NVCT0RIA4WTF/} BOLS r 4y2 pet. Ned. '17 100y8—100 dertien .zestiende. Weerbericht Hoog Water Zanuwstllliiii MIJ W HABST'fi >?zeüuw(ablettes LAATSTE BERICHTEN Verschillende Berichten KERKNIEUWS LANDBOUW ONDERWIJS Handel, Nijverheid en VtsscfeertJ LEGER EN VLOOT Verkeerswezen, Post en Telegrafie RJURSNOTTCMNG. I AMSTERDAM, 9 Febr. (Slotkoers). Het eerste getal geeft den slotkoers ran gister, het tweede dien van heden, e Ned. '22 104—1041/s. 5 pet. Ned. '18 102—101%'. 2% pet. N. \Vt. Schuffid 64V-t'64 drie zestiende. 3 pet. do. Oblig. 78 een zest^78. 3 pet- do. Certif. 77 vijftien! zestl77'/8 v Cert N. H. Mij, 187y2-188y4—187%,- 188%. i J i A. N. II. Handelsb, 172— 174i/4. A. Kol. Bank 2521/4—252%'. Kon. Petrol. A. 385i/4-388—380—387^ Am ster d- Bank 195y2—195s/4. Gecons. Holl. 159 Handclsv. Amsterd. 665-67266-679 Javasche Cultuur 392-395—390395 Aand. Deli Mij. 467y2—462-465 Amsterd. Bubber 27iy4-274i/2-271-^74 Ned. Amerik. Vaart 80%—80y8 Ned. Scheepvaartunie 218i/a218ya. Kon. Holl. Lloyd 23—22 Kon. Nea. Stoomb. Mij. 93—92i/4. Aand. Paketvaart 262y2—260-261. Bank-Associatie 66y4. Gouda A. 480—485. Philips A. 912-888-910. Anaconda 257—255%. Steels 1771/4—173%. Erie 68%— 77%. Union Pacific 224.— i Common Marine 6 zeven zestiende— 7% Preferd do. 37—37y'8. Maxwell Gr. C. v. A. 4 drie zestiende '4%. Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 12 drie zestiendie— 12y8. Prolongatie 4i/2—5. Russen: Obl. 1880 1%—2. Consols 2i/4—2y8. Hope2 drie zestiende Markt sluit flauw. Medegedeeld door het Koninkl Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Februari Hoogste barometerstand 7iï4.8 te Stockholm. Laagste barometerstand: 740.4 te Yanmayen. Verwachting van den ^yond van 9 Februari tot den avond van 10 Febav. Zwakke tot matige Z. tot O. wind. Neve lig tot licht of half 'bewolkt. Droog weer. Matige tot lichte vorst in het O.; in het W. lichte vorst. Temperatuur om het vriespunt. Thermometerstand alhier des morgens 9 w 32 gr., 12 uur 37' gr. Zondag 10 Februari. Zon op 7.29; onder 5.02. Licht aansteken, alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen ■5.32. Maan op 8.19 v.m'.onder 5.43 n.m. Ferste kwartier 17 Februari. Maandag 11 Februari. Zon oip 7.37; onder 5.04 nicht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.34. i Maan op 8.36 v.m.; onder 7.01 n.m, Ferste kwartier 17 Februari. Vli&dmgen. Zondag Maandag dinsdag Woensdag Donderdag V rijdag Zaterdag (Het tijdstip ran hoog water te Dom fcurg valt 9 minuten na dat te Vlis- hagen.) 10 Febr. 14.17 H 14 52 12 15.23 13 15 59 14 16 37 15 17 16 16 18 07 met Whisky, Cognac, Vermouth. Wijn of "Limonadesiropen geeft h vernikkel ij ken winteravonddrank. (Ingez. Med.) goed voor den dag te komen. Ook uit deze afdeeling een enkele grelëp. Wij willen dan noemen, de Beer, de Indische priester, de Miclielinbanden-reclame, de bergbeklimmer, de man die in 11 dagen de wereld rond tuft en den chinees. Natuurlijk was volop voor muziek ge zorgd; op het looneel had de Zelandia Jazz Band, onder leiding van den heer Jesayes, en in den tegenovergesteküfSn hoek van de zaal de straatmuzikanten plaats genomen. Beide gezelschappen zorgden, daf oijna onophoudelijk muzi kale toenen dcor de zalen weerklonken. De heer Corveleijn was de leider van muzieK en dansenden, en dit zegt vol|- floendo Hij was steeds in den weer en zorgde, dat, al mag dit hier niet woordelijk worden genomen, alles op rolletjes gmg. jury, beslaande uit de faeeren C. W. D'Hnij, L. Heijhians en R. de Muijncik hadden zeker geen makkelijke taak, om de prijzen naar billijkheid toe te kennen. Ieder tevreden stellen kon ook dit deskundig drietal niet. Zij kenden ieder cijfers tot hoogstens 20 toe, zoo dat het maximum zestig! was, dal groep,, paar of afzonderlijk costuum kon behalen. Het was ongeveer 12 uur toen de jury haar beslissing had vastgesteld en kon toon overgegaan wor den tot het mededeeïen 'wie ide gelukkige prijswinnenden waren. Voor groepen waren prijswinuers 1. Pinda familie, de heer en mevr. C. Maartense en de heer en mevr. R. Vreeswijk, met 53 punten. 2. Club uit 't besjeshuis, de heer eö mevrouw Riemens, de dames M. en J. Vermeulen en de heeren P. Polderman en C. Hondsmerk met 52 punten. 3. Muzikale Clowns de heeren T. H. Vermeulen, J. Meijere, F. Pape en A. de Rijke met 51 punten. Voor paren waren prijswinuers 1. De didvel en zijn moeder, de lieeren J. Overbeeke en H. Fastenau met 56 punten. 2. Jasz Baud, de heer en mevr. Exter met 50 punten. 3. Engelsclie boer en boerin, de heer en mevr. Stam, met 49 punten. Voor de damescostuums werden de prijzen toegekend aan: 1. Pauw, mej. J. van Wijnen met 53 punten. 2. Markiezin mej. G. Goossens met 49 punten. 3. Vlinder, mej. A. Dekker met 47 punten. Van de heeren waren prijswinners 1. Indische priester, de 'heer J. A. Pieters met 56 punten. 2. Reis om de wereld, de heer W. Goedhart met 51 punten. 3. Beer, de heer A. Looten met 48 punten. Voor de groepen en paren waren geld prijzen, voor de afzonderlijke costumes kunstvoorwerpen beschikbaar. De voorzitter van Medio, de heer Oir. J. M azure reikte de prijzen uit enf wees er, evenals bij de opening op, dat ditmaal de gemaskerden de spelers wa ren, en nu kan bijv erzekeren dat zij hun rollen uitstekend hadden vertolkt en zich goede gasten hadden getoomd. Spr. brengt dank en hulde aan de jury, die een zeer zware taak had en diie allen lof had voor hetgeen is gepres teerd door de gemaskerden. Vooral was dit het geval mét de groepen, die men gaarne allen een prijs had toegekend. Na de prijsuitdceling was het algemeen démasqué en werd heel wat verwonde ring uitgesproken als men zag wie er onder een masker had gezeten. Nadat een kiek van de gemaskerden was genomen, werd nog eenige uurtjes on gemaskerd gedanst. Tot toen had liet parool gegolden, dat de niél-gemaskerden ook alleen met mas kers voor mochten dansen. Zeker een aardig idee, jamlmer dat nog meerderen deze bejpaling niet naleefden. Medio en speciaal de commissie van dit balmasqué kunnen weer dankbaar terugzien op hun voorbereidenden en uitvoerenden arbeid. Door de Dorpsjaszband is f 7.765 op gehaald voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de ramp bii Hoek van Holland. DE BIOSCOPEN. Electro. „Ober" 1 iet internationaal woord voor den eerste der kellners. In groote zaken als „Trianon", een waar kapitein over zijn regiment. Die controleert, inspectie houdt, 'n koning van het paradijs, zoö- als een werkelijke koning hem noemt. Van het paradijs der gastronomen! De Ober de eeuwig glimlachende diplomaat in den besten zin van het woord, altijd plooiend en schikkend, die met de char" me van 'n enkel woord, soms maar 'n enkel gebaar ieder in zijn hotel' „chez soi" laat voelen. Een, moeilijke kunst, die weinigen verstaan. Maar d© ober Albert van Trianon (Adolphe Menjou) is een grootmeester in zijn vak, wordt dan ook terecht naar waarde geschat, en kan bij zijn directie in letterlijken en figuurlijken zin. een potje breken. Zoodat hij zonder veel moeite zich een veertien dagen wintersport veroorlooft. Maar geen ski's of bobslee baan is voor hem de attractie, wèl 'n lieve jonge Amerikaansche, ex- logée van „Trianon. IJs verbroedert en is een goed décor voor verliefde lieden. maar't zijn niet alleen hoogheden die zich soms achter een incognito- moe ten verschuilen. En wanneer Albert ge vraagd wordt het zijne te lalen vallen Maar de zevende acte brengt alras liet „Happy end". Amerikanen respecteeren ieder, die op eerlijke manier zijn brood verdient. En als dan nog een koninklijke vriend grootste aandeelhouder van „Tri- anop" is Uitstekend deze creatie van Menjou. Een der beste, die wij' van hem zagen. En uitstekend'ook de beide onbekende') partners. Amerikanen, IJsfeesten en car naval zijn wèl up to date! Flora- „Ramona", Dolores del Rio! Een naam' die altijd voortreffelijk spel waarborgt! Ramona, de Spaansche sclioone in de dagen toen Californiê nog afhankelijk wasi van de heerschzucht der .Spaansche Dons, toen in het jaargetij voor het schaapsche ren Indianen voor het werk werden ge huurd. Een eenzame ranch, een kloek In dianen-hoofdman. een jonge Donna. Dat beteekent een idylle, zich spoedig uit breidende tot huwelijksplannen. Waar tegen de hevige tegenstand van 3e hoog hartige senora, Ramona's pleegmoeder niet veel vermag. Wat zij wèl kan is de dochter onterven. Ook dat baat niet, en Ramona.gaat met haar Indiaan. Een kort, hevig gelnk, (ondanks het rassenverschil vele droeve voorvallen en eindelijk Ra mona's terugkeer naar waar zij thuis hoort, de haciënda. Sterk en boeiend spel van Dolores del Rio, en van Warner Baxter, den Indianen hoofdman. Bovendien menig interessant natuurtafereel, opgeluisterd door orkest- Imuziek als in „Opstanding", en zang. Een film die zeer de aandacht verdient), die wij er dan ook gaarne op vestigen! Tot en met Maandag a.s. slechts. De volgende dagen een oude, goedig;'D bekende Fairbanks in: „Het tèeken van Zorro." Een reprise, die zal worden ge waardeerd nnnuwtT-ïï-TïTnrnrwiwïïiiiiiiiiii-ir'iiiniiitiiriiiwi wimiwtuw en zenuwsterkend is de werking van Onzen Buisje 75 ct,. Bij Apoth. en Drogisten. (Ing, Med.} APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken bel opend: Middelburg: Mevr. wed. J. W. v. d Garde. vhissingen: A. ,T. van Ockenburg, KI. Marat. UIT MIDDELBURG. Op 46-jarigen leeftijd is alhier over leden de heer mr. J. A. Fokker, lid dei- firma J. A. Zip en van Teijlingen. De overledene, die 9 September 1882 alhier geboren werd, vestigde zich, na eenige jaren van afwezigheid, weer in zijn geboortestad en heeft daar in hel vereenigingsleve.n eon belangrijke plaats ingenomen. De eenige officieele betrétkking van den lieer Fokker was lid van het Bur gerlijk Armbestuur, doch verder was hij penningmeester van het departement Middelburg van de Nederlandsche Maat schappij van Handel en Nijverheid, van de Vereeniging voor Handelsonderwijs en van de vereeniging) Kindervoeding en Kassier Van de Nutsspaarbank. Het heengaan van dezen werkzamen medeburger, op zoo'n betrekkelijk jeug digen leeftijd, zal dus in al deze besturen een ledige plaats achterlaten. DE VESTEN MET GOEDGEKEURD. Het ijs in ae vesten alhier is na Keuring nog niet netrouwbaar bevon den. Op enkele plaatsen is 't vrij dik. op andere echter erg cros. Men zij dus gewaarschuwd VOETBALWEDSTRIJDEN AFGEL AST. Alle voetbalwedstrijden van den Ne derl. Voetbalbond zijn voor Zondag a.s. afgelast, wegens ijs. DE ELFSTEDENTOCHT IN FRIESLAND Het contractbestuur der Elfstedenver- ©eniging heeft besloten den Elfsteden tocht a.s. Dinsdag te doen doorgaan!. Overal is het ijs prachtig. SCHIERMONNIKOOG Schiermonnikoog beeft sinds negen da gen geen verbinding met het vaste land Langzamerhand komt er gebrek aan veer voeaer, wat niet te verwonderen valt, daar de vracntriooien reeds dagen lang niet meer varen. DRIJFIJS OP DEN NIEUWEN WATER WEG. De nieuwe Waterweg'is vol drijfijs. De kleine vaart ondervindt veel hinder. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 9 Febr. 12 u,ur. Kalm besluit der week. Bescheiden handel. Stemming langzamerhand zwak ker. Vrij geanimeerde affaire op industri- eelen en Margarine Unies, vast geopend, later enkele procenten prijsgevend. Aniem's nogal wat omgaat. Gaboe's goed prijshoudend. Peudawa's wat lager. Overige soorten wéinig bijzonders. Prolongatie 5 pet. UIT OOST-INDIË tiet nieuwe eiland K r ta k a t a u. BANDOENG, 9 Febr. VJD.-Aneta. Van oang-eiland wordt gemeld, dat do toestand van den Krakatau onveranderd is. Het nieuw gevormde eiland is thans 24 M. hoog. bijwagen was overreden, waardoor haar linkervoet was verbrijzeld. Donderdagavond omstreeks half acht is brand uitgebroken in het atelier van den kunstschilder Leo Gestel te Bergen (N.H.), die een tentoonstelling voorbereidde en daarom de laatste wel ken uit het ouitenland te Bergen was Kamen werken. Doordat de brandkraan bevroren was, -kon de autobrandspuit niet direct water geven. Het atelier brandde geheel uit verwoest zijn al Qe in hel atelier aanwezige schilderijen en teekeningen. Verzekering dekt de ma,- terieele schade. De beide ateliers naast dat van dhr. Gestel bekwamen water schade; het eene Dehoorde aan den kunstscniloer J. Wijnand. Vrijdagmorgen reed op den Rijksweg Swalmen-Reuver een bestelauto door de gladheid van den weg tegen een boom. De reiziger, die naast den chauffeur zat, vloog met het hoofd door de voor ruit en liep ernstige hoofdwonden op. De chauffeur liep eveneens verwon dingen op. Donderdagavond is de bejaarde heer Z. te Opperdoes onder den trein geraakt De heer Z„ die langs zijn huis reed, meende toen de gelegenheid te moeten benutten om onderweg uit te stappen. Hij geraaste daarbij met zijn been onder een van de andere zijde ko<- menden trein, waarbij ae voet werd verbrijzeld. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Heerlen d.d. 8 Februari. Vanmiddag verVoegde zich ten huize van den Kapelaan Terpoorten een mijn- weriier, M. genaamd, van Servische na tionaliteit. Toen hij met den kapelaan alleen in de spreekkamer was, trok hij een dolkmes en viel daarmee den getelsf telijke aan. Deze weerde den aanval af, waarop de m'an de hand aan zjcjh'-f zelf sloeg en zich een wonde even on der 't liart toebracht. Hij is in levens gevaarlijken toestand naar het St. .Ta- zefsziekenhuis overgebracht. De Brusselsche correspondent van de Alaashoae meldi: Te Ukkel bij Brussel waren werk lieden bezig niet het graven van een wa terput. Zij waren reeds op een diepte van 18 meters gekomen, toen zich Don deraagvoermiddag een instorting voor deed, waardoor een arbeider op ge noemde diepte levend werd begraven. Groot was de verbazing, toen men Donderuagavond uit de diepte antwoord kreeg op ae hamerslagen, die als signaal aan de oppervlakte tegen de reeds in den put neergelaten buizen werden ge geven. Zoo' oleef men met den be gr ad vene in contact tot 1 uur in den narhlt waarna men niets meer vernam. Vrijdagoohten om zes uur begon hij weer te Kloppen, nadat solaatan gedu;- renae heel aen nacht met projecteurs hun reoaingspogingen hadden voortgezet; aeze woraen zeer bemoeilijkt tengevolge van ae aanwezïgheia van veel drijfzand Vrijoagnamioa. g w,.ren zij tot op enkele meters het slachtoffer genaderd, doch zij kregen geen antwoord meer op hun Klopsignalen. Aneta meldt uit Soerabaja d.d. 7 Februari. Door den drogen West-moesson worden in de vlakte van Soerabaja, Gri'ssee. Bodjonegoro en Djombang en ook Ma- doera ernstig bedreigd. Van landbouw deskundige zijde werd verklaard, dat van de Ivan regen afhankelijke sawahs dit jaar of een volledige mislukking of een sterk verminderde oogst verwacht moet wor den. Op liet Rijswijkscheplein in Den Haag is Vrijdagmiddag 'de 28-jarige J. P. door een auto aangereden. De getrof fene is met een hersenschudding en vermoedelijk inwendige verwondingen naar het ziekenhuis veryoerd. Naar het Binnengasthuis te Amster dam is vervoerd een 77-jarige vrouw, die bij het Sarphatipark door te vroeg af stappen van een tramwagen dooi- den Behandeling van Vrijzinnigen in de N. H. G. te Gouda, Men meldt aan de Standaard: Door de afdeeling Gouda der Vereen, yan Vrijz. Hervormden was aan den kerkeraad der Ned. Herv. Gem'. aldaar verzocht, een kerkdienst te willen af staan voor" de bevestiging van Ridmaten die godsdienstonderwijs ontvingen van vrijzinnige predikanten. Op dit verzoek is door den Bijzonderen Kerkeraad afwijzend besch,ikt. Naar wij 'vernemen zal deze bevestiging thans plaats vinden in het naburige Berketn- woude. Insigelijk is door Kerkvoogden afwij zend bescli,ikt op een verzoek van de Ver- van Vrijz. Herv. om' restitutie v an de helft der Kerkelijke Belasting voor haar leden- i In den kerkeraad is besloten, in af wijking an zijn oorspronkelijk voorne men, in de vac.-Ds. Bönger .(Vrijz.) een confessioneel predikant te beroepen. Geref. Gem. Beroepen te Veenendaal ds. G. H. Kersten te Rotterdam. Bedanitt voog 'het beroep naar Moer- capelle aoor ris. B. van Neerbos te Terneuzen. Op 'hei tweetal ie Rioderkerk komt voor ds. J. Yreugdenhil te Bruinisse. De invoer van Nederlandseh vee in België.. Op een vraag van het sociaal-democra tische Kamerlid voor Luik, Merlot, over .een wijder openstellen van de grens voor den invoer van Nederlandschj vee heeft de betrokken minister Baetó geantwoord Jngez- Med.) dat de invoer in België van varkens, zon der onderscheid van herkomst verboden is met het oog op het groote.gevaar voor besmetting dat uit het openstellen der grens voor den Belgischen veestapel kan ^voortspruiten. Het is, aldus de minister .allgemeen bekend, dat deze dieren de voortplanters bij uitnemendheid zijn van het mond- en klauwzeer. Alleen de voor onmiddellijke slachting in de qua-- rantainegebouwen bestemde varkens uil Nederland mogen worden geïmporteerd. Het herkauwend vee, van Nederland sche herkomst, is in België toegelaten mits .quarantaine van tien dagert in de met dit doel opgerichte stallen nabij' de grens.'Het wordt niet wenschelijk geaclil terug te keeren tot het oude "systeem waarbij de voor de abattoirs bestemde dieren van quarantaine werdeni vrijge steld. Meer dan eens immers' isf geconsta teerd dat zonder quarantaine ingevoerd hoornvee de wagens en abattoirs besmet te en in het binnenland, toti het ontstaan van haarden van besmetting aanleiding gaf. Volgens minister Baels bestaat er des te meer reden voor de huidige voorzorgs maatregelen te behouden daar de ge zondheidstoestand van den Belgischen veestapel thans gunstiger is dan dien van het Nederlandsche vee. „In den loop van 1928 constateerde men in Ne derland 20.000 haarden Can mond- e» Mauwzeerbesmetting, terwijl er ïn België slechts 283 voorkwamen. In Nederland telt men thans 60 a 70 nieuwe haarden Van besmetting per week." Aan de universiteit te Amsterdam' slaagde voor het eerste gedeelte voor het arts-examen de heer A. v. d. Griend, geb. te D rei schor. -- Mej. J. J. Spek. onderwijzeres aan de O. L. S. te St. Philipsiland is geplaatst op een voordracht voor onder wijzeres aan een O. L. S. te Gouda. Het gemeentebestuur van Antwer" pen heeft aan J. en K. Smit's scheepswer ven te Kinderdijk opdracht verleend voor den bouw van een baggermolen voor 1.183.400 Belga's 'ongeveer f tlü.OOflh De korporaal-ziekenverpleger C. Au. Eiff is bevorderd tot sergeant-ziekenver pleger. Blijkens een bij het departemCntt van Defensie ontvangen telegram) is Hr. Ms. torpedotoootjager „Kortenaer" 7 Feb. van Paramaribo vertrokken met bestem ming Georgetown. .■JUTiaiiggBüHu-"- - Men is Donderdagavond met het lossen der beschadigde lading uit het stoomschip „Merauke" dat te Dover ligt, begonnen. Nader wordt gemeld dat de „Merauke" met de lading nog aan boord voor af doende reparatiën naar Rotterdam komt. Bagage ver voer op de spoor wegen. De Nederlandsche Spoorwegen liebbem bepaald dat bagage óók vervoerd kan worden, indien de eigenaar zelf niet op reis gaat en dus geen plaatskaart toont. In dit geval wordt het drievoudige van de bagagevracht geheven. Indische Stoomvaartlijnen. sibajak 8 11 u. 'v.m. v. Tanger. Batavia n. Rotterdam. Simaloer 7 te Liverpool. Batavia n. Amsterdam. Oranje Nassau 7 v. Madeira. .Amster dam 11. Paramaribo. Kota Gede 8 1e Malta, Rotterdam n. Batavia. Ophir p. 7 Kaap Guardafui, Amster dam n. Batavia. Bandoeng p. 7 19 u. Kaap Bon Rofc-1 terdam n. Batavia. Teruate p. 7, 18 u. Finisterre. Java n. Rotterdam'. Tapanoeli 7, 17 u. te en 9 u. vant Marseille, Batavia n. Rotterdam. J. P. Ooen, 9 6 u. v. Batavia te IJmui- den en 10 u. te Amsterdam verwacht. Kota Radja 8 v. Belawan. Java 11 Rot terdam. Kambangan 8 te Suez. Batavia 'n. Am sterdam. Stoomvaartlijnen op Noord -Amerik», Spaarndam 7 v. Vigo. Rotterdam n. New Orleans.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2