Verschillende Berichten RADIO BUITENLAND Algemeen Overzicht Beknopte Mededelingen MARKTBERICHTEN Schouwen betreft niet alleen moet letten op de verbinding over Zijpe, maar ook over Stavenisse en Tholen. -Snr. ineent <jpfok, dat de Kamer beter vrij kan blijven als zoodanig. Het voorstel werd ten slotte z. h. s aangenomen. Enkele namen van leden, die bereid zijn zitting-te nemen, zullen worden opge geven. Rondvraag. Postbestellingen,. De heer Jeronimus wil enkele za' "ken betreffende de post bespreken en wel de proefneming met minder bestel ling. Een invloedrijk inwoonster van Groningen heeft bewerkt, dat de beper king daar werd opgeheven, en het aantal bestellingen weer van 3 op 4 werd ge bracht. Het hoofdbestuur der p. t. t. BieeCt gezegd dat dit ook voor andere plaatsen, te willen doen,, en dan komen daarvoor volgens spr. ook de grootere Zeeuwsche gemeenten voor in aanmerking. Spr zelf heeft een postbox, maar an dere krijgen de ochtendpost pas na den imiddag. Vroeger heeft spr. ook reeds betoogd, dat hij geen bezwaar heeft tegen drie bestellingen., als in de eerste be stelling alle post komt ,die den, vorigein avond werd verzonden. Dit is echter in Nederland niet mogelijk, omdat er geen nachttreinen zijn. In België komen in de eerste postbe stelling alle stukken uit alle uithoeken van het laud, men is dus hieri Veel' ten achter. De tweede opmerking is, dat de Ne derf. Staat de inwoners dwingt op Zon dag zijn eigen postbeambte te zijn. Het is des Zonaagsmorgen op het kantoor een reünie van zakenmenschen, die be lang stellen in hun post. Zoolang de posterijen een monopolistisch bedrijf zijn, mcgen zij de menschen niet dwingen een deel van haar taak over te nemen. Ais Zonaagsbestelling extra dienst vordert, dan moet men de ontvangers of verzen ders der brieven er vo'or latei* betalen, apr. wijst 0£> de ingezonden stukken iu ae Miad. Crt. en o.a. op dat van een postman, ciie schrijft: „Wij willen onzen vrjjen Zondag houden". Als dat zoo is, dan zijn er andere menschen le vinden, die het werk gaarne zulten doen. Spr. geeft toe, dat een extrabelaling niet de goede toestand is, maar het is toch nog beter dan geen bezorging aan huis. De heer P. G. Laern'oes is het met punt 1 van den heer Jeronimus volkomen eens, maar niet wat betreft het Zondags- bestelien. Spr. juicht het toe, dat iu dit bedrijf Zondagsrust is gekomen al is het nog niet vohedig. Het is reeds vol doende z.i. dat men de post kan afhalen, men moet er iets voor ofver hebben. Hoe men verder ook denkt oiver Zondags rust en Zondagsheiliging, men zal in ieder geval moeten toegeven dat het Zondags- bestellen extra zou moeten worden he- taala. maar hoe zal men dat dan re gelen De heer O 11ho!if f kan zich ook niet vereenigen met Zondagsbestelling en zal zich hiertegen blijven verzetten. De heer Mes meent, dat de post betrekkelijk goed geregeld is en er eigen lijk na iederen posttrein een bestelling is. »\oor fJO.is een postbox te krij gen. De heer Stofkloper: Dat is veel te duur. De heer Mes meent, dat men dien prijs neemt, omdat anders iedereen een postnox zou nemen. Spr. ziet geen be zwaar tegen drie bestellingen. Nu wilt men vier, anderen wellicht 5 of, zooals vroeger 6 en Zondags 3. Maar men mag niet onbillijk zijn en moet rekening hou den met de veranderde tijdsomstandig heden. De heer Jeronimus zegt, dat de post van den meest belangrijken posttrein die van kwart voor negen, pas om één uur wordt bezorgd. Dat is een leemte is het niet voor de menschen, "vioor wie f 10.per jaar geen overwegedde post op de bedrijfsbegroofing uitmaakt De f 10.is alleen om geld binnen te krijgen. Vroeger was het f 2.— per box, doch) fop korten termijn steeg ze tot f 10 Spr. wil niet praten over de principii- eele tegenstellingen inzake de Zondags rust. Er is geen eenheid van gedachten hij de Neü. Posterijen en daarom moet het daartoe komen. Te Rotterdam, Am sterdam, den Haag en naar spr. meent, ook Utrecht, hebben een bestelling op Zondag. Men zou kunnen voorschrijven speciale aanwijzing van op Zondag be stellen. De voorrz. meent, dat de heer Je ronimus een praatje beeft willen maken over de post. omdat de agenda zoo kort was. Voor het bureau is er echter geen reden om met voorstehen te komen. Spr. juicht meer bestellingen wel toe, maar Groningen is een veel grootere plaats. Le postboxen komen er wef eeniger mate in tegemoet, al kost het afhalen veel tijd. De Zondagskwestie zal altijd op prin- cipieele bezwaren afstuiten'. Spr. is er zelf niet tegen. Hij gelooft niet dat alle beperking in het belang van handel en nijverheid en van den economischer toe stand is. De ferryboot De heer de Vos meent,-dat nog de zer dagen gebleken is, dat de ferry boot niet goed is, want zij kon met een stijven bries de haven van Breskens niet invaren en moest naar Vlissingen terugkeeren. Naar ons bij informatie bieek, is deze mededeeiing onjuist. 'De boot voer toen niet terug wegens den „stijven bries doch wegens dikken mist. R e d. Dat is geen ferryboot, volgens spr. Vele passagiers hebben besloten, met zulk weer niet meer met die boot mede te gaan. Er varen meermalen andere booten. De heer M. Laernoes ja dat zal zoo blijven, er is wel met een "klein bootje overgezet moeten worden. De voorz. vraagt of het dikwijls is voorgekomen ,dat een andere boot voor de ferry boot moest varen. De heer Jeronimus heeft zelf wel eens moeten overstappen. De heer Mes wil eens een ander ge luid laten hooren en hulde brengen aan het personeel van de provinciale booten, voor hun doorzettingsvermogen om te trachten de diensten zoo goed mogelijk te doen functionneeren. Het is welllieiit mogelijk er een kleinigheid aan de ferry- boot mankeert, maar het is ook een model geweest. Daarbij is de haven van Breskens nog niet in orde, de Minister heeft verbreding wel in het vooruitzicht gesteld, maar er is op de begrooting nog geen post voor uitgetrokken. Al zal mis schien worden opgemerkt, dat dit buiten het rayon der Kamer valt wilt spr. toch wijzen op de wenschelijkheid van een misthoorn te Breskens. De heer de Vos zegt,idat die er reeds is. v De heer M. Laernoes zegt ver leden week de misthoorn daar gehoord te hebben, toen was de heer Jeronimus ook aan boord. De heer Mes zegt dat Donderdag schippers hem nog verzochten er eens naar te vragen. De voorz. zegt een onderzoek toe en een bespreking op de a.s. verkeers- conferentie. De heer Anker zou nog wel eens meer van den heer de Vos willen hooren waarom de ferryboot niet deugt. De heer de Vos zegt dat de boot voor dit veer niet deugt, dat heeft ook kapitein Potters toegegeven,. De voorz adviseert te wachten tot de haven van1 Breskens gereed is. De lieer de Vos: dan deugt de boot nog niet. De voorz.. raadt den heer de Vos aan, zich niet steeds zoo op te wind,en over die boot. De heer M a s s e e vindt het toch wel wat gek men eerst de boot liet bouwen en nu de haven verbeterd, moet worden, in plaats dat men een boot bpuwde naar de bestaande haven. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. Daar de verkorte weergave van de Nieuwjaarsrede van den voorzitter dit niet duidelijk naar voren deed komen, voldoen wij aan z.ijn verzoek, Me" on- ider als nog woordelijk een deel te vermelden van wat spr. over de actieve handelspolitiek opmerkte „Eene actieve handelspolitiek in dezen zin, dat zij, die Nederlandsche handels belangen hebben te verzorgen, zich steeds tot in onderdeelen op de hoogte stellen van wat in ons land wordt voortgebracht en voor een groot deel op uitvoer is aan gewezen, en met die gegevens gewapend steeds paraat zijn, om te bedingen, wat te bedingen valt, en zich met kracht en klem beklagen over en verweren tegen onbillijke en onheusche buitcnlandsche maatregelen zou natuurlijk slechts kun nen worden toegejuicht De 3-jarige O. v. V. uit de ,van D|uyll- straat te Rotterdam;, is in de ouderlijke woning in een pan kokende soep geval len. blij kreeg ernstige brandwonden. De 7-jarige S. uit de Paradijslaan te Rotterdam is Zaterdagmiddag op den Boezem achter het kerkhof aldaar, door het ijs gezakt en verdronken. Te Zwijndrecht kwam' Zaterdagoch tend een auto, bestuurd door den heer De R. in aanrijding niet een auto; be stuurd door den heer De II., uit Rot terdam, die in snelle vaart den Rotter- damscheweg afkwam, Beide bestuurders remden; een botsing was echter onver mijdelijk. De auto. van den heer De R. •werd zwaar beschadigd, die van den heer H. reed in den langs den wegj loopenden vliet. De beide Inzittenden kwamen met een nat pak en den schrik vrij. Zaterdagmorgen is de heer D. A. v. d. M., te Klundert door tot nog toe onbekende oorzaak op den provin cialen weg ZevenbergenKlundert met zijn auto: tegen een boom gereden». De heer v. dM. is in zeer deerniswekkein- den toestand naar het ziekenhuis te Bre da gebracht. De auto is totaal vernield. —Vrijdagmiddag is de 16-jarige A. de J. in (die timtmerfabriek van de fa. De Jong te Streefkerk, tusschen de lintzaag geraakt. Zijn linkerwijsvinger is tot het laatste lid afgesneden. Zaterdagavond laat heeft aan de Houtstraat te Nijmegen een felle uitslaan de brand gewoed in een winkelhuis, waarin de heer P. een zoogenaamiden vliegenden winkel in manufacturen hield. Het pand, dat de heer P. niet bewoonde is geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is nog on bekend. Zaterdagmorgen zijn twéé kinderen, onder de auto Van dr. A. E. te Groot AtaM mers geraakt. De auto was geslipt door de gladheid van den weg. Beide kinde ren een 3-jarig meisje van J. S. en een 5-jarig zoontje van 0. v. d. B, kregen he vige verwondingen, de eerste aan de lin kerarm erf in het gelaat, de laatste kreeg een kaakfractuur" Tengevolge van een noodlottige val op het ijs op Zondag .20 Januari j.l. bijl het schaatsenrijden, is Vrijdag de 16- jarige Adr. H. te Oosterhout overleden. Aneta meldt uit Soerabaja d.d. 25 Jan. Het Soer. Handelsblad heeft he den 10.000 gulden geremitteerd aan den oomlmissaris van de Koningin iu Zuid- Holland voor de nabestaanden van de omgekomen bemanning van de redding boot „Prins der Nederlanden". Te Arelli (Abruzzen) is een huis ingestort, waarvan een der bewoonsters pas was overleden en juist begraven zou worden. De kist werd juist het huis uitgedragen, toen dit instortte. Tenge volge van de begrafenis was er een groot aantal me(nschen bijeen, van wie een veertigtal gewond werd. Twer der ge wonden zijn er ernstig aan toe. Te Lengenfeld is een 16-jarige loop tongen van de viltfabriek van Thomlas en Zn., die de post eu de salarisgelden gehaald had, op den terugweg van het postkantoor overvallen en van zijn fiets getrokken. Zijn acletasch met de post en een bedrag van 4000 Mark werden hem ontvreemd. De aanrander wei'd in- tusschen door verscheidene personen achtervolgd; tenslotte 'wierp deze de tasch met de post en later ook het geld weg. Het gelukte den dief te ontkonitetn. Op den groo ten landweg bij Klad no sprong voor een autobus plotseling uit het bosch een hert op den weg. De chauffeur remde zoo sterk, dat de bus slipte en Van den steilen kant van den weg rolde, waarbij liij' twee keer over den kop sloeg. Van de zestien passa giers werden, er acht zwaar en acht licht gewond. DE MASSAVFRGIFTIGING TE ROTTERDAM. Toen Zaterdagmorgen het kantoor van de Rotterdamsche Verzekeringssoeieteil geopend werd bleek, dat er nog heel wat patiënten thuis zijn gebleven. De naar kantoor gekomenen zagen er nog allesbe halve opgewekt uit en velen klaagden over hun maag. Er bleken nog heel wat kleedingstuk" ken zoek le zijn èn er zal nog heel wat gecorrespondeerd moeten worden., voor dat de agent nit Goes bijvoorbeeld de abusievelijk meegenomen jas heeft in geruild tegen zijn eigendom, dat mogelijk in de vergissing naar Groningen is meege nomen. De maaltijd was ditmaal voor het eerst niet in de sociëteit der Diergaarde. De mededeeiing, dat de vaste kellners alle gangen van het menu hebben genut tigd, is naar men aan de N. Rott. Crt. van de betreffend© zijde mededeelde, niet juist. Naar het blad verneemt is het onder zoek naar de oorzaak der vergiftigings- verschijuselen, thans zoover gevorderd, dat als vrij zeeer jcan worden aangeno men, dat bacteriën, welke in de puree voorkwamen, oe ziekte hebben veroor zaakt. Naar wordt medegedeeld, is het zeer wel mogelijk, dat iemand, die onbe wust met Depaalde bacteriën besmet is geweest, en die oelast is geweest miet het bereiden van de puree, het middel is geweest, waardoor bacteriën terecht zijn gekomen in het zetmeel, dat een uitstekenden voedingsbodem voor hen vormt en waarin zij zich bijzonder snel voortplanten. Nader wordt nog als' resultaat van dit onderzoek medegedeeld, dat er in de pu- rée en in de doperwten zoogenaamde Golibacteriën zijn aangetroffen. (Colibacteriën kunnen in alle mogelijke organen worden aangetroffen ©n ernstige ontstekingen en darmstoornissen veroor zaken.) Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Brown.'s Kwintet en sopraanzang. 1.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin der uurtje. 6.20 Gedichte [^voorlezing. 6.35 Nieuws'ber. 6.50 Muziek. 7.05 Beet hoven's pianosonaten. 7.20 Causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Glass. 8.05 Concert, bariton, viool, Balalaika. (8.20—8.50 Le zing). 9.20 Nieuwst)-. 9.35 Muziekles. 10.00 ,',Wife to a Famous Man", co-medie van M. Sierra.. 11.00—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Solistenconcert. 7.05—7.50 Gramofoon" muziek. 8.35—11.10 „Mignon", opera van Thomas. Orkest, koor en soli. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05—5.50 Operettemu" ziek, Orkest en solisten. 7.20 Collegium Musicum, o. I. v. Dr. Fröhlich. Wiener dansen. 9.50 Sluiten. Z e e s e n 1649 M. 11.20-3.50 Lezingen, 3.50—4.50 Or kestconcert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 Ka mer-orkest en Prof. Havemann, viool. 8.20 Lezing. 8.50 De Journalist spreekt. Hamburg 395 M. 10.20—11.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Het lied van den Ar- bbeid, met medew. v. solisten. 8.35 Mo derne composities. 10.05—11.10 Confe rencier. Brussel, 518 M. 5..20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Fragmenten uit Traviata, opera van Verdi. 10.35 Sluiten. kee/pipnJ O s 1 Oi in et proefzenden. 'aangevanfe n Naar de N. R. Crt. verneemt, is de nieu we zender te Ostoi deze week mét proef zenden begonnen met een energie van 60 K.W. Het station zendt op een golf lengte van 496 M. en komt tijdens de nachtelijke uitzendingen ook hier zeer goed door. -o- RADIO-PROGRAMMA. Dinsdag 29 Janjuari. Hilversum, 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. "12.152.- Boris Lensky Trio. 2.00—2.30 Kook" praatje. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.00—4.00 Knip les. 4.00—5.00 Cabaret „La Gaité" (Tuschinsky). Dansmuziek. 5.006.00 Concert. Zangeres, piano, zan ger. 16.00—7.15 Boris Lensky-Trio. 7.15 7.45 Engelsche les. 8.00—8.30 Boeken- halfuurtje. 8.30—9.30 Mannenzangvereeu. „Zang en Vriendschap". Mandoline-orkest „Sempre Avanti". 9.30 Populair concert door het Omroeporkest. 10.15 Persher. 11.00—11.30 Gramofoonmuziek. Huizen 336.3 M. Na 6 mur 1852 M. Uitsl. KRO.-uitz. 12.301.30 Concert door het KRO- Trio. 5.30—6.30 Gramofoonmuziek. 6.30 7.00 Duitsche les. 7.007.30 en 7.30 8.00 Cursus Kerklatijn. 8.00—8.30 Spr.: Mr. N. N. G. Th. de Kort: De Godsdien stige en Sociaal-econiomiische Kant der Kath. Jonge Werkg. Ver. 8.30—11.00 Een avond in Tegelen. (Ingez. Medi Om het Presidium der deskundigen-commissie. De heide Amerikanen schijnen voor de eer van het presidentschap van de des kundigencommissie (die zo o als bekend begin Februari bijeenkomt) te bedanken. Eerst werd dat bekend van, Owen Young, op een wenk van President Goolidge, die 't niet gewen scht achtte. Doch de pre sident schijnt te hebben beldoeld, dat geen Amerikaan het voorzitterschap waar zal nemen,, dus ook Morgan niet. Want de Amerikaansclie regeering schijnt te vréë- zen ,dat wan|neer dit wel het geval is een eventueele vermindering van de D:u|i;t- sche schuld, ook dienovereenkomstige eischen der geallieerden ten opzichte van hnn schuld aan Amerika ten gevolge zal hebben. Het voorstel een Amerikaan het voorzitterschap op te dragen was door Parker Gilbert op verzoek van Duitscli- land en de geallieerden gedaan. Thans verklaart hij onder de huidige omstan digheden niet te weten hoe het verder met hel voorzitterschap zal gaan. Ongetwijfeld is 't beste geweest als in dit speciaal geval een neutraal het presidium bekleedt. Het standpunt van Amerika over de intergeallieerde schul den is wel zoo positief, dat dit toch wel geen bezwaar zon kunjnen zijn voor een presidium dezer expertcommissie. Een vertegenwoordiger van, het Wolff-bureau heeft dan ook al van regeeringskringen te Washington vernomen, dat Goolidge de beide heeren volkomen vrij laat. In tus schen zal 't merkwaardig zijn. den uitslag te vernemen! De Duitsche Belasting- ontwerpen. Met een lange lijst nieuwe belastingen wil de Duitsche regeering voor de des kundigencommissie voor de schadever goeding 'bijeenkomt toonen, dat ze zoo ver mogelijk met haar belastingpolitiek gaan wil, als ze kati). Ent 't is d'an ook met hoogst gemengde gevoelens, dat de Duitschers zélve daar kennis van heb ben genomen. De Beiersche volkspartij heeft zelfs al gedreigd uit de coalitie te treden als de verhoogde' bierbelastinjg er door komt. Maar ook de landbouw heeft zich niet onbetuigd gelaten. De landbouw, die toch al op zoo zware las ten zit, dat de belastin,gen voor een groot deel slechts uit het- vermogen kunnen worden betaald. De landbouworganisa ties, die vereenigd zijn in de rijkscommis sie van den Duitschen landbouw hebben derhalve efen motie aangenomen waarin zij de lasten, idje uit de verhooging; van de vermogens- en successiebelasting zullen voortvloeien, van de hand wijzen en als oerproducent ook niet in staat is haar in stemming te betuigen met de voorgeno men verhooging van de bier- en brande- wijnbelasting. Ook het ontwerp tot het brengen, van eenheid in d,e belastingwet ten 'bevat in zijn huidigen vorm het ge vaar voor belastingverhooging. Hierbij vestigt de motie er tevens de aandacht op dat belangrijke gelegenjheden om de be lastingdruk, die op den, landbouw rust, te verminderen,, tot d,usror verzuimd zijn. In een aanzienlijke verruiming van den directen belastingkring, met name dpor die uit te strekken tot de openbare be drijven en in een 'betere regeling' van de verdeeling van. de rijksbelastingen ten aanzien van de financieel zwakke ge meenten, ligt de weg ter bereiking van djt doel o.a. opgesloten, zegt de motie. Een Fransche Boerenpartij. Zaterdag is le Parijs een congres ge opend tot stichting van een plattelanders partij, waarop 77 departementa'e ver- eenigingen vertegenwoordigd, zijn, Ce plattelanderspartij uit Ts'echoslowakije, Bulgarije, Roemenië en Nederland had" den tetogrammen gezond,en. 48 Pet. van de Fransche bevolking vindt zijn bestaan in den landbouw, zonder dat liet over da vertegenwoordiging of den invloed in het parlement beschikt, dien; het toekomt. Programmapunten zijn o. a. de verster- - king van de koopkracht van de boeren,, maatregelen tot bestrijding van den land- nood en verbetering van de middelen tot gebruik van grond en bodem. De toestand in Afghanistan. Am an Oella zou Habib Oella een -ul timatum' gesteld hebben binjien d.rie da- f| gen den strijd, tegen hem te staken. Dit bewijst o. i. dat Aman op veel steun kan rekenen,, wat ook inderdaad het geval schijnt. Ook heelt hij Habib Oeila's sol daten kwijtschelding van straf beloofd, als ze binnen drie d.agen naar hem over- loopen. De nu niog ex-koning kan zich boven dien verheugen in dien steun der Britsch- Indische nationalisten. Te Bombay vonden geweldige demonstraties plaats voor den Alghaanschen koning. Wat niet aange naam is voor de Engelsche regeeritig, die dan ook een telegram kreeg met verzoek haar politiek t. o. v. Aman Oella te wij zigen, Die wèl de steun, heeft van Sovjet Rusland, maar natuurlijk alleen om daar door tegen Engeland te ageeren. Eigen aardige toestand overigeqs! Japan en China. 't Is tusschen Japan en China nog verre van goed. Uit Peking wordt getafeld dat iu een nieuwe bespreking tusschen den minister' van 'buiten,1. zaken der Nankingregeerfing eu den Japanschen consul-generaal deze laatste namens de Japansche regeering als voorwaarde voor het terugtrekken,1 der Japansche troepen, uit Sjantoeng eischten dat de Narfking regeering haar verontschildigingen zal aanbied,en voor de incidenten te Tsinanfoe eu de ach tergebleven betrekkingen der d,aarbij om liet leven gekomen personen ten voile zal schadeloosstellen. Minister Wang antwoordde daarop, dat integen deel Japan zich had, te verontstbuldi- gen voor het zenden van troepen naar Sjantoeng. China is bereid een red.ellijkte schadevergoeding te betalen,, taits Japan eveneens de Chineesche verliezen bij.' rfe incidenten te Tsinanfoe wil vergoedjeii. E Wang stelde verder voor een, "internat!" onale commissie te benoemen tot bet vaststellen der schuld,vraag. Uit Frankrijk. De koude duurt voort. Uit verschil lende d.eelen wordt zware sneeuwval ge meld, waardoor veel storing wordt on dervonden. Vooral in de Ardennen en aan de riviera viel veel sneeuw. Cannes bood een geheel witteu aanblik'. Engeland. De langzame vooruitgang van: 's Ko- nings toestand blijft aanhoud,en. Uit Polen, De Poolsche regeering heeft van: de Servische regeering goedkeuring gevraagd, voor de benoeming van kolonel Matus- zewski tot gezant te Belgrado. De Ser" vische regeering heeft deze geweigerd. De Poolsche regeering heeft hierop de werkzaamheden van het gezantschap overgedragen aan een zaakgelastigde en den kolonel tot gezant te Boedapest be noemd. Als tegenzet heeft d,e Servische regeering thans haar gezant te Warschau, j Milenkow, teruggeroepen. Rotterdam, 28 Januari. Veemarkt. Op oe veemarkt van heden waren aan,- gevoera 565 rotte runderen, 230 vette en graskalveren, 7 nuchtere kalveren, f 513 schapen en lammeren, 1247 varkens, Frijzen voor vette koeien le kw. 10C 107; 2e kw. 82-92, 3e kw. 62—79.8 Ossen le kw. 92—99, 2e kw. 80—87,, 3e kw. 65—71; Kalveren le kw. 170—178. 2e kw. 142—151,-3e kw. 115—125; Scha pen le kw. 78—86; 2e kw. 70—176; 3e kw. 50—62; Varkens le kw. 67—72 2e kw. 60—64; 3e kw. 55—58; export 62—66. j 1 t v Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon i van blauw 24220 kg., prijzen 1.25—1.45 van Groningsch 1700 kg., prijzen 1.25 1.35; van Hollandsch geel 4300 kg. prijzen 1.25—1.45; van wit Zeeuwse!) 233 kg„ prijzen 1.20—1.25; van dauwif rood 4770 kg., prijzen 1.10—1. li?1/*. Lijnzaad: voer 16—17; zaai blauw bloe 2021; wit 'bloei 1819; blauw maan zaad 33—35; karvvijzaad 36—37. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe enl bonte 3.40—3,75; Bevelanders 2.30—2.50 Poters 1.60—2.00. Zeeuw. Eigenheimer; 2.302.50; Blauwe eigenheimers 2.40— 2.70; Brielsche eigenheimers 2.50—2.90 Bravp's 3.00—3.50; Red Star 2.702.80. §ostkap®ll®c Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE,

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3