BUITENLAND FEUILLETON Geheimzinnige Genootschap. BURGERLIJKE STAND. Onze puzzles. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. (sopraan, alt). 12.50 Dansmuziek. 1.20' Orkestconcert. 2.20 Voor de scholen. 2.40 Muziek. 2.50 Lezing. 3.15 Muz'ek. 3.25 hist, causerie. 3.40 Muziek. 3.50 Baliadenconcert. (Sopraan, bariton, viool). 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Causerie. 6.35 Nieuwsteer. 6.50 Voor pauvinders. 7.05 Pianomuziek van Debussv. 7.20 Lram. critiek. 7.35 Mu ziek. 7.45 Fransche les. 8.05 Variété en dans-orkest. 9.20 Nieuwsteer. 9.35 De bat. 9.55 Nieuwsber. 10.00 B.B.C.-con cert. met o.a. E. Telmanvi, viool. 11.00 Pianoconcert. 11.20 Bridgepraatje. 11.35 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcerl. 4 05—5.0"i Symphoniemuziek, zang en dans. 7.05 7.50 Gramoloonmuziek. 8.50—11.10 Concert. Radio-Tooneel (historisch) en daarna Kamermuziek. Langenberg, 469 M. 9.35—10 30 Gramofoonmuziek. 11.30— 12.10 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Or kestconcert. 5.05—5.50 Orkestconcert. 7.20—8.15 Orkestconcert. 8.20 „Fin Karrn troll Narrn" (Abraham A Santa Clara). Oude Kamermuziek. Daarna tot 11.20 Dansuziek. Z e e s e n 1649 M. 11.203.50 Lezingen. 3.05—4.50 Or- kestconcert. 4.05—7.05 Lezingen. 7.20 Ge sprek tusscteen dichter Moto en H. Ka- sack. 7.50 Omroep-orkest van Berlijn. Koor. Daarna tot 11.50 Dansuziek. H a m h u r a 395 M. 5.20 Vroolijk concert. 7.20 „Hund im Hirn", klucnt van Goetz. 7.50 Voorlezing 8.35 Amerikaansche tiumor. 9.20 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.20 Dansuziek. 6.50 Trio-concert. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcerl. (140 musici;. 8/50 Concert o.l.v. den heer M. L. de Mocht. B1MEVEN UIT BERLIJN. (Van onzen correspondent..) Berlijn, 27 Januari. Natuurlijk wil ik u even van het „Pres seball" vertellen. En daartoe moet ik extra vroeg of laat, hoe u 't nemen wilt, liet "bed uit; ofschoon ik, waarom dit met vaische schaamte verborgen, pas om vijf uur in den witversneeuwden winterochtend oven een paar uren slaap gezocht en nauwelijks gevonden had. Telke jare neem ik mij voor, n.iet meer naar het „Presseball" te gaan.. Och wat zeg ik dan knprrig waarom dat ve'e geld uit te geven om tien tot twaalf met ijdele menscöen volgepropte balzalen te zien, verdrongen te worden, een uur op een souper te moeten wachten, dat dan nog slecht uitvalt, en ten slotte voor zuurverdiende duiten een reeks nieten uit de Torn do la te trekken? En telkens weer besluit ik op het laatste oogenblik, toch maar te gaan. In volle oprechtheid: omdat ik nieuws gierig van nature ben en er hij deze ge legenheid zoo geweldig veel te zien is. Menschen, beroemde menschen, voor aanstaande menschen, kopstukken, mooie uitnemend-mooie en ook wel minder- mooie en zeer on-elegante vrouwen. Oud- Duitschland en Nieuw-Duitschlaud door een. Dat is nu eenmaal ons Berlijnsclie ..Presseball". Telke jare komen zegge zevenduizend nieuwsgierigen en hun slachtoffers in rok met alle ridder-onderscheidingen en daarnaast in groot avondtoilet naar het onvergelijkelijke zalen-complex van de ge bouwen van den Zoölogischen Garten. Weken te voren praat men al over de- zo jaarlijksche gebeurtenis. Ondanks het feit, dat Berlijn met open bare bals van meer of minder kolossale afmetingen eenvoudig vergiftigd is en. om u een enkpl staaltje van dien over daad te geven deze zalen van den Die rentuin voor de winterseizoens der eerst volgende vier jaren alweer avond aan avond verhuurd zijni Twintig dertig jaren lang heeft zich intusschen de oorlogsjaren natuurlijk uitgezonderd het „Presseball" gehand haafd. En ofschoon tegenwoordig de bui- tenlandsche journalisten, die in Berlijn gevestigd zijn en die hier hun eigen ver- eeniging hebben, gevaarlijke concurrenten op feestgelued zijn, min-'er o n den >m- vang van deze soort festijnen, die daarin niet Dij de Duitscne nalen kunnen, dan wel om de omstandigheid, dat de ..a.s der „Auslandischen Pres.se" zich in de aan wezigheid van het voltallige schitlerende corps diplomatique plegen te venieugen kunnen toch de Berlijnsclie collega's met het permanente succes van huil „Presseball" meer dan tevreden zijn. De griep heerscht hij ons epidemisch in deze weken. Alle hospitalen zijn bezet Duizenden zieken worden in hulp-barak ken verpleegd. En ondanks die ongunstige omstandigheid en de viees van het pu bliek in zulke overvolle feestzalen nieu we infecties cp te loopen, is net festijn der Berlijnsclie journalisten weer meer dan uitverkocht geweed. Een weldadigheidsfeest. Als altijd. Ten bate van de ondersteuningskassen voor arme dagbladschrijvers. Nu ik geloof, dat alle vereeuigitigen van journalisten over de ge ïeele aar,le ja'oersch zullen zijn op de Ie Ragen, die hij deze ge'egenheid binnenstroomen! Ik heb mij door hestuurderen van den „Ver- ein Berliner Presse" aaten veriellen, dat het „Presseball" elk jaar tussclien de 180 en 200.000 Mark zuive.-e winst oplevert Wal men gaarne gelooft als ineu bijv bedenkt, dat ieder van de 7000 aanwezi gen 30 Mark voor zijn tuegangsbil'et be taalt, de loten van de tombola (waarvoor de meeste prijzen geschonken worden, ofschoon de vereeniging to^h nog voor 50,000 Mark prijzen pleegt te koopen!) 5 Mark kosten en voor benedenloge's in de hoofdzaal 500 Mark, voor bovenloge's 250 Mark extra betaald wordt. Men kan gerust aannemen, dat op dezen avond in dit zalencomplex voor eien dikke half millioen wordt uitgegeven. Maar het uiterlijk beeld is dau ook „navenant". Vóór den oorllog zag het er nog heel anders uit. En had men een werkelijke concurrentie: de Opera-redoute ,te vree zen, waar ook de keizer met zijn schitte renden hofstoet verscheen en de prach tige en zeer kleurige Duilsche uniformen met de costumes der dames 'n sprookjes achtig geheel vormden. Nu zijn uniformen uitzonderingen. Eenige tientallen offic'eren van de Rijks- weer verzinken in het niet "temidden van het zwart-en-wit der rokken. En waren daar niet de ridderkruizen met briüanten en andere versierselen, die de rechtsehe kringen in Duitscnlana bij zuike gelegen heden met voorliefde blijven dragen, als 't ware uit protest tegén de nuchterhe den der republiek, die geen lintjes en kruizen meer kent, dan zou het opfleu ren van het beweeglijk geheel volledig aan de dames overgelaten zijn. Nu ook dan ware een en ander in goede handen! Het „Presseball" is onder meer de groote mode.sensatie van Berllijn. En laat ik er nu onmiddellijk aan toevoegen, dat onze lezeressen jjoed zullen doen, niet al te slaafsen meer aan het Parijshce voor beeld vast te houden. Sinds jaren is Ber lijn op liet gebied der damesmodes min stens evenzeer toonaangevend als Parijs. En eerlijk gezegd ,de moderne Duitsche vrouwtjes manbeelden van ae slanke lijn en de over liet algemeen voortreffe lijke houding en verrassende beminnelijk heid, zijn heel wat dankbaarder objecten voor den damentailleur dan de Parijsche mondaines, die liet in hoofdzaak van charme hebben moeten. Dit jaar hebben we vastgesteld dat voor het groote balcostuum de korle rokken volledig nit de mode zijn.. Ik heb geen twintig dames, onder de zeker 4000, meer met korte costuums ge zien. De modellen zijn alle van voren kort, maar van achteren zoo lang als' een 20 jaren geleden reeds aangeduid. En de echtgenoolen brommen. Want de mode van heden eischt weer het dubbele aan stof en de rekening is dus dienovereen komstig! i N*®ï het En gels ch van J. S. FLETOHEB door Mej. A. T. 74). van ^ichzJifld .rustiSer' steeds zekerder ipstmeten werden «"fe ™en wakker geschud. Hu feekenen van oplettend te luis- /ljn toon werd beleefder. „Kijk eens! zei hij Heeft u er iets beier denke 6611 sigaret'opsteek? Ik kan komt vterTtTw *75' en het nadenken vereische? Voorstellen ec"Jg 2'okter Frobenius sprong op eri ging rnaar een sigarenkastje. „Vergeef mij", zei hij beleefd Ik ver gat mijn plichten als uw gastheer Pro beer een van deze. U zult moeilijk fijner tabak in het land vinden. „Dank u", zei Jimmie, zijn goedkoope sigaretten te voorscljijri halend, „maar m rook liever van mij zelf. En veront schuldig u niet, ge hebt me zeer zeker warme ontvangst bereid. Misschien wilt u iets drinken?" vroeg ««kter^Frobeniu/s, met een blik op de Del- „Een gla/S „Niels voor T oogenblik, dank u,' ant woordde Jimmie. „Ilc twijfel er niet aan of uw wijn its van de beste soort, maar ik moet er nu voor bedanken. Nu zuil- Sen we praten. Zaken ,ziet u, zaken! „Nu", ging hij voort, nadat hij een isiga-< ret had opgeistoken- „Uw aanbod ik kan het niet anderls begrijpen is dit; zooals 't mij voorkomt. Op voorwaarde dat u lord Scraye en m'ij onjs leven, en onze vrijneid schenkt 'T „En ook aan uw geachte tante en de jonge dame uit den hoedenwinkel haar leven en vrijheid", zei dokter Frobenius, half onrustig. „Daar moet u ook aan den ken." - „Goed", zei Jiimlrnie ernstig. „Ja o.p voorwaarde dal u mijn tante, juf frouw Walsaen, ïord Scraye en mij het leven en de vrijheid schenkt, m|oeten lord Scraye en ik ieder afzonderlijk en gemeenschappelijk u, na overeenkomst een zekere som gelds betalen? Niet waar?" „Juist zoo, juist zoo!" antwoordde dók ter Frobenius. „Precies." „Nog iets anders?" vroeg Jimlmie. „O ja, natuurlijk, iets anders!" riep dokter Frobenius uit. „Ge zult me uw woord van eer, als miannen van eer u ziet, hoe ik u verhouw! geven, dat uw lippen omtrent deze overeenkomst gesloten zullen zijn van het oogenblük De hoofdzaal van den „Zoo" is als altijd de bijzondere attractie. In het middep „danst" men zoo gi ed als 't gaat. Maar dit d|an>en is bijzaak. Men wil zien en genen worden. Daarom paradeert men uien aaneen Jangs de bene 'eVoges. Daar zijn ahereerst de eereloges. Men pleegt er den ijkstan.se icr en de leden van zijn kabinet in te zien zitten. Voor de socialistische mini' ters is hel allerminst een pret'e. Ze voelen en we ten ,dal een deel van het voorhijschuife- lend publiek hen aan-taart maar nog meer op nun echtgenooten Iet. 't Hoort er nu eenmaal bij, dat e„ Zich t t- loos ais eeuwig herinnert, dat som mige mini tersvrouwen eren goed ais hun heeren-gebieders uit den arbeidersstand afkomstig zijn en dat het dus mogelijk is, dat ze zich zoo in het openbaar minder gemakkeiiik bewegen en wel eens hilari teit uitlokken. Is liet wonder, dat haar collega's van den „beteren stand" er een specialiteit van maken, op zoo'n „Presseball" critiek uit te oefenen, vooral a's politiek, die hier nog altijd op e!k gebied de stem ming en de onderlinge verhouding pleegt te vergiftigen ,de mannen dezer vrouwen reeds over twee vijandige kampen ver deeld heeft? Daar zitten ook de groote tooneelspe- Iers en de tot in het groteske overschatte filmsterren met haar mode-beroemdheid van meestal slechts drie of vier sei zoenen. En waarlijk: ook de kopstukken der wetenschap zijn tegenwoordig. Maar hen kent men nauwelijks. Een Nernst, een Finstein kan het nu eenmaal met Willy Fritsch of Lia Mara niet opnemen! En zie daar: in de hoofdlege met de :ministers en de vereenigingsbestuurders, vlak bij den socialistischen kansei er en zijn partijcollega dr. Hilferding, blozend en opgewekt als altijd ent stralend van feestvoldoening, einze Prins Hendrik der Nederlanden Onze Prins is met de iaren in Berlijn een populaire figuur geworden. Het hotel tspianade in het hartje van de stad is zijn hoofdkwartier. Wekenlang vaak zwerft hij door deze wereldstad en vooral het 'tooneel heeft zijn belangstelling. Maar hij kent ook vele kunstenaars persoonlijk en als we hem zoo zien dwa len door de drukkende volte, zien we menig verneuga artistengelaat, dat met voldoening bemerkt, hoe Zijne Koninle lijke Hoogheid zich bijzondere prestaties in de nieuwste stukken herinnert en er even een praat'e over komt maken. Hij is de eenige „royalty" ditmaal, op het „Presseball". De prinsen van Pruisen en hun bloed verwanten uit de andere Duitsche slaten zijn in Doorn om den 70-jarigen ex-keizer de hand te drukken. Wij kussen de handen van bekoorlijke Rerlijnsche schoonen, aan wie ditmaal de bal-armanak gewijd is. Acht beroemde kapellen spelen in de diverse zalen den „Schlager" van het seizon ,,Ich küsse Ihr Hand, Madame, Und traum' es war Ihr Mund". Er is maar één „Presseball" en wie het er voor over heeft, moge het volgend jaar op het appèl verschijnen ROLAND. Middelburg. Van 30 Jan—l.Febr. Bevallen: J. J. F. Kok, geb. Dingens z.; Overleden: D. Griep, man van A. Fi- lius, 55 j. Vlissingen. Van 2431 Jan. Ondertrouwd: P. Wi. J. Falhaber, 30 j. en J. G. Minnaard, 23 j.; W. D. J. Beukert, 24 j, en J. Roelofs, 21 j. (Getrouwd: C. Klein, 21 j. en II. Wolf 21 jG. Hooze, 49 j. en C. Vogel, 50j. Bevalen: M. E. G. de Buck, geb. Kai- zer, z.; M. Theune ,geb. de Nooijer, dl; G. J. de Beijl, geb. van Buuren, z.;, J. van den Dorpel, geb. Jakobsen, z.; A; Kaaf, geb. Verhoeven ,z.; E. P. But, geb. Pluijmers, z.; C. E. Smit, geb. Dyse- rinck d. Overleden: J. Bruijnooge, wed. van F. Kole, 81 j.; C. Feij, wednr. van S. H», Meertens, 71 j.;; E. J. van Lint, vrouw- van F. H. de Mari, 52 j-P. J. ten Hac ken, jin. 59 j.; C. T. Pau,li, d. 3 i.; II. Lodder, jm. 22 j.; S. S. Daansen, vrouw van J. L. Hemmekam, 42 j.; M. Stroo, jm. 62 j.; A. Buijs, wed. van P. J, Ha- melink. 79 j.; G. Sphellmger, vrouw van P. Krijt, 60 j. O. en W. Souburg. Van 24—31 Jan- Ondertrouwd: M. Koo- le, 25 j. en P. M. Pouwer, 26 (j. Bevallen: M. de Witte, geb. van Soe- len, z.; A. Louwerse geb. Sturnv, z. en d. Overleden: I. de Rijcke, man van C. Kodde, 64 j. Koudekerk e. Van 16—31 Jan. Ondertrouwd: A. Theune, jm. 33 j. en S. de Prieste|r, jd- 32 j. Getrouwd: A. van der Welle, jm. 29 en L. Geelhoed, wed. 28 j. BevakenF. E. de Plaa, geb. van Riet, z.; "W. Kesteloo, geb. Bosscha art, z.; S. Holthuijzen, geb. de Blaeij, d. (levenl.) Overleden: W. van der Heijden, man van M. Benou. Goes. Van 31 Jan. Getrouwd: K. J. Hengst- imangers, 22 j. en J. P. Snoek, 24 j. Bevallen: M. P. Bareman, geb. Ro-oze N. van Hese, geb. Lo-ckefeir, z. Overleden: A. J. de Wagamaker, wed. van J- Ossewaarde 58 j. BEKENDMAKINGEN. VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dat op den eersten Woensdag der maand Februari 1929, des namiddags te half vier uur, in een lokaal van perceel Wagemaarstraat D. nr. 78, gelegenheid zal bestaan tot kostelooze inenting en ,heri;nenting. Men wordt verzocht alsdan het trouw boekje mede te brengen. De controle op de inenting zal geschie den op Woensdag, den 20 Eebruari d.a. v., des miorgems te 10 uur, pn bovenge noemd lokaal. De aanaacht wordt er uitdrukkelijk op gevestigd dat voorloopig- tot 1 Januari 1930 ten behoeve' van toelating van on derwijzers, onderwijzeressen en leerlin gen tot de scholen, overlegging van een Verklaring van een geneeskundige dat zij met goed gevolg, of meer dan eens, de inenting tegen de pokken hebben on dergaan, of aan de natuurlijke kinder pokken (variolac) hebben geleden, niet ^noodzakelijk is. Middelburg, den 1 Eebruari 1929, Burgem. en Weth. voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR. Secretaris. af, dat onze zaak afloopt. Het zal een document'zijn, dat dicht gebonden en verborgen wordt voor altijd, hoort u, zwijgen! Stilzwijgen! begrijpt u volko men stilzwijgen. Een bladzijde, die omge slagen is." ,,0h!" zei Jimmie, „Ja juist. U schijn! veel van vergelijkingen te hondenEn, als ik het zeggen mag, schijnt u ook van eenzijdige voordeelen te houden. Wat krijgen wij in ruil voor het geld, dat ge hebben wilt?" Dokter Erobenius spreidde zijn- han den uit. „Wat u krijgt? Maar mijn waar de heer!" riep hij uit. „Wat u krijgt? U krijgt uw leven vier levens, die zooal's ik veronderstel, van waarde voor u zijn Ik vertronw op uw woord van eer ik verwacht, dat nop het mijne zult ver trouwen. Neem mijn voorwaarden aan en ik geef u mijn eerewoord, dat ge Voortaan veilig zult zijn. Ik en mijn ge nootschap zullen vergeten. Wij zulllen vergeten, dat iu ooit wist, dat wij beston den begrijpt n?" Jimlmie nam een houding aan alsof hij diep nadacht. „Laat mij, wat zij noemen, veronder stellenderwijs met |u spreken," zei hij daarna. „Veronderstel voor een oogen blik, dat noch lord Scraye noch ik in uw macht zijn. Zou ons leven dan veilig zijn bepaling, dat kosten, welke uit het over nachten buiten de kazerne voortvloeien, niet door het Rijk worden vergoed (zie punt 6). 3. Aan gehuwde dienstplichtigen wordt door den oom'mandant de vergunning slechts verleend, indien het overnach ten ten huize hunner ouders of in hun gezin plaats heeft. 4. De vergunning wordt door den cora-i mandant slechts verleend indien de wo ning, waarin overnacht zal worden, in of nabij de garnizoensplaats is gelegen, zoodat de af te leggen afstand geen na- deeligen invloed uitoefent pp den goe den gang v,an den dienst en van d-e oefeningen. 5. Aan dienstplichtigen, op wie deze regeling van toepassing is, kan vrijstel ling van deelneming aan de menage wor den verleend. 6. Voor of als gevolg van het buiten de kazerne overnachten kan geen enke le vergoeding van gemaakte kosten van het Rijk worden gevorderd, dus ook niet in geval van ziekte, voor geneeskundig© behandeling, medicijnen, versterkende middelen o*f verpleging. 7. De vergunning wordt ingetrokken, indien dit in het belang van den dienst of van het handhaven van orde en vei ligheid noodig is en ook, indien het gedrag, de wijze van dienstvervulling, on voldoende verpleging of het hesrschen van besmettelijke ziekte daartoe aanlei ding geeft. Overigens wordt als regel aan hem, die vergunning heeft om buiten de kazerne te overnachten, daarin niet anders logies verstrekt dan in gevallen, waarin de comtmandant het noodig acht. Middelburg, 31 Januari 1929. De Burgemeester, P. DUMON TAK. Oplossing van puzzle no. 3: Piet, die rook zag eerst, Klaas, die de kogel zag neerkomen daarna, en het laatst Jan, die het schot hoor de. XXX Puzzle no. 4. HERHALINGSOEEENINGEN. De Burgemeester van Middelburg) Ves tigt de aandacht van de dienstplichtigen, die voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, op onderstaande bepalingen: Overnachten buiten de kazerne. 1. Dienstplichtingen, die voor herha lingsoefeningen in werkelijken dienst moeten komen en gedurende dat tijdvak buiten de kazerne wenschen te overnach ten, richten daartoe ten mlïnste een maand vóór den dag van opkomst eert schriftelijk verzoek aan den korpsoom1- mamdant; deze neemt dan op het verzoek een beslissing. Aan hen, die bedoeld ver zoek na het in den vprigen volzin aan gegeven tijdstip doen, kan de gewensch- te vergunning" slechts bij uitzondering nog worden verleend. 2. Aan ongehuwde dienstplichtigen wordt door den commandant de vergun ning uitsluitend verleend, indien over nacht zal wordeni in het huis van hun! ouders. Deze moeten schriftelijk hebben verklaard, dat zij met de vergunning in- stemimen en dat zij bekend zijn met de regelen betreffende het overnachten bui ten de kazerne, in het bijzonder met de Neem uw potlood en plaats de punt ervan voorzichtig maar zonder vrees op het zwarte cirkeltje. Tracht nu door mid del van 4 rechte lijnen, die gij zonder uw potlood op te lichten trekt, door al- de acht cirkels te gaan. En ge moogt niet buiten de omheining komen. En alle vou wen, buigen draaien van het papier is verboden Oplossing over 8 dagen. „Geen oogenblik, mijn waarde heer wetend, wat gij weet!" antwoordde dokter Erobenius. „Het uwe is nooit vei lig geweest sedert u 'in uw' hotel te Pa rijs die ontdekking deed. Lord Scraye het het zijne niet, sedert hij in dit huis kwam. Ons genootschap kan geen risico loopen. Ik ga- al zeer ver, als ik er in< toestem u uw leven te verkoopen. Maar m ziet, ik heb een vast geloof, dat ge het woord van eer zult houden, dat iW u, vraag, behalve de geldelijke regeling." Dat is inderdaad zeer vriendelijk van u," m|o!mpelde Jimmie. „Hm! Maar al zegt ge me dat uw genootschap zoo bij zonder machtig is, is dat nog geen be wijs voor me, dat het werkelijk zoo is. Ik zou daar giaarne van overtuigd worden voordat we de geldelijke zaken gaan be spreken. „Goed, goed!" antwoordde dokter Ero benius. „Ik ben bereid, in de gegeven omstandigheden, w iedere uitlegging! te geven. Ik zal u het doel van ons genoot schap vertellen. Ik ben dat steeds van plan geweest, zooals ik 'zeg, in de ge geven omstandigheden. Het is, mijnheer Trickett, een klein genootschap van be kwame mannen, die zekere verirouwde agenten in hun dienst hebben. Onder elkander noemen wij het het Annexatie Genootschap, het A. G. bij verkorting.' „De naam", merkte Jimmie pp, „komt' Febr. 5 Middelburg, Afbraak, Notarishuis. 5 Vlissingen, Meubilair enz. Botting. 5 Oostkapelle, Inboedel, Blaupot t. Cate. 6 Domburg, Pension-inventaris Blaupot ten Gate. 7 Middelburg, Huis en fabriiek, Strure. 7 Middelburg, Huis en fabriek, Struve. 12 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 13 Serooskerke, Inboedel en manuf., De Neeling. 14 Middelburg, Huis, Hiooletn. •npjoojH' 'JJ® uo sinjj 'Sanqpppipr fT Maart. 1 Middelburg, Beestiaal enz. Blaupot ten Gate. Biggekerke, Hofstede enz., Hioolen. mij, maar hetgeen ik van uw methoden' gezien heb, zeer juist voor." „Ja, 't is goed," antwooordde dokter Frobenius, met een wenk van zijn hand 't Is goed. Nu mijn verslag en de werk zaamheden van het genootschap. Ik werd geboren, mijnheer Trickett, als een arm- wezen, toch slaagde ik er in, een goede opvoeding te krijgen, vooral in somlmige takken van wetenschap. Vele jaren lang volgde ik mijn eigen weigf van wetenschappelijk onderzoek onder drukkende omstandigheden, die van ar- moeae. Gij, die geboren zijt met een zil veren of liever gezegd, een,, gouden le pel in uw mond,, kunt niet begrijpen, wat het is begeerig te zijn, omi kennis enl macht te vergaderen en tegelijkertijd zeer arm te zijn. Eerst toen ik den mid delbaren leeftijd bereikt had, daagde het licht plotseling voor me op en kreeg ik een machtige openbaring. Die openba ring was inderdaad een ware ingeving. Zij kwam over me, toen ik op een d.ag twee zaken overwoog aan den eenen kant mijn vreeselijlce armoede, aan den an deren kant den grooten rijkdom' der ver- miogenden. En zij kwam! tot mij in twee woorden. Twee woorden!" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 7