BEU ltSXOTEEIUXG VAN HEDEN. AMSTERDAM, 20 Jan. (Slotkoers. 6 pet. Nod 1923 100; 6 pet. Ned. '22 10G; 3 pet. Ned 191S 102?/8U/o pet. Ned. 1917 100 vijftien zestiende; 2.V» pet. Ned W. Schuld B38/t3 pet. do. Oblig. 73" h 3 pet. do. Certif. 75. Cert. Ned. Hand. Mij. 173VaAand. Ned. Ind. Handelsb. 176; Aandj. Kol. Bank 269*1. Kon. Petrol. Aand 337— 33SVs Cull. Mij. Vorstenlanden 179; Haudelsv. Amslerd 793 796; Jaavsche Cultuur 396l/2i Aand. Deli Maatsch. 166—468; Amslerd. Rubber 314Va. Ned. Amerik. vaart 85$; Ned. Scheep- vaartunie 195»,'a; Kon. IIoll Llovd 43Va Kon. Ned. Sloonib. Mij. 95Va—96; Aand. Paketvaart 229t/g. Gouda A. 701; Philips A. 580; Jurgens A. 272-2791/s. Anaconda 114Va: Steels 116 negen zes tiende; Union Pacific 187; Common Mari no 53$; Prefcred do. 12 een zestiende; Maxwell Gr. C v. A. 5 een zestiende; Maxwell Land Cert. v Inc. Bonds l i"'». Prol. I1/1- Russen: Obl. 1880 2 vijf zestiende; Consols 3 drie zestiende; Hope 2 zeven zestiende. Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen Louden 12081..; Berlijn 59 08; Wee- nen 34.95; Parijs 9.74'/2; Brussel 34.53i/t Dollar Cable 2.47ï/8. WEERBERICHT. Medegedeeld dpor het Koninkl. Nedjerl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Jan. Hoogste barometerstand: 777.4 te München. Laagste barometerstand: 726.7 te Vestmanoer. Verwachting van don avond van 26 tot den avond van 27 Jan. Aanvankelijk stormachtige Z.~W. tot W. later meest krachtige en waarschijnlijk weer krimpende wind. Betrokken tot zwaar bewolkt met opklaringen. Regen-, mogeJijk hagelbuien. Iets kouder. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 44 gr., 12 uur 46 gr., 3 uur 45 gr. Vrijdag 27 Januari. Zon op 7.53; onder 4,35. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 505 Maan op 10 16 v.m onder 10.28 n.m. Eerste kwartier 29 Januari. MJOG WATEfc. Vliaoiegen Zonnetijd. Vrijdag 27 Jau. n m 4 40 Zaterdag 2« 5 24 Zondag 29 6.15 Maandag 30 v.m. 6 35 Dinsdag 31 7 58 Woenadog 1 Febr 9 02 Donderdag 2 10.21 (Het tijdstip van hoog water te Öo ra- burg valt 9 minuten na dat te Vlis- siögeu.) Veel ouders, familieleden en belangstel lenden waren opgekomen, zoodat het lo kaal tjokvol was. De cursisten hebben niettegenstaande hel slechte weer de lessen trouw gevolgd. Van de 20 dames, die eerst zijn begon nen, hebben 16 de lessen tot het einde gevolgd en diploma gekregen. De gediplomeerden zijn M. Scheel^ en J. Risseeuw, Schoondijke; J. S. en S. J. Becu, Groede; C. Cruson, A. Verschelling en J. Brakman, Breskens; M. Dekkers. Sluis, S. Leenhouts, IJzendijke; C. Nor- tier en S. v. d Plassche Ooslburg; S. Ie Clercq, Retranchemént; S. Verplanke, Biervliet. S. Luteijn en J. Kolvïs, Zuid- zande. De antwoorden door de gediplomeer den werden vlot gegeyen cn de; Jleerlingen gaven blijk de stof goed te hebben ver werkt Verschillende menu's werden tot groote tevredenheid der aanweziggu, klaargemaakt. Voorden nieuwen cursus is wederom een meer dan voldoend aantal' deelneemsters ingeschreven. In de jaarvergadering van de fok- vereeniging „De Geit" te O ud-Vosse in e e r werd rekening en verantwoording gedaan, en wel inkomsten f 161.75, uit gaven f 164.48. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. Daane en M. C. van der Stel. De heer Van der Stel wenschtc evenwel ontslag als penning meester. Deze functie zal tijdelijk worden vervuld door den heer D. J. Ampt M.Jz., secretaris. In de plaats van den heer Bast. Veraart, overleden, werd gekozen de heer P. de Wilde Mz. De bokhouder werd weer voor een jaar aangenomen. Wegens de geringe opkomst ging een lezing niet door. De Tuinbouwvereeniging Kapell,e en omgeving kwam Dinsdagavond in ver gadering bijeen. Vanwege den Clir. Boeren- en Tubi- dersbond werd adbaesie betuiging ge vraagd voor een te stichten Lagere Chr.. Tuinbouwschool te Iiapelle. De voorzitter deelt mee dat door hem de eerste vergadering is bijgewoond te Goes voor een te stichten lagere Tuinbouw school. Lr was alstoen geen sprake van richting. Het bestuur heeft gemeend te moeteu besluiten als ver. om deze school wanneer zij komt, hel zij in welke rich ting, krachtig te steunen en kalm de be slissing van den Minister af te wachten. De heer M Eversdijk verklaart zich voor adhaesiebeluiging voor een Chr. La gere Tuinbouwschool. De voorz. .zegt U kunt bij voorkomen de zaken hierop terug komen. Na de behandeling der rekening (ont vangen f 265,80, uitgegeven f 149,44) volg de hel verslag van den controleur C. Ossew aarde Daaruit bleek dat 't ledental met 70 leden is vooruitgegaan. Waren in 1926 er 71 telers met een oppervljakte van 50 geniet aardbeien nu is dit gekomen op 171 telers met een oppervljakte van 114 gemet. Deze werden geveild in totaal tot 219517 KG. mei een middenprijs van f25.73 per 100 IC.G. en een bedrag van f 56480,S7. Van 31 telers werd een opbrengst van 161/2 gemet frambozen geveild, voor f 36.70 per 100 IC.G totaal f 12110,26. Aantalj K G. 32998. Het aantal IC.G. boonen be droeg 2555 IC.G., bedrag f301 70. Aangekocht werden 10 000 diverse poolaardappelen, 150 IC.G zaaiboonen, 3375 chips, 6650 boonstaken, 20 kisten glas, 200 lijsten voor broeiramen en 1 pond augurkenzaad. Herkozen werden de aftredende be stuursleden: D. Ganseman, J. Bayens er M. Bom. Het bestuur herkoos ook weder als secretaris den heer D. Ganseman. Het salaris van den secr. Penning" meester werd verhoogd met f 20 en ge bracht op f 60, dat van den controleur op f 5 per dag. De heer C. Ossewaarde weuschte geen herbenoeming als controleur te aanvaar den. Besloten werd om een oproep te doen voor een nieuw te benoemen controleur en hulpcontroicur. Enkele leden stelden voor dat de veiling mede den controleur hielp betalen. Dit werd nader gegeven in handen van het bestuur. Besloten werd om spoedig over te gaan tot gezamenlijken aankoop van Chips, boonstaken en zaaiboonen. Bij voorkomende zaken vraagt dhr. Burger, of het niet wensclielijk was, nu de vereeniging zoo is toegenomen om de bestuursleden met twee uit te breiden. De voorzitter zegt nadere overweging met het bestuur toe. Nu komt de heer M. Eversdijk terug op zijn voorstel om adhaesie te betuigen aan den Chr. Boeren- en Tuindershond, hetwelk door den heer J. de Jager Jz. wordt gesteund. De heer H. A. Xijssen, heeft als voor zitter van de Veiling het genoegen gehad om alles meer van nabij te bezien. Hij wii niet van bepaalde richting hooren, maar afwachten de beslissing, van den Minister. De secr. wijst er op dat bij het bestuur in de vergadering van 4 Maart 1927 lot steun van een Tuinbouwschool geen sprake was van richting. De voorz. zegt dat het bestuur besloot rustig de beslissing van den Minister af te wachten en geen adhaesiei te beluigen. Spr. is er ten sterkste tegen om richting aan te geven. Hij wil geen poïïtiek in de vereeniging brengeu, dit heeft men van hem niet te verwachten. De heer Eversdijk is voor adhaesiebe luiging en zegt dat er toch antwoord, moet volgen. De voorzitter zegt het niet in het be lang der vereeniging te achten om over al; of niet adhaesiebetuigen te stemmen. NAGEKOMEN BERICHTEN. PROF. H H. LORENTZ. Met betrekking tol de ziekle van Prof. II. II. Lorentz wordt medegedeeld, dat de algemeene toestand bevredigend is. Hij viert heden zijn 50-jarig professorsjubi leum. MINISTER SLOTEMAICER TE EMMEN EN Z. O. FRIESLAND. Minister Slotemaker de Bruine heeft heden een bezoek gebracht aan Emmen en omstreken. De minister heeft op en- .kele plaatsen den arbeid in oqgen- schouw genomen. Morgen begeeft de mi nister zich naar Z. O. Friesland, om een bezoek te brengen aan Appelscha, Sohu- ringa en Sclioterland, in verband met den economischcn opbouw van die land streek. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Flora Bio scoop. Dagelijks Bios coopvoorstelling des avonds 7 en 9 uur. Strengholts Bioscoop. Dage lijks bioscoop7oorstell„ des avonds 7 en 9 uur. V r q d a g 27 Jan. Bal-masqué Mediobur- gum. Schuttershof 8 uur. Vrijdag 27 Jan. Lezing afd. Middelb. Ned.. Chr. Vr. Bond. Spr. mevr. v. Hoogstraten—Schoch. V r ij d a g 27 Jan. Uitv. H. B. S. 01 ub „Rhetorica". Opvoering van blij spel „Om 10.000 dpllar" Schouw burg, 8.15 uur. LAATSTE BE8ICHTEM. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Met ingang van 1 Februari a.s. wordt het hulppost-, telegraaf- en tele foonkantoor te Zuiddorpe omgezet in een post-, telegraaf- en telefoonstation De openstellingsuren voor den post dienst zijn vastgesteld als volgt 8—9-, 12i/a—13V2 en 18-19. Verlaging posttarieven voor de overzeesche gewesten. Bij Kon. besluit (Stbl. 9) is o. m. het volgende bepaald .- Het port voor geclrukte stukken in het verkeer met Ned. fndië, Suriname en Curasao per zeepost wordt verlaagd van 2 lot 11/2 cent per 50 gram. De ta rieven voor nieuwsbladen en bijvoeg sels zullen inplaats van 1 cent voor een gewicht van niet meer dan 55 gram, bo ven 55 tot en met 150 gram 2 cent en voorts voor elk meerder gewicht van 50 gram of gedeelte daarvan 1 cent daar boven resp. 8/1, I1/2 en 8/4 cent bedra gen Voor akten wordt het tarief tot en met 250 gram 71/2 cent in plaats van 10 cent en voor elke 50 gram daarboven I1/2 cent in plaats van 2. Voor monsters wordt het tarief 2 cent per 50 gram; doch voor elke zending onder een afzonderlijk adres niet min der dan 5 cent. Indien stukken onder één omslag wor den bijeengevoegd, dan wordt het port per zeepost 7y» cent, indien de zending akten bevat en blijft 5 cent, indien zij bestaat uit monsters en gedrukte stukken. Voor Suriname en Curagao treden deze verlagingen in op 1 Februari, voor Ned. Tndië op nader te bepalen datum. NOTARIS 's-GRAVENPOLDER. Tot notaris te 's-G ra venpolder is benoemd de heer M. Oele, candidaat- notaris te Middelburg. TELEFOON MET AMERIKA. A.s. Maandag zal de telefoonverbin ding tusschen Nederland en Amerika geopend worden. Van Nederlandsche zij de in de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en van Amerikaansche zijde in alle plaalsen der Ver. Staten en Cuba. De prijs voor een enkelvoudig gesprek naar gelang van de vijf Amerikaansche zones bedraagt f 191.40 tot f227.80. Reeds morgen kunnen gesprekken wor den aangevraagd. TREIN VERTRAGING. Hedenmorgen is tengevolge van kort sluiting de draad van het opgaand spoor tusschen Halfweg en Vinkenbrug stroom loos geraakt. Het ongeval geschiedde na het passeeren vafl den trein, die te 9 u. 21 uit Amsterdam vertrekt. De vol gende treinen ondervonden veel vertra ging, waardoor de Pullmaulrein van 12 u. 23 over Gouda geleid werd. De trei nen van 11 u. 15 en 10 u. 45 werden 'gecombineerd, evenals die van 11 u. 45 en 12 iu. Na ruim een uur slaagde men erin het defect in zooverre te reparee- ren, dat het verkeer voortgang kon vin den. HET IJS IN DE ZUIDERZEE. De salonboot „Friesland" zit nog steeds bij Lemmer in het ijs bekneld. De noodvlag is neergehaald. De ijsbre- ker „Daniël Goedkoop" uit Amsterdam is reeds den heekjn morgen bezig, de „Friesland" assistentie te verleenen, doch vordert zeer langzaam. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op do heden gehouden trekking vielen' prijzen op onderstaande nummers: f 1000. 66 2385 15519 16493 f 400: 1014 9499 12329 15721 18299 17578 18352 19866 f 200: 1407 9729 18840 19309 19925 f 100. 2795 3586 4526 5935 10188 12310 12402 14290 17656 18324 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 26 Jan. 3 uur. Han del van geringe afmetingen. Echter hadden groote omzetten plaats in de gewone aandeelen Jurgens. Zij wisten opnieuw een flinke koers winst te behalen. Margarine Unie's ble ven niet ten achter. Tenslotte kreeg het aanbod oeuigszins de overhand, zoodat een daling intrad. Kunstzijde- Enka's in reactie. Ook Philips waarden golden wat lager. Petroleum, belangstelling bijna geheel verdwenen. Koninklijken iets beneden de slotkoersen van gister. Suikerfondsen wal aan den zwakken kant. Scheepvaarten drukke affaire in de claims Scheepvaarlunie, die zich goed konden handhaven. Prol. 4—4.1/i pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 26 Jan. 3 uur. De cijfers tussehen haakjes zijn de koersen van gisteren: Londen 12.08s/8 (12.0&s/8). Berlijn 0.5908 (0.5910). Parijs 9.741/2 (9.74i/i). Brussel 34.53'/g (34.54). Zwitserland 47.74 (47.75). Weenen 0.3495 (0.3495). Kopenhagen 66.40 (66.40). Oslo 65.95 (66.95). Stockholm 66.55 (66.55). N. York 2.47i/a. (2.47 vijftien zestiende). DE WAPENSMOKKEL TE ST. GOTTIIARD. LONDEN, 26 Jan. V.D. Naar bevestigd wordt hebben de regeeringen van Enge- land, Duilschland en Italië de ledipn der kleine Entente inzake het incident te St. Gottliardt besloten terughouding te be trachten. Frankrijk had "Zich, hoewel daartoe verzocht, niet bij dezen stap aan gestoten. In dit verband is 't onzeker of de kleine Entente een nota naar Ge- nève zal zenden. BOTSING IN ZEE. BERLIJN, 26 Jan. V. D. Uit Lima wordt gemeld, dat in den Stillen Oce aan een botsing heeft plaats gehad tus schen den Peruaanschen kruiser „Ad miraal Grau" en een duikboot. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. DE TOESTAND IN CHINA. LONDEN, 26 Jan. V. D. Uit Kanton wordt gemeld, dat 14 personen, beschul digd van communistische propaganda, zijn terechtgesteld. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. De N.V. Hoogeboezem en v. d Tas Bergingsbedrijf te Rotterdam heeft te Wemeldinge een bergiugsvaartuig ge- sta tionn eend. Dit schip is uitgerust met volledig bergingsmateriaal. Het voorziet daar in een groote behoefte voor de scheepvaart. (Telg.). Faillissementen. Het 23 dezer voor de rechtbank uitge- isproken faillissement van J. A. Witte, handelende onder de fa. J. A. en L. G. Witte, winkelier in wijnen, tabak en si garen te Goes (curator mr. F. W. Adriaanse) is vernietigd na gedaan ver zet. Z. - Mosseik weekersbon d. In de Woensdagavond vanwege de afdeeling Bruinissc van den Bond van Zeeuwsche Mosselkweekers, ge houden vergadering werd dpor den se cretaris van het hoofdbestuur den heer Boüer een schrijven voorgelezen van den minister van financiën waarin deze af wijzend beschikte over een vanwege den boud. gedaan verzoek om pachtsvermin dering. Voorts werd nog een brief voor gelezen van de firma de Hoek over het concurreeren met de firma de Glaer en „Phimos". Hierna werd besproken het punt dat de aanleiding was tot deze vergadering. Zaterdagavond toch was besloten mos sels te zenden aan de firma's de Haek en de Hoog teneinde te kunnen concur reeren tegen de firma de Olaer. De be doeling was geweest deze mossels te •leveren tegen marktprijs te Parijs dus niet tegen vasten prijs. Onder marktprijs te Parijs natuurlijk te verslaan prijs ver minderd met een flinke korting voor de tusschenhandelaars. Zierikzee, Ierselce en Olingc waren hiervoor op een Dinsdag te Bergen op Zoom gehouden vergadering niet te vinden zoodat ook Bruinisse zijn voorstel introk. Gezien het vergevorderde seizoen is 'berekend dat wekelijks verzonden zoudlen wonden 2800 tonnen. Dit moet verdeeld worden over 4 afdeelingeu. Met algemee ne. stemmen werd dan ook besloten den handel tot het eerstvolgend seizoen vrij te geven. De bond; zal echter intact blij ven, voornamelijk om meer afzetgebied te vinden vooral in Frankrijk. Het salaris van secretaris en controleur zal nader Worden geregeld. Besloten werd het dtoor de schippers bij de oprichting gestorte geld terug te geven. Bank in liquidatie. Reeds lang, zoo meldt Het Yolk gin gen er geruchten, dal het met de voor malige Coöperatieve Middenstands-Spaar en Voorschotbank „Boaz" voor Leiden en pmstreken niet goed ging. Thans blijkt er een tekort van ongeveer f 150.000 te zijn. In een in het eind van het vorige jaar gehouden ledenvergadering is be sloten tegen een zeker bedrag een deel der activa over te doen aan de Nederl. Middenstandsbank, die daar tegenover op zich nam de crediteuren de terugbeta ling van hun tegoed te garandeeren. De inleggers lijden dus geen schade. Ingevolge de wet op de coöperatie en volgens de statuten zijn evenwel de aandeelhouders hoofdelijk aansprakelijk. De ongeveer 50 bezitters van aandee len behooren vrijwel zonder uitzonde ring lot den kleinen middenstand. Zij zijn allen in het bezit van een ten be drage van f 25 gekwiteerd certificaat,1 welk bedrag bij de oprichting van de bank, een tiental jaren geleden,, is vol daan. Zij zullen nu, indien in een de vol gende week te houden vergadering tot liquidatie wordt besloten, ieder f 3000 hebben bij te passen. Een der oorzaken van liet tekort is het verstrekken van te groote credie- ten. Aan fraude schijnt niet te worden gedacht, 0e oorzaak van algemeene zwakte Ondervoeding ven het lichaam. Dr. Arbuthnot Lane, de schrijver van de uitstekende artikelen over „Dieet" in de „Daily Mail", schreef onlangs een artikel, waarin hij allereerst her innerde aan de uitspraak van den beroemden professor R. H. A. Plim- mcr „Gezondheid is oneindig meer af hankelijk van een juiste voeding dan van eenigen anderen hygiënischen fac tor". E11 hij verklaart dan nader-,/lat chronische zwakte de grootste vloek der beschaving voor een overgroot deel zoo gemakkelijk voorkomen kan worden, omdat zij in verreweg de meeste gevallen geweten moet worden aan gebruik van ondoelmatig voedsel." Onze voedingswijze deugt slechts ten halve! En de tekortkomingen van het dagelijksch dieet wreken ziah in een verzwakking van het lichaam. Nu eens uit zich deze als zenuwzwakte of bloed armoede; dan weer als algemeene zwak te, oververmoeidheid of storing in de wer king der spijsverteringsorganen, enz. Al tijd echter hebben wij te maken met ondervoeding van het bloed met die eigen lijke bouw- en herstelstoffen van het li chaam eiwit en phosphor. Hoe kan men anders en waarop 't vooral aankomt beter, doeltreffender dan met de gewone voeding het li chaam voorzien van de bouwstoffen ei wit en phosphorus Het antwoord ismet een preparaat, dat zoowel den phosphor als het eiwit bevat in den voor het lichaam passenden vorm, licht verteerbaar en voor gebruik door zenuwen, bloed en spieren onmid dellijk gereed. Maar dan is Sanatogen ook van on schatbare waarde. Dit krachtvoedsel im mers beval eiwit en phosphor in een 7.00- danigen vorm, dat het een natuurlijk en als zoodanig een onvervangbaar ver sterkingsmiddel is van bloed, spier- en zenuwweefsels. (Ing. med.) disponibel gesteld, voor de in diezen wed strijd te maken hoogste serie, werd door één van de Vlissingsche spelers behaald. Volgende week Dinsdag heeft in het café Buning te Vlissingen de return- wedstrijd plaats. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Sl'ORT. B i T j a r t e n. Gisteravond vond in het Nederlaniflsch Koffiehuis alhier een biljartwedstrijd plaats tusschen vijf spelers uit Vlissingen en vijf spelers uit Middelburg. Er werden partijen van 150 caramboles gespeeld. Middelburg behaalde hierbij 678 tegen Vlissingen 486 caramboles. i De medaille door een sportliefhebber Aan mej. v, D. winkelierster wo nende in de Taanderstraat te Rotterdam is door het departement van financiën een belooning van f 100 toegekend! voor het verstrekken van inlichtingen in ver band met de uitgifte van valsche zilver bons van f 2.50 waardoor het de politie mogelijk werd de uitgevers en vervaar digers van dit valsche geld op te speren. Deze zilverbons werden, zooals men zich zal herinneren door een vrouw zoo onopgemerkt mogelijk tusschen licht en donker in kleine winkeltjes uitgegeven. Twee mannen werden ervoor in arrest gesteld, een voorraad onafgewerkte bons en ander materiaal werden iu beslag genomen. De politie te Leiden is een zieden schandaal op het spoor gekomen, waarbij een groot aantal personen moet zijn be trokken. In verband hiermee zijn aange houden de 22-jarige W, S. en de 31-jari- rige F. V. Vele jongens van 12 tot 14 jaar .wenden in een huis gelokt, waar niet nader te noemen handelingen ge pleegd werden. Men heeft tot nu toe 12 van deze jongens kunnen opsporen. De lieer Boelen, die wegpas een schouderfractuur, opgeloopen bij het spoorwegongeluk te Zandvoorl in de Ma- ria-stichling te Haarlem moest worden Opgenomen, heeft deze stichting thans kunnen verlaten. Hij blijft nog onder ge neeskundige behandeling. Dinsdag 1 uur werd de politie te Bussum gewaarschuwd!, dat in do nabij heid van den watertoren een vrouw dood gevonden was. De politie vond! e<jn vrouw van circa 30 jaar, wier bovenlijf zoodanig verbrand en verkoold was, dat herkenning niet mogelijk bleek. Uit het onderzoek bleek, dat naast het lijk een fleschje lag, waarin zich benzine had be vonden Ook werden een gedeeltelijk ge- vald lucifersdoosje, alsmede afgestreken lucifers aangetroffen. De kleeding van de vrouw was met benzine doordrenkt en de brandwonden waren aan d,e voorzijde van het lichaam het hevigst. Daar zelfmoord niet uilgesloten geacht mag wonden, doch tevens nog geenszins vaststaat, dat hier geen misdrijf van an deren in het spel is, wordt eon uitge breid onderzoek ingesteld. Het lijk is in beslag genomen. Verschillende perso nen zullen gehoord; worden. De?,cr dagen is te Philadelphia het stoomschip „Dora" binncngeloopen, dat buitengaats een zwaren storm had' moe ten doorslaan. Hel gevaar groeide steeds aan en toen het vergaan van het schip onvermijdelijk scheen, probeerde de ge zagvoerder, kapitein Bush, of stroop op de golven misschien uitkomst zou bren gen. Het werd geprobeerd en liet middiel werkte als een wonder. Niet minder dan 70.000 gallons melasse werden op het water gestort en het resultaall was, dat waar de stroop zich verspreide, de golf-

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2