General Motors atie-'ëpziehten nieuw - behalve in drie-en-dertig jarige ervaring GENERAL MOTORS CONTINENTAL S. A. ANTWERPEN EEN AUTOMOBIEL VOOR IEDER DOEL Vj-Mo'nwod" h< Vk tl neb iem bnsd jLtSf \.iJ& moiceQ s !ë\fHë 30 .-\V^VaVmw\ <nV ,9TI92 zenb/ ;xuoc Reeds in 1897in de kinderjaren der automobiel' industrie werd de eerste Oldsmobile uhet rijtuig mnder haard" het publiek aangeboden TN deze dertigjarige periode, die achter ons ligt, zijn vele andere merken opgekomen. Het publiek, dat altijd strenge eischen stelde is nog moeilijker geworden, meer dan ooit verlangt het kwaliteit en verbeterde prestatie. Dit is de reden dat zoo vele merken van de markt verdwenen zijn. De Öldsmobile echter heeft den tand des tijds getrotseerd, de oude vrienden bleven en jaar op jaar kwamen er duizenden nieuwe bij. Nu weer brengt Oldsmobile een geheel nieuw model, hetwelk ver boven concurrenten in dezelfde prijsklasse uitmunt. Aanschouwt het sierlijke Fisher koetswerk, beproeft haar krachtigen zescylinder- motor, een wonder van geruischloosheid, soepelheid en nauwkeurigheid. U zult genieten van de smakvol gestoffeerde en buitengewoon gemakkelijke zitplaatsen. U kunt Uw lievelingskleur uitkiezen, zóó verscheiden is de reeks. En al dit is verkrijgbaar voor een buitengewoon lagen prijs. Alleen General Motors kan het autorijdend publiek zulk een waarde aanbieden. De Olds Motor Works profiteeren van de onmetelijke hulpbronnen van het machtige General Motors concern, en hen komen de voordeelen van massa-inkoop der grondstoffen, de ervaring met acht andere -merken op het G. M. Proef terrein en in de laboratoria voor wetenschappelijk onderzoek, ten goede. Alvorens zij voor fabricage werd goedgekeurd, heeft de 1929 Oldsmobile 1.800.000 Kms. op het Proef terrein af gelegd. Doet eens een ritje in een Oldsmobile (elke General Motor dealer kan U deze gelegenheid verschaffen) en dan zult U ervaren wat men met de drie-en-dertig jarenlange ervaring in het bouwen van Oldsmobile automobielen bereikt heeft. Enkele technische verbeteringen Motor Zcscylinder zij-kleppen type, hooge compressie verhouding, dus ook schitterend acceleratie vermogen. Motor in rubber opgehangen. Cylinderkop Speciaal nieuw ontwerp, waar door zonder grooter benzine verbruik de compressie kon worden opgevoerd. Krukas Viermaal gelagerd, statisch en dynamisch uitgebalanceerd, waarborgt trillingvrijen gang bij elke motorsnelheid. In elk opzicht een groote, luxueuze auto De nieuwe Chevrolet is op en top een luxeautomobiel. Het prach tige koetswerk, in Duco lak afge werkt, is door Fisher ontworpen. De wielbasis is vergroot, en de wa gen maakt een langen en stijlvollen indruk. En toch is de Chevrolet in het gebruik zoo zuinig, dat zelfs de meest roekelooze rijder er niet "duur" mee kan rijden. De kracht van den Chevrolet mo tor is wel vergroot, maar zijn ben zineverbruik is verminderd. Want een nieuwe carburator zorgt automa tisch voor een correct gasmengsel. En doordat alle dampen, die de smeerkracht van de olie verminderen kunnen, uit de krukkast weggezogen worden, zijn weer belangrijke olie besparingen bereikt. Ieder model heeft mechanische vierwielremmen, en een handrem die gewoonlijk voor parkeeren ge bruikt wordt. En waar ge Uw Che vrolet ook parkeeren zult, U zult' trotsch op Uw wagen zijn. Hij zal bij zijn buurman misschien in afme tingen, maar zeker niet in verzorgd heid van uiterlijk afsteken! De dichstbijzijnde Chevrolet- dealer staat voor U klaar, om een proefrit met U te maken. CHEVROLET van af Fl. 2.300 -«Ujbn- Carburateur Schebler, waarborgt zuinig brandstof verbruik. Olie-en benzine-filters. Benzinestand-meter. Remmen Voet: mechanische vierwielrem men, uitwendig samentrekkend op achterwielen, inwendig uit zettend op voorwielen. Hand uitwendig samentrek kend op de transmissie. 4 Lovejoy Hydraulische schokbrekers. Frame Geperst stalen U-langsbalken met vijf dwarsbalken. Bumpers Voor en achter. Elegance en gerieflijkheid, uit kracht voortgekomen Er zijn weinig wagens, die met de Oakland kunnen wedijveren in elegance van uiterlijk, en in royale weelderigheid van interieur. Beide eigenschappen zijn consequenties van de groote kracht van den Oak land motor. Om behoorlijk aan zijn bestem ming te kunnen voldoen, moest het Oakland chassis feilloos vast en rus tig op den weg liggen. Alleen dan zou de bestuurder ten volle van de kracht van zijn motor kunnen pro fiteeren. Daarom is het chassis van de Oakland bijzonder lang en laag Dit chassis op zichzelf is van eert opvallende sierlijkheid. Hierop zou zelfs een middelmatig koetswerkbouwer met weinig moeite een goede carrosserie ontworpen hebben. Het spreekt vanzelf dat, op» zulk een grondslag, onder Fisher?# kunstvaardige handen een meester lijke carrosserie ie tot etand ge komen. OAKLAND van af FL 3j6SQ Dit jaar werk voor één Chevrolet, het volgend jaar werk voor twee! In de meest uiteenloopen'de bedrij ven heeft men ondervonden dat het gebruik van Chevrolet Trucks uitbreiding' van zaken met zich mee brengt. Door hun snelheid kan men een grooter gebied bewerken, door hun stiptheid zijn de afnemers te vreden, en door hun fraai' uiterlijk maken zij reclame. CHEVROLET TRUCK En tocfi bestaat er geen zuinige? vervoermiddel. Lucht- en oliefilter» voorkomen onnoodige slijtage. Dai A. C. filter bespaart 25 op olie. En' door zijn prachtige veering rijdt dd Chevrolet op de slechtste wegen rustig, wat aan de lading, maar ooit aan den levensduur van den wagen ten goede komt. van af Fl. 2.095 (Chassis)

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 4