De Buick vereenigt in volmaakte harmonie een schitterend uiterlijk en een snellen en krachtigen motor GENERAL MOTORS CONTINENTAL S.A. ANTWERPEN CHEVROLET van af Fl. 2300 PONTIAC OAKLAND BUICK LASALLE CADILLAC G. M. C. TRUCK CHEVROLET TRUCK van af FI. 2950 van af Fl. 3650 van af Fl. 4600 van af Fl. 8500 van af FL 12.100 van af FL 3825 (Chassis) ,van af FL 1965 (Chassis) Hoe is het mogelijk, dat Qeneral Motors in haar automobielen de hoogste biedt tegen den laagsten prijs steld, een uitgestrekt proeftcrrein in te richten en te onderhouden van niet minder dan 504 H.A. oppervlakte, waar dag en nacht en bij alle weersgesteldheden de auto's van General Motors den vuurproef hebben te doorstaan. Voordat dus een nieuw model van een der beroemde General Motors wagens in den handel wordt gebracht, wordt dit aan ds zwaarste proeven onderworpen, totdat dj scherp kritiseerende ingenieurs overtuigd zijn, dat het aan de hoogste eischen zal voldoet, niet alleen onder normale omstandigheden, maar ook op schier onbegaanbare wegen, op de steilste hellingen en bij de grootste snel heid. Het uiterlijk der General Motors automobielen Eerst toen de automobiel-industrie in een vrij vergevorderd stadium van ontwikkeling was getreden, begreep men, dat een mooie carrosserie slechts door artiesten, die daar van een speciale studie hadden gemaakt, kon worden ontworpen. Daarom heeft General Motors zich verzekerd van dc medewerking der wereldberoemde Fisher Body Corpora tion, welker staf van kunstenaars en vaklieden thans het uiterlijk van eiken Gencr.il Motors wagen verzorgt. Al deze factoren, werken samen bij de constructie van iederen wagen De buitengewone kwaliteiten van de Gene ral Motors automobielen treden duidelijk aan het licht, wanneer men de factoren kent, die hebben bijgedragen tot haar constructie. Slechts General Motors kan auto's bouwefc? van zoo buitengewone hoedanigheid en deze aan het veeleischende publiek voor zoo lage prijzen offreeren. Een mooiere auto en toch geen prijsverhooging T""\ oor de zes-cylinder binnen ieders bereik te brengen heeft de Pontiac het publiek geleerd hoogere eischen te stellen. De ver beteringen in de nieuwe Pontiac zullen het nog hoogere eischen doen stellen. De G.M.R. cylinderkop en de nieuwe car burateur maken den motor krachtiger, soepeler en zuiniger het aanslaan gemak kelijker. Het frame is versterkt en maakt tevens een lagere chassis- en carrosserie-constructie moge-* lijk; door de horizontale watercirculatie in den radiator wordt het gevaar voor verdam pen van het koelwater aanzienlijk gere duceerd; een nieuw model, een 4-deurs sedan, is aan het bestaande model toegevoegd; mechanische 4-wieIremmen behooren nu tot de standaard uitrusting van alle Pontiac wagen». PONTIAC SEDAN Fl. 3150 alle prijzen f.o.b. rotterdam En thans vindt hij in de Buick een nieuwe attractie: de mogelijkheid om in kleur en interieur-decoratie van zijn wagen zijn eigen smaak en persoon lijkheid weerspiegeld te zien. De wereldberoemde teekenaar en kunst schilder, Sterne Stevens, heeft een gc- heele serie decoratieve ontwerpen ge maakt, waaronder ook de meest pretentieuse man van smaak er zonder General Motors koopt voordeelig In de 50 fabrieken der General Motors organisatie worden per dag 6800 auto mobielen vervaardigd. Datzelfde aantal wordt iederen dag door haar 18000 agenten in 104 verschillende landen verkocht. Men behoeft zich slechts een oogenblik de enorme hoeveelheden ruwe grondstoffen voor oogen te houden, die voor deze massa-pro ductie benoodigd zijn, om een inzicht te krijgen in de ongeëvenaarde gelegenheid, tot buitengewoon voordeeligen inkoop, die hier door aan General Motors geboden wordt. Geen enkel op zichzelf staand fabrikant kan deze enorme productie- in de verte be naderen, en toch wordt ieder merk auto- mobielen, dat General Motors op de markt brengt, vervaardigd in een speciale fabriek met een eigen traditie, die evenwel alle voor deden geniet van den massa-inkoop door de organisatie, waarvan zij deel uitmaakt. General Motors zoekt onafgebroken naar verbeteringen De mogelijkheid om economisch in te koopen is evenwel niet liet eenige voordeel, waarvan alle wagens, door General Motors gefabriceerd, profiteeren. Het enorme kapi taal vaij omstreeks i.ooo.ooo.ooo dollars (twee en een half milliard guldens) heeft haar in staat gesteld, bewonderenswaardige laboratoria te bouwen, waar bekwame ge leerden en ingenieurs voortdurend bezig zijn, am alle problemen tot een oplossing te bren gen, die zich niet alleen in de automobiel- fabricage in het algemeen, maar in het bij zonder bi i het bouwen van de wagens van General Motors, voordoen. Ditzelfde kapitaal heeft haar in staat ge- Het genot van een luxueuse, groote auto voor FL 2300 De jarenlange ervaring, opgedaan bij de constructie van negen be roemde automobielmerken, stelde den fabrikant van de Chevrolet m staat, deze auto op deze meesterlijke wijze uit te voeren. Zoowel door het 10 c.M. langere chassis als door de hoogere en smallere radiateur is de nieuwe Chevrolet aan trekkelijker dan ooit te voren geworden. Geen moeite werd gespaard om haar in elk opzicht beter, comfortabeler en praktischer te maken, niets werd nage laten om haar nog economischer in onderhoud en exploitatie te doen worden. De oliefilter verzekert een aanzien lijk lager olieverbruik, terwijl de lucht reiniger bovendien de wrijvende deelen van den motor tegen vroegtijdige slij tage vrijwaart. 1 Wjj voegen hieraan toe, dat deze auto, behalve met een onafhankelijk werkende handrem, is uitgerust met vierwiel-remmen. Hoewel de Chevrolet vroeger reeds geprezen werd om haar elegance, supe rieure afwerking en comfort, over treffen de nieuwe modellen in dit opzicht alle verwachtingen. Dank zij het koetswerk van Fisher, de schitterende uitrusting en de arti stieke bekleeding behoort de Chevrolet, afgezien van prijs en afmetingen, tot de meest luxueuse automobielen. Vraag, alvorens tot ien aankoop ■van een auto te besluiten, om een proefrit in de nieuwe Chevrolet. Uit technische noodzaak ontstonden de elegante lijnen van dezen gedistingeerden wagen twijfel een zal vinden, dat hem volkomen voldoet. Schoonheid, snelheid en soliditeit, ziedaar de essentieele kenmerken van elke eerste klasse auto; een trio, dat op zoo gelukkige wijze in de Buick is vereenigd, dat het wel niet anders kon. of deze wagen kreeg een vooraan staande plaats in de waardeering van den vooraanstaanden zakenman. hun inkomsten te vermeerderen gebruiken duizenden zakenlieden deze economische vrachtauto Overal in de wereld treft men firma's, die hun zaken uitbreiden met behulp van Chevrolets. Zij volvoeren hun dage- lijkschen besteldienst zonder een enkelen klant gemist te hebben; ze vergrooten hun afzetgebied en noteeren orders van klanten uit ver verwijderde plaatsen. Dag in, dag uit op den weg, steeds be trouwbaar, is de Chevrolet voor hen het ver voermiddel bij uitnemendheid om hun clien tèle tevreden te stellen en hun bedrijf uit te breiden. Haar krachtige motor verplaatst een maxi male belasting tegen dc steilste hellingen, over dc moeilijkste wegen. Dc stevige con structie en de sterke veeren waarborgen een volkomen veilig vervoer, zonder het minste gevaar voor beschadiging van de lading. Bezoek Uwen plaatselijken Chevrolet- i r. Vraag hem te demonstreeren hoe de Chevrolet-truck Uw goederen met de meest absolute bedrijfszekerheid over het dagelijks door U te volgen traject vervoert. OAKLAND COACH FL 3650 I_Iet gedistingeerde voorkomen van de A Oakland is niet anders dan het resultaat van zuiver technische eischen. Het chassis moest lang en laag zijn om aan een auto met een zoo krachtigen zes- cylindcr-motor een rustïgen gang op den weg te verzekeren. Elk model van de Oakland is een meester werk van lijn en kleur naar het ontwerp van den genialen carrossier Fisher. Elk model is rijk aan tallooze kleine, maar voor het comfort van den eigenaar veel bcteekenende details. Vlei U dus neer in haar zachte kussens en laat Uw oogen te gast gaün aan de delicate kleuren van het interieur van de Oakland. De Oakland is de wagen Uwer droomen. Bij vooraanstaande zakenlieden is geen auto zoo populair als de Buick. Zij, die met succes leiding geven aan het zakenleven van de laatste vijf en twintig jaren, verkiezen de Buick boven alle andere merken. Want zij kennen de waarde van deze auto mobiel, welke niet slechts tegen de vereischten yan het dagelijksch gebruik, maar bovendien tegen alle onvoorziene moeilijkheden van jveg en weersgesteldheid opgewassen is. De man van zaken kan het risico niet loopen van onverwacht en onnoodig opont houd door een plotseling recalcitranten wagen. Zijn auto moet volkomen betrouw baar zijn en aan dien eisch voldoet de Buick ten volle. De eigenaar van een Buick weet, dat zijn auto niet alleen sterk genoeg is, maar dat hij ook een surplus aan kracht bezit. In volmaakte harmonie met de sterke con structie van het Buick-chassis is ook de motor van dezen wagen van een bijzondere kracht. Dc beroemde motor met kleppen in den kop kan hem een snelheid geven, die de eigenaar in het algemeen nooit zal willen ontwikkelen, althans niet gedurende langen tijd, doch de wetenschap, dat hij die in enkele seconden kan bereiken, wanneer hem dit goed dunkt of in geval van noodzaak, geeft hem een onbeperkt vertrouwen in de reservekracht van zijn wagen. Om hun zaken uit te breiden en

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 4