BIJVOEGSEL Maandag 11 Febr. 1929 No. 35 KERKNIEUWS UIT STAD EN PROVINCIE SPORT FEUILLETON Het Geheimzinnige Genootschap, VAJS DB VAB IIAAGSCIIE BRIEVEN. zijn bedenksels en' het stootblok zijn voor alle ontevreden en critiseerende menschen, aie er ook dan nog wel zon den zijn, want het is in deze weinig harmonische wereld nu eenmaal onmor gelija om het iedereen naar den zin te maken. De nieuwste aanwinsten op het ge bied van stratenbenaminfg zijn de namen van de Zuiderzeeplaatsen en die van plaat sen en plaatsjes op de Yeluwe, zoodat er gesproken wordt van de Zeezeeplaat- senbuurt en de Veluweplaatsenbuurt, wat ook al met fraai klinkt. Het publiek is er ook maar matig mee ingenomen. Op den duur krijgen we waarschijnlijk wel de heele kaart van Europa in straatnamen vastgelegd, wat niet anders dan gunstig kan zijn voor de aardrijkskundige op voeding van de Haagsche jeugd We hebben in Den Haag een zorgen kind, waarover heel wat te doen is ge weest en dat is de koninklijke schouvy- nig van de verbouwing, die een innelr- zaal, die werkelijk de handen niet meer lijk karakter draagt, te bemerken vallen. I van elkaar konden krijgen. Als de vrou- Er wordt toch al genoeg ge- en ver'- welijke hulp aangekondigd als het me- bouwxl en er zü» genoeg schuttingen en I dium Cita, niet alleen voorwerpen van direclickeeten met al wat daarbij hoort, bezoekers goed noemt, maar ook hun die de stad op verschillende punten; I naam en beroep, dan kunnen v£i alleen nu uiet bepaald versieren. Dit geldt voor- zeggen: „Wij hooren, maar doorgronden namelijk voor de schuttingen, de directie- het niet". Het slotnummer, het verdwij- keeten, zooals er bijvoorbeeld nu een nen van 12 personen uit het publiek, die aan de Laan vau Meerdervoort staat, bij op het tooneel zijn verzocht, is een zeer de Reinkenstraat' op het punt, waar bin- goed geslaagd resultaat van bedriege- nonkort een winkelgalerij moet verrij- lijk lichteffect. Het is In alle opzichten zen. Die keeten zien er werkelijk keu rig uit, zoodat je bijna lust zoudt heb ben zoo'n aardig houten huisje voor je zelf te laten bouwen. Van de schuttin gen kan dat echter niet, als ze prijken (lager, Med.) een op dit gebied hoogstaande vertooning. |en - hoewel zij toch van m.*ening zijn, dat de f 200 van de begrooting moeten genomen zijn. Ten slotte wordt m.'a. sL, besloten aan Ged. Staten vrijstelling aan te vragen, voor het geven van onderwijs in lichamelijke oeefening aan de Ópenb. lagere school voor de jaren 1929 en '30. In de eerste gemeenteraadsvergade. ring, die na het overlijden van dr. Lelj' gehouden is, heelt de waarnemende voor-I t>urg, die in gemeentelijke exploitatie is. zitter, dr. van der Meulen mr. Pa-1 Wat is er in de laatste jaren al met'dien tijn is seaert eenigen tijd ongesteld I schouwburg gesold. Eerst een jaar of in eenige hartelijke woorden den oud-I tien, twaalf geleden, is hij een tijd»- wetnouder herdacht en er daarbij op ge- lang gesloten geweest wegens brandge- wezen 'üoe ae lcorte periode van dr. I vaar. Fr werd toen over gesproken om Lely's wetnouderschap er een geweest hem maar af te breken, maar men had is van grooten oloei voor onze gemeente, toen te veel piëteit voor het aardige his/- De stadsontwikkeling lag dr. Lely na torisch geveltje en werd besloten hem aan net hart en zijn oeste krachten 1 zoo te verbouwen, dat aan de eischen heeft hij er aan gewijd. Hij is degene van den orandweer met het oog op de geweest, oie zorgae voor een oetereu veiligneid kon worden voldaan, verkeersweg in ae biuuenstad, voor een Het is gebeurd en het heeft een volksbadinricnting, voor juiste bebou- heeleooel geld gekost. Om die verbou wing van nieuwe wijken. Hij wist ver- wing rendaoel te maken, moest de pac.it der vooruit te zien dan de nooden van natuurlijk woraen varnoogd en de pach 'net oogenblik en dat is een van de I ters moesten, als directe terugslag daar- vele renenen, die we hebben om hem op de entreeprijzen verhoogen. Maar die danaoaar te zijn. De Hagenaars zullen zooveel "pvoeren, dat ze Behoorlijk ui; hem, nu hij is heengegaan, waarschijnlijk hun kosten kwamen, en winst maakten meer en oeter gedenken als de man. ook, dat giug niet, zrodat er toen tot die zooveel beeft gedaan voor den nloei een nieuwe vernouwing besloten werd, en de scnoonlheid van onze stad. dan waardoor net aantal zitplaatsen niet on- als de man van de drooglegging der I belangrijk werd verhoogd. Dat is nog Zuicerzee. Het is dan ook een zeer niet eens zoo heel lang geleden, een jaar sympatnieke gedachle geweest om in den of drie, vier. Dat leek heel aardig, maai Raad te oesluiten den naam van dr. I uu moet er weer vernauwd worden, dit Lely te veroinden aan een der nieuwe maal het gedeelte achter 't voetlicht. Aan straten in ae staatslieaenouurt, wat een Kooneèl, Kleedkamers en andere ruimten blijvenae nerinnering zal zijn. Daarmee ontbreekt zooveel, alles is zo-o ouder- stemmen ongetwijfela al'e Hagenaars in, I welsch en uit aen tijd, dat het ryet wat niet vau alle raadsbesluiten gezega langer meekan. Er moeien ingrijpende mag woraen. veranderingen worden aangebracht. Maar Ook over de namen, die aan de stra- dat is ook al weer een vernauwing, die ten in ae nieuwe stadswijken gegeven aardig geld zal kosten, er "is een dikke worden zijn we lang niet altijd even drie en een naive ton mee gemoeid verrukt. Behalve, dat ze niet steeds fraai klinken, ze ook nogal eens ondui delijk, doordat ze te veel op elkaar lij ken, zooaat er verwarringen ontstaan. Dan moet er gewijzigd en veranderd wor den, en ae cewaners kunnen op een goeden aag, als ze niet tot de trouwe krantenlezers oehooren, of de staa uit geweest zijn, opeens tot de ontdekking komen, aat ze niet meer in de zusrofe zoo-straat, maar in een heel andere wo-i nen, zocdat het hun niet kwalijk te ne men is, als ze dan -niet precies- weten, waar ze nu eigenlijk thuis hooren, ook zonder dat ze verhuisd zijn. Namen Dedenken is moeilijk, verschrik kelijk moeilijk. Dat weet ieder, die wel eens voer het dilemma heeft gestaan, die een verhaaltje of een artikeltje had geschreven, wat vlot genoeg ging, maar die vastraakte, zoodra het een titdel moet hebben. Dat weet ook degene, wien de hemel meer kinaeren schonk dan er na- men naar groot- en overgrootouders, ooms en tantes, en oud-ooms en -tantes in de familie waren! En straten doopen is waarscnijnlijk even erg, zoo niet er ger dan een naam te zoeken voor een jongen wérelaourger. Er is zooveel voor nooaig. Shakespeare had makkelijk zeg gen „what is in a name"y je moei er maar eens voorstaan. Er zit geweldig veel in. Het zou misschien aanbever ling veraienen om een van de raadsleden, die beschikt over een uitgebreide ken nis, ontwikkeling, goeden smaak, fanta sie en ook een korreltje Humor, honoi- ris causa te benoemen tot bedenker van namen voor de verschillende nieuwe straten. Zoo'n namenverzinner zou er geen gemakkelijk baantje aan hebben, geen sinecure, want hij zou natuurlijk de verantwoordelijkheid moeten dragen voor o- Uit Walcheren. Vrijdagavond omstreeks elf uur, uur, reed J. J. de W. uit Goes, die niet weken- en maanden-oude af ie es, Lj^ per \rachtauto huiswaarts begaf, te- die er in lappen bij hangen, of, als ze I gen een cjer jjzerea leuningen van de vastzitten, er toch heel weinig oogelij I brugoverde waterleiding nabij't wissel te uilzien. Binnenkort krijgen we een nie"-- u 5 u r g. pje auto, die vrij ernstig 1 men jj«t Hoofdblad» we scliulling op een der allerdrukste LeSchadigd werd, is Zaterdagmorgen van- I punten vau de stad, op den hoek ian Haar op sleeptouw genomen. Spuistraat en Spui, waar een firma een (Voor verder Stad en Provincie zie geweldig nieuw gebouw gaat zetten. Het zijn geen winkels meer, het zijn winkel paleizen, die uit den grond verrijzen, en die de concurrentie moeten brengen jan warenhuizen 11. De oude zaken, die I apelie onder voorzitterschap- van ds. niet meekunnen in dezen stroom ver- IA.. Scheele bijeen. dwijnen geleidelijk, de een voor en de Uit de rekening en verantwoording van ander na met stille trom. Ze worden, den penningmeester bleek dat ontvangen opgeheven omdat de klanten elders was f 111.58, uitgegeven f 58.45. goedkooper - schoon niet altijd soliede De ver- werd opgericht met 473 leden terecht kunnen en opeens ontdek je en klom tot 484 waarvan 435 betal'ende. dan met een soort verwondering, dat Met de oprichting van de Mij. Zieken- die en die winkel er ook al niet meer I fonds voor Z.-B. bedankten 62 betalen- is. Dan wordt het vergeten. Sic transit.... I de leden. kwam Uit Z u i d-B eveland. In algemeene ledenvergadering de ver- Ziekenhuisverpleging te Ned. H e r v. Kor k. Beroepen te Weslerlee-Heiligertee, 4b. J. H. Bar no uw to Aardouburg. v. T. Uit Middelburg. Zaterdagmiddag en Zaterdag- en Zondagavond heeft de heer Bellachini in den Schouwburg alhier voorstellingen gegeven, waarvan de eerste matig, de tweede veel beter en de deinde héél Vastgesteld werd het reg'ement. Herkozen werden de aftredende be stuursleden, en gekozen in de ontstane vacature-Keim, de heeren R. v. d. Hoek, H. d. School te Bieze'.inge. Naar de centrale vergadering werd het bestuur afgevaardigd- De heer G. Lepoe- ter stelde voor aan te dringen op percen tagebetaling v au operatiekosten. Aldus werd besloten. Vrijdagavond kwam de raad van |S chore in openbare vergadering bij- Kampioenschap Zeeland Schaatsenrijden. „Derde reis behouden reis" is een spreekwoord, dat zeker van toepassing is op de toe te juichen plannen van de IJsclub „de Weel" te Wolfaartsdjijk om in dezen winter voor het eerst wed strijden te organiseeren voor het kam pioenschap van Zeeland en zulks onder de leiding van den Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond. Toen Zaterdagmorgen op onze telefo nische vraag geantwoord werd door den lieer Koert, secretaris, dat nu dje reeds twee maal uitgestelde wedstrijden be slist dien dag zouden doorgaan, hebben trein de halte Heerenpolder be^'kt en van af het stationnet'e zagen wij reeds enkele vlaggen, aanwijzende waar ,„de Weel" haar banen heeft. Toen wij na een paar minuten de baan bereikt hadden, stonden wij verbaasd daar nog maar en- Bij ae oesprekingen in den raad over dit onderwerp is echter aangetoond, dat, indien de verbouwing wordt toegestaan dit gela wel renaanel te makea is, zoodat na eenig debat bet voorstel ook is aan genomen. Met dat al vrees ik wel, dat de schouwourgbezoekers er niet zonder meuwe pnjsveraosgingen af zullen ko men, wat wel heel jammer is, want de trek naar het tooneel is nu tegenwoordig niet zoo kolossaal groot, dat men niet letten zou op een paar kwartjees meer of minder. Het kost van de zijde der tooneeldirec te uren heel wat moed en beleid om de zaal geregeld goed bezet te krijgen- Er moet al bepaa d iets bijzonders te doen zijn, wil men het publiek iu het groot trekken en het is zoo moeilijk om altijd weer iels bijzonders te vinden, omdat dit bijzondere dan ook weer gewoon wordt Wel is er dan laatsten tijd weer wat meer belangstelling voor het tooneel te bespeuren, maar hard loopen doet bet publiek toch niet. Natuurlijk is er een vaste kern oevr tuigde tooneeEiefbeb- bers, maar deze lieliooren juist niet tot die categorie menschen, voor wie ide prijs van een voorstel.ing pas in de laatste p'aats komt. Maar dal weten de schouwburgdirec ties en wie er verder mee te maken, hebben natuurlijk ook even goed, zoo dat er vel middelen en wegen zullen zijn, om de kosten niet te zeer in- de hoogte to drijven. Eén troost is het tenminste, dat men nu tot deze verbouwing beslo ten beeft, er vap overtuigd is, dat men nu de eerste jaren van dergelijke be slommeringen zal zijn ontslagen. Alles; komt nu goed in orde en dan kan onze oude trouwe schouwburg weer jaren mee. Gelukkig zal er van den buitenkan!' en in elk gevali van <je voorzijde af wei- groote ruimte over, waarop in den mid dag honderden naar hartelust van het rijden konden profiteerenn. De voor de wedstrijden bestemde ba nen, waren afgeschaafd en maakte het het Bngeisch van J. S. FLETOHEB door Mej. A. T. 79). „Maar ik heb er uiet lang van gewe ten", antwoordde Scraye vlug. „Ik had er nooit van gehoord voor dien avond, da.t ik naar Holgate Lodge ging en ik hoorde er daar ook niet van, miaar later, toen mevrouw Wytkenshawe en lady Scraye mijn den volgenden morgen VToeg uit bed haalden, om het mij te vertellen. Ik durfde het niet te zeg gen, Trickett, omdat Packe en ik bang waren je bent zoo opvliegend, zie je dat je er op af zoudt stormen en de geheele zaak aan den vooravond van den goeden afloop zou bederven". „En je gedrag van morgen P" vroeg Jimmie. „Tooneelspel, Trickett tooneelspel!" antwoordde Scraye. „Frobenius maar dat is naturlijk zijn naam niet tracht te mij te hypnotiseeren, zoodra ik kwam. Ik gehoorzaamde aan zijn bevelen en de«d wat je gezien hebt. Maar zie je *4} wachtten op de kornet der noo^e- druk bezocht was en wij geloven, dat een ingekomen is het verslag over 1928 wij over Goes en van daaruit per tr'am- niemand onvoldaan zal zijn vertrokken, I an (Je commissie tot wering van schiool- belialve wellicht een nurks, wien het I verzujm. £ea schrijven van Ged. Staten niet makkelijk naar den zin is te maken. 1 utjende mededeeling dat een bedrag Want wat door dezen Duitscher gebo- 1 v an f 200 voor reis- en verblijfkosten den wordt iop het gebied van goochelen. I voor onderzoekingen in loco op de be- hypuose enz. overtreft veel van hetgeen grootjng ^29 ^an de Ge zond he ids com- wij tot nu toe op, dit gebied hebben I missie niet noodig wordt geacht. Beiden kele personen aan te treffen, ofschoon gezien. stukken worden aangenomen voor ken- het elf uur was en de aanvang op dat Voor de pauze brengt Bellachini voor- I nisg-eving. Met a. st. wordt besloten om uur was aangekondigd. Wij vernamen namelijk goochelen en geeft daarvan I l()C le treden als lid van de afd. Zeeland echter spoedig later zou worden begon- zeer sterke toeren te zien. Het uit vuur vfm Vereeniging van Nederl. Gemeen- nen en hadden toen gelegenheid ons tai maken van koffie, melk, suiker, gebak |ten, overtuigen over welk een flinke ruimte en wat verder den maag kan strelen is Medegedeeld wordt dat van den rijks- deze ijsclub beschikt. Behalve d.e voor bijzonder goed, maar wordt o.a. over- waterstaal een schrijven is ontvangen be- den wedstrijd gereserveerde ruimte;, troffen door het geld halen uit de lucht, treffende overname van het onderhoud waarop banen waren aangelegd van 400 door het verdwijnen van verschillende Lyn den z0UteWeg van af de Oprit bij de M. omtrek, was er minstens een even schalen met water en van een spelende I Schorebrug tot de grens tusschen Krui- gramofoon. Het werken met losse r'n" njngenSchore. UiLvoerig wordt toege- gen tot allerlei combinaties, is meer ge- t t,oe i100g de kosten van het on- zien maar dwingt toch steeds bewonde- derhoud van dien weg zijn (voor het ring af. De laatste nummers voor de lover te nemen deel f 345 per jaar). pauze, de vlaggen apotheose, de onbe- De wonjng bewoond door het hoofd I ijs daar een heel goeden indruk, grijpelijke hoeveelheid van onder een feg,- school werd opnieuw aan dezen ver- I Intusschen waren de 9 rijders, die doek getooverde schat van kunstbloemen, tiuurd voor twee jaren, op de bestaan- zich voor deelname hadden aangemeld, die het tooneel in een fraaien bloemen- ,je voorwaarden (huurprijs f 300 per present, het waren den bekenden inter* tuin herschapen, en de rozenspiegel, jaar). nationalen rijder S. Heijden 'üit IJssel- vormen een waardig slot van dit deel I yan gezondheidscommissie te Krui- I monde met zijn beide broers A. en .1. van het programma. ningen is opnieuw een wijziging der be- I Heijden, K. Kaan uit Bergen (N. H.) J. Na de pauze brengt de wonderlijke I gr0oting voor 1929 ingekomen, naar I P. C. de Koning nit Purmerend, J. G, man eerst zijn vrouwelijke partner in 1 aanleiding van de bovengenoemde beslis- I de Jager (eveneens bekend rijder, ook slaap en doet haar op het tooneel in I sing van Ged- Staten. buiten onze landsgrenzen) C. de Jager ae lucht zweven, waarbij een gesloten I p]]ans wordt de post voor onderzoe- I en G. de Jager, en W. Rëijnierse allen hoepel dienst doet om te doen voelen, I dingen in loco van de begrooting geno- I uil "Wolfaartsdijk. dat de vrouw bepaald zweeft. I men €n wordt het bedrag van f 203 ge- Zooals gezegd, de baan was ongeveer Ook dan volgen weder verscheidene Voegd bij den post onvoorziene uitgaven 400 M. lang, dus moest d* start voor al goocheltoeren, die voor die van voor de waardoor deze post wordt ^gebracht op I de te noemen afstanden op een anclerfel pauze niet onderdoen, en waarvan wj f 379.50. plaats zijn dan het eind. vooral de wandelende flesch met het pe voorz. zegt dat over de jaren 1922 Te ongeveer 12 uur konden d,e eerste tot 1928, deze laatste post nooit hooger strijd aanvangen en wel dje over 500 M. is geraamd dan f 177.73 en dat hierop Hierbij was eerste S. Heijden in 51'/s over die jaren nimmer iets werd uitgege ven. De post wordt dan thans ook ab normaal hoog, beter ware het geweest sloten kist of uit een goed dicht gebon- rle f 200 van de begrooting af te, nemeni in; 2 m. 42 1/5 seo,-i tweede K. Kaan in den zak, is niet nifeuw, maar wordt I echter zul en ook ditmaal de uitgaven hier al op zeer vlugge wijze getoond en I wel tol het uiterst noodige worden be grenst dan ook aan het ongeloofelijke. I perkt, hetgeen straks zou kunnen blijken Het hypnotiseeren van een der aan- lover 1929. B. en W. stelen voor om voor vvezigen is niet een der meest aanhe- ditmaal geen bezwaren tegen dezen hoo- I geren tijd deed maken, velenswaardige experimenten, maar delgen post in te brengen, overeenkomstig Intusschen was het aantal bezoekers heer Bellachini toonde zich ook hier een weik voorstel m. a. st. wordt besloter^ steeds toegenomen en toen de voor- meester, bij de massa suggestie waren Enkele leden voegen hieraan toe, dat zij naamste wedstrijd, die over 5000 M. er Zaterdagavond slechts enkele in de zich neerleggen bij het standpunt van B. aanving, kon gesproken worden van zeer naamde werklui, aangevoerd door Packe. Toen kwam jij en, bij George, ik' schrikte toen die kerel op je schoot! Maar, zooals ik zeg, het is voorbij, en' inu Op dat oogenblik echter werd de deur wijd open geworpen en Packe vloog de kamer in gevolgd door een langen man, die evenals hij gekleed was. „Scraye!" riep hij. „Zij zijn weg! Al lebei?" „Scraye en mevrouw Wytkenshawe schrikten; Scraye vloekte en m(evrouw Wytkenshawe gilde. „Weg, zeg ik!" riep Packe uit. „Wij hadden voor beiden een val gesteld den man op een plek, Frobenius op een andere. Daar zij niet kwamen, kwamen wij een dienstmeisje zei, dat de man haar gezonden had, om Frobenius te zeggen, dat de werklui hem noodig had den. Zoodra Frobenius de kamer uit kwam, ging de man naar hem toe, bracht hem ernstig pratend naar den tuin, toen verdwenen zij beiden door het kreupel hout. Zij zijn ontsnapt!" „Maar hoe, hoe?" vroeg Jimmie. „Een der dienstmeisjes zegt, dat zij een auto in het dorp hebben," zei Pa cke. „Zij moeten daarheen geloopen zijn. Jimmi«'« hart sprong op bij hat vooruit- «•at te lenaaaa handaiao Sq kaar steeds weer gevulde glas willen vermel den. Ook het werken met levende die ren, die komen en gaan in een oogwenk mag niet 'worden vergeten. Ook het verdwijnen uit een goed ge- sec., tweede J. G. de Jager in 53Vs sec. derde K. Kaan in 56 sec. Op de 1500 M. was no. een S. Heijden 2 m. 54 een tiende sec., derde J. P. C. de Koning in 3 m. 4% sec. Hierbij had J. G. de Jager het ongeluk in een bocht te val'en. wat hem natuurlijk een lan de zich tot mevrouw Wytkenshawe. „Heeft u niet een snelrijdende a.uto aan het hek?" riep hij „Goed! Kom mee, Scraye komt beiden mee! Als die auto' goed' is, zullen wij ze pakken. Ben je ge wapend?" vroeg hij Packe, toen zij over het grasveld holden. „"We vvoirden mis schien handgemeen, zie je". „Beiden gewapend," antwoordde Pac-. ke. „Daar hebben wij voor gezorgd." Jimmie stopte alle drie in de auto, sprong aan het stuur en reed met groo- te vaart naar hel dorpje. Een paar man nen stonden voor de herberg, waar hij zijn paard had achtergelaten. Hij rem de zoo sterk, dat hij en zijn gezelschap ibijna uit de auto geworpen werden. „Hebt ge iets van dokter Frobenius gezien?" vroeg hij met zijn vinlger naar het huis wijzend, dat zij juist verlaten hadden. „Ge weet wel. wien ik meen een oud man met wit haar- Met een ander man, die jonger is". Een der mannen nam zijn pijp uit den mond en s.puvvde kalm op den grond. „Ik heb ze beiden gezien," antwoordde bij, bot kan tien of acht minuten ge leden zijn. Zij schenen in een vliegende haast"') „Maar waar waar?" riep Jimmie. De kalme man wees met zijn pijp de séraat af. „Zi| giagea baat hfii garage") zei hij. „Den weg af, en Jimmie vloog weg. In een volgend [(oogenblik was hij aan de half open deur van een schuur, die eerst onlangs blijk- |baar in een garage was veranderd. De schuur was ledig; in den wieken grond buiten waren de teekenen, dat er eerst pas zware wielen over heen gegaan war ren- En de detective, die naast Packe in de auto van mevrouw "Wytkenshawe ge sprongen was, was £p zijn plaats gaan staan, om rond te zien, op eens wees hij naar het afhellende land onder hen. „Daar!" zei hij. „Ziet u die flikkering! iDat zijn ze! Zij rijden langs die paden, |door het land. Zij zijn zeker op weg naar Southampton." Jimmie sprong op van zijn plaats en wierp een snellen blik op de ligging van, het land. Hij ging weer zitten. „Zit stevig lui!" zei bfij griibmtilg. ,,.Te-^ lui zult er nooit nader aan to© geweest ziijn je nek te breken dan je nu zultz| ij!n!" Van dc wilde vlucht van die achtervol-, ging, die in haar snelheid een nachtmer-, rie geleek, haar schijnbare onwerkelijk-, heid. de vliegende vaart langs en over hoofdwegen, zijwegen, paden, met alles bochten en wendingen, den spoed waarmede ziij in sa. .uit dorpen en ge huchten reden, had geen der vier man ies, die er aai deels «ubao, Idt» «att een samenhangend verslag kunnen ge-; ven. Het scheen Scraye en Packe en deir detective, dat Jimmie Trickett krank zinnig was geworden: hij zat da«r aan het stuurrad, alsof hij een deel uitmaak-; te van de hijgende en vliegende auto; hij; deed toeren die geen verstandig man ga- daan zou hebbenhij bracht zichzelf en züjn metgezellen een dozijn aantal keeren; tot in de kaken des doods enn rukte hen weder weg, als zij op het punt waren, gepakt te worden; meer dan eenmaal hoorde liij een of ander van hen schreeuwen van pure angst Terwijl hij; zelf als een gedaante van staal bleef ziftn ten en nauwelijks ademhalend. En ein^ delijk waren de vfircntelingen voor herrt en de vervolgden en vervolgers vlogen met halsbrekende vaart over een lang, steil pad, aan het eind waarvan voorge- berglen lagen die op de blauwe zeev van het Kanaal uitzagen. Scraye, die naast Jimmie zat, zag het gevaar, dat zij liepen en dat met de snelheid des bliksems naderde. Hij ver mande zich, haalde diep adem, en sprak kalm: „Kijk goed uit, Trickett I" zoi hij „D* klippen 1"

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5