r OND rond aal. )UW, 7.80 u. lagd een idefi 9—12 J.RDEN- eStukken Ichappïj r. Sot 8.— 8 - B IJ V 0 E 6 S E L Dinsdag 2 Jan. 1929 No 1. BINNENLAND UIT STAD EN PROVINCIE FEUILLETON Hei geheimzinnige Genootschep. 50). gvings- t vóór itingen FFAÜ, Balans ït half H, 5 regels )ger. «IDS, tes, lid- Donder- n huize t H 143. )E, rskerke. ïstands- en vrije el Zeer 6NDER- Iden een tee rende r. d. Crt, passen. Delft. IADIO- spreekt. [kapelle. rdstraafc. rdsma Dom- net 2de Ir tegen- Molen- NOOD- kunnen- Mterdoat ?,tien. Ve« iboe* <A". )an, 8.~ Woeask OK jevarest to I ort- on m«m&4 VOS IK *HOUT, SNHEK 'elhurg. VAN DB 1 r VAN HAAGSCHE BRIEVEN. We hebben bij wijze van kleine at tentie aan den gemeentelijken kerstboom «en nieuw verkeerssnufje gekregen. Mét den besten wil kan ik u niet zeggen of het Parijsche dan wel Londensthe import is, of misschien een orfg;iiee!e vinding van eigen bodem. Het is op een der drukste verkeerspunten, dat zich uit- teraard bet beste voor eenr dergelijke proefneming eigent, 'opgesteld en be staat uit een electrisch belsignaat, uit sluitend ten gerieve van de voetgangers. VOOR DE VOETGANGERS. iMet bepaalde tusschenpoozen geeft de verkeersagent, die op zijn vluchtheuvel is geinstalleerd en die geacht wordt den toestand van het verkeer te overzien en te beheerschen. 't belsignaal dat wil zeggen, er luid gedurende een secon de of tien een electrische schel, die aan een eenige malen versterkte wekkerschei doet denken en dan mogen de voet gangers oversteken, zonder eenig gevaar te loopen van met eenig voertuig, onver' schillig of het tram, auto, fiets of paard en-wagen is, in conflict te komen. Houdt Üe bel op, dan zet zich na een oogen- blik het verkeer weer in beweging. Een dergelijke vinding was inderdaad the missing link in onze veelsoortig ge outilleerde yerkeersregeling. Met al de paaltjes, pijlen sterren, schildpadden, verlichte en andere agenten, strepen, wij zers en nog veel meer fraais, was de voetganger tot nog toe in het verkeer een quantité négligeable. Hij liep er in den meest letterlijken zin maar zoo'n beetje tusschen door, in tegenstelling mét wat men in andere groote steden in het to ui [onland ziet. Hij moest zich maar zien te redden en hij redde zich zoo goed en zoo kwaad als het ging. Ein wie weet, misschien heeft in de laatste tijden de automobilist en de fietser hem nog wel eens benijd omdat hel hem vergund was naar eigen believen te gaan en te «taan en te loopen. Nu is ook de voet ganger in het geregelde verkeer of ver- keer-geregel betrokken en we zulen de resultaten nog even moeten afwach ten. Zoo'n nieuwe maatregel ziet er de eerste dagen altijd een beetje vreemd uit. Dat komt voor een groot deel door de talrijke nieuwsgierigen die blijven slaan kijken naar het nieuwe instrument of naar den agent, die liet bedient. Ter wille van de volledigheidmoet ik er nog bij vermelden, dal de hardhoorenden, die het geluid van de bel niet vernemen, toch ook met dit signaal gebaat kun nen zijn, want op het oogenbiik, dat de bel begint te luiden, gloeit er boven in den paal een rood lichtje aan ,dat uitgaat, zoodra het bellen ophoudt. Het ziet er uit als een aardig stukje speelgoed,, zooaïs trouwens verscheidene van die verkeershulpmiddélen, en mijn zoontje van zes jaar heeft al eens voor zichtig geïnformeerd of een dergelijk in strumentje ook in het klein te krijgen zou zijn, omdat hij het zoo aardig zou vinden om het bij zijn lrera-uitrusting te hebben. Het belsignaal staat midden in de stad, op het punt dat vroeger de Kapclsbrug werd genoemd en dat door oude Hage naars nog steeds met dien naam be titeld wordt, de viersprong tusschen Spui straat, Lange Poten, Spui en Hofweg Het is dus niet te verwonderen, dat het de eerste dagen een brandpunt van be langstelling vormde, te meer, omdat het juist in de kerslvacantie werd opgezet en de stad dus vol met kerstlogee's was. Een paar dagen is het voor de gastlieeren en gastvrouwen bepaald een altractie te meer geweest om te kunnen zeggen: „wacht, we moeten toch eens even langs dat nieuwe verkeerssignaal loopen". Je voelt je zoo echt groote-stadsachtig, wanneer je iels dergelijks hebt te vertoo rnen aan bezoekers uit de provincie. UITGAAN. Overigens hoeft niemand zijn hoofd te breken met de vraag wat hij zijn gas ten nu eens voor prettigs zal aandoen, waar men eens met hen heen moet gaan. Ik geloof niet, dat er een enkele stad in ons land is, waar men zoo vele en verscheidene inrichtingen heeft om te gaan theedrinken, dineeren of sou- peeren. Den Haag mag dan misschien niet heeiemaal de stad zijn waar hard gewerkt wordt, het bij uitnemendheid de stad, waar men met smaak, met yer- lijning en met stijl weet uit te gaan En zooals ieder volk de regeering krijgt die hel verdient, zoo krijgt ook iedere stad de gelegenheid om le gaan, waaraan ze behoefte heeft, Amsterdam' de drukkev volle koffiehuizen, waar men zoo even tjes heenloopt, om zakenvrienden te ont moeten, om haastig een stukje te eten, om eên oogenbiik uit te blazen voor men weer verder jaagt; Rotterdam de op nog grooter haast en minder cotai-. fort ingestelde gelegenheden; Den Haag de voorname theesalons en restaurants, luxueus en vaak smaakvol ingerikht, waar alles noodt tot rustig en tang vertoeven, waar de stoelen gemakkelijk zijin en db omgeving aangenaam, kortom, waar men werkelijk' heengaat om voor zijn plezier uit te zijn. Met Kerstmis wordt dat inderdaad Oen dubbel genoegen ,want overal heerscht kerstfeest en kerststemming en ieder eta blissement heeft zijn eigen stijl en zijn eigen wijze om hel zijn gaslen aangenaam te maken. Wie vreugd en jolijt zoekt op de wijze zooals het in het buiten land gebruikelijk is en zooals dat ieder jaar meer ook in ons land gewoonte be gint te worden, gaat naar Des Indes of Central, waar steeds een feestelijke sfeer is, waar* ultslekendde muziek tot dansen noodt. In deze restaurants heerscht een uiterst aangename toon bij groote ongedwongenheid en ik moet u eerlijk bekennen, dat ik een paar dagen geleden boekdeelen verwondering heb gekeken, toen ik van een paar kennissn hoorde .dat ze een paar dagen naar Brus set gingen met Kerstmis, omdat je in Den Haag toch werkelijk' geen gelegen heid had waar je heen kon gaan. Een oogenbiik werd de verleiding me te machtig om eens te informeeren of ze misschien een honderdjarig slaapje ach ter den rug hadden en daardoor zoo hopeloos slecht op de hoogte waren van hun eigen stad en dezelver attracties. Een paar dagen naar 'Brussel gaan om eens pleizier te hebben, jawel, dat deed men vijl-en-lwintig of dertig jaar geleden, maar nu is dat toch waarlijk niet meer Uoodig. Onze residentie heeft zijn restau rants en thé dansants die in alle opzien ten met de buitenlandsche kunnen wed ijveren en persoonlijk prefereer ik onze Haagsche gelegenheden 'boven die in Brussel. GASTEN VAN BUITEN. jema, waar niet gedanst wordt, en waar j toch die verfijning heerscht, waar we ■lts Hagenaars zoo op gesteld zijn. El. j dan zijn er nog de tatlooze gelegenheden waar we gaan theedrinken met bakviscli* jes of jongelui of schoolkinderen, die we te jogeeren hebben. Daar zijn de gezellige lunchrooms van Lensvelt en van Krul, die een historische reputatie hebben en waar je zulke zalige taartjes kunt eten en waar het daarom op het koffie- en theeuurlje ook zoo druk is, dat je er baast geen plaatsje kunt be machtigen. Dan is er de boerderij Hoog werf, aan den buitenkant, van de stad; bij Marlot, waar ze de aardige gedachte hebben gehad den stal in te richten tot kerststal en waar je bij een heerlijk vlammend houtvuur echt in de kerst stemming kunt rakeni. En zoo zijn er massa's gelegenheden om met kinderen en volwassenen heen te gaan en te genieten van hun vreugde en zelf mee pret te hebben omdat je. al doe je voor den schijn wel een beetje blasé toch niet altijd alles kunt bijhouden en er altijd nog gelegenheden zijn, waarvan je moet bekennen, dat je er nog niet eerder geweest bent. Daardoor blijft Den Haag altijd aan? trekkeiijk en altijd nieuw, ook voor den Hagenaar zelf. v. T. Aan het vakexamen hebben voldaan de volgende surnumerairs der directe be lastingen, invoerrechten en ac'cijuzen: E. E. Melker, J. L. K. Minderhoud, J. J. de Vries, R. Wt. Zuur, Ch. P. Oosterom, M. Meursinge, J. L. Dulfer. Naar het Engeïsch van J. S. FLETCHER door Mej. A. T. In het cricketseizoen bezocht hij trouw Lord's hij kende een paar looneelspe- lers, die kleine huizen in de huurt be woonden een paar kunstenaars die in kleine paleisjes woonden een half do zijn tooneelspeelslers, die in kleine vil la's of aardige flats woonden. En hij had een flauwe herinnering, dat hij den naam Halgate Lodge op een hek had zien slaan niet heel ver van het punt, waar Abbey Road begint. In ieder geval twijfelde hij er niet aan. of hij zou het spoedig vinden. Op eens verrees het huis voor hem in de duisternis een vierkant, ouder- wetsch gepleisterd huis, gelegen in een Hinken tuin achter hooge muren. Aan liet eene einde van den muur, die huis .en tuin aan den straatkant omgaf, was een deur waar bovenin een traliewerk zich hevond: aan het andere einde gaf een dubbele deur toegang lot een op rijlaan. Fn Jimmie, die al steelsgewijze rond gekeken en geen teeken van men- schelijk leven dichtbij gezien had, pro beerde beide en vond ze gesloten en ge- rendcld. Hii En dsl er vélen zijn, die zoo denken, bewijst hel groote aantal logee's uit de province, diie, zoo ze geen familie heb ben, waar zc de feestdagen kunnen doorbrengen, hun intrek nemen in een van de groote hotels en daar alle fees lelijkheden meemaken. Er zijn er, die. als hel weer wat slecht valt, bijvoor beeld in Central, hoewel deze ioricW ling toch in het hart van de stad ligt het hotel eenvoudig niet uitkomen, om' dat het binnen zoo genoegetijk is. Oudere mensehen, die van een rustig kerstdiner lipuden of die zich niet thuis voelen in de opgevoerd-feestelijke sfeei nemen hun toevlucht tot gelegenheden als de Oude Doelen of 'gaan naar An muur scherpe stukjes glas gestoken wa rem. Maar nu hij zoo' ver gekömen was, liet Jimmie zich niet afschrikken. Hij ging naar de volgendde villa oók alleen' staand en omgeven door een tuin en was zeer verheugd te zien, dat de muur itiel alleen lager was, maar ook niet het barbaarsche glas had. En met nog een blik rondom zich, om le zien, dat hij niet opgemerkt werdsprong hij over dien muur was far een volgend dogen blik over een stevig latwerk geklonim% en kwam terecht in den tuin van Halgate Lodge. Nog een oogenbiik en hij was het grasveld langs geloopen en had zich achter struiken in de onmiddellijke na bijheid van het huis verborgen, waar achter de benedenramen licht brandde. Hij wilde bij een van die ramen naar binnen kijk'en om te welen wie bin nen was. Maar hij had ternauwernood zijn. plaats ingenomen of de voördeur ging open, een beslist Amerikaans che stem zei „goeden nacht", en Curtis kwam naar buiten, liep het pad af, liet zichzelf uit de deur in den muur en ging lieen In de diepe stilte, hoorde Jimmje den klank van zijn voetstappen op grooten afstand wegsterven. En terwijl dit ge luid wegstierf, hoorde hij een ander, hel gesuis van een auto. De auto stopte .aan de tuinddeur hij hoorde n Fen hel Fit Zuid-Bevsfane. - Vrijdag vergaderde de raad van W ét ui ei d 1 ng e. Geïnstalleerd wordt het nieuwe lid de heer Dekkter. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat weder voor den tijd van twee jaar vrijstelling wordt veneend van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening op de O. L. school. Een adres van de Kon. Ned. Politie hond Vereen., houdende verzoek om toe te treden ais lid, wordt voor ken nisgeving aangenomen. 'Besloten wordt geen adhaesie te betuigen aan het adres van de gemeente IJsselmonde. Na de kennisneming van een schrijven van Gen. Staten over het besluit van 20 Oct. jü. tot het aangaan van een kasgeld leening ten behoeve van het gasbedrijf wordt op voorstel van B. en W. be sloten dit besluit in te trekken. In be handeling komt een adres van enkele bewoners van den Zuidelijken Achter weg, waarbij wordt verzocht de gemeen telijke stortplaats aan den Zuidel. Ach terweg op te urimen. De voorzitter zegt, dat een adres van gelijke strekking reeds eerder aan het Gemeentebestuur was gericht, en dat B. en W. hierop besloten le berichten, dat zooveel mogelijk zou worden gedaan om den hinder le verminderen en aan de geopperde bezwaren tegemoet te ko men. Spr. zegt, dat B. en W. voorstellen in dien geest te besluiten. De heer A. Dominicus geeft in over weging de vuilnis direct te doen bren gen, waar zij behoort, ter voorkoming van vervoerkosten. Spr. acht het wen scheiijk gehoor te geven aan hek ver langen van adressanten. De heer Smits dringt opnieuw aan op het instellen van een ophaaldienst. Op verzoek van den voorzitter zal hij nadere gegevens verzamelen. Na breedvoerige bespreking wordt voorstel van B. en W. aangenomen met 5 legen 2 stemmen. Tegen de heeren A Dominicus en Smits. Afwijzend wordt beschikt op een ver zoek van M. Heijboer, stoker aan de gasfabriek, om ontheffing van de door hem verschuldigde bijdragen voor pen' sioen. Vastgesteld wordt de pensioen grondslag van mej. A. M. J. Zwitzelaar als onderwijzeres bij het vervolgomder wijs. Besloten wordt B. en W. ore- diet te verleenen voor het plaatsen van een straatlantaarn nabij het perceel van den lieer M. N. Kriense Lokker, aan den Weslel. Kanaaldijk. Vastgesteld wordt de pensioensgrondslag van den gemeen'.» ontvanger, den heer H. Dekker Pz Besloten wordt tot onderhandel he ver- uring van een'ge perceel;jes tuingrond. Besloten wordt toe te treden als lid der afdeeling Zeeland van de Vereen. an Nederl. Gemeen.en. Op voorstel van B. en W. wordL besloten vooralsnog niet over te gaan tot reorganisatie van de brandweer, zoomin wat het personeel aangaat, als wat betreft de brandblusch- middelen. Overgegaan wordt tot de commissie benoemingen. Tot leden der Gascommis- worden benoemd de heeren F. Wabeke Az., A. Dominicus en J. A. Dominicus De voorzilter doel .hierbij mededeeling van een plan, om de gemeen e van gas te voorzien vanuit België, een plan, welks uilvoering volgens Burgem. en Wethouders voor de gemeente Wemel- dinge moet worden ontraden. Tot af gevaardigde en plaatsvervangend afge vaardigde naar de algemeene vergade ring van aandeelhouders in de N V. Wa terleiding Mij. „Zuid-Beveland" te hou den in 1929 worden herbenoemd resp. de heeren F. Wabeke Az. en A. Domi nicus. Tot lid van het Verplegings- comité wordt herbenoemd de heer A Dominicus en wordt ter voorziening in de vacature H. Kosten, benoemd de heei M. Hoogesteger Fz. De benoemden verklaarden hun be noeming aan te nemen. Bij .„voorkomende zaken" deelt de voorzilter eenige bijzonderheden mede omtrent de onderwijzersbenoeming aan de O. L. School. De heer A. Dominicus adviseert oïn.' aan de Oostzijde van het Kanaal een straatlantaarn te plaatsen. De heer J. A 'Dominicus dringt er nogmaals op aan om bij donkere avonden de lantaarns te doen branden, ook dan, wanneer het naar de schijngestalten van de maan niet noo dig zou zijn. De heer Smits wijst op de wenschelijkheid om ook straatverlichting aan te brengen 'in het nieuwe bouwplaiv De voorzilter zegt toe, al deze punten onder het oog te zullen zien. klonk in het huis. De tuindeur sloeg een man kwam vlug naar binnen bij het opengaan en naderde even vlug langs hel pad. En toen de huisdeur openging om hem binnen le laten, viel het licht van de lamp in de hall vol op het zicht het .verraste en booze gezicht van den markies van Scraye. HOOFDSTUK XXIV De brief uit Parijs. Het sluiten van de deur achter dén nieuw aangekomene wekte Jimmie uit een droomtoestand, die veroorzaakt was door een plotselinge en groote verbazing Dit was een ontwikkeling der zaken, die hij nooit had kunnen voorzien Hij was verbaasd maar niet ongegrond veb- baasd geweest, toen hij mevrouw Wylkenshawe in gezelschap van Curtis zag en van de dame, die hij geloofde, dat thans in het huis was, waaromt- heen hij uu sloop als een inbreker oi' dief. Maar dat beteekende niets in verge lijking van de verbazing die hij voelde toen hij Scraye den tuin van Halgate Lodge zag binnenkomen. Tloen hij er nader over daclit begreep Jimmie, dat, wat zijn verbazing opwekte niet alleen hel feit van Scraye's aanwezigheid was HO- it Tbolen. Vrijdag jl. vergaderde de raad van St. Maartensdijk. Ged. Staten ver leenen vrijstelling van het vak lichame lijke oefening tot 31 Dec. 1930 mits vrije en orde oefeningen worden gege ven. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van den Minister van Onderwijs, dat de gemeente bevoegd is een hoofd der school te benoemen buiten de lijst van wachtgelders. De Inspecteur der Di recte Belastingen te Zierikzee raamt de kwade posten G.I.B. over 1929 oj> f 360. De adressen van Axel en IJsselmonde worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van P. Dorst of hij ver koop van zijn bedrijf, het van de gemeen te door hem gepachte land de ver- kooper mag volgen, wordt voor nader onderzoek aangehouden tot een volgen de vergadering. Fen verzoek van J. En gelvaart alhier tot het p*laatsen van een verlaatput bij zijn slachthuis wordt ter afdoening aan B. en W. overgelaten. Fen verzoek van Chr. Bijl om ver hooging van wedde wordt na langdurige discussie verworpen. De brandassurantie der gemeente eigendommen wordt ondergebracht bij de vereeniging van Ned. Gemeenten. In de vacature-Geluk voor lid van het WA. Armbestuur werd benoemd met zes stemmen en. één blanco de heer Geluk1. In de vacature onstaan door het bedanken van den heer E. Tholeaaar werd benoemd de heer J. C. van Haat ten met 4 st. tegen 3 st, op den heer ML Zeedijk. Voor het behouwen van het terrein der gedempte Kleine Raai waren sedert de vorige vergadering 5 verzoeken voor tiet bouwen van pakhuizen ingekomen De voorzitter deed omstandig mede deeling van de wordingsgeschiedenis der Kleine Kaai de kosten van het dempen en de bestrating betreurde het be sluit tot uitgifte van dezen grond tof bouwterrein ,waar geen gemeente zulk zijn tegenwoordigheid in dit stille huis in St. John's Wood het konden goede, afdoende redenen zijn gewone, alle daagsche redenen. Neen wat Jimmie'i groote verwondering gaande maakte, was de uitdrukking op Scraye's gelaat, ter wijl hij over het pad naar de deur liep Er brandde helder licht in de hall schijnsel wass geheel op Scraye's trekken gevallen, en daar had Jimmiie duidelijk ergernis, boosheid en toorn gelezen. En terwijl hij achter de beschermende strui ken stond, begon hij zich af te vragen wat er in dat huis gebeurde, dat er zoo rustig en vreedzaam als ieder ander land goed uitzag. Hij was er zeker van dat niet iets gewoons of alledaagsch, was Hij keerde zich om in de schaduw der struiken en bekeek het gebouw ach ter hem. Er was een jgroote erker voor aan het huis, lichten schenen door de blinden en .gordijnen. Een rij altijd groene struiken strekte zich uit van de plek waar Jimmie siond tot aan den hoek Van het huis: andere struiken van dezelfde soort waren langs den muur en onder het raam geplant. Zij waren niet zeer hoog en maar schaars geplant, maar Jimmie was pp dat oogenbiik zeer geneigd iets te riskee ren Hij overtuigde zich zoo .goed hij' kon dal niemand op hem Jette; toen, zich diep bukkend, kroop hij naar het raam, en zioh zoo goed mogelijk verbergend ach Ier Aon Kecolv 1 rtbliiabü een mooi terrein beschikbaar had. Hier-' over volgden uitgebreide discu sies. Ver- tne'.d zij, dat de voorzitter voorstelde de erfpacht te bepalen op f 1.den vierk. nieter. De heer Koopman hield zich tel- ens buiten stemming. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen. (Ge luk en Priem voor). Het voorstel van welh. Hage f 0.75 per vierk. M. werd verworpen met 3 tegen 3 stemmen. (Voor Geluk, Nelisse en Hage). Het voor stel weth. Quakkelnar f 0.60 per vierk. meter werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen (Voor Quakkelaar en Vroeg- op). Om de zaak tot een oplossing te brengen stelt de heer Vroegop nu voor f 0.70 per vierk. meter te vragen, welk voorstel ook weder verworpen werd niet tegen 3 stemmen. Voor de heeren Geluk, Quakkelaar en Vroegop. lot goed begrip van de u.tslag van deze stemming houde men in het oog dat de vergadering voltallig was en de lieer Koopman bij ai deze stemmingen zich hier huiten hield. De heer Koopman vraagt de klok' te willen doen luiden bij hoogwaterstand, welk verzoek door den voorzilter in wel willende overweging ge O ncuwi rdt„ Hi< T° hij volgt een bespreking over de vloed- planken, uil welke besprekingen blijkt dat de berolking in den vervolge gerust kan zijn, want dat voor hare belangen, en veiligheid ernstig zal worden gewaakt. De heer Koopman verzoekt verbete ring van de sloot langs de Boschstraat. De heer Koopman verzoekt de ge broeders van. Gorsei in de gemeent(e- woning te laten wonen als zij met Mei nog geen andere woning hebben. Laat men eens gaan zien hoe netjes het er tegenwoordig is. i De voorzitter zegt toe eens te zulk* gaan zien met de wethouders - In de Vrijdagmorgen te S t a V e n i s- se gehouden raadsvergadering was afwe zig door ziekte de wethouder dc heer A. G. van IJseldijk. De voorzitter uitte den wensch, dat genoemde heer weer spoe dig genezen moge zijn. De \oorz. deelde mede, dal bij dfen laatsten storm gebleken is, dat de Vloed planken rÜet \oldoende fun-cttoneerea, zoodat voor de veiligheid van gemeente en ingezetenen \oorziening hiervan ge- weuscht is. Nadere besprekingen hier over zullen gehouden worden met het polderbestuur. Hel voorstel van B. en Wt. om! mede te werken Lot de oprichting eener provincia le afdeeling van de vereeniging voor Ne derl. gemeenten werd, na verdediginjg door den voorzitter, z. h|. st. aangeno men. De kosten vain het lidmaatschap zullen bedragen 1.— per 1000 inwoners, met een inleggeld van f 2. De brief van B. en W. van Axel werd' voor kennisgeving aangenomen. De heer StouLjesdijk wilde aan dié salarisverlaging niet medewerken. Wel vond hij het tractement van den Ambte naar van den Burgerl. S land aldaar enorm hoog, in verhouding met hetgene dat dat daarvoor op andere plaatsen genoten wordt. Inzake den brief van Bi. en Wl van IJsselmonde, betreffende toepassing art. 122a der gemeentewet, werd de mee» ning geuit, dat zulks meer 'ligt cvp den weg van een groote vereeniging, of van Ged. Staten. Hoewel waardeerende het grootsche doel van de Ned. Vereen, tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige ar beidskrachten (gevraagde contributie was f50.per jaar) werd z. h. st. besloten afwijzend te beschikken.. Opnieuw werd besloten niet toe te treden als lid van de Kon. Ned. Pol Ver. Volgens ontvangen schrijven van den Pensioenraad inzake de inkoopen in. den gemeentelijken dienst van Dr J. L. Bern- hardi, is dat bedrag bepaald op f 776. Van Ged. Staten van Zeeland was be richt ingekomen, dat aan deze gemeente tot 31 December 1930 ontheffing is ver leend van de verplichting tot het géven van onderwijs in lichamelijke oefening. Inzake een schrijven van den Min. van A. H. en N. inzake de wijzigjhg van de Verordening op de keuring van, waren, werd besloten, als zijnde in de verlichte kamer in op een plék, die hij reeds opgemerkt had, waar de jatoe- sie wat afweek van het raamkozijn. Hij had verwacht Scraye te zietl en hij zag hem. Hij stond midden op het bardkleedje en sprak tot de min of meer verwelkte dame van den schouwburg. Hij droeg zijn met bont gevoerde overjas, hij hield zijn hoed in de hand. Hij sprak ernstig, zelfs opgewonden; hij maakte ge baren met de hand, waarin hij den hoed had; er waren inderdaad teekenen, dat hij öf driftig was, öf driftig was of vol van rechtmatige verontwaardiging. Wat de dame betrof, die zeer rechtop in een stoel tegenover haar bezoeker zat, zij' was zichtbaar boos, geprikkeld en uitdagend. Zij schudde het hoofd, zij wierp booze en ongeduldige blikken als zij haar mond opendeed ,was het blijkbaar voor niets anders dan om eenlettergrepige klanken le uiten. En plotseling eindigde het too- neel; nadat Scraye blijkbaar een ultima tum of eisch gesteld had, waarop geen antwoord volgde, ging hij naar de deur en verdween. Het volgende oogenbiik hoorde Jimmie de deur van de hall dicht slaan en door zijnscherm v au laurierstrui ken zag hij Scraye naar de deur in den (muur gaan. Een oogenbiik later reed hij weg in de auto, die helm' gebracht had. (W«r«i! vervolgd*).

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5