduct van de zog- klier". In bovengenoemd artikel werd onder g aangegeven, welke sporen vuil, melk bij filtratie door watten en neteldoek mag achterlaten. Thans is daaraan nog toege voegd, dat een halve liter of geringere hoeveelheid melk, bij staan gedurende een uur of korter, niet meer dan geringe sporen vuil mag afzetten. Zeer lei-echt wordt in het nieuwe be hang voor. En nu zie ik dat dit niet noodig was." Zij wierp heL hoofd in- den nek; er was iets kinderlijks in dat gebaar. „U is totaal krankzinnig! Of ik Be gin iets te vermoeden. Ik zou heusch wel eens weten of u alie meisjes die u ontmoet als u ze twaalf uur geleden voor 't eerst gezien hebt veirtelt dat 11 van het eerste oogenblik af aan verliefd op ze geweest is. Hij stond met de handen in zijn jaszak ken en schudde 't hp-ofd, terwijl (hij haar ondeugend aanzag. „Denkt -U dat?' „Ik zeg, aat ik 't mij begint! af te vragen' „En ik zeg aat u 'maar niet verder moet gaan dan beginnen, omdat u al een heel slecite beoordeelaarster is van de (mannelijke natuur, wanneer u mij voor zoo.iemand houdt, na alles wat wij samen hebben doorgemaakt.'" „Ik zeg u vanavond niet wat ik van u denk. We zijn dicht bij Napels; ik heb tien pond van u ontvangen. Daï is volaocnde om logies te betalen in een net hotel; er blijft nog genoeg van over om morgenochtend een paar noodzakelijke kl**din4)ttukk«n t» koop*». I» w«lk bo- De bovenzaal van de Sociëteit St. Jo ris hlad gisterenmiddag een feestelijk aan zien, toen aldaar de bijeenkomst plaats had ter viering van het 100-jarig bestaan der O.B:.W.M. Niet alleen de palmen enz., d-och ook de bloemstukken die waren toegezon den, verhoogden die gezelligheid. Er wa-'- ren er van de firma J. A. Tak en Co-., Izaak Boasson en Zonen's Bank, van de hoeren J. Baljeu, J. Pelle Wzn. en H. Pag ter. Nadat de voorzitter van commissaris sen, de heer m r. H. E. Lantsheer zijn reeds gemeld historisch overzicht had gegeven, richtte hij zich tot den di recteur, voor wien het in de eerste .pljaats een feestdag was, te meer waar hij een lid der familie de Wijs is. Spr. roemde in hem zijn stiptheid, zijn eerlijkheid en niet het minst zijn eenvoud. Spr. wensch- te den heer de Wijs hartelijk geluk. Zich tot de drie leden rail het personeel wendende, brengt hij ook dezen dank voor hun werk voor de maatschap-pij onder aanbieding van een souvenir. Ook de oorrespondenten heeft men efn sou venir willen aanbieden en wel een inkt pot met zilveren deksel, waarop gegra roerei ..O B, W. M. 12 Maart 1829!- 1929". Spr. hoopt, dat zij deze dikwijls mogen gebruiken voor het opgeven van nieuwe deelnemers. De rede van den voorzitter was meer malen d-oor applaus onderbroken. De heer J. E. d e W ij s, directeur, nam vervolgens het woord om ook zijnerzijds allen dank te brengen voor hunne tegen woordigheid. Spr. wijst op den aange nomen toon, die steeds in de vergade ringen met commissarissen heerscht en brengt hen dank toor hun nauwgezette behandeling der zaken. Bijzonderen dank brengt spr. voor de vriendelijke, woorden lot hem gericht, doch hij w-endelt daar van veel af op zijn medewerkers. Vooral ook de correspondenten dankt spr. voor hunne -aanwezigheid, vele hebben een groote reis moeten maken. Het is even bijzonder allen bij elkaar te zien als het 100-jarig bestaan zelf. Ook spr. noemt de namen van de heeren v. d. Bent die 54 jaar en Pelle, die 50 jaar werk zaam is. Laatstgenoemde zal wegens ouderdom den dienst gaan verlaten. Zo-o is ook de heer L. Scliote te 's-Graven polder 45 jaar werkzaam. Met liet noe men van deze namen wilt spr. niets te kort doen aan het werk der andexen Moge de maatschappij onder Hoogsten zegen gr-oeie en bloeie tot heil van d de el|ne uiers. Dank brengt spr. het personeel voor het aangeboden rookstel, en alle sclien kers van bloemen. Het is haast een te groote eer. De heer L. A. van derHarstbracht namens de. correspondenten dank voor de uilluoodiging. Dat een persoon 100 jaar wordt is bijzonder, maar dit is ook voor een maat schappij het geval, en daarom verheugen coiTesp-ondenten zich dezen dag over den grooten uitbouw der Maatschap-pij. Zij is geworden tot een Zeeuwsche instel ling, die trots op haar verleden kan te rug zien. De correspondenten voelen een groot contact met den directeur. Deze heeft steeds zoo gewerkt, dat geen pro cessen noodig bleken, dank zij zijn groote kennis van het verzekeringswezen, waar door alle gaarne bij hern om raad komen Namens correspondenten biedt spr voor liet kantoor een fraaie nieuwe pen dule aan en aan den directeur persoon lijk een fraaie mand bloemen. Waar men hier bijeen is voor het jubileum van een tel wou u logeeren?" „Hoe kan ik dat zeggen, ik weet nielks van ae hotels te Napels. Absoluut niets. Ik zou graag in 't zelfde hotel Logeeren als u, aat is het eenige". „Daar hen ik absoluut niets Ijegpn." „Dan zult u mij morgen misschien permitteeren dit gesprek voort te zetten waar wij nu gebleven zijn." Zij keek hem met een grappig glim lachje' aan. „Wij zullen morgen zien wat er dan weer gebeifrt". De aankomst van de „Bella Jones" in de haven van Napels werd klaarblij kelijk als een merkwaardige gebeurtenis beschouwd. Hoe laat 't ook was, een groot gedeelte van de inwoners was op de aanlegplaats vereenigd. Zoodra het schip dicht genoeg 'bij was, hoorde men luide roepen om inlichtingen te vragen. Het was naar het scheen bekend, dat het schip van Messina kwam. De een vroeg of er vrienden van hem aan (boord waren ,de ander informeerde naar familieleden, weer een ander vroeg of dit of dat gebouw was ingeisltlort. Het kostte mo-eiite van de boot af te komen. Mijnheer Talbot en topt jonge meisje mofsttn -door d« waai zinnig opgiwon- bröndwaarborgmaatschappij eindigt spr. mei het voorlezen van de passage uit Schiller's „Lied von der Kloeke". "De heer Lantsheer zegt hartelijk dank voor de Dendule, daar- de oude vrij wel versleten is en mede namens den directeur voor de hartelijke woorden. De heer J. Pelle Wzn. dankt voor de vriendelijke woorden tot hem gericht door den voorzitter en den directeur. De heer J. Baljeu, taxateur, is dank baar voor de ontvangen uitnoodiging Spr. heeft het meest samen gewerkt met den directeur en dit met dezen en miet het personeel op prettige wijze. Spr. hoopt, dat hij nog vele jaren met allen zal kunnen samenwerken en biedt zijn hartelijke gelukwenschen met het jubi leum aan. De heer M. J. van de Kreke spreekt mede namens de andere leden van het kantoorpersoneel, de heeren Meij- hoom en J. P. 0. de Wijs en biedt de beste gelukwenschen aan, de hoop uit sprekende allen nog vele jaren in het belang der maatschappij werkzaam zul len mogen zijn. Hierna verklaarde de voorzitter het officieele gedeelte van den middag gesloten. Men bleef echter nog eenigen lijd ge zellig hijeen en de maatschappij toonde zich een gulle gastvrouw. Alle aanwezi gen p-oseerden voor de lens. Men had nu tevens o.a. de gelegenheid naast de geschenken en bloemen ook de - nieuwere reclameplaat der maat schappij te bewonderen. Deze keurig uit gevoerde plaat is ontworpen door den heer E. P. D'huij te Amersfoort, vroe ger te Middelburg en geeft de maatschap pij - voorgesteld door een levensboom, die gouden vruchten draagt, daartoe in staat gesteld d-oor zijn worteling in den Zeeuwschen bodem, die aangeduid wordt door de wapens van de hoofdplaatsen van elk der deelen, n.l. van Goes, Mid delburg, Terneuzen, Oostburg, Zierikzee, Wissekerke en Tholen. Tevens blijkt hier uit de onderlinge samenwerking. Achter den met vruchten beladen boom is ge symboliseerd 't alles vernietigende vuur tegen welks gevolgen men zich kan be schermen door aansluiting bij t'e O.B W. M. Ook mocht de belangstelling der aan wezigen trekken de jaargang 1829 der Midd. Crt. waarin o.a. de advertentie van oprichting der maatschappij in het nummer van 7 April is opgenomen. Het was ons een genoegen die te kunnen toonen en zijn erkentelijk voor de woor den van dank door den voorzitter daar voor lot ons gericht. III. Postverzending. Door den -heer Van Waestoerghe is er de aandacht op gevestigd, dat, toen tij dens ijsgang de postverzending via Bel gië geschiedde, een belangrijke p-ostzen ding u'il Holland enkele uren eerder in Hulst werd ontvangen dan in normale tij den Deze werd ontvangen bij het begin 'van den kantoortijd terwijl die in nor male lijden pas tegen het eind van den voormiddag komt. Hij vroeg steun aan izfjn poging bij het bestuur der posterijen -om dien lijdeiijken beteren toestand te bestendigen. Uit een mededeeling van den heer iNeeteson bleek dat ook te Sas van Gent een deel der postzendingen vroeger ar iriveerde dan thans weer lipt geval is. Aan liet Bureau werd opgedragen na der te informe-eren en, indien verbete ring mogelijk b-lijkt, daarop- aan te drin gen. De heer Risseeuw wees op den ruimen lijd die in W.-Z.-Vlaanderen verloopt lusschen ontvangst van de eerste en de Lweede postzendinig, hetgeen echter moet toegeschreven worden aan het tijdstip ivan aankomst der eerste treinen uit Hol '(and te Vlissingen. Te lef oonverkeer. Door den secretaris werden mededee Hingen gedaan omtrent de door 'liem bijgewoonde vergadering, belegd door den directeur-generaal der posterijen en telegrafie op j.l. Donderdag, inzake da den 'menigte- dringen; me» wilde hen met gewela naar een hotel orengen. En daar aangekomen weroen zij alweer met vra gen Bestormd. 1 Einaeiij'k kwamen zij lot het besef dal zij doodeiijk vermoeid waren. Het scheen een onmogelijkheid rustig eenig voedsel te gebruiken; hoe goed men topt ook bcdoelae: ze werden overstelpt mef belangstellende maar onwelkome atten ties. Ten lange leste werd het jonge meisje een slaapkamer aangewezen en ze was alleen. Men zou denken dat haar eerste werk zou wezen zich uitkleeden en in oed kruipen't scheen echter dat zij daar geen plan op had. Waar schijnlijk veel langer dan zij zelf wist, liep zij zoiiner ecnig teeken van vermoeie nis te geven haar kamer op en neer,, steeds heen en weer als eên wild dier gesloten in zijn kooi. Zij liet de ge beurtenissen van de vorige vier en twin tig uur sleeos weer de revue passeeren. Nu en dan scheen zij te vergeten dat zij alleen was en sprak zij hardop. Een 'volzin oor al herhaalde zij steeds weer- „Als het die Talbot van Monniksiand Ava-s', O, die gedachte alleen. Wat moet ik doen? Wat meet ik toch doen?" Dit laatslB» was vraag die zij zich -nieuwe plannen voor inrichting van hjet -telefonisch verkeer, door o-ver het ge- toeele land het bedrijf automatisch te 'maken, en dit te verdoelen in 22 dis tricten. Uit de uiteenzettingen is niet duidelijk (geworden, dat voor die technische wijzi gingen in het bedienen der telefoon het om adries ontvangen gesprekken-tarief noodzakelijk is. En toch zou bijv. een abonné te Terneuzen die meer dan twfee .gesprekken per dag voert meer moe- !te-n betalen- Besloten werd nader te kennen te geven, dat de Kamer van- oordeel blijft dat liet gesprekkentarief belemmerend zal werken op het gebruik van de tele foon en door haar voor het l-ocaal ver keer aan een vgst abonnement de voor keur wordt gegeven. Staatshulp' voor Z. Vlaanderen Door oen heer De Fe'ijter werd te sprake gebracht hetgeen door den Mi- bister van Binnenl. Z. en L. in züjn -me morie van antwoord op het verslag der •Eerste Kamer heeft geschrevten o-ver Z.- laanderen en hetgeen ten bate dier streek is verricht. De uitspraak die de Minister aaarin doet met betrekking tot Ihetgeen ten bate van Zeeuwsch-Vlaan- deren voor opheffing of vermindering 'der werkloosheidis verricht, is liem ■onbegrijpelijk. Met de adviezen van de PA.V. ciommissie, in meerderheid be staande uit mensclien van de theorie, kiamen we niet verder. Zij dringt aan op coöperatie voor de vlas-bewerkers. Spr. acht deze totaal onmogelijk, al "was het maar alleen wegens het groote verschil in kwaliteit van liet vlas. De door de P.A.V. voorgestane mechanisatie is ook 'onmogelijk. Deze wordt alleen toege past d-oor hen die met spinnerijen in verbinaing staan. Bovendien zou die me chanisatie aanleiding zijn voor grootere werkloosheid, in plaats dien te doen ver minderen. E11 wat den tuin-bouw betreft, indien hel buitenland niet trekt zijn de kan sen voor Z.-Vlaanderen ook niet gunstig. Aan de markten in het eigen land komt men wegens den verren afstand al niet vroegtijdig aan de markt, maar boven dien zijn de vervoerkosten, omdat wij er met den stoombootdienst tussch-en zit ten te duur ui-t om te kunnen concurree- ren. Dat boolvervoer zou daarom goed ikooper moeten worden. Hij zou wen- 'sclien dat de Kamer het Bureau uitnoo- digde aanknooping te zoeken -bij den minister, met verzoek nader omtrent het door hem aan de Eerste Kamer medege deelde te worden ingelicht en de wer kelijke toestanden onder het oog te bren gen. De heer Risseeuw deelt mede, dat ook in W. Z.-Vlaanderen een tuinbou,w-proef- veld zal worden aangelegd en dat de 'Minister.bij zijn bezoek aan W- Z.-Vlaan deren in het vorig jiaar er bij herhaling nadruk op logde, dat men hier zou te -vinden zijn voor eendrachtige samen werking. De heer de Feijler meent, dat uit d-e ■talrijke in deze streek bestaande coö peraties wel blijkt, dat men voor sa menwerking te vinden is, als 'de grond- islag daarvoor maar aanwezig is. De v'oorz. deelt met goedvinden der Kamer mede ,dat het Bureau bereid is in den door den heer De Feijter aange geven weg ee-n poging te dien- Pro-v Stoomboot. In antwoord op een vraag van den beer Catsman deelt de voorz. nnede, dat met betrekking tot de verschillende verzoeken, die door de Kam-er aangaan de den pro-v. stoombooldi-enst zijn gedaan nog geen beslissingen zijn ge'.'-allen, doch dat hij wel als vaststaand mag aannemen dat verlaging van tarieven voor vracht vervoer en gratis overtocht voor voer tuigen die voor 'het overbrengen van goe deren worden gebruikt, zal worden ver kregen. Concurrentie van ambtenaren. Naar aanleiding van een voorstel van -den heer Van 't Hoff -besloot de Kamer een verzoek, ,tot de regeering te richten om te voorkomen dat de middenstand nog langer concurrentie ondervindt van ambtenaren van <fen staal, die nandel- (drijven, en die door hun positie, zooiwei door hun ambtelijke aanraking met het zelf bemaal dei ij k deed, wel honderd maai, en zonder er ooit eenig antwoord op te kunnen geven. De heer Percival Talbot was ook al leen in zijn kamer, maar toonde ten minste uiterlijk meer zeifüedvvang; maar ook hij scieen geen haast te Imakeri met) naar nea gaan. Hij uitte niet veel meer dan zeer ailedaagsehe opmerkingen. „Ja, het is een gekke wereld en ik geloof, aal de -menschen nog 't geksfi van alles zijn". Hij oegon zich uit te kleeden begon met hetgeen bij in zijn zakken had. Eerslti een klein hoopje geld., goud en zilver, toen een aardig pakje Engelsehe Bank noten. Hij telde hot geld en scheen te vreden over het resultaat. „Er is nog heel wat over. Ik lipd nooit genacht, dat hij zooveel had kunnem overhouoen. Het is genoeg' om den over tocht naar Engeland te doen voor mij en voor juffrouw Kale Hallam. En daar ja dan kan ik die- millioeh in ontvangst nemen!"

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5