Verkeerswezen, Post en Telegrafie Verschillende Berichten BUITENLAND De ambtenaar kan dit niet weigeren en kan anders door den rechter worden gedwongen. Een huwelijk mag eerst 10 dagen na een afkondiging worden ge sloten, duurt het een jaar, dan moet een nieuwe afkondiging plaats hebben. Iiij de voltrekking moet er o.a. zijn een geboorte-acte, of anders een akte van bekendheid. Spr. noemt dan het trouwen oij vol macht. Als men een verklaring weigert le teekenen is het huwelijk, er toch, er muet aanteekening van de- weigering worden gemaakt. liet huwelijk is er dus en dan hebben de echtlieden groote plichten. Ten eerste wederkeerige hulp en bij stand; verder verbod van overspel, dat reden tot echtscheiding en ook reden tot strafvervolging met zich brengt. Een volgende eisch is die van samenwoning. In Frankrijk is#men van meening, dat men de vrouw die weigert terug te keeren geldelijk kan straffen. Spr. meent, dat dit niet juist is. Hier geelt het alleen recht tot scheiding van tafel en bed en na 5 jaar tot echtschei ding. De vrouw kan een eisch tot alimen tatie instellen, zonder scheiding van tafel en bed aan te vragen. Het gezag van den man over de vrouw is bij' ons nog groot. Dit blijkt uit verschillende artikelen der wet en tot het einde van de vorige eeuw bestond zelfs nog het tuohiligings- reelit Toch is bijv. een arbeidsovereen komst usschen man en vrouw verboden, omdat dit liet geven van fievefen met zioh. brengt. Omtrent het naam dragen van den man, zegt onze wet niets, het is hier een gewoonte, in Dui'.schland bijv. is het wettelijk voorgeschreven. De bevoegdheden van de vrouw moe ten niet zoo zeer worden uitgebreid, dan wel die voor den man beperkt. De vroivv beheert alle goederen, dus ook die van men ,man; en deze heeft geen reoht op controle of op hejt verkrijgen van in lichtingen. De vrouw heeft zoo goed als voor alle handelingen machtiging van den inan noodig en bovendien nog bijzon dere toestemming voor verbintenissen uit die machtiging voortvloeiende. Zelfs als de man het wil, kan de vrouw nog niet de vrijheid van handelen krijgen. Dc man heeft niet het recht per ad vertentie tegen zijn vrouw te waarschu wen- De vrouw kan wel als openbare koop vrouw optreden, zij kan ook nog testa Jiienlaire beschikkingen maken en een spaarbankboekje hebben. In plaats van den man kan een rech lerlijk college machtiging verleenen. The oretisch staat hel er dus voor de vrouw niet zoo mooi voor, maar gelukkig is heit huwelijk iets anders- Na een korte pauze behandelde spr. dc gemeenschap van goederen, die bij'1 ons onbeperkt geldt, als er geen huwelijks voorwaarden bestaan. Deze laatste moe len bij noitarieele acte worden opge maakt. De gemeenschap omvat in de eerste plaats de baten, en alle goederen van de echtlieden, behoudens als erflaters uit d-rukkelijk anders bepalen- Ook de schul den beslaande bij het huwelijk vallen e-r onder. De vraag doet zich voor óf maakte schulden ook verhaalbaar zijn op privé goederen van een der echtelieden- Prof. Meijers zegt voor gemeen© schulden zijn beide aansprakelijk zooals oolc de man dit is voor de schulden der open bare koopvrouw. Anderen denken er an ders over omdat de man verplicht is 'de goederen der gemeenschap goedj te be- heeren en- dus de schulden niet verhaal baar zijn op de buiten de gemeenschap slaande eigendommen. Daarom kan een vrouw bij een faillissement als gewoon schuldeascheres, niet als een preferente optreden tegen haar echtgenoot. Ook in 1838 bij het totstandkomen der wet dach! men er zoo over. De rnan is schuldenaar van alle schul den der gemeenschap, de vrouw alleen met de goederen der gemeenschap. In het huwelijksgemeenschap valt ook het venies. Den man is verboden, ais de vrouw er zielf tegen verzet, schenkingen te doen of goederen te vervreemden en dit is ook omgekeerd het geval Onder curateeiestelling en dergelijke komen gewoonlijk als de pap reeds ge stort is. Bij overlijden van een der beide echte- lieden kan een voortgezette gemeen schep volgen, maar die is eigenlijk ner geus wettelijk geregeld. Spr. stipte de boedelbeschrijving aan. doch zal die bij het erfpacht behandelen. Na beëindiging van een gemeenschap, blijft ieder aansprakelijk voor de scliul oen van de gemeenschap, en dit voor de Helft. Als de vrouw afstand doet dan krijgt zij alleen de lijfgoederen, en blijft zij aansprakelijk voor de schulden van haar huwelijk of als openbare koop vrouw aangegaan. Bij de huwelijksvoorwaarden, zegt spr dat men verstandig doet die te maken maar er wordt; heel weinig gebruik van gemaakt. Daarbij hebben minderjarigen den steun noodig van lien, die toestem ming geven ,en dit is te hegrijpen waai' het vermogensrechterlijke bepalingen be treft. f De overschrijving na het huwelijk, doet de vraag stellen of iemand toch verba, kan maken op de goederen der vrouw voor schulden door den man voor de overschrijving; spr. meent van wel. Men kan bij de huwelijksvoorwaarden alleen bepalen wat de wet toelaat, zoo o.a. niet bepalingen die in strijd zijn mat da goade orda an zadan, liat bekor te* va* da Maakt van da* m«* af rouw, ook niet dat de een meer zal bij dragen in de schulden, dan hij in te balen zou krijgen, men mag niet verwijzen naar bepalingen in het Buitenland, al raag men die wel omschreven opnemen. Bij „winst en verlies" wordt alleen liet verworven goed gemeenschap. Dit geeft in de praktijk aanleiding tot veel moeilijkheden. Gemeen is winst en verlies. De wette lijke bepalingen zijn te vaag om dit neder dist te omschrijven. Er komen dan ooic moeilijkheden uit voort. Art. 212 geeft niet uitgebreid genoeg aan wat in dezen onder winst en verlies moet worden ver staan. Bij deze gemeenschap beheert de man het gemeenschappelijk bezit, maar is voor de schulden aansprakelijk met- zijn eigen bezit. Bij scheiding wordt liet gemeenschappelijke, dat moeilijk is vast te stellen, in twee gelijke dee Len verdeeld. Bij een prijs van een loterij, bijv. door een vrouw behaald, is dit dan eigendom of gemeenschap. Hierover wordt nog ge twist. Verlies is meer uitgaven dan inkom sten, maar niet de waardevermindering der goederen. Over „vruchten en inkom sten'' zegt de (wiet zoo wat niets. Spr. eindigde evenals bij. het eerste deel met een- gedicht en dit onder ap plaus. De voorz. meende, uit het applaus op te -maken, dat het gesprokene aller belangstelling heeft gehad en hij de tolk' is van allen, als hij den heer Dieleman dankt voor het gesprokene en zijn toezeg ging van de tweede lezing. Spr. hoopt dan op eenzelfde belangstel ling en sloot daarmede de bijeenkomst. (Ingez. Med.) Indische Stoomvaartlijnen Kqta Intern, 5 van Belawan, Batavia naar Botterdam. Kola Radja ,p. 4 22 u. Ouessant, Ba tavia naar Rotterdam. Krakatau ,4 v. Genua, Batavia naar Amsterdam. iVIempawa, p. 1 Lissabon, Amsterdam naar Batavia. Melampus, p. 4 Perim. Liverpool ,n. Makassar. Medan, p. 5, Kaap del Armi. Bata via naar Rotterdam. Moena, p. 3 Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. I Crijnssen, 4, 10 u. 9 m. 240 mijl Zuid van Vatentia, Amsterdam naar Bar bados. Djambi, 5 te Batavia v. Rotterdam; Venezuela, 4, 13 u. v. Plymouth naar Havre, W. Indië naar Amstdrdam Orestes, 4, 15 u. te Havre v. W. Indië, vertrok 23 u. naar Duinkerken, Enggano, 5 te Batavia v. Amsterdam! Soekaboeini, p. 5, 4 u. Suez, Rotter dam naar Batavia. Phrontis, 3 v. Padang, n. Batavia. J. P Coen, 5 v. Algiers, A'dam naar Batavia. Menado, 5 te Catania, R'dam naar Batavia. Manoeran, 4 v. Padang, Batavia naar Amsteraam. Chr. Huygens 0, G u. v. Batavia te 13muiden en 10 u. te Amsterdam vervv. Gorontalo, 5 v. Tjilatjap, v. S.oerabaia Toba, p. 5, 17 u. P. de Galle, Batavia naar Rotterdam. Venezuela ,5 te Havre ,v. W. Indië. 6 n.m. te Amsterdam verwacht. Stoomvaartlijasn op Noord-Araerika, Ncoraska, 4 v. Londen. Rotterdam n ae Pacifickust. Eemdijk, 4 v. St. Thomas, Antwerpen naar de Pacifickust. Westerdijk, 4, 8 u. 12 m. 100 mijl West van Land's End, R dam n. New York. Drechtdijk, 8 te San Francisco. Paci fickust naar Rotterdam. Een vrachtauto op- den rijksweg on der Gilze do or de gladheid van-".den weg ■mét krach', tegen- een boomi boitste. Een met. kracht tegen, een boom bioitste- Een der inzittenden vloog door d-e vooruit 'en bekwam vrij ernstige verwondingen over het geheele lichaam'. De chauffeur Werd' licht gewond aan de borstkas. De derde persoon bekwam1 ©enige lichte sni wonden aan het gelaat- De auto werd totaal vernield Maandagmiddag is te Alphen a. d; Rijn een 3-jarig zoontje van W. v. L aan den Groenenweg in. een onbewaakt oogenblik in een bijt geraakt en verdron ken. Pogingen om de levensgeesten op Je wekken mochten niet baten. In verhand .met den Zondagmiddag in het S-t. Elisabeth-Gasthuis te Leiden plaats gehad hebbenden brand, is gear resteerd J. v. d. B. ie Leiden, verdajchJ: dezen brand te hebben gesticht. Vijf- minuten voor het uitbreken daarvan was hij. op- het terrein gezien- Ben der motieven voor »jb daad is deze, dat hij met de directie v.an de firma R. uit Den Ha.agT die belast is .met den annleg van de centrale verwarming in heft gestichi, kwestie moet hebben* gehad over de uitbetaling V,an oVeruren. G. v. d. B.., eebtgenoote Tan 'G. Bi„ 45 jpar oud en wonende aan de Slacht huisstraat te Haarlem kwam bij het ve gen van den vloer te dicht bij de bran dende kachel en geraakte in brand. Gillend liep zij naar buiten, waar het vuur door voorbijgangers werd gebluscht Zij werd naar het Gasthuis overgebracht. Hél 5-jarig zoontje van den land bouwer L. van Z., aan het Eveóianyl onder Nispen, bij Roosendaal, dat bij liet dorschen stond ie kijken, werd rage1uk- kigerwijze door een draaiende stangkop- peling van de dorschmachine gegrepen, waarbij het beentje van den kleine zoo danig werd gekletst, dat het kind, naar het ziekenhuis te Roosendaal overge bracht, het beentje moest worden geam puteerd. Te Oudkarspel is het zoontje van oen heer V., dat enkele dagen geleden ernstig op het ijs kwam te vallen, aan de gevolgen daarvan overlecfen. Te Amersfoort is het dochter tje van den heer S. toen het uit school kwam tegen een auto geloopen. De chauffeur stopte onmiddellijk. Het meisje bekwam een hersenschudding cn een schouderbreuk. Den bestuurder treft gee'n schuld. Vrijdagnacht hoorde de surveillee- renae politie te Veenendaal een luid ge loei nabij het station Hollandsche Spoor. Men vond aldaar een open wagon met ongeveer 27 nuchtere kalveren bij ©en temperatuur van 9 gr. vorst. Een der kalveren was geheel door de koude be vangen. De kalveren waren bestemd voor de exportslachlerij van G. J. v. d. B te Veenendaal. De politie heeft van een en ander procesverbaal opgemaakt. Te Heerlen is overlëden de dader van den aanslag -op een kapelaan (e Boensbroek, M. genaamd, die na den aanslag gepleegd te hebben, zich zelf met een schaar ernstig toetakelde. Bij een instorting in de mijn Laura te Eygelshoven werd de mijnwerker M. uit Merkstein Vrijdag d-o-or afvallende steenen zwaar gewond. Hij werd naar hel Ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar liij Zondag aan de gevolgen is orerleden. Naar dc „Vo-ss. Ztg." meldt, liep Maandagavond een 19-jarige secretaresse met haar verloofde op de Jungfo.rnlieide te Berlijn le wandelen, l-oon plotseling een man op li-et paar loetrad d:e zich voor een ambtenaar der politie uitgaf en verlangde, dat zij legitimatiepapieren zouden loonen. De verloofde van liet meisje bo-od aan, deze papieren in de nabijheid gelegen woning van zijn verloofde 1,e gaan balen. De man begaf zich daarop met het meisje in d-e richting van hel dichtst nabij gelegen politiebureau waarheen dc papieren gebracht zouden worden On derweg viel bij het meisje plotseling aan sloeg liaar met een ploertendooder tegen den grond, pleegde geweld op haar en roofde len slotte nog een handtaschje waarin zich eenig geld bev-ond. Daarop wist hij zich uil de voelen te maken. Op het eiland Felijnarn zijn bezoe kers uit Denemarken aangekomen die te voel van Lolland af den tocht over het ijs gemaald hebben. Se den', tientallen van jaren is zulks niet voorgekomen- Acht dagen geleden werd een spoor wegbeambte in bewuslel-oozen toestand op de rails liggend gevonden. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij eerst Zaterdag-ochtend gedurende een paar minuten weer tot bewustzijn kwam om daarna opnieuw bewusteloos te vvor den. De patiënt vertoont alle kenmer kende verschijnselen van zonnesteek Blijkbaar echter zijn zijn hersenen be vroren. Reeds vroeger is een soortgelijk geval in Denemarken door de geneeshee ren geconstateerd. (Telg.) PARIJS IN BE KOL'. De felle kou heeft een gejheel on verwachte uitwerking op de Parijzenaars gehad, bijna ailemaal hebben ze hun café's? en „bistro's'", waar ze gewoon waren dagelijks eenige uren door te bren gen bij een manble of een jaquet-spel ïetje, in den sleek gelalen voor de goede warmte van den huiseiijken haard, waar het beste piekje bij 't vuur natuurlijk voor den heer aes huizes is. En daardoor zijn nu niet aileen de meeste café's ,eeg en verlaten, maar ook het gewone animo van de straat is daar door sterk verminderd. De tamijke brasero's (houtskool- en cokes-kacheltjes), die do-or de zorg van den poiitieprefekl over de stad verspreid werden, trekken echter maar zeiden een verk.eumd voorbijganger tot zich, die daar even zijn verstijfde ledematen omt dooien somt. De Parijzenaars kennen an der plekjes, die een betere beschu-'.ting bicden tegen de strengheid van de vorst. Dat zijn de postkantoren en de metro gangen. Nooit was het zóó vol in Ide postkantoren, en nooit trok de onder grond sc. he spoorweg zóó'n groot aantal reizigers en niel-reizigers tot zich. Maar zoo de kou een, ware ramp tts voor het meerendeei der- café's, er zijn toch enkeie bepaalde café'*, d» nu juist hu* g«sl*naaoUi ai*n v«rdubbel*n; dat zijn die, wier clientèle vooral uit vreem delingen oestaat. Die ontvluchten in de zen lija zooveei mogelijk hun hotel-ka mers met de sieehls zeer schaar- scbe centrale verwarming en hun zoo moeilijk warm te stoken schildersate liers, om hun heil te zoeken in tfie café's en hoe roder die reeds zijn, htoe meer nieuwe gasten ze to,t zich trekken. Waar -men gaat of staat, er is nu maar- één onderwerp van gesprek, een uitwisse.ing van verschrikte opmerkingen van angstige vragen. Zn» die kou nog lang aanhouden. Waar gaan we heen? Alleen do jonge, elegante Parisienr nes, cue schijnen niet veel last te heb ben vsn ae temperatuursdaling. Het eenige extra kteeaingstuk, waarmee ze zich wapenen tegen de 16 graden vorst, dat zijn een paar sierlijke, lichte, wol len sokjes, die ze over haar zijden kousjes aantrekken. En zeifs ziet mein er, die nu nog de kraag van -haar mantel laten openstaan, al blaast ook een ijs- kouden wind daarin, eenvoudig, omdat ze vinden, dat een open kraag haar De- ter staat dan een gesloten! Het hardst te verantwoorden hebben liet nu wei de arme daltloozen. Maar de overheid doet wat ze kan om !hun lot wat te verzachten. Op verschille.nide overdekte marktplaatsen zijn lang© rijen 'banken geplaatst met gloeiende ka cheltjes daartusschen, daar kunnen de clochards" zich komen warmen en zelfs s nachts blijven slapen. De politieebu- reaux zeif bieden gastvrijheid aan de nachtelijke zwervers die daar niet .al leen 'n warm plaatsje .bij de kachel vinden, maar ze fs nog een vriendelijk aangebon den warme kom koffie. De philantro,- pische instellingen houden extra soep- uitneciingen. De bank van Leening geeft alle dekens en wolten keedingstukken, waarop minder dan 50 francs geleend is, gratis terug aan de eigenaren. Wie heeft er in zóó'n tij<d van kou en ellende nog eenige belangstelling voor financieele en andere schandalen ,voor po.itieke evenementen, en zelfs voor fees ten cis den sinds eeuwen zo-o po polai re n Mcrdi-Gras, het Parijische Carnaval I Dct arme Parij-sche Carnaval! Nog één zoo'n winter <hs deze en het za|l hjeeLe- rm.ai verdwenen zij-n, tot zelfs uit de her innering der Parijzenaars, die het vroeger toch met zooveei anitno vierden! Doch wandel bij 16 gr. vorst maar eens in een pierrot-pakje over straat! Het eenige „feestelijke", wat dien dag ae straat te zien gaf, -dat was ©en optocht van een honderdtal studenten, die hun traditioneelen „Carnavals-monöme" hiel- aen door het quartier latin en over ide groote boulevards. Maar waarschijnlijk ziulen zelfs die in hun hart wel "eens gezucht hebben: Tjonge, tjonge, wat een opofferingen moet je je toch getroosten oim de reputatie van de vroolijkbeid der stuaeerenae Parijsche jongelingschap op te nouaen! Evenwel ondanks de kou van de laat ste weken hebben toch twee typische Parij-sche gebeurtenissen weerklank we len te wekken in de bevroren geesten. Dat w as de verkiezing van „imiss Europa" en liet „Bal der Witte Bedjes". Het is curieus zooveel waarde als de Parijzenaars hechten aan de verkiezing van dat mooiste meisje van Europa, of van de wereid, hoewel ze er voor Izicl»- zeif van overtuigd zijn, dal in geen icnkel ander land de vrouwen in schoonheid, elegance en gratie wedijveren kunnen met de Pnrisienne. Twee mc.al hebben ze nu al ©en elitec geleden in Galveston. En daardoor zijn ze wantrouwend geworden over de ob jectiviteit van de Amerikaansche jury. En daarom hebben ze toen in Parijs een absoluut objectieve jury ingesteld, om uit al die mooiste meisjes van de verschillende Europeesche landen de al lermooiste aan te wijzen, een „miss Europa". t Toen natuurlijk was er geen twijfel meer mogelijk voor de Parijzenaars. Een van de grootste Parijsche dagbladen bood de jury niet aileen zij-n publiciteit aan, maar ook nog zijn salons. En toen bleek dat die zoo uiterst objectieve jury óók al weer niet oordeelde zóó als ze dan gewensent zouden hebben, want in plaats van de bionde schoonheid en de groene oogen van „miss France" gaf de jury er de voorkeur aan de schoonheid van een Hongaarsch meisje te bekronen. De te leurstelling was niet gering, en om die wat le verzachten zijn nu enkeie bladen deze reneneenng gaan houden: daar ,^miss Europa" den familienaam Simon draag.t en da', is een naam'; die zeer vee-I in Frankrijk voorkomt zal ze zeker wel van Fransche .afkomst zij-n. Maar die redeneering Kon geen steek houden, daar weidra bekend weid, dat miss Europa, behaive Hongaarsche, ook van Joodsche familie isze is de dochter van (een dokter, nie tegelijkertijd het ambt van rabbijn bekleedt. Le Bai des Petits Lits Blancs (het Bai der Witte Bedjes) in de groote Opéra, is een andere en veei belang!» rijker gebeurtenis in 't Parijsche leven. Ontegenzeggelijk is het het schitterend ste bal van heel 't Parijsche „iseizoen". Het wordt georganiseerd door een van de meest gelezen en door zijn geest teen van de meest bekende Parijsche avond bladen en het heeft aller sympalhie door ,'t doel ten bate waarvan het gehouden wordt en de hoogste prolecties- De President van de Republiek eu de president van den ministerraad, mannen, die tooh alles behalve frivool genoemd kUnnen worden, beschouwen het als hun plicht daar tegenwoordig te zijn en daarmee de liefdadige bedoeiitqjaa der organisatoren te con sacreer en Het succes, dat dit bal heeft bij piles wat Parijs aan -mondaine en elegante per soonlijkheden telt, woral dan ook van jaar tot jaar steeds grooter. En het is werkelijk buitengewoon, wat de organisatoren bereiken. Door hun relaties met het besté wal Parijs biedt aan kunstenaars en voor aanstaande persoonlijkheden, konden ze dien nacht van het bal niet minder idan vijf honderd personen behoorend tot aüe elites, doen defileeren over de Zil veren b-rag, die gebouwd was. midden in de groote Operazaal. Bekende dansers, zangers, tooneelspe- lers, musici, athleten, tennissers, scher mers, gaven de eene na de andere hun belangelooze medewerking. Eveneens wa ren uitgenoodigd om' op de Zilveren Brug te verschijnen de mooiste meisjes van Europa om zich daar door duizelden o-ogen te doen lie wonderen en te be- critiseeren natuurlijk. Curieus is het, dat juist miss Hongarije, die later tol miss Europa gekozen werd, maar weinig be wondering wekte en zelfs uitgelachen werd om haar rood-fluweelen japon en haar „provinciaalse!!" voorkomen daarin. Tegen het einde van'het feest werd het publiek vergast op een al zeer ongewoon schouwspel. De twee schilders, die nu op het oogenblik in Parijs het meest in de mode zijn, onze landgenoot Kees van Dongen -en de Japanner Foujita; versche nen op hun beurt op de Zilveren Brug, en daar, voor de oogen van het publiek, maakten ze samen een schilderij. Men kan zich voorstellen, wal een suc ces ze hadden, die twee beroemde schil ders, die hun voo geheel verschillend talent vereenigden tot de uitvoering van een en hetzelfde kunstwerk. Ongelukkig mocht om wettelijke rede nen dat schilderij niet dadelijk verkocht worden aan het publiek. De verkoop moest uitgesteld worden tot later, en nu is het schilderij zoo lang tentoongesteld in de salon van -een groot Parijsch kunst handelaar, waar de bezoekers natuurlijk toestroom-en. Kenners zeggen, dat 'L door die twee meesiers onderteekend schilderij, een vro.iiw voorstellend met een kat in haar armen, een verrukkelijk mooi kunstwerk je is, dat de liefhebbers elkaar dan ook wel lievig zullen betwisten. Die zeer bi/ondere soirée heeft niet minder dan 200.000 francs opgebracht, en die heele som zal gestort wordèn in de hulp-kas voor tuberculeus© kindertjes. Z-oodat al degenen, die er toe bijgedragen hebben om dezen avond te dóen slagen, niet alleen genoten hebben van een mieh kan wel zeggen éénig schouwspel, waar ze bewonderd en toegejuicht hebben al les wat Parijs o-p dit oogenblik aan be langrijke en schitterende persoonlijkhe den biedt, maar daarbij nog medegewerkt hebben aan de uitbreiding van een zoo zeer humane instelling, waarvan een gr-o-ot aantal ongelukkige, zieke stumper tjes profijt zullen trekken. M. DE ROVANNO. Parijs, 15 Febr. 1929. GEVONDEN VOORWERPEN Als zoodanig ziju aangegeven de na volgende voorwerpen, welae terug té be nomen zijn: a. Op het Bureau van Politie: 2 Portem. met inh.; en 2 port. zonder inhoud; diverse sleutels, waaronder ring met sleutels; stropdas; sipie van een wa genwiel; tabakspijp; sigarettenpijpj kin- dertaschje; Rijwiel bel. merk 1928 in étui; en eenige handschoenen van diverse soorten en kleuren. b. Bij particulieren Knipmesje, F. de Wijze, 't Zand D 180. Bol gegalvaniseerd draad, W-. Ros kam, Heerenstraat H 132. Portm. met inh., J. Dijkgraaf, Julianastraat W 11. Bos sleutels, N. F-lipse, Gortstraat K 27. RijwietsIijkkTap, L. Joosse, Oude Kerk straat A 382. Koperen dop patenlas, De Nooijer, Jasmijnstr. W 143. Huissleutel, D-uijvekot, Varkensmarkt I 280. Bruin lederen port. met inh., I. Reijerse, Zuster straat I 217. Schaatsensleutel, P. J. de Munck, Seisstraat M 54. Postduif gem. 3317549, J. de Witte Jz., Grijpskerke B 113. Zwarte port. met inh., G. P Wat- tez, Korte Delft F i26. Portem. inet inh., P. Cevaal, Vrouwepolderschen weg B 130. Gouden speldje, Corrie van Kasteel, Noordvveg S 236a. Twee paar sokken, C. v. Sluijs, Eigenhaardstraat P 236. Zil veren broche, Boekhandel Dhuy, Lange Burg. Heerenhandschoen, Klerk, Graven straat I 194. Grijze handschoen, Willem- se, Rozendwarsstraat W 249. Gouden ringetje, Labruyère, Rozenstraat W 229. Kindérport. met inm, De Koning, Seis straat M 60. Doosje inh. foto, Van Of- fenbeek, Wijngaardstraat I; 150. Kinder- das, Chr. de Visser, Smidsbolwerk O 101a. Belastingmerk, P. jW-ondërgem, Pen- ninghoeksingel L 7,2, 1 paar zwarte kin derkousen, C. Vermeulen, L. Giststraat F 191. Zilveren broche, A. Woir, Arn. Voetpad T 130, Zakmes, Schout (St. I.aurens),-Noordweg B 142a. Vulpotlood, Leijnse, Noordsingel S 194. Bruine port. met inh., J. Ilanegraaf. Rozenstraat W 237. Kinderschoentje, J. Vermeulen, Ka- relsgang T 64. Kindertaschje met part. en inh., v. d. Does, Hoogstraat I 129. Kruisje van een rozenkrans., Van Luijk, L. Burg C 91. Inlichtingen aan liet Bureau van Politie alleen des Zaterdags tusschen 7—8 uur ii .ra. ■El*ctr. Drukkerij G. W. DEN BOES, Middelburg liaft -raas les i dedi spre| aeaii üeweil er iéleg de kan vafi hec bernc den sus den OJ ter gaal gaanl Pal gen blik pub!| mins beg bine een illusil hoor vaa het II* Nul sttnnrL igene r®da fe

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6