BUITENLAND UIT RUSLAND. 1 m plaatse moeilijk en werd nog slechter gemaakt door een dichten misl. Zoo;- doende zag B. geen trein naderen. Hij reed met twee wagens 'achi'.er elkaar, waarvan de achterste door den trein werd gegrepen en bijna geheel versplin- derd. i Het geval van kolendampvergiftiging dat zich Vrijdag in het gezin van W. te Zelhem heelt voorgedaan, heeilt tot gevolg gehad dat W. aan de gevolgen is overleden. Uit Nordhorn wordt gemeld: Bij de Nederlandsclie grens vermaak ten zich Maandag vier kinderen ap het ijs. Plotseling bezweek het ijs en de kin deren geraakten te water. Ondanks het feit, dat onmiddellijk hulp werd ver leend, kon slechts een der kinderen worden gered, terwijl de drie anderen, onder wie een tweeling den dood von den. Van hoogernand wo'xlt thans in Frankrijk verklaard, dat „de telefoon ei niet is voor lichtzinnigen". De onder staatssecretaris voor post, telefonie en te legrafie heeft met een rondschrijven,, waarin hij het georuik maken van de te lefoon voor al'.e andere dan je wichtige gesprekken hekelde, de verontwaardiging opgewekt van alle ahouné's. In antwoord op een vraag zeide hij, dat gesprekken tusschen men-clien, die van elkaar willen weten hoe het feestje van gisteravond hun bevallen is en wat zij voor de première denken aan te trek ken, niet langs de telefoondraad belioo- ren te gaan. De telefoon, vond hij, is gemaakt voor zaken van grooter belang en consequentie. Dergelijke gesprekken zijn. groolendeels de oorzaak van de overbelasting van het net, en hij wekte zijn hoorders op, de conversatie van dezen aard te beperken. Naar de „Monlag" uit Schleiz meldt, zijn dieven binnengedrongen im de St. Wolfgangskapel in de nabijheid van Schleiz en hebben daar een driedeelig schilderij uit de 17e eeuw, voorstellende den Barmharligen Samaritaan gestolen -Het Magdalena-altaar, dal uit de 15de eeuw stamt, en la'er gerestaureerd is, wera door de dieven zwaar beschaigd Te Banbury, even buiten Londen, werd dezer aagen in een juist van het sic.tion vertrokken Irein aan de nood rem getrokken. Toen de Irein stilstond en men ging kijken, vond men een op- gewonuen juffrouw, die verklaarde aan de rem te hebben getrokken, omdat zij den jongen der stationsrestauratie een zes-pencestuk voor een sinaasappel had gegeven en nog geen wisselgeld had te rug ontvangen. Drie gemaskerde bandieten zijn te Geffen bij avond binnengedrongen in de woning van. het bejaarde echtpaar TI. H. werd, toen hij zich verzette, met een stuk hout mishandeld, terwijl de vrouw met een revolver werd bedreigd. De dieven doorzochten het bed en ver trokken met een bedrag van f 20. De Pruisische regeering lieeft aan de ter dood veroordeelde dienstbode An na Wolff, die de 64-jarige moeder van haar werkgever had ovei'vlallen, gekne- vcld en verdronken gratie verleend. Zij nad verklaard deze (ia id uit liefde te hebben gepleegd tot den zoon der ver- pioorde vrouw, die zich tegen een huwe lijk der twee jongelieden verzette. Haar straf is in 16 jaren tuchthuis veranderd. Te Londen is een 25-jarig arbeider ter dood veroordeeld wegens het ver moorden yan een 17-jarige dienstbo de te Hackney. Hij had met het meisje twist gekregen omdat zij met een ande ren jongenman was uit geweest. In de keuken van het huis waar zij diende had hij haar met een vuistslag neergeveld en haar laten liggen, niet wetend of zij dood was of niet. I-Iij had haar handejn en voeten met een paar kleedingstukkén vastgebonden en haar slaapkamer in wan orde gebracht om1 aan diefstal te doen denken. Hij nam ^chter alteen een jas mede, die hij beleende. Het meisje w'erd door den heer, bij wien zij in dienst was, dood gevonden. Naar uit Mardrid wordt gemeld, is in het dorpje Lorea tijdens hei', waken bij een doode de vloer van de kamer ingezakt, waarbij 22 personen omlaag stortten. Vrijwel allen liepen ernstige ver wondingen op. Op een concert der Société St. Ce cilia te Gent zei de dirigent M. van IIo(ve de Saint Paul zijn musici midden Ln de vroclijke nummers den Ireurmarsch van Chopin te spelen. Een golf van verbazing ging door de zaal, maar het orkest, da", even geaarzeld had, zette door en som her klonk de muziek der onsterfelijke elegie. Toen het trio inzeitle, zag men den dirigent zijn lessenaar vastgrijpen als om steun. Bij de laatste noot zakte Van Ilove langzaam op den grond; zijn vriend de concertmeester, trachtte hem nog te grijpen, maar tevergeefs. Een doKter werd gehaald, maar Van Hove de Saint Paul had voor de laatsi'.e maal deu dirigeerstat gezwaaid. DE TUNNEL ONDER IIE1 KANAAL Zoodra het Lagerhuis komende week weer bijeen is, zullen, een aantal afge vaardigden de regeering vragen, de kwestie van de Kan aal-tunnel opnieuw ▼oor de commissie voor rijksverdediging te brengen, in de hoop dat zij1 dan haar besluit van 1924 toen zij1 het plan ver" wierp, zal herzien, meldt de N. Rott. Crt. De plannen voor het groote werk zijn, volgens mededeelingön in de Engelsche pers, kant en klaar. De tunnel zal onge veer 58 K.M. lang worden,, waarvan 'n gedeelte van ruim 38 K.M. onder water zal lliggen, op een diepte van 34 M. on der den bodem van da zee. De ingang in Frankrijk zal zich te Sangatte, een paar K.M. ten Zuiden van Calais, bevin den en op een punt dat zich 15 K.M. zuidelijker bevindt, zouden de spoor lijnen uit de tunnel op de spoorverbin ding met Parijs aansluiten. De plaats waar de tunnel in Engeland begint, moét nog in overleg met de mi litaire autoriteiten bepaald warden. "Waarschijnlijk zal zij in de buurt van Tilmanstone ten N. van Shakespeare Clifff zijn. Er worden,, twee ronde tunnels onder elkaar geboord, de bo enste voor spoorwegverkeer met een middellijn, van 6 M.. de onderste een draineeringsliunnel. De verkeerstunnel zal uit platen van gietijzer be-taan, met een, laag cement aan den buitenkant beklee L De treinen in de tunnel zullen e'ectrisch voortbe wogen worden, en den afstand onder het Kanaal door in 45 minuten afleggen. Voor de Iuclitverversching dienen elek trische waaiers, die de lucht aan het eene eind in de tunnel drijven en haar aan het andere einde eruit wegzuigen. De tijd voor de uitvoering van het werk is op 4i/2 .iaar berekend, en zoodra het plan is goedgekeurd, zal men tege lijk van den Engel schen en van den Eranschen kant met het werk beginnen. Aan weerszijden zulllen groote eleclri- sche centrals opgericht worden en daarna zullen de werklieden met het boren beginnen. De reis van Londen naar Parijs zon, wanneer de tunnel ge .eed, is, in ongeveer vijf uur gedaan kunpen worden, zonder overstappen De Observer betoogt in eep hoofdar tikel, dat de Kanaaltunnel al veerlig jaar geleden geboord bad moeten zijn. Op den dag waarop Blériot over het Kanaal vloog, hield Engeland! op, een eiland te zijn. Maar er ijn nog altijd, menschen, die ziclizelven d'iets maken, dat Engeland toch hoe dan ook een eiland zal blijven, als d,e Kanaaltunnel er niet komt. Vooroordeel en, conventie strijden in deze zaak hun laatsten slrijd. Welke zijn de strategische nadjeelen? In den vorigen, oorlog werd, Engeland door twee gevaren bedreigd,: door de vernieti ging *van zijn steden en bevolking uit de lucht en door den aanval op zijn voed selvoorziening over zee. De tunnel zou op het eerste gevaar geen invloed gehad hebben, zij zou het an;dere gevaar veel minder ernstig gemaakt hebben. De tun nel legt aan den anderen kant geen nieuwe defensieve lasten op. Een tunnel is gemakkelijker te verdedigen dan een bergpas. Niet alleen kan men haar mond bestrijken, maar de tuninel zelf kan snel en onherstelbaar versperd worden. Men kan gerust zeggen, dat geen vijand, er zijn troepen doorheen zoo willen zenden ten zij hij niet alleen Dover, maar oo|k Londen in zijn macht had en dan zou hij reeds de overwinning behaald hebben. Waarom zoo vraagt de Observer, aar zelen wij dan? Oindat de aarzeling op hooge posten troont. Het is met de tun nel gelijk met liet program voor den aan leg van nieuwe wegen en de stuiverpost. Men houdt altijd het oog op het onmid dellijke risico gevestigd, nooit op bet gewin dat ten slotte le behalen is. Nader wordt nog gemeld: Naar de Britsche draadlooze dienst meldt wordt verwacht dat de regeering als het parlement weer bijeenkomt, een (verklaring zal afleggen over haar hou ding ten aanzien van de plannen voor den bouw van een tunnel onder h,et Kanaal. Het is -onwaarschijnlijk dat er tijd za'. zijn om een motie dienaangaande te be spreken, maar tijdens den vragentijd zal de regeering haar meening kenbaar ma ken. Op het oogenblik wordt de meening ingewonnen, éénerzijds van de commis sie voor de verdediging van het rijk, -anderzijds van de departementen van handel en transport. Naar verluidt zijn de deskundigen op maritiem en stategisch, gebied nog steeds tegen hpt plan. GROOTVORSTIN AN ASTASIA. (Nadruk verboden.) Alle volkeren zijn lichtgelovig en missen de gave om een p-hantastisch ge rucht critisch te onderzoeken. In alle tijden en onder ahe breedten toonde hel publiek integendeel neiging, de meest onwaarschijnlijke geruchten, indien er iets geheimzinnigs achter school, te ge loven en aan een sprookje de voorkeur te geven boven de prozaïsche waarheid Er is echter wellicht geen een volk in Europa, dat zoo lichtgeioovig is, d,at zoo veel neiging vertoont om alle pliantisti- sche geruchten voor waar aan te ne.nen, als de Russen. De geschiedenis kent vele gevallen, dat avonturiers zich uitgaven voor onder onopgehelderde omstandighe den overleden of vermoorde vorsten maar nergens hebben zulke avonturiers zooveel succes gehad als in Rusland. Een dergelijke avonturier heeft het zelfs zoo ver weten te brangen, dat gé heel Rusland hem al» czaar erkend# en de onbekend;» avonturier heeft een aar lang geregeerd (begin XVIIdp eeuw1). Een ander avonturier wist bijna geheel Rusland te veroveren, een dprde (een ongeletterde kozakl) gaf zich Ln de XVIlIde eeuw uit voor d,-en vermoorden keizer Peter III en veroverde geheel Oostelijk Rusland. De overige avonturiers brachten het niet zoo ver, maar zij allen vonden honderdd.iizenden aanhangers en vormden een groot gevaar voor den Staat en de dynastie. Het lag daarom voor de hand, dat de moord op de keizerlijke familie te Jeka- terinburg, een moord gepleegd in het geheim en daarna d,oor de bolsjewiki een tijdlang ook geheim gehouden, dat de e moord zou leiden tot het verschijnen van veel avonturiers, die zich voor een der vermoorde czarenkinderen zouden uitgeven. Wat gebeuren moest, is ook ge beurd. In d,e laatste 5 jaar doken nu hier, dan daar avonturiersters op, die zich uitgaven voor een der dochters van Nicolaas II en die daarbij steeds veel aanhang wisten te verwerven, qfsclio n telkens het bedrog zonder eenige moeite aangetoond kon worden. Geen enkele dier avonturiersters heeft het echter zoo ver weten te brengen als de Duitsch-Poolsche vrouw, die nu in Amerika toeft en daar dpor vé'e lichtge- loovige Amerikanen voor „grootvorstin Anastasia Nikolajewna" wordt aangezien Daar ook hier te lande zeer velen, „inge licht'' door „deskundigen", in 't sprookje van de „op wonderbaarlijke wijze ge redde grootvorstin" gelooven, wil ik bet een en ander over deze pseudo-Anasta- sia vertellen. Uit dan aard der zaak kan het geval in een dagblad.-artikel slechts in algevneene trekken behandeld worden, ik zal dus slechts een zeer gering gedeel te kunnen bespreken van het feitenma teriaal, waarover ik beschik. In October 1922 werd te Berlijn uit een kanaal een jonge vrouw gered, die uit wanhoop zelfmoord heert willen p'e- gen. De ongelukkige had geen enkel dp- cument bij zich, waardoor haar identi teit kon vastgesteld worden. Zij gaf geen antwoord op dp vragen, die de politie ambtenaren haar stelden, zoodpt de poli tie tot de slotsom kwam' dat zij met een vreemdelinge te doen had. Zij antwom ti de echter ook niet, teen dezelfde vragen haar in het Russisch en' daarna *in liet Poolsch werden gesteld. De onbekende werd toen op ad.vies wan de artsen, naar een instelling voor zielsz'eken overge bracht, waar zij eenige weken verpleegd werd. In dat ziekenhuis (in de omstreien van Berlijn) begon de onbekenr'le te spreken. Wanneer en onder we'.ke omstandigheden dit gebeurd is, is onbekend gebleven omdat toen niemand, bijzonder veel be lang ste'de in de onbekende. De onbeken de sprak Duitse i met een terk a eed Het staat vast, dat zij toen het Russisch niet kende, dat zij het in elk geval niet spreken kon. Deze omstandigheid is van hijzonder veel be'ang, omdat haar buur vrouw in het ziekenhuis een Bussisch- Duitsche vrouw was, "die uitstekend, Rus sisch sprak. Deze buurvrouw van de on bekende, een sentimenteele en oneven wichtige vrouw, die, als veel Dultschers uit deu kleinen burgerstand,, een veree ring koesterde voor alles wat keizers en koningen betreft, besloot dat de geheim zinnige onbekende we'eens een zeer hooggeplaatst persoon kon blijken te zijn wellicht een der grootvorstinnen, over de geheimzinnige redidlng waarvan zij had hooren spreken. Het toeval wikfp, dal d.ie onevenwichtige Duitsche in vroe gere jaren te Petersburg de grootvorstin nen had gezien. Er waren wel sindsdien 6—7 jaar (of meer) voorbijgegaan, de ontmoeting was fen van zeer vluchtigen aard, maar de Duitsche vrouw meende toch in de geheimzinnige onbekende een zekere gelijkenis met een der prinsessen, n.l. met Anastasia Nikola'ewna, te z.ien 'een derge"ijke gelijkenis, hoewel in zeer geringe mate bestaat inderd.aad.) Zoodra de Duitsche vrouw uit het zie kenhuis ontslagen werd, haastte zij zich haar „plicht" te vervullen en ve-te'de aan haar Russische kennissen, mens-hen uit het uiterst rechtsche kamp, dat in 'n ziekenhuis in de omstreken van Rerlijn grootvorstin Anastasia Nikolajewna ver pleegd werd,. In die kringen, waar vaak over de mogelijkheid van de wonderbaarlijke red ding van een der prinsessen gesproken werd, waar een dergelijke redding zelfs beschouwd werd als een feit, waaraan niet te twijfelen viel (de Voorzienigheid kon toch immers niet toelaten, dat het geheele keizerlijke gezin uitgemoord werd), maakte de mededeeling van de bedoelde Duitsche vrouw een gewéldigen indruk. Een der leden van de Russische kolonie te Berlijn, ritmeester Sch„ be sloot toen eveneens zijn „plicht" le doen en nam de onbekende in zijn huis op. De jonge vrouw had nog steeds niets over haar identiteit verleid, zoodat haar naam onbekend was, maar in het gezin van den ritmeester werd zij ,,Annie" genoemd (zoo werd grootvorstin Anastasia door fiaar ouders en andere familieleden ge noemd.j De eerste stap op den weg naar de erkenning als grootvorstin was dus ge daan. Dat was echter onvoldoende; e moest vastgesteld worden, wat er mei „Annie" is gebeurd in den tijd tussche den moord op de keizerlijke familie te Jekaterinburg en October 1922. De even eens onevenwichtige jonge vrouw be greep al heel gauw, wat van haar ver langd werd en langzamerhand, bij beet:os, hielp zij haar beschermers het verhaai te scheppen over haar wonder baarlijk» Lotgevallen in die jaren. In hel kort kwam het phantastische verhaal op volgende neer. Anastasia was niet gedood maar slechts zwaar gewond. Zij kwam weer bij in eea armoedige hut, waar een oude vrouw en twee jonge mannen zich bevonden. Het waren de gebroeders Tsjajkowsky, die haar wisten te redden', en hun moeder, Een van de Tsjajkowsky's (hij heette Alexander) werd, haar minnaar. "Zij vluchtte met hem naar Rumenië, waar zij zich te Boekarest vestigden. Onderweg kreeg de jonge vrouw een kiudi, dat te Boekarest in een Roomsche kerk ge doopt werd, waarbij het den naam Aleksej kreeg. Het kind stierf spoedig daarna. Ook Alexander Tsjajkows'ky over leed en beiden werden begraven te Boe karest. Na zijn dood' verliet de jonge vrouw Boekarest en vertrok samen met den broer van haar man naar Berlijn naar haar tante", de hertogin van Iles- In het gezin van den ritmeester werd „Annie" vertroeteld, zij kreeg mooie ja ponnen en hoeden en werd met eer bewijzen overladen. De „grootvorstin" bezat echter in het geheel geen manieren en kon zélfs niet op een behoorlijke wijze vork en mes hanteeren. Bovendien ge droeg zij zich op een zeer on vorstelijke wijze, onderhield relat es met onbekende mannen met zeer ongunstig uiterlijk em verdween telkens voor eenige dagen. Ten slotte werd het den ritmeester duidelijk, dat hij met een bedriegster te doen had, en de arme Annie werd uit het huis gezét.. Het lot was haar echter gunslig en zij ontmoette spoedig een baron uit de vroe gere Oostzee-provincies van "Rusland, die zich haar lot had aangetrokken. Hij nam haar in huis, liet haar onderwijs geven fde „grootvorstin" wist letterlijk niets,) trachtte haar manieren bij te biengen en zorgde er voor, dat zij niet meer "in aan raking kwam met den man, die haar vroeger bezocht. Annie heeft begrepen, dat het in haar eigen belang wasi, zicli op behoorlijke wiijze te gedragen en zij deed nu al het mogelijke om niet op nieuw op straat gezet te worden. De baron bemerkte echter aldra dat dé Rus sische aristocratie weinig gesteld was op zijn protegee en onder pressie van „kei ver Kiril I" gaf hij zijn pogingen op en Annie werd weer op straat gezet De buren van den baron, Duitschers, hadden medelijden met de huilende An nie en namen haar in huis. Daar leer de zij den politie-commissaris Gronberg kennen, die de nieuwe beschermer van de grootvorstin" werd. Met echt Duit sche energie pakte hij de zaak aan cm wist gedaan te krijgen, dat de hertogin van Ilessen, do tante van grootvorstin Anastasia, een bezoek aan „Anne" bracht. Dat bezoek liep echter op een fiasco uit, omdat de hertog|in, die haar nicht goed kende, na een kort onder houd onder vier oogen nadrukke'ijk ver klaard had, dat „Annie" een bed cegster was, dat zij in het geheel geen over eenkomst met Anastasia vertoonde. Gron berg heeft de arme vrouw echter niet op straat gezet, maar spande zich voor haar in, bezocht de rijke Russen., bedelde om hulp enz. In dien tijd gebeurde iets heel vreemds Een groep Russische aristocraten besloot c.e avonturierster te gebruiken voor doel einden, waarvan de aard onbekend is „Annie" kreeg machtige beschermers, die haar met vorstelijke eerbewijzen om ringden en overal verklaarden, dat zij Anastasia wias. De jonge vrouw kreeg een dame van gezelschap, die haar manieren moest loeren en haar moest voorbereiden voor de rol, die zij later zou hebben te spelen. De eenige houvast in het verhaal van Tsjajkowskaja (onder dozen naam is de avonturierster nu bekend; ha r werke lijke naam is anders) was het verblijf te Boekarest. Daar huwde zij Tsiajkowskv daar werd haar zoontje gedoopt, da ai lierven het zoont;e en zijn vader. Oni Ie ongeloovigen te overtuigen, dat Tsjajkowskaja inderdaad groot vorstin Anastasia is, we d een partijgangs'.er van Annie naar de Rumeensclie hoofdstad gezonden om er alle noodige gegevens le verzamelen. De koningin van Rumen ie heeft de overheid van de hoofdstad op dracht gegeven het onderzoek te steunen En wat bleek nu? In geen enkele kerk van Boekarest was een huwelijk van een Tsjajkowsky ingezegend, in geen enkele kerk was de doopplechtigheid van den jongen geregistreerd, de politie heeft nooit iets van den moord op een Tsjakowsky gehoord, in Boekarest heeft geen enkele persoon met den familienaam Tsjajkowsky gewoond. Het geheele ver haal was dus van a tot z een leugen Hetzelfde resultaat leverde ook het onder zoek naar alle andere mededeelingen van „Annie" op. Indien een, zeer kleine, groep Russische émigrés toch het gerucht blijft verspreiden, dat de avonturierster groot vorstin Anastasia nis, dan doet zij dat voor een geheim doel en in strijd met de waarheid. Dr. BORIS RAPTSOHISKY. BEVOLKING. Gedurende de eerste helft van de maand Januari zijn in de gemeente MIDDELBURG. Ingekomen Ca. L. Smallegange, huishoudster, Kat tendijke, Oude Veersche weg T 211. J E. L. Waegeningh, keilner, Hengelo (O.)j Loskade P 267. C, J. Gunter, bankwer ker, van O. en W|. Souburg, Hoogstraat I 125. F. J. ran lJsseldijk, letterzetier van Zierikzee, Segeerstraat H 78. J. J. de Waal, assuradeur, van Rotterdam St. Pieterstraat A 61. Wi. A. Joosse, Amster dam, L. Gortstraat 1 326. J. L. deTroye, smidskn., van Arnemuiden, Nieuwl. weg U 11a. J. M. Steeman, van Lokeren, (Bel gië), Beddewijkstr. K 131. L. Geense, van Rotterdam, L. Gortstraat I 323. L. A. Rusz, van Utrecht. L. Burg Bi 1. P. Vermeulen, van Rotterdam1 aan boord. A. Biesing, loodgietersku., van Amsterdam, Rozenstraat Wi 207. C. J. Adriaansen, verpleegster van O. en W'. Souburg, Noordplein M 292. P. I. Jansen, slagers knecht, Biervliet, Langeviele IC 206. P. Carmejoole, veedrijver, Canada, Turf- kade ii 178. Wed. A. Lindenberg, Am sterdam, Wagenrarstraat D 83. S. M. de Vos, d:enstbode, Oostburg, Nieuwstraaf G 221. C. Vermeulen, werkman, van Vlissingen, Lazarijsitraat O 33. Chr. W:. Elentge, huishoudster, Amersfoort, Los kade P 265. L. Blom, onderwijzer, Enk huizen, Segeerstraat H 82a. M. Pet, houtschaver, van Leiden L. Gee-e K 325. L. van Koeverin,ge, Landbkn., St. I.aurens Veersche singel S 42a. I. M. Panhuizen, 1.-verpleegster, Rotterdam, K, Noordstr. M 292. M. M. Poortvliet, dienstb. Haren, Vliss. Bolwerk Q 301. P. H. Cornelissej korp. mach. K. M., N. O. Indië, Zandstr. Q 194. E. C. Zelisse, verpleegster, Rijs wijk, Noordplein M 292. N. C. J. de Groot, onderwijzer, Vlissingen, Schoor steen vegerssin gel Q 86. J. Buis, Risp. R. V. S., Maassluis, St. Pieterstraat A 64. P. W. Louwerse, teekenaar, R he don, Rouaansche kade G 128. Vertrokken A. Sorrier, L. Delft B 121, naar Leeuwarden, Naauwstr. 5. M. G. M. Lan- gezaal, winkelier, L. Noordstr. C 34, naar 's Gravenhage, Jacob Hofstr. 27. I. de Koning, dienstbode, VI. Wagen plein P 7 naar Breda, Ter Ileidenstr. 62. H. W. van Schie, Kapelaan, Noord straat L 185, Rotterdam, Hillenweg 280. J. Th. Verstelle, off. Gouv. Marine, Gort- straat K 34, N. O. Indië. M. Flipse, dienstbode, Markt I 4, Koudekerke A 153. W'. Dubois, Do-mb. SchuitvLot Q 203, St. Laurens, Noordweg A 62h. W. Tj. Tjerkstra, kantoorbed., St. Pieterslr. F 51, Zeist, de Genestetlaan 4. L. A. van den Heuy, koopman,, Nederstr. O 196, Helmond, Heistr. 183. C. Schrijver, mach. Bastion N 66, Curapao, N. Wi. Indië. L. Pattenier, fabrieksarb., Schoorsteeuv.- Singel Q 82, Einjdhoven, Strijp Aakstraat 7. B. Meulenberg, dienstbode, Markt C 14, Arnemuiden D 26. dr. M. Wolfson., leerares, Gortstr. K 24, Tiel, Gasthuisstr. II. Mr. A. Leijdesdorff, Adj. Comm. Gem. secretarie, Markt C 10, Utrecht, Minre- broederstr. 25b. W„ L. Ghijsen, Noordp straal L 128, Delft, Nieuwelaan 64. H. C. Bliek, Markt IC 8 Afrika. J. A. Hen- drilcse, fabrieksarb., Segeerstraat H 71, Eindhoven, Strijp Loggerstraat 19. Wi. Gilde, rijwielhersteller, Pottenmarkt K 408, Geldrop, Papenvoort 5. IC. P. van Sweeden, dienstbode, Markt I 12, Zaam- slag, Achterstraat A 318. S. Brandsma, Inspecteur Lager onderw., Heerengracht M 44, Rotterdam, Schiedam'scheweg 160b J. Th. D. Niesthoven, werkman, Hendrik- str. W 58, Nuth. Gezellenhuis. G. P Jongepier, boekhouder, Veersche singel S 144, Ter Neuzen, Westkolkstr. 8. J. M. van der Wart, d.b. Loskade P 263, O. en W. Souburg, Oude VI. weg 263B. M. J. van der WTart, d.b., Noordplein M 292, O. en W. Souburg, Oude VI. weg "263B S. Overwijk, Winterstraat Q 103, N. en "St. Joosland A 9. M. A. van Oosten, ver pleegster, Kanaal V 153, Bloemendaai, Santpoort. A. Scliuilwerve, fabrieksarb.,, Hofplein E 222, Eindhoven, Aakstraat 7. Strijp. M. Valkhoff, kwartiermeester, Scboorsteenvegerssingel Q 95a. Vlissingen a. b. Ilr. Ms. Medusa. L. Alberge, Rou aansche kade G 139, Amsterdam, Witte de Withstr. 20a. P. Polen, werkman, Bel- link'tr. G 194, Putte B 40. A. Riem, kin- de, rjuffr. Veersche Singel S 42a, Har- liugen, Voorstraat 14. KOUDEKERKE. Ingekomen- Mej. J. Hamelink, E 2, u':it Middelburg; mej. L. Wil'emse, A 201, St. Laurens; J. Gehrmann. E 182e, Velsen. Vertrokken Geene. BEKENDMAKINGEN. DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake vrijstel'ing. De Burgemeester van Middelburg, brengt ter algemeene kennis dat omtrent aanvragen om vrijstel'.ing van den dienst plicht betreffende de hieronder genoem de personen de uitspraken zijn geschied, bij ieders naam vermeld. Hubertus Janus Pieter Meulmeester, lichting 1929, wegens kostwinnerschap, vrijgesteld \oor een jaar met ingang van 16 Maart 1929 bij beschikking van den Minister van Defensie van 10 Jan. Jacobus Joosse, lichting 1929, lolings- nummer 26, wegens hroederdienst vrijge sproken door den Commissaris der Ko ningin in Zeeland bij besluit van 7 Jan. Izaak Bassie, lichting 1925, wegens kostwinnerschap voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht met ingang van 21 Maart 1929 bij 'besluit van den Minister van Defensie, van 8 Jan. 1929. Middelburg, 14 Januari 1929. De Burgemeester, P, DUMON TAK. Electr. Drukkerij G. W,. DEN BORR, Middelburg. m De eea tegenf Sfanug king ni t ik Limb tbruili Bei Ged. «e diq dat Utre imnz welk< Hoor bet JLJL woni jii n het toesl tWlil tijde huis snél mol me t| *utc Ha t EI is <d| too| Zieij r-sleJ eirc| da a a van I woi a aal de BV>e| w^il doo ra ave

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6