BIJVOEGSEL OefPlaatsvervanger. tabletten bij Griep en Influenza Maandag 18 Febr. 1929 No.=!41 BINNENLAND UIT STAD EN PROVINCIE FEUILLETON TAM DB VJJ5 VERHOOGDE STEUN VORSTWERK- LOOZEN. De Minister van Binnenl. Zaken en L. heeft Zaterdag aan de Rijksinspecteurs voor werkverschaffing in de Noordelijke provincies, benevens aan eenige gemeen tebesturen in Overijsel, geseind, dat, nu de vorst aanhoudt, de minister het ge wen scht acht, dat de gemeenten, waar noodig, er toe overgaan de uitkeeringen aan de vorst-werkloozen te verhoogen tot een peil, waardoor voorzien wórdt in behoeften, welke door de buitengewone koude zijn ontstaan. De Minister is bereid aan de. gemeen ten, welker financiën door deze uitgaven te zwaar gedrukt worden, een voldoende bijdrage te verleenen. DE BELGISCHE KLACHTEN OVER HET HELLEGAT. Het. Belg. Nat. Comité ter verdediging van de binnenscheepvaart heeft in een open brief aan den Minister van Buifce.nl. Zaken opnieuw den toestand in het Hel- liegat onhoudbaar genoemd. De weerleg ging irn de N. R. Crt. van de eerste klach ten van dat comité wordt in strijd met de waarheid genpemd. .Gevraagd wordt een commissie van onderzoek waarin ook België vertegenwoordigd is. DE KAN AAL VERBINDING. ANTWERPEN-LUIK. Naar de Belgische Minister van Openb. werken op vragen heeft meegedeeld is het nieuw tracé van het kanaal Antwer pen—Luik nu definitief vastgesteld. Het begint benoorden Luik bij Haccourt, wijkt dan "Westwaarts af langs Maastricht, volgt eensdeels het bestaande kanaal en komt anderdeels in. verbinding met liet kanaal te Eigenbilsen. Dit tracé is langer dan het eerst goedgekeurde, maar laat toe het aantal sluizen met twee te ver minderen. Dank zij dit tracé zal geen wa ter aan Nederland moeten worden ont leend. Dit W alcharen Dinsdagmiddag hield de raad der gemeente Vrouwepolder een ver gadering. Afwezig was de heer C. Me- su met kennisgeving. De voorz. open de de eerste vergadering in 1929 met de gebruikelijke Nieuwjaarsrede en memo reerde hetgeen in 1928 heeft plaats ge had, welk jaar voor de gemeente, afge zien van de hooge kosten voor onder wijs, in verband met het arrest van den Hóogen Raad, niet ongunstig genoemd kan worden, terwijl door hem werd her dacht het overlijden van den heer Gle- rum, die de gemeente tal van jaren èn als veldwachter èn als gem.-ontvanger heeft gediend. De heer Maas dankte den voorzitter namens den raad voor de ge sproken woorden en wenschte hem en zijn gezin een in alle opzichten gezegend jaar toe. De voorzitter deelde o. a. mede, dat het aandeel der gemeente voor 1929 in door RIGEL1RD MARSH. Vt"ij inaav het Engelsch dooT 0. M. G. de W. Maar daar moest hij zich overheen zetten. Hij was toch een man,- en dit was zeker, er was mannenwerk te doen. Hij moest niet'langer dralen. Talbot was er niet meer. Als hij in bad had liggen slapen toen de schok kwam, dan was er menschelijkerwijze gesproken een eind aan zijn teven gekomen. Die dwaze Tal bot, erger dan dwaas! Met zijn malle voorstellen, zijn aansporing tot misda den, zijn duivelachtigs» verzoeking. Het eenige solide feit, dat overbleef, was dat hij leefde en dat hij kleeren noodig had. Op den smallen rand, waar hij s'tond, waren kleeren genoeg, een open kast vol;. Ze waren van Talbot, maar wat deed dat er toe F Alles wat aan Talbot toebe hoorde was van hem; de man had dat eenige uren geléden zelf zoo gewild. Het zou dwaas zijn daar complimenten over te maken. Voor de securiteit zette hij de kaars op den grond en begon zich zoo snel mogelijk aan te kleeden in de kleeren van Talbot; hij nam het eerste ket beste kheedingetuk dat hem in handen de kosten van den keuringsdienst van waren is vastgesteld op f 141,26, en dat de kosten ingevolge de L. 0. Wet 1920 aan de gemeenten Oostkapelle, Seroos- kerke (W.) en Middelburg te betalen respectievelijk f 65.35, f 40.72, f 2.36 en f 50.78 bedragen, alsmede dat de rijks bijdrage over 1928 iq de kosten van den woningbouw in de afd. Gapinge is vast gesteld op f 490.03. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. werden m. a. st. voor kennisge ving aangenomen de reeds meer vermel de adressen van IJsselmonde en Axel. M. a. st. werd besloten niet als lid toe te treden tot de Vereeniging van Ned. Gemeenten. Afwijzend werd beschikt op de ver zoeken om subsidie van de Ned. Veree niging tot bevordering van onvolwaardi ge arbeidskrachten en van de Politie- h onden vereeniging. Naar aanleiding van een daartoe strek kend verzoek van A, de Nood Azn., "werd op voorstel van B, en W. na be spreking m. a. st. besloten het voetpad in het wegeling nabij den Veerschenweg op den ligger der wegen en voetpaden te brengen. 19} Daarna betoogde de voorzitter, dat nu door Ged. Staten vergunning is verleend tot het bouwen van 2 noodslachtplaat- sen, ofschoon daaraan voor de gemeen te groote financieele bezwaren verbon den zijn, men tot het bouwen zal moeten besluiten. Nadat achtereenvolgens de heeren Kesteloo, Arendse, Dingemanse en de Vlieger omtrent deze aangelegen heid het woord hebben gevoerd, werd op voorstel van den heer De Vlieger met 42 stemmen besloten de beslissing aan te houden. Naar aanleiding van een adres van be- woners in de afd. Vrouwepolder, hou dende verzoek om de straatverlichting met een lantaarn te doen uitbreiden, werd na bespreking op voorstel van B. en W. m. a. st. besloten een lantaarn te doen bijplaatsen. S. de Visser verzocht den onderhouds plicht van het onder de gemeente ge legen verharde gedeelte van den Melse's weg voor rekening der gemeente te ne men. In den breede besproken en inge willigd. Eveneens op voorstel van B. en W. werd na breedvoerige bespreking m. a. st. besloten den heer dr. P. C. Pols te Vcere te benoemen tot gemeentegenees heer op een jaarwedde van f 250. Tot leden der commissie, belast met het nazien der door het bestuur der bij zondere lagere school in de afd. Vrouwe polder ingezonden rekeningen over de jaren 1926 tot en met 1928 werden be noemd de heeren Langebeeke, Dinge manse en de Vlieger. Vastgesteld werd de over 1928 inge volge art. 101 der L. O. Wet 1920 aan de besturen der bijz. lagere scholen te betalen vergoeding. De heer Dingemanse vroeg inlichtin gen betreffende het onderhoud van den Noorddijk en de heer Kesteloo betref fende het onderhoud van den Gaping- schen weg en omtrent de brandplaats voor varkens in de afd. Gapinge. Door den voorzitter werd van ant woord gediend. Dit Z uid-Beveland. Vrijaag j.l. hield de raad van W o 1 f a a r t s d ij k een openbare vergadering Afwezig met kennisgeving weth. Gocl heer. Vastgesteld werd het nedrag der uitkeering ki'achtens art. 101 oer L. O. wet 1920 a. n ne oijzondere school aau oen Papeweg over 1927 en de clriejaar- lijksche aferkening met genoemde school. Vastgesteld werd het voorschot op de uilkeering aan bovengenoemde school voor 1929, de pensioengrondslag voor den geneesheer werd opnieuw vastge* steld op f 1050 Na breedvoerige bespreking werd met algemeene stemmen besloten, over te gaan tot het bouwen van een nieuw ge meentehuis op de plaats waar vroeger 't Ziekenhuis heeft gestaan aan den Achter weg, welk terrein eigendom is der ge- kwam, of de kleeren hem pasten ja of neeu. Maar dat ging best: 'twas alisof ze voor hem gemaakt waren. Dat liad hij vooruit geweten, daar had hij goede redenen voor. Zelfs de laarzen 'zaten hem best. Toen hij geheel gekleed was, keerde hij terug naar hetgeen zijn ka mer geweest was, verzamelde het geld de juweeten, alles wat op het tafeltje lag en stak het in zijn zakken. Daarnia stond hij een o ogen blik stil om te over denken wat hij nu weer zou doén HOOFDSTUK II. E e u wereld van water Hij wou wel eens weten hoe laat 't was Het was nog geheel donker, toch was er iets in de lucht als 't ware een flauw schijnsel van licht; hij had een gevoel of de dageraad spoedig zou aanbreken Zjjn bed stond op tegen den muur, de vensters waren aan den tegenovei'ge- stelden kant van de kamer. Zoover hij het kon beoordeelen was de muur aan dien kant nog blijven staan; de jalou zieën hingen nog neer. Hij vermoedde dat de ruiten ten minste van enkele ra men gebroken waren, want de jalouzieën bewogen als door eeu flauw windje Hij veronderstelde dat de gang.- waar de trap naar beneden op uitkwam geheel ver dwenen was. De deur welke er op uit kwam was door 'm kloof van zeven, of acht voet van hem gescheiden, het scheen onmogelijkheid deer overheen te ke- meente. De raming bedraagt f 25.000,—. De vergadering ging hierna over in ge heime zitting, die ruim ©en uur ïn be slag nam. Na heropening werd op Voorstel van den heer J. Lindenbargh een afgevann digoe benoemd naar de vergadering van Geo Staten in Middelburg in den loop van de maand Maart e.k., over de ver keersregelingen in deze provincie. De heer Lindea'bergh acht 't van groot belang voor ae inwoners vam deze ge meente dat een autobusdienst in werking blijft lusschen "Wioifaartsdijksche Veer en Goes. Het is spreker niet te doen om voor iemand persoonlijk op te komen. Zijn bedoeling is alleen een goed ge* regeloen autobusdienst. Meerdere leden stemmen hiermede in; De voorzitter deelt mede, dat ook hem het voorstel sympathiek is en dat twee aanvragen om concessie zijn ingediend, n.l. een van P. van der Slikke en een van J. M. Krijger. B. en W, hebben op heme aanvragen gunstig geadresseerd aain Ged. Staten. De heer Notebooïn brengt ter sprake dat nu de P.Z.E.M. de electrisdhe cen trale te Vlissingen heeft gekocht, wij binnen afzienbaren tijd in het genot zul len aunnen komen van electnsch licht en kracht en zou daarom gaarne zien nat er pogingen werden aangewend, dat de prijs per K.W.U. voor Goes en voor ne plattelandsgemeenten ten naaste bij dezelfde worden; nu vindt hij den pa-ijs voor Goes 16 cent per K.W.U, en voor de plattelandsgemeenten 45 cent per K.W.U.) een veel te groot verschil. De voorzitter deelde mede, dat door hem reeds een onderhoud is aangevraagd met den directeur dei' P.Z.E.M. om over deze zaak te spreken. Spr. hoopt in eeu volgende vergadering omtrent dit o'nderhoud mededeeiingen te kunnen doen. De heer Overbeeke doet mededeling dat er eenigen tijd geleden op een Zon dagmiddag bij hel aangaan van de gods dienstoefening vele kerkgangers door opge,schalen jongens met sneeuwballen zijn gegooid en vooral vrouwen hiervan hinder hebben ondervonden. De voorzitter zegt, dat door hem maatregelen zijn genomen dat geen last of hinder zal worden ondervonden bij het kerkgaan. De heer van Strien brengt een woord van liulde aan B. en W. voor hun ac curaat optreden inzake de sneeuwoprut ming op de wegen, doch had gaarne gezien dat dil nog iets ruimer werd uit gevoerd. De voorzitter antwoordde hierop, dat bijna alle wegen eigendom1 zijn van de verschillende polders en het voor de gemeente daarom niet gemakkelijk is acrgelijke werkzaamheden uit le voeren. Bij B. en W. is de vraag naar voren ge komen of het niet wenschelijk was om voor gezamenlijke rekening met de pol- deroesturen een sneeuwslede aan te scihafteu. Uit Tholea. In den gemeenteraad van S c h e r- p e n i s s e van Woensdag j.l. was de heer J. Bolier afwezig. Onder de overgelegde ingekomen stukken kwam voor een ken nisgeving van den Inspecteur der Direc te Belasting te Zierikzee, dat de kwade posten gemeentelijke inkomstenbelasting voor 1929 zijn geraamd op f 72. Een schrijven van Ged. Staten dat de bijdra ge in den keuringsdienst van waren te Goes bedraagt voor 1929 f 202.85. Een dankbetuiging van H. M. de Koningin- Moeder voor aan Hare Majesteit aange boden gelukwenschen op 10 Januari j.l Een adres van den Inspecteur der di recte belastingen te Zierikzee dat de ra ming van opcenten op de personeele be lasting en op de grondbelasting voor 1929 resp. bedraagt f 1200 en. f 816. Een en ander voor kennisgeving aangenomen Aan den nachtwacht J. de Graaf were een gratificatie van f 25 toegekend voor bewezen politiediensten tijdens het ver lof van den gemeenteveldwachter. De be grooting voor 1928 werd gewijzigd met een vermeerdering van f 192,80 in ont men. Hij wist heel weinig van den plat ten grond van het hotel, Hoe het hem mogetijk zou zijn den vasten grond van Messina te bereiken, als er tenminste nog een vaste grond. bestond was een vraagstuk dat hij moeilijk kon oplossen Zijn kamer was op de tweede verdie ping. Hij vermoede dat de trap dich ter bij de aangrenzende kamer was dan bij de zijne. Hij keerde dus terug naalr het gat in den muur om eens rond te kijken. Over den rand van de kloof heen leunende, zag hij dat er in de beneden kamer een breeder stuk langs den muur was overgebleven dan in de. zijne. Nü nam hij plotseling een besluit. Hij kniel de, liet zich zelf afdalen, hangende aan den afgebrokkelden rand, waarop hij ge staan had en daar hing hij te bengelen En toen pas bedacht hij, dat hij het stuit je kaars boven had laten staan. Gelukkig had hij de lucifers in zijn zak. Het scheen hem toe dat de, planken juist sterk genoeg waren om zijn gewicht te dragen. Het zou waarschijnlijk gevaarlijk zijn zich weer omhoog te werken, dus de kaars moest hij er maar aan geven; ■waar id e kaars nn stond gaf hij ten minste voldoende licht om de duisternis» eemgszins te verminderen. Hij liet zich! gaan. En zooals hij' gehoopt had, kwam hij terecht op hetgeen van den vloer was, overgebleven; maar die vloer was zoo {zwak. dat hg er dadelijk deerheen Mkte.v vang en uitgaaf. Aangeboden werd het verslag bedoeld bij art. 58 der Woning wet. Besloten werd voor zeven jaren op nieuw in het openbaar te verhuren eenig bouw- en weiland, de gemeente toebe- hoorende. Op een adres van den kerkeraad der Geref. Gem., verzoekende afschaffing der kennis, werd met alg. stemmen afwijzend beschikt. Vervolgens werd besloten om de we gen, gelegen in de kom der gemeente, geen rijks- of provinciale wegen zijnde, in te dee'ien in de 2e klasse, zulks inge- olge het Motor- en Rijwielreglement. Besloten werd aan de vereenigingen die repetitie houden in een lokaal der openbare lagere school, gezamenlijk eene tegemoetkoming te verleenen van f 40 per jaar voor vuur en licht. Een adres van D. Brand, schoonhouder van het gemeentehuis, om verhooging zij ner jaarwedde, Werd gesteld in handen van B. en W. Besmettel ij ke ziekten. Het aanlal ge\a len van besmettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 9 Febr. in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Boschkapelle 1, Hengstdijk 1, Hontenisse 1, Neuzen 1, Nisse 1, Schoondijke 2, Diptheritis: St Annaland 2, Goes 6, Hontenisse 1» In genoemde week zijn geen gevallen van encepphalitis na inenting ter ken/nis van het staatstoezicht op de'Volksgezond heid gekomen. (St. Crt.) (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad). AFDEELING MIDDELBURG VAN HET CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDER VACANTIE- EN HERSTELLINGSKOLONIES. Vrijdagte'ergc.dei'de bovengenoemde af- deeling onder voorzitterschap van den heer dr. C. Om aan, cue in zijn ope-! ningsvvoord den vorigen voorzitter, den heer Herman Snijders, die zoovele ja ren aeze plaats heeft ingenomen, her' dacht. De. heer Snijders was een dier menschen, die men mist in de besturen,, waarin zij zitting hadden en die men niet gaarne ziet vertrekken. De aftreaende bestuursleden, mevrouw Weijl en rnej. de Diefde werden herko zen. Uit ae rekening van den penning-i meester den heer P. Lu te ij, bleek, dat er een nadeelig slot is van f 210.94 Dit tekort is voornamelijk ontstaan door dat een groot aantal kinderen verlenging van verblijf noodig hadden. Als de kin-, aervrienüen de vereeniging niet helpen dit tekort te dekken, zullen in 1929 maar wemig kinaeren kunnen worden uitge- zonaen. De rekening werd goedgekeurd onder dankzegging aan den penningmees' ter voor zijn beheer. Hierna werd door de secretaresse, mej M. a e C 1 e ij n Brem, het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgenae is ontleend: Het aantal leden steeg van 337 tol 362. Tot eerlia werd benoemd de afi tredende voorzitter de heer Herman Snijaers. Van ae 65 kinderen, die wa ren opgegeven zouden er 16 voor re* kening van de afdeeling worden uitge zonden en wel 15 van 22 tol 27 Juli naar Oostvoorne en één van 27 Juli tot 31 Augustus. Alles was klaar voor hun vertrek, toen plotseling ae inspecteur der Volksgezond heid het met raadzaam vond, wegens het heerschen v„n paratyphus deze kin deren naaT koloniehulzen le zenden. De inspecteur aer Kolonies wilde de kinde ren niet heoben, dan na ingeënt te zijn De kinderen zijn alle ingeënt, maar het verblijf in ae koloniehuizen moest wei den uitgesteia, Dc ouders van twee kin-, deren weigeraen toen toestemming te geven. De jongen, die 27 Juli moest vertrekken, kon op tijd gaan en bleef tot 3 October. Tien zijn naar Oostvoorne geweest van 31 Augustus tot 3 October en 3 van 31 Augustus tot 14 November, In t Boschhuis te Nunspeet werd een Hij had een gevoel of hij door een onein diige ruimte zakte en toeni 'hij1 eindelijk bleef staan, wat 't op iets zachts, dat was een echt gelukje hij geloofde waarliji dat het een hoop beddegoed was. Toch had de val hem wat ontdaan; het duur de wel een paar seconden voordat hij bijkwam. Toen' hij trachtte op te staan, scheen er wel iets aan zijn enkel te mankeeren; hij was wat verdraaid. Hij was een oogenblik bang dat het ernstig was, maar daar kon hij op dat oogenblij- me t aan toegeven. Hij. zette zijn tanden o.p elkaar en met inspanning van al zijn krachten stond hij op; de enkel deed hem vreeselijk veel pijn, toen hij over ejnd stond. Hij tastte naar de lucifers'. Waar hij nu stona was waarschijnlijk een zitkamer geweest; het was er zoo vol puin en allerlei andere dingen, dat hét moeilijk, uit te maken was waarvoor de kamer gediend had. Juist tegenover hem was een deur die wijd o.pen stond. Dat was zulk een welkom gezicht, dat hij er zonder aarzelen naar toe ging. De lucifer ging uit. Hij streek een andere af. Het was een gang, die ergens naar toe 'leidde. Hij deed misschien, twaalf stap pen; de lucifer ging vvfeer uit. Die lucifers waren een kruis; had hij' de kaars maar meegenomen. Toen hij op het punt was weer een lucifer af te strijken, hoorde hij «en geluid; hij ontstelde er zoo ven det.de luatfer e» het dooeje Weid* aiÉ MIJNHARDT'S Let vooral op den naam Sanaplrin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak cn vervalsching Prijs 25» 40 cn 75 ci-> (Ingez. Med.) kina verrpleegd van 2 April tot 1 No vember en 1 van 1 Mei tot 1 November. Uit een overgelegd staatje blijkt, dat het verblijf in de koloniehuizen al die kin aeren in meerdere of mindere malie goea heeft gedaan. De gemiddelde go- wicjitsloename bedroeg voor Oostvoorne 2.9 kg. en voor Nunspeet 3.75 kg. Het gemiaaelae resultaat kan door goed wor- aen aangeduid. Klachten over de ver pleging werden niet vernomen, integen deel gaven sommige ouders daarover hun groote tevredenheid te kennen. De kosten aer uitzenaing bedroegen per week en per kina f 12.27. De geldelijke aange- legenheaen der afdeeling hebben het be stuur heel wat zorg gebaard. De ver- pleeggelden moeten vooruit worden be taald, de kolonieartsen dringen op ver- tenga verblijf aan, als alle beschikbare of in uitzicht gestelde gelden reeds zijn uitgegeven. Overschrijding der begroe iing is dan natuurlijk het gevolg. De peDmngmees'teres brengt dank aan allen, die op welke wijze ook voor extra in komsten zorgden. Drie kinderen werden in ue koloniehuizen verpleegd voor re kening der Ver. tol Bestrijding der t.b.c. Ten slotte wordt in het verslag lier-i innerd aan de algemeene vergadering waarin het aanstellen van centrum art- ,en wera voorgesteld en facultatief aan genomen, mede omdat daarvan waar- schijnlijK de regeeringssubsidie afhanke lijk werd gesteld. Het verslag eindigt mei dank aan alten, die werkzaam geweest zijn in het belang der afdeelingen, vooral aan de heeren 'doctoren, die het bestuur «leeas met de grootste bereidwilligheid ter zijde willen staan. Aan het verslag is toegevoegd de. reke ning, die aantoont, dat ontvangen werd f 1742.39 en uitgegeven f 1953.33. Aan de secretaresse werd dank ge bracht, waarna de vergadering door den voerrzitter werd gesloten. Waar uit het verslag blijkt, dat deze nuttige afdeeling voor een vrij belang rijk tekort staat, wekken wij onze le zers, die daartoe in staat zijn, gaarne op, zoo zij het niet zijn, lid te worden on allen aoorr een extra-gift het tekort te helpen aekken. HE: KOUDE EN DE IJSSPQRT. Het is wel alleen bij een ijsciub mo gelijk, dat in 3 dagen tijd honderden le den kunnen worden genoteerd en nog duizenden dagkaarten kunnen worden verkocht. Dit is nu ook weer het gevafl met de IJsclub .Middelburg", die Woens dagavond werd opgericht en eigenlijk Za terdag voor het eerst haar kunnen aan den dag kon leggen, toen de beschikking was gekregen over de vest van den Poe- lendalensingel tot de Langeviefce brug en daar goede banen waren aangelegd. Toen wij Zaterdagmiddag een bezoek aan de baan brachten, was het aantal rijders daar zeer groot en maakten de ververschingstenten goede zaken, ook aan de bestuurstent kwam men meer malen handen te kort voor het noteerem van de namen dergenen, die een ge- zins - of persoonlijke lidmaatschapskaart aanvroegen en het verkoop van dagkaar ten, hetzij direct aan de rijdenden, bet zij aan de bestuursleden en commissarissen, die met prijzenswaardigen ijver de rij ders opzochten, die geen kaartjes droe gen, om hen te overreden ook een of fer te brengen uit dankbaarheid 'voo|r de goede zorgen, die de vereeniging aan de banen besteed. Het waren er maar enkelen, die dan weigerden. Men ziet goed in, dat om' een ijsciub zijn hand vielen. Het was het geluid van een meiischelijke stem. Hij hoorde niets meer, maar hij bad liet gehoord, daar was hij zeker van. Hij luisterde met ge spannen aandacht. En vroeg: „Wie is daar? Wie was dat? Heeft er iemand geroepen1?" ïïjj sprak Engelsch, Italiaansch kende hij niet; hij hoopte maar dat de eigenaar van de stein, die hij gehoord had, hem' verstomd. Een stem antwoordde: „Help! Ach, help miji! In Gods- naam help mij." liet was de stem van een vrouw; het was volmaakt goed Engelsch. Daaren boven, het was een bekende stem; hij Wist zeker dat hij die meer gehooid had. klaar waar kwain de stem van. daan? Hij' zou trachten daar achter te komen. „Natuurlijk zal ik u helpen,; waar is u? In deze duisternis en in dezen chaos is dat niet gemakkelijk uit te maken, waar iemand is". „Ik weet niet waar ik ben.; er is iets op mij gevallen; ik kan mij niet ver roeren- Heeft u licht?" Hij streek weer een lucifer af. „Toe spreek npg eens. Waar is u?" „Hier, hier!" £Vr«o4t vi'rmifi).

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5