vermeld in de Alg. Salarisverordening. B. en \V. stellen voor haar daarin op to nemen en de bezoldigiug gelijk te stellen met die van den meterijker der Bedrijven en met den opzichter-schrijf ver van Gemeentewerken, beiden onder gebracht in groep 4. l)e C. van Fin. deelt mede, dat zij zien met het voorstel vereenigt. "De meer derheid der Commissie acht liet even wel gewenscht, dat een dergelijke wij ziging eerst wordt behandeld in het georganiseerd overleg; wat blijkbaar niet heeft plaats gevonden. B. en \V. antwoorden, dat zij inder daad de onderwerpelijke aangelegenheid hadden kunnen doen behandelen, in de Commissie van Overleg. Intusschen komt het hun niet bepaald noodig voor om in dit en andere geheel op zichzelf staande gevallen het appa raat van het georganiseerd overleg in werking te brengen. Bovendien zou zulks een niet onbelangrijke vertraging in de afdoening meebrengen. Wachtgeld schoon maakster In verband' niet de opheffing der openbare lagere school B stellen B. en W. voor aan de schoonmaakster C. de Klerk den Hollander een wachlgelduit- keering te geven van f 20.83 per maand. Zij zouden voorts mejuffrouw de Klerk met ingang van 19 Mei 1928, willen be lasten met de schoonmaak van het rech ter benedengedeelte van het perceel Wa- genaarslraat D 78, waarin binnenkort het consultatie-bureau voor zuigelingen zal worden gevestigd Verder zal in de toekomst ook de schoonmaak van het linker benedenge deelte van het perceel Wagenaarstraal D 78, ingericht voor den gemeentelijken djenst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, aan mejuffrouw de Klerk kunnen worden opgedragen, n 1. zoodra de tegenwoordige titularesse ge- pensionneerd wordt. Mejuffrouw de Klerk heeft zich te genover B. en W. bereid verklaard om, in afwachting van de aan haar te geven opdrachten, het bovengedeelte van meer- vvermeld perceel van de Gemeente te huren, zoodya het voor bewoning ge reed is (hetgeen waarschijnlijk nog in de maand Januari 1928 liet geval £al zijn), tegen een prijs van f 3 60 per week. Op die wijze zal in de toekomst kun nen verkregen worden, dat de schoon maakster van de volledige benedenver dieping boven woont en aldus ook als •huisbewaarster fungeert. Wachtgeldregeling per soneel Meelfabriek. Tn de vergadering van 12 Oct. 1927 werd door den raad besloten de ge meente voor 25 pet. te doen bijdragen in de kosten der tot 1 Januari j.l. te ver lengen wachtgeldregeling voor het werk- looze personeel der alhier gevestigde Meelfabriek. Sindsdien heeft de Minister van A., H. en N. besloten om de wachtgeldrege ling voor gemeld personeel tot 1 April 1928 te verlengen, en het Rijk in de desbetreffende uilkeeringen voor 25 pet, te doen bijdragen, voor zoover de ge meente Middelburg ten aanzien van de alhier woonachtige arbeiders der fabriek I eveneens 25 pet. voor haar rekening neemt. De vennootschap zelve is, evenals on der de bestaande regeling, weder gerae- gen 50 pet van de kosten7 der vcrlen- ging te dragen. Naar de berekening van B. en W. zal, J wanneer de gemeente op voren aange geven wijze financieel medewerkt aan de verlenging der regeling tot 1 April 1928, een som van rond f 1350 noodig zijn. Zij stellen voor lot die medewerking te besluiten. De C. v. Fin deelt mede, dat zij in verband met de mededeeling van B. en W betreffende aansluiting bij een werkloozenlcas, gaarne zal vernemen of in 1927 uilkeeringen uit deze kassen hebben plaats gehad en of deze in 1928 weer zuilen plaats hebben, verder of van het personeel van de Meelfabriek ook een gedeelte (en welk gedeelte) tij delijk of vast werk heeft gevonden De meerderheid der Commissie ver eenigt zich met het voorstel, de min- I derheid wenscht haar stem voor te be houden tot zij van B en W. nadere in- lichtingen heeft ontvangen omtrent de mogelijkheid van het weder openstellen der fabriek in afzienbaren tijd en, in j verband daarmede, den vermoedelijken duur dezer wachtgeldregeling. B en W. antwoorden: In 1927 hebben inderdaad uitkeerin- gen uit de werkloozenkas aan het per soneel der Meelfabriek plaats gehad en ook in 1928 zal zulks weder het geval zijn. Van het werklooze personeel boven bedoeld vertrok in 1927 er 1 naar DiUitschland, terwijl 1 te Vlissingen voor eigen rekening een zaak hegon, 3 arbei ders tijdelijk werkzaam waren bij de havenwerken te Vlissingen en 3 antieren werden aangenomen door de Vitrite Works alhier Wanneer de voorteekenen niet bedriegen, zullen de laatstgenoemde 6 personen ook in 1928 bij hun werk gever in dienst blijven. De vraag naar de mogelijkheid van het weder 'openstellen der fabriek bin nen afzienbaren tijd en den vermoedelij ken duur der wachtgeldregeling is door B. en W. op 18 Januari 1928 overge bracht aan de Directie te Rotterdam, Tot op heden is daarop nog geen ant woord ontvangen. Zij hopen het ter ver gadering van 1 Februari e.k. alsnog aan den raad te kunnen kenbaar maken. Dezerzijds is de Directie aan de vraag herinnerd Wachtgeldregeling ma chinist pompgebouwtje. B. en W. stellen den raad voor den gewezen machinist aan de pompgebou- wen, M. H. Leger, gerekend, te zijn ingegaan op 1 Jan. j.l op wachtgeld te stellen KUNST EN "WETENSCHAPPEN. Een concert van Stefi Geyer. Men heeft reeds in ons vorig nummer onder de advertenties kunnen lezen dat de Conccrlvereeniging alhier een qxLra-coneert op louw heeft gezet tegen Vrijdag a.s., 3 Februari. Het is niet een concert uit haar gewone abonnements serie, Het is een concert waarvoor een toegangsprijs is gesteld. Alleen hebben de leden der vereeniging toegang tegen 11.50 terwijl niet-leden f2 nioeten be talen. Het bestuur hoopt natuurlijk op veel toeloop. En hel heeft zelf ook voldaan aan de eerste voorwaarde daarvan een solist van goede reputatie. Stefi Geyer is een van de allerbeste violisten van onzen tijd Ze trad in Kerstmis j.l. in Amsterdam op, en dat bracht de critici der Amsterdamsche bladen tot lyrische ontboezemingen. „Alles geadeld tot pure schoonheidsopenbaring", schreef hel Handelsblad, „De wonderbaare gaafheid is die van een edelsteen", schreef de Te legraaf- En teen zij kort daarna in Rot terdam optrad, had men daar tietzelfde. De N. R Crt. prees de wonderbaarlijke begaafdheid en het superieure spel. De Maasb. sprak van „spel van binnenuit, warm en gevoelvol', en Van den grooten adeldom in haar cantilene. Er is dus wel reden voor om de ver wachting uit te spreken dat de onderne ming aer vereeniging zal slagen. I alles wat die aan schoonheid en belang- alles wat die aan schoonheid en belangrijk heid op welk gebied bevat. Geographisch 1 ook ethnographisch, biologisch. Kortom i dit waarborgt ae namen der medewer kers, elck wat wife". En geïllustreerd mdt zeer fraaie foto's, tevens. Natuurlijk, van een tijdstrift als dit moet men 't naast 't lezen, vooral' ook van het zien, van het bekijken hebben. Dit eerste uum" mer bevat ook enkele kiekjes uit ons eigen land. Wij noemen de zeewering bij Westkapeile, ae schipbrug bij Arn hem, de Zuiderzeewerken bij Medenblik. Wij maken met mr. van Balen, een onge wone reis mee, door Bolivia op muiï- ezels. Voorts een beschrijving van het Ja- vaansch Tooneel. Men make kennis met dit zeer interessant blad! APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge opend: MiddelburgM. J. van Pienbroek. Vlissingen: S. J. Engering, Hendfikslr. Onze Aarde, van llolkema en WarendorFs Uitg. Mij., Amsterdam. Een nieuw tijdschrift, en een aanwinst! Een beste aanwinst zouden wij 't zelfs kunnen noemen Dal blijkt uil de re dactie, als de heer van Bemmelen, be kende ontdekkingsreizigers als Dr. v. d. Sleen en Ph.. C. Visser. Het doell ligt besloten in den titelr Onze Aarde, en LANDBOUW. Knoeier ij en in Óen handel in veevoeder en pluim gediertevoeder. Op uilnoodiging van een comité uit vertegenwoordigers van den handel in veevoeder en pluimgediertevoeder heb ben Donderdag in „Weimar" te Rotterdam dr. B. R. de Bruyn, directeur vpn het rijkslandbouwproefstation voor veevoe-, deronderzoek te Wageningen, en dr. G. M. v. d. Plank uit Utrecht liet woortl gevoerd. 1 Na de inleidingen volgde een levendjigfc dsicussie, waaraan verschillende aanwe zigen deelnamen. Daarna nam de verga dering m. a. st. de volgende motie aan-.' e vergadering enz. gehoord de in leiding van de heeren dr. B. R. d(e Bruyn en dr. G. M. v. d. Plank, betreurt, dat in den handel zoovelie on- gewenschte toestanden voorkomien, waardeert ten zeerste dat van de zijfje van hel rijkslandbouwproefstalion te Wageningen voorstellen zijn aanhangig gemaakt tot een verdere codificatie van <'leesch-, dier- en vischmeel, verzoekt evenwél, dat er ook spoedig voorstellen gedaan worden (na voldoen de overleg met de verschillende belang hebbenden), tot het vaststellen en/of uit breiden van bijzondere kwaliteltseischen van nog enkele soorten veevoeder en ge- NA VOLBRACHTE DAGTAAK (Ingez. Med.). mengde voeders Respectievelijk de voor* waarden waaronder deze verkocht mogen worden, hoopt, dat deze samenwerking ertoe zal leiden dat bedoeldje voorstellen spoe dig haar beslag zullen krijgen, spreekt den wensch uit, dat de regee ring t.z.t. het hare zal doen om het aan het proefstation mogelijk te mdkeu, den strijd tegen de knoeierijen zoo krachtig mogelijk te voeren. meent, dat daartoe wetswijziging wen- schelijk is, in dien zin, dat niet alleen hij die levert aan den directen verbrui- aansprakelijk kan worden gesteld, en ver zoekt hel komité, deze motie ter kennis der regeering te brengen. RADIO-PROGRAMMA. Zo ndag 29 Januari. Hilversum, 1060 M. 9.30 V.A.R.A. Uitzending van de bij eenkomst ter herdenking van de Spoor wegstaking van 1903, te houden door het Hoofdbestuur van de Nederl. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel in de grootc zaal van hel N. V. Huis te Utrecht. Medewerkenden: De Gem.Zang- vereen. „De Stem" te Utrecht. Dirigent Hendrik Altrink. Hugo de Groot, viool. Wim Wyle, cello. Fred. Wolfers, pia no. Ru Mulder, voordracht. Herden kingsrede van den Heer P. Mollmaker, voorzitter van de NederlVer. van Spoor- en Tramwegpersoneel en lit! van de Eerste Kamer. 12.30—1.40 L.unclimu- ziek door het orkest o. 1. v. Is. Trytel. 1.40—4.30 Beethoven- en Schubert-pro- gramma. Bijzondere kamermuziek-uitvoe- ring. Inleiding door Henri de Groot, musicoloog te 's Graveuhage. 4.30—6 15 Concert door het Omroep-orkest. 6.30 V.P.R.O.-uitzending uit de Remonstrant en ik heb jullie nu al lang genoeg opge- gaan ook mee met de autobus en daar- houden." na brengen we je even naar je huis, om „Wat zeur je loch van Raashuizen mee uit te leggen, hoe het precies ge need Jan verbaasd, en Chris vroeg „Ja beurd is." dacht toch zeker niet, dat Jan en ik nu Henk sputterde nog wat tegen, maar nog met zijn tweeën verder gingen Nee de anderen lieten zich niet van hun stuk hoor, samen uit. samen thuis. Wij gaan brengen. Voor de Kleintjes. Kleur- en Knipplaatjes Wat erg meeviel, was de ontvangst bij Henkt huis. „Zoo," zei zijn vader, toen zij met hun drieën het gebeuurde hadden verteld, „zoo, het was dus echt een on geluk, waar niemand iets aan doen kon, en geen onvoorzichtigheid. En daar het het beste is, om direct weer op hel paard te gaan zitten, als je er afgevallen bent, moesten jullie dien tocht Zaterdagmid dag maar overdoen." En dat deden ze. En natuurlijk verga ten ze bij die gelegenheid niet de geleen de kleeren van Rinus op de boerderij af te geven en nog eens te bedauken voor de verleende hulp. „Dat is niet noodig, hoor," lachte de boer. „We zijn op de wereld om elkaar te helpen. Afe één van jullie weer eens in een bijt rijdt, mag hij gerust weer hier komen. En zelfs zónder dat mag je nog wel eens een praatje komen maken. Dag jongens f' MARC TWAIN- Hier hebben we weer eens een paar kleur- en knipplaatjes. Ik zou ze maar niet uit de kinderkrant knippen, maar er liever een stuk dun, doorschijnend^ wit papier opleggen en daarop de plaat jes en de driehoekjes overtrekken. Niet verschuiven hoor' want dan komt er mis1- schien anderhalf poesje in de slee of maar een half! Als je met overtrekken klaar bent en geen enkel lijntje vergeten hebt, plak je bet vel papier op heel dun karton. Daar na ga je de twee plaatjes kleuren. Do driehoekjes kunnen zoo blijven. Hoe denken jullie over een groene slee, een rood-met-blauw geruite deken en een grijs poesekopjeVader Poes heeft een donkerblauwe jas en broek aan, terwijl zijn bruine das vroolijk in den wind wappert. Ik denk, d,al zijn hand schoenen eveneens bruin zijn. En zijn staart? O, die is zwart met een wit' puntje ,zooa!s zijn snuitje ook zwart is en zijn ooren wit. De jas van den vroolijken sneeuwman Is" natuurlijk wit, terwijl zijn kleermaker zwarte antliraciet- of cokes-knoopen aan zijn buisje heeft gezel. Zijn das is vuur rood en zijn stokkerige armen zijn bruin. Je mag ook wel andere kleuren kiezen, dio je zelf mooier vindt. Zijn jullie klaar met kleuren? Knip dan de twee plaatjes en de beicfe driehoekjes secuur uit. De driehoekjes vouw je nu voorzichtig op de stippel lijnen om. Zij dienen om de plaatjes bij het opzeilen te steunen. Je bestrijkt de smalle reepjes daarom met lijm of gjuton en plakt ze tegen de plaatjes aan. Het bovenste moet den sneeuwman slaande houden en het onderste moet zorgen, dat Vader Poes en klein Minetje in de slee niet omtuimelen. Het moet dus stevig legen den achterkant der slee ko men te zitten, zooveel mog&lijk in het midden van het geheele plaatje. Leg nu een reep wit papier op de vensterbank, zet de plaatjes daar op en. je hebt de wintersport in de kamer Als er sneeuw ligt buiten ,kan Vader Poes met één oog naar jullie kijken, terwijl je liern voorbij sleedt of glijdt. Ent a!S er geen sneeuw ligt? Wei', dan Iaclit hij in zijn vuistje, omdat zijn slee niet opgeborgen hoeft te worden, a! dooit het ook nog zoo hard en al regen! liet warm water. C. E d. L. H. Deze beroiynqe Amerikaanschc schrij ver had, naar het schijnt, een groot aan" tal dubbelgangers. Telkens weer kreeg hij brieven en portretten met ongeveer het volgende onderschrift: „"Waarde meester, U ziet, dat ïk spre kend op u gelijk." Dit begon hem te vervelen. Op zekeren dag nu schreef een onbe kende uit Florida hem: „Hierbij zend ik U mijn portret. U ziet, dat ik mij gemakkelijk voor U zou kunnen uilgeven." De geestige schrijver antwoordde hier op „U heeft gelijk en ik verzoek U vrien delijk, mij een dienst te willen bewijzen. Deze is lconi bij mij inwonen en als ik mij dan wil scheren, heb ik niets an ders te doen dan U aan te kijken. Dit zal mij een spiegel uitsparen." Raadselhoekje. Oplossingen der raadsels uit 't vorige nummer Voor grootaren. 1. Autobus. Bot, bus, saus, stout, bast 2. Plat, Ina, platina. 3. Was de hond legen n aangeloopen, Grootvader? (Genua). Gaan Bob, Arie en Anion samen fietsen? (Baci). Sta toch eens even stil, Bernhard! (Bern). Deze deken is erg dun; de ergste plekken zal ik stoppen. (Dundee). Zuilen we zelf de boeken gaan halen, Moeder? (Wezel). Sliedrecht Stam olie gril knie lade arme ezel scha echt laat Voor kleineren. 1. Beer, peer, meer, leer, veer. 2. Oog, boog. 3. Kers, mist, Kerstmis. 4. Schip, breuk; schipbreuk. 0m op te lossen. Voor grooteren. 1. Op de beide kruisjeslijuen komt de naam van een bloeienden boom, waarvan de vruchtjes mooi rood zijn. XXXXXXXXX lo rij 2o rij 3o rij geitje. 4o rij 5o rij' 6o rij 7o rij 8o rij dier. 9o rij een medeklinker een rivier in Afrika, een veel voorkomend vo- een edel metaal;, 't gevraagde woord, een stad in Noord-Holland, een rivier in Italië, een lichaamsdeel van een een medeklinker. 2. Verborgen rivieren in liet buiten- Jand. Ga Bob WjOlters in 't voorbijgaan even halen. li eb je die wol gauw noodig* Deze schaar moet geslepen wor den. De kersenboomgaard zat vol spreeuwen (2) Je kunt veel beter rekenen, Joop' 3. Mijn geheel wordt met 9 letters geschreven en wordt wel bij bloem- en zuurkool gegeten. Een 1, 6, 7, 8, 9 zit om het brood. 8, 9, 3, 2, 8 is »een verkorte meis jesnaam. Een 5, 3, 1 is een open plaats in het ijs. Een 9, 6, 7 is een kever. Een 4, 3, 8, 9 .is èen bergplaats. 4. Mijn beide eerste deellen vormen samen een specerij, mijn derde deel is een gebouw, waar geld gemaakt wordt en mijn geheel wordt gegeten zoowel voor me dicijn als lekkernij. Voor kleineren. 1. Welke kleur wordt onjgekeord het tegenovergestelde van vol? 2. Ik ben een blaasinstrument, dat met 5 letters geschreven wordt. Onthoofdt men mij, dan word ik snaarinstrument, onthoofdt mij ten tweede male, dan word ik een voorzetsel en neemt men mij rtu nog mijn staart af, dan word ik een bolgewas. Wie kan deze vier woorden noemen? 3. Ik word me 7 letters geschreven en wordt veel meegenomen bij re genachtig weer. Een 1, 2, 4, 3 is altijd meer dan één. 1, 2, 7, 6, '4 is een meisjesnaam. Een 5, 7, 6 is een ander woord voor linnen kannetje, ook wel voor vaas. Een 6, 4, 5 is een stuk stof of goed. 4. Met d ben ik een gedecRei van 'èên etmaal, met r |ieel| fijn en met z de veneden lijd van een werk woord

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 6