B IJ V O E G S E L De Plaatsvervanger. mm i Donderdag 7 Maart 1929 No. 56 UIT STAD EN PROVINCIE FEUILLETON RECHTZAKEN rstcu. *mP 'feit. Uit Vlissingen. In een uitvoerig antwoord op het schrijven van de 7 leden van deu ge meenteraad van Vlissingen, behoo- rende tot de V. D., de S. D. A. P, en de 8. P. aan het Bestuur van de stichting Vlissingsch Ziekenhuisfonds, waarin be zwaar werd gemaakt tegen den verkoop van grond van dit fonds aan Bethesda voor den bouw van een Ohr.-Ziekenhuis, zegt dat bestuur, dat het niet kan vol doen aan het verzoek den grond niet te verkoopen, doch te reserveeren voor Ge meen teziekenhui sbouw. Het bestuur zegt, dat het juist is, dat het zich bereid heeft verklaard aan Be thesda te verkoopen 1 H. A. grond voor 66 cent per vierk. M. en 1210 vierk. M. voor 53 cent per vierk. M. Het bestuur neemt er acte van dat ook adressanten toegeven het juridisch tot den verkoop bevoegd is, doch deelt niet de meening, dat het moreel daartoe niet gerechtigd zou. zijn, In 1920 werd zeker vooropgesteld, de verbetering van de gemeentelijke zieken zorg en met uitzondering van de R. K., die zich tot hun eigen ziekenhuis wensch- ten te beperken, schaarde nagenoeg de gehcele bevolking zich achter het zie kenhuis, van uTterst rechts tot uiterst links, zooals ook uit de samenstelling van het eerste comité bleek. Als de in 1921 door de stichting ge kochte grond door de gemeente was ge kocht, zou de raad ook dezen grond in optie aan Bethesda hebben gegeven. De plannen voor een gemeentezieken huis, ontworpen door de heeren Wort- man—Posthumus Meyes zijn door de slichting betaald, om de gemeentefinan- llön te ontlasten. Bij oprichting der Stichting, werd door de aanwijzing van den Burgemeester, den gemeentesecretaris en den gemeén- ie-onlvanger tot bestuurders zeer duide lijk aangetoond, hoe bijna alle deelen der Vlissingsche bevolking hadden bijgedra gen. Logisch acht het bestuur het, dat het nu het besluit van den raad tot richtsnoer neemt, voor zoover de belan gen der stichting dit toelaten. Temeer omdat voor drie goed geoutilleerde zie kenhuizen te "Vlissingen geen plaats is en men meende, dat voor afzonderlijken nieuwbouw van de gemeente onder deze nieuwe omstandigheden moest worden afgezien. Het bestuur heeft dan ook gemeend, nadat de raad besloten lieeft het ge meenteziekenhuisterrein af te staan, de plannen van Bethesda niet te mogen dwarsboomen en daardoor de uitvoering van liet besluit van den Raad onmogelijk te maken, Integendeel zich bereid te moe ten vérklaren haar een nog door haar gewenscht gedeelte van het terrein der stichting te verkoopen. Immers het Vlis singsch Ziekenhuisfonds, ontstaan uit den dringenden wensch om de ziekenhuis- verpleging te Vlissingen te verbeteren, mag het werk van „Bethesda" niet gaan bemoeilijken. Daarbij wijst het bestuur nog op het door den hoofdinspecteur der Volksgezondheid aan B. en W. ge richt advies, waarin ten sterkste werd aangedrongen om het verzoek van „Be thesda" in het belang van de zieken verpleging, in te willigen. De reden, welke werd aangevoerd om door RICHARD MARRIT Vrij maar hetBngelsch door O. M. G. de W. 10). Hij was juist voor het diner gekomen. Zijn vriend wachtte hem' op en had reeds een kamer voor hem besproken naast de zijne. Het doel van zijn onderzoe kingstocht was op 't oogenblik den heer Hallam op te sporen, maar voor hem was het even belangrijk te weten te komen, wat er met zijn vriend ge beurd was. De deur van het hotel stond open. Dien nacht was hel hem niet mogelijk geweest de deur open te krijgen; de ontzettende watervloed, die de aardbe ving volgde, was zeker sterker geweest dan hij. Hij zag menschen in 't gedeelte, dat vroeger de hal geweest was; som migen schenen onderzoekingstochten te doen op hun eigen houtje. Hij had reeds genoeg ondervinding om te weten, dal dieven profiteerden van de rampen van een eeriijk man. Overal liepen de dieven rond om naar buit om te zien; stellig waren ze daar in de hall ook aanwezig. Hy ging naar Dinnen- Zijn Engeisch spre kend* metgeze. trachtte hem tegen te S>ou*#c veriuauzvie, dat dit miet Vet den grond te behouden,, namelijk „als pand voor onderhandelingen", is niet steekhoudend, daar omtrent den aan bouw eu exploitatie vau een vleugel door de gemeente met het bestuur van „Bethesda" ernstige onderhandelingen door B. en W. hebben plaats gehad, wel ke echter op bezwaren van principieelen en practischen aa.rd van de zijde van „Bethesda'' zijn afgestuit. Als de grond niet werd afgestaan zou het ziekenhuis zijn gebouwd op'het terrein van „Levens lust" aan den Siingelweg en art. 5 der stichtingsacte zou dan op schromelijke wijze door het bestuur zijn verwaarloosd. Dit art. zegt,, dat het vermogen der stich ting door het bestuur op de meest doel matige en solide wijze moet worden be legd. In aansluiting met doel der stichting „'t bevorderen van het stichten, exploiteeren van een ziekenhuis te Vlissingen" zon het in strijd zijn met dit doel, indien de stichting haar terrein niet zou willen verkoopen aan de vereeniging „Bethesda" nu deze h< t doel, dat beoogd werd met de bestemming van het gemeentelijk ter rein, heeft overgenomen. Immers de wei de is pooit als §peculatieobject gekocht, maar alleen,, omdat zij aansloot aan het gemeentelijk ziekenhuisterrein, om ge deeltelijk te gebruiken en vooral voor eventueele later noodige uitbreiding. De stichting houdt nochtans haar vermogen volkomen in stand door den grond te verkoopen tegen den kostprijs, en de koopsom in solide effecten te beleggen. Waar de gemeenteraad als zijn oor deel heeft uitgesproken;, dat hij in af- zienbaren tijd den bouw van een groot ziekenhuis niet mogelijk acht,, meent het bestuur met den verkoop 'van een ge deelte van het terrein der stichting aan „Bethesda" haar doel het best te diepen. 0 Uit Walcheren Dinsdagmiddag heeft op een smal ge deelte van den weg Biggekerke—Koude- kerke een aanrijding plaats gehad lus- schen een boerenwagen en een baklcersc auto. Beiae voertuigen bekwamen schade, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De gemeenteraad van Biggeker ke kwamgistermorgen in voltallige zit ting bijeen. Verbetering weg r- Middel bur g—W e s t k a p e 11 e. De voorzitter geeft een breedvoerig overzicht eu zet uiteen, wat het plan volgens deskundigen zal kosten. De gemeenten behoeven .op te bren gen T 140.000; van Middelburg en Pol der Walcheren is dan gerekend op f 14.000.-. Door de gevormde commissie is voor een en ander dikwijls vergaderd, ook enkele malen met Ged. Staten, die ook zooveel medewerken. Toen alles in kaart gebracht en de kosten berekend waren en van Ged. Stalen de toezegging was verkregen van 75 pet. der aanlegkosten ad f 617.000, kwam het moeilijkste punt voer de Commissie, namelijk de ver deeling oer kosten. Het bleek dat de commissie op oat punt niet eenstem mig was, en een tweetal vergaderingen met afgevaardigden van Ged. Staten wer den er aan gewijd zonder resultaat. Do voorstellen liepen sterk uiteen. De eer, partijen lot overeenstemming te hebben gebracht, komt toe aan den Commis saris der Koningin, die met de vier bur gemeesters een conferentie had. Alle in- geaienae voorstelleln heef deze echler terzijde gelegd. De voorzitter legt daarop zijn eigen gedetailleera plan over en licht dit in den breeae toe. De verdeeling, zooals die ouaer de leiding van den Commis saris tct stand kwam, en uiterst weinig afwijkt van zijn voorstel, wordt door helm met cijfers toegelicht. Hij kan dit veerste. dan ook met animo verdedigen. Vervolgens geeft de voorzitter een overzicht, boe groot de meerdere uitga ven zuilen zijn, vergeleken met thans voor de verschillende gemeenten. Big gekerke moet voor zijn rekening nemen de annuïteitsrente van f 23.000.— en Pension Bianchi was. Hij duwde hem opzij en ging toch. Zoodra hij binnen het overgebleven stuk van het hotel was en voordat hij tijd gehad had om zich heen te kijken, werd hij aangespro ken in 't Engcisch. Een ruwe taal, maar gema-kkeiijk Engelsch. „Zoo, ouwe jongen, beu je er door ge komen Mooi zoo Laat ik je eens aan kijken, man P Ik heb altijd wel gezegd, dat je niet verdrinken zou je bent ge boren om iets groots uit te voeren. Geef mij je hand. We zijn dus allebei levend. En waar is de jongen De spreker was een kolossale zware man met rood haar, een rood gezicht en roode bakkebaarden, alle drie verschil lend van kleur. Hij had een pak aan van geruite wollen stof, hetgeen hem er zeer opvallend deed uitzien. Een zoogenaamd diamanten speld versierde zijn roode das, weer een ander nuance rood, terwijl een bosje met allerlei kleinigheden aan een dikke gouden ketting hing van den eenen vestzak naar den andere. Talbot's hou ding tegenover den man gaf den indruk, dat de vreemdeling veel meer verrukt was hem te ontmoeten dan hij. Zijn toon was zeer gereserveerd; in tegenstelling met de uitbundigheid van den ander hij zei zoo weinig mogelijk. „Ik wist niet, mijnheer Tarrell, dat u zooveel belang stelde in mijn lot. Hoe is u hier gekomen „Te - eee Meteriieet. fee* aet*o4*pi*, moet voor onderhoud aan de provincie hetaien f 120.— per jaar, en is dan ook van verdere kosten af. De onderhouds kosten Komen voor rekening van hel Wegenfonds en de provincie, terwiji de gemeente de rente van het kapitaai voor tolafkoop moet dei-ren, daar zij1 van 'dit kapitaal afstand moet doen. De voor zitter wijst er op, dat een oppervlakkig bezien der cijfers misieidend werkt en den schijn wekt, dat de eene gemeente veel meer bijdraagt dan de andere. Af stand van het kapitaal en thans eischend onderhoud zijn op do bijdrage van groo- ten invloed en voor Biggekerke zeer ongunstig. Hoewel de kapitalen, welke van de andere gemeenten worden ge vraagd, hooger zijn, betaalt onze ge meente in werkelijkheid ongeveer even veei als Zoutelande, Westkapelle en Koudekerke hetaien wat meer Spr. komt tot de conclusie dat het de gemeente geid zal kosten, maar gezien den tegenwoordigen toestand van den weg moet hij het pian zeer aanbevelen. Wan neer dit pian tot stand komt, zal zulx een geiegenneia, financieel gesproken, .zich niet meer, voordoen. Spreker is overtuigd, dat vrijwel elke categorie van ingezetenen van de verbetering zal pro- fiteeren, hetzij snelverkeer, landbouw,, fietsers eu zelfs voetgangers. De heer Coppooise zal het plan gaarne steunen en zou het jammer vinden wan neer de andere gemeenten het niet toé- staau en vraagt den voorzitter wat deze daarvan denkt en, wanneer de andere gemeenten het niet aan en Ged. Staten gaan hen helpen, of Biggekerke dan aan ons besluit vastzit. De voorzitter antwoordt hierop, dat de burgemeesters het plan in hun raadscol- leges zullen verdedigen, maar of zij daar bij zullen slagen, is hem onbekend, hoewei hij wel wat huiverig is. De voorz. meent niet, dat Biggekerke aan 't besluit zoo gebonden is, idat het niet opnieuw zou kunnen onderhan delen, wanneer dit noodig mocht zijn. Hij meent evenwel, dat de grens is bereikt in de bijdrage die van Biggekerke wordt gevraagd. Le heer Moens vraagt, wat moet wor den geaaan wanneer de begrooting wordt overschreden, waarop de voorzitter ant- woorat, aat deze zeer ruim1 is genomen en overschrijding bijna niet verwacht kan worden, mocht dit zoo zijn, dan wordt het meerdere toch over de vier gemeen ten verdeeld. De heer P. Janse is een .warm voor stander van wegsverbetering, zoo ook van dit plan. Hij meent, dat het den Raad steeds ernst is geweest met de voorloo- pige oesprekingen, maar acnt het thans gevraagde oedrag aan ook een grens. Vol gens de voorzitter zal de nelastingdruk stijgen tot 3.5 pet. Het is dragelijk. Spr. stelt voor goedkeuring te hechten aan het plan, hij is bang, dat men anders uiteen zal vallen eii elk vclör zich zaï moeten zorgen wat duurder uit zal komen. De voorzitter deeit mede, dat het meer dere verschil mogelijk n^g zal kunnen woruen gereduceerd, daar zeer waar schijnlijk ook de steen uit den weg aan de gemeenten wordt gegeven voor ver betering van binnenwegen. Wanneer de andere gemeenten niet medewerken is hij evenwel nog optimistisch genoeg te trachten pogingen in het werk te stellen zelf tot verbetering over te gaan Het voorstel van B. en W. om1 het bedrag van f 23.000 voor rekening der gemeente te nemen, wordt hierna zon der hoofdelijke stemming aangenomen. joe voorzitter is de leden dankbaar voor hun ruimen blik in het belang der gemeente. I Op &e Dinsdag gehouden voorjaars vergadering van Het Groene Kruis, afd. Westkapeile, bleek dat het leden tal met 28 steeg tot 480. Aan ziekenvervoer werd uitgekeerd f21.— aan ziekenhuiskosten f105—. Uitgeleend zijn 376 stuks ziekenmate- riaal aan 179 personen. Gememoreerd werd ook de schenking van een ziekenwagentje aan de vereeni ging door oe erven van wijlen den heer maar een echten snelstoomer. Toen het bericht te Palermo aankwam, kon niets mij weerhouden. Ik ben met de eerste gelegenheid gekomen en ze hebben mij er door laten komen. Ik had nooit ge dacht, dat ik zooveel belang stelde in uw lot. Ach, u weet wel beter er is maar één persoon op de wereld, in wien ik nog meer belang stel, en dat is de jongen. Het schijnt, vriend, dat je ei: best bent afgekomen. Gaat het hem ook goed Er was een uitdrukking in Tarrell's roode oogen, toen hij den ander aankeek, die niet getuigden van zijn warme gevoe lens, waarvan hij zooeven gesproken had. En de oogen van den ander waren ook al niet heel vriendschappelijk, neen absoluut niet. De kleur van Talbot's oogen was van een blauw, dat als een sluier de gevoelens verbergt, maar op dat oogenblik was de blik, waarmee hij Tarrell aanzag, verre van vriendschap pelijk. „Hij maakt het best." „Zoo?" Tarrell stak de vette vingers van zijn twee groote handen in zijn vest jeszakken; wijdbeens en met zijn hoofd een weinig opzij begunstigde hij den an der met wat misschien een welwillend glimlachje moest beduiden. „Vriend, wat meen je eigenlijk met: hij maakt het best?" „Ik meen precies w*t ik zeg. Wet zou ik aitecw Van Elsacker. Ook werd medegedeeld, dat door den 'heer Broodman, arts, een verbandcursus voor mannen is geopend. De heer Brocdman deelde nog mede, dat sommigen het blijkbaar vervelend vanden ,een kaart even bij den dokter te balen, wanneer zij ziekenmateriaal noooig mochten hebben- De vergadering achtte het evenwel wenschelijk, voor een goede controle, dat de invoering van dat systeem gehand haafd Dleef. Op voorstel van een der leden werd aé minimum contributie van f 0.50 op f 1.- gebracht, Aan het be stuur werd evenwel overgelaten, waar zulks noodig mocht blijken, reductie toe te stsan. Aau het verslag vau zuster Traas, huisbezoekster bij de t.b.c.-estrijding, bleek o.a. dal onder toezicht stonden 18 huisgezinnen inet 13 patiënten. In ge bruik waren arie ligtenten. In 1928 had den 287 huisbezoeken plaats. Ee inkomsten van „Het Groene Kruis" met inbegrip goed slot 1927, bedroegen f 1096.12 en de uitgaven f 630.95i/2. De inkomsten voor de t.b.c.-bestrij- ding bedroegen f 1126.33, waaronder een goea slot van f 816.42y2 over 1927 De voorzitter deelde naar aanleiding van deze gunstige saldo's nog mede, dat het oestuur, wanneer eenmaal electri- sche stroom door de Provincie geleverd wordt, sympathiek staat tegenover het in een vorige vergadering geopperd idee voor het aanbrengen van een hoogtezon- installatie, die geplaatst zou kunnen wor den in het magazijn. De begrooting 1929 werd vastgesteld vcor „Het Groene Kruis" op f 1085.16i/2; voor de t.b.c.-bestrijding op f 1137.121/2 in ontvang en uitgaaf. Als afgevaardigde naar de vergadering van de Provinc. Groene Kruis Vereen werd gekozen de heer Broodman, als secundus de heer M. Dieieman Als bestuurslid werd herkozen de heer Ds. "W. Reus. Op dezelfde voorwaarden werd wederom voor een jaar aange steld als magazijnknecht de heer H. Lievense. Bij de rondvraag stelde de heer H. Lie vense voor de kosten, noodig bij een plaatselijke ontsmetting, te doen betalen ooor liet Groene Kruis. Dit voorstel werd niet aangenomen, daar men van mee ning was, dat deze kosten zeer gering waren. Daarna volgde nog een bespre king over hel al of niet aansluiten bij de Ziekenhuisverpleging „Walcheren". Uit de bespreking bleek, dat sommige leden van oordeel waren dat een der gelijke plaatselijke vereeniging goedkoo- per zou zijn, dan de ziekenhuisverple ging „Walcheren". Anderen waren even- web van een tegenover gestelde meiening. Dc heer Woldringh van der Hoop lichtte nog het werk van laatstgenoemde veree niging toe. Naar aanleiding van de ge voerde bespreking werd besloten alsnog een spreker te doen komen om deze zaak te bespreken in een „Groene Kruis"* vergadering. Uit Z u i d-R eveland. Dinsdag hield de vereeniging het Groene Kruis te Wolfaartsdijk haar jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental met 18 is toegenomen en thans 519 telt. De wijkverpleegster verleende in ruim 100 gezinnen haar zeer gewaardeerde hulp. Het bestuur moet reeds het in ieuwe jaar ingaan met een vermoedelijk tekort. Het ziet dan ook in het volste vertrouwen uit naar een jaarlijksche bijdrage voor de wijkver pleging van de ruim 300 leden die tol lieden geen bijdrage voor de wijkverple ging offerden. De wijkverpleegster bracht in 21 gezinnen 690 bezoeken voor t. b. c.- bestrijding. Alle vier ligtenten der ver eeniging waren in gebruik en nog twee ligtenten werden in bruikleen genomen. De commissie voor ziekenvoeding ver strekte aan tien zieken en acht kraam vrouwen versterkend voedsel. Dé reke ning van het Groene Kruis sloot in ont vangst en uitgaaf met f 1119.25 waaronder een batig saldo van f303.83, die der wijk verpleging f 1813.70, met een nadeelig sal- „Nu, als je vraagt wat je anders zou meenen, dan had ik je kunnen antwoor den, want als het den Jongen betreft, dan zou je kunnen meenen dal hij dood was. Ik zou niet weten of het niet best voor je zou wezen als hij dood was." „Dat is hij nu eenmaal niet; hij is even levend als' jij en ik." „O ja? Is het werkelijk waar? Je bent altijd een gelukkig man geweest, maar het lieeft er den schijn van of het geluk- nu wat verstoord wordt voor je." „Ik begrijp niet, wat ge meent." „Nu is het mijn beurt om te zeggen wat ik meen. Je begrijpt mij trouwens best. Hij leeft dus? Op dit oogenblik? Hij- is er goed afgekomen met die aardbe ving. Waar is hij?" De ander aarzelde geen seconde met antwoorden; het antwoord volgde onmid dellijk op de vraag. „Op de stoomboot in de haven, die zoo aanstonds naar Napels vertrekt. Zijn ze nuwgestel is niet in heel besten toestand zooals je weet en hij heeft rijkelijk ge noeg van Messina." „Dat zou mij niet verwonderen, neen zeker niet, na alles wat hij ondervonden heeft. Zoonis je zei, ik weet dat zijn ze nuwen altijd wat zwak waren." Hij knip te met een van zijn met bloed beloopen oogen. Mijnheer Tarrell keerde zich om en wees op een dik boek op een plank, die eenmaal een stuk van den vloer ge- vaeeet was. „Ster te 4e faotellgtf Tb tatir dovan f 10.73. De rekening der t. b. c.- bestrijding met f 1127.12, nadeelig saldo f 142.02: Het verplegingsfonds voor uit zending van zwakke kinderen is totaal uitgeput en bet bestuur ziet uit naar mid delen om dit fonds le versterken. Met dank kon de penningmeester melden, dat reeds dit jaar aan giften is ingekomen f45 in twee maanden, het vorige jaar ill totaal f 25, zoodat' uit dit feit mag worden gcconst'aleërd, dat de werkzaam heden van het Groene' Kruis enz. steeds meer wordeng ewaardeerd dóór degenen die met de verpleging hebben kennis gemaakt. De begrooting 1929 van .het Groene Kruis werd vastgesteld op ont vangst en uitgaaf f966.33, waaronder een post voor onvoorzien van f 266.33; die der wijkverpleging op f 1821.93, 'waar onder een vermoedelijk tekort van f83.20, die der t. b. c. bestrijding op f 1025 met een post van Onvoorzien 1 van f 14.25. Als bestuurslid werd herkozen dr. G. W. Meijnen en 'gekozen inplaats van den lieer 0. Koert wegens vertrek bedankt; de lieer O. van Bleijsvvijk Tierens Ver hagen, burgemeester der gemeente. Bei den namen hun beiioeming aan. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad). De minister van waterstaat brengt ter kenpis, dat bij vonnis van het kan tongerecht te Goes van 1 Febr. aan M. D. Verinaire, chauffeur, wanende te R 111 a n d-B a t h, de bevoegdheid motor rijtuigen te besturen is ontzegd voor een termijn van 3 maanden. De termijn is ingegaan op 15 Febr. Politierechter te M id de I b u rg. In de zitting'van Dinsdag waren de vol gende personen gedagvaard: L. van H., 25 jaar, arbeider, Hufst, wegens mishandeling van zijn vader en verniéling van 2 glasruiten in de wo ning van zijn vader, te Hulst op 1 Jon. 1929. Eisch 2 maanden gev. Uitspraak 1 maand gev. C. B. T., 24 jaar .voerman te Breskems, wegens beleediging van den gemeente veldwachter Ko.'vis te Sahoondijke op 2 Febr 1929, toen deze hem) hoorde naar aanleiding van een gepleegd strafbaar feit- i Eisch en uitspraak f is of 15 d. M. I. P., huisvr. van J. de R, 28 j. zonder beroep te Homtenisse, wegeas beleediging van P. Bracht .te Hontenisse op 28 Dec.. 1928. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d- A. D. H 25 jaar, huisvr. vaö "F. G, zonder beroep te Wes-'.dorpe wegens be leediging van A. S. de Bouwer te West- dorpe op 28 Dec. 1928. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d- A. K. F., 43 jaar, werkster, Middel burg wegens diefstal van een iïaschje met inhoud, ioebehoorende aan A. M. II. Priester :1e Middelburg op 1 Jan. '29. Eiscli en uitspraak f 25 of 25 d. J. H. 19 jaar, landbouwer, Westjia- pelle, wegens diefstal van 24 ijzeren bou ten. -loebelioorende aan Hen Polder Wal cheren te We&'.kapeRe op 9 Jan. '29. Eisen cn uitspraak f 10 of 10 d. P. van P., 22 jaar, 1 andbouwers"knecht le Kieldrech.l,r wegens beleediging van 'de veldwachters Cor.lvriendt en Wijnaeker te Huis); op 'f Jan. '29, toen zij iemand overbrachten naar het politiebureau. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. A. D., 32 jaar, bakker, Kruiningen, we gens beschadiging van een. deur aan de woning van A. van de Vrede te Waarde op10 Januari )29. Eisch en uitspraak 5 of 5 d- J. A. L., 25 jaar, veedrijver te Mid delburg, wegens mishandeling van C- J. van Lower te Middelburg op 31 Jan- '29, Eisch f 15 of 15 d: Uitspraak 1'10 of 10 d. B. M. v. D., 34 jaar, werkman te Sou- hem juist door toen u binnenkwam. Daar staan uw beide namen, de zijne eerst, dan de uwe; beide door hem geschreven. Kijk, hoe vreemd uw naam daar staat, door den jongen geschreven. Ik denk al tijd dat hij net schrijft als een dronken vlieg over het papier loopt. Waarom tee llende hij voor u?" „Dat begrijp ik ook niet. Dank u, Tar rell, voor uw vriendelijke belangstel ling, maar nu moet ik gaan. Ik kwam even kijken toen ik hier passeerde, of er nog wat van het hotel over was. Maar ik moet de straat op en een bezoek brengen aan wat het pension Bianchi ge weest is." „O ja? Dan ga ik met u mee; dan loop ik later mee naar die boot waar u van sprak, dat schip in de haven. Hoe noemde je dat schip ook weer, hef schip waar „hij" aan boord is." „Ik heb den naam niet genoemd." „Neen? Nu, in ieder geval ga ik met u inee en misschien kunt ge mij ook een plaatsje daar aan boord bezorgen. Ik wou wel eens praten met den jongen, daar heb ik meer dan één reden voor. Het is een heele tijd geleden, dat ik hem voor het laatst gezien heb en in dien tijd is er vrij wat voor hem veran derd. We hebben nog een kleinigheid samen, een zaakje datdiij misschien wil afdoen."

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5