FORMAN ,/JEGEH VERKOUDHEID uitwerking /FRAPPANT!7 A 7 77 .7 :7. 7 BELI1SNOT51EKING VAN HEDEN. AMSTERDAM, H Fetor. (Slotkoers). G pet. Ned 1923 100%; G pet. Ned. '22 105'/45 pel. Ned. 1918 102%; 41/2 pet. Ned. 1917 100 dertien zestiende; 2% pet. Ned. W. Schuld 6-18/83 pet. dip. Oblig. 77J/.3 pel. do Cerlil. 76 Cert. Ned. Hand. Mij. 173%Aandt Ned. Incl. Handielsb. 1761/2; Aand. Kol. Bank 266%; Kon. Petrol. Aand. 343%/ 345Cult. Mij. Vorstenlanden 175, Hand. Amsterdam 795798; Javasche Cultuur 387—389; Aaud. Deli Maatsch. 477%; Amssterd. Rubber 289%—293. Ned. Aincrik vaart 83%—84%; Ned. Scheepvaart unie 2011/1; Kon. HoU Lloyd 43%. Gouda A. 699%Philips A. 5741/2 Jur- gens A 282— 289% Anaconda 115%; Steels 145%; Erie 53i/2; Union Pacific 191, Common Marine 5 zeven zestiende; Prefered dio. 38 zeven zestiende; Maxwell Gr. C. v. A. 5; Max well Land Cert. v. Inc. Bonds 14 ell zes tiende. Prol. 4 pet. Russen Obl'. 1880 2; Consols 4i/s; Ho pe 2 vijftien zestiende. Markt sluit lusteloos. Wisselkoersen: Londen 12.11%, Berlijn 59.26 Wee- nen 35; Parijs 9.7G%; Brussel *34.60; DoUar Cable 2.48%. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Febr. Hoogste barometerstand: 773.3 te La Corona. Laagste barometerstand: 736.4 tc Thorshavn. Verwachting van den avond van 14 tot den avond van 15 dezer Matige tot krachtige, tijdelijk afnemen- ,de W. tot Z. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, later wellicht weer regen, aan vankelijk zachter Temperatuur alhier 's moigens 9 uur 47 gr. 12 uur 50 gr, 3 uur 51 gr. g——WOB— Woensdag 15 Februari. Zon op 7 18. onder 5.11. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen Maan op 2.55 v.m., onder 11.03 van. Nieuwe maan 21 Februari. soon WA7E%. VÜMtngea. Zonnetijd. Woonst? 15 Febr v.m. 7 47 Donderdag 16 9.06 Vrijdag 17 10 31 Zaterdag 18 1134 Zondag 19 v m. 12.25 Maandag 20 105 Dinsdag 21 1 45 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis- singea.) J. A. M. L., fe Middelburg, vrijspraak van het niet bewezen verklaarde, voor het overige ontslagen van alle rechts vervolging, niet zorgen, dat een op zijn last op den openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk verlicht is A T., te Middel- delburg, f 15 b. s 15 d. h.; C. B., te Roosendaal, f3 b. s. 3 d. h.; als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoo danige wijze, dat de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd: J. J. B., te Middelburg, f 50 b s 14 d. h., met toe wijzing der civiele vordering; openbare dronkenschap; F T., te Middelburg, f 10 b s. 10 d. h.; A. C., te Middelburg, vrijspraak C T., te Cats, f 10 b. s 10 d. h., idem bij 3e herhaling: J. P. A te Middelburg, 3 weken hechtenis; rumoer verwekken, waardoor de nacht rust kan worden verstoord J. P. A. II., te Middelburg, 4 maal f 15 b. s. 4 maal 5 d. h.; in de gemeente Ritthem loopen over eenig weiland in de maand Januari, zonder schriftelijke vergunning van den gebruiker .T. J V., te Middelburg, f5 b. s. 5 d. h.; rijden met een motorrijtuig over een weg, zonder dat het rijtuig voorzien is van twee krachtig werkende remmen; F. G. te Serooskerke, f 10 b s. 10 d. h.; zijn motorrijtuig niet voorzien doen zijn aan do linkerachterzijde van een rood licht \V. V., te Middelburg, J. G., te Oost- en West-Souburg, beiden vrij spraak op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgs maatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen D. W., .T. J. fv, beiden Middelburg, ieder f 5 b. s. 5 d. h.; als geleider van een hondenkar, die gebruiken anders dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de be vrachting gesteld- J. tc N. en St. Joos- land, f 2 b. s 2 d. h.; met een motorrijtuig rijden, zonder dat het is voorzien van platen, waarop aan gegeven de fabriek, het fabrieksnummer, enz P. S., te Serooskerke, G. A. B., te Vlissingen, beiden f 0.50 b. s. 1 d. h. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHT. GOES. 14 Febr. Op de graanmarkt is de aanvoer afnemend - Nieuwe tarwe f 10 —f 13.75, wintergerst f 12—f12 50, goud gerst f 12.50-f 13.50, haver f 10.50—f 11, kookerwten f 23 f 27, kroonerwten f 23— f 27, schokkers f 30—f 33, bruine boo- nen f 30—f 38, maauzaad f 25f 33. TWEEDE KAMER. Benoemd werden tot leden van de commissie van de verzoekschriften de heeren Durink, Langman, Kramer, en Bijleveld. Tot leden van de commissie van voorbereiding van de ontwerpen voor de strafrechtpleging, de heeren Heemskerk, Marchant, van Sasse van IJs- selt, Duijs, van Schaik, Knottenbelt en rnej. Frida Katz. Na het trekken der afdeelingen vroeg de lieer v. Braam beek toestemming om een interpellatie le houden over de omstandigheden, waar onder het personeel van de interlocale tramlijnen arbeidt. Morgen zal hierover beslist worden. Aan de orde was hierna de S.urinaam- schc begrooting. De heer IJzerman vraagt gegevens, die den vooruitgang van Suriname kun nen aantoonen. Spr. hoopt, dat de grens kwestie nu spoedig geregeld kan zijn en dringt aan op spoed. De heer Oud wijst op de klachten over het beleid van gouverneur Heem stra en speciaal over het ontslag van een predikant, en vraagt rechtsherstel voor dezen HOOGE RAAD VAN ARBEID. De Iloog© Raad van Arbeid heeft in een gisteren onder leiding van dpn Minis ter van Arbeid gehouden vergadering bij na eenstemmig liet voorontwerp van een arbeidsbcniiddclingswet niet wensche- lijk verklaard. Wat de wijziging der invaliditeitswet aangaat kan de groote meerderheid! zich vereenigen met de verhooging der loon grens van 1200 lot 2000 gulden of meer.. En ook was er ©en meerderheid in den Raad voor de wijziging der Ouderdoms wet voornamelijk beoogende de opening der mogelijkheid tol het sluiten van ver zekeringen waarbij de premiën worden gerestitueerd bij overlijden, vóór intrjejdien van hel renlegenot. HET ONGELUK BIJ MUSSELKANAAL. Omtrent het doodelijk ongeval, dal gisteravond bij den onbewaakten over weg te Stadskanaal-afdraai heeft plaats gehad en waarbij de 35-jarige K. Harlz- man, wonende te Musselkanaal, om het leven is gekomen, wordt nader gemeld, dat het uitzicht aldaar zeer slecht is. H. reed op de fiets en passeerde den overweg juist op het moment, dat de trein voorbijkwam De ongelukkige over leed enkele oogenblikken later. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. TOOROP. De toestand van Jan Toorop is de zelfde, de koorts houdt aan. F H. K. ZAALBERG, f BATAVIA, 14 Febr. (V. D. Anetai). 1 Gisterenavond is de heer F. II. K Zaalberg, hoofdredacteur van hel Bata- viasch Nieuwsblad ploTseling na een on gesteldheid van slechts enkele dagen overleden. Het Balaviasch Nieuwsblad heeft tal- Ipqze betuigingen van deelname ontvan gen uit alle declcn van Indiê. De Gou- verneur-GenerdSl heeft uit Buitenzorg woorden van deelname getelefoneerd. Het grootste deel der Indische pers heeft van middag om) 3 uur het bedrijf gedurende drie minuten stop gezet Van het gebouw van den Volksraad en van het dak van het Indo-Europ. verbond woei de vlag halfstok. De heer Zaalberg was lid van den Volksraad voor het I. E. V. UIT OOST-INDIÊ. Overs trooming. BATAVIA. 14 Febr. (V.D.-Ancla). Klodrou in het Solosche is overtroomd Het water stond 1 M. hoog. Honderden huizen zijn ingestort. Een kind en vee wordt vermist. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 14 Febr 3 urn-. De noteeringen tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.11% (12.10%.) Berlijn 59.26 (59.23%.) Parijs 9.76% (9.76»/».) Brussel 34.60 (34.60.) Zwitserland 17.80 (47.80.) Weenen 35 00 (35.00.) Kopenhagen 66.55 (66.52%.) Oslo 66 15 (66.15.) Stockholm 66.70 (66.70.) New-Vork 2.18% <"2.48 zeven zestiende) BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. 14 Febr 3 uur. Ten- denz algemeen zwakker. De verdere da ling der Rubberprijzen met een daar uit voortspruitende koersinzinking, werk te op de gèlieele fondsenmarkt depri- ineerend. In A'dam Rubbers groote omzetten Tabakken ook meerendeels lager ge noteerd. Kunstzijde aaud. in vaste houding in gezet, volgden reeds spoedig een beneden- waartsche richting. Philips aand. eveneens in reactie. Ned. Scheepvaart Unie goed1 prijshou dend. Suikerwaarden bij kleine omzetten wat zwakker in de markt. *ï?litercontinental rubber eenigszins ver laagd niveau. Prol. 4 pet. ERNSTIGE TOESTAND VAN ASQUITH. LONDEN, 14 Febr. V. D. Het to 11 uur uitgegeven bulletin van Lord Ox ford and Asquith meldt dat de patienli buiten bewustzijn is. Het einde kan ieder oogenblik verwacht worden. DE CRISIS IN HET SAARGEBJED. SAARBRüCKEN, 14 Febr. V.D. - De Fransche mijndireclies hebben reeds een aanvang gemaakt met de aangekondigde massa-ontslagen. In de mijn Velsen is een aantal arbeiders tot nader order ontslagen, nadat hun eenige vergoeding was uitgekeerd. AARDBEVING OP SICILIË. BERLIJN, 14 Febr, V.D. Naar uit Na pels gemeld wordt, heeft in de nabij heid van Messina in de gemeente Ca- nussia een hevige aardbeving gewoed. Eenige huizen zijn verwoest. Er zijn geen slachtoffers. OVERSTROOMINGEN IN DE KREM. MOSKOU, 14 Febr. V.D'. In de Krim hebben weer groote overstroomingen plaats gehad. Negen dorpen zijn over stroomd. Zes duizend1 stu|k|s vee is om gekomen. DE STORM IN Z. NOORWEGEN. OSLO, 14 Febr. V. D. Uit alle dee pen van Zuid Noorwegen komen nog be richten binnen over ernstige schade die door den storm is aangericht. In het district zijn niet minder dan 24 hui zen verwoest. In Aseral heeft een rivier, doordat groote rotsblokken zijn neergestort, haar loop veranderd. Een huis werd over stroomd. Twee personen kwamen hier om het leven. In totaal bedraagt het aantal dooden minstens 30 en het aan tal verwoeste huizen ongeveer 200. RUSLAND NIET IN DEN ECONOM. VOLKENBONDSRAAD GENÈVE, 14 Febr. V. D. In een telegram aan het Volkenbondssecreta- riaat deelt de regeering van Moskou mede geen belang te hebben bij verte genwoordiging in den onlangs samenge- stelden economischen raad van den Vol kenbond, en derhalve afziet van het be noemen van een vertegenwoordiger. LANDBOUW. Op de Zaterdag te Oostburg gehouden jaarvergadering van de Gei- tenlokvereeniging „Cadzandria" bleek, dat ontvangen was f 120, terwijl de uitga ven f 135.63 bedroegen. Het aantal le den bedroeg 55. De contributie is voor 1928 vastgesteld op f 1.50 per lid. De gezamenlijke verkoop van gcitenlamme- ren werd bij opbod toegewezen aan den heer Iz de Meij te Oostburg. (Pas op voor aardlappel'- wratziekte De rijkslandhouwconsulent voor Zee land publiceert in het Z. Landb. blad die volgende waarschuwing: „Er is reeds meerdere malen gewaar schuwd voor het gevaar, dat gelegen is in het importeereu van nieuwe aardap pelrassen, waarvan bekend! is, dat ze vatbaar zijn voor aardappelwraüziekte. Gelukkig is tdeze ziekte nog niet ge constateerd in onze provincie en derhal ve moeten wij bijzonder op onze hoede zijn, dat ze niet op de een of apdere wijze binnengesleept wordt Dc maatregelen, die de overheid moet treffen, indien een geval van wratziek te ontdekt wordt, zijn van een zoodani ge 11 aard, dat alles in t werk' gesteld moet worden de ziekte buiten onze pro vinciale grenzen te houden De practijk moet beseffen, dat er groo te belangen op het spel staan en diat het hoogst onvoorzichtig genoemd moet wor den -wanneer polermateriaal gekocht wordt van nieuwe rassen, die vatbaar Zijn voor wratziekte. Het heeft me getroffen, dat ondanks de waarschuwingen men toch o.a. in Walcheren overgegaan is tot aankoop van Odenwalder blauwe aardappels, een Diuitsclie soort die vatbaar is We kun nen toch niet beweren, dat we in onze provincie behoefte hebben aan blauwe aardappels. Het is beter onze eigen ras sen te brengen lot de hoogst mogelijke oroductie en daarbij in 't oog te houden, dat hel verstandig is aan» te sturen op de teelt van onvatbare soorten en in geen geval er nieuwe rassen bijl te ha len die vatbaar zijn. Men zij dus nogmaals, gewaarschuwd. Straks is het wellicht telaat!" ONDERWIJS. Geknoei met leerlingenaantal. Naar V. D. verneemt heeft dc justitie aanleiding gevonden een onderzoek in te stellen naar de verhoudingen bij de bijzondere school te Schoonoord gemeen te Slcen. Hel schijnt dal op deze school leerlingen staan ingeschreven, die feeds lang van dc school waren, waardoor fa- nanlieel nadeel zou ontstaan, zoowel voori het rijk al's voor de gemeente. Deze finan- tieele manupulaties zouden in verband staan met een voorgenomen uitbreiding der school. De justitie, die verschillende personen aan een verhoor heeft onder worpen heeft verschillende boeken in be slag genomen. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. - Met de Staatscourant van 13 Febr; zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de Zeeuwsdie Oestermaat- sdhappïj „Bona Fides'*,- te Tho len. Blijkens een heden door ons ont vangen prospectus van de gister gead verteerde uitgifte van 6 millioen gulden 7 pet. leening der Landesbank in West- falen, is de voornaamste laak der Lan desbank: het verstrekken van leeningen aan gemeenten, groepen van gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen, alsmede van „mündelsichere" hypothe caire voorschotten Voor alle verplich tingen der Landesbank zijn in vollen om vang het vermogen en inkomsten (uit belastingen als anderszins) der provincie Westfalen verbonden. De inschrijving is opengesteld op 27 Febr. bij Lipman Ro senthal Co., de Twentsche Bank en de Handel Mij. H. Albert de Bary Co. SPORT. Bij de Olympische wedstrijden te St. Moritz op den 5000 meter was het re sultaat dat de Noor Ballangrud met een tijd van 8 fmin. 50,5 sec. Olympisch kam pioen over 5000 Meter werd. Te me- moreeren valt de fraaie overwinning van Heiden op den Fin Backman en de niet minder fraaie zege van Kas pver Eötvós. Het algemeen klassement luidt: 1. Ballangrud (Noorwegen); 2. Skutnab (Finland); 3. Fvensen (Noorwegen); 4. Cartsen (Noorwegen); 5. Jaffee 'Ameri ka); 6. Biadass (Amerika), 7. Slaksrud; (Noorwegen); S. Polacsek (Oostenrijk); 9. Andersson (Zweden)»: 10. Blomquist (Liu- land) 11. Heiden (Holland): 12. Than-1 berg (Finland), 19. Kos (Holland"». LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is met 28 Maart le lui tenant der mariniers W. A. J. Roelofsen als hoofd van het onderwijs bij de gym nastiek en sportschool der marine te Willemsoord vervangen door len luite nant der mariniers M. R- de Bruyne en gesteld Ier beschikking; Voorts is kapitein der mariniers T. C. W. Michaels met 29 Maart geplaatst aan boord van Hrs. Ms. wachtschip to VI is sin gen cn zijn le luitenants der mariniers I Langeveld en P. J. van Gijn met dezen datum geplaatst onder scheidenlijk bij de marinekazerne te Am sterdam en aan boord \.m Ilr. Ms. „Hertog Hendrik". Kapitein ter zee B. J. Heilbron wordt dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Bij Kon. besluit is aan den officier van den marinesloomvaarldienst 2de kl. IP. Talboo de titulaire rang verleend van officier van den marinesfooravanrldiensl der 1ste klasse Geplaatst bij de Marine Kazerne tc Willemsoord de schippers T. P. A. M. Kabel en F. F. Koreman; de bootsnïan G. L. Vrijhof en de sergeant-constabel Ch. W Christiaanse. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Verplaatst met ingang van 3 Maart a.s. de besteller A. Kooman van het post en telegraafkantoor te Breskens naar dat te Goes. .0 1 y m p i a d e"-P ostz ege 1 s. Naar gemeld, wordt zullen de „ölympiade"-postzegels in den loop dór volgende maand verkrijgbaar wordlen ge steld. Zij zullen de volgende afbeeldin gen dragen: een voetbalter, een lange-af- standlooper, een Rogelstooter, een bok ser, een schermer, een ruiter, een roeier en een zeiljacht. De vier eerste zegels zijn ontworpen door L. O Wenckebach en de vier laat ste door Fokko Mees. De zegels zullen worden uitgegeven in de waarde van U/a, 2, 3, 5, 7%, 10, 15 en 30 cents. De toeslag bedraagt voor de. zegels van 1%. 2, 3 en 5 cents': één ct. voor de zegels van 7% cl,: 2% ct.; voor de zegels van 10 en 15 ct. 2 cenit en voor de zegels van 30 ct.: 3 cent. Naar men weet zal de meerdere op brengst beschikbaar worden gesteld voor het Olympisch Comité, terwijl de geldig heid der postzegels loopt tot 31 De cember 1928. Indische Stoomvaartlijnen. Tjerïmai, 12 Feb. 12 u. te Batavia v. Rotterdam. Bali. 13 Feb. V. Batavia n. Amsterdam. Salawati, 13 Feb. te Amsterdam van Batavia. Crijnssen, 12 Feb. v. Dover, Amsterd. naar Barbados. Koningin der Nederlanden, 11 Feb. v. Colombo, Amsterdam n. Batavia. Rondo 12 Feb. v. Perim, Batavia n. Amsterdam. Vondel, 13 Feb. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Venezuela, 13 Feb. v. Plymouth n. Havre, W.-Indiê n Amsterdam. (Ingez. Med.). Kambangan, 13 Feb. v. Djedda, Batavia n. Amsterdam. Blilar, p. 11 Feb. Galle, Batavia n, Am sterdam. Borneo, 12 Feb. te Port Said, Amsterd. n. Java. Siantar, 12 Febr. 17 u. v. Sabang, Ba tavia n. Rotterdam. Sibajak ,p. 11 Feb. 20 u. Oussant, Rot terdam n. Java. Sitocbondo, 12 Feb. te Batavia v. Rot terdam. Slamat, 12 Feb. 9 u. v. Tanger, Batavia n. Rotterdam. Garoet, p. 11 Feb. Perim, Rotterdam n. Batavia. Gorontató, p. 12.23 u. 50 m. Vlissingen, Rotterdam I.v. Antwerpen n. Batavia. Insulinde, p, 12 Feb. Perim, Rotter dam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Leerdam, p. 13 Feb, Ouessant, Rotter^ dam n. New Orléans. "Maasdam, 11 Febr. v. Havana, Rotter dam n. New-Orleans. Gaasterdijïc 13 Feb. te New-York v. Rotterdam. "Boschdijk, p. 13 Feb. Lizard, Rotterdl. n. Boston. Rijndam, p. 13 Feb. 8 u. Lizard, New- York n. Rotterdam. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Zondagavond is op den rijksstraat weg nabij don Appelschen Dip: de 27-ja rige van der W. aangereden door een auto van Middelburg naar Amster dam' onderweg. Van der W., die tegen den muur van een huis gevlucht was, werd het been boven de knie afgereden. De chauffeur werd; door de mare- chausseé in hechtenis genomen. De Zuid-Iiollandschc Maatschappij: tot Redding van Schipbreukelingen, ge vestigd te Rotterdam, heeft naar aan leiding vanlde redding van 16 opvarenden van het Nederlandsche tankschip Georgia dat op 21 November 1927 tijdens zwaar stormweer op Raisborough Sand, ter Oostkust Engeland, strandde cn in tweeën brak, de navolgende onderscheidingen verleend groote zilveren medaille» aan W. Post, kapitein van het stoomschip Trent, zilveren medaille aan P. Könst, marconist, groote bronzen medaille aan J. de Nooyer, matroos. De 9-jarige jongen P. S. [kwam! Maandagavond in het Westeinde te 's Gravenhage nabij de Loosduinsclie brug onder een vleeschwagen. Het jongetje kreeg den zworen last over zijn lichaam, met het treurige ge volg, dat dé knaap bijna onmiddelijk dood was. Maandagmorgen is op de rivier de „Nieuwe Maas" te Ridderkerk, de sleep boot „Zwolle" van P. Smit Jr. in aanva ring geweest met een motorvrachtboot. Dc machinist van de sleepboot P. R., is 'over boord geslagen en verdronken. Hij' laat een vrouw en vier kinderen achter. Het lijk is nog niet gevonden. Zondagmiddag is de zes-jarige G. van M. te Hilversum, bij het oversteken van de straat gegrepen door een auto. Het kind kreeg een voorwiel over het lichaam en was op slag dood. Zaterdagmiddag heeft boven de ge meente Dalfsen een zwaar onweer ge woed. In de buurtschap Ankum sloeg die bliksem in de boerderij van J. van dier Meulen. Twee koeien werden op slag gedood. Een kindi en een koe vielen be wusteloos neer. "Na een uur waren zij weer bijgebracht. —Bij het lossen van boomstammen kreeg een der werklieden te Deiirne een stuk hout tegen het lichaam ter lnoogle van de borst. Het slachtoffer viel dooi den schok met het hoofd tegen een muur. Bewusteloos werd de man naar huis ge transporteerd, waar hij enkele uren la ter, zonder bij kennis te zijn geloomen, is overleden. Maandagmiddag verloor bij de voor malige tol aan den Kottenscheweg nabij Winterswijk de heer H. üit Kotten, zeer waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, het beheer over ziju auto, waardoor deze tegen een boom holste. De beide inzittenden, de eigenaar en een monteur werden ernstig gewond aan hoofd en handen. Hun toestand is ernstig De auto werd zwaar beschadigd. Te Appingendam is de 60-jarige R. door een ziekenauto aangereden on op slag gedood. Door den hevigen wind had de man de signalen niet gehoord. De politie heeft van het gebeurde proces verbaal opgemaakt. Men meldt aan de Maasb. uit Nij megen De politie heeft alhier aangehouden zekeren L. O., uit den Haag die zich uit-

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2