THERMOGÈN1 4) heer J. Pliilip se het door hem uil- gebrachte en in druk nan de leden toe gezonden verslag toegelicht, llij wcos daarbij op uen omzet, die voor voedernr- likelen zaai- en pootgoed bedrieg i,n 1027 192S ruim 150 wagons legen 157 in 1920 - 1927, dus 7 wagons minder, dc opbrengst was echter 1' 6000 meer na melijk ruim 1SG duizend tegen rdïm 180 duizend in het vorige vcrecnigsjaar. De omzet van mestsstoffen en bestrij- dingsartikelen voor plantenziekten steeg \an ruim 335 lol ruim 316 wagon, de opbrengst van 216 duizend tot 222 dui zend gulden. Spr wees erop. dat het weer hel oude liedje was, n 1. dat in en kele maanden tijds - j vau den ge'.iee'.en jaaromzet wordt genomen en zeide dat vooral tijdig bestellen geregeld leveren ten goede kómt. Spie kwam dan lot de balans en ver lies en winsstreUcning. De balans geeft aan bezittingen aan kas f 127S1 '13; ge bouwen f 1000; inventaris f 100; kassier f 13232 63; obligaties f 1-156S2; voorra den f3161; en aan schulden fonds wel vaart leden J' 700; vernieuwingsfonds 11,000 reservefonds f 16737.16 en sal do f 2591 72. De vierlies- en winstrekening geeft aan verliezen afschrijving gebouwen f 3688.53; bijschrijving vernieuwingsfonds f 1500; zakken f 230.05; werkloonen f7077.11; algemeenc onkosten f3697.50; ui Ik dorpsver. f 2169.56; saldo f 2591 72 en aan winsten: saldo verkoopsrekening f 19210.80, huur f 763.18, centraal bu reau f 938 80 en rente f 345' 62. De directeur wees erop dat aan kas, kassiers, obligation enz ruim f25 000 in bezit is. terwijl de voorraad zuiver 5is opgenomen en de gebouwen en inventaris zeer laag staan geboekt. Van den winst a I f 2594 72 wordt voorgesteld nog f 500 te bestemmen voor een verdroging met 20 pet van de Uitkeering aan de dorps- vereenigingen, die aanvankelijk tolaal 1 2-169 56 bedroeg Spr licht de cijfers verder toe. als ook die <ler onkostenre- kening. Dc heer Zwager m a n, daarnaar door den voorzitter gevraagd, zegt als zijn meening dat er een bijzonder voor zichlig beheer wordt gevoerd en er van een voordeeligc balans sprake is, gezien de ook z.i. lage cijfers voor gebouwen cn inventaris. Spr verheugt zicbj ten zeerste in bel goed gaan van dc coöperatie De verschillende mcdodeelïngcn gaven aanleiding tot een vrij uitvoerige discus sic, waarbij er o a. naar gevraagd werd of niet Ie veel voor *1- en bijschrijven .werd bestemd e i daardoor de prijzen der artikelen hooger zijn dan bij anderen Door den vooi'z. ei? den directeur werd 'hierop geantwoord ,dal h,et gewenscht is, dal de gebouwen enz. geheel eigen dom worden, dat nien ook moet letten op wat de handel meermalen voor lagere prijzen levert, dal o.ok het Centraal Bu reau handelt als de vereeniging doet en dat men voorzichtig moet zijn. Ook moet men rekenen met de officieele noteerin- gon en niet lager vevkoopem. Evenmin als bijv bij een boerenleen bank weel men vooruil wat precies de winst kan zijn, men heeft niet op en neer gaande prijzen te maken. Men moet zich aan een bepaald winstmarge houden Daarbij komt, dat de vereeniging niet over een aandeeienkaptiaal beschikt en men een stootblok. moet hebben om moeilijke lijden te kunnen doorstaan Door anderen werd er o. a opgewezen. dal ai zijn sommige producten iets hon ger in prijs, andere weer lager zijn en dat men zich ook ernstig moet afvragen wal de handel zou vragen als de coöpe ratie er niet was Ais men f 1000 mindei zou willen afschrijven zou dilt 1 pel min der bedragen voor de konpers, maar lis men niet zorgt voor goede, reserves men bij de minste storing iin de zaken bij dragen van tie loden moeten vragen Nu heeft de vereeniging gelukkig vasten voet en praclische resultaten, dc omzet neemt steeds toe en de rentelast wordt min der, zelfs gaat men rente trekken Van andere zijde werd er naar gevraagd of liet algemeen gebruik niet toeneemt en daarvoor vanzelf ook dat van de bij do vereeniging betrokken waren, bij de ko len vereenigiugen is men steeds bereden de liandeisprijzen, beter waren een fonds voor prijsverschillen. De heer Zwagerman wees er op dal hij een prijsvermindering van 15 cent per 100 K.G geen reserve was te. maken, maar men moet daarmede oppassen; niet vergelen, dat de coöp. aites doel om zooveel mogelijk de kwaliteit te ga- randecreu en aan moet men niet trachten te concurreeren met den handel, waar mede men bijna ailijd een verschil zal houden. Een der leden wees er nog op dat als men niet een klein offer aan de coöp. wil brengen, men een groot offer aan den handel ral hebben le doen JIci is juist dikwijls moeil'jk daarvan de men 'schen te overtuigen. De voo r z. wees er ten slolte ook nog op, dat men weet slceds betere kwu Iileileu te krijgen in vele gevallen. Ilij zegde echter ernstige rwerweging van de gemaakte opmerkingen toe Een ver nieuwingsfonds is ook zeer gewenscht, omdat de pakhuisruim'e le klein wordt voor de meststoffen. In verband met de. afschrijving op de gebouwen vond do directeur nog legenheid er op te vijzen. dat de laatste termijn op den bouw van het nieuwe kantoor is betaald, ril lichtte hij de post diverse op de onkoslonrekcning ad 930 56 gulden nader toe. Ook de naar voren ge brachte mogelijkheid om hij prijsver- schil uit het reservefonds te putten acht spr. niet, raadzaaam, Dc lieer Lo uwer se meende ten slotte dank le mogen brengen aan l>e- ituur cn directeur voor de wijze waarop ij de zaken beheeren. Op advies van de oommissie toi het ïazien der rekening, uitgebracht door den heer J. de Visser, werden dc balans cn de rekening goedgekeurd! met dank aan den directeur voor de wijze, waarop hij de commissie bij haar taak terzijde stond. Tot bestuurslid werd herkozen de lieer '7 II. Geschiere. die zich bereid ver klaarde zooveel beril mogelijk is in het belang van de coöperatie werkzaam te blijven De heer Era use bracht den heer Geschiere dank voor zijn bereidwillig heid in deze. De commissie voor nazien der reke ning. waarin zilting blijven houden, de heeren P. de Visser en Jac. de Wolf werd aangevuld mot den heer S. Meijers Kz. le Serooskerke. terwijl dc lieer C Langebeekc le Arneniuiden tot plaatsvervanger werd gekozen Als com missarissen werden herkomen de Ime- J. Geschiere. Meliskerkte en H. Ver huist. WcslkapeMe en gekozen de heeren Z. Maljaars le Oostkapelle en J J Me- su te Nieuw en St. Joosland. De heer Zwagerman werd bij acla- matie tot adviseur herkozen en verklaar de, dat al is zijn steun uiel meer zoo noodig als' in hel begin-, hij gaarne om de aangename relatie' adviseur wenschl blijven en in enkele principieele kwesties advies wilt geven. Bij de rondvraag werd de kwestie naar voren gebracht of het niet mogelijk was inplaats van om de 14 dagen, om de maand de gelden voor de afgeleverde artikelen te innen Hiertegenover werd gesteld, dat dit moeilijkheden in de ad ministratie en rente verlies len gevolge. Kaii hébben. Met dank voor de aangename wijze van behandeling der zaken, sloot de voorzitter de vergadering. ^ersehiHcade Berichten De 92-jarige juffrouw J. S uit de Poelgeeslslraal le Leiden is Vrijdagmid dag terwijl ze in haar woning bezig was met viscli schoon te maken, aangevallen door een kat G oole stukken vleesch werden om uit haar armen gerukt Woensdagmiddag waren a.- tt den Amstelveen Schen weg in de gem. N - Amste' een tweetal knapen met een windbuks aan liet schijfschieten Iloe hel kwam is nog niet opgelost, doch op een gegeven moment kreeg een der jon gens ecu kogeltje in hel oor Alhoewel onmiddellijk operalief werd, ingegrepen zal de knaap aan een oor dool' blijven - Donderdagnacht is 'mand, uilgebro ken in de broodbakk-orij van den lieer >S in de Kloosterstraat te Beverwijk. Ilel vuur werd door den lellen wind, sterk aangewakkerd. Mei groote inspan ning gelukte bel de brandweer den aan- gebouwden bakkerswinkel le behouden "De daar aangerichte waterschade was evenwel zeer groot De bakkerij is tol den grond toe afgebrand,. Als vermoe delijke oorzaak wordt aangenomen, dal vo'>r den brandenden oven liggend boni heeft 'vlam gevat. Verzeker Ine dekt de schade. Op een plieiziertochl naar Ha gen passeerde Donderdagavond een auto in razende vaart, aan den rechterkant van den weg rijdend, liet plaatsje Brü- itingbauscn. Verscheidene voorbijgangers werden door den wagen, waarvan dc 21-jarige bestuurder de macht over hel stuur verloren had, aangereden. Een 12-jarige jongen werd daarbij onmidu dellijk gedood. Een brandweerman werd een been afgerukt en twee verdere voor bijgangers werden lichter gewond De auto vloog tenslotte tegen een boom en werd zwaar beschadigd. De autobestuurder, die slechts licht gewond werd, is gearresteerd Iu de nabijheidavan Brieg zijn ten gevolge van een ongeluk twee meisjes uit Neu-Limburg in een zandgroeve om hel leven gekomen. De kinderen, die 3 en 14 jaar oud zijn, waren tijdens de afwezigheid hunner ouders naar de groe ve gegaan om zand te halen en niet meer teruggekeerd. Toen men óp onderzoek uitging, vond men de kinderen dood on der het zand Een der wanden van de groeve bleek ingestort te zijn. Te Kehlheim iu Neder-Bcieren had een man zich in zijn hoofd gezel, te gen liet krieken van den, dag net raam der kamer binnen tc klimmen, waar zijn meisje zich bevond. Inderdaad werd het meisje togen liet aanbreken "an den di w wakker door eenig gedruisch. d.at uit de richting van (hei venster tot haar door drong Doch wie schetst haar ontzetting toen zij daar haar aanstaande met zijn hoofd tusschcn het rasterwerk voor het venster zag hangen. Eerst na ingespan nen arbeid bonden eenige tc hujp ge snelde arbeiders erin slagen, den onge lukkige uit zijn benarde positie te be vrijden Dc hulp kwam echter le laat, daar de man infusschen was geslikt. Op den Kurfürsteudam te Berlijn is Donderdagavond een zeldzaam bru tale diefstal gepleegd. Tegen tien uur hield een elegante auto stil' voor een bekenden bontwinkel. JV. etalage van den winkel was helder verlicht cm op hel trottoir was een druk verkeer Uit de auto stapte een men die een pak opder den arm d'roeg, waa-ii. zooals latex* bleek een zware steen rat. Hij •wierp plotseling de etalageruit in en sprong in dc etalage, mm een koalharen mantel weg en sprong weder in de auto die lersjoud wegreed, - Prinses Ileana, de negentienjarige doclvler van wijlen koning Ferdinand van Roemenië pn van de koningin-wefiuwe Maria heeft dezer dagen met goed. ge volg aan de zeevaartschool le Constanja liet examen voor stuurman van de groo- le vaart afgenomen. Zij heeft met de an dere candidptee tezamen schriftelijk en mondeling var hare kennis moeien ge tuigen cn de praktische proeven van haar bekwaamheid afgelegd aan boord, van een der kanouneerboolcn <ler ko ninklijke marine Het. brevet voor stuur man voor de groolc vaart is haar daar op in tegenwoordigheid van haar moe der door den admiraal, commandant van liet marinestation der Zwarte Zee, met bijzondere plechtigheid uitgereikt. Blakend van geestdrift voor alles wal de zee betreft, stoutmoedig en beslist van karakter, schrijft de Balkancorres- pomdent van de „N. R. 0rt."s neefi prin ses Ileana sedert drie jaren zich voor hel sluurmansschop geoefend Zij bezit een eigen jacht de .Jspravadat een model in zijn soort is en waarmede zij van uil Monuia of Baltsjik waar de ko ninklijke familie een villa heeft, op dc zoo wispelturige wateren van de Ponlus Euxinos tochten onderneemt welke van haar kunnen en durf sprekende bewijzen afleggen. William Hickman, die verleden jaar le los Angeles den arscliuwelijken móórd pleegde op een 12-jarig meisje, dat hij' uil de school haalde en ontvoerde, is dezer dagen, naar een Iteulerte'egram meldt, ter dood gebracht. BESCHERMING TEGEN ZEEROOVEES- Anela meldt uit Batavia dd. 18 Oct; De schepen van de Java-OIiina-Japan- lijn, die dc lijn naar China bevaren, zul len ter bescherming leger, aanvallen van zeeroovers voorlaan 'oorzien zijn van en detachement van 12 man der gewa pende politie, onder emmando van ka der. Deze maatregel is ingegaan met hel s ..Tjisondari", welk schip 17 Oclober aar China is vertrokken. De sterkte van hol detachement is cverigens nog niet definiliiof vastges'e'd, doch is mede af hankelijk van het aantal koelies dat met hel schip vervoerd wordt bestrijdt met succes Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest Bij Afioth. en Drug. heele dooi f 0.75. halve doos 0.45 (Ingez Med.) BUITENLAND SPAANSCHE VISIOENEN EN DROOMEN. door MARCUS EHRENPREIS. Hier in het Prado en later te Toledo heb ik van de meesterwerken van Ve- laquez en Grgoo onuitwischbare indruk ken gekregen. Ik gevoel mij rijker sedert ik voor hun openbaringen heb gestaan. Ootmoedig luister ik naar hun beider boodschap en ik bekommer mij niet het minst om den twist der kunsthistorici, die hen afwisselend verheffen, doch steeds ten koste van den ander. Voor mij zijn ze beiden opvoeders en bevrijders, die, ieder weer op zijn eigen wijze en met zijn eigen uitdrukkingsmiddelen, mij der menschen hoogheid leeren. In de Velaz- quez-zaal is het mij, alsof ik een vurige prediking hoor over het goddelijke in den mensch. Wat ik hier zie is als een ver klaring van het woord uit Genesis, dat "de tanaiet Ben-Asai mij leerde beschou wen als het hoogtepunt van de Heilige Schrift ,,Dit is het verhaal van 's men schen ontstaan naar de gelijkenis Gods maakte Hij hem". (Gen. 5 1). Velazquez spreekt tot ons de taal van den gods dienst, ook wanneer hij ons iets anders schildert dan Christus of de heiligen. Zijn Aesopus is een profeet, drager van een hemelsche boodschap aan den zoon dei- aarde. Zijn Mennipus is 'n fanatiek waar heidspreker, die met zijn eene oog schijnt te huilen, terwijl hij met het andere lacht. Zijn lachende idioot (El bobo de Coria) heelt iets van de glorie van een heilige over zich, evenals Myschkin en Dosto- jewsky. Zijn dwergen dragen, zooals wij allen, Gods stempel op het voorhoofd, en de misvormde beenen doen geen schade aan hun menschelijke hoogheid. Deze hoogheid omstraalt zelfs den geringsten, zelfs den vernederden zendigen stakkerd, en Gods geest zweeft over het alledaag- sche. Velazquez' menschen staan niet al leen, opgesloten in zich zeiven in onvro me zelfvergoding. Hij ziet den mensch in zijn onlosmakelijk verband met hef we- reldal, inet de natuur, met den mensche- lijken broeder, en boven al het andere met God, met ons aller goddelijken oor sprong. Het landschap, waarin de mensch geplaatst is, is van even groote betee- kenis als deze. Deze kosmische versmel ting van mensch, dier en landschap is niet slechts van een stralende schoonheid, wat kleur en vorm aangaat, doch zij is ook edel en grootsch gedacht en gevoeld, zij is uitdrukking voor een levensgevoel, dat in den diepsten zin religieus is. Al leen den beproefde, die de bitterheid des levens heeft gesmaakt, plaatst hij zonder verband midden in de wereldruimte. Schokkend in zijn tragiek staat Filips IV, bibberend van eenzaamheid, door en door arm bij al zijn overvloedigen rijkdom. Velazquez daalt af tot het eenvoudige volk, dat werkt, strijdt, lijdt en zich ver maakt. Hij ziet den aardezoon in zijn slavernij, in zijn zwakheid en zondigheid, maar ook hier ontdekt hij iets van de hoogheid en den rijkdom, die zich verber gen achter de uiterlijke ellende. Een glans der eeuwigheid omstraalt zijn alledaag- sche menschen zelfs in hun verval licht de goddelijke vonk nog uit hun blik. Zijn smeden (La Fragua de Vulcano, de smid se van Vulcanus), zijn spinsters (Las Hi- landeras) gelijken priesters, die een gods dienstige handeling verrichten, vol van ootmoedigen ernst tegenover de majesteit van het leven. Deze bewerkers van het ijzer zien er uit als apostelen deze spin sters hebben iets over zich van de Ves- laalsche maagden, die waken over het heilige vuur van den arbeid. Welk een stralend geloof spreekt niet uit zijn „Dronkaards" (Los Borrachos). Keer op keer moest ik teruggaan tot deze, mis schien de menschelijke doeken van Ve lazquez. Bij deze dronkaards vindt men geen spoor van ruwheid of verwildering, integendeel, de wijn heeft hen in een hoo- gere sfeer gebracht, heeft hen opgeheven boven het enge van hel dagelijksche le ven ze zijn als 't ware weggerukt van gemeenheid en vuilheid ze hebben de troostelooze werkelijkheid vergeten en zweven in de wereld der droomen. Hier vindt Velazquez' geloof in den mensch zijn hoogs ten triumf in plaats van het dier in den mensch, laat liij ons den mensch in het dier zien. Hij schijnt ons toe te roepen Ziet hier, zóó is de mensch! Zelfs in de vernedering ligt er een schijnsel van het goddelijke over zijn voorhoofd. Representatief voor het West-Oosle- Iijke wereldgevoel van Spanje is ook El Greco. Zijn religieusiteit ligt op een ander niveau dan de kerkelijke religieusiteit van zijn dagen, zooals die gevoerd, werd door Vincentius Ferre of een Pedro Gon zales. In hem zijn de warm menschelijke gezindheid, die echt Helleensch is, en iets van het beste van het Moorsche en Ka tholieke vereenigd. De wereld, waarin hij vertoeft, verheft zich boven de werkelijk heid en is toch de meest werkelijke, die men zich kan denken. Hij gaat om met apostelen en heiligen, met Godzoekers en droomers, maar ook met vrijgemaak- ten, die de boe-en van dit aardsche leven hebben afgeschud Deze menschen, die hij zoo innig lief heeft en aan wie hij le ven van zijn eigen leven schenkt, zij» geen fantomen Zij staan, zooals wij al len. midden in dit aardsche leven, maar zij zijn er tot op zekere hoogte in ge slaagd het gewicht van het lichaam te overwinnen. Evenals Jacobs ladder staan ook zij op de aarde, maar hun hoofden raken tot aan den hemel. Vóór de schil derijen van Greco heeft men het gevoel alsof men voor gevleugelde menschen slaat, die ons hier zoo echt leven en zoo geloofwaardig tegentreden. Gaat men in Toledo naar het aan her inneringen zoo rijke Jodenkwartier, du Juderia, waar Greco in het huis van Sa muel Levi, vlak naast de synagoge, zijn rijpste werken schiep, dan komt mem voorbij de kleine kerk Santo Tome die eens een moskee was, en die „ons er aan herinnert, dat een Muzelmansche ziel ge vangen zit in de rotsen van Toledo" (Bar- rès). In deze kerk bevindt zich de beste schepping van Greco, El entierro del con- de de Orgaz, de begrafenis van graaf Or- gaz. Een groote schare treurende vrien den omringt het doode lichaam, dat door twee uit den hemel neergedaalde heiligen gedragen wordt. Deze treurenden zijn menschen van vleesch en bloed, maar in deze ure hebben zij zich verheven tot boven de aarde en door het lichamelijk omhulsel stralen de zielen hun reinste licht uit. Het is alsof deze menschen de grens dezer wereld overschreden hebben en zich op mystische wijze hebben ver eenigd met God. Hier spreekt een we reldgevoel tot ons, dat tegelijkertijd Oos- lersch en Spaansch is. 5. Het is Zondag. Het Museo del Prado wemelt van menschen, die belang stellen in de kunst, en die ook, voorzoover ik kan zien, de kunst verstaan. Scharen van menschen stroomen door de zalen en met Zuidelijke levendigheid bespreken zij hunne indrukken met elkaar. Men ziet er intellectueelen en arbeiders, ouden en jongen, mannen en vrouwen, menschen uit de hoofdstad en landlieden, men ziet er heele families, die den rustdag te za- men doorbrengen in den tempel der kunst, en vóór alles ziet men er opval lend veel leerlingen der scholen. Bepaal de groepen trokken mijn bijzondere op merkzaamheid. Ik zag heele klassen van hoogere meisjesscholen, iedere klas me1 haar leeraar, wandelend van zaal tot zaal De leeraar hield telkens een voordracht en de meisjes maakten vlijtig aanteeke- ningen. Zoo nu en dan vroeg hij zijn leer lingen, evenals bij het onderwijs in de school. Het wilde mij toeschijnen, dat de In qualiteit gelijk aan de beste 10 cents sigaren Massa productie uit de fabrieken der O. HOUBAER Co., AMERSFOORT In alle sigarenwinkel^ verkrijgbaar (Ingez. Med.) leerlingen op de hoogte waren en belang stelling hadden. Behalve deze heele schoolklassen zag ik een menigte jongens, gewapend met pen en aanteekenboek, die zich afzonder lijk in de een of andere schilderij ver diepten en hun indrukken opteekenden. „We moeten thuis een opstel maken over een of ander schilderij, dat we mooi vin den; liefst over een historisch portret", zei een van hen toen ik hem vroeg. Wij stonden voor Goya's „Don Carlos" die louter oog en mond is; „Is het deze schil derij, die jij mooi vindt vroeg ik den jongen. "Ja"', antwoordde de jongen slag vaardig, „want als ik hem aanzie, ziet hij ook mij aan". Het was duidelijk, dat er in de scholen van Madrid methodisch on derwijs wordt gegeven in kunstgeschie denis, zooals wij het bij ons te lande niet kennen. Deze jonge menschen verstaan blijkbaar beter dan de onze de bezielen de taal van de kunst. Zij hadden reeds een bepaalde persoonlijke positie inge nomen tegenover de kunst, zij hadden een uitgesproken smaak sommigen had den reeds hun favorieten zoo nu en dan hadden zij zelfs onder elkander lntn klei ne esthetische twistgesprekken, haast als professoren in de kunstgeschiedenis. Naast mij liep een student uit Stock holm, voor wien het Pradomseum, een der rijkste kunstverzamelingen der we reld, klaarblijkelijk niet dezelfde bood schap had als voor de jeugd van Madrid. Hij had twaalf jaar op de schoolbanken gezeten, maar men had hem niet geleerd schilderijen te bezien en te luisteren naar de prediking van de kunst. Vergelijkingen en veel andere geleerdheid, waaraan hij jaren lang zijn tijd en zijn belangstelling had gewijd, waren hem nu niet van nut. In deze ure scheen hij armer dan die Spaansche jongens en meisjes, die met open oogen door de zalen liepen, genie tend van al deze schoonheid en rijkdom. Ik dacht bij mij zelf, dat deze impulsies, die den geest vormen, nog lang bij deze jonge menschen zullen voortleven, wan neer bij de onze logarithmen en drie hoeksmeting reeds lang spoorloos ver dwenen zullen zijn. Hier zou misschien iets zijn, dat we bij ons van Spanje leeren kunnen. BEKENDMAKINGEN. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg maken bekend: dat de raad dier gemeente, in zijne vergadering van 17 October 1928, heeft besloten medewerking te verleenen tot liet verstrekken van gelden overeenkom stig de abt. 72 e. v. der Lager Omd'etr- wjjswet 1920 aan het bestuur der Velr- eeniging „De Christelijke Burgerschool" alhier, voor verbouw, uitbreiding en ver andering van inrichting van harte' scho len voor lager en uitgebreid lager On derwijs aan de Singelstraat,, waarvan de koslen in totaal zijn geraamd op 1'46.131 Middelburg, den 19 October 1928. Burgemeester en Weth. voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. '.lectr. Drukkerij G. W. DEN BGïUl, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 6