Thans kunt gij Advertentiën. •voor den handel in gestolen diamanten en andere juweelen. De organisatie heeft haar vertakkingen over geheel Europa- Xte meeste diefstallen komen voor io de groole hotels van de Rivièra en de Fransche badplaatsen. Volgens de Fraitschc politie worden de juweelen naar Rusland gezonden, waar zij omgewerkt en vaak overgcsltepen worden, zoodat dp oorspronkelijke ken merken verloren gaan. Daarna wonden paar West-Europa teruggezonden. Wolff meldt uit Maagdenburg, dat te Schermen bij Burg een 13-jarige scholier door de ontploffing van een dynamietpatvoon is gedood- De jongen had blijkbaar getracht de patroon door hamersiageir te openen. BUITENLAND BRIEVEN UIT BERLIJN. (Van onzen correspondent). Berlijn, 11 Augustus Het behoorde beden een feestdag voor geheel het Duilsche volk le zijn, althans voor dat deel, dat er prijs op steil, door evolutie 1ol verbetering der binnen- landsche toestanden te komen en den staat zonder schokken een betere toe komst tegemoet te voeren. Met andere woorden, voor alle politieke groepen, met uitzondering dor links- en reohts- radicalen. Heden viert Duilschland het feest van den „Dag der Grondwet". Overal waar Duitschers wonen, die de republiek als staatsinstelling verkiezen boven de erfe lijke monarchie, of die zich in de ne gen jaren, die heden verloopeu zijn sinds in de Goethe- en Schillerslad Weimar een nieuwe Grondwet aan een tusschen- periode van anarchie een einde maakte, met dc rcpublikeinsche gedachte ver zoend heeft, wordt heden de vlag der Duilsthe republiek uitgestoken, hetzelfde zwarl-rood-goud, dat de Nederlanders eenige malen aan de maslen van het Olympische Stadion omhoog hebhen zien gaan. De Rijkspresident, sinds eenige jaren de eerwaardige en bewonderenswaar dige veldmaarschalk Von Hindenburg, monarchist in hart en nieren, maar va derlander bovenal, die door de onzelf zuchtige en objectieve wijze, waarop hij zijn land ook in jaren van tegenspoed heeft willen dienen en nog heden dient, de eerbied van alle volkeren verdiend heeft, is hedenochtend in den Rijksdag verschenen en heeft de officieele toe spraken aangehoord. Hij heeft ons weer eens het altijd weer indrukwekkende schouwspel van een inspectie der eere compagnie doen genieten, en de fiksche jongens van de Rijksweer het>ben daar buiten, voor het geweldige Huis, dat het opschrift „Dem Deutschen Volke" draagt, den geesldrifligen toeschouwers getoond, dal de Duitsche soldaat een zeer bijzondere opvatting van zijn plich ten heeft en in de uitvoering van gesto ten oefeningen nauwelijks zijns gelijke vindt. Typisch rcpublikeinsche steden als Berlijn, Hamburg, Leipzig en de groote menschencentra in West-Duitschland en in het Ruhrgebied hebben he den ide nieuwe vlag uithangen en men heeft kunuen vaslstellen, dat ook deze op zich zelf weinig fris- sche kleuren-combinatie (die bovendien volgens de wetenschappelijke heeren on juist is, omdat „goud"' voor vlaggen or bekend heet), in massa en bij zonnig weer nog wel een opwekkenden indruk kan maken. Men heeft bij de Duitsche republi keinen ook met de jaren geleerd, dat het onverstandig is, volksfeesten al te nuchter te vieren, zoodat het ditmaal niet aan muziek en volksvermaken ont broken heeft, en vele redenaars uitste kende en ook wel zeer pakkende dingen gezegd hebben. Maar de onpartijdige toeschouwer mag toch niet verzwijgen, dat de „Dag der Grondwet" nog altijd niet door het over- groote deel van het Duitsche volk, en zelfs niet door een meerderheid gevierd wordt. De Duitsche republiek is mei de ja ren vooruitgegaan. Zij heeft heel wat aanhang gekregen van menschen, die de eerste jaren nog stoer anti-republi- i keinsch waren, maar ingezien hebben, - dal men met een negatieve houding niet vgrder komt, en hel heil van het volk als geheel (en stotle van rust en orde afhangt. En een strijd of zelfs maar een lijdelijk verzet tegen den republikein- schen staatsvorm, die nu eenmaal be staat en zonder nieuwe revolutie niet uit den weg geruimd kan worden, zou in deze jaren van wederopbouw een misdaad jegens het volk beteekenen. Deze nieuwe aanhang stemt bij verkiezin gen voor republikeinsche candidate», en we hebben bij de jongste verkiezingen voor den Duitschen Rijksdag weer eens kunnen merken dal het er millioenen. zijn, en dal zelfs een groot deel van de Duitsche jeugd, die dit jaar voor het eerst van rijn stemrecht gebruik mocht maken, den nieuwen slaat wil en met de monarchie geen weg meer weet. Maar hel zou te veel gezegd zijn, indien men deze millioenen ixu ook in- eens tot de overtuigde republikeinen T rekenae Neen, velen van deze men schen zfjn in hun har! conservatief ge bleven. De Duitscher is nu eenmaal men in vele kleuren, ridderordes, titels, onderscheidingen van al.eilei aard, dat areq dingen, die vóór de revolutie een ucel van het levensgeluk aazer buren, uitmaakten- En laten we eerlijk rijn. uilsluitend Duitsch waren zulke ver zinselen niet. De lijd zal ongetwijfeld komen, «lal s Duitsche republieic ook zal gaan in zien, dal een staat zonder vertoon, gelijk men dien in Weimar regen jaar geledon mol dén penneslreek meende le kunnen vormen, zich van den s'aals burger vervreemden moet; en er zijn ia Duilschland ook in republikeinsche krin gen de laatste jaren heel wat slminen opgegaan, die pleiten voor een herstel aer ridderordes en voor meer nil v.ija vertoon op volksfeestdagen en in de omge ving Van den Rijkspresident. Men lev.'t waargenomen, wat bijvooi oeeii d& Franscbe republiek door een opvallaid- gullc verleening van ridderordes, vooral aan buitenlanders, bereikt heeft, en een ntwerp tot het weder invoeren van Duitsche republikeinsche „lintjes" ligt al sinds jaar en dag in het Rijk!sminv>te~ rie van Binnenlandsclie Zaken gereed. Maar sindsdien is de rechtsche minister weer afgetreden, en een sociaal-demo craat in zijn plaats gekomen. En eer die voor onderscheidingen te vinden zal zijn, zal er nog heel wat water door Rijn en Elbe moeten toopen Om deze en veel andere redénén wordt dag van heden slechts door een be trekkelijk Qcleine minderheid van het Duilsche volk gevierd. Een officieele, wetlelijk-vastgelegde feestdag is de elf de Augustus ook ditmaal nog niet. Het desbetreffend wetsontwerp is wel inge diend, maar kon ondanks de verschuiving naar links bij de jongste verkiezingen nog niet door de afgevaardigden behan deld worden, ten deele omdat het ont werp nog niet 2eker is van de verexsch- te meerderheid, omdat de partijen, die achter de tegenwoordige regeering staan, niet alle voor een feestdag, die deze grondwet herdenken wil, te vinden zijn. Daarom zullen weliswaar de scholen een dag vacantie hebben en in die, welke reeds gesloten zijn, is deze dag van te voren (op meestal zeer nuchtere wijze) door de onderwijzers „herdacht"; de vlaggen zullen wel wapperen van dc daken der rijksgebouwen, maar het over- groote deel der burgerij zal geen dun doek verloonen, en zelfs de sociaal-de mocratische arbeiders, die voor een deel meer aan dc roode dan aan de zwaprl,- rood-gouden vlag gehecht zijn, zullen zich van den „Dag der Grondwet" bit ter weinig aantrekken. De republikeinen in Duitschland trach ten tolerant le zijn en langzaam maaV zeker den tegenstand van anders den kenden te breken- Maar ze hebben niet gerekend met den werkelijken haat van vele veaclionnaire kringen in Duilschland tegen alles wat republiek en nieuw- Duitschland is! "Wie in deze maanden een rondreis bijvoorbeeld langs de Duit sche Noord- en Ooslzee-badplaatsen maakt, zal lol de ontdekking komen, dat de tegenstanders der republiek nog al- lijd even fanaliek zijn als negen jaar ge leden, en dat althans van het tegenwoor dig Igeslacht geen verzoening met de nieuwe tijden te verwachten is. Hoe dom. de republiek in 1919 weest is, een verandering in de kleuren der Duilsche vlag in de grondwet voor te schrijven, blijkt uit den eigenlijk toch wel kinderachligen strijd, die aan de heerlijke stranden dag aan dag gestreden wordt. In verreweg dc meeste badplaat sen is het nu eenmaal practisch onmo gelijk, de rijksvlag boven den strandstoel te laten wapperen. Slechts die plaatsen, waai* de democra ten en sociaal-democraten in de meer heid zijn, kunnen zich met zwarl-rood- gele vlaggen tooien. Op alle andere dee- len van het Duitsche strand kan men ze hoogstens vertoonen zoolang men zelf in de buurt is, en bereid oin aanvallen van speciaal voor dit doel opgehitste jongelingen met wandelstok of schop van zich af te slaan. Waar de rechts-ratdicale elemenlen den boventoon voeren ge lijk dal bijvoorbeeld op hel aan Neder land grenzende eiland Borkum het ge val is 'brengt het uithangen van een rijksvlag zooveel onaangenaamheden met zich, dat slechts enkele waarschijnlijk met opzet lot provoceeren gehuurde bad gasten bereid zijn, dezen strijd tegen vrijwel alle andere landgenoolen te wa gen en door te voeren.'Maar uit de repu blikeinsche bladen lezen we dezer da gen alweer, lot welke excessen zulkie pogingen geleid hebben. De eigenaars van zulke vlaggen werden midden op het strand uitgescholden en met een pak slaag bedreigd; jongens werden op de strandstoelen afgestuurd, die ze van achteren beklommen en het dundoek verscheurden; dc verhuurders der stoe len weigerden den volgenden dag een stoel voor de republikeinen ter beschik king le stellen; tijdens de concertuitvoe ring werden de families, die zich voor de republiek verklaarden, op grove wij ze beleedigd, en nu bleef slechts de keu ze naar een andere badplaats te vertrek ken. of eeu slrijd voort te zetten, di stellig niet zal leiden tot het herslei van gezondheid, dal men dan toch maar in deze vacantieweken zocht. Uit deze staaltjes blijkt duidelijker dan uil lange betoogen, hoe de stemming in Duitschland nog heden is. Tegen deze sterke antipathie is zelfs een regeering met al haar organen machteloos. Men heeft het verwijderen, het vernielen pT het bespotten van rijksvlaggen met zware Maar wat komt er organen der regeering ten deele meer sympathie voor de overtreders dan voor de heleedigde rijksvlag hebben? Er zal heel wat in Duitschland moeten veranderen, alvorens kan worden vastge steld, dal de elfde Augustus in werkelijk heid een feestdag voor geheel het volk geworden isl ROLAND. Mijnheer de Redacteur Om te beginnen: Ik behoor tot die agenaars waarvan gij vilt in uw hoofd- tikel „Ietwat vernederend Ook ik was volvoering over Josephine's dansen. Hebt gij onze Josephine Baker gezien? bchvijlel het. Als gij voor uw afbre kende critiék dingen inoet aanvoeren als melkchocola-danseres enz. dan is dit geen hoofdartikel in uw blad waairdig, dat gewonle? 1 wee <1 agen ben ik hiejit Twee dagen lees ik zoo'n artikel over iels waarbij zelf aanwezig was. De eerslc maal uw eigen Zeeuwen, die van de tribune van den Prins twee maal een ovatie lin onl\angst hadden te nemen. Met een ,,Leve de ZeeuwenLeve (ik geloof den naam van den leider der dansen) wal wel 5 minuien aanhield; en na deze booze dingen gezegd le hebben, (ik kan u I bewijs leveren, dat in Arnhem ook niet alles echt waS) gaaï gij nog veel boo zer dingen van onze Josephine vertel len. We houden van haar hoor! U schrijft: we laten haar verder buiten do zaak, maar om haar zijt gij de lieele zaak begonnen- Ik raad u aan. mijnheer de redacteur, leest de critiek óver Josephine van Wc- rumeus Buning die lol eordeelen bevoegt acht, en beleedigt ons Hagenaars niet. LISI REVELLI. Eerst goed lezen geachte inzendster we schreven geen orftlek op wat Jo sephine deed, maar wel op 't geen een deel van 'l Haagselie publiek deed,-door die dwaze aanstellerij bij 't station, en door overdreven huldiging in de zaal En we ontkenden niet dat de Zeeuwen in Amsterdam succes hadden, maar wel dat ze echle boeren en boerinnen waren, en echte boerenzeden lieten zien. —Red.) Teijlingenstraat B 225, Vlissingen; M. en A. de Vries, van Teijlingenstraat B 225, naar Ginnekenc Mej. M van der Maas, Middelb. weg A 282 naar Koudekerke, A. van Baar en gezin, Vlissingschestraat E 6 naar VlissingenMej. S. van Belzen-Hou- mes en kind, Groote Abeele A 259 naar Vlissingen. ingszonoan Stukkssii, In de eerste helft van de Augustus zijn in de gemeente MIDDELBURG Middelburg. Van 15—17 Augs. Ondertrouwd: F. J. Pielerse, 26 j. en J. A. M. Francihimont, j.; P. Boon, 21 j. en J. Bruijrwoge, j.; D. Hoek, 43 j. en P. Zeeveld, 28 J, M. Adriaansen, 30 j. en J. M. Verhage, 30 j. Bevallen. S. M. Gabriölse geb. Ris- seeuw z-; M. Provoost geb. de Kraker d.; dc Bree geb. Dingemanse d. Vlissingen. Ondertrouwd J. C, Radder, 26 j. en J. Poppe, 23 j,; J. A. J. Hessels, 27 j. J. M. But, 26 j.; C. W, Davidse, 23 en S. J. van Goelen, 21' j.; M. van Beers, 33 j. en J. R. Kroobhoep, 26 j.; Rodrigues, 3-4 j. en C. W. Tigges, j- Getrouwd T. B. van der Sóhaaf, 26 en M. M. M. Goene, 26 j„; Tb'., Hof man, 33 j. en Tjh. Falk, 30 j.; M. C. Kroon, 26 j. en M. F. van Wijck, 22 j.; van Beers, 33 j. en J. K. Rrool- hoep, 26 j.; P. F. van Galen, 36 j. en J. W. A. van Maanen, 21 j.; H, C, Berting, 29 j. en M. van Houcke, 24 j.; J. Kwak, 27 j. en W. Minderhoud, j- Bevallen: G Naerebout, geb. van der Veen, z.\ J. Fröberg, geb. Tichelaar, d.J. Daane, geb. de Ridder, d.; E. Gerritzen, geb. van Gelderen ,d.; A. van den Berk, geb. van de Pol, d. Overleden: J. Wildenboer, d. 3 j.; A. van Donk, z. 4 j. Ko udekerke. Van 115 Augs. Ondertrouwd J. Ver- straate jm. 21 j. en K. Adriaanse ,jd. 18 J. F. Heeren, jm. 2(5 j. en Cl J. Pantus, 20 j.j J. Wattel, jm. 28 j. en P, Meer- "tens, jd. 32 j.; J. de Hullu, wedr. 65 j. en A. J. Blok, jd. 53 j. Getrouwd M. Meijers, jm. 22 j. en A. Verhage, jd. 22 j.; L. Reijnicrse, jm. 22 j. en H. Reijnierse, jd. 21' j. Bevallen: J. Arendse ,geb. Kaljouw, d.; K. de Kam, geb, Gideonse, d.; N, Meinen, geb. Andriessen, d. Overleden: J. de Vos, z. 6 weken. O. en "W. Souburg. Van 916 Augs. Bevallen: S. Kal jouw, geb. de Groot z. Overleden: A- C. van Donk z„ 4 jaar. geweldig gehecht aan zekere uiterlijk heden, die in vroeger tijden een buiten gewoon groote rol speelden. Hofgunst, 1 straffen bedreigd. keizerMjk en koninklijk vertoon, unifor- van zulke straffen terecht als zelfs de Ingekomen. E. A. Switters, van 's-Gravenhage, Rouaansche kade G 122; H. Jörn, Kou- dekerke. Rouaansche kade G 160. B de Grool, Vlissingen. Nederstraat O 196 L. Gluvers, Rotterdam, Smidsbojwcrk O 102; A- van der Plank, Haarlem, Veer- sche weg S 10; M- Christiaanse, Leiden. PotlenbakkerssingéI Q 55; W. L. van de Putle, Amsterdam, Noord-Bolwerk M 228 Sa. Cba. van Rijn, 's-Gravenhage, Rou aansche kade G 122; R. Boogaard. Kruiningen, Molenwater M 273; R M. "Bouwens, Rotterdam, L. Noordstr C 26; A. J. A. Julianus, 's Gravenhage. Langeviele Iv 211; A. van Breda. West kapelle, L. Noordstraat L 130; Til Vermeulen. Eindhoven. (Lange Delft B 121; M. Kolijn, Oostburg. Smidsbolwerk 102; Gerh. A. van £der Lngt, Wa- geningen, Rouaansche kade G 132; W de Rijke, Hulst, Bastion N 79; II,. P. W. Zonruiter, Valburg, Veerschesingel S 70 S, J. Diermanse, O.- en W. Souburg. Rou aansche kade G 134; Dirk M- Hol, Hille- gersberg. Stationstraat P 273rood. Antha. Pa. van Vlaanderen, 'Breda, Spanjaardstr. E 69; As- van Westreenen. Hulst, Lange Noordstraat L 182; W, van Kooien, Vlis singen, Spanjaardstr. F 66-67; M. Bruijue, Goes, Bastion N 73; M- C. M Brakman, Breskens, Lange Delft B 14' Vertrokken; I. Hamelink, Bagijnhof E 173, Koude- kerke; J- L. Mackenzie, NoordwcgS236a. Driebergen; G. R. van Hoeven. Noord plein M 292, 's Gravenhage; D- de Wolff. Noordplein M 292, Baarn; Mr E. Golle- meijer, Loskade P 260, 's Gravenhage Suvaal a. boord, Rotterdam; J. P. I van der Kamp, Singelslraat N 176, Hil versum; H. J. Hoogardie, Gravenstraat I 195, Vlissingen; H. Jongepier, Kinder dijk P 88, Zeist; J. J. Spapé, Singelstr N 205a, Vlissingen; A- M. Baljeu, Los kade P 257, Franeker. G. J. L- A. v. Looy—Schoonenberg. Vlissf Wagenpl. 7, Rotterdam,- Aa. Kruit, Hoogstraat I 125, Kampen. C, J. van .Dijk, Rouaan scbe kade G 157, Hilversum, A- Geer vliet. Nieuwste. H 34 Hilversum; F. Kroll, Bagijnhof E 199, Rotterdam P. de Poovte, Bagijnhof E 199, Rotter dam; G. Rientjes, Seisdam Q Rotterdam; F. A. D. de Molenaer, Bree E 132, België; J. Hemminga, Hoogstraat I 125, België; P. Plooy, Arnemuidsche voetpad T 171, N-O. Indië. O. EN W. SOUBURG Ingekomen: A. M. Anni eu gezin, Nieuwe Yliss. weg C 193 van Zicrikzee; L[. Koppejan gezin, Vlissingsche straat E 53 van Vlis singen; J. de Vries, Kanaalstr. B 14 van Breskens. Vertrokken: Mej- L. van der Yooren, Groote Abeele 259 naar Middelburg; Mej- S. J Dier manse, Burchtslraat B 343 naai* Middel burg; Mej. O. van "t Her. Oranjepltein A 19 naar Rotterdam; A. "de Vries vr** BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. AANGIFTE LEERLINGEN AVOND SCHOOL VOOR NI J VEiRHEIDÖONDERr WIJS. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, I dat aangifte van leerlingen voor de Avonasrhool voor Nijverheidsonderwijs zal Kunnen geschieden op Dinsdag 28 en Woensdag 29 Aug eikdes avonds van 7—9 uur in het gebouw der Am- bacli(sscliool aan het Molenwater; II. dat het toelatingsexamen voor do school zal worden afgenomen op Maan dag 10 September 1928 en de daarop volgende dagen, telkens te 7 uur des avonds; III dat de lessen worden gegeven op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrij dagavond, telkens van 6J/a—9'A uur, aaln- vangonde op Maandag 17 September; IV. dat voor zoover er plaats is, ge legenheid bestaat tot het bijwonen van sommige lessen, waarbij ook vak- en handteekenen V. dat zij, die voor het eerst toelating verzoeken eene geneeskundige verklaring moeien overleggen, uit welke blijkt, of de leerling voor bel gekozen ambacht', vak of beroep, lichamelijk al dan niet geschikt is; VI. dat voor hen. wier zuiver inkomen minder dan f 1200— bedraagt, geen schoolgeld verschuldigd is, terwijl het schoolgeld voor hoogere inkomens loopt van f 4.lot f 16.per cursusjaar. Middelburg, den 17 Juli 1928 Burgem. en Weth. voornoemd, P. Dumon Tak. Voorzitter. "M. van der Veur, Secretaris. Goes. Getrouwd: P. F. J. Tienpond, 21 j. en Scbeffers. 19 j,; A. J. Minnaard, 22 j. en C. Gelok, 20 j. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Augs. 23 Middelburg, Huizen Slruve. 2S Serooskerke, Huizen Blaupot ten Cale. 28 Veere, Huis enz., v. d. Harst. 29 Ooslkapelle Bouwland v. d. Harst 29 Serooskerke, Huis Struve. 29 N. en St. Joosland, Land enz. Blaupot ten Cate. 29 Souburg, Onr. goederen, v*. d. Harst. 30 Terneuzen, Hangars enz., Callenfels. Sept. Ooslkapelle, Inspan, Blaupol ten Gate- Nieuw- St. Joosland. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen dooi den Agent I. JOOSSE. doffe tanden wit maken. Onder den aanslag, die xich aan Uw tanden vasthecht, zijn de schoone blinkende tanden die gij anderen zoo benijdt. Bestrijdt dezen aanslag op de volgende wijze en ziet wat een fraaie tanden ge zelf hebt. 7e\e menschen. die vroeger V dotfe en verkleurde tanden haddenpoetsen thans hun tander volgens een geheel nieuwe me thode. Daarom ziet gij thans, waar gij ook kijkt, zooveel blinkende tanden. Vooraanstaande tandartsen zeg gen U thans hoe gij Uw doffe tanden weder wit kunt maken. Zij passen een nieuwe methode toe. die dc ouderwetsche tand pasta s geheel vervangt. Pcpso- dent bevat geen schadelijke bestanddeelen cn verwijdert onmiddellijk den tandaanslag. die Uw tanden bedekt cn waar door zij er verkleurd uitzien. Wanneer gij met Uw tong )angs Uw tanden voelt zult gij dien tandaanslag bemer ken. Daaronder bevinden zich dc fraaie witte tanden die gij anderen benijdt. De groote vijand der t3nden. Tandaanslag is een groote vijand der tanden, cn het is tevens de hoofdoorzaak van de meeste tandkwalen. het geen door tandheelkundige autoriteiten wordt bewezen- Hij hecht zich aan de tan den vast. werkt zich er tus- schen en blijft daar vastzitten- Bacteriën vermenigvuldigen er zich bij millioenen in. Tezamen met tandsteen zijn zij de hoofd oorzaak van pyorrhea. Het is onmogelijk om fraaie witte of gezonde tanden te hebben, wanneer gij dien aanslag niet bestrijdt. Koopt nog beden Pepsodcnt. Gij kunt onmo gelijk dezelfde resultaten van ouderwetsche tandpasta's ver wachten Begint nog heden Uw tanden te verfraaien. PEPSODENT De moderne Amerikaansche Tandpasta verwijdert deu aanslag. 2409

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 7