BEURMVOTÈERLNG. AMSTERDAM, 17 Juli .Slolkoers.) Het eerste getal geeft den slolkoers van gister liet tweede dien van heden. 6 pet. Nederland 1922 104$—104 cM zestiende. 5 pet. Nederland 1918 102 een zestien de 102 een zestiende; li/s pet. Nederland 1917 100.% 101; 2i/o pet- Neaerl \V. Schulji 647/g—64%. 3 pet. do. Oblig. 76 vijftien zestiende— 76 vijftien zestiende. 3 pet. do. Certif. 765/»—77. Cert Ned. Hand. Mij. 176)/,-177% -177 -1781/2. Aand. Ned Ind. llandelsb. 165%-16S; Aand. Kol Bank 218% - 244%. Kon. Petrol. Aand. 110-413 408- 110% Cult Mij. Vorstenlanden 1671/2—165. Handelsv. Amsterdam 6S1-690— 679'/» -685; Javasche cultuur 378—374-378- Aand- Deli Maatsch. 150-451%—115- .449, Amsterd. Rubber 228y2-232—228-232; Ned. Scheepvaartunie 208% SOS1/. K011. Holl Lloyd 331/2—311/2. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 85%—S6%—S4 Aand. Paketvaart 228%; Philips A. 681-687— Anaconda 132—131%r Steels 135 eJf zestiende—134; Erie 51%—51. Union Pacific - —190; Common Marine 5 vijftien zestiende— 6 een zestiende. Prefered do- 37%— 37%. Maxwell Gr C. v. A 5 vijf zestiende Maxwell Land Cert. v. Inc. Bouds 9% -9%. Prolongatie 3%—3 Markt sluit prijshoudend,. "Wisselkoersen Londen 12.08%—12,08%. Berlijn 59 24-59 26. Weenen 35.10-35 10. Parijs 9.721/2-972%, Brussel 34.63-34 62. Dollar Cable 2.48%—2.48 negen zes tiende. Weerbericht Medegedeeld door het KoninkL NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Juli. Hoogste barometerstand: 774.9 te Valencia. Laagste barometerstand: 748.3 te Yanmayen. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 Juli: Matige later afnemende N. tot N. O. wind. Licht tot half bewolkt. Droog weer. Des ochtends koeler Weinig ver andering in temperatuur overdag. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur '68 gr, 12 uur 74 gr, 3 uur 76 gr. Woensdag 18 Juli. Zon op 5 00; onder 9 10 Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.40. Maan op 5.57 v.'mf.onder 10.32 n.m Eerste kwartier 24 Jjili. Hoog Water Vh'ssingen. Z o m e r t ij d. Woensdag 18 Jnli n m. 3.09 Donderdag 19 3 56 Vrijdag 20 4.39 Zaterdag 21 5.24 Zondag 22 6.06 Maandag 23 v.m. 6.36 Dinsdag 24 7.20 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat fce lis- ringen.) B. K-orstanje. W. J. Kramer, I J>. Fransen van de Putte, G Slabbekoorn, C Verschuure, H Wagter, E Wiebenga, P. M. Zandee, J Zuring. D. v. Balle- fioyen de Jonge, J S Bedel;, G H. T. Bolier, J. A. van Bers, Aa. Botih; Ja. M. Eijke. J Ferdinandusse, J. P. Hoogesteger, P A de H.ullu. Pa. Kram1, A. Mteeuse, P. Oom, J. C. Pfeiffer, F. G van Riet en Sa. van Baal. Her-examen 2; afgewezen 1 leerlin gen Van de 3e naar de. 4e klasse: J. Ruteijn, J. de Graaff. M. Haasdonk, C. de Ilamer. Ma. de Jonge, L. C. Kloos terman C. J. Kooman, A. B. Nie'uwen- hiuijse, Ga. van Noort, C. F. v. d. Peijl, P. W. v d. Schraaff, Wa Vermeulen, J. Yerschmire, Pa. Waterman. A. Zan- djjk. L Zandijk, A. Wi. Bom, Cl, A. v. d. Broecke, A. J. Drijgers, J. G'. Etekhardt, N Ganseman, D de Jager, Ja. Ca Kram, C. J van Liere, L. P. Pekaar, J Pouwer en P. Zuidweg. Her-examen 1, afgewezen 5 leerlingen Van de le tol de 5e klasse Ma Bur ger. Ca. van Doorn, W. C. van Liere, P. S. i.utgert, I. Meise, Wa. van Noorl, D. L. Pieterse, J. C Beenhal/ker, A. Bruijnzeel. L. Cijsouw, W van den Einde, La de Graag, J, P. Hjeijboer, H. P. J. Hfollmaiin, L. J Hoogkamer, J. .1, de Jager, J de Jonge. Ca. Klooster, W. J. Pfeiffer. F. G- C. Rothuizen en Wi. A. Trimpe. Voorwaardelijk 2. afgewezen 6. Bij hel op 13 Juli te G o e s gehou den Mulo-examen werden geëxamineerd 21 candidaten. Geslaagd voor diploma A C. A. Vermazen, J. Step, A. D. J. Schut, li C. Reijerse, Middelburg; L. C. P Thomassen, Koudekerke; Ch. G. Vee nis, G. Mange, A. A. Hommes, J. Heij- boer, A. v. Fraassen, Goes; C. J. Tol lenaar, Krabbendijke. 14 Juli werden geëxamineerd 20 can didaten. Geslaagd voor diploma A: C. Constandse, M. N. Groenendijk, L. Mos sel, P„ Peute, Zierikzee; J. D. Viergever, A. F. de Vos, Kortgene; W. F. Coumou, Kamperland; J. Flipse, J. J. v. d. Linde, P. M. de l ouw, Colijnsplpat; C. M. Ver- sluijs, J. P. Ilimer, Middelburg. Voor diploma B L. Peute, Koudeker ke, W. D. J. Lafeber, A. M. Koppejan, J. P Enklaar, Middelburg. De examens zijn afgeloopen,. De tolale uitslag der van 9 tot eni met 14 Juli aldaar gehouden Mulo-examens is geëxamineerd; voor dipli- A 107 can didaten, afgewezen 17; voor dipilt B; 14 candidaten, «afgewezen 0. Geslaagd aan de Rijkskweekschool te Zierikzee voor het eindexamen de heereu F. Boogert en J. J. Matthijsse, Zierikzee, M R. Grtoenewege te Scher- penisse, L. P. Pieterse en C. Rijk te Jerseke, J. Remijn te Hansweert, W. Moelijker en A. Vijverberg, resp. te Haamstede en Noordgouwe. Geslaagd voor het eindexamen der R. H. B. S. te Neuzen: W. J. van Kerk- v(oort, O. J. van jder Peijl en Z. jSïmons'l te Neuzen; H. A. Brakman, te Sluiskil; J. J. de Br.uyne en' J, Wj. de Feyteif, te Hoek, A Hamerlijnck te Sas van Gent en mej. N. C. van Dist, te Zaam1- slag. De kommies 2e klasse bij de directe belast ngen de heer P. Kribbe te Sas van Gent slaagde bij het laatst gehouden examen voor kommies le klasse. gemeenteraad van middelburg In de heden gehouden Spoedeischende vergadering van den gemeenteraad wa ren de heeren v. d. Belie Calljenfels, Mes en Portheine met kennisgeving afwezig, en de heere Streefkerk zonder kennisge- vng De voor z- deed enkel© mededeelingen en legde daarna over een proces-verbaal' van kasopname, een adres van Lani- bertz en hel verslag van de arbeidsbeurs. De Kermis. Hierna werd overgelegd een aan de leden van den raad gericht schrijven v,an de heeren mr. H. Doorenbos, mr. P. C. Adriaanse, Leijdensdorff, Kluiving en Stoopman om de zaak in besloten ver gadering te bespreken. "De v o o r z. deelt mee- dat de hoofdin specteur hem gezegd heeft geen bezwaar te hebben tegen 't circus maar wel om de kermis te doen doorgaan, in verband met de heerschende epidemie van pa- ratyphus. B. en W. Jnëeuen nu de kermis althans niet le moeten laten doorgaan in Juli, wellicht is het later nog mogelijk,. Mevr. W e ij 1 meent, dat de bedoeling van genoemde heeren goed is, maar het is beter alles openlijk te behandelen., Als spr. met het voorsteL. van B. en W. mede gaat, is dit noodgedwongen en niet omdat zij geen rekening wenscht je houden met de belangen van den middenstand- Men moet zich onderwer pen aan het oordeel van hel staatstoe zicht van de volksgezondheid en dat geven ook middenstanders toe. Wat de ziekte betreft, para-ty.phus is goedaardi ger dan typhus, «al zfijn er ook sterfgeval len van voorgekomen Het is te hopen, dat dit hier niet het geval zal zijn De overheid moet mede helpen de uitbreiding te voorkomen. Tegenstrijdig heid met het wol laten komen van het circus is er niet, omdat de besmetting met para-typhus zich Langs de voedings- weg verbreidt, al is hier nog niet vast gesteld van welk voedingsmiddel de be smetting komt. De kermis is veelal' juist de plaats omi veel te eten. De ziekte neemft af maai- is nog niet 'geheel opgehouden, en daarom is men verplicht, ondanks de onaangename gevolgen de kermis niet te laten doorgaan Spr hoopt in de, a,.s. vergadering alle inlichtingen van B. en W. le zullen krijgen over hel verloop der ziekte en de genomen maatregelen, en de richting waarin men werkzaam is. Men moet voorzichtig zijn, maar er is geen reden tot ongerustheid, en ook niet om allen toegang tot de gemeente af te raden. De voorzitter zegt nog, dat de gezondheidscommissie zich met het rapv- port van den hoofdinspecteur vereenigt. Alle inlichtingen kent spr maar het is hem als leek moeilijk daarover te spre ken en hij vraagt or mevr, Weijl hem wil' bijstaan in hel geven van inlichtingen Aanvankelijk was er ook geen bezwaar tegen de kermis en het desbetreffende schrijven heeft spr. wél verwonderd. De heer Paul begrijpt het, Mat het oorstel is gedaan, en meent dat het goed is deze zaak publiek te bespreken. Spr. heeft ernstige bedenking tegen, de noodzakelijkheid de kermis niet te laten doorgaan. De voedingskwestie wordt overdreven. Men zal achter het niet dood gaan van de kermis veel meer zoeken en het vreemdelingenverkeer zal er onder lijden. Ook uit \1i9singen mag dit jaar meer bezoek worden verwacht. Er zijn geen sterfgevallen bij voorgekomen. Spr. kan met het voorstel niet medegaan. De voor z. zegt wel te begrijpen, dat de leden van den raad er tegen kunnen zijn. Maar men moet luisteren paar het advies van den hoogsten autoriteit. De volksgezondheid moet vóór alles gaan. De heer Jeronimns weet dat de voorzitter de vergadering moei heileggen en dat de zaak openbaar moet worden behandeld. Spr wilde nog iets in gehei me vergadering vragen, maai" dat is een klein onderdeel. De hoofdinspecteür schrijft „ik geve in overweging'' en dat is net als bij mevr. Weijl niet positief. Het kan niet schaden. De v o o r z. zegt, dat het wel degelijk positief is bedoeld. De heer Jeronimus zegt, dal he tc Breda echte typhus gold,. Met het circus was ook veel publiek in de stad- Men moet ook eens nagaan, dat men een brevet van besmetting op de gemeente legt, en dat men moet nadenken over 'de gevolgen in verband met vvreenidelingcn- bezoek. De heer Onderd ijk bépleit uitstel der kermis tot de tweede helft van Sep tember, waarmee de voorzitter en eeriige leden zich vereenigen. Na nog eenige discussie waarop wij morgen terugkomen, heeft de voorzitter voorgesteld oin in het voorstel te lezen gezien het rapport van den hoofdin specteur van de Volksgezondheid over het voorkomen van enkele ziektegevallen, besluit de kermis op 30 Juli niet te doen doorgaan, maar B. en \Y. le mach tigen de kermis later, zoo mogelijk in de tweede helft van September, le doen plaats hebben en daarvoor de uoodige maatregelen te nemen. Aldus werd" besloten z. h. st. Abonnementen en aavertentiee voor de MIDDELBURGSCHE COURANT worden aangenomen te ArBemniden: door A. H. DE KAM. Domburg: W. TRIELLER. Kortgene: KR. DE VOS. N. en Si. Joosland: I. JOOSSE. Oostfcapelle: E. FLIPSE. BERICHTEN UIT BE TWEEDE OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. EIDEXAMEN R. H. B. S. Geslaagd voor het eindexamen der R. H. B. S. alhier, afdeeljng A. de da mes J. E. M. de Blécourt, N. F. Joosse, en H. A. van Visvliet en de heeren M. E. J. I". van Dissel en A. A, de Troije. LAATSTE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gisterenavond is de passagiers- en goederen train, die van Joure naar Lem- men was vertrokken, op den onbe- waakten overweg ;rDe Hooidammen", on der St. Nioolaasga in botsing gekomen met een melkwagen. De chauffeur W-, liep ernstige verwondingen op. In de tram bevonden zich slechts de conduc teur en de hulpoonducteur. Beidien wis ten zich intijds in veiligheid te brengen. Het rijtuig werd geheel verbrijzeld, ter wijl de machine ondersteboven in de sloot terecht kwam. De machinist wist zich uit de machine te werken. De ma- lerieele schade is aanzienlijk. HET MIJNONGEVAL. Hedenmorgen heeft de begrafenis plaats gehad van degenen, dje bij het ongeluk in de mijn „Hendrik" om het leven zijn gekomen. Omstreeks 8 uur hadden duizenden zich opgesteld in de buurt van de mijn, Omstreeks 9 uur be gon de stoet zijn droeven tocht. Op hel kerkhof'te Brunssum werd het woord gevoerd dlpor den directeur mr. Frowijn. Op hel Protest, kerkhof te Treebeek spraken Ir. Bungc, te Nieuwenhagerhei de speelde de fanfare van Schinveld en sprak Ir. Op den Kamp. Te Nieuwenhage sprak Prof, Van Iterson, directeur <Fer Staatsmijnen, en te Heerierhei.de Ir. Br. Groothof. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 17 Juli, 3 uur. Publieke belangstelling weid in hoofd zaak dóór enkele specialiteiten vastge legd. Binneul. Indus Ir Philips aand. djrukke affaire op verhoogd koerspeil. Petroleum aand. Koninklijken den aandacht Suikeraand. merendeels aangeboden. Rubberfondsen ongeveer koersen vo- rigen bcursdag. Tabakken doch gemid deld niet veel veranderd!. Prolongatie 3% pet. DE HITTE. WEENEN, 17 Juli V.D. Te Weenen bedroeg Maandag de temperatuur 37 gr. Celsius in de schaduw. De Weensche Geneeskundige Dienst moest «Maandag 80 gevallen van zonnesteek behandelen. De brandweer is 32 maal uitgerukt voor branden die tengevolge van de hitte waren ontstaan. BERLIJN, 17 Juli, V. D- -- In den af geloopen nacht heeft boven Berlijn eu vele andere plaatsen van BmLschland een hevig omweder gewoed, dal zijn oorzaak vindt in koude lucZdstroomen in het N. on N O In vele plaatsen ivap de temperatuur belangrijk lager dan gisler- orgen. De koude luchistroomen zijn echter niet verder dan lot Beieren en (Siflezië doorgedrongen. Er is echter een nieuwe hittegolf komen opzetten DE HULP VOOR DE „ITALIA" BE MANNING. OSLO, 17 Juli V.D. De Noorsche bladen blijyen een onderzoek naar den dood van prof. Malmgren ea schen. Er wordt op gewezen dat het niet zeker is dat Proff. Malmgren op Noorsch grond gebied overleden is. Dit zal eerst na het vinden van het lijk vast te stellen zijn. Tengevolge van. den, hévigeu storm is een in de haven van Kingsbay liggend watervliegtuig op drift geraakt De drij vers werden beschadigd-, Het Noorsche s.s. „Urichael Sars" is Maandag in Kings bay aangekomen, zonder Amundsen ge vonden Te hebbent Opk de Hobby bevindt zich te Kingsbay doch zat spoedig het zoeken naar Amundsen langs de kust van Groenland hervatten,. De Deenschc ingenieur Varming, die door kapt Sora aan de kust van Kaap-Platen was ach tergelaten bevindt zich thans aan boord van de „Braganza". Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur- Aangaande het auto-ongeluk van Zon dag 8 Juli op den Vllssifngscheweg, zou ik gaarne# eenige ernstige onderwerpen onder de oogen willen brengen van be langhebbenden! Direct na het ongeval is men per auto naar Middelburg gereden, en was er niet één dokter thuis. Vanuit het Ziekenhuis kon men de auto niet zenden, daar deze is ondergebracht in een garage welke somtijds gesloten is, wat nu ook heit geval was. Nu moesten beide gewonden daar ongeveer anderhalf uur blijven lig gen, alvorens er brandcards kwamen om hen te vervoeren! Ook verwonderde het mij tenzeerste dat, toen er; kort na het ongeval een geneesheer uit Middelburg passeerde deze geen ver band trommel', maar ook niet de allernoodigsle verband middelen voor noodverband te leggen in zijn bezit had,. Deze dokter spoedde zich naar het R. K. Ziekenhuis te Vlissihgen om aldaar verbandmiddelen te halen, en tevens de brancard naar de plaats waar hel ongeval gebeurde le zenden. Mijns inziens zijn er Zondag grove fouten aan het licht gekomen, welke met een beetje goede wil spoedig verholj- pen.kunnen worden. v Ten eerste: "Zou het niet mogelijk zijn, evenals een 4pothek.er verplicht is Zondags dienst te verrichten, in iedere gemeente minstens één dokter te verplichten Zondags thuis te blijven. Ten tweede Waarvoor heeft het Ziekenhuis in Mid delburg een ziekenauto, lerwijl deze niet ieder oogenblik bij dag en nacht disponi bel is En dan ten derde: Aan ieder die een auto bezit te ver zoeken een verbandtrommel met de al lernoodzakelijkste hulpmiddelen in hun wagen te plaatsen, voor evCntueele onge vallen Als deze drie grieven verholpen zijn, gaan wij alweer één stapi verder in de goede richting en dank ik U Mijnheer de Redacteur inmiddels voor Uwe be reidwilligheid. EEN OOGGETUIGE,. (De meedeelingen in dit stuk moeten oi. aldus verbeterd worden dal te Middelburg eerst na eenige mis lukte pogingen een dokter tliuis gevon den werd, die toen ook is meegegaan; voorts dat de uitzending van de auto Van het Gasthuis vertraagd werd doordat men den chauffeur niet kon bereiken Maar ten slotte is toch met deze auto het verwonde meisje naar het Gasthuis ge bracht. Volgens sommigen niet na ander half uur maar na een uur, vrat o..i. nog héél lang is;. Wij onderschrijven echter dc inteening van hen die voor de zooveelste maal, meenen dat dergelijke ongewenschte din gen achterwege zouden zijn gebleven, alsde telefoon niet 's Zondags zooveel uren gesloten was|. Had' men ge legenheid tot telefoneeren gehad, dan zou er spoedig een dokter zijn geweest met verbandmiddelendan zou men liet Gasthuis, en dan zou dit weer den chauffeur van dc Gasthuisauto hebben leunnen opbellen enz Maar het schijnt nog altijd roepen- in-de-woestijn te wezen, wanneer men openlijk aandringt op aanvulling van de ,.open" plekken in de Zondagen van 10— 12, van 3—7, en van 8—10 uur,, De personeel-actie schijnt echter nog altijd machtiger te zijn dan de zéér vele klachten van het publiek waarvoor de telefoon dan fori is «aangelegd- Red.) RECHTZAKEN De moord te Heerlen. De procureur-generaal bij den IIoo» gen Raad heef! Vrijdag geconcludeerd tot verwerping van hel cassatieberoep van den 28-jarigen K. dc Vries, mijnwer ker te Heerlen, die door de rechtbank te Maastricht was veroordeeld wegens doodslag lot tien jaar gevangenisstraf en in liooger beroep door het Hof te Den Bosch wegens moord tot vijftien jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal overwoog o.m. dal men uit de terechtzitting van liet Hof gebleken omstandigheden, waaronder het ten laste gelegde misdrijf door requirant werd gepleegd, en, gelijk het hof uit drukkelijk overweegt, uit diens houding ter terechtzitting kennelijk heeft kunnen afleiden ,dat door requirant ten. deze met groote onverschilligheid en bruta liteit is gehandeld alsmede, zooals het in het bestreden arrest luidt, dal hij het gewicht van de misdaad niet gevoelde en geen berouw had. Het arrest werd bepaald op 24 Juli. LANDBOUW Men schrijft aan de Teru- Crt. uit Z aamslag Dezer d«agen werden van een opper vlakte van ongeveer 800 roeden geplukt ruim 20.400 K.G. erwtenscheulen. Dit is in tegenstelling met vroegere jaren een reuzenoogst, terwijl de kwaliteit der erw ten meer dan buitengewoon goed is. Het is dit iaar een zeldzaamheid een ontsto ken erwtenkorrel aan te treffen, waar door vele iaren een aroöt gedeelte van het gewas verloren gaat,. Ook de overi ge gewassen staan over het ajgemeen prachtig te velde en beloven een flink© opbrengst. De Tentoonstelli ng te Zierikzee. Naar de Z. Nieuwsb. verneemt heb ben Donderdag 3698 en Vrgdag 6083 betalende bezoekers op de Z. L. M.-ten toonstelling een kijkje wezen nemen. Het totaal aantal bezoekers wordt voor beide dagen op ongeveer 20,000 geschat. Op Beis7"^ Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, aebrqnen en smetten der huid, muggebeten en zon-- nebrand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60, Tube 80 ct. (Inge?.. Med.) Handel, Nijverheid en Visscherif Alhier is aangekomen het Dui't- sche s.s. „Cremon" met een lading hout van Finland!. De I. T. A. verle n gd. De I. T. A. te- Arnhemi, welke op 28 Juli zou worden gesloten, wordt verlengd tot 5 Augustus. Verkeerswezen, Post en Telegrafie Vanwege de Iv. L. M. wordt mee gedeeld ,dat Zaterdag 14 dézer de maat schappij op ha «ar internationale lijnen 174 passagiers en 3200 K.G. goederen heeft vervoerd. Woensdag 25 dezer zal ter gele genheid van de tentoonstelling van het Nederl. Trekpaard te den Haag een. goedkoope trein van de Zeeuwsche lijn loopen naar Rotterdam en den Haag. Voor tarief en rij tabel verwijzen wij naar de aanplak- en strooibiljetten. Yan morgen af zijn de kaarten verkrijgbaar. LEGER EN VLOOT I-let eskader, samengesteld uit Ilr. Ms. Hertog Hendrik, de borpedobooteni Z 5, Z 6, Z 7 en ue onderzeebooten Q 10, Q 11 en Q 15, is M.nandagmorgen uit de haven van Nieuwediep vertrokken voor het höjuaen van een oefeuingsreis op de Noordzee. Aneta meldt d.d(. 14 Juli uil Bata via. De Duitsche kruiser „Berlin" brengt van 28 September bolt 1 October een be zoek aan Soerabaj'a, van 4 tot 15 Octo ber aan Tandjong Priok en van 21 tot 28, October aan Sabang. Verschillende Berichten Een ieder bdie den laatsten lijd aanwezig was bij de aankomst en of liet vertrek van de mailschepen der Stoomvaart Maatschappij „Nederland" en „Rotterdam sdie Lloyd" te en yan Tand jong Priok, schrijft 'het A.I D zali belt overstelpend aaintlnl afhalers en weg brengers opgevallen zijn. Yooralil bij het vertrek is het méérmalen •onmogelijk om door te dringen Ipl de families, waar voor men speciaal naar- Tandjong Priok is gekomen. De klachten hierover nemen steeds toe en ons is ter oore gekomen, dat de stoomvaartmaatschappijen ernstig overwegen, maatregelen te treffen, om1 aan dezen stroom eenigszims paal en perk le stellen, bv door de uitgifte van kaarten tegen cnlrée, ten bate. van. lief dadige doeleinden. - Zondagmiddag is de Z.g „Dikke Mioleu" een van de twee laatst overge bleven molens langs dë Haarlémmer Trekvaart, een prooi van bet vuur ge worden. Bij hel instorten van den molten „w.ini oen der wielen fel brandende op den voedingskabel van liet electri- schc spoorwegnet terecht, waardoor der

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2