Weerbericht ONDERWIJS KERKNIEUWS KTJNST EN WETENSCHAP LANDBOUW Handel, Nijverheid en Visscherij Verschillende Berichte» LAATSTE BERICHTEN Verkeerswezen, Post es Telegrafie LEGER EN VLOOT B EURSNOTEERING. AMSTERDAM, 2 Jan. (SLolkoers). Het eerste cijfer is de slotkoers vau IVrijdag, het tweede dien van. heden. 6 pet. Ned. '22 101—103 elf zest. 5pet. Ned. 'IS 1021/2-1021/4. 41/2 pet. Ned. '17 101-100#. 21/2 pet. Ned. W. Schuld 64#—64. 3 pet. do. Oblig. 777/s7 73/8, 3 pet do. Certif. 77/477i/4. Cert N. II. Mij. 1701/2-171—172. A. N. I. Handelsb. I6O1/4160. A., Kol. Rank 236#—236. Kon! Petrol. A. 402i/2-405— 405#-408. Amsterd. Bank 188189i/4. Cult. Mij. Vorstenlanden 154I5O1/2. Handelsv. Amslerd. 675-680—646-665 ex. div. Javasche Cultuur 367340-345. A. Deli Mij. 439-440-440#-447. Amslerd. Rubber 232#-237#238- 239. Ned. Amerik. vaart 81. "Ned. Scheepvaartunie 215-220—216#- 224. Kon. Holl. Lloyd 23'#-23#;. Kiou1, Ned. Sloonib. Mij. 9696J§ A. Pakelvaart 237-238—238#. Bank Associatie 57#. Gouda A. 510 Philips A. 785-7891/2—798-832. Anaconda 227-228— 240i/2-241V2. Steels 159i/41641/8- Erie 70#—70s/4. Southern Railway 215—217i/2. Common Marine 6 negen zest.-6 elf Best.—6 elf zest. Prëfered do. 38#38#. Maxwell Gr. C. v. A. 3 dertien zest. 3#. Maxwell L. C. v. I. B. 10#10#. Prolongatie 43/4—5. Markt sluit flink prijshoudend. Wisselkoersen Londen 12.07 elf zest.12.08#'. Berlijn 59.25—59.25. Weenen 35.07#35.10. Sarijs 9.741/2—9.74. 'Brussêf 34.64#34.64. Dollar Cable 2.48 elf zest.249 een zestiende. Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Dec. Hoogste barometerstand: 775.3 te Karlstadt. Laagste barometerstand: 746.5 te Yanmayen. Verwachting van den avond van 2 Jan. tot den avond van 2 Januari: Krachtige tol matige mees1'. N. O. wind Meest licht tot half bewolkt'.. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst des nachts. Overdag temperatuur om het vriespunt Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 33 gr., 121 uur 33 gr., 3 uur 33 jgr. Donderdag 3 Januari. Zon op 8.11; onder 3.56. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en anders rij- en voertuigen «20. Maan op 12.22 v.m., onder 12.03 n.m Hoog Water VfbsSagea. Deoderdag 3 Jan. 6 56 Vrijdag 4 7 56 Zaterdag 5 9.97 Zondag 10.14 Maandag 7 11.11 Dinsdag 8" 11.59 Woensdag 9 12.39 (Het tijdstip van hoog water te Dom t> a r g valt 9 minuten na dat te VMs- sdagea.) tw» 1111 tnvnrmirtw^rwrar jt .ai vordering van arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten (waarvan de jaarlijk- sche contributie f 50 zou bedragen), werd voor kennisgeving aan genomen. De voorz. deelt mede dat thans of- officieel bekend is, dat de grenswijziging GroedeBreskens definitief zal plaats vinden op 1 Mei 1929. Hierbij werd ge vraagd op welke gronden de commissie, belast met het onderzoek inzake de grenswijziging, komt tot een bedrag van f 20.000. De voorz. zegt dat dienaangaande ook door Ged. Staten die vraag aan hem is gesteld. De commissie kon de f 20.000 die zij daarvoor had geraamd niet ge specificeerd opgeven en bijgevolg werd het bedrag door den raad vastgesteld, ge handhaafd. De toetreding als lid van de Vereen- van Nederl. gemeenten waarvoor de con tributie 1# cent per inwoner met een minimum van f 25 bedraagt, dat voor 'Groede pl.m. f 40 zou zijn, werd op voorstel van den heer Loimbaart, weth., uitgesteld tot na de annexatie, wat, als we toetreden een bezuiniging be tee kent «nidat dan pl-m. 250 inwoners bij Bres kens zullen overgaan alzoo werd beslo ten. In dien tusschentijd kunnen de hee- ren zicli ook nog op de hoogte stellen van hetgeen die Ver. voor de gemeenten «toet. Bij de rondvraag zegt de heer de Mil- Jiano dat er aan den Rruisdijk bej- hoefle is aan een vuilnisbelt. Hel vuil wordt overal neergegooid. Zou daar niet «en verandering in kunnen worden ge bracht. De voorz. zegt het eens te zullen proibeeren door een bord te plaatsen met liet opschrift „vuilnisbe t" bij van de Wege en dan van de Wege vooraf vragen of hem daartegen geen bezwaren zijn, wat door den raad goedge/on len werd. De heer de Bliek is opgevallen, dat maanden lang voor een perceel van P. J. Brugge een hoop puin en modder of slijk heeft gelegen op den openbaren weg wat wel 't toppunt was. Was daar ver gunning voor verleend? De voorz. zegt dat vergunning was verleend doch niet voor maanden. Hij betreurt echter dat er altijd menschen zijn die van een zoodanige gunst mis bruik maken, maar zegt toe dat in het vervolg daar tegen gewaakt zal worden. Betreffende de aanhouding van den moordenaar van het 18-jarig meisje, dat op Zaterdag 15 Dec. j.l. in het gehuel t „Klein Brabant" onder Oostburg met afgesneden hals in een sloot liggende werd gevonden, vernemen wij nader, dat deze man is de 28-jarige gehuwde J. de R., een buurman van de vermoorde. Reeds direct na het misdrijf werd op hem de aandacht gevèstigd, maar aan vankelijk waren geen bewijzen te vinden. Thans zijn bloedsporen aangetroffen op een klomp van de R. en ook kon worden vastgesteld, dat het scheermes, dat bij het lijk van de verslagene werd aange troffen, eigendom van de R. was. Na een streng verhoor heeft de R. nu be kend met voorbedachte rade het meisje uit den weg te hebben geruimd. De man is thans in het Huls, van Bewaring op gesloten. De tooneelclub der Aardenburg- sche Korfbalclub A. K. C. gaf Zaterdag avond te Aardeaburg voor een stampvolle zaal, haar 15e winteruitvóe- ring. Opgevoerd werd Jan Fabricius' too- neelstuk „Onder een Dak", dat zeer veel succes had. Als tweede stuk werd opgevoerd de humoristische gezelschaps scène „Terug van het Carnaval". (Voor verder Stad en Provincie zie men het Bijvoegsel.) geest voort 1e zetten. Nog enkele ernsti ge momenten gaf liij, waarvan vooral in „Slachtvelü" van Kollum, moet worden genoemd, de aangrijpende schildering dei- gesneuvelde soldaten, gruwelijk en toch ingehouden. Ongerepter nog zou de in druk van dit gedicht zijn zonder het tendentieuse slot. Tendenz van welken aard ook, is te klein, na deze oorlogs werkelijkheid. Doch dit treft den dich ter, niet den voordrager. Vermakelijk waren het koppig-domme „weerlooze schepsel" in Ts'eckov's no velle en de zich opwindende oudo hee- ren in „De twee Grootvaders" van Sin clair. In „Afscheid van Zeeuwsch Vlaan deren" van denzelfd/en schrijver wist van Elsacker telkens weer even een ty peering te geven van het eigenaardige grensvolkje. Toch geeft het schetsje als geheel uit den aard der zaak den voor drager geen kans zijn gave van karak teriseering ten volle te' loonisn. Des te meer gelegenheid hiervoor gaf AmbLo- rix van Felix Timmermans. Zoo sappig en oubollig de Vlaming dezen bakker bullebak schilderde, zóó geeft hem van Elsacker weer. Met een hartelijk woord van dank sloot de voorzitter, de heer L. J. van Votort- huysen, dezen genotvollen avond. Te Amsterdam slaagden voor het examen handenarbeid d.iploma B, de hee- ren J. Aarnoutse te Groede en C. C. J. de Pree te Breskens. Te R'dam idem de heer P. Ocké te Zuiüz ande. In de Zaterdagavond gehouden vrije stemming voor een vacant komende no tabelplaats in de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden werd dp heer C. van de Ketterij Kzn. gekozen. Ds. F. van Gheel Gildemeester. Dinsdagmiddag is in Den Haag in een tram aan hartverlamming op bijna 74- jarigen leeftijd overleden dp bekende Haagsclie predikant ds. F. van Gheel Gildemeester die gedurende zijn 45-jarige ambtsvervulling in de Residentie zich in hooge mate verdienstelijk heeft gemaakt, op philanlropisch, maatschap, en sociaal gebied en zich in breeden kring een groote sympathie had verworven. De thans ontslapene vervulde nog geregeld zijn herdersambt. Op Oudejaarsavond was nog de Koningin-Moeder onder zijn gehoor. Hij was Bidder van den Ned. Leeuw en Officier in de Oranje Nassau. De be grafenis zal Zaterdagmiddag op Eik en Duin plaats vinden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep voor Apel doorn en Het LoO', dop(r /Ijs', J. J. v. d. Wall te Groningen;. G e r e f. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Anpa Jacoba Polder door A. dp Bondt, cand. le Zwijndrecht. Zaterdag 29 Dec. j.l'. gaf in de Wiu- terclub te Domburg de heer Jac. van Elsacker een voordrachtsavond. Zijn pro gramma behelsde voor de pauze :dp Mid- deleeuwsche moraliteit „Elckerlyc", na de pauze eenige moderne stukken, vroo- lijke en ernstige. De voordracht van Elckerlyc geschied de in costum1. Uitstekend wist van Els acker ons te verplaatsen in de Middel- eeuwsche sfeer, waar, achter den over moed, de brooddronkenheid, de vrees voor den dopd dreigend verr'ijlst, dwingend tot inkeer en obete. Reeds dadelijk het indrukwekkend 'begin,, dp tweespraak van God en den Do<odrep de wanhoop van Elckerlyc, wanneer "hij verneemt, welke boodschapper hem sommeert „rekeninge" van zijn levenf te doen. In de dialogen tusschen Elckerlyc en „Geselschap", „Ne- ve en Maghe", en ,,'tGoet" gaf van; Elsacker een sprekende karakteristiek. 'Scherp stond tegenover de .holle jovia liteit van Elckerlyc's vrienden en ver wanten. tegenover het duivelsch leedver maak van het „Aardsche Goet", de groeiende wanhoop van den hoofdpersoon. Na dit bewogen gedeelte trof de rust en waardigheid van de toonpelen met Heugel, Kennisse en Biechte. Toch deed deze rust hier en daar wat vlak. mis schien hinderde spreker dp te groote nabijheid van het publiek in, 3e kleine^ zeer volle zaal. Zeer mooi was Elckerlyc's gebed en het pleit wel voor den indruk die het geheel gemaakt had, dat het „Amen" van de „Naeprologhe" door diepe stilte werd gevolgd. Te hartelijker was liet applaus, toen van Elsacker na de pauze weer ver scheen, om zijn programma in moderner Rijkssubsidie Normaal lessen. Bij Kon. besluit is het bedrag dei- Rijksbijdrage, welke aan gemeentelijke en bijzondere normaallessen zal wor den verleend, voor elk van de door haar in den loop van 1929 ter opleiding tot onderwijzer aangenomen personen, nadat dezen in den Loop van 1931 of later de akte, bedoeld in art. 77, onder a, der wet tot regeling van het lager onderwijs van 1878, zullen hebben verkregen, vastge steld voor hen, die opgeleid zijn: gedu rende ten minste 2 jaren, op f 203; ge durende ten minste 3 jaren, op f 250; gedurende ten minste 4 jaren, op f 300 Vanwege de ver.^Üüscultuur te K a- pelle is aan den raad dier gemeente verzocht om êén der lokalen van de openb. school te mogen benutten voor het doen houden van een cursus in glascultuur. De Rijkstuinbouwcousulent Ir. A. W. v. d. Plassche, zal zelf onder wijs geven. Er meldden zich reeds 26 leden aan om dezen cursus te volgen. Zaterdag vergaderde de vereeniging Tan oud-leerlingen v:pi den L. en T. W.C. te Souburg. De secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat het ledental stabiel is gebleven en 20 bedraagt. Tot secretaris werd bij acclamatie her kozen de heer Jac. Louwerse. Hierna sprak de héér Meijers uit Vlaardingen over den tuinbouw in 'tWestland, wat aanleiding gaf tot vragen stellen. Commissie van scheids li eden voor de Land- en Tuinbouw- ongevallenwei. In de commissie van scheidslieden 1e 's-Gravenhage ingevolge art. 4 van den algeaneenen maatregel van bestuur be doeld bij art. 90 der Land- en Tuinbouw- ongevaïlenwet- 1922 zijn o.a. benoemd tct leden-werkgevers de heeren A. Rijk Azn. te Oudelande, I. de Buck te Seroosn kerke, W. Koning Wzn. te Rilland en C. M. Zeijler te Oosterland; tot plaatsver vangers de heeren D. de Jonge te Goes, G. v. d. Putte te Vlissingen en S. Jt de Regt te Wissenkerke. Tot leden-arbeiders de heeren P. Raes, te s-Heerenhoek en J. v. d. Hoek te St. Maartensdijk en tot plaatsvervangers 'de heeren M. Daane ie Oud Vossemeer en P. en in 1928 van f 233.000. Firma Hillen en 3e fiscus. Naar het Volk uit goede bron verneemt heeft de sigarenfabriek A. Hillen te Delft ongeveer f 100.000 aan tabaksbelasting te betalen, welk bedrag door het Itijk op korten termijn zou zijn opgevraagd. Zooals men weet heeft de firma Hillen ongeveer een maand geleden een poging gedaan op grond vanj minder goede be drijfsresultaten het loon te tverlagen-, door, in plaats van de tweedp klasse, de derde klasse loonregeling ip te voereia. Toen een conflict dreigde, tok de directie dezen maatregel weier in. Eeno gen tijd geleden is een. vrij groot aantal personeelleden ontslagen. Op verzoek van Het Volk om nadere inlichtingen kreeg het van de zijde dei- directie een categorische ontkenning, dat de firma zich in moeilijkheden zou be vinden. Nader vernam het blad, dat de winst en verliesrekening der firma i|n 1927 'n nadeelig saldo vertoonde van f 133.000 en in dit jaar van f 233.000. De tien'arige J. G. te Rotterdam is in de ouderlijke woning van den zolder gevallen. Het kind was op slag dood. jDe 54-jarige J. K. BE., zwerver -uit het nachlasyl aan den Boschhoek, had ter gelegenheid van het Oude'aar bij tal van slagers restres worst bij elkaar ge bedeld. Hij heeft zich hieraan overeten en moest in het ziekenhuis eon operatie ondergaan. De rangeerder F., die eenige dagen geleden op het stationsemplacement te Breda bij het samenstellen van een trein werd gewond, is Maandag aan de gevol gen overleden. Zondagavond is een auto, waarin achttien menschen waren gezeten, die een voetbalwedstrijd hadden bijgewoond, in de haven van Ostende terecht gekomen, door een totdusver onbekende oorzaak. Er zijn twee menschen omgekomen, on der wie de chauffeur, die onder den wagen was terecht gekomen. Een der in zittenden is zwaar gekwetst. AARDENBURG EN DE P, Z. E. M. Men me.dt ons uit Aardenburg: Aan de P. Z. E. M. is per deurwaar- dersexploit aangezegd onmiddelijk de eleclrisclie leidingen te Draaibrug op e ruimen. Volgens dde geruchten laai Aardenburg1 heden een paal verwijderen (Bij informatie ten kantore der P.Z. E. M. werd ons bovenstaande aanzeg ging nevestigd, doch tevens medegedeeld dat r eeds een tegen exploit is uitgebracht. Red. Mïdd. Crt.) MUTATIES BIJ HET LEGER. Bij Kon. besluit van 31 December '28 zijn in hun rang overgeplaatst bij den generalen staf met 1 Jan. 1929 de ma joor J. F. van de Vijver van het 14e reg. infanterie en bij het 14e reg. met ingang van 16 Januari de majoor van den ge neralen staf W. F. A. Hackstroh. UIT DEN HAAG. Het gerechtshof te Den Haag heeft heden bevestigd het vonnis van den po litierechter te Middelburg, waarbij L. B., M. M., J. v. d. B., C. v. K,, J, P), P. en W. S. de J., werklieden te Souburg, werden veroordeeld wegens eenvoudige beleediging tot f 25>— boete subs. 25 dagen hechtenis. Inzake M. Q. te Hoedekeuskerke, die door den kinderrechter wegens oplichr ting ter Deschikking der regeering was gesteld, werd deze straf gewijzigd in zes maanden tuchtschool vorwaardelijk me! één jaar proeftijd. DEURWAARDER AANGEVALLEN Op Oudejaarsmiddag werd de deur waarder bij de Hoogen Raad, Van Da len, toen hij in een perceel in de BiK- derdijkstraat het ontruiming-oevel wilde uitvoeren door den bewoner, een Ita liaan Terari, met een broodmes in ds dij gestoken en bij een worsteling ovei de hand gesneden. De Italiaan werd door de politie gearresteerd, maar ia- ter weer in vrijheid gesteld. De deur waarder moet eenigen tijd het bed hou den. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen dte volgende prijzen: f 1500: 1-0745 f 1000: 5976 10241 15549 17781 f 400: 2541 10198 f 200: 18262 f 100: 555 2298 3732 6968 13790 20634 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 2 Jan. 3 uur. Marga rine Unie ruimschoots boven 830 pet. Kunstzijde-aand. goed gedisponeerd. Mijnafdeeling. Al-g. Exploraties tot in de nabijheid van 200 pCt., waarna een kleine reactie. OokBouton's na de ope ning enkele procenten terug. Petroleum goed prijshoudend. Tabak ken goed van toon. DE ZIEKTE VAN~DËN KONING VAN ENGELAND. LONDEN, 2 Jan. V.D. Het officieele bulletin van 11.15 uur hedenmorgen luidt: Ondanks een onrustigen nacht blijft de toestand van den Engelschen Koning sinds gisteravond onveranderd. V* GASVERGIFTIGING TE DUISBURG. DUISBURG, 2 Januari V. D. He denmorgen is hel vijfde slachtoffer van de gasvergiftiging te Duisburg, de zoon van den oij liet ongeval o-verlede-n ar beider W. tengevolge van de vergiftiging bezweken. De toestand der andere slacht offers is eenigszins verbeterd en levens gevaar beslaat voor gee:n hunner meer. De plaats van het lek waardoor he, gas uitstroomde, is thans ook gevonden. Op de Zondagen 6, 13 en 20 Januari zal op de Nederlandsche spoorwegen we derom een telling van de reizigers plaats heb! ion. Q Het vrijverkeer met Be Tig ié. Men meldt ons uit Oostburg: Aangemoedigd door het succes over het afgeloopen jaar met de pais-avants voor het vrijverkeer met de fiets in België, worden thans door de Zuid Nederland- sche Wieier Federatie ook pogingen in het werk gesteld om van de Be giscne re geering toestemming te verkrijgen lof het afgeven van kaa ien voor vrijverkeer met motoren in België. Naar men ons meedeelde werden gedu rende het jaar 1928 door deze Neder landsche -organisatie a leen in Zeeuwsch Vlaanderen niet minder dan 4141 pais- avants uitgegeven. Zeker een respectabel aantal vaar uit men ziet dat de Zeeuwsch Vlamingen niet stilzi ten en waaruit ook weer blijkt dat men in deze streek voor uilslapjes e.d. en voor zaken aangewezen is op België. Het onderling verkeer van de bewoners van ,,'t Landje" met België wordt door een en ander zeer in de hand gewerkt. Personen die vroeger een tocht met de fiets over de grens nalieten vanwege de vele moeite en last daaram verbonden, profiteeren thans voor weinige centen van de geboden gelegenheid. Bij de daar voor aangewezen agenten wordt een foto ingeleverd en binnen 4 a 5 dagen is men van een kaart voorzien die reoh,t geeft België gedurende een vol jaar met de fiets in en uit te peddelen. Ook in België zijn voor de verstrekking van dergelijke passen organisaties opgericht, doch voor al in het drukke van het seizoen duurt het soms wel 4 a 5 weken voor men deze in 't bezit heeft. o- Indische Stoomvaartlijnen. Soekaboemi, 30 Dec. 17 u. v. Perim, Batavia n. Rotterdam. Soemba, p. 29 Dec. Perim, Batavia n. Amsterdam. Salawati, 30 Dec. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Breda, 29 Dec. te Curasao, v. Am sterdam. Crijnssen, 28 Dec. v. Barbados, Tjerimai, p. 30 Dec. Perim, Rotterdam n. Java. Tambora, 30 Dec. v. Tangcr, Batavia n. Rotterdam. Van Rensselaer, 1 Jan. te Plymouth verwacht, W. Indië n. Amsterdam. Stuyvesant, p. 30 Dec. St. Catherine's Point, Amsterdam n. W.-Indië. Kangean, 29 Dec. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam, Koningin der Nederlanden, 29 Dec, te Belawan Deli, Batavia n, Amsterdam. Prins Frederik Hendrik, 30 Dec. te Amsterdam v. W.-Indië. Patria, p, 30 Dec, 18 u, Finisterrej Rot terdam n, Batavia. Phrontis, p. 31 Dec. Dungenese, Bata via n, Amsterdam. P. C. Hooft, 30 Dec. v. Port Said, Ba tavia n. Amsterdam. Palembang, 31 Dec. 7 u. te Sabang, Bremen n. Java. Borneo, p. 31 Dec. Gravesend, Batavia en Londen n. Amsterdam. Medan, 30 Dec. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Merauke, p. 30 Dec. 20 u. Finisterre, Batavia n. Rotterdam. Mapia, 30 Dec. v. Amsterdam n, Ba tavia. Bandoeng, p. 31 Dec. 8 u. Sagres, Ba tavia n. Rotterdam. Blitar, p. 29 Dec. 12 u. 40 m. de Azo- ren, Batavia n. New-York. Borneo, 30 Dec. te Londen, Batavia n. Amsterdam. Menado, 31 Dec. v. Belawan, Java n. Rotterdam. Roepat, 30 Dec. v. Batavia n. A'dam. Rotti, 30 Dec. te Batavia v. A'dam. Saleier, 30 Dec. te Sabang, Batavia n. Amsterdam. Riouw, p. 30 Dec. Perim, Amsterdam n. Batavia. Roggeveen, 29 Dec. v. Singapore n. Batavia. Radja, p. 29 Dec. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Makassar, p. 30 Dec. Wight, Rotter dam n. Batavia. Tambora, p. 31 Dec. 5 u. Sagres, Ba tavia n. Rotterdam. Gorontalo, p. 31 Dec. 7 u. Dover, Rot terdam n. Batavia. Kota Radja, 29 Dec. 15 u. v. Colombo, Rotterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika, Burgerdijk, 30 Dec. te Baltimore, v. Rotterdam. Dinteldijk, 30 Dec. 10 u. 38 m., 35 mijl Noord van Land's End, Pacifickust n. Rotterdam via Southampton. Grootendijk, 31 Dec. te Londen, Ant werpen n. de Pacifickust. Kinderdijk, 29 Dec. te Curasao, Ant werpen n. Pacifickust. Moerdijk, 30 Dec. te Londen, Pacific kust n, Rotterdam. De ter beschikking gestekte hoofd officier Van administratie 2é kl. B Riem! is aangewezen voor den dienst Oost- Indiê. Hr. Ms. Hertog Hendrik zal het vol gend jaar een oefeningsreis maken naar het westelijk deel van de Middellandsche Zee. Hiervoor is het volgende reispl^a vastgesteld: Maandag 7 Januari vertrek van Nieu- wediep; Donderdag 17 Januari aankomst te Tunis; Woensdag 23 Januari vertrek van Tunis, Dinsdag 29 Januari aankomst 1» Palermo; Donderdag 31 Januari ver-

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2