EINDELIJK LENTE L I P DE IDEALE PHILIPS COMBINATIE Sinds eenige dagen is aan de Laak- brug te Den Ilaag aau hel werk de schil der J. R., Dinsdagochtend^ moest de brug geopend worden en de schilder bleef tut bet laatste oogenblik aan den arbeid, ondanks de waarschuwing van den brug wachter. Vermoedelijk heeft hij zich even te laat teruggetrokken en werd zijn broekspijp door een der tandraderen gegrepen. Het linkerbeen werd door de machine gegrepen en afgekoeld In deerniswekkend,en toestand werd de man naar het ziekenhuis gebracht. Twee brandwachts hebben aan den Omwal te Amsterdam Vrijdagavond een vrouw gered, die in het water lag. Zij vertelde, cr door een man te zijn inge gooid, die haar beloofd had goed ren- tegevende papieren te koopen. Zij had daarvoor Vrijdagavond een bankbiljet van f 1000 meegebracht Toen zij hem dit biljet had overhandigd, heeft hij haar in het water geworpen. De man is gearresteerd Hij ontkent alles. De man is gehuwd en had in den laatsteu tijd financieele moeilijkheden. Bij een huiszoeking is een bedrag van f 500 gevonden Men meldt aan de Maasb. uit Wees*- perkarspel Dinsdagmiddag is door tol dusver on bekende oorzaak brand, uitgebroken in de boerderij „De lloop" aan d,en Stammer- dijk nabij Gaasp, Het vuur greep snel om zich heen cn deelde zich ook mede aan de belendende boerenwoning met stalling genaamd „Palestina" waar des ochtends nog een schoorsteenbrandje was ge* bluscht. De eerste boerderij brandde met stal, hooiberg en schuren tot den grond af. t Van de andere boerderij bleef alleen een schuurtje staan. Het vee kon bijtijds in veiligheid wor den gebracht. De schade wordt geschal op ongeveer f 45.000. Alles is verzekerd. Het .I-jarig zoontje van P. J. te Farmsum is door een zwaar geladjen wagen overreden en onmiddellijk gedood Een Aueta bericht meldt uit Ba tavia De justitie ondevzockl te Randoeng het geval van belastingfraude, waarbij aan zienlijke bedragen gemoeid zouden zijn. Het betreft hier den commies op het residentiekantoor P. T„ die er van vei4 dacht wordt de boeken van zijn autoVeri- huurderij verval scht te hebben om op deze wijze lielasting te ontduiken. Ver moedelijk is zijn inkomen minstens f 30.000 minder opgegeven dan het in werkelijkheid bedroeg. Te Landsberg a.d, Warthe is Maan dagavond bij een circusvoorstelling de man. die zich uit een kanon.' laat schie ten, weer leelijk "te pas gekomen. Hij viel namelijk niet in lieL net, maai* er naast en is zwaar gewond opgenomen Een Japansch koorddanser kreeg kort daarop maagkramp, viel van hel koord en werd eveneens zwaar gewond,- Uit Parijs wordt aan de N. R Crt. gemeld- Een van de dames van de Rotter dam6che Christ. Oratorium-Vereeniging Excelsior, mej. V., is door 't.open sprint- gen van een portier van een taxi daar- #iit gevallen, overreden, en zwaar ge wond. In hel ziekenhuis is zij Maan dagnacht aan de gevolgen overlieden. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Ons dagelijksche br ood. In het Broodbesluit is o.m'. bepaald, dat de bereiding, verpakking, bewaring, behandeling en liet vervoer van brood uitsluitend mogen geschieden op zinde lijke wijze, niet mogen plaats hebben door personen, die lijden aan zweren, etterende wonden of huidziekten aan het hoofd, aan ac handen en (of) ariuen, voor zoover deze personen met deeg of brood in aanraking komen. Bij vervoer ran brood op den openbaren weg moet hel brood op deugdelijke wijze beveiligd zijn tegen slof. vuil en insecten. GEZONDHEIDSRAAD Jngezondas Stukten. VOLKENBONDSJMG 18 MEI 1028. Op den vooravond van den Volken .bondsdag komen wij met een vraag, vraag ter overdenking Er zijn vele mensehen, die den oorlog verafschuwen en toch niets doen de vredesbeweging te steunen. Is dit standpunt juist? Is het zoo zeker, dat do vredesbeweging in haar strijd tegen den oorlog niets zal bereiken, dat het geen zin zou hebben haar te steunen ondanks de angstwekkend groote belan gen, die voor ons allen Iiier op liet staan? Zij, aic niets doen, vreezen, dat strijd levergeefsch zal zijn. Wal zouden zij echter zeggen van een geneesheer, die niets doet, indien ,h»j vreest, dat een zieke ten doode is op geschreven? Zij, die niets doen, meenten, dat de pacifist strijdt voor een hersen schim. Laat men echter voorzichtig zijn dit woordVoor hel begin van den we reldoorlog bestond de Volkenbond slechts als utopie in hel brein van enkele idea listen Thans is zij een realiteit, waarmee t spel de i met Met haar immer terugkeerende on weerstaanbare kracht verdreef de Lente ook thans weder den hardnekkiger! winter. We voelen ons met de natuur als her boren en sterker wordt het verlanger. om van den komenden zomer te genieten Onder de genoegens van den zomer speelt Radio, naast sport en natuur genot, een zeer belangrijke rol. Na een dag van sport of tochten in de natuur zijn de koele zomeravonden ideaal om rustig te genieten van een vol maakte reproductie van muziek en zang. No. 3002 f 55.- No. 2003 f 52.50 bestaande uit PHILIPS PHILIPS PHILIPS Ontvangtoestel Plaatsp.apparaat Luidspreker f 175.- waarborgt U een absoluut zuivere weergave. alle staatslieden rekening moeten hou den. Zullen er altijd oorlogen gevoerd wor den? Is de oorlog een onuitroeibaar kwaad? Slechts een verre toekomst zal ojp die vraag een antwoord kunnen geven. Men hoeft zich echter niet in deze vraag te verdiepen. Men zal immers het kwaad moeten bestrijden, ook indien men het niet kan uitroeien Men bouwt dijken en maalcl ze zoo sterk mogelijk, ofschoon men weet, dat doorbraken al tijd mogelijk zullen zijn. Zij, die niets doen dan afwachten en toekijken, tot het te laat is, vergrooten het gevaar dat toekomstige oorlogen de welvaart en beschaving van Europa voor langen tijd zullen vernietigen Sommigen voelen niet veel voor de vredesbeweging, omdat zij zoo weinig resultaten 'zien Laten zij echter niet vergeten, dat een geestesgesteldheid, die tientallen vau eeuwen de menschlieid heeft bcheerscht, niet in enkele tienlal len van jaren kan wijken. En mag het feit, dat men een boom niet ziet groei en, een reden zijn om zijn groei niet zooveel mogelijk te bevorderen, indien hij vrachten kan afwerpen? Anderen verwachten weinig van den Volkenbond, omdat alles komen moet van binnen uil. Zeker zal de vrede moe ten komen van binnen uit. Is echter de Volkenbond zelf ook niet gekomen van binnen uil? Wij zouden geen Volken bond hebben, indien bij Wilson en an deren het gezond verstand en het me-n- schelijk gevoel rilel in opstand geko men waren tegen den grmvelijken waan zin van den oorlog En hoe zou het er in Europa thans wel uitzien, indien wij geen Volkenbond hadden gehad? Zonder den Volkenbond had de economische ineenstorting van Oostenrijk niet. kunnen uitblijven en zou er op den Balkan waar schijnlijk een nieuwe oorlog zijn uitge broken. Er is veel haal en nijd, maar ook veel liefde en hulpvaardigheid hier in Euro pa en ook in (le Vereenigde Staten van Noord-Amerika Indien zij de geheele wereld omvatten, dan zou men een we reld hebbcji vol goed en kwaad maar toch een wereld, waarvan de staten geen oorlog voeren. Dus is de oorlog niet het noodzakelijk gevolg der men- schelijke zonde. Voor dit geloof, dat leidt tot een verlammend pessimisme, bestaat geen grond. Immers, er kunnen geen oorlogen gevoerd worden, indien er een Volkenbond is. die alle staten ter wereld omvat, indien de nationale legers geheel zijn ontbonden en vervangen door een Internationale politiemacht in diensl van den Volkenbond en indien tevens de ge- schuts- en ammunitiefabrieken overge gaan zyn in internationaal gemeenschaps- bezit De volledige ontwapening en hel Vol- kenbondsleger is toekomstmuziek. Is het ook een hersenschim? Nog eens. men zij voorzichtig met dit woord Hel pacifisme kotne in de politiek'. Ook het slembiljet kan een machtig wa pen woraen in den strijd voor den vrede, indien duizenden en duizenden dit wapen hanteeren. Er zijn politieke partijen, aie het kapitalisme bestrijden Er komc een nationale en internalionale partij, die in haar vaandel schrijft Universaliteit van den Volkenbond. Verplichte arbitrage voor alle geschil len zonder eenig voorbehoud. Volledige outwapening en een uit vrij willigers bestaand internationaal politic- leger Indien de raillioenen kiezers, die den vrede wenschen, op die Vredespartij stemmen een ieder vindt er vogels van eigen pluimage er zijn Volken bondspacifisten bij haast alle politieke partijen dan zal die toekomstmuziek geen toekomstmuziek blijven. De erken tenis, dat de oorlog niet mag zijn een instrument van nationale politiek, breekt zich reeds baan en wijst op evolutie in de goede richting. Aan den vooravond van den Volken- bondsdag wekken wij u, lezers der Mid- delburgsche Courant, nog eens en met aandrang op- Geeft aan de vredesbewe ging uw steun. Sluit u aan bij een orga nisatie die zich ten doel stelt den oor log te bestrijden. Wordt lid b v. van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Men kan zich opgeven bij een van de leden van liet bestuur, maar boven dien zal er in den boekhandel der fir- van Benlhem en Jutting een lijst liggen, waarop men kan teeltenen. De contributie liedraagl f2.50 of meer. de minimum-contributie, slechts fl. Wij wekken u daartoe op De oorlog is immers een gruwelijke waanzin. Men vergete het niet in tijd van oorlog is hel de taak van den soldaat „vijanden", die meestal geen vijanden zijn, in een zoo groot mogelijk aantal „buiten gevecht te stellen". Hij moet dit doen, ofschoon een min nelijke schikking, indien beide partijen die wenschen. altijd mogelijk Is. En dil „buiten gevecht stellen" ge schiedt dikwijls op een gruwellijke wijze de Prins van Wales vond in oen hos pitaal een blinde zonder armen en bee- nen, tot wien hij geen woord van troost kon spreken, amdat de ongelukkige ook doof was Daarom geeft ons uw steun' Moge ook de Christelijke Kerk hiertoe haar medewerking verleenen! Wie gelooft in een Hoogere Macht, die het goede wil, kan niet aaunemen, dat het I-Iaar wil zou zijn, dal de mensch door niets doen den gruwelijken waan zin van den oorlog bestendige Staal niet reeds in den Bijbel Gij zult niet dooden? De zonde is er om met alle kracht bestreden le worden. Wie gelooft in een Hoogere Macht, die hel goede wil, voor hem is de ge schiedenis der menschheid de opvoeding van het menschelijk geslacht en de oor log ein Teil von jener Kraft, die slets das Böse will und stets- das Gute schafft de geweldige stuwkracht, die den mensch zal dwingen om het groote beginsel, dat Recht gaal boven "Macht, ook voor de internalionale samenleving le aanvaarden In dezen zin is ook „der Ivrieg eine Institution Golles" Namens het bestuur der afdeeling Middelburg der Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede: Mr T F VAN DEIN SE, Voor*. D. KRUYDER Secretaris GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen welke ierug te be komen zijn: a. Op bel Bureau van Politie Beursje., notitieboekje kinderporle- monnaie met inhoud, bril, kiudcrporte- monnaie rozenkrans, pakje met inhoud, grieksch leerboek, paardenzweep. hor- denkwast, kinder j, or temounaie kinde.r- portemonnaie met inhoud, sleutel, kin- dertaschje met inhoud, lascli inhoudende een schoen b. Bij Particulieren Vulpotlood, W. Joziase. Nadorst S 116; Postduif 'geringd) Br Francois. Nedcr- straal O 198, Postduif geringd 1. Mop- taan. Seisplein Q 287. Gouden Horloge (mei polsriem A van Duren. N. Ylis- èingsche weg 1G6, knipmesje. .1 1 lolle- brandse, Lalijnsche schoolstraat D 30, Band van kinderwagen. Plocgaert. Ju» lianastraal W S; Belaslingmerk, Yor- daasdonk Tcerpakhuizcnstraat P 31. Sleutel. L. Borstrok, Wagcnaarslraat D 88. Kindertaschje. llouw. Zusterstraat I 207; Stopmes, M. Ver burg. Dam Z.Z G 60; Rijwielpomp, Broekerl. St. iris straat L 122fJongenscostuum en een 'paar gymnastiekschoenen M YevsUaa- len Spanjaardstraal 1 57; belustinginerk mej. Los Dwarsstraat O 205. Rolletje geldstukken van Offenbeck. Wijngaard straat L 156. Vulpen. U- de Visser. Smidsbohverlc O 101a Belaslingmerk, v. I-aassen. Nieuwstraal G 220 Regenjas. J van Helleman. O 172- Inlichtingen aan hel Bur van Politie alléén op Zaterdag tussehen 7 -8 \Y. n.m.

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 7