BEURSNOTEEIUNG. AMSTERDAM, 30 April. (Slotkoers.) Het eerste getal geeft den slotkoers ran Zaterdag; het tweede getal dien van heden. G pet. Nederl. 1922 105 vijf zestiende 1056/8. 5 pet. Nederl. 1918 101 drie zestiende 101 vijftien zestiende. 41/2 piet. Ned. 1917 109 negen zestiende -'IOO1/4. 21/3 pet Nederl \V. Schuld 64»/4-öiy8- 3 pot. do. Oblig. —77 zeven zestien de. 3 pet. do. Certif. 77%—77"Je- Cert. Ned. Hand Mijt 18?—186y8. Aand. Ned. Ind. Handelsb- 181-182i/3- 182J/2- Aand. Kol. Bank 260-266—268-2715/8 Kon. Pelr. Aand. 393-398 387-3961/.. Gecons. lloll. 215—216. Cult. Mij. Vorstenlanden 187-188. H. V. Amsterdam 750—757-763. Javasclie Cultuur 1251/2—426i/2. Aand Dcli Mij. 164'/a-466—459-463. Amsterd Rubber 227-233 233-237. Ned Amerik. Vaart 79—80. Ned Scheepv. unie 208y2-209i/2—209i/.. Kon. IIoll. Lljuyd 35—38. Kou. Ned. Stoomb. Mij). 88-89—90-91. Aand. Parketvaart 237 237^/z. "Gouda A. 546—515. Philips A. 699-700-703-7043/4- Jurgens A. 295 294i/s. Anaconda 14 D/i— 1-121/s- Steels 146 Erie 59Vi--59i/2. Southern Railway 153i/i— Union Pacific 198—199 vijftien zes tiende. Common Marine 5i/s— 5 drie zestiende. Prefered do 40 vijftien zestiende—40i/ï Maxwell Gr. C. v. A. 4s/8—4s/s. Maxwell Land Cert. v. Inc. 'Bonds 146/8—141/e- Prolongatie 4»/a4. Bussen Consols 31/43Va- Hope 2 vijf zestiende—2 zeven zes tiende Markt sluit op laagste prijzen. Wisselkoersen bonden 12.105/s- Berlijn 59,33. Weenen 34.95. Parijs 9.761/2. Brussel 34.651/2. Dollar Cable 2.48i/s. Weerbericht Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Mei. Hoogste barometerstand 775.5 te Andennes. Laagste barometerstand; 754,2 te Marseille. Verwachting van den avond van 1 Mei tot den avond van 2 Mei. Zwakke tot matige wind, meest uit O. richtingen. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk enkele regen of onweersbuien. Weinig verandering in temperatuur. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 55 gr.. 12 uur 39 gr 3 uur 63 gr. Woensdag 2 (Mei. Zon op 1.28; onder 7.26. Licht aansteken alle rijwielfèn, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 7.56 3 Maan op 4.50 n.ïn.; onder k06 v.m.; Volle maan 4 Mei. Hoog Water Vlissingen. Zonnetijd. Woensdag 2 Mei n.ra. 12.33 Donderdag 3 1-05 Vrijdag 4 1.33 Zaterdag 5 2.02 Zondag 6 2.33 Maandag 7 3.03 Dinsdag 8 3.15 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis singen.) raven te St. Laurens; J. Suurniond te Gapinge en I'attenier Ie Domburg.Niet bevorderd werden 1 keringen. Van de vierde naar de vijfde klasse C. Antheunisse, W. C Baas. P. Cornelissc, J. Dingcmanse .1 C. Hendrikse, .1 L. Rj van Hecke. M. van Helleman, A. Ja- cobse. I'. lanse. J. Klap, G. van Loo, P Moeleker. W. J Peliel, J. de Schrijver, P Walraven, P. Zontewelle, allen te Middelburg, J. Beenbakker en P. de Kam te O. en \V. Souburg; D Klaas- sen en A de Priester te Koudekerlce; E. P. IDaiyMse te SI. Laurens en C. Joosse le Arnemuiden. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Aan de volgende leerlingen der vijfde klasse kon liet einddiploma worden uil- gereikt 1'. Groenewegen. J. J. dc Jonge, W, dc Jongh, II. Kampman. J J. Lueieer, A. Poortvliet, J. C Pouwelse, li. Remijn, B. Reijerse, M, R. Scheijbeler, J. van der Veen, J Th. Verheijke. P de Vis ser. II P. Wondergem. L. Wouters, allen te Middelburg; A Arendse, J, II. van de Broecke, G. P. Sturm. W, S. Pou- wer. I I van de Vijver, W .1. Willems, allen te O. en W. Souburg; P. Schout, te Ritthem; I" P. J, Christiaansen, P. J Gans, C. Jobse allen te Koudekerke; W. Schrcienberg te Biggekerke; P. Boone en H. Poortvliet te Arnemuiden; A. de Nood en C. Verton te Veere; A. J Broerse en G. P. Jobse te Serooskerke, W. Boone te Bultinge; J. Davidse te St. Laurens; E. Wisse te Grijpskerke; L. Suurniond te Gapinge; L. Dourleijn en J. Passenier te Domburg. 11. II BERICHTEN UIT DE TWEEDE OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. UIT KOUDEKERKE. De gemeenteraad lieeft heden besloten het heffingspercentage van den Hoofd. Omslag te brengen van 1.1 op 5.U. GESLAAGD. Geslaagd aan de Technische Hooge- schcol te Delft voor het ingenieurs exa men voor electro technisch ingenieur de heer II. C. de Vos te Zier ik zee. MARKTBERICHT. HULST, 30 April. Aanvoer ruim. Tar we f 12.00-11.00; Rogge 13.00; Gerst 14.00; Ilaver 13.50 VEENBRANDEN. De veenbranden zijn in de omgeving van Emmer en Erfscheidenveen Zondag middag tengevolge van den sterken wind met hernieuwde kracht uitgebroken. De toestand is thans zoo dat de brandweer de pogingen om liet vuur te blusschen opgegeven heeft. Men bepaalt zich thans tot bescherming der gevaarloopende huizen. In de overige veengedeelten is1 men hel vuur geheel meester. R ACHT AU TO IN DE VAART. Hedenmorgen reed een vrachtauto uil Amsterdam in de Muidertvekvaart te Naarden. I)e drie inzittenden konden zich redden Zij bekwamen evenals den chauf feur lichte verwondingen. Het ongeluk gebeurde doordat een particuliere auto passeerde en voor de vrachtauto omkan telde. Door de botsing geraakte de vracht auto in hel water. Vergaderingen, Concerten, enz. Woon sdag 2 Mei Jaarl. verg. aan- deelh. Zeeuwsclie Ifypotheekb. 31/2 uur. Woensdag 2 Mei Gen. rep. Ver voor Instr. Muziek Concertz. Donderdag 3 Mei. Tweed© concert Ver. voor Instr. muziek; herd. 40- j. bestaan. Concertz. Woensdag 2—V r ij d'ag 4 Mei. Ten toonstelling Ned. Vereen van Huis vrouwen. St. Joris. Z a t e r d ag 5 Mei. Feestvergadering Ned Yerecniging van Huisvrouwen. Schouwburg. Zaterdag 12 Mei, „Singelloop'' uitg. Athleliekver. „E. M. M." n.m. 4 uur. Donderdag 17 Mei. Openlucht Sa menkomst lering Walcheren Volks onderwijs, Buiten „Veldzicht" 0 - Vlissingsche weg. Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Juni Alg. verg. Nederl. Mij. voor Nij verheid en Handel. LAATSTE BERICHTEN F E R E - M ED D AILLES O N. Toegekend tie eere-medaille defOran- je-Nassau-orde in zilver aan L. de Pries- tor,l uinbaas in dienst van rar dr. "B. W. graaf van Lynden op „Slot Ier Ilooge" le Koudekerke; in brons aan J. Jan sen, landarbeider in dienst der familie van Dixhoorn en P. de Feijter Lzn. le Axel, A Olijslager. bode der gemeente AxelV v. d Linde Mzn boerenarbeider in dienst van J. Doeleman Jzn. te Drei- schor. NED STOOMSCHIP GESTRAND. Het Ned. s.s. „Callislo" van 1311 ton van de Mij. Zeevaart" te Rotterdam is ter hoogte van Louisberg (New Schol- land in een dichten mist aan den grond goloopen. Dc kapitein heeft dit aan zijn maatschappij getelegrafeerd doch sinds dien werd niels meer vernomen. Lloyds agenl te North Sydney vreest, dal het schip verloren is gegaan. Tot nog loe zijn 5 luiken en één lijk aangespoeld, waarvan do identiteit nog niet kon wor den vastgesteld. De mogelijkheid beslaat, dat de bemanning of een gedeelte er van in de boolen redding heeft kunnen vinden, die door den mist nog niet kon den worden opgepikt. De bemanning be staat uil 32 koppen. De meesten uil ^Rotterdam. Eeu der matrozen. J. .Tanse, is uit Vlissingen. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN APRIL Gemiddeld over de 5 hoofdstations was dc ochten d temperatuur 0,2 gr., C. te laat. 'I Was lol 1 12 alle dagen te warm, van 13 21 alle dagen te koud, van 25 af alle dagen te warm. De afwijkingen in deze periode waren gemiddeldi resp. 2 gr. boven, 1 gr. beneden en 21/2 gr. bven, normaal. Dc grootste afwijkingen komen voor op den lOrlen en den lóden, resp. 5Va en 6 •gr. beneden normaal. Dc ge- jniddelde max. temperatuur was 0.5 gr gemiddelde minimumtemperatuur 1 g. bo ven normaal. I11 de tweede decade wer den op verscheidene dagen temperaturen beneden hol vriespunt waargenomen De neerslag 10 15 gr beneden het gemid delde. In Limburg ongeveer 50 pet. cr boven, overigens normaal tot 20 bo ven normaal. Sneeuwval kwam voor van 1523 April. Vooral op de laden en 18den. Te de Bilt werden 154 uren zon- nen9cliijn waargenomen tegen 153 nor maal. UIT OOST-INDIE. Hel vliegongeval. SOERABAYA, 1 Mei (V.D. - AAneta.) De officier, K. W. v\ d. 'Veen, die bij het ongeluk met de vliegboot op 24 April! j.t. ernstig gewond werd, is aan de gevolgen overleden STAATSLOTERIJ. Op de onderstaande nummers vielen de volgende prijzen (Onder voorbehoud) f 5000 16775 f 1500 12612 f 1000. 1816 2977 14378 17519 f 200; 2341 11945 11976 f 100; 3431 9074 .9626 15154 19884 20110 0 DIS 1 MEI VIERING TE BOEDAPEST. BOEDAPEST, 1 Mei. V. D. Volgens de bladen is de 1 Mei-viering te BoeH dapest verboden. HERLIK. Ged. Staten van Zeeland hebben be sloten, dat de herijk der maten en ge wichten in 1928 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de vol gende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast 1© stellen uren. Te Tholen 7, 8 e» 9 Mei. Te Oud-Vossemeer 10 Mei. Te St.. Philipsland 11 Mei. Te Bruinisse 5 en 6 Juni. Te Oosterland 7 Juni. Te Nieuwerlcerk 8 Juni. Te Zierikzee; voor Zierikzee, Ouwerkerk en Kerk- werve 12, 13, 14, 15 en 18 Juni na middag, 19 en 20 Juni. Te Noordgouwe 26 Juni. Te Dreischor 27 Juni. Te Brouwershaven: voor Brouwershaven en Duivendijke 28 en 29 Juni. Te Zonneraaire 3 J.uli. Te Eikerzee. voor Eikerzee en Ellemeet 4 Juli. Te Noordwelle: voor Noordwelle en Serooskerke (Schouwen) 5 Juli voormiddag. Te Renesse 5 Juli namiddag. Te Haamstede; voor Haamstede en Burgh 6 Juli. Te Colijnsplaat: voor Colijnsplaat 16 Juli namiddag en 17 Juli. voor Kats 17 Juli. Te Wissekerke 18 Juli. Te Kamperland 19 Juli. Te Kortgene 20 Juli. Verkeerswezen, Post en Telegrafie De direcleur-generaal der poste rijen en telegrafie heeft bepaald, dat de afstempeling der frankeerzegels zooda nig behoort te geschieden- dat zij in voldoende male herkenbaar blijven. Zoo zou b.v. de verkoop der 'Weldadigheids- zegels in zekeren zin zijn belemmerd', door dat een _gedeelte van het publiek, dat de zegels zou willen koopen, daar van wordt weerhouden, omdat de zegels door gevlekte of te zware stempeling vaak voor verzamelaars ^geheel waarde loos worden. Te Axci hield de aldeeling Oost Zeeuwsch Vlaanderen van de Vrijwillige Ver keer s-Inspeclie in Zeeland een alge- meenc vergadering onder voorzitterschap van den heer A. "Wolfert, burgemeester van Hoek, die bij de opening constateerde dal de inspectie-ritten nutlig werk had den gedaan, wat oolc werd bevestigd dooi den heer W I* van Meerendonk, districts commandant van de Rijks Veidwacht te Middelburg, die de vergadering bijwoonde en verschillende adviezen gaf. De afoeeling teil thans 51 leden. De uilgaven hadden over 1926 en 1927 totaal beoragen f7120. terwijl de inkomsten f 127.50 bedroegen Besloten werd over 1928 geen contributie te innen. Aan de gemeentebesturen in de om geving zal gevraagd worden om de mi nimum snelheid binnen de kom op "30 K.M. te bepalen en aan het centraal Bu reau te l'lreclil zal gewaagd worden 0111 'mede te werken aan de pogingen om ook aan motorrijders toe te slaan, dal zij op oe rijwielpaden mogen rijden, daar in deze'slreeic de wegen over het algemeen slecht liggen, le smal zijn en vooral in den winter en tijdens de bielencampagne bijna onberijdbaar zijn voor tweewielige vjjluigen. Gewezen werd ook op den slechten toestand van de verscheidene polderwe gen voor auto-verkeer. In verhand hier mede werd opgemerkt, dat vele polder besturen wel bij machte zijn daarin le voorzien en het zeer wenschelijk is, dal uit hel Toiids der wegenbelasting daarin werd le gcmoel gekomen. 0 De Tlollandsclie vlucht naar Tokio gaat niet door Terwijl reeds de voorbereiding van de vlucht naar Tokio van de officieren- vliegers Schol! en jhr. Sandberg in een gevorderd stadium verkeerde, is uit Amerika bericht ontvangen, dat mr. John Henry Mears die de vlucht als onderdeel van zijn wereldreis zou financieren, van de vlucht afziet zulks grootendeels om dat hel record West-Europa—Tokio na de recente vlucht van Cosles en Le Brix, die den afstand in zes dagen aflegden, op een militair toestel, met het door liem aangekochte verkeerstoestel voor het oogenblik toch niet te verbeteren is. 0 De Schuttevaer. De heer Schuttevaer seint aan de Maasb. uit Margate d.d. 30 April): Het bij Eastbourne opgevischte anker is thans weer aangebracht. De „Schut tevaer'' vertrekt hedenavond uil Margate om deu toclvt te aanvaarden. SPORT Sin geil oop Middelburg. Men verzoek ons plaatsing voor hel volgende verzoek. Evenais te Middelburg op Zaterdag 12 Mei, zaï Zaterdag 19 Mei le Utrecht een Sïngeiloop gehouaen worden. Voor den Singelloop te Utrecht zijn aoor cnkclle firma's of vertegenwoordigers van firma's kleine -geschenken beschikbaar gesteld voor de deelnemers. Welke firma, winkelier of vertegen woordiger eener firma, wil dit voor dc deelnemers aan oen Singelloop te Mid delburg ooen? Het aantal deelnemers zal ongeveer 20 bedragen. Bericht wordt gaarne ingewacht bij hel secretariaat aer A. V. „E. M. M." Korte Singelstraat O 270. D e 0 pe nin g de r O ly mpi sche S pe 1 e n. De plechtige opening van de Olympi sche Spelen zal op 2S Juli as. door zang en muziek worden opgeluisterd. Hiertoe zullen de volgende zangvereeni- gingen haar medewerking verleenen Kon. Mannenzangvereeniging Apollote Amsterdam, de Maastreechter Staar te Maastricht, het Breda'sch Mannenkoor tc Breda, de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haar lem, het Rotterdamsch Mannenkoor te Rotterdam en de Ilaagsche zangvereni gingen „Caecilia" en „Die Hagliezangers De Militaire Kapel uit Den Haag zal voor de muziek zorgen. Het geheel komt te staan "onder ïeiding van den lieer Fred. Roeske, directeur van de Kon. Mannen zangvereeniging „Apoilo" te Amsterdam. Verschillende Berichten Zondagochtend reed le Dordrecht de heer J. B„ chef van het stoomgemaal te Wieldrecht, met zijn motor langs de straat. Hij werd plotseling onwel, raakte aan het slingeren en sloeg tegen den grond. Met een zware hersenschudding werd hij opgenomen; hij is aan' de be komen verwondingen overleden. De heer B. was 58 jaar oud; hij laat een gezin achter. Bij een vechtpartij tusschen twee heiersbazen op de Gedempte Slaak le Rotterdam heeft de een den ander een stuk uit de bovenlip gebeten. Tegen den bijter is proces-verbaal opgemaakt. Zondagmiddag waren vier jongens .uit Amsterdam per rijwiel naar IJmui- den gekomen en op het strand de Zuid- pier opgegaan. De jongens stapten op do pier weer op de fiets en een van hen. dip 15-jarige A O, W„ Jcon zijn .stuur niet meer houden en viel van de pier af. Hij kwam op de in zee liggende basaltblokken terecht en bleef daar lig gen. Operatief ingrijpen bleek noodza kelijk. waarna de jongen naar het Roo- de Kruisziekenhuis te Beverwijk werd overgebracht. Zondagmorgen werd in den Vaarl- schen Rijn te Jutfaas een kinderlijk drij- irende gevonden. Het lijk bleek naar schatting te zijn van een 14-jarigen jon gen en had ten hoogste 1 A 2 uur in het water gelegen. Later op den dag werd de jongen door zijn moeder herkend Het was een 13-jarige zoon van den heer D. R„ wo(- nendc op de Kanaalbuurt in die ge meente. De jongen was 's morgens naar Jutfaas naar familie gegaan en waar schijnlijk bij het plukken van bloemen te water geraakt. Zondagmiddag is de politie te Ede gewaarschuwd al er bij Panoramahoeve ongeveer bij de Renkumsche beekbosch- en heidebrand was. De inspecteur van 'politie, onmiddellijk een onderzoek ter plaatse instelde, kwam lot de ontdek king, dat de brand was ontslaan door het onvoorzichtig omgaan met vuur door kampeerders. Van een en ander is pro ces-verbaal opgemaakt. Plm. 7 bunder bosch en heide is een prooi der vlammen geworden. (U. D.) Te Iloutigehage (Fricsl.) is een drie jarig meisje, dat onverwacht den weg zou oversteken, door een vrachtauto over reden en gedood. Mej. G. .T. Pallhe, te Oldenzaal overleden, heeft o.m. de Volgende lega ten vermaakt: aan de Oldenzaalsche Oud heidkamer haar woonhuis (met sierlijken antieken gevet), een deel van haar antie ken kostbaren inventaris, twee schuren en groolen tuin, alles .gelegen aan de Markstraat te Oldenzaal. Aan het Depar tement Oldenzaal der Maatschappij lot Nul van 'l Algemeen een grool woon huis (eveneens met mooien. antieken ge vel), schuur en tuin, aan dezelfde straat,, benevens f 20.000 Ier bestrijding van de kosten, enz. om' gemeld huis in te rich ten tot bewaar-, naai- en brcischonl en leeszaal. Familieleden ontvingen ecu drie- lal boerderijen in de Lulle (Losser) ge legen, terwijl haar verschillende pachters le Xieuwlcusen nabij Zwolljei het recht verkregen, om op bestaande, gunstige condities levenslang op liun boerderijen te blijven wonen. Men uiekll aan de N. R. Crl uit Berlijn Een kassier van de Avus, de groolo automobielrenbaan te Berlijn, is aldaar Maandagnacht in zijn kantoortje ver moord. De ongelukkige, een zekere Se- lentin, die sinds ruim zeven jaar in dienst van de Avus stond, had nachtdienst. Overdag was hel verkeer op de Avus zeer druk geweest, zoodat een Vrij aan zienlijk bedrag was geïnd Om elf uur 's avonds werd echter het ontvangen bedrag naar hel centraal kantoor ge bracht. Gedurende den nachl was het bezoek aan dc baan zeer gering, zoodat Sojenlin vermoedelijk niel moer dan twin tig mark had ontvangen. Om vier uur gisterochtend alarmeerde Selentin de politie door in die telefoon het in geval van gevaar gebruikelijke woord „Ueberfall" te roepen. Nog voor do telefoniste hem mei de politie had kunnen verbinden, was de telefoon oj> den haak gehangen, de telefoniste waar schuwde de politie, waarop zich een aantal agenten per aulo naar de Avus begaf; ondertusschen had Selentin nog zijn collega aan het Zuidelijk einde van do renbaan opgebeld. Toen deze luis- Jerde, hoorde hij eerst hulp roepen en vervolgens een paar revolverschoten val len. Toen de politie ter plaatse ver scheen, lag Selentin dood in zijn kan toortje. Van de moordenaars, die hel op 3e kas 'gemunt hadden, ontbreekt elk spoor. Voor hun aiTeslatie wordl een bedrag 'van twee duizend mark uitgeloofd. De Italiaansche' prinsen Rospigliosi en Drago, die per s.s. „Belgenland" te Tandjong Priok arriveerden, ten einde op SBorneo Te gaan jagen, hebben eenlge dagen in het Hotel des Indes gelogeerd en zijn toen naar Zuid Sumatra vertrok- vken, waar zij op olifanten en tijgers gaan schieten. Op Borneo hebben zij slechts een \rhinoceros kunnen neerleggen. Eind April zouden zij wederom te Ba tavia terugkeeren. 0 WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Moeder, geef Uw kinderen op gere gelde tijden lnm maaltijd en geef ze niets tusschendoor, ook ■zoetigheid tus schen de maaltijden niet dan bij hooge uitzondering. Gij zult dan zelden Over slecht elen van Uw kindereu le klagen jheb'ben. Zorg dat 'het schoolland 11a een stevig ontbijt naai- school gaat en let zelf op, dat het daaraan den noodigen lijd besteedt. Naast brood, boter, slappe thee mei gekookte melk. is een l>ord warme pap des morgens voor Uw kin- fdcren een zeer geschikte spijs. GEZONDHEIDSRAAD AFLOOP VERKOOPINGEN - Door notaris A. Mijs werd Zaterdag avond in het hotel „De drie Koningen" le Zuidzande een woornlinis met aan- hoorigheden staande In die gemcénte, publiek verkocht voor f .4050 Koopei- werd J. J. Masclee te Zuidzande. RADIO Draad,looze en drooglegging. Bij dp uil voering der Zuiderzee-\vex<- ken is een directe onderlinge verbin ding viyi de belangrijkste kantoren van de Maatschappij lot Uitvoering van Zui derzeewerken (M.U.Z.) de Den Oever (Wieringen). Harliugeu en MedpmhlilC werd zeer wenschelijk geacht, terwijl een verbind,ing mei de voornaamste uilvoe- 'dngswerkeu, n.l'. op hel Kornwerdjer- zand', Oude Zeug, en Mcerdijk, noodzake lijk was; die laatste verbindingen waren practisch alleen met de radioi te verwe zenlijken. Aan de Nederlandschc 'Seintoestellea Fabriek (N S F.) werdi het iustaleeren van de zes radio-lelefonie installaties, die hiervoor noodig zijn, opgedragen De radjo-zenclers zijn kleine telefonia- zenders. De ontvangers zijn alle op een ver schillende golflengte af gestemd en eiken zender is uitgerust met een schaekejaar, die ide golflengten van de vijf tegensta- lions geefl. 0 De Vooravond van 1 Mei. De „Nederlander" meent dat de amb tenaar, mei het nagaan van de overeen komsten deze organisaties belast, voor üezc taak minder geschikt is gebleken. Want de man, die eenvoudig vergeten zou hebben, dal in den regel aan 1 Mei de 30ste April vooraTgaat en dat deze '■10ste April nu eenmaal niet behoort aan eenigc groep of partij, maar aan het geheete Nederlandsehe volk die man is ouderwelsch duidelijk gezegd hel zout in de pap niet waard. De N. R. Crt. steil als slotconclusie vast, dat deze socialistische uitzending op een nationaien feestdag haar oor sprong vindt, behaive in de getroffen ver- deeiing tusschen de omroeporganisaties,

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2