Idéipte teil B IJ VOEGSEL Donderdag 6 Dec. 1928 No. 289, men, van de Groot-Frieschc congressen, in West-Friesland le houden. Met Kerstmis zullen de besturen weer samenkomen. BINNENLAND HET ZIJPE. Dinsdagavond is bij de behandeling der artikelen van de begrooting van Wa terstaat, vroeg de heer K r ij g e r den mi nister met den aanleg van een vluchtha- ven in het Zijpe le wachten, tot de on derhandelingen met België zullen zijn ge ëindigd waaruit dan blijken moei, ot' het £ijpe een vaarwater zal blijven. Spr. vraagt, of misschien reeds af spraken zijn gemaakt met de Rotlerdam- sche tram over hel aanleggen van los- en laadplaatsen in die havens. De Minister merkte op, dat de Rotterdamsche tram een zeer nuttigen dienst onderhoudt. Van een terreur van deze tram is echter absoluut geen sprake. Spr. zal Ten aanzien van den aanleg van de vluchthaven met zeer groote voorzichtigheid handelen. PROF. MR. TREUR NAAR IN Dl Li. Omtrent de reis van prof. mr. Treub na^r Ned.-lndiê wordt nader gemeld, dal hij den 14den dezer met hel stoomschip Prins der Nederlanden^ uit Genua ver trekt. De reis beoogt een regeling van interne ondernemersaangelegenhedcn DE FRIESCHE BEWEGING. Op uitnoodiging van hel bestuur der vereeniging de Upslalbeam en onder lei ding van haar voorzitter, den heer H. J. Frietema, hebben de besturen Van Frie sche organisaties te Leeuwarden een bij eenkomst gehouden, om na te gaan, in hoever gemeenschappelijke actie moge lijk is. Aanwezig waren vertegenwoordi gers van hel Selskip for Fryske Tael en Skriflenkennisse, de Mienskip for Frys ke Folksüntjowing, het Roorask Frysk Boun, de Upslalbeam en het BoiUn fen Fryske Selskippen büten Fryslan. Alleen het Kristlik Frysk Selskip had de uilnoo- diging niet aangenomen; zijn bezwaren waren voor de andere 'besturen niet dui delijk en deze hebben besloten er geza menlijk bij het Kristlik Selskip op aan te dringen, in het belang van de eenheid in de Friesche actie, zijn houding le her- De besturen der organisaties zullen driemaal in het jaar sameukomien en voor het voortdurende contact wordt een commissie ingesteld. De volgende punten zijn op hel ge meenschappelijke program geplaatst: de actie voor het onderwijsprogram, zooals dat waarschijnlijk door de algemeene Friesche onderwijscommissie zal worden opgemaakt: de behartiging van de Frie sche belangen ook b.ij het middelbaar en hooger onderwijs; onderzoek, of wijziging van de Friesche spelling noodig wordt geacht ,en zoo ja, de instelling van een commissie daarvoor; het opstellen van een gemeenschappelijk program van ac tie voor de Friesche beweging, voor zoo ver dit mogelijk is; in hel bijzonder om schrijving van de vrijheid, die men voor het Friesche woord wenscht ook in de officieele lichamen; het leggen van ver band tusschen de organisaties in West- Oost- en Noord-Friesland en de voorbe reiding, zoo noodig met andere licha- FEUILLETON Het Geheimzinnige Genootschap Naar het Bngelsch van J. 3. FLETOHER. door Mej. A. T. 34). „Mijn God," riep hij uit. Dat is sterk Wat denk je, Schmidt? Was het was hel moord?" „Ik geloof, dal wij heel wat zullen hooren en vernemen", antwoordde hij. Het kan zijn. dat deze vrouw te veel wist, dat zij gevaarlijk werd, dat het noodig werd, haar voor eeuwig het stil zwijgen op le leggen, en dat, toen zij zoo lot stilzwijgen was gebracht, heft huis over haar lijk in brand gestoken werd. M3ar wij moeten wachten". Jimmie at haastig zijn ontbijt. „Ik zal juffrouw Walsden dit moeien vertellen", zei hij. „Ik be'n heel b{li dat tante hier is. Me dunkt, dat wi moeten- spreken over dit heimelijk naar SI. Margaret's Bay gaan." „Dat, mijnheer, kan beter wachten, tot gij uw beide vrienden uil Londen ge sproken heht"; zei Schmidt. ,JMissch.ien hebben zij iets te vertellen of voor le stellen. Er kunnen nieuwe ontdek kingen zijn En thans, onder ons toezicht, zijn de dames veilig." „Goed," zei Jimmie. „Wij zullen er ieder geval tot den namiddag mee wacli UIT STAD EN PROVINCIE Uit Walcheren. Dinsdag vergaderde de raad van outelande. Afwezig de heer von Brucken Fock. Een schrijven van B. en W. van de gemeente IJssélmonde betref fende de toepassing van art. 122a der ge meentewet en een schrijven van de Ned. Ver. tot behartiging der belangen van onvolwaardige arbeidskrachten, waar in om toetreding als lid gevraagd wórdt, alsmede een schrijven van de Vereen, van Ned. gemeenten "betreffende het wets ontwerp tot wijziging van cfe Tinancieele ernouenng tussdhen het Rijk en de ge meenten, worden naar B. en W om ad vies gezonden. Een schrijven van den Mi nister van A, H. en N was o'ntvangen' betreffende evenlueelen steun aan emi- -anten naar Canada. Wordt voor kennis geving aangenomen. Van de Jachtcom- missie is uitspraak ontvangen 'inzake het bezwaarschrift der gemeente legen de aangifte van Jhr. van Doorn Het geschil betrof hel jachtrecht van een paar per- ceelen. De gemeente is in liet gelijk ge steld. Verder was van de Jachlcommissie uitspraak ontvangen over de geldigheid der aangifte van jachtrecht van de ge meente, welk aangegeven jachtrecht werd toegekend. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierna komt aan de orde een verzoek van den Ned Chr Landarbeidersb-ofnd om toetreding tot het Werkloosheidsbe sluit 1917. B. en W. advisearen om dil verzoek \oor kennisgeving aan te nemen, daar de kosten voor de gemeente bij toe treding ongeveer f 110 pér jaar zuflen Be dragen, terwijl de kosten voor werkver schaffing onverminderd doorbetaald moe ten worden. De heer Koppejan zou wil len dat de gemeente toetrad als dan het Burg. Armbestuur de kosten in een sub sidie aan de gemeente vergoedde De ge meente zou dan ook kunnen profiteeren van den werkloozenstenn die t Rijk ver schaft. De heer Maas vraagt of B. en W<, er niets voor voelen dat de arbeiders zich zelf helpen, ook in hun werklooze tijden De voorz. merkt op, dat B. en W. daar aan de voorkeur geven, dat de arbeiders zichzelf helpen. Maar bij toetreding tot het Werkloosheidsbesluit 1917 is dat niet het geval, maar worden ze gesteund door Rijk en gemeente. Spr. zegt dat er hier over de bemoeiingen met de werkloozen niet valt te kfagen en dat andere ge meenten zelfs een voorbeeld aan Zoute lande kunnen nemen Na nog eenige dis cussie wordt het verzoek voor kennis geving aangenomen. Kwestie de W aardt Nu komt in behandeling een schrijven van den heer de Waardt, hoofd van de: vleeschkeuringsdienslwaarin hij meldt, dat h,ij zich door uitdrukkingen van de Raadsleden Koppejan en Adriaanse^ in de vorige raadsvergadering gebezigd, belee digd acht en in zjjn eer gekrenkt Hij verzoekt genoemde leden hun gezegden in dil opzicht in te trekken of anderd aan den raad zijn afkeuring over de ge bezigde uitdrukkingen uil te spreken. He komt B. en W. voor dat er ten onrechte is verondersteld, dat de heer de Waard! inlichtingen geeft, waarop geen staal is te maken. B. en W. meenen dat ovetr net oplrccfen van het Hoofd van Dienst niet valt te klagen. Hij houdt voldoende rekening met de plaatselijke toestanden Zij achten het niet juist over iemand in zijn afwezigheid aldus le spreken, eu zou den het op prijs stejlen indien genoemde leden duidelijker hun bedoeling te kennen gaven of indien deze in de krant Ruist is vermeld, liun woorden introkken. De heer Adriaanse zegt dat er volgens de notulen geen beleedigende woo.rd.en zijn gesproken. De Raad heeft met de notulen te maken en niet met de pe;rs. Spr. is zich er niet van bewust, den heer ^Hij liep vlug naar boven, naar de zit kamer, kwam de zoogenaamde Amler' kaansche dame legen, die er uitzag, alsof zij op dat oogenblik geen andere gedachten ter wereld had, dan die welke betrekking hebben op het ontbijt. Den man met den gekniplen snor had Jim mie dien ochtend reeds gezien, hij stond bij de deur van hel hotel en vroeg den portier iets omtrent golf-terreinen Hij zag er zeer onschuldig uit eu Jimmie had moeite te gelooven, dat hij of de Amerikaansche vrouw spionnen waren. Jimmie vond zijn dames goed en opge wekt er was haar niets anders over komen dan een rustige slaap gedurende den nacht. Hij liet haar ontbijten, voor dat hij het nieuws vertelde; toen dit ge beurd was, had hij een ernstiggesprek' mei haar over wat er verder te doien viel. en (blij was daar midden 'in, toep een kelluer hem kwam zeggen, dat twee heeren uit Londen gekomen waren Hij ging snel naar beneden en Vond Packe in de hall en Scraye op de stoep, bezig instructies aan zijn chauffeur te geven 1 „Geen woord, geep enkel totdat wij alleen zijn!" riep Jimmie, toen de twee reizigers ontelbare vragen over zijn lioofd begonnen uit te storten. „Ik deuk, dat wij dan genoeg le praten zlullen hebben voor een lieel langen tijd. „Nu" ging hij voort, toen Scraye en Packe iri eep zitkamer gebracht en Schmidt aan hen Voorgesteld had, „misschien is het hel de Waaj-dt beleedigd te hebben. De heer Koppejan zegt, dat de voorz. den heer de Waardt in het debat bracht door zich telkens op den heer de Waardt te beroe pen. Spy was toen wel genoodzaakt te zeggen dat hetgeen de lieer de Waardt zeet. niet altijd steekhoudend is. Hij is niet van plan zijn woorden in te trekken Spr. is geen schooljongen en heéït hier het vrjie woord De noTuleu waren cor rect en in de krant stond het te scherp. Spr. wil geen voetval voor den heer de Waardt doen. De lieer Adriaanse zegt, dat als hij door onbedachtheid of onkunde beteedigend was geweest hij dan gaarne een voet- al zou doen, maar hiervan is spr. niet bewust. Hij beeft gezegd niet veel ver trouwen te hebben in de voorlichting van den heer de Waardt. Spr. heeft niets gezegd van zijn persoon. De voorz. merkt op, dat de uitdrukkin gen van de heeren Koppejan en Adri aanse, die in de Middel))urgsche Cou rtin l hebben gestaan, weer door genoem de heeren zijn gebezigd Spr zegt dat men rekening moet houden met de positie van den heer de Waardt Het hoofd \an dienst heeft de beste bedoelingen en spr. had gaarne gezien dat de raadsleden in kwestie anders hadden gesproken De lieer Adriaanse zegt dat hij in zijn bestrijding van het voorstel van B en W. genoodzaakt wordt ook over den heer de Waardt le spreken, omdat de voorz, in zijn verdediging van hel laatst genoemde voorstel met den heer de Waardt kwam aandragen. De lieer Koppejan wil hel schrijv< voor kennisgeving aannemen. De heer Maas keurt ook de gebezigde uitdrukkingen af. De heeren hadden zich zachter ïr.oclen uitdrukken en geen er gernis moeten geven. De heer Adriaanse zou gaarne van den heer Maas vernemen, hoe men iemand kan noemen en toch gedekt hou den. De heer Maljaars merkt op. dal de heeren Koppejan en Adriaanse blijkbaar overtuigd zijn dat ze te scherp zijn ge weest, want ze drukken zich nu minder scherp uit. Hetgeen in de Middelburg- sclve Courant stond, is woordelijk door de heeren hier gezego. En dat gaal vol gens spr. toch te ver. De heer Adriaanse stemt toe dat hel verslag in de M. C. in dit opzicht juist was. De heer Koppejan komt nogmaals aan hel woord en zegt dat de heer de Waardt altijd naar zichzelf toerekent. De voor zitter zegt dat de heer Koppejan het nu nog erger maakt. Dit raakt kant noch wal. Als de heer de Waardt dit in de krant leesl, zal hij nog meer beleedigd zijn. Na nog eenige discussie verklaren de heeren Koppejan en Adriaanse dat. al gaan ze niet altijd met hem mfce, zij daarom nog niet liet vertrouwen in den heer de Waardt opgezegd hebben. Nu komt voor de zooveelsle maal in behandeling de bouw van een slachthuis. Als gevolg van het Raadsbesluit in de vorige vergadering genomen, is door B. eu W. met leken heer P. Koets aldaar er den bouw van een slachthuis onder handeld De heer Koels heeft zich bereid verklaard om een slachthuis te bouwen, voldoende aan de eischen der wel en wil het openstellen voor alle ingezete nen van Zoutelande, maar wil geen an deren slager daarin toelaten. Verder wil hij zich 30 jaar verbinden en vraagt dan van de gemeente een oom in eens van f 400 van welke, als hij deze overeenkomst niet zou kunnen uitvoeren, door sterf geval of anderszins f300 zal terug stor ten. Ook is er een wetsontwerp, dat verbiedt nood sl ach tin ge n bij particulie ren te doen geschieden. Indien dit ont werp wet wordt, hetgeen vrij zeker is, zal de gemeente toch een slachthuis moe ten bouwen en dan natuurlijk onder on gunstiger omstandigheden, dan we hel nu zouden kunnen doen. In de tweede plaats dal de heer Koels wel alle slach tingen wil toelaten, maar niet een ande ren slager. De ingezetenen zijn dan ge dwongen van de diensten van den heer Koets gebruik te maken Op deze gronden ontraden B. en W. op de aanbieding beste, dat ikophelderingen geef, door u Ic vertellen, waar ik geweest ben waarom ik bier ben, en hoe de zaken staan. Laten wij allen om deze tafel gaan zitten en beginnen „We lasten volmaakt in hel duister, antwoordde Packe „We weten oiets, vap wat je gedaan hebt We begrijpen er'.niets van waarom je ons hier hebt laten ko men." „Dat zult ge gauw genoeg" zei Jim mie. „Luistert nu. Den ochtend, nadat ik met u beiden in Ritz gedineerd had. ging ik naar Parijs voor een parliculii j;e zaak. Ik reisde toevallig met een jon ge dame, juffrouw Walsden, die helpster was tb-ij Valerie, in de South, Molton Street. Zij had een rieten mand bij zich, waar een dikke gans in zal De gans was ecu geschenk van madame Oharles, van de firma Valerie aan haar schoonbroeder monsieur Charles. Zij was gewoon hem zulke geschenken te zenden en juffro "Walsden boracht ze over bij haar gere gelde bezoeken aan Parjjs Door toeval raakte de rieten mand bij mijn bagage, en vond ik ze in mijn slaapkamer in het Grand Hotel Puur uit nieuwsgierig- beid maakte ik ze open, om de gans te bekijken. En onder de gans vond ik en kele dingen ingepakt, die ik niet ver wacht had te vinden Scraye ik heb je kruis van den tsaar, dat getijdenboek, en die oude, gouden ketting gevonden. Hel is een feit!" au den heer Koels iu le gaan en stellen zij voor om thans te besluiten tot den bouw van ccn slachthuis met winkel, zoo als in de vorige vergadering reeds is voorgesteld De heer Maas kan, ziènde op het groote verschil in kosten voor de gemeente, niet met liet voorstel van B en W instemmen De heer Koppejan zegt, dal de heer de Waardt in zijn rap port over hel plan van den heer Koets zich beweegt op hel terrein van den bouwkundige, wat toch niet noodig is Spr. schetst het groote voordeel voor de gemeente, indien de voorstellen van den heer Koels worden aanvaard De heer Adriaanse heeft alleen bezwaar legen de voorwaarde van den heer Koets, dat hij geen anderen slager wil toelaten Spr. zou hierover met den heer Koets nog willen onderhandelen, De heer Slroo merkt op, dal hij vroe ger er ook voor was dal er bij den lieer Koels een slachthuis zou komen Maar toen wilde hij niet en moest de gemeente het maar doen. In deze omstandigheden spr er voor, dat de gevneenfe een slachthuis houwt, gezien het meer ve- noeind wetsontwerp en de bovenbedoelde voorwaarde De heer Koppejan zegt le gelooven aan een misverstand, want hij heeft met den heer Koels gesproken en deze heeft hem gezegd geen bezwaar te hebben legen het toelaten van een anderen slager voor noodslachlingen Spr vraagt waarom er niet mondeling onderhandeld is Niet ieder is in staal dit schriftelijk te doen De voorz zegt dat het in deze omstan digheden wcnsclielijk was om schriftelijk le onderhandelen, gezien ook de opmer king van den heer Koppejan in de vo rige vergadering omtrent de verhouding tusschen spr. en den heer Koets. Aan 'laatstgenoemde is duidelijk gevraagd of hij ook een anderen slager wilde loelalen en hij beeft duidelijk ontkennend geant woord. Spr. bespreekt daarna de tinan cieele gevolgen van beide plannen voor de gemeente. De heer Adriaanse stelt voor nu staande de vergadering met den heer Koets over het toelaten van een an deren slager te onderhandelen, Dit voor- slof wordt met 4 legen 2 stemmen aan genomen. Tegen de heeren Maljaars en Slroo. De vergadering gaat nu in geheime zit ting om met den heer Koets le onderkan delen. Na heropening der vergadering beplei ten de heeren Adriaanse en Koppejan het houwen van een slachthuis zoo klein mogelijk en zonder winkel door de ge meente. Het voorstel van B en W wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Adriaanse en Koppe jau. Z. h. st. wordt besloten f 2600 te leenen tegen ten hoogste 4'/o 's jaars en f 130 aflossing, ten behoeve van het slachthuis. Een schrijven van den Raad der ge meente Axel nopens verlaging -salaris sen van burgemeester, secretaris en ont vanger, wordt voor kennisgeving aange nomen. Het verzoek van de American Petro leum Comp. om op gemeentegrond een benzinetank le plaatsen, wordt toege staan. De vergoeding bedraagt f 10 per jaar. Door bel bestuur der schoolvereenining is aanvrage gedaan om gelden voor de aanschaffing van nieuwe banken De kosten worden geraamd op f 1100. B en W. stellen voor medewerking le verlee- nen. De heer Koppejan zegt dal de ban ken nog goed zijn Hel voorstel van B en W wordt met 4 tegen 1 slem aangenomen Tegen de heer Koppejan. De heer Adriaanse ont hield zich Op voorstel vail B en W wordt met 5 legen 1 stem besloten de aschbakken bij den heer Ensink en de 'wed. Labruyère op te ruimen. Tegen de heer Koppejan. De heer F de Wille wordt als lid van het Burg Armbestuur m a. st her kozen. Tol lid van de commissie voor verschaffing wordt herkozen de heer Adriaanse, die zijn benoeming niet aan neemt. Na drie stemmingen wordt cr nu De beide nieuw aangekomenen ble ven zwijgend en doodstil zitten, den ver haler van deze verwonderlijke geschiede nis strak aankijkend. Hel scheen lan; te duren, voor Scraye kon spreken „Waar zijn zeP" vroeg hij. „Ik zal ze je binnenkort ter hand stel len," antwoordde Jimmie „Ik heb ze uit Parijs aangeteekend aan mijn eigen adres gezonden Zij zullen daar gisterenmorgen bezorgd zijn en ik heb Kenlover mijn bediende getelefoneerd, om ze met den eerstvolgenden sneltrein hierheen te brengen, liij zal gauw hier zijn Wat vindt gij beiden lijer van?" „Hel is het merkwaardigste, dal ik ooit in mijn leven gehoord heb!" riep Packe uit. Fantasie is niets hierbij ver geleken, Jimmie! Een vette gans! Nu Scraye wenkte, dat Packe zou zwijgen. Hij wendde zich tot Jimmie. „Vertel mij eens precies, wat er ge beurde nadat je het kruis en de andierc voorwerpen gevonden had.," zei hij „Val hem niet in de rode, Packe Ik wil graag een duidelijk verslag hebben „Dat zul je hebben," antwoordde Jim mie „Ik zal je alle mogelijke dingen lot op dil oogenblik vertellen." En hij ging voort hun een volledig en uitvoerig ver slag te geven van hetgeen hij met moin sieui' Charles gedaan had, van zijn bezoek aan de politie, van het avontuur van het verlaten huis in de Ruc de la Paix, van //et smahet/jhst en voedzaamst voor de boterham of op bexhuit CHOBOTRA aur. r (Ingez. MatJ.) wegens slaking van stemmen geloot tus schen de heeren Maas en Janse De heer Janse die benoemd wordt, neemt zijn be noeming aan Na nog eenige bespreking bij de rondvraag over het onderhoud der straten en den waterafvoer in de kom, werd de vergadering gesloten. o Uit Zuid Beveland. Maandagmiddag kwam dc raad der gemeente Kapel te :n openbare zit ting volUUig bijeen. Aan liet bekende üdres van den raad van Axel werd geen adhaesie betuigd, op grend van het niet op dó hoogte zijn met Axel's huishouding, aldus was hel préadvies van B en W. Ingewilligd werd het verzoek van be langhebbenden tot liet geven van ver volgonderwijs Vastgesteld werd hel uur loon voor hel ïe geven onderwijs op f150 per lesuur en benoemd werden voor Kapelle de heeren C Dr.nkwaard •n C. A de Keijzer, voor Biezelinge <Te heeren R. v d Hoek, C v. d' Linde en X A. van Dalsen, Notaris M. Oele te s-Gr.avenpolder ver zoekt op last van zijn l.islgcefsler Mevr de Wed Oele om den drinkput in de Ooslstraat van de gemeente te kunnen koepen. B. en W. adviseerden alsnog niet lot verkoop over te «aan, wat met algemee ne instemming wordt aangenomen. Een zeer drukke bespreking volgde inzake de. vergunning lot het ingebruik- nemen van gemeentegrond door den heer P. -A Butler voir zijn hoefstal. Be sloten werd met 5 stemmen voor £.de raadsleden tegen de wethouders) om de clausule ..tot wederopzegging toe le staan" er uit le schakelen. Wel werd goedgekeurd om f 1.50 rechten te "doen betalen per jaar \oc* stemden alle leden tot aangaan van een geldleening bij de bank van X'ed. Gemeenten le Den Haag, groot f 4500, renlenden 43/« pet voor de aan te leggen nieuwe negraalplaals voor het dorp Kapelle. Wetli. Zegers bracht verslag uit van de gehouden vergadering 1 Dec. 11 van de Ned. gemeenten om te vormen een ge westelijke - afdeeling. Aanvankelijk werd tot tcetreding geadviseerd De voorzitter antwoordde op een vraag, door den heer v. d. Graaff reeds eerder gedaan, dat een schrijven is ont- angen van den secretaris van de Chr Tuinbouwschool waarin wordt gevraagd handhaving van de reeds eerder geüane toezegging om te bevorderen de verkrij ging van een Tuinbouwschool te Ka pelle. De voorzitter zegt, dal reeds eerder is 'besloten door B. en W. om de te komen Tu nbouwschool krachtig le steu nen. Aigewachl wordt de beslissing van den Minister. Of zij Christelijk of neutraal is, men zal allen steun verleenen Ingewilligd werd het verzoek van mej. Koir.e, onderwijzeres aan de Huishoud school, tot het geven van een vervolg cursus. Bij de rondvraag wijst de heer v d Graaf op den locstand in Eversdijk; men verdrinkt er in het sLik en vergaat er in het donker, aldus spr, aangedron gen wordt met kracht op noodige ver beteringen. Weth Zuidweg vindt het niet zoo erg als aangegeven wordt door den heer v. d. Graaff. De voorzitter antwoordt hierop ,dal de toestand aldaar minder is als vorig jaar, de gemeente werkman 'heeft het bar druk en, kan onmogelijk overal te- het komen te Dover en van de advter- lentie in „The Times". „Die hebben wij gelezen," zei Scraye „We zijn ook bekend met de bijzonder heden van het gebeurde in de South Mol ton Street, zooals het in „The Times" staal. Maar Packe weel nog wat meer dan dat." „Ja", zei Packe langzaam. „Ik weet meer dan dat lk kreeg gisteravond laat eenige raededeelingeu van de politie. Er beslaat geen twijfel, dal het lijk, dat in dc k;imer achter den winkel ontdekt is. van madame Charles is, en er is ook geen twijfel aan, dal zij door een revol verschot gedood is, door een ander per soon afgeschoten, omdat er geen spoor van een revolver gevonden i.s „Om het kort te zeggen zij werd vermoord?" vroeg Jimmie „Juist," antwoordde Packe „Ver moord!" Er heerschle korten lijd stilzwijgen. „Nu, dat is alles, en dat is, waar wij voor staan", zei Jiininie eindelijk „Ik heb je alles gezegd, wat ik weet Scraye wendde zich tol den detective. „U heeft zeker een theorie opgebouwd met betrekking lol dil alles, mijnheer Schmidt?" zei hij „Wilt u me zeggen, welke die is?" (W*rdt v«rv«igd).

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 5