DE HOOP DES VADERLANDS KINDERZEEP BEURSNOTEERING I AMSTERDAM, 22 Oct Slolkoers Het eerste getal geeft den. slotkoers Man Zaterdag; liet tweede dien van heden 6 pet Ned.' 22 101 negen zest.101 elf zestiende. 5 pet. Ned. '18 101 elf zest.—101%. tJ/o pet. Ned. '17 100 drie zest 100 Idrie zestiende 2% pet. N. Wi Schuld 65?/8—65%. 3 pet. do. Obljg. 78 elf zest 78 zeven Zestiende. 3 pet. do. Certif. 78%—78%. Cert. N. II. Mij. 172-172%—173HI74. A. N. I. Handelsb. 166»/»—166. A. Kol. Ban. ^13-215— 247y2-«50. Amsterd. Bank 186ys—186% Kon Petrol A. 176- ISO -476y2-*4S3. Cult, Mij. Vorstenl. 159y»-161—I57y>- 160. Handelsv Amsterd. 670-677-6754681. Java Cultuur 377-379il2- 380-386y2 A Deli Maat. 434i/2—424% ex. div. Amsterd Rubber 235%-237%—2373/4-1 239 Ned. Amerik. vaart 78y2. Ned Scheep\ aartunie 2Ó2i/2—204-205. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 89%—91-94 A. Paketvaart 229-230—233. Gouda A. 515—510 Pliilips A. 796-782-784. Jurgens A. 293 -291%. Anaconda 175—174%. Steels 162-160% Erie - 56a/4. Southern Railway 145. Union Paciï 198-199 Common Marine 5 dertien zest.—5% Prefered do. 373/1—37% 'Maxwell Gr. C| v. A. 2%3%. Prolongatie iy8-4%—4%. Russen Hope - I vijftien zest. Wisselkoersen Londen - 12.09a/4. Berlijn 59 42 Weenen - 35.07%. Parijs 9 7iy3 Brussel - 34.67. Dollar Cable 2.49%. Weerbericht Medegedeeld door het Koninkl. Ncderl. Met. Instituur te De Bilt Naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Oct. Hoogste barometerstand 761 1 te Breslau en Danzig. Laagste barometerstand 736.3 te Seidisfjord. Verwachting van den avond van 22 October tot den avond van 23 October: Zwakke lol matige Z. tol 'Z. W wind Zwaar bewolkt mei lijdelijke opklaring. •Waarschijnlijk enkele regen- of hagel- builjes. Weinig verandering in tempe ratuur. rbermometersland alhier di s morgens 9 u. 50 gr., 12 u. 60 gr., 3 u 59 gr. Dinsdag 23 October. Zon op 9 10, onf.cr 1.48. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rii- en voertuigen 5.18. Maan op 3.19 n.m VoUe maan 28 October. heer M. Goole te Vlissingen, thans onderwijzfer 32H de Geref, School. Gr» 1 v^nstranf Benoemd tot hoofd der O. L. S. No 291 te Rotterdam de heer W. Timmer mans, hoofd van de O. L. S. No. 1 te Hoofdplaat. Geslaagd ie Utrecht voor het theo retisch tandheelkundig examen tweede gedeelte, de heer A. W. Bruinooge. kellner, 11 kantoorbedienden, 1 huis knecht, 18 van andere groepen, 25 met vakkennis zonder bepaald beroep en 86 zonder vakkennis (ongeschoolden). Verder 12 vrouwen w.o. 3 naaisters voor werk aan huis, 2 winkftljuffr-, 2 kan toorbedienden, 2 steno-typisten, 2 werk vrouwen en 1 waschvrouw voor wasch aan huis. Totaal vorige week 251. Bijgekomen 36. Afgegaan 62. Over 225. LAATSTE BERICHTEN LANDBOUW Naar wordt medegedeeld is be- ■moernd lot voorzitter van de Vereen ter bevordering van de Gei ten fokkerij in Zeeland ir J Siebenga, in de plaats van den beer Kielstra. Onder het vee van den landbouwer Z. C. te Groede is mond- en klauw zeer geconotateerd. Handel, Nijverheid en Visscherij - A1 h i e r is mei een lading hout uit Finland binnengekomen het Duitsche (stoomschip ..Charlotte Cord" Van de werf der Nederl. Scheeps bouw Maatschappij te Rotterdam werd Zaterdagmiddag met goed gevolg te wa ter, gelaten het passagiers- en vracht schip „Van der Lijn", gebouwd voor de Koninklijke Paketvaarl-Maatschappij. Het is ingericht voor het vervoeren van 28 passagiers le klasse in 14 hutten 18 passagiers 2e klasse in 6 hutten. Werkloosheid, Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven 2 drukkers, 6 grondwerkers, 1 metselaar, 11 opperlieden, 6 schilders, 13 timmerlie den, 2 meubelmakers, 2 plaatwerkers, 1 stoker, 7 bakkers. 1 kok. 7 boerenarbei ders, 2 reizigers, 10 winkelbedienden, 1 BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de Marnixschool te Souburg is benoemd mej. J. Ste- geman te Aal ten. MARKTBERICHT. HULST, 22 Oct. Aanvoer klein. Tarwe 11 25, Rogge 11.00, Haver 10.50, Gerst 12.00 Erwten 21.00, Bruine boonen 42.00. ROTTERDAM, 22 Oct. Ter graanmarkt was: Tarwe f 11.50—11.90; Rogge 11.00— 11.50; Gerst, chevalier 11.75—12,25; haver 11.00—11.25; kl. gr. Erwten 18.00 —21.25; Schokkers 19.0021.00; Bruine Boonen 43.00—44.50. DRIE VLIEGBOOTEN NAAR INDIË. Door de Minister van Defensie is be slist dat tegen April a.s. een groep van Urie Dornier-AVall-vliegbooten van de Kon. Marine naar Nederl. Indië zullen vliegen onder leiding van den luitenant Ier zee le kl. W. H. Telenberg. MIN. KAN EN DE SUIKERBIETEN CULTUUR. De minister van B. Z. en Landbouw, mr. Kan, bracht hedenmorgen een be zoek aan de Kon. Ned. Beetworlelzaad- cultuur Kuhn Co. te Naarden. De mi nister stelde zich op de hoogte van den geheelen omvang van het bedrijf en van de relatiën in binnen- en buitenland. Hij toonde jjroote belangstelling voor de werking der in- en uitvoerrechten. Hij (werd rondgeleid door de heeren 3. P. Dudok van Heel en dr. J. P. Dudok van Heel. AUTOBOTSING. Een auto, bestuurd door L. H. T5it Amsterdam, kwam hedennacht uit de richting Haarlem, maar in eed zoo slin gerend. dat zij botste tegen een auto die van den anderen kant kwam. 'De auto van 11. stond dwars op den weg en de vier inzittenden nadflen afie ver- ondingen. Drie hunner, o.a. de vrouw van H., moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. H. is gearresteerd. Een der inzittenden was dronken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK Zaterdagavond zag op den wgg tus- schen Aalten en Varsseveld de heer B uit Doetinchem, die een auto bestuurde, iemand aan den kant van den weg loo- pen die plotseling voor zijn wagen kwam. De heer E. gooide nog het stuur om, maar het was te laat. De man werd overreden en was onmiddellijk dooid. Do auto kwam op den kop in 'n sloot terecht en yverd totaal vernield. De heer B. kwaui wonder hoven wonder met den schrik vrij. DOODGEVALLEN. Hedenmorgen is de 60-jarige H. K. uit Heerlen in de Dorpstraat te Voeren- daal van het dak van een in aanbontV zijnd huis geva'llen. De man was on middellijk dood. IIET VIJFDE VLIEGTUIG WEER OP WEG. Zaterdag is de bemanning van hel vijfde vliegtuig op weg naar Indië gereed gekomen mei de reparatie die het toe stel te Bagdad heeft moeten ondergaan. Het is dien ochtend le 6 uur opgestegen eu le kwart voor elf tc Boesjir aangeko men. Drie kwartier later steeg liet weer op, en kwam, in Weerwil van een hevigen zandstorm, te kwart voor vier te Bender Abbas aan. Zondagochtend te 0.40 is het van daar vertrokken, en kwam na een lange vlucht tegen vijf uur le Karachi, (aan de mond ran de Indess.) Heden ochtend is het vandaar vertrok ken om 7.45 uur pl tijd. Het kwam te 13.30 uur pk tijd te Nasirabad aan. Morgen gaat bet door naar Cauppore en Calcutta BERSOVERZ1CHT. AMSTERDAM, 22 Oct. - 3 uur Goed prijshoudend verloop, slechts op de Amerikaanschc afdeeling was groote reserve merkbaar na het onregelmatig en zwakker verloop dal WaLIstreet Za terdag le zien had gegeven. Suikeraandeelen gunstig, H V. A's ho ven de hoogste koersen van Zaterdag Kunstzijde aandeelen bleven gunstig Amsterdam rubber eenige procenten hooger. Overige rubberaandeeïen gunstig. Aandeelen PhUipslanïpen hoven het vorige niveau In Kon. Petroleum belangrijke affaire met nieuw koersavance. Aand. Boe ton s wederom gevraagd. Scheep vaartfondsen gezocht. Certificaten Margarine-Unie vast, even als Calvé Delft en Berkei's Patent Prolongatie 4% pet. —o HET ENGELSCH-FRANSCHE VLOOT- VERDRAG. LONDEN, 22 October, Y. D. Het witboek belreffende de Engel sch-Fran- sclie voorstellen i. z. de beperking van de bewapening ter zee wordt heden avond gepubliceerd. Het is een lijvig document van circa 4Ö pagina's, het welk niet slechts omval de correspon dentie tusschen de Brilsche en Fran- sche regeeringen, doch tevens telegram men en extracten uil de minuten van de commissie-vergaderingen. Hieruit zal blijken, dat de moeilijk heden ten otpzichte der ontwapening ont stonden als gevolg van verschil in dienst- wijze in beide landen; eu voorts dat de beweringen over politieke geheime over eenkomsten van iedereu grond ontbloot zijn. De tegenkanting van beide slaten legen hel prijsgeven van een vroegere positie, kon slechts overwonnen worden docr hun wensch de hervatting van den arbeid in de voorbereidende ontwape- nings-commissie mogelijk le maken. N AGEKA)ME^^1<1CHTEN UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Oct. 1928 beno.emd lot Rijkshavenmees- ter van het kauaal Terneuzeu te Ter ne uzen de heer N J. C. Lambreohit- sen van Ritthem. Verschillende Berichten Vrijdagavond heeft nabij het Oar- imelilessenklooster, aan den straatweg Bergen op Zoom—T holen een auto- botsing plaats gehad. De auto van den heer v. d K. uit Steenbergen, reed in volle vaart op een kolenwagen, welke ter zijde van den weg stond, waardoor dit voertuig en het jjaard over meer dan 30 M. afstand werden meegesleurd. De phauïfeur kwam als een wonder met den sclirik vrij De voertuigen waren zwaar beschadigd. Hel ongeluk werd ver oorzaakt doordat de chauffeur verblind geraakte door de lichten van een auto die van de stadszijde naderde en met groote snelheid doorreed. - Naar de jclirectie van het café-res taurant 't Buitenhof te 's-Gravenhage meedeelt aan de N. R. C'rt. is Zaterdag namiddag een verwarmd^ terras gereed gekomen, dat des avonds geïllumineerd kan worden. Dil terras is volgens een nieuw idee ju gereedheid, gebracht en zal hel eer-te zoodanige zijn in ons land. i De opzet is geweest om een terras te hebben, dat gedurende den geheelen winter gebruikt lean worden en te dien einde is een glazen tegelvloer over de geheele oppervlakte aangebracht, waar onder de centrale verwarming doorloopt zoodat de vloer voortdurend wanne lucht uitstraalt. Voorts zijn onder de vloer meer dan 500 eleclrische 'lampen in verschillende kleuren aangebracht welke tezamen het terras zullen illumi- Zaterd; gavonii kwam te Sclievenin- gen op den Strandboulevard een jongen op zijn fiets met groote snelheid de hoogte oprijden. Op den boulevard ge komen, wilde hij met zijn rijwiel nog juist voor een auto omdraaien maar dat gelukte hem niet meer. Hij viel en werd door de auto overreden. Na korten tijd is hij daar aan zijn verwondingen over leden. De indentileit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld kunnen worden naai* schatting is het een ongeveer 15-jarige jongen. 0 Aheta meldt uit Tjikampek d.d. 19 October Een hevige storm, die een uur duurde en gepaard ging met slagregen en donder, heeft een gedeelte van Tjikam pek geteisterd. Een bioscoopgebouw werd met den inventaris geheel vernield. Een zinken dak van een in aanbouw zijn de loods van de Staatsspoor werd weg gerukt. Eenige boomen op den grooten weg werden ontworteld. Op de onderne ming Tjiselang werden vijfhonderd rub- berboomen beschadigd en ettelijke ont worteld. Vrijdagavond werd een meisje op den straatweg Abbau-Pinnow aangerand. 'Op haai- hulpkreten kwam een boeren knecht aanloopen; de aanrander schoot op hem, doch de kogel trof liet meisje, dat Zondagmorgen in het ziekenhuis te Jastrow is overleden. Den dader is men op het spoor. Een Zwitsersche militaire vlieger, die met een dame een tochtje van Thun uit over den Jungfrau wilde doen, ge raakte Zaterdag boven den Aletsch-glet- scher in een valwind die het toestel een oogenblik loodrecht naar beneden drukte. Toen de vlieger zijn evenwicht terugge vonden liad, bemerkte hij, dat de dame er uit gevallen was. Het lijk is door een reddingsoolone. Zaterdagmorgen op den- gletscher gevonden. Op de golfbanen te Mill Hill (N. Londen) werd een wedstrijd gehouden. Toen de spelers, omringd door ongeveer 1200 toeschouwers bij den put waren, verscheen een vliegtuig bojYen het ter rein, dat een paar maal rondcirkelde en toen plotseling zijn evenwicht verloor en van 300 M. hoogte, met den punt naar beneden, op den grond viel. Toen het een der spelers gelukte een van de twee in zittende dames, de bestuurster mej. Ce cilia O'Brien, uit de puinhoopen te trek ken, bleken beiden zulke ernstige ver wondingen te hebben bekomen, dat aan hun bclioud getwijfeld wordt. Uil New York wordt gemeld, dat twee kinderen van het dak van een wolkenkrabber zijn gevallen. Wat heb jij uitgevoerd? Zoodra de kleuters ouder worden, is liet waakzaam oog van moeder dubbel noodig. Even was zij verdiept in het feuilleton en.... ziehier het resultaatl Ontoonbaar is de kleine, die in den tuin het regende van ochtend, dat het gootl de geraniums naar een ander bloemperk heeft verplaatst. Dat was een schrikt Maar spoedig volgde het remedie; een spons, een kommetje lauw water en een tablet SHOLLAGEN (Ingez. Med De moeder, die mei de kinderen in het zich in dezen wolkenkrabber be vindende hotel Surrey logeerde, een dochter van den in 1912 bij de ramp van de „Titanic" om het leven geko men millionnair Tuggenheim, had de kin deren mee naar het dak genomen, om hen van het uitzicht over de huizenzee te doen genieten. Zij had de kinderen daarbij op het kleine muurtje van het dak gezet. De kinderen verloren echter het even wicht en vielen van een hoogte van 13 verdiepingen naar heneden. Zij kwamen op het dak van het belendende huis te recht, doch waren op slag dood. De moeder viel bij het zien gebeuren van het ongeluk in onmacht. LEGER EN VLOOT De sergeant van de Plasse van het 14e Reg. Infanterie wordt voor den tijd van vier maanden gedetacheerd bij de Kon. Mil. Academie tot het volgen van een gymnastiekcursus. De sergeanten Swiers en Burgel van 14 R.I. zijn gedetacheerd aan de le stormschool le 's-Gravenhage lot het vol gen van een cursus aan die stormschool De sergeant-seiner L. C. Weeda wordt overgeplaatst van de „Hertog Hen drik" naar het wachtschip te Vlissin gen, onder intrekking der bevolen over plaatsing naar het wachtschip te Wil lemsoord en de sergeant-torpedomaker J. H- Valkenburg van de onderzeedienst- kazerne tijdelijk naar het torpedo-atelier te Hellevoetsluis. De schipper G. Welp is overge plaatst van het wachtschip Willemsoord naar de Marine Jachtclub en de boots man T. C-h. A. de Vries van de Jachtclub naar genoemd wachtschip Naar de Maasbode verneemt, is het bericht als zou de generaal-majoor van Everdingen, gouverneur van de Kon. Mi litaire Academie, na afloop van de fees telijkheden ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan dier Academie, den dienst met pensioen verlaten, geheel uit de lucht gegrepen. Aneta meldt uit Batavia 18 Oct.. Donderdagmorgen is plotseling overleden de luitenant-kolonel der infanterie II. J. A. van Geuns, commandant _yan het 1ste Depot-bataljon te Bandoeng. De répara tie aan Hr. Ms. kruiser „Java". Er doen de zonderlingste geruchten de ronde over de reparatie die Ilr Ms. kruiser „Java" thans te Soerabaja moet ondergaan. De Java Bode heeft zich daarom bij den chef van den marinestaf vervoegd, om daarover eens nadere inlichtingen te krijgen. Het heeft zich, aldus deze mariue- auloiriteit, in- Straat Soenda bij de gehou den manoevres voorgedaan, dat de Ja va" volle kracht, d.W.z. ruim 30 mijlen vaart, moest loopen. Gedurende deze oefeningen verloor het schip een „muls",, die de schroefas omklemt. Bovendien waren eenige moeren van de schroefbladen losgeraakt. Hier in dok gebracht, bleek men niet in staat het schip afdoende te repareeren, ow wel ke reden naar Soerabaja werd gestoomd om daar le dokken Verder worden nog geregeld proeven genomen waarvoor oók veranderingen aan boord noodig zijn. Daar de schepen verder te allen tijde gevechtsklaar dienen te worden gehou den, is het noodzakelijk, dat allps up to date in orde gehouden wordt. Voortdurend zijn er monteurs aan het werk, om de eleclrische geleidingen, waarvan et- zich vele op hel schip be vinden, te vernieuwen en te herstéllen. Ook na een gevechtsoefening is er altijd wel iets na te zien. Zoo springen! er wét eens patrijspoorten leapot of vliegt een deur uil hel paneel, als er met scherp geschoten is. Maar aldoende leert men. Zoo worden ~b.v. de meeste gloei- lampen afgeschroefd, daar zij alle kapot zijn als er geschoten is. Maar n<^ eens gezegjd, dit alles doet aan de afwerking van een schip uielis af. Bij de torpedojagers echter heeft men wel eens dingen opgemerkt die bij een hetere afwerking niet plaats gevonden zouden hebben. De nieuwe, schepen van dit type, die thans worden afgeleverd, zijn dan ook, aan de hand der opgedane ervaringen» beter geconstrueerd. Verkeerswezen, Post en Telegralie *f' Bergen op "Zoom's Autob.u's- kwestie. Naar de Courant uit Bergen op Zoom verneemt heeft de ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantonge recht aldaar hooger beroep aangetee- kend tegen het vrijsprekend vonnis vani den kantonrechter le Bergen op Zoom inzake de bekende autobuskwestie LieF- broer. j Van bevoegde zijde werd aan het bJaa medegedeeld* dat dit beroep ten doel heeft," i" hoogste instantie te zien dit-

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2