'Aspirin? voor de „Hollandia* beter Daar wordlf heden de beslissendp wedstrijd gevaren. In den roeiwed strijd had gister onze landgenoot Gunfcher (skiff) een "nederlaag io boeken tegen den sterken Amerikaan Myers. Het was echter een nederlaag met <eore. In den scherm wedstrijd) voor landen op sabel, lukte het aan de Nederlandische ploeg niet in de finale te komen. Een succes voor Nederland wertd| ge- boekt in de halve beslissing 200 M. schoolslag voor dames. Daar werd Marie Baron in haar serie no. een, en wist daarbij haar zware tegenstandster van den vorigen dag, Mütoe (Dudtschlandj) te kloppen In het gebouw voor krachtsport werd gister voortdurend gestreden in de boks wedstrijden naar die verschillende soor ten gewicht. De Nederlandsche deelne mers waren niet onfortuinlijk, maar de beslissing is nog verre. Voor het gymnastiek-tournooj hadden nog slechts voor-wedstrijden plaats. De Nederlandscthc deelnemers hebben daar- bij het in 't behalen van punten moeteil afleggen tegenover de buitenlandscihe deelnemers. En dan is gister een aanvang gemaakt met de ruitcrspelen die te Hilversum be gonnen en later in het Stadion zullen worden voortgezet en die uit een inge.- wikkelde serie wedslrijdpn op veel onder deden bestaan. Het waren allen officie ren die aan dezen strijd) deelnameln. Gisteren moesten verschillende drese suurproeven worden afgelegd. Onze lands genoot A. v d. Voort v. Zijp behaalde* daarbij het hoogste aantal punten. Ten Paleize De Koningin die gister met Prins Héne drik en Prinses Juliana de zeilwedfsfrijn den op de Zuiderzee heeft bijgewoond, gaf gisteravond in het Paleis op den Dam een avoudfeest waarvoor een 1200 uify- noodigingen werden verzonden, o.a. veel autoriteiten en hun dames in gala-kos tuum, maar ook eenige honderden deel nemers aan de Olympische speten an de kleurige pakjes waarin zij aan den opt- marsoh hebben deelgenomen. Van ieder land waren tien dipr deelne mers aan de spelen uitgenoodigd). En bot vendien waren er veel buitenlandscüile officiereu in hun kleurige uniformen. De ..Olympiërs" werden allen door dien voorzitter van hun nationaal comité aan de Koningin voorgesteld. Amsterdam herbergt voorts op het oogenblik veel vorstelijke personen. Dat bleek gister. Want behalve de Koningin, de Prins en de Prinses waren op dat avondfeest aanwezig, de Kroonprins Noorwegen, Aartshertog Albrecht van Hongarije, hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg. Voorts zes leden van de koninklijke familie van Zweden, te weten: de Erf prins Gustaaf Adolf, (oudste zoon van dien Kroonprins), die gister per vliegmachine uit Zweden is gekomen om de ruiter.spo ten bij te wonen; Prins Karei, broeder des Ivonings en zijn echtgenoote Prinses' Ingeborg met twee hunner dochters, prin ses Martha en Prinses Margaretha, welke laatste gehuwd is met Prins Axel van Det- nemarken, 'de derd(ö dochter, Prinses Asv- trid is, naar men weet, gehuwd met dien Kroonprins van België). Het zesde lid van de Zweedsclie Koninklijke familie was Prins Eugène, broeder des Konings. Tabletten de onovertroffen pijnstillers 'Weiger namaak en let er op daf op elke toblet het woord "Bayer" staat. Prijs 75 ets. (Ingez. Med.) Verschillende Berichten Rij de poli Lie in Dén Ilaag is (be richt ingekomen, dal do firma J. W. Bell en Go assuranliemaatschappij te Parijs, een belooning van 50.000 francs uitlooft voor dengene, die inlichtingen verstrekt omtrent een schilderij, voorstellende een middeleeuvvsche buitenpartij en idflt wiordt toegeschreven aan Watteau, welk .kunstwerk eenigen lijd geleden in En geland is gestolen. Toen het (personeel der firma Spruyt van Rietschoten in de Vécnestraat te 'sGravenhage Woensdagochtend in den winkel kwam, bemerkte het dat er 's nachts ingebroken was. Een ingesteld onderzoek wees uil, 'dat er een aanzien lijke partij dameskousen lot een groote waarde was gestolen Ook in het naast het magazijn gelegen perceel, waarin een schoenenwinkel gevestigd is Was inge broken Daar was de kassa opengebroken en eenig klein geld medegenomen Toen zijn zij in het magazijn der fa Spruyt van Rietschoten binnengedron gen Ruim 350 kousen van de béste en dnuirste kwaliteit hebben zij mede genomen, in een groot dekkleed verpakt. De waarde van deze partij kousen be draagt «ongeveer f 1600. Aan de voorzijde hebben zij toen den winkel verlaten. Een vaag signalement van een "der daders heeft de politie reeds verkregen Dinsdagmiddag ontdekten drie jon gens van resp. zeven, acht en negen jaar -op hun zwerftochten langs den AmSfel een onbeheerd roeibootje aan den walle- kant. Zij scheepten zich zondermeer in, met de bedoeling eens prettig uit speleva ren te gaan. (Vroor het zoover kwam lagen zij echter al met hun drieën in liet wa- Een zestienjarig meisje, dat net langs liep, bedacht zich niet lang, maar sprong te water. Zij slaagde erin de drie jeugdige drenkelingen weer op het droge te brengen. Te Amsterdam heeft een 80-jarige vrouw in haar woning op de Rozengracht bij vergissing een gaskraantje open laten staan waardoor zij door ga,«verstikking is overleden. Na verhoor door den rechter-cora- missnris is in het huis van bewaring te 'Tiel ingesloten zekere D. van A. tc Erichem,. verdacht van doodslag op haar buiten echt geboren kind. Hel lijk je is ter gerechtelijke schouwing in be slag genomen. Woensdagmorgen botsten twee vlieg tuigen, die naast elkander vliegend,) een bocht namen, boven het vliegvelo^van Schleisheim tegen elkander. De vlieg- leeraar Dareijer sl'aagde erin met een alscherm veiljig beneden te komen, maar zijn collega Schenk sprong te laat uit de machine, zoodat liet valscherm zich niet meer ontplooien kon Hij kreeg een schedelbreuk en was Onmiddellijk dood Uit Trienl wordt gemeld. Tijdens <jen hevig onsveder in het Eisackdal vluchtte een groep Alpenja gers, die zidh daar op manoeuvre be vond, onder een overhangende rots, om zich legen den hagel te beschermen. Daar trof echter de bliksem de groep met het gevoljg, dat één soldaat gedood 10 anderen gewond werden. Een Wolff-telegram uit Albersheiro (Pfalz) meldt d.d. 8 dezer: In een jachthut op den „Hohen Berg"' vond men de lijken van kapitein August Mathes en van zijn verloofde Elise Stuhlfauth. Matlies moet bij een firma te Ludwïgshafen in dienst zijn geweest en daar een groole som verduisterd hebben. Hij najm ae vTucfit en begal zicli meL zijn Verloofde naar de jacht hut bij Allberweilpr. Gebleken is, dal M. zijn bruid na een vooraf gegane worsteling doodgeschoten heeft en daarna zich zichzelf door een schot heeft gedood. Beide lijken verkeerden reeds in staal van ontbinding. Uil Frankfort wordt gemeld Twee studenten uit Leipzig, die met een kano op de Main waren, geraakten bij hel Viereter Logli in een draaikolk, zoodat de kano omsloeg. Een schipper, Chrisbnayer genaamd, school te hulp en slaagde er in de beide drenkelingen nog levend aan boord van een aak te brengen. Toen men van den oever af de aak aan land trachtte te trek ken, sloeg echter de aak om en geraak te de beide geredden en hun redder te water, waarop alle drie verdronken. De schipper was pas onlangs getrouwd. Twee lijken zijn reeds opgehaald, het Rijk van een student is nog niet ge vonden. De Parijsche oorrespondent der Maasbode meldt: Sinds bekend was gewordlen, dat op de Fransch-Spaansche grens, in de Be neden Pyreneeën, reizigers door roovers werden uitgeschud, hebben de Fransche en Spaansche gendarmes de bergstreken stelselmatig afgezocht- „Aan een groep Fransche gendarmes en Spaansche Carabiniers is het gelukt, twee roovers, die formeel herkend zijn. in de valleien van Aspe en van Olssau op te jagen en te Urdos te grijpen. Men hoopt met deze vangst de bekende Loeris ten streek weer haar veiligheid te hebben teruggegeven. De beide bandieten waren nog in hel bezit van de sommen en de juweelen, die zij van automobilisten en andere toeristen hadden afgeperst. Twee maanden geleden verdween plotseling de portier van L fameuse ,.Lido" aan de Elysées te Parijs. Hij had ech ter enkele vitrines leeggestolen en werd gezocht omdat hij VoöV eeü honderddui zend francs aan sieraden en v,oor eved zooveel aan bontmantels uit de vestiaire had meegenomen. Hel blijkt nu, dal hij zich naar Straatsburg beeft begeven, waar liij zich een "keurig uniform van 'kapitein van de infanterie liet aanmeten. Qp zijn tuniek droeg hij de hoogste oii- derscheidingsleekcns en weldra wist hij zich toegang te verschaffen tot de hoog ste militaire kringen Men noodigde hem te dineeren en 'zelfs te logeeren uil en de valsche kapitein bad beloofd! te zul len komen, maar gezegd, dat hij even in Parijs op hel ministerie moest zijn Op den boulevard, ondanks zijn uniform, werd bij berkend door een paar Inspec teurs, die heui de boeien aandeden öastendijk, G. v. d. Wal en H Schouw man 9.00 V.P.R.O.-cursus door Martien Beversluis. 9.40 Muziek. 9.50 Declamatie door M. Beversluis. Daarna persber. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst, 11.20 Gramofoonmu- ziek. (Walkure). 12.20 Sonaten voor viool en piano). 12.50 Orgelconcert 1.20—2.20 Orkestooncert. 4.20 Orkestconcert 5.20 Lezing 5.35 Kinderuurtje 6.20 Orkestcon- cert 6.50 Nieuwsber. 7 05 Orkestooncert. ,20 Bioscooppraatje7.35 Pianoduellen van Dvorak. 7.45 Muziek. 7.50 Afscheids concert v Helen Gilliland. 8 05 Concert 9 20 Nieuws. 9.35 Verslag van de „Britsch Legion Pilgrimage" 9.50 Nieuwsber. 9.55 Kamermuziek. 11.05 Een verrassing 11.20—12.20 Dansmuziek V ar ijs, „Radio-Paris", 1750 M. 1250—2.10 Orkestconcert. 405—5.05 Goncert 8 05—11 20 Symphonieconcerl Daarna fragmenten van „Manon opera van Massenet. I.angenberg, 469 M. 12,30—1.10 Mechanische muziek. 1 25 250 Orkestconcert. 6.20—7.15 Pressa- symplionie-orkesl 8,30 Yroolijke avond met Hans Muller-Schlösser Kermis. Daarna concert d Breiden bacher Hof Königswusterbausen, 1250 M. (Zeesen). 3.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkest concert. 6.20—10.20 Lezingen 10.50—11.50 Orkestconcert van Hamburg. Hamburg 395 M. 4.35 Oude Dansmuziek. 5.20 Orkestoon cert. 6.20 Kamermuziek 7.20 Orkestcon eert. 8.20 Declamatie en liedjes. Brussel, 509 M. 3.20 Klassiek concert. 5.20 Gramofoou- muziek. 5.50 Trdoconcerl. 6.35 Vlaamsclie literatuur 6.50 Trioconcert. 8.50 Orkest ooncert. (Ingez. Med,) R ADIO-PROGR AUDI A. Vrijdag 10 Augustus. Hilversum, 1060 M. 12.30-2.00 Trio F. Uourtel 6.00-7.15 A.V.R.O.-kwartet. 7.15—7.45 Roekbe^gre king 8.05 Scalatheater le Den Haag^i ged van de reV. „Van mond lot mond" Daarna persber.. 10.30 Dansmuziek Ca sino te Scheveningen Huizen, 340,9 M Na 6 uur 1950 M. 12.30-1.30 Tr.o „Winkels". K.R.O. 4.00 —5.00 N.O.R.Y. Gramofoonmuziek. 5.00 6.45 N.O.R.Y. Ooncert. 7.00—7.30 K.R.O. Gramofoonmuzies 7.35 V.P R.O.-bericU- ten 740 Goncert. 8 00 Lezing 8.40 0. BUITENLAND Algemeen Overzicht Het Kellogg-pacl. De regeering der Ver. Stalen zit er toch een beetje mee, dat ook Rusland en Spanje aangeboden hebben het Kei- ,logg-pact te teekenen. De meeningen over de wenschelijkheid schijnen nogal uiteen te loopen. Volgens de Times is men in officieele kringen van meaning dat geen uitbreiding dient te worden bracht in het oorspronkelijke aantal van vijftien mogendheden, die tot ondertee- kening van het verdrag zijn uitgenoodigd en dat. wanneer Spanje en Rusland hel ,pact eveneens wenschen te ondertee kenen, zij dat slechts na de anderen kun nen doen. Te "Washington wordt ontkend, dat Duitschland zich rechtstreeks tot de Ver. Staten zou hebben gewend met liet voorstel Rusland onder de oorspronke lijke onderteekenaars op te nemen, doch men mag aannemen, dat het Duitsche de partement van buitenlandsche zaken den Amerikaanschen gezant in Berlijn gepolst heeft en eveneens staat wel vast. dat Frankrijk den Spaanschen eisch heeft ge steund. Thans zou volgens hel blad worden voorgesteld, dat Rusland en Spanje zich door middel van een suppletoir protocol bij hel verdrag zullen aansluiten, terwijl van andere zijde het denbeeld wordt ge opperd, dat de regeling van de onderlee- keningsplechtigheid geheel aan Fraukrijk zal worden overgelaten, dal dan naar eigen wenschen uitnoodigingen zal kun nen doen. Achteraf blijkt nu de bedoeling var Tschilscherin's „interview" ook een an dere te zijn dan alleen Rusland's opinie weer te geven over liet Kellogg-pacl, en diens wil 'tol onderteekenen. De publicatie der verklaring is nlf pas goed gekeurd, toen Litwinoff uit Berlijn terug was, en de tekst door het politiek-bu- reau goedgekeurd- Men koos toen den ii terview-vorm, persoonlijk van Tschil- sclierin. Een soort troonrede voor de bui tenlandsche politiek lijkt 't haast. De voornaamste bedoeling echter was den ongunstige» indruk weg te nemen, die gewekt was door Boecharin's oorlog zuchtige redevoeringen op het congres der communistische internationale, en aldus te toonen, dat Sovjet Rusland zelf tóch tegen den oorlog en voor den vrede is. i Doch voor Rusland heeft het later toetreden weinig practische beteekenïs. Rusland wil alleen teekenen. mits er een onlwapeningsclausulc hij hel pact wordt gevoegd Practisch komt dal neer een verwerping van de voorstellen Litwinoff in de ontwapeningsconferentie verleden jaar, tc Genève ingediend. Waar tdan natuurlijk door alle staten opriteuw over gesproken zou moeten worden Als n.l de Russische hnndleekening zoo op prijs zou worden gesteld. Semi-officieel wordt medegedeeld, dat de Fransche regeering aan de in het Amerikaansche memorandum genoemde stalen de officieele uitnoodiging tol on- derteekening van het pact te Parijs heeft '.erzonden De antwoorden dezer 14 lan den worden tegen het einde dezer week te Parijs verwacht Me ven Raditsj. f Gisterenavond is Steven Raditsj. de Kroatische boerenleider in den ouder dom van 57 jaar overleden Indirect ook een slachtoffer wan de in Juni gepleegde schietpartij in de Skoepsjlina Want hoe wel zijn wonden genezen, bleek zijn ge" zondheidstoestand zoo geschokt, dat men hem niet meer in het leven heelt kun nen houden. Een groote slag voor de boerenpartij! Hij was de leider, de groole opposant tegen êcn Servischen eenheids staat. en strijder voor de onafhankelijk heid van Kroatië- Juist deze week was te Agram het contra-parlement bijeengeko men om daarvoor propaganda te maken. Doch men voelde zonder hein weinig 'ie kunnen beginnen. Ook al. misschien, omdat Raditsj ondanks heftigheid toch steeds verstandig tc werk ging. Tot op zijn ziekbed bleef Raditsj. zoo als wij zagen, door vijanden omgeven. Dit doel de vraag rijzen, of zijn dood per slot locli wel een natuurlijke is geweest. Politicus zijn, vooraanstaand politicus is in Servië een gevaarlijk baantje! Italië en hel Frauscli- Engelscli compromis. ^Srog steeds is de tekst over het geslo" ten Fransch-Engelsch compromis betref fende de ontwapening niet bekend. Wat niet verhinderd, dat men er in Italië al hij voorbaat ontstemd over is. Die zich gepasseerd voelt bij de onderhandelingen Het compromis is nu voorgelegd aan de deskundigen van de ministers van oor log en marine. Men oefent in Italië ook critiek op het feit. dat er geen bepalingen zijn opgenomen over de bewapening te land. daar men van meening is. dat een maritiémc overeenkomst niet gesloten kan worden, wanneer ook niet tegelijker- lijd regelingen worden getroffen over de landmachten ïntussclien beweren de marine-autori teiten te Tokio iels meer van hel com promis te weten. En wel le verdeeling van de kruisers in twee klassen, nl die gewapend zijn met zes duimskanonnen. en die met een bewapening van klein kaliber; 2e de beperking van de bruto- tonnenmaal van torpedojagers tol 1800 ton; en een beperking op oorlogsvaaitui- gen beneden 600 ton We zullen toch tot nadere bekend makingen over den werketijken inhoud moeten wachten I)c toestand in C'Iiina. De Japansche gezant te Peking heeft een nota aan den Chinceschen minisle v buitenl. zaken der Nationalistische re- gecring overhandigd, waarin tegenover hel Chineesche standpunt, Japan de handhaving der verdragen tusschen beide tanden' eischt. Japan komt daarbij China inzooverre tegemoet, dal de regcering van Tokio alleen de Chineesche erken ning vraagt, dat ze nog van kracht zijn Dan kan ook over een herziening gespro ken worden Mocht China echter bij de eenzijdige opzegging blijven, dan zal Ja pan de noodige maatregelen nemen Ier verdediging zijner belangen. "Ook de Amerikaansche gezant stuurde een nota met de ontstemming der ra gecring te Washington, dat de national]" lische regeering le Nanking nog niet alle Amerikaansche eigendommen ont ruimd heeft, die militair of op andere wijze waren bezet. De nota eischt dat dit spoedig zal geschieden Zoo heeft China twee tegenover ziel zoowel Japan, dat zich lot dusver wéinig en Amen ka dat zich zeer tegemoetko mend heeft geloond tjo.v de nieuwe geering Hel is haar zaak althans een van beide te vriend tc houden. En we zijn benieuwd hoe ze op heide nota's zal re- ageeren- Zoo flikkert 'telkens de gevaarlijke vlam an liet Verre Oosten weer op! De Rritsclie pelgrimage naar Yperen. Zooals wij welen bezoeken elfduizend leden van liet Britsch legioen dezer da" gen de graven der in den otorlog geval- lenen, Do climax dezer pelgrimage werd gister bereikt te Yperen. hij de Meenen- poort. Daar waren de elfduizend oud- strijders uit Engeland, en "hun verwanten verecm'gd Ónder leiding van den prins van Wales brachten zij hulde aan lie leger der dooden, wier nameil zijn unn gebracht op de gedenkplaten aan bo vengenoemde poort en op hel kerkhof van Tyrecol, dat iets verderop gelegen is1. yVele duizenden Belgen en Eranschen napien deel aan de plechtige en indruk wekende betooging, hij welke de rede voeringen door den radio werden omge roepen, overal in Groot-Britanniê en het Brilsche rijk. In de overdadig niet Brilsche, Belgi sclie en Fransche kleuren bevlagde en versierde stad werden vier verschillende optochten gevormd, de eerste hoofdzake lijk beslaande uit vaandels vau hel Bril sche legioen, de 2e uit delegaties'van Brit- sche weduwen en verpleegsters, de Bel gische en Britsche genoodigden. in den gierden optocht bemerkte men Brilsche generaals, de Fransche generaal Pétain admiraal Jellicoe. den minister van spoor wegen, Lippens, vertegenwoordiger van de Belgische regeering, den Brilsolien ambassadeur, de prins van Walc: prins Karei van België en weer een groep vaandels van het Brilsche legi oen. In den vierden stoet marcheerden de delegaties der verschillende kerken, de kapelaan-generaal en de aartsbisschop van York. De aartsbisschop van York die bc- ternd Is om aartsbisschop van Canter bury te worden, sprak de herdenkings rede uit en leidde den dienst. Na afloop werden krCnsen geplaatst aan oen voet van het monument en werd ,The last post" geblazen, de volksliede ren van België, Frankrijk en Engeland gespeeld, waarna de zegen werd uitge sproken. Koning Albert zona een begroeliugs- telcgram aan den prins van Wales, waarin hij de hoop uitsprak dat deze. pelgrimstocht er toe zou bijdragen de beide naties nog nader tol elkaar le brengen. Stormschade in Florida. De kust van Florida is gister door een hevigen stormramp geteisterd .die een geweldige schade heeft aangebracht Te lefoon,- cn telegraafverbindingen werden verbroken en huizen stortten in De stad Palmbeach in in nood Naar uit Kav West gemeld wordt, is hel kuststoomschip „Algonquin" met 300 passagiers aan boord door djen orkaan, die thans Florida teistert, overvallen; het schip verkeert in nood. Volgens een ra diogram van den gezagvoerder heeft men den koers verloren. Het stoomschip pira' is door de stormachtige zee zwaar beschadigd Hel s s ..Lastilla" verleent assistentie. Ook op het land heeft de or" kaan groote verwoestingen aangericht. Alle verbindingen zijn, verbroken Beknopte Mededeelmgen l i t B e 1 giè De correspondent van de N R Clrt te Brussel meldt, dat ministër-presklient Jaspar een onderhoud heeft gehad! met een delegatie van de Union nationale du Commerce beige, bij dewelke de meeste groole hoteliers, koffihuishouders en winkeliers van liet heele land zijn aangesloten Dit lichaam had eenigen tijd geleden besloten. aLs protest legen het verplichte sluitingsuur en tegen de taxes van allerlei aard. die op liet koffiehuis winkelbedrijf wegen een 24-urensla- king af te kondigen, welke zou plaats hebben op den dag van den terugkeer uit Kongo van hel Belgische koninklijke paar Aan de delegatie Werdi nu door minis ter-president Jaspar beloofd, na liet zo merreces een herziening van de huidige alooholwel aan de orde te stellen Ver der zal de intrekking van het koninklijk besluit, waarbij allé publieke lokalen om een uur 's nachts (moeten sluiten binnen enkele dagen plaats liebhen, terwijl ook een verlaging der 'taxc-s ten bate van de hoteliers, restaurateurs en banketbak kers in het vooruitzicht wordt gesteld Deze ministrieele toezeggingen in achl genomen, heeft de Union uatiomale du "Commerce beige besloten van de voorgenomen staking af le zien Uit Engeland - Chamberlain maakt hel veel beier, doch moet nog steeds het bed houden. Naar de diplomatieke medewerker au de Daily Telegraph meldt, rekent men in Engelschc diplomatieke kringen op een rustige ontwikkeling van het PoolsdiLithausch conflict. De behan deling van den Volkenbondldoor dit ge schil zal. naar men aanneemt tot een op lossing leiden. De Duitsche diplomatie heeft zich ijverig ingespannen om tot een betere verhouding tusschen War schau en Kowno mede te werken. Uit Duitschland. Om een nieuw geschil iu de Rijn vaart le voorkomen, zullen op 21 Augus tus le Duisburg onderhandelingen tus schen de reeders en de werknemers over een nieuw loontarief beginnen Indertijd is een oommissie benoemd, om den cconomischen toestand in de Rijnvaart" na le gaan Deze zou op 15 September een rapport uitbrengen dat als grondslag voor de onderhandelingen zou dienen. Nu is echter gebleken, dat de oommissie legen dien tijd niet gereed kan zijn en daarom zal de vervroeging van de onderhandelingen haar werk wel ten deele vruchteloos maken. - De rijksminister van verkeer, Yon Guerard, heeft, naar de ochtendbladen meuedeelen een besluit over "de invoe ring van oen nieuwe spoorweg- en be- drijfs-verordening uitgevaardigd, welke aiél 1 October van kracht Wordt. Zij beval bepalingen over de wegen, de rijtuigen, hel spoorw agenbeheer, de spoorwegpolitie en ten slotte bepalingen voor het publiek. De bedhjfsverordcning geldt vool* allé spoorwegen in algemeen verkeer in Duitschland. Onder de voorschriften zijn belang rijke bepalingen voor de veiligheid der reizigers Zoo wordt oa bepaald dat de spoorbaan zoodanig moet worden on- oerbouden, dat elk traject zonder ge- gevr.ar met de grootste er voor toegela ten snelheid kan worden bereden De spoorbaan moet op «Je hoofdspoorwegen eiken dag, op de secundaire wegen an- derdaagsch op don voorgeschreven toe- (Stana worden geschouwd Met de haan schouw mogen geen vrouwen worden belast Op gevaarlijke plaatsen moet ge durende de uitoefening van het bedrijf toezicht worden gehouden. De wissels Welke van de voor Tiet rijden veilige seinen onafhankelijk of lijdelijk onaf hankelijk zijn, moeten, wanneer een trein zc inrijdt door bewaking teget on bevoegden worden beveiligd, In de treinen moeten o m de bij on gevallen het eerst vereischle werktui gen en middelen voor het verleenen vaii eerste hulp bij verwondingen worden meegevoerd. Voorts is in de bedrijfsverordening

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 3