jven- 1 van poeg jngjen. 10 van M. Irres- felarij Tegetf be»- haar [uren pver- de de J den I) man ftcliot, poals lo ren. Jstge- rfiets het J ver- irden hen. |stad) den lieren te toen dat I mee geren hen li -als Jnees- fclolje llaats bocht 1 v.d. Ir W. griju ÉHoa- Trd. - Inócbfc Ij pen - Hoewel men tot 8 uur bezig was met het geredde jongetje, mocht bet niet geluk ken de levensgeesten weder op te wek ken. Te vier mur is het tweede kind aan gespoeld niet ver Van de plaats, waar beiden te water waren geraakt. Het eene kind was afkomstig uit Hillegersberg, het andere uit Delft. "Beiden waren onder gebracht in liet vacantiekoloniehuis „Zee huis" van de Christelijke vereeniging 0—- EEN VLIEGMACHINE OP EEN PUBLIEKE TRIBUNE NEERGEKO MEN. Gisteren werd, georganiseerd door per sonen uit Heerlen, op een betrekkelijk klein weiland aan den Schelsberg bij Heerlerheide een vliegfeest gehouden, hetwelk door een 1200 tot 1500 betalen- de-u en eenige duizenden gratis belang" stellenden werd bijgewoond. Een drietal kleine vliegtuigen namen er aan deel, o.a. de Duitsche Dietrjch D 572, van den fa brikant Gibeler uit Bonn en bestuurd door deu vliegenier Gesper van daar. Ongeveer 5 uur steeg deze machine op, maar moest spoedig dalen wegens een vette bougie. Om ongeveer half zes steeg de machine weer op, doch de vliegenier kon geen grootere hoogte dan -10 tot 50 meter krijgen en maakte toen een wijde bocht. Hij wilde terugkeeren maar moet zijn bezinning verloren hebbent. Ilij streek op zeer geringe hoogte over een heuvel, waarop een publieke tribune was inge richt De daar aanwezigen merkten hel groole gevaar, dat hen bedreigden en tegen enkelen, die waren opgestaan om dat de liefhebbers voor een passagiers- vlucht naar het terrein waren geroepen, schreeuwde men „bukken, bukken". De vleugels van het vliegtuig raakte reeds het publiek, de machine schuurde met den romp even óver den grond om dan aan den rand van den heuvel over den kop op het terrein te starten,. Na een oogenblik van doodsche stilte volgde aan alle zijden angstig geschreeuw: boven op den heuvel lag een bloedende anassa en aan den voet lagen eenigei pas sagiers voor de vluchten roerloos neer- lagen. Op de tribune lagen minstens 20 ge wonden. De vliegenier Gesper werd door landgenooten uit zijn toestel gehaald- Hij was korten tijd bewusteloos, maar bleek slechts onbeduidende wonden te hebben belcomen. Medische hulp en ook de af- deeling van het Ned. Roode Kruis waren op het terrein aanwezig. Spoedig bleek, dat drie personen on" middellijk gedood waren, 'namelijk mevr. Schobben-Gemmeke, uit Heerlen, die juist ,31 weken gehuwd was en wier lichaam door den propeller nagenoeg in tweeën was gesneden; den 23-jarigen J. de Berge uit Schinnen, een eenigen zoon die pjpgestaan was om te gaan vliegen; en dc ongehuwde mijnwerker Nic. Meex uit Brunssun. Hedennacht i s nog een vierde persoon, wiens idenditeit men nog niet had vast gesteld, overleden, Verder waren er en kele zeer zwaar gewonden, die naar het ziQjfpnhuis moesten worden overge bracht; vooral mevr. Van den Berg— Janssens uit Maastricht was zeer ernstig en -ook hedenmorgen baarde haar toe stand nog de grootste zorg. De officier van justitie uit Maastricht ïs gisterenavond nog te Heerlen aangeko men en heeft termen gevonden den1 door de politie aangehouden pilot na verhoor voorJoopig in arrest te houden. SPORT De Kon. erkende P. V. „De Snelle Vlucht" te Schore hield Zaterdag'n wed vlucht van Mons (B.). Afstand 115 K.Mn iWina Zuid. In concours 31 duiven. Los 12 uur. Aankomst le duif 13.22 u. Uit slag: le, 2e en ie pr. J. de Fraanje te Biezelingc; 3e en 7e pr. M. Willemslein te Schore; 5e, 6e en 8e pr. H. B. Chrisliaanse, Kapelle. DE OLYMPISCHE SPELEN. De Nederlandsehe successen aan 'tslot. Zaterdag, den laatsten idjag van de wed strijden is dan toch nog driemaal een Ne- derlandsobe vlag aan dien hoogsten mast van ihet Stadion geheschen als teeken van een Nederlandsche eindoverwinning. Ten eerste hebben de Neder] and|sche officieren die aan de ruiterspelen .deelnamen zich tegenover een schaar van 42 buitenlanders bovenaan geplaatst. Aan Nederland is die eerste prijs in den lanr denwedslrijdi toegekend. Maar bovendien zijn in den personeelen wedstrijd; de Ne derlanders vooraan gekomen. De uitslag was 1. Luitenant Ch. Pahud de Mortan- iges (Nederland') mei Marcroix. 2 Rit- meesster G. P de Kruyff ■'Nederland, met Va-t-e.r. 3 Majoor Neumann (Duitsoh- üand) met Jlja. ïn den Landenwe&strijd1, Nederland. 2. Polen. 3. Noorwegen. Het laatste gedeelte van dezen in ge wilg- kei den wedstlrijd n.l. het springconcours had Zaterdagmiddag plaats in liet Sta dion, waar (oen ook de Koninklijke Fa milie aanwezig was. Luid klonk, bij het bekend wordjen van den uitslag, het gejuich van bet talrijke publiek. En luid werd het „Wilhelmus" meegezongen. Maar er was hog een ander moment van groote geestdrift. Dat was, toen in het zwemstadion Marietje Braun Ra een zeer feilen kamp, eerste en dus Olym pisch kampioen werd in het rugzweni- men over 100 M. voor dames. De spanning vaal het publiek bij dezen wedstrijd moet geweldig zijn geweest. Er waren zeven deelneemsters de dames King, (Engeland); Lindstróm (Ver. Sta- teii); Stockley (Nieuw Zeeland; Holm (Ver. Staten); Braun (Nederland); Cooper (Engeland) en Gilman (Ver. Staten). Tot op 95 M. bleven deze zeven merkwaardig gelijk. Toen kwamen nog in een laat ste spurt Braun, King, Cooper en Gilman iets naar voren, onder ongelooflijk ru moer van het gillend en schreeuwend pu bliek. Van dit viertal kwamen Braun en King aan de spits eerst gelijk en toen Zus Braun met een laatste inspanning nog juist no één, in 1 min. 22 sec. Maar haar mededingster King was slechts i/s sec achter! Ontzaglijk was het daverend gejuich dat aan de jeugdige overwinnares, ten deel viel, e;n waarin men ook haar moe der (een zwem-lecrares) liet deelejij En de derde Nederlander-met-succes was Zaterdag de bokser van Klaveren, die kampioen werd in <j|2 afdeeling ve der-gewicht. Het Folkloristisch' f ee s t Zaterdagavond wend in het oude Sta dion het feestjjegeven dat een beeldt zou aanbieden van de kleed,erdrachten, zeden en gewoonten, danzon enz. uit verschil" lende doelen van ons lauidj. Helaas, Is daarvan biel alléén goeds te zeggen. Dat was niet de schuld van die „folkloristische" deelnemers. Wat die te zien gaven was goed voorbereid, enlwerdi ook gewaardeerd. Maar ze zullen zich zelf geërgerd hebben aan de onwaardige verwarring die veroorzaak! werd doorliet onordelijke gedoe van dp leden van fan farekorpsen en koren. Een fout in de organisatie was dat er eerst veel te veel gezongen en gespeeld werd. met te lange tussschenpoozen, zoodat liet publiek on geduldig werd. Men riep- „Asjeblieft geen muziek meer!" De kardinale fout echter, zoo schrijft de NR.Crt., was. dat d(ie duizen den koorleden en fanfaxekorpsledien, zich zoodra hun taak was afgeloopen en zoo lang het feest duurde .gedroegen als een ongediciplinecrde bende. Zij holden door een over het lieele veld, van den eenén hoek van het Stadion naar den anderen, Alle leiding was zoek. ieder deed wal; hij of zij zelf wilde en niemand sloordie zich aan de smeekbeden van djen heer van Gelder en van machlelooze orde commissarissen. Dat de toeschouwers zie li zwart ergerden bleek duidelijk toen een detachement politieagenten later door een tweede versterkt-,verscheen om de mei schen tot rede en betere manieren te brengen. Toen ging uit het publiek een welgemeend applaus op. Maar de politie kon natuurlijk van de meer nadrukkelijke machtsmiddelen, welke ze tot haar be schikking beeft, geen gebruik gaan ma ken ten aanschouwe van eem publiek van duizenden hetwelk niet gekomen was om te zien hoe een ordeloofce en leiding- looze troep uit elkaar wordt gejaagd, maar om een grootsch opgezette folklori- fische vertooning. Wat deze betreft ze had ontegenzegge lijk groote verdienste. De karakteristieke oude boerendansen zooals djie in vervlo gen eeuwen gedanst werden op het plat teland van Groningen, in Twente, op de •Veluwe, in bet Gooi, in Noord-Holland, in Friesland en Zeeland; de boerenbrui loften, in Westfriescjhe en N. Hollandsche sjeezen, elk met haar eigenaardige ge bruiken naar gelang van de streek waar zij gevierd worden. Het Terscliellingsdhe rij feesl of ,.op- perrit" het Brabantsche en Limburgsche vendelzwaaien .hel was alles onder dp fantastische verlichting van een kleuren- felheid .welke meer tot haar recht zou den zijn gekomen in een meer geëigende omgeving dan die van een troep ie^en van zang- en muziekgezelschappen uit den band gesprongen ,zoodpa en zoolang zij zich van een dirigeerstok vrijge voelden. Een kind er hulde. Aardige dingen worden verteld van de houding der kinderen te Sloten tegen over den Australischen skiff-roeier Pearce, die ten slotte Olympische kampioen werd. Pearce was in de drie welken van zijn verblijf te Sloten bijzonder populair ge worden onder de Slotensche kinderen.. Ze begroetten hem overal met n „Hallo Bob!!", en praatten veel met hem in een gesprek van Slotensch en Australisch, wat opperbest ging. Toen hij won hebben ze hem niet alleen met een handje geluk gewensqht, maar ze hebben geld bijeen gebracht en hem een vaasje met bloemen en een zilveren lepeltje met het wapén van Sloten aangeboden. Pearce vond d.at wel h«t mooiste van allen. Onze landgenoot Girathcr die de twee de in populairileit was, kreeg ook bloe men, met een geschreven „diploma'." Gemeld zij nog dat ook te Zaandam, waar de Japanners hun kwartier h'addpn, de jeugd zich op hartelijke wijze mei hen 'verbroederd had. De sluiting van Zon- d a g m i d id(& g. Alweer een uitverkocht Stadion! De geruchten over een onverwacht guusti- gen finantieelen uitslag voor de commis sie zuilen wel juist zijn. En opnieuw was het weer gunstig. Te half drie arriveerde dje Koningin, de Prinses en de Prins. Wat dezen laatsten dag geboden werd, was een springwedstrijd, n.l.: een rit met hindernissen voor ruiters, waaraan een groot aantal officieren uit tal van lanaen deelnamen. Maar juist door dal groote aantaj} duurde de strijd lang, wellicht velen lang. De besten moesten niet minder dan drie maal den inderdaad zwatren rondrit doen. En toen was het resultaat dat Olympisch kampioen werd kapt. Ven tura (Tsjechoslavakije); 2 luit. Bertran (Frankrijk); 3 majoor Kulin (Zwitser land). Het was dan ook reeds half zeven geworoen, toen een aanvang kon wor den gemaakt met de prijsuitdeeling. Toch waren slechts weinige aanwezigen ver trokken. toen de verschillende prijswin naars, met tal van autoriteiten uit de deelnemende landen, opmarcheerden en zich ojjslelden voor de Koninklijke loge, waar 'behalve de Koningin, de Prinses en ae Prins, ook aanwezig waren Prins Eugcn van Zweden, en lal van hoog waardigheidsbekleeders Prins Olav van Noorwegen stond onder de prijswin naars. Per luidspreker werd aan het geheele lerrein meegedeeld welke prijswinnaars zich naar de Koinklijke loge begaven om uit handen der Koningin den prijs te ont vangen, Dat waren echter alleen de eerste prijswinnaars. En het viel ten slotte nog erg mee, en het lokte dan ook een luid gejuich in het Stadion iflt, toen, do luidt- sprekers meedeelden dat Nederland in- 't geheel acht eerste' prijzen heeft ver werven. De tweede prijzen werden uitgereikt, door Prins Hendrik aan. een groenen ta fel op het middenveld. En graaf de Bail- Iet Latour ,vooirz). van het Int. Olym pisch Comité deed jdjat voor de derde prijzen. Nederland Week nog negen tweedie en vijf derde prijzen verovert! te hebben. Toen diat alles was beëindigd!, tegen half acht las graaf de Baillet Latour, van uit de koninklijke 'oge op plechtige wijze in 't Frtansch de sluitingsformule uit. met deuitnoodiging aan jeugd van alle landen, om over vier jaar te Los Angelos aanwezig te zijn. Onder bazuingeschal vanaf den Ma- ratliontorcn, gevolgd door een salvo der artillerie daalde de Olympische vlag van aen ïioogen mast. Graaf de Baillet La tour trad daarop naar voren om den 'waarnemenden wethouder van Amster dam, dr Vos, liet Olympisch vaandel te overhandigen, dat in 'bet stadhuis van Amsterdam bewaard zal Worden tot de volgende Olympiade Daarna stond de Koningin op om te vertrekken. Voor 3e laatste maal klonk het Wilhelmus, meegezongen door dui zenden. En toen was t afgeloopen. AFLOOP VERKOOPINGEN Dinsdag had le Waarde ten over staan van notaris J. van Dijke eene ver- kooping plaats van zes perccelen bouw land gelegen in den polder van Waarde. Perc. 1, 1 Gemet 69 Roeden werd gekocht door M, Weststrate a f 2180 p. gem. De perceelen 2—6 gr. resp. 1 gem 69 r-, 304 r„ 251 r„ 236 r., 251 r„ en 265) werden gekocht door J. Curiël le ICrabbendijke voor f2150 p. gemet. - Vrijdag werd te K1 o e t i n g e ten overstaan van notaris J,. C. Kram voor de Erven van wijlen Hub. Mieras, in het openbaar verkocht een woonhuis met schuurtje, tuin en erf aan den straat weg groot 2 A. 12 c.A. Kooper L. G. van Dijke te Ivloetinge voor f 3390. Te Kapelle werd daarna verkocht: 1. Een Hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur, varkenshok, hoenderhok, wagen huis, tuin, erf eu weiland aan den Post weg groot 1 H A. 33 A. 5 c.A. Kooper C. de Blaey voor f 5060. 2. 70 A. 60 c.A. bouwland, hoeltf Teken- burgsche weg en weg langs de Klappen Kooper M,. C. Markusse voor f 2216;84, en 3. 1 H.A. 61 A. 9 c. A. weiland en uitweg, ten noorden van den Postweg in den hoek bewesten Heijdijke. Kooper J. Mieras te Wemeldinge, voor de som van f 4043,36. burgerlijke stand. Middelburg. Van 1018 Augs. Getrouwd: J. Po pi pe. 24 j. en H. Wisse, 35 j.; F. G. Crucq, 25 j. en J. Dingemanse, 21 j.; J. A, Heij den s, 25 j. en M. Volkers, 26 j. Bevallen: P. Geljon geb. Aarnoulse.d. radio-programma. Dinsdag 14 Augustus. Hilversum, 1071 M. 12.30— 2.00 Trio, Courtel 0.00—7.45 A.- V.RO.-kwartet, Willem Schansman tenor. 8.05—9.0-5 Solistenconcert. 9.30 Radio-too- neel, „Het Turfschip van Breda'. 1015 Persber. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend K .11.0 .-uitzendingen 12.30—1.30 Trio „Winkels'. 6 00—7.00 Gramofoonmuziek. 7.45—8.15 Spr. J. An- driessen: Sloopen en bouwen. 8.15 Con cert i.li. Geb. .(Amicilia", Den Haag. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 31.20 Gram-ofoonmur ziek. 12.20 Lichte muziek. 1.20—220 Or kestconcert. 4 20 Orkestconcert. 5.20 Caui- serie. 5.35 Kinderuurtj'e. 6.20 Gramofoon muziek. 6.50 Nieuwsber.. 7.05 Gramofoon muziek. 7.20 Lezing. 7.35 Grieg's piano muziek. 7.50 Klassiek programma, sym- phonie-orkesl. 8.50 Vaudeville, Dans-or- kest en variété artiesten, 9.50 Nieuwsber. 10.10 Oomposities van Montague Phillips. 10.50—12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.502 10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Or kestconcert. 9.05—11.20 Goncert, Fragmen ten uit „La Bohème'' opera van Puccini. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6 20- 715 Or- kestoonoert. 8.35 Dansmuziek. 10.50 Slui ten. KöDigswusterhausen 1250 M (Ze e s e n.). 12.20-8.05 Lezingen (Van ,5 20-6 20 onderbroken voor een orkestconcert) 8 50 Declamaties door L. Wullne. 9.50 Een muzik. tuinfeest in Rocoootijd. Hamburg 395 M. 4 35 Pistonconcert 6.20 Walsmuziek door orkest. 8.20 „De Tooverfluit", ope ra van (Mozart. Daarna tot 11.20 Actueele causerie Brussel, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Orkestcon cert. 8 20—10 20 Orkestconcert Voor Allan die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij 'Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. (Ingez. Med.) BUITENLAND Aifemeen Overzicht Wat Ilouver zat doen. Zaterdag heeft de Amerikaausche se nator Moses, als afgevaardigde van de Nationale Conventie der Republikeinsche Partij, officieel aan 'Hoover meegedeeld dal hij benoemd is tot candidaat voor President der Republiek. Die meedeeling geschiedde in het „Stanford University Stadiumin California. En in antwoord daarop heeft Hoover een rede gehouden die draadloos werd uitgezonden, Hft meest belangrijke uit die rede was het feit dat Hoover zich opnieuw uit sprak tegen elke wijziging van het be staande drankverbod. Het is nog zoo lang niet geiedjen dat in Amerika betwijfeld werd of een" der partijen het zou wagen de kwestie van het drankverbod aan deze presidentsver kiezing te hechten. Omdat in beide par tijen velen de gebreken erkennen. Maar Hoover heeft het gewaagd- Hij zei dat hij voorstander was „van een daadwerkelijke toepassing der wet ten. in het leven geroepen krachtens hel prohibitie-amendementen voegde er aan tóe „Elke gekozen president^ heeft krachtens zijn eed den plicht, dezen weg te volgen. Ilij gaf ftoe, dal er vele 'misbruiken ont staan waren, tengevolge van de toepas" sing dier wetten, doch hij .gaf tevens le verstaan, dat deze misbruiken konden worden uit den weg geruimd door oen georganiseerd onderzoek van de feiten en hun oorzaken. Een tweede hoofdpunt uit die rede was de hulp aan den landbouwr, wal een der moeilijkste Amerikaansche pro" blemen van hel oogenblik is. De loe- cftermende rechten hebben wel de in dustrie iu de Vereenigde Staten lot een ontzaglijke ontwikkeling gebracht, maar door die rechten zijn de levenskoslen zéér hoog gestegen. En de daarvoor noo- dige hooge loonen kan wel de bescherm de industrie betalen, die haar prijzen in 't binnenland beschermd ziet, maar niet de landbouw die nog altijd de prijzen van zijn producten ziet bepaalt door 3e we reldmarkt. Hoover stippelde nu een programma uit. ecnerzijds een verhooging voor het tarief van invoerrechten, dienende om aan den landbouw dezelfde bescherming le geven als aan de andere bedrijven, als ook 'n grootere en goedkoóper transport- gelegenheid, door middel van "financieele hulp van liet land, waardoor corporalies worden in "t leven geroepen, loebe- hoorend aan en beheerd door de boeren, om het surplus aan oogstvoorraden van de hand te doen. Voor hel buitenland van beiee-kenis (hij liet nog over het algemeen de bui- tenlandsche kwesties rusten1 was de ver klaring van Hoover dat de tegenwoordi ge immigratiewetten, gewijzigd moeten worden, teneinde de hardheden, aau fa milies opgelegd, weg le nemen; en dat hel stelsel van hel vaststellen van quola op den grondslag van nationale origine moet worden afgeschaft- Hel buitenland zal goed doen te over wegen dat in de verkondiging van zulk een meening over de afschaffing der „quota" Tiet jaarlijksch aautal) minder het medegevoel met de landverhuizers spreekt, dan wel hel niet vermelde in zicht dal het in de Ver, Staten steeds meer en zelfs nijpend gaal ontbreken aan werkkrachten voor de industrie zoowel als voor den landbouw. Crisis in een mandantianil Hel is in Syrië weer mis gcloopen lusschen de landsregeering en den Frnn- sclien commissaris. De vorige week Donderdag zou het nieuwe parlement over het ontwerp van de grondwet beraadslagen. Dit ontwerp bevatte echter 2 artikelen, welke dooi den Franschen commissaris niet waren goedgekeurd. Ze betreffen de bevoegd heden van dc Syrische regeering o.a het recht, zelfstandige diplomatieke ver tegenwoordigers in het buitenland te be noemen. De Fransche commissaris verlangde, dat deze artikelen ingetrokken zouden worden, en toen het parlement zich daar aan niet stoorde, schorste de Fransche hoofd-oommissaris de beraadslagingen. Dit werd door de Syrische regeering mét haar aftreden beantwoord- Bij de herinnering aan de bloedige ge beurtenissen waartoe een wrijving met den Franschen commissaris zich een paar jaar geleden ontwikkelde, zal men in Frankrijk met veel bezorgdheid dit nieu we geschil vw aar nemen. ChaiiiliertaiB In tijdelijke rust. Naar Reuter meldt, is sir Austen Chamberlain, de minister van builen- iandsche zaken, wiens geneesheeren hem een zeereis hebben voorgeschreven, voor nemens begin September Via het Pana makanaal naar Californië te gaan cn over Canada terug te keeren, vanwaar hij in de eerste week van November de thuis reis maken zal. De reis zal geenerlei politieke beteekenis hebben De minister zal noch in de Ver. Stalen, noch in Canada politieke redevoeringen houden. Er verdwijnt dus tijdelijk een figuur van beleekenis van het i uternalion-aal tooneel, o. a. van hel tooneel van Genève waar hij meermalen een belangrijke rol gespeeld heeft Hij behoorde er niet tot de o nvooorw nardelijke bewonderaars van den Volkenbond Maar toch was juist door zijn zelfstandige houding zijn in vloed er groot. Nu in September de Volkenbondsraad en de algem,'- verga dering zullen bijeenkomen, kan bet wel eens gevolgen hebben, dat Chamberlain er ditmaal niet is. Als minister wordt hij tijdelijk ver vangen door lord Cushendun, oen man van 65 jaar maar die slechts een jaar of tien in de poliliek is, en zich toch een groote reputatie heeft verworven. Singapore en Iveilogg- verdrag. Bridgemau. de eerste lord van de admiraliteit, is te Hellifield in Yorkshire geinterviewd over de praatjes dat de aanbesteding van het werk voor de vlootbasis te Singapore zou zijn uitgesteld in verband met de onderteekening van het verdrag van Kellogg te Parijs. „U kunt zeggen', verklaarde hij, „dat er geen woord van waar is. Er is geen uit" stel van beleekenis, er is geenerlei wij ziging hoe ook gebracht in de plannen van de regeering en de bijeenkomst te Parijs heeft geenerlei i nvloed op de zaak. Er is eenige vertraging ontstaan in de verdere aanbesteding tengevolge van een verschil van meening over eenige onder geschikte punten tusschen de admirali" teit, en de schatkist, doch deze worden thans geregeld en het plan wordt uitge voerd, gelijk het vaststond." Bridgeman eischte voor Engeland de eer op heel wat meeri nzake ontwapening gedaan te hebben dan eenig ander land. Het moet echter de vrijheid van de zee hand haven of het zou binnen twee maanden tot hongersnood gebracht kunnen wor" den Hei voorstel van Kellogg, zei Brid geman ten slotte, is slechts oen andere weg om te bereiken, wal wij een jaar ge leden le Genève hébben voorgesteld. Beknopte Mededeelingen Uit Duitsehland. Gisteren reed le Ohlig dc koopman Schulz uil Solingen met een motorfiets, bij het inhalen van een ander voertuig legeu een uil de tegenovergesteld richting naderende auto De bestuurder, zijn op de duo zittende dochter en 2 fietsers sloegen tegen den grond De motorrij der, zijn dochter en een wielrijder zijn overleden. - Te Berlijn is een autobus 'met (groote Snelheid in de Thurmstrasse tegen een boom gereden. De wagen werd zwaar beschaaigd en 9 personen bekwamen verwondingen, waarvan deels zware. lTit China. Reuter meldt uit Peking, dat de Amerikaansche natuur-historische expe ditie, die onder leiding van Roy Chapman Andrews nasporingen gedaan heeft in Mongolië, medegedeeld heeft, dat zij het fossiel van een kolossaal onbeke-nd mon ster heeft ontdekt. Andrews schatte, dat de kop van het monster levend alleen 'Sl kilo heeft gewogen. BEVOLKING. In de tweede helft van de maaand Juli zijn ïn de gemeente O. EN W. SOUBURG. I n g e komen Mej. J. Chr. Burger- van Koppenhagen, v. Turnhoutstr. E 23 van den Haag; W de Rijcke, Nieuwe Yliss. weg C 3S7 van N. Indiê; C. Poppe en gezin. Nieuwe Vliss. weg C 181. van Middelburg; J. Vrij, Vlissingsclie sir. 13 275 van Roosen daal; Mej. C. J. Aveling~Güde. v. Turn houtstr. E 49. van Haarlem; C. M Ave- liug. v Turnhoutstr. E 49, N. Indiê. Vertrokk en K. J. Roemeling en gezin, Tuindorp D 56, naar Onstwedde; Mej. G. H. de Vries, Kanaalstr. B 14, Breskens; I W. B. Leenders. Nieuwe Vliss. weg C 152a, naar Rotterdam. BEKENDMAKINGEN. DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake vrijstelling. De Eurgemeesler van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om vrijstef ing van den dienst-

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 3