deu raad als voor hemzelf, ais zijn ge moed te veel in opstand komt. Hel verslag van B en W over hetgeen in 1927 in hel belang van de volkshuis vesting is verricht Daaruit blijkt o. a. dat vergunningen ziju verleend voor 8 nieuwe gebouwen met woningen en voor 7 zonder woningen, herbouw van resp. 19 en 13. verbouw van resp. 8 en 3. Er zijn 2-1 nieuwe woningen bijgeko men en 9 door verschillende oorzaken verdwenen Bij de nicl verplichte woniugbeurs kwamen 63 aanvragen om woningen bin nen. 39 woningen werden er aangeboden en 19 werden door bemiddeling der beurs verhuurd Voor de perceclen Branderijmolengang 238 en 239 werd verbetering aangezegd. Herinucrd wordt aan de kwestie over. perceel Kinderdijk P 100 van A. Je- ronimus. De reeds gepubliceerde jaarverslagen vau de vereeuiging Handelsbelang en van de gezondheidscommissie. Een verzoek van het bestuur der Open bare Leeszaal en Bibliotheek om in ver band met de voorwaarde, gesteld voor de Rijkssubsidie, de gemeentelijke sub sidie met f 1062 te verhoogeu; kan het niet in één jaar. dhn zoo. dat dit bedrag na 3 of 4 jaar is bereikt. De rekening vau de commissie voor den Middelburg -Veerschen rijweg, wel ke een eindcijfer aanwijst van f 2229.26, met een goed slot van f 125.64 tegen f 372,95 over 1926. Ten slotte een aanbeveling van het bestuur der Godshuizen, voor de benoe ming van een nieuwen voorzitter. Aan bevolen wordt de heer mr. G. .1. Spren- ger. lid van dal bestuur. Kunst en Wetenschappen Albrecht Durer'sreis door Z e e 1 a u d. In verbaud met de a.s. 400 jarige her denking van den dood van den Duilschcu teekenaar-schilaer Albrecht Dfirer in Mei a s. wordt ook weer in herinnerriug gebracht, (lat hij in het laatst van zijn leven uil zijn woonplaats Neurenberg, waai' de.pest hecrschte. wegvluchtte naar Antwerpen en toen o a, een uitstapje maakte naar Zeeiand. In een dagboek heeft hij een relaas daarvan achtergela ten. Dal dagboek is reeds meermalen afge drukt. Maar nu de naam van Dürer weer cp den voorgrond komt, willen wij een kort overzicht geven van wat Dörer ovejr zijn reis \schreet'. We ontleenen het aan een samenvatting in het Handelsblad. Toen hij eiuü November 1520 te Ant werpen vernam dal ergens- in Zeeland hij Zierikzee, een soort van monsterlijk vischgevaarte was aangespoeld, wijdde hij anders zoo kort en zakelijk een voor zijn doen uitvoerige beschouwing aan hel geval in zijn dagboek. ,,Er leeft geen mensch in heel Zee land. die een visch gezien heeft die ook maar een derde van de lengte van de zen had Het heest is niet te vervoeren. Het volk zou nochtans wel wiljen dat het weg was. vanwege den grooten stank. Hij is zóó groot dat het, naar men zegt meer dan een half jaar zou duren eer men hem aün stukken had om er traan uit te koken," Met een kleiu gezelschap vrienden trekt hij er heen 'tls midden in den 'winter. Sint Barbara-avond vermeldt hel dag boek. dus 3 December 1520 De reis gaat te paard van Antwerpen naar Bergen op Zoom. Daar is het dat hij, voor de som van één gulden en zeven stuivers, een Hollandsche muts voor de thuis gebleven Agiics. zijn ito uw koopt Vier dagen later op Lieve Vrouwen avond gaat hij scheep. Het is een koude nacht, die het gezelschap op zee door brengt. hel schip ligt voor anker; ge brek aan drank en voedsel dragen niet bij tot veraangenaming van de reis. Maar don volgenden dag, 8 Decem ber. is bel leed geleden en arriveert men gezond en wel te Goes Dürer, ijve rig als altijd, haalt ook hier weer zijn schetslvoek voor den dag om een van de mooie Goesche meisjes in haar typi sche kleederdracht af te beelden. Van Goes uit gaat de vaart verder. Dürer ziet met verwondering het ver dronken land met de ondergeloopen dor pen. wier daken boven het water uit steken Hij ziet Wolfaartsdijk liggen en Jogeert in een plaatsje dat hij Ernig noemt en misschien wel Kortgene is ge weest. Den volgenden morgen besluit hij te Middelburg een kijkje te nemen en er de Abdij le bezichthigen met het beroem de altaarstuk der ..Afneming van het Kruis" door Jan van Mabuse gemaakt, 'twelk met zijn uitgeslagen bladen zóó zwaar is dal men het met schragen on dersteunen moet. „Niet zoo goed van teekening als van kleur", oordeelt de Duitsche meester en van zijn standpunt heeft hij steillig gelijk. Jammer genoeg kunnen wij zijn meening niet meer con- troieeren, daar het groote stuk bij oen kerkbrand verloren ging. „Middelburg is een goede stad met een aller-schoonst raadhuis en een kos- telijken toren on alles is er met veel kunst gemaakt, mooi om te schilderen". Ook de kerken bewondert hij, inzonder heid de rijke abdijkerk met haar heer lijk koorgestoelte. Heel Zeeland bevalt hem trouwens best „een vriendelijk land en wonderbaar om te zien van wege het water: want het is hooger als het aardrijk". Hij teekent alweer Zeeuwsche typen zijn gastheer en an dere, eer hij naar Veere vaart, „een liju stadje, waar schepen uit alle landen binnenvallen.' Tot zoover is de reis, ondanks* hel gure jaargetij, voorspoedig verloopen. Maar tusscheu Middelburg en Veere be leeft Purer liet groote avontuur, dat hem bijna hel leven had gekosl. Arnemuiden komt in 't zicht en als men den wal is genaderd stoot een groot schip zóó hevig tegen Dürer's scheepje dat net gruole zeil in tweeën scheurt en het ontredderde vaartuig door deu sterken wind in zee wordt gedreven. Het meerendeel der op- Varenden, dalden schok had1 zien aan komen, had tijdig hel schip verlaten, zoo- dal met Dürer nog alleen diens reisge zel Uörg Itözier, de schipper, een kleine jongen en twee oude vrouwen aan boord waren Alleman gilde van angst, maar niemand kon, van- den wal, de schip breukelingen le hulp komen, die iu het leege scheepje haastig zeewaarts dreven. De schipper, wiens knecht reeds aan wal was, raasde en jammerde, de storm loei de en de zes menschen in het schip za gen den dood voor oogen „Toen' vertelt Dürer, „sprak ik den schipper aan en zei hem moed te liouaen en op God te vertrouwen en te bedenken, wat ons le doen stond. Als we met elkaar het kleine zeil omhoog kouden krijgen, was het antwoord, dan wilde hij weer probeeren tc varen. Toen, met groote moeite, werdén we hel schip weer eenigszins machtig en toen de men schen op den wal zagen hoe we ons zelf trachtten te redden, kwamen ze ons te hulp en geraakten wö' aan land". Na dit gevaarlijk avontuur besluit men zonder omwegen koers te zetten naar Zierikzee. Hel schip wordl weer beste gen, maar ais men de veilige haven van liet goede stadje binnenvaart wacht het gezelschap een bittere teleurstelling de storm heeft ook hier zijn werk gedaan en deu gew eldigen wal visch weggeslagen, ver in de wijde zee Durer, secuur ais altijd, berekent dat dc reis hem elf gulden heeft gekost, en op Vrijdag na Sint Lucia (11 De cember, is hij aiweer te Antwerpen te rug om vrouw Agnes met de mooie Bra- bantsclie muts en met zijn behouden thuiskomst te verblijden. ONDERWIJS Ambachtsschool te Mid. de 1b urg. In de Maandagavond gehoudjeu alge- meene vergadering van de- Yereeniging „De Ambachtsschool" le Middelburg, werd door den secretaris-penningmeesE ter ,den heer S. Oaljouw Pzn,, het jaar verslag uitgebracht, waaraan wij hel volgende ontleenen: Hel onderwijs had een geregelden gang, waarvan de resultaten zeer be vredigend mogen worden genoemd. In overweging werd genomen de tij delijke instelling van een cursus in het metselen., resultaat werd len dezen op: zïclite niet verkregen. De rekeningen over 1923 en 1924 wed den door den minister van O. K. en W, goedgekeurd Omtrent die over de ja- reu 1925 en 1926 wordt nog correspon dentie met het departement gevoerd In de samenstelling van het personeel kwam gedurende 1927 geen verandering. Over liel algemeen lean worden ver klaard, dal gedrag en. vlij'L der .leerlin gen voldoende waren, 23 leerlingen ver lieten lusschenlijds zonder diploma om Verschillende redenen de school en 9 werden tussclientijds toegelaten. De nieuwe cursus is aangevangen meL 233 leerlingen, 77 in jde eerste, 70 in de tweede en 65 in de derdfc klasse en 21 op den machinistencursus. Van deze leerlingen zijö er 134 niet te Middelburg woonachtig. Aan 14 leer lingen werd vrijstelling verleend van hel betalen van schoolgeld'. Dil verslag werd goedgekeurd, even als; de rekening, welke aanwijst een eind cijfer van f 95 148.22 in ontvangst en uilgaaf Aan schoolgeld werd ontvangen f 2555.60, aan bijdragen en contributies f 395, opbrengst gemaakt werk en ver loting f 2689.56; subsidie rijk f 48000 en nog te ontvangen f 10 934.50; subsidie gemeente f 24.236.20 en nog te ontvangen f 891.44. Aan jaarwedden werd uitgege ven met inbegrip van schrijfloon f. 60.039.28; aan materialen f 6801.10 en rente en aflossing f 5712.04. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren mr. A. A. de Veer. A. L. J. Goet- hals en G. van Nederveen. LANDBOUW Op de algemeene vergadering van de coöperatieve boerenleenbank te Go- lij nsplaat waren 38 leden aanwezig, benevens het bestuur van de bank van Kamperland. De voorzitter deelde mee, dat de bank er in alle opzichten gunstig voorstaat. In het afgeloopen jaar ver trokken 7 leden, doch 28 nieuwe traden toe, zoodat het ledental op 31 Decem ber j .1. 305 bedroeg. De rente van spaar gelden blyfl bepaald op 4 pet. en van opgenomen gelden 5 pet. De rekening en verantwoording van den kassier gaf de hierbij gevoegde cijfers. Tot lid van den raad van toezicht yerd herkozen de heer Jac. van Gilst, tot lid van het bestuur de heer W. de Regt, terwijl de heeren J. M. Bom en M. Provoost werden herkozen als plaats vervangende bestuursleden. Tot slot wenschte de voorzitter van de bank te Kamperland de vergadering geluk met het bestuur, den raad van toe zicht en vooral met den voorzitter, welke felicitatie met applaus werd ontvangen. RECHTZAKEN Maandag heeft voor hel gerechtshof le 's Ilertogenbosch terecht gestaan de dienstknecht L. J. M.. le Douvergen- hout-Merlcelbeek, verdacht, dal lijj met een jachtgeweer op zijn broeder zou hebben geschoten, tengevolge waarvan deze is overleden. Die rechtbank te Maas tricht had verdachte deswege tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld Verdachte ontkende den opzet om zijn broeder te dooden Hij heeft niet gescholen doch mol het geweer geslagen en het schot ging" af. Omtrent deze mogelijkheid wa ren de meeniugen vau getuigen deskun digen verdeeld. De eisch van <l!en advo caat-generaal luidde: bevestiging van het vonnis Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter alhier heelt in de zitting van 28 Maart veroordeeld we gens Overtreding der Arbeidswet, gepleegd len opzichte van twee personen en bij 'herhaling M. P. te Middelburg 2 m. 13 b. s 2 m. 3 d. h. Te Koudekerke met een motorrijtuig rijden met een groote re snelheid van 20 K M. per uur P. de B te Middelburg] Vrijspraak. Te Middelburg wateren, buiten de daartoe bestemde bakken J C M. te Middelburg, f3 b s 3i d. h Met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom eener gemeente, niet de rechterzijde van den weg houden J V. le Middelburg, f5 b s. 1 w. tuchtschool. Rijden met een rijwiel lïiet voorzien van ten minste één rem W. ML le Ar nemuiden, T 5 b. s. 5 dl. h. Openbare dronkenschap B P.. Midi- delburg f 10 b. s 10 d,; bij herhaling .T. M. le Ritthem en V Th' te Vlissingen; ieder 3d h.bij 2e herhaling: J. M te Middelburg 14 d. h Handel, Nijverheid en Visscherij Uit Zierikzee is 1 April ver trokken de motorschoener „de Ruijter", kapt. L. Velthuis, naar Londen, met kalkzandsteen. Werkloosheid. Bij de Districts-arbeidsbeurs stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven 2 grondwerkers, 8 opperlieden, 10 schil ders, 2 timmerlieden, 2 behangers, 1 houtdraaier, 3 meubelmakers, 1 rieten- stoelmaker, 3 kleermakers, 2 bankwer kers, 2 eleclriciens, 1 hoorder, 2 machi nisten, 1 plaatwerker, 1 rijwielhersteller. 1 smid, 11 boerenarbeiders, 2 tuinlieden, 2 stokers, 1 gouosmid, 2 boekbinders, 7 bakkers, 1 kok, 3 reizigers 7 winkel bedienden, 2 chauffeurs, 3 kellners. 7 kantoor bedienden, 8 vau andere groe pen, 39 met vakkennis zonder bepaald beroep, 109 zonder vakkennis 'onge schoolden Verder 18 vrouwen, w.o.3 naaisters, 3 winkeljuffrouwen, 3 kantoor bedienden. 5 werkvrouwen. 1 kinderjuf frouw, 3 waschvrouwen. Totaal vorige week 269. bijgekomen 46, afgegaan 51 over 264 Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekeiijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister, ontleenen we betreffende Zeeland de volgende op gaven. Nieuwe inschrij vingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg) A Slager, Kloetinge. Niemvstraat A 140, handel in radioartikelen en galan terieën (2957). Wijzigingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Algemeene Maatschappij tol bc- leenen en aankoopen van met vrucht gebruik of periodieke uitkeeringen be laste waarden. Rouaanschekade G 151 Uitgetreden comm .- P. J L. M. van Waesberghe Janssens, Hulst. Coöperatieve Voorscholvereeniging mei Spaarbank, Nieuwe Poortstraat P 194 Statuten gewijzigd. Handelsnaam gewij zigd in: Ooöp. Crediet-, Spaar- en Depo- sitobank voor Zeeland. Uitgetreden best - P. Dorleijn. N V. Maas Hypotheekbank.. Rouaan schekade G. 151. Overleden comm.: P. A. van der Loeff, Gorinchem. Nieuwe comra G. W. J. Bruins. Wassenaar, Mr. Dr R. W Graaf van Lynden, Kóudeker- ke, J. 0. Paap, Vlissingen N V. Zeeuwsche Hypotheekbank, Rou aanschekade G. 151. Overleden comm P. A. van der Loeff, Gorinchem, Nieuwe coram - G. W. .T, Bruins, Wassenaar,, Mr. Dr. R, W. Graaf van Lynden, Koudeker- ke en J. 0. Paap. Vlissingen. Verkeerswezen, Post en Telegrafie Gemeente, Autobus en K. L. M. De heer v. Poelgeest, die sedert jaren een autobuslijn exploiteert tusschen Am stelveen en Amsterdam, had in over leg met de K. L. M. een dienst geori- ganiseerd tusschen het centrum van Am sterdam en het vliegveld Schiphol, en kreeg vergunning daartoe van Ged. Sta ten. Het Amsterdamsch gemeentebestuur bestreed deze vergunning, wegens „on economisch weggebruik", maar feitelijk vanwege de concurrentie aan de ge meentetram. en teekende hooger beroep aan bij de Kroon. Zondag wilde de heer v. Poelgeest den dienst op het eindpunt Leidsche Plein openen op grond van de vergun^-1 ning van Ged. Staten. Maar vanwege de i gemeente w,as er politie aanwezig, die dit belette SPORT Een Singelloop. Behoudens goedkeuring door het ge meentebestuur, stelt de Alhletiekveree,- niging „E. M. M." alhier, zich voor op Zaterdag 12 Mei a.s., des namiddags 4 uur, onder leiding van den heer J. v. d. Plasse, een zgn. „Singelloop" te houden. Startplaats Veersche Singel finish PoeJendalensingel. Traject pl.m. 3700'M„ welk traject door iederen deel nemer in zijn geheel moet worden afge legd. Zij, die aan dezen wedstrijd willen deelnemen, dienen hiervan vóór 30 April As. schriftelijk mededeeling te doen aan het secretariaat der vereenigiug: K. Sin gelstraat O 270. Verschillende Berichten Zaterdagmiddag brak, op het sla" i tionsemplacemenl „Lombok," te Gouda bij hel laten zakken in een gegraven put van een 9000 KG. zware benzinetank: van de A.P.C. een ijzeren bout van een der lakeis. Ten gevolge hiervan kwam de tank le vallen. Twéé werkliedien, de 17-jarige ongehuwde I. de H. uit Spij- "fceuissè en de 27rjarige gehuwde W. R uit Heekelingen, die op de tank ston den vielen mede. De eerste werkman k,wanf naast en de andere in het g|at gat terecht. De H. kon, na verbondenj te zijn. naar zijn woonplaats vervoer|d worden R. zijn toestand] is wel niet le vensgevaarlijk, maar toch hoogst ernstig. Maandagmiddag circa 6 uur is hel 8-jarige meisje Engeltje V., wonende op hel Franken slag te 's-Gravenliage, bij het overstekeu van den Scheveningschen Weg onder een auto gekomen. Hel kind had inwendige kneuzingen. Bij de Maandagavond iu Frascali gehouden veiling is het onafgebouw de hotel Centraal in de Vijzelstraat te Am sterdam bij afslag verkochl aan dc Gebr. Boendermaker voor f 625.000. Een eenjarig jongetje is uit het keukenraam van dc tweede verdieping van een perceel aan de Kattcnburgerka- de le (Amsterdam op .'straat dood; gevallen Terwijl de landbouwer Uwonende tc Sloten, met zijn broer op jacht was on(- der de gemeente Haarlemmermeer, ging onverwachts zijn geweer a'F. De broeder van U. werd zoo ongelukkig getroffen, dat de man met een verbrijzeld onder been naar liet ziekenhuis te Haarlem moest worden vervoerd. Tijdens afwezigheid van de moedler heeft het twee-jarig zoontje van R. te Eindhoven in de ouderlijke woning lu cifers bemachtigd. Het kindje geraakte in brand en is na hevige pijnen overle den. Te Assendelfl is Maandagmorgen de 1 I-jarige K. dbor een vrachtauto overr reden, de jongen was onmiddielijk dood. Te Venlo ontstond Zaterdagmorgen brana in de batterij fabriek „Rhenania" van den neer Huising, tevens is in dat gebouw gevestigd een metaalgieterij, een bierbottelarij van Heinekens en een auto garage. Negen auto's werden door de vlammen vernield. De schade in de „Rhe nania" wordt op f 35 000 geschat. In de gieterij waren Vrijdag nieuwe machines geplaatst ter waarde van f 2000, Hie ook verbrand zijn Het gedeelte van 't gebouw, waarin genoemde firma's gevestigd zijn, alsmede al wat daarin aanwezig was, is totaal verbrand. Een jachthond ter waar de van f 500 kwam in de vlammen om. Alles is verzekerd, doch in onvoldoende mate. Terwijl de 30-jarige wepkman A. A in een ijzerhandel aan de Western- kade te Leeuwarden, bezig was met het knippen van vlechtwerk, sprong zijn col lega, de 33-jarige J. L., onverhoeds op hem toe en slak hem met een mes in de rechterzijde. De dader vluchtte, doch werd gegrepen. De getroffene werd' Daar hel ziekenhuis vervoerd. Er bestaat eclu- ter geen direct levensgevaar. Gebleken is, naar de „Tel." méldt, dat beide mannen nooit verschil van meening hebben gef- naa; kort te voren haddtenf ze nog een groei gewisseld. De stuurman H. W. uit Oude Pekela is ter hoogte van Terschelling van het motorschip „Jantje Grüneveld" over boord geslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonaen. Te Woldendorp is de voddenkoop man B. uit Winschoten door een stoom tram aangereden. Hij is overleden. Naar uit Spandau wordt gemeld, is daar een slotenmaker gearresteerd, die ervan verdacht wordt, in den afge loopen nacht zijn vrouw van het balcon van zijn woning te hebben gegooid. De vrouw is tengevolge van de bekomen verwondingen overleden. Op hel grootgrondbezitMales!ce bij" Praag, is Vrijdagavond door onvoorzich tigheid brand ontstaan in een hooistapel, waarbij 4 personen, o.w. een iTouw, in de vlammen omkwamen. Hei waren a len landloopers, die zich in liet hooi le sla pen hadden gelegd- Tijdens wegwerken aan den boule- vard-Höpital le Parijs, heeft een arbei der door een ongelukkigen slag met zijn houweel een.apparaat, dal .samengeperste lucht bevatte, uil elkaar doen springen. Naar alle richtingen werd hel plaveisel/ weggeslingerd. Er ontstond een geweldige paniek, waarbij 3 (menschen gewoud wer den. Ook is er belangrijke schade. Buziau heeft Maandagochtend het ziekenhuis, waar hij w'as opgenomen kunnen verlaifen HEI' WEER IN MAART. Het Kon. Ned). Meteor. Instituut in De Bilt publiceert liet volgende voor- toopige overzicht van hel weer in Maart Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendlempcraLuur 0.7 graad Cel sius te laag. In de 3 dekaxleu waren de afwijkingen resp 1 cn 3 graden beneden en 2 graden boven normaal De gemid delde maximumtemperatuur was 1 graad boven, de gemiddelde minimumtempe ratuur i/« graad beneden normaal In de droge eerste en tweede dekadpn daalde in de meeste nachten de temperatuur beneden het vriespunt. Dc regenval was over hel geheele land' beneden het ge middelde. in Zuidr-HoRand. Zeeland en Zuid-Limburg 40 tol 50 percent In bel overige deel 50 lol 70 percent. Te De Bilt weerden 130 uren zonneschijn waar genomen tegen 108 normaal. BURGERLIJKE STAND. Ko ude kerke. Van 16 tot en met 31 Maart. Onder trouwd C. Wisse j.m. 22 j en J. F. Marijs j.d. 22 j. Getrouwd J. Leijuse. j.m 26 j en W Huiszoon j.d. 22 j. Bevallen P. de Wijze gel). Adriaanse z.; L. Wielemalcer geb. Huijsman z. Overledeu N. de Witte j.d. 29, j. BEVOLKING Gedurende de tweede helft van Maart zijn in de gemeente middelburg Ingekomen.; P. Cevaal, van Rotterdam, Vliss. Wa genplein P 7; Catha. Joha A. Verstelle, Breaa, Gorlslraal K 34; A. E. Gips, geb. Revers, '&-Gravenhage, Lange Burgt C 97; P. J. Snoep, Arnemuiden, Segcerslr. II 70; F. A Vervenne, Vlissingen, ïieereinstr. II. 138; H. W. A E. Fennema, Utingeradeel, Segeferslr. H 101; L. F. van Fraaijenl- ihoVe, Goes, Veersche weg T 234; Ph. 11. van Hove, Goes, Nieuwste. II 32; K. Hoefsmit, Rolleraam, Dam N 15; C Ta- nis, Koudekerke, Veersche singel S 29; A. D. van Dixlioorn, Terneuzen, Lange Geere K 325; J. Marteijn, N. ën St. Joos- land, Jodengang R 223; A. F. Kool, Doesburg, Seisdam Q 22; A. P Dobbe laar, Vlissingen, Jacob Catsstraat S 92d; L. Cornelissen, St. Laurens, Heeren;- graehl M 27-28; B. Poortvliet, Austra lië, Vliss. Wageupleiu P 7; I. Pleijte, Oostburg, Veersche singel S 42a; J. L. Deuster, Helder, Rozenstr. W. 210; W. Gelens, Beverwijk, VI. Wagenplein Q 118; S. Vroon, Arnhem, L. Noordstr. L 180; J. Ris, Nijkerk, "Veersche singel S 42a; E. Stolwijk, Warmond, L. Noordstr. L 185; J. Th. Verstelle, N.-O.-lndië, Gort-l straat K 34. Vertrokken "a. Huineman, Verwerijslr N 136 naar Vlissingen; A. ten Harmsen van der Beek, Heerenstraat ft 147, 's-GravenhageA. Dijkema geb. Wisse, Oostpunt, O 210, Goes; wed. E. van Oss geb. Ilildesheim, Vlasmarkt K 151, Amsterdam; H. F. Ar,- noldes, Havendijk T 23, O. en W. Sou burg; K. Hofman, Kousteensche dijk P 5, Ouder Amstel; A. Mechilsen, Spanjaard straat E 88, Bergen op Zoom1; Wed. J. van Doorn geb. van Bezooijen, Eigen- haardstr. P 202, Axel; M. Grozema, L. Singelstr. N 178, Groningen; G. Huijsse, Jacob Catsstraat S 110, Vlissingen; Ma. van Stam, K. Noordstr. E 8, Hilversum; Di. Coppoolse, Markt KI63, Koudekerke; J. G. C. Notebaart, Spanjaardslr. E 80, Vlissingen; Pa. Aa Allebrandi, L. Sin<- gelstr. N 180, Bussum; M W. Gielens, Zandstr. Q 200, Tilburg; L. C Poer,r stamper, Sleeperssingel Q 185, Vlissin gen. KOUDEKERKE. I n gekomen H. Schot met gezin, wijk D no 12 uit Strijen; J. Sturm met gezin wijk E no. 26 uit Middelburg; W. Bommeljé, wijk A. no. 197 uit Domburg; D. Coppoolse met gezin, wijle E no. 203 uit Middelburg; Mej. de Wed. I. Geschiere geb. Wiele- maker, wijk B. no. 35 uit Meliskerke; J. G. K. van Iren, wijk D no. 138 uit Batavia (N. O. I.) V ertrokken C. Tanis met gezin, wijk A' no. 196 naar Middelburg; Mej W. Huiszoon, wijk B no 181 naar O. WL Souburg; Mej. A. H. Schout, wijk B no. 163 naar O. en W. Souburg; P. J. van Daiume, wijk E no. 81 naar Middelburg Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 6