ItÉoplie M BIJVOEGSEL Donderdag 29 Nov. 1928 No. 283 BINNENLAND deelneming aan den land- stormdag. Op de vragen van den heer Kleare- koper 1. Wil de minister mededeelen, of Tiel juist is, dat door het dlagelijksch bestuur van de Generale Commissie voor den Nationalen Landslormdag 1928 aan de regeering is \erzocht, om om aan de Rijksambtenaren en Rijkswerklieden, öic bij den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm zijn aangesloten, de gelegenheid te schenken, te kunnen deelnemen aan den op 27 September gehouden Nationalen Landstormdag? 2. Heeft de regeering, of hebben althans enkele van haar leden naar aanleiding van dat verzoek een rondschrijven ge richt lot de autoriteiten, ressorteerende onder de onderscheidene Departementen, waarin werd medegedeeld, dat de regee ring er geen bezwaar tegen bad, dat aan de Rijksamotenaren en Rijkswerklieden, voor zoover bij den vrijwilligen landstorm aangesloten, verlof tot deelneming aan den Landslormdag werd verleend, voor zocver dit met die eischen van den diensl toelaatbaar was te achten? 3. Was daaraan toegevoegd1, dat dit verlof dan uiteraard! niet in mindering zou kemen de gewone jaarlijksche vacantie, en wat beteekende in d|Lt ver band dat „uiteraard"? 4. Zoo ja, is de regeering van zins, deze zelfde gedragslijn toe te passen o|p alle betcogingen van pólitieken aard, welke door andere organisaties dan de bovengenoemde worden georganiseerd'? Antwoordde de Min. v. Fin., voor zitter van den Raad! van Ministers: 1 en 2. De beide eerste vragen wor den bevestigend, beantwoord 3. In antwoord op de derde vraag kan meegedeeld, dat in hel rondschrijven van één der Departementen het woorcj „uiteraard" voorkwam, waarmede be doeld! werd „uit den aard van den zaak", welke immers betrof een landsLormdlag van ter beschikking van het Rijk staande vrijwilligers. 4. Deze zelfde gedragslijn za! worden toegepast op geen enkele politieke be tooging van welke organisatie ook. UIT OOST-INDIE. Eindelijk gevonden. PAHANG, 28 Nov. V. D.—Anela. Te Singapore is gearresteerd de com- rnonist Waroed, de hoofddader van den moord op Leurs te Siloengkang op oude jaarsavond 1926. Kort geleden was ecu rechercheur van Padang naar Singapore gegaan ter opsporing van Waroed. die zijde bij den dijk aansluiten. En gereed liggende zakken, en palen, bewe zen spoedig dat men daar aan het werk was geweest. Wanl wij kamen juist kort na den mididagvloeid, die weer een stukje aan de breedte van de kustbeschadiging had toegevo.egd en men wachtte nu tot het water genoeg gevallen was om met hel weer aanbrengen van palen, zakken zand enz voort td gaan en zoo dien strijd tegen hel krachtigle element voort te zetten Wij hadden hier gelegenheid tc zien hoe op betrekkelijk korten afstand van elkaar twee gaten hier zijn veroor- aakl. Wij gingen eerst verder naar West- kapollo (en reden den geheelen dijlc langs warn- alom de groot© betonplaten en basallsteenen al waren het veertjes op genomen door de lgolven, waren neer geworpen soms tol 40 Meter van hun oorspronkelijke plaats De geheele dijk is er mode bezaaid geweest en thans wa ren er hier en daar hoopen van ge maakt, om de sleenen en platen bij dje herstellingswerken le gebruiken. Wij ra-w den door naar hel meest zuidelijke punt van den cpjk, waar de1 duinen in de jichling Zoutelmde beginnen, want ook daar was er een ernstige beschadlng en waren de sleenen her en der dooi- el kaar heen geworpen, toen de storm uit hot Zuid-Westen woeüKte. Thans nu de de windi in werkelijken zin uit een an deren hoek kwam, was het hier stil en kon men haast niet voorstellen, dat «1e zeve dit vernielingswerk heeft verricht, tegenstelling met de eerst bezochte plek, waar <ie golven nog steed|s met vrij grocte kracht op de kust aanroldjcn Aan het zuidelijke eyidle was men bezi^ weder orde te brengen in den eliaos van slcen,en om er het gat voorloopig niede te vullen. Op dien weg naar den dijk waren wij Lusschen de meest ge- teisLetrde plaats en den „IJzeren Toren" 'n heelc troep stoere Westkappelaars te gen gekomen als soldalen in tte rij en veelal met een zak als bescherming te gen de'n regen op hun ruggen En d|it zijn de mannen op wie geheel Walcheren dezer dagen weer meer dan ooit aanaachf houdt gevestigd, omdat nten nu weer meer dan anders voelt dal zij als wachters daar aan dat groote bewij' van energie onzer voorouders, op hun post zijn en nog steeds den Eeuwen ouden strijd) legen 'de zee volhouden. Het was een groot deel van de ruim '100 mannen van verschillenden leeftijd, die aan het werk zijn gezet en die iedler etmaal eigenlijk twee werkdagen maken, want van half zeven 's morgens lot 10 uur 's avonds wordt er gearbeid. Wij heb ben op den terugweg ten tweedje male een bezoek aan dit voornaamste punt gebracht, waar men, na een fiksche regenbui, begon met het van tijdelijke verdedigingswerken. Met' enkele der oudere mannen had den wij een kort gesprek en uit dte antwoorden bleek wel, dpt de schade grooter is dan men in t^e laatste 75 jaar heeft medegemaakt, en dlat er heel wal lijd mede gemoeid zal zijn, eer alles weer is als voor deze November stormen Wij verlieten Westkapelle met vertrouwen, dat alles gedaan wordt om Voortgang der schad© zoo spo.edig mo gelijk lo stuiten. eep» bezoek aan den west- kapelschen dijk. Van de ons welwillend) aangeboden gelegenheid om per auto gistermiddag een [bezoek te brengen aan Westka pelle en ons te overtuigen van den toestand aldhar, hebben wij gaarne ge bruile gemaakt en zoo kwamen wij over Domburg het eerst bij het meest getrof fen deel der verdediging, dat nog niet zoor zeer aan den eigenlijken dijk is, doch meer aan den voet der duinen die aan FEUILLETON Het Geheimzinnige Genootschap. Naar het Engelsch van J. 8. FLETCHER, door MeJ. A. T. 29.) „U zult opmerken, mijnheer", Schmidt, enkele dingen aanwijzend, .,dat dit het vertrek is van een ma'ii waar schijnlijk van den persoon, "dien u als Charles kent. Nu, ik geloof, dat wij som mige feiten kunnen vaststellen. Hel staal echter aan u om over een verder optre den te beslissen. Maar ik geloof, dat ik aan mademoiselle iets ten minste zou vertellen van hetgeen, er gebeurt. Hel is het beste bij deze ontknooping". Jimmie knikte. Hij ging gevolgd door Schmidt naar beneden, waar Eva hen stond af te wachtep, mét de oogen wijd open van verbazing en angst. „Wal is het?" vroeg zij. „Wat belee kent dit alles toch?" Jimmie legde zacht een hand op liaar arm. „Wees niet bang", zei hij kalmeevend. „Voor u is alles goed heelemaal goed. Wat het beteekenl? Nu, he", beteekent eigenlijk, dat dit huis het hoofdkwartier van 'n dievenbende is!" HOOFDSTUK XIV. Vreemd nieuws uit Londen Eva Walsden trok zich instinctmatig terug van de beschermende hand. Zij wierp Jimmie een onderzoekenden blik toe, en wendde zich van hein naar OP EEN HOLLETJE. VI. Hel woei dien tweeden nacht van Sint's verblijf ie Middelburg heel wat minder dan den eerslen en spoedig had hij, toen hij reeds te 10 uur naar beu was gegaan, den slaap le pakken en in zijn droom zag hij niets dan winkels met allerlei mooie en lekkere dingen en zag hij ze allen vol met koopenden, en Looi den hij verzuchtingen van oververmoeide winkeliers en bedienden Toen Sint den 'wigenden morgen, juist bij liet slaan van 7 uur op de» Stadhuisloren, wak ker werd was zijn eerste hartgrondige wenscli, dal deze droom voor een groot deel werkelijkheid zou worden. Veel tijd om hier over na le denken had hij echter niet, want hij moest ook dezen derden en laatsten dag nog heel wat afwerken, wilde liij zijn leiddraad voor de Middelburgers en Middelburg bezoekende Zeeuwen volledig doen zijn Spoedig ging Sint daarom na het ontbijt weer erop uit erf maakte nu eerst een der verste wandelingen, namelijk die naar de zaak van den heer P. J JONGE- PIER aan den Veerschen Singel en stond verbaasd over hel veie en mooie, dal hij in dezen uiterlijk zoo eenvoudige» winkel op het gebied van het meubel makers en behangersvak aantrof Met groote belangstelling vernam hij hoe door eenvoud, ijver cn energie deze zaak larlijks in omzet toeneemt, wat hij, ge zien o.a. de soliditeit der getoonde meu belen best kon begrijpen Door de Koepoort en over liet Mó- lenwnter, bereikte Sint na zijn bezoek, den Bleek en deze doorgaande kwam hij spoedig op een der gevaarlijkste hoe ken van de stad, die van Spanjaard- straal, St. Pieterstraat en Balans om uist getuige te zijn vau de zoveelste bijna-aanrijding lusschen twee auto's, die elkaar niel hadden gezien en ondanks beider signalen elkaar niel hadden ge hoofd. Sint vroeg zich af of men hier ook de pul niet zal gaan dempen vóófr het kalf verdronken is. Men spreekt wel over éénrichtingsverkeer, maar moet zoo pocdig mogelijk de dnad bij het woord voegen. Het doel was echten' niet zoozeer het gevaar ter plaatse dan' wei de winkel van den heer L VAN SPARRENTAK, omdat Sint had gehoord van de nieuwste „A. E Gschrijfmachines, die hier aanwe zig zijn en waarvan hij zich de vele voordeden liet demonstreeren. Na deze demonstratie begreep Sint volkomen den steeds toenemenden omzet in deze ma chines. Ook nam hij nog kennis van ver schillende andere artikelen, geschikt voor kantoor en bureau, om nog vaster over tuigd te geraken, dat de winkel van den heer van Sparrentak voor kautoorinstal- lalies een vertrouwd adres is. Sint nam nu zijn weg over do Burg kwam terecht in den winkel van den heer C. M. J. HACKENBERG, de oude zaak, waar hij in goud- en zilverwaren alles aantrof wat men daarin maar kan gedenken Speciaal viel zijn aandacht op een nieuw voorwerp, namelijk de kaasschaafjes. Ook noteerde Sint, dal het bekende en goede gero-zilver ook hier zijn intrede heeft gedaan, waardoor ook zij, die iets minder kunnen besleden, hier goed terecht kunnen. Toen hij den winkel verliet, bedacht hij ook op de Korte Burg nog even ,te moeten zijn en dat wel bij de ZEEIUW- SOHE PIANO- EN ORGELIIANDEL. Hel was voor Sint niel meer noodig zich er van te overtuigen, dat men hier op mak kelijke betalingsvoorwaarden orgels en piano's van diverse merken kan koopen. Het gold dan ook meer een beleefd heidsbezoek om te informeeren hoe het met den verkoop gaat. Dit bezoek werd op prijs gesteld, maar kon niel lang duren, want ,,op een holletje" ging het nu naar de Markt, om „Onder de Luifel" aan te loopen bij de firma E. H BOASSON EN CO. Sint ver nam hier, d al in deze zaak een groote voorraad aanwezig is in zakdoeken, lafel- kleeden, pullovers, vesten, voetkussens, voetzakken en nog zooveel meer artikelen geschikt voor geschenken, maar hij wilde Schmidt. „Dieven!" riep zij uit. „Wie is dan deze heer?" „Om u de eenvoudige waarheid te zeggen, mijn beste meisje", zei Jim snit snel, „is hij een detective. En hij is hier evenals ik, om u le beschermen. Ik zeg nog eens, voor u is er njiet het minste gevaar. Wees niet bang; wees liever dankbaar, dat wij hier zijn." „Maar u", zei zij, u? Is u ook een detective? Bedrieg mij, als het u teliiofl. niet. Denk er aan', dat ik alleen ben onbeschermd." „Niet terwijl ik er bij ben!" verzekerde Jimmie ernstig „Ik ben, wat ik u gezegd heb alleen maar James Trickett. Ik heb u alles omtrent mij zelf verteld. Er zal u niets kwaads overtcomen, terwijl ik hier ben. Maar het. is 'de zuivere waarheid, die u zoo juist gehoord hebt. juffrouw Walsden dit is het hoofd kwartier van een dievenbende En de hoedenwinkel in de South Molton Streel is er vermoedelijk ook een. Het meisje streek met een vermoeid gebaar haar hand over haar voorhoofd „De hoedenwinkel - in South Molton Street?" herhaalde zij lang zaam. „Madame Charles? Ik begrijp het niet." Schmidt trad naar voren en. raakte Jimmie's elleboog aan „Mijnheer Trickett", zei hij, „made moiselle is vermoeid. Ik stel voor, dat wij beneden naar den salon gaann; daar kan u een uitlegging geven. U ziet, liet dit ook zien en toen werd hein een en ander getoond Daarbij bleek hem, dat in 'al deze artikelen in verschillende prijzen, kleuren en modellen, een niel erwachte groote uitzoek wordt aange troffen Sint's raad is daarom slaat „On der de Luifel" niet over. Gaande in de richting van de Vlas- markt wilde Sint toch ook wel eens we ten, wal er te koop is in de zaak van den heer C. VOLMER, die hij als nieuwe zaak had ontdekt Hij liep even binnen en kon zich overtuigen, dat er in siga- garen, sigaretten en verdere rookatiikelen w o. ook pijpen een ruime keuze is. Hij wenschte den jeugdigen winkelier het best denkbare succes toe in den eerlijken en vreedzamen strijd met zoovele colle ga's. Op de Vlasmarkl had Sint ook nog een bezoek af te leggen en wel bij de firma J A PIETERS, de sedert tal van jaren rekende fabriek van limonades enz met daaraan verbonden zaak in alle soorten wijnen en gedistilleerd Als nieuwe pro ducten werden Sint getoond schilletjes en sherry brandy, in aardige flesschen Sint proefde de schilletjes, die hem best smaakte en was w.eder ten volle over tuigd, dat deze firma haar devies „Goede waar tegen billijken prijs" steeds gestand blijft doen. Even werd doorgeloopen naar de Kromme Weele omdat Sint vernomen bad, dat daar in het begin van liet jaar een nieuwe zaak was gekomen en dit bleek hem juist te zijn, toen hij voor de ruime étalage van den heer M SOETENS was aangeland. Hel aantal daar geëta teerde meubels, vooral kleinere, deden hem binnen gaan om nader kennis met den heer Soetens te maken en inet waar- doering le vernemen, dat dit alles werk was uit de eigen werkplaats van den winkelier, waarin Sint ook even een kijkje nam. „Driemaal is scheepsrecht", dacht Sint cn ging nogmaals door de Beddewijk- slraat om door de Langeviele en over de Markt de Gortstraat te bereiken, waar de winkel van den heer C. MOENS, nnamd „de Zeeuwsche Boerin" zijn doel was. Hij trof er evenals vorige jaren een enorme keuze in allerlei lekkernijeu voor namelijk ook voor de jeugd. Wat hier aan letters en andere figuren van chocolade en suiker geëtaleerd is grenst aan het on -geloovelijke, zoo groot is de uitzoek Men ga zich zelf eens overtuigen. Sint liep nu door naar de Varkens- markt, waar de heer J, F. v. d. PUTTE zijn bekend magazijn heeft van. alle soor ten sigaren in grootere en kleinere ver pakkingen ook in mooie kisten met her- schillende soorlen Bij sigaren behooren vanzelf tabak en sigaretten, doch de laat ste jaren ook al meer en meer andere artikelen voor heeren rookers 'en hier trof Sint een speciaal soort pijp aan, dat hij nog niet bij andere winkeliers had ge zien n 1. een Royal de Luxe, die zeer bil lijk in prijs is. Door de Gravenstraat kwam Sint nu spoedig weer in de Langedelft terecht en dit was maar goedi ook, want in de hoofdstraat waren nog verschillende winkeliers die vast op een bezoek re kenden. De eerste, die een bezoek kreeg, was de heer P. A. BLOK, düe in zijn afdee- ling suikerwaren enz. een Tlinke voor raad heeft ingeslagen in verpakte en losse borstplaat, klein en groot, choco lade letters enz en in zijn afdteeling bakkerij heertijk banket en speculaas verkoopt, dal in figuurlijken zin weg vliegt. Men ga hier gerust heen, men s verzekerd van vlugge en nette bc- 'iening. De tweede zaak was een voor den goeden man geheel nieuwe, namelijk die van den heer M SPIERING, die zijn hoofdkantoor in Dordrecht heeft Naast orgels en pinno's, het een al mooier en zuiverder dan net aniïbre, en o a. ook cgn fraaie auto-piano, vond Sint hier een groote verscheldenheidi in grn- maphoons, alles van de „His Master's Voice" Wal o a. gespeeld werd op een koffer gramaphoon, gaf een 'bewijs van de superioriteit van deze machines en van de platen, d'ie His Master's Voice brengt. Het laatste bezoek voor de lunch gold „OLD ENGELAND", waar Sint wist, dat voor inters beurs iels le vind'en is in dc beerenmodeartikelen Als bijzonder mooi trokken Sint aar^ slobkousen, auto mobielhandschoenen, wollen vesten, huis jasjes, garnituren bevattende bretels, sokkendragers en mouwophouders enz Ook de keurige verpakking van zak doekjes in een chique enveloppe, dient volgens Sint afzonderlijke vermel ding. Zoo gezegd, Siut ging lunchen ,'Slot volgt). KUNST EN WETENSCHAP ALLE HAVERMOUT 15 NOG GEEN H"0. WANT ALLEEN H-0 IS DUBBEL GESTOOMD EN GEROOBTBAD. DIT 15 HET GEHEIM VAN HAAR KUiTlNGEWONEN EN VERRUKKEUJKEN SMAAK. (Ingez. Med.) nieuws is zoo plotseling onverwacht," „Ik denk, dat ik het op een ver keerde manier er uilgeflapt heb", ant woordde Jimmie, berouwvol. „Maar dal is een goede gedachte. Wilt u mee naar beneden komen, juffrouw Walsden, en ons laten vertellen1 Ik zai u de zaak duidelijk maken En ik zeg nog eens, wees niet bang. Op inijn, woord, het Eva keerde zich om en ging naar bene is alles in orden nu" den, naar de zitkamer, gevolgd door do beide mannen. Bij het binnengaan hield Schmidt haar even legen „Uw telefoon juffrouw?" vroeg hij glimlachend. „Waar is die?" „In den winkel", antwoordde zij on verschillig. „De eerste deur onder aan de trap. Zij is open „Verontschuldig mij dan een oogen- blik", zei de deleclieve. Hij keek Jim mie aan. „Vertel alles, mijnheer nu", zij hij met nadruk. „Het is het beste, -dat mademoiselle alles weet." Jimmie wenkte, dat Eva in een mak kelijken stoel zou gaan zitten. Hij zelf ging op den rand van cle onopgeruimde eettafel zitten en zwaaide van pure ver legenheid met zijn been. „Het is een vreemde geschiedenis", zei hij. „Het is alles door toeval geluk of Wat ill het (noemen wilt gekomen. Ik zeg u, dlat ik niel het minste begrip van dit alles had t/t>t nuf tot gisteren avond. Ziet u, zoo is hel(. Ik zal u de ge schiedenis zoo kort mogelijk verlielleii. Luister goed, anders begrijpt u niet, waarom ik de diensten van Schmidt daar beneden inriep. En ik zeg iu, hij is volko men betrouwbaar. Hij is inderdaad een van de eerste mannen óp dat gebied in Parijs! Luister nu Hij deed haar het geheele verjhjaal van zijn avonturen van het oogenbli' \an het ontbijt met Nicholson Packe tot zijn ontdekking van de kostbaarheden in de rieten mand. Hij beschreef het geen hij gedaan had gedurende den dpg die juist op zulk een verbijsterende en dramatische wijze geëindigd was En Eva Walsden zag, dat hij eerlijk en oprecht was, zij begon ook te begrijpen, dat' liet gelukkig voor haar was. dat deze j>l|ol- selinge ontdekking gebeurd was. Maar toen Jimmie aan 't einde van zijn geschie denis kwam, schrikte zij als bij een be angstigende gedachte, „Morgen!" zei ze, „of liever vandaag Jimmie keek haar vragend aan „U ver geet" ging zij voort, „dat ik vandaag te rug ga". „Nu?" vroeg hij. „Nu?" „Naar madame Oliarles. U vergeet dat ik «laar woon, ik heb geen ander thuis. Als dit alles waar is als ik geweest ben - zooals waar is het werktuig, om deze ontdekking le weeg te brengen want Ik vermoed, dat alles nu aan liet licht zal komen hoe zal fk dan ontvangen worden?" Jimmie fronste de wenkbrauwen. Hij begon de kamer op en neer te loopetn, zijn handen in de zakken, het hoofd ge- bogen, in diep nadenken verzonken. Op Concertvereenigiug Amar-kwartet Toen het viertal de treden van, hel podium afdaalde en aan de lessenaars plaats nam, werd ae opmerking gemaakt aan hun uiterlijk is niet te zien, uil welke streek zij komen Later hoorden we dat in dit opzicht ook geen eenheid bestaat Ainar is «en in Boeda Pest geboren Turk die lju iu Frankfort woont; Caspar en Hindemith zijn Duitschers, en Frank, de cellist is een Nederlander Vermoedelijk is tiet eenige geografische element dat hen bindt, hun gezamenlijke woonplaats Frankfort. En uit muzikaal oogpunt1 Staal dit kwartet onder leiding van\ Amar' Of vindt men er ook een) geestelijke» in vloed in van Hindemith, den altist die immers de faam heeft van een der aller eerste jonge Duitsclie componisten te zijn? Uit hetgeen we gister van hen hoorden in werken van Haydn, Mozart en Dvorak was aan dit viertal geen afzonderlijk ka rakter toe te kennen^ Behalve dan dut het een zeer verzorgde vertolking gaf zonder excessen iu een of andere richting Als we terugdenken aan "de manier waar op de Bohemers en de Boedapestcrs spelen, dan voelen we het zejr groote verschil in de warmte waarmee diè een frase spelen, welke bij dit kwartet veel rustiger klinkt. En n;u iis zoo'n uitbundige expressie iu muziek wel vaak zeer boeiend, maar daarom is het rusljger. en dan ook teven;-, fijner spel nog niet op zij gezet. Daarvan is de uitvoering ais die van gister het bewijs En staan wij, lustige Westerlingen in onzen aard niet dichter daarbij dan bij het dadelijk ge bruiken van een gróót gebaar? We hebben in dat opzicht gisteren ojvond het meest genoten van het Mozail- kwart. Dat van Haydn, waarmee het con cert geopend werd, was ons tè tam- me lodieus, en vol gratie, maar geen oogen- blik roerend, of warm makend En bo vendien le eenvoudig van structuur voor ïnoderne concertbezoekers, die na d« sinds verloopen onderhalve eeuw, heel wat ingewikkelder werk gewoon zijn ge raakt Maar dadelijk toen Mozarl begon, voel den we een andere sfeer toen werd ieder onderdeel een rank bouwwerk, heel fijn van lijnen, en versierd met een ein deloos afwisselenden rijkdom van ornamenten Dat was zoo in 't inleidend allegrettoer kwam nog een mooie slem eens helderde zijn gezicht op „Ik geloof niet, dat u iels behoeft te vrcezen", zei hij „Maar Stel u, voor het oogenblik, op dit punt gerust ik zal met u meegaan Ik ben niet bang voor madame Charles zooals de zaken nu staan Eva keek hem vragend aan „Maar, later?" zei ze „Later" Jimmie stond slii en keek haar aan. „Wat later betreft," zei hij langzaam, „later moeten u en ik samen pralen Waar wij nu mee te doen hebben, is hel zeer gewichtige heden Ik geloof, dat ik precies weet, wat hier gebeurd is. Er is geen twijfel aan, d at Charles die kamers boven bewoonde. Hij heeft mjj doen vol gen sedert ik hem van middag verliet; toen hij zag, dal ik naar de politie ging, is hij bang geworden, vreesde een aan val van dit huis, kwam terug, stuurde iedereen er uit weg en verdween zelf. De politie zal hier alles heimelijk in het oog houden, totdat zij van mij uit Lon den hooren. En wal u en ik te doen heb ben, is, dadelijk met den eerslen och tendtrein naar Londen terug tc keeren Wij hallo, wat is dal?' Van beneden kionken stemmen; de straatdeur werd gesloten; de stemmen kwamen nader de een was die v«te een vrouw. (Weidt vervelgd)

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 5