BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 9 Januari. (Slotkoers). j 6 pOt Nederland 1923 100 één zestion- kie; (i püt. Nederland 1922 105%; 5 pCt. Nederland 1918 102%, 4% pOt. Nederland 1917 100 elf zestiende. 2% pOl. Nëderl, W. Schuld 63%,;' 3 pOL do Oblig, 76%, 3 pCt. do. Ccrtif. 75%. Oerl. Ned. Hand. Mij 170%; Aand, Ned(, Tnd, Handelsl). 176; A and. Koloniale Bank 273—278%, Koninki Petrol. Aand, 344 346, Cult. Mij Vorstenlanden 182i/2; Han- delsv Amsterdam 805—807; Javasche Cul tuur 412. Aand. Heli Maatsch. 471—474; Amsterd. Rubber 323Vs—325. Ned Amerik. Vaart 86%Ned. Sclieep- vaarlunie 199%; Koninki. Holl. Lloyd 45%. Kon. Ned. Slooml». Mij 97. Aand, Paketvaarl 227,. Gouda A 720%; Pliilips A. 577- 580, Jurgens A. 235%. Anaconda 115, Steels 150%, Erie 643/4.: Uniou Pacific 190, Common Marine 5 ze ven zestiende,- Prefcrod do 41 d,ne zes tiende; Maxwell Gr. 0. v A. 5 drie zes tiende, Maxwell Laud Cert. v. Incl. Bonds 16% Prolongalie. 4. Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen Louden cheque 12 09 drie zestiende: Berlijn 59 05, Weenen 35.05; Parijs 9.73; Brussel 34.62; Dollar Cable 2.48 drie zestiende WEERBERICHT. Medegedeeld door liet Koninki. Nedjöri. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den avond van 9 Januari. 1 Hoogste barometerstand; 767,3 te Coruna. Laagste barometerstand: 718 9 te Redjavick, Verwachting van den avond van 9 Jan. tol den avond van 10 dezer. Matige lot krachtige lijdelijk welljlcht Stormachtige Z tot W. wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Waarschijnlijk re gen Later opklarend. Aanvankelijk zach ter. Temperatuur alhier 's morgens 9 uur 41 gr 12 uur 49 gy., 3 uur 47 gr. Dinsdag 10 Januari Zon op 8.09; onder 4.04. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4 31 Maan op 7 52 n.m.; onder 10.22 v.m. Laatste Kwartier 14 Januari. nomen, die verder zien dan "het heden, maar de moeilijkheid is hoe lot een gezonder politieke gedachte te geraken. Het bezwaar is niet zoozeer dat de foesland bepaald staalrechlcrüjk verkeerd is. Ook een extraparlementair-kabinet kan passen ineen parlementair systeem. Spr. haalde een rede aan van het kamerlid de de beer v. Scliaick, De plicht dat liet land goed wordt geregeerd is niet van het parlement maar van de kroon, heeft deze deze o.a. gezegd. Een uitlating die spr. beter bevallen is dan een van bet ka merlid Albarda, dat de ministers a. h. w. ondergeschikt zouden zijn aan 'bét par lement. Het bezwaar van spr. is echter meer, dat de toestand politiek ongezond is. De kamer wordt nu verleid tot onverant woordelijke daden of de regeering springt uit den band Nu is van dit laatste koet weinig gebleken. Wel zijn er symptomen, dat bij de kamer liet verantwoordelijkheidsbesef be gint te ontbreken, wat spr. aantoont, vooral de motie-Ter Laan over de amb tenaarssalarissen. Als er een parlementai" re regcering geweest was, zou deze motie niet aangenomen zijn zonder politieke consequenties Als ér een parlementaire meerderheid was, zou de regeering voor zichtiger zijn geweest. Door deze en an dere moties werden verwachtingen opge wekt bij de kiezers, die niet konden ver wezenlijkt worden. Als de band tusschcn regeering en parlement ontbreekt, ontslaat er zoo ecu chaosToch vinden vele Clir. Ilislarir schen den bestaanden toestand niet zoo slecht, wat spr best begrijpt. De pre- tpier is Chr Historisch en evenzoo twee ministers. Men voelt zich vrij.. Toch heeft een parlementair kabinet den voorkeur boven een extra .parlemen tair kabinet. Op den duur moet toch weer een basis gezocht worden, die geschikt is samen de verantwoordelijkheid te dlragen. Daarvoor is samenwerking noodig san geestverwanten van beide groepen. En daarom is noodig zclfbeheerschi,ng en tact, zonder dat de grondbeginselen van ieder in liet gedrang komen. Door de nieuwe kieswet zijn lallooza onbevoegde kiezers tot de stembus toege laten. en door de evenredige verlegen" jvoordiging kreeg men hel gevolg dal hij de stembus geen samenwerking meer noodig was Daardoor werd de splitsing sterker, en dreigt 't dat de partijen nog veel verder uit elkaar drijven. Want men heeft geen gevoeligheden voor elkaar meer te ontzien. Het gevoel s'oor wal ver deelt wordt zoo versterkt. Het gevolg zal zijn dal men zijn kraclil gaat zoeken in getuigen in plaats van op te bouwen. Daarom moet men komen tot een working maiorily. een werkende meerderheid Men moet althans trachten één com binatie te krijgen, die in staat is de \eiantwoordelijkheid te dragen om te regeeren. Spr. behandelde diverse com binaties. Op het oogenblik staan de kan sen voor een combinatie roomsch-rool niet heel sterk. Spr. keurt een derge lijke combinatie af; want de tegenstel ling dcmocratisch-conservalief is in strijd met de chr. historische beginselen. Een dergelijke tegenstelling betoekent eenvou- 'dig, hel in de politiek brengen van een belangentegenstelling, de politieke orga nisatie van den klassenstrijd. En de Chr. Hisl. Unie is een volkspartij. Dat brengt groote moeilijkheden mee, doch dal brengt tevens mee de verzoening dier tegenstelling te beproeven volgens het Chr. Ilist. beginsel. Waar moeten de chr. arbeiders bij de combinatie roomsch- rood, politiek gesproken naar toe? Zij zouden of gedreven worden naar de socialistische zijde, of gedesinteresseerd worden in de politiek. De Katholieken willen de combinatie met de S. D. A. P. niet, omdat ze dan de S D. A. P. niet zoo goed van de Katholieken kunnen houden. Zijn er nu andere combinaties moge lijk? Theoretisch wel, o. a. R. K., A. R. en Vrijheidsbond, docli daar denkt de heer Nolens niet over, of R. K., A. R. en V. D., doch daar denkt de beer Mar- chant niet over. Men lieeft ook gedacht aan een minderheidsregeeriug, doch ook dat heeft zijn bezwaren, evenals de com binaties A. R., C. TI. en V. B., of de twee eerste partijen en do V. D.r wat spr. aantoont Als men een parlementair ka binet wil, dan is naar spr.'s overtuiging herstel der rechtsche samenwerking do eenigo mogelijkheid. Vele Chr. Hist, vree- zen daarvan versterking van de macht van Rome. Goeddeels ligt die macht echter niet op politiek gebied, wat spr. met citaten van verschillende gezagheb bende staatslieden nader aangeeft. Men vergaapt zich aan den schijn, dat Rome minder politieken invloed heeft als 't niet in de regeering zit. En ook met dit kabinet heeft Rome het zoo slecht nog niet. Het is voor Rome van groot gewicht, dat cr is een R. K. Minister van Onderwijs. Rome is in zekeren zin altijd troef, doch 't is beter als die troef open op tafel llgi. En dat ge.beurt als men met Rome in de coalilie zit. Ook Rome wil herstel der coalitie. Ook bij haar is splitsing door de democratische R K., (die de felste anti-protestanten zijn), en door de boven reeds genoeroxlje reden van den invloed der S D. A. P. In ieder geval is nimmer door de coalitie der Chr. partijen de macht van Rome ver sterkt. Is er nu na den schoolstrijd vol doende, wat de Ohr. partijen ycreenigt? vraagt spr. zich af. In zekeren zin is er meer. Want de doorwerking der revo lutiegedachte dringt meer en meer door. De zedelijke losbandigheid neemt toe, zoowel bij de ouderen als bij de jtra- geien. De klasseslrijd wordt geleerd door de partij, die niet minder dan voor een vierde in de Kamer is vertegenwoor digd. Al deze dingen worden door de recht sche partijen bestreden. De chr partijen hebben in den grond allen dezelfde basis t. o. v. het gezag, het gezinsleven, de bijzondere positiovan de vrouw, ae geestelijke vrijheid. Do drie rechtsche partijen erkennen de Christelijke grondslagen van ons volks leven. Er zijn eenige concrete punten, die thans zorg baren, en waarover wij gerust kunnen zijn bij een rechtsche coalitie. Spr. denkt aan de defensie, de koloniën. Het koloniale vraagstuk zou heel anders zijn aangepakt onder rechtsche regee ring dan onder linksche. Bij de drie rechtsche partijen is een neiging lot nerslel der coalitie. Men moet die niet forceeren, maar 't moet toch ook niet te lang duren. De voorbereiding lot die gezonder toe standen behoort tc beginnen bij de par tij zelf Beter is een aangesloten min derheid dan een verbrokkelde meerder heid. Spr. wijst op het gevaar van de zijde van de H. G. S. Wal niet bij ons hoort, ga liever heen. Er moet zijn onderling vertrouwen, en men accentueere niet de tegenstel ling van de partijen, die ons 't naast slaan. Door de II. G. S. en de groep- Kerslen moeien wij ons niet laten im- poneeren tot anti-papisme. Allerminst brenge men de kerkelijke kwesties met de partijen in liet geding. D© Tfcagcn kan eerst dan weer in het rechte spoor worden gebracht. Nadat nog een vraag was beantwoord, dankte ds. De Visser prof. Lohman voor zijn zeer duidelijk betoog, die diaarop voorging in dankgebed. Nog zij gemeld dat in de voorafgaande jaarvergadering, door uitbreiding van 't bestuur lot bestuursleden werden geko zen de heeren C. de Jonge te lerseke, J. J. Wallicn te Breskeus, W. van der Ploeg te Oud-Vossemeer en AI- M. Schippers te Kamperland. Herkozen werden dc af tredende bestuursleden dc heeren C. J. Boogerd te Zierikzee, Mr. R. M. van Dusseldorp en Mr. II. van der Beke Callenfels. KERKNIEUWS. De heer W. II. Kelder Jr., hulp prediker te Amsterdam-Noord, hoopt ein de Februari a s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam-Noord en Zonaag 25 Maart d.a.v. zijn intrede te doen te E11 e w o u l s d ij k, na be vestigd te zijn door zijn vader ds. KV. H. Kelder, van Rotterdam. Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep te Kam pen door ds. P. N. Kruiswijk, te .Vlis- fiingen. "Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor liet beroep te Vlissin- gen door ds. J. de Bruin, te Vlaardjingen. VERGADERINGEN, CONCERTEN, Maandag 9 Jan. Instituut voor ar beiders-ontwikkeling. Voordracht met lichtbeelden door den heer J. Vijverberg, 's avonds 8.15. Schuttershof. Woensdag 11 Jan. Winterlezing met lichtb. Ver. teerl. mach. Spreker de lieer J. Pi. P. de Blécourti. 8 uur. Vrijdag 13 Jan. Lezing Gesch.- enLel- terkp Vereen. Spr. prof. dr. A. Bot- kestein uit Utrecht,. KI. Concertz, 8 uur. Zaterdag 14 Jan. Voordracht dr. W. Zeylmans van Emmichoven. St Joris, 8 uur. Zaterdag 14 Januari. "Uitvoering Hout handel Walcheren. 1 Schuttershof. 8 uur. Dinsdag 17 Jan. Ver. Haagsch Too- neel. Blijspel „Als de liefde komt". Schouwburg. Dinsddag 17 Jan. Instituut voor Ar- beiders-ontwikkejing. Spreker de heer C. Barentsen, Vooruit 8.15. "Wioensdag 18 Jan. Orgelbespeling Luth. Kerk 8 uur. Vrij oag 20 Jan. Lezing Alg. Nederl. «Verbond. Spr. Wies Moens. Zaterdag 21 Jan. Voordracht tar. M. Sübbe. St. Joris 8 ,uur. Zaterdag 21 Januari. Uitvoering Man- doline-Vereeniging „Sempr® Avan- ti. Schuttershof, 8 uur. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE VLÜOHT VAN DE RED ROSE. BATAVIA,, 9 Jan. (VïD. Aneta) Er is nog geen bericht ontvangen van het vliegtuig ..Red Rose", dat op weg naar Australië, om half 8 uit Singapore ver trokken is, en dat in Batavia zou dalen. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 'J Januari. Tarwe Aet tamelijk en ruim aanbod, vrijwel onveran derd; puike f 13f 14.50; overigens 10,60 11.15, gerst (chevalier) 13-3,50, haver lager 10,65—11,56; erwten (kleine groei ne) in de puike onveranderd 125.50— 27,60; mindere belangrijk lager 20—23 naar kwaliteit, schokkers vrijwel onveran derd; puike 34—36,50, overigens 20—32, bruine hooncn prijshoudend, puike 28— 30.50, verder naar kwaliteit 20—25. SCHIP GESTRAND. Te Petten is Zaterdagnacht gesl'rand het Noorsche s..s. ,„Fano". Een drietal sleepboolen lieeft gètTachlt het vlot te brengen. Door het ruwe weer kon men echter nog geen verbinding krij gen. "BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM^ 9 Jan). 3 (uur. 9 Niet wel verandering. Philips' aand. echter omvangrijke affaire, waarbij de koers wederom een qpwaartsche rich ting volgde. Kunslzijde-aand. vast gestemd. Rubbers bij kalme omzetten goed ge stemd Tabakken meerendeels hoogér. Suikerafdeeling verlaten. Scheepvaarten weinig attentie. Prolongatie 4, WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 9 Jan. '3 uur. De noteeringen tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. Londen 12.09 negen zestiende (12.09). Berlijn 59,05 (59,04). Parijs 9,75% (9.75). Brussel 34.621/2 (34.60i/2). Zwitserland 47.82 (17.81). Weenen 35.05 (34.97i/s). Kopenhagen 66.45 (66.42%). Oslo 65.95 (65.95). Stockholm 66.80 (66.77%). New-York 2.48 drie zestiende (2.48). ONTPLOFFING0 IN EEN MIJN. LONDEN, 9 Januari V.D. In Schot land nabij Longhselly heeft een ontplof fing in een mijn plaats gehad. 7 Mijnwer kers werden gewond van wie ,4 ernstig. SPIONNEN TER DOOD VEROORDEELD LONDEN, 9 Jan. V.D. Naar uit Lenin grad gemeld wordt heeft dc krijgsraad aldaar in het proces tegen 15 Finnen die beschuldigd werden van spionnage, 3 ver dachten ter dood veroordeeld. Op twee van hen zal de amnestie van November worden toegepast en zal hun straf worden veranderd in 10 jaar tuchthuisstraf. De derde veroordeelde zal terechtgesteld, worden. DTTOVERSTROOMING IN ENGELAND. LONDEN, 9 Jan. V. D. - De afgc- loopen nacht is zonder nieuwe over stroomingen voorbij gegaan. Den gehee- len nacht heeft een leger politie-agen- fen en arbeiders de opgeworpen barri cades versterkt en bewaakt. DE TWEEDE ONTPLOFFING TE BERLIJN. BERLIJN, 9 Jan. V. D. Naar de (Berliner Zeitung am Mittag meldt, werd in verband met het onderzoek naar de ontploffing in de Parkstrasse te Berlijn, Dahlem, de medebewoner der villa ou mede-firmant de consul-generaal Wein- garlner in den afgeloopen nacht door de politio verhoord. KERKBRAND. DRESDEN, 9 Jan. V.D. Zondag bralt tijdens den dienst brand uit in de St. Thomaskerk Een jongen waarschuwde den koster. Toen de brandweer aan kwam, stegen dichte rookwolken uit het kerkdak op. De kerk werd iu de groot ste orde door de aanwezigen verlaten. De brand zelf was spoedig gebluscht. RUSLAND EN ROEMENIE. PARIJS, 9 Jan.. V.D. Volgens 'u teleg- gram uit Boekarest zal daar een gemeng de- Russisch-Roemeensclie commissie bij eenkomen om een onderzoek in ie stellen naar de gedurende den laatsten tijd aan de grens plaats gehad hebbende meiden- Ten KOUDE GOLF IN POLEN. WARSCHAU, 9 Jan. V.D. Nadat het in Polen gedurende 3 dagen flink ge dooid heeft voorspellen de weerberich ten weer een nieuw© koude golf. Reeds is de temperatuur op enkele plaatsen weer tot onder het vriespunt gedaald: Uit Zakopane wordt een hevige storm gemeld, die groote schade veroorzaakte. EEN JOEGO SLAVISCHE PRINS. ^BERLIJN, 9 Jan. V,.D. De Berliner Zeitung am Mittag meldt uit Belgrado, dat Koniqgiu Marie van Joego Slavië heden morgen vroeg het leven heeft geschonken aan een tweeden zoon. NOG EEN AARDENBURGSCIIE KWESTIE. In een brief uit Aardenburg in „De Zeeuw" wordt er het volgende verteld: Van jaren her luidt ia ons stadje eiken avond om 8 uuridc klok van den SI. Bavo- toren, de toren van de Ned. Ilerv. kerk. Het voile noemt het de papklok. Ieder Aardenburger is daaraan van kindsbeen af gewoon. De dagtaak is afgeloopen, nog een rustig avonduurtje, de omwoners zetten hun klok er op gelijk, kortom 't hoort bij Aardenburg. Do oorsprong ligt in 't grijs verleden. In de laatste gemeenteraadsvergadering zei de burgemeester, dat hel uit de Mid.- deleeuwen dateert, toen het schijnt ge daan te zijn om de booze geesten te ver dwijnen en hij kan we'l gelijk hebben ook, want nu liet 1 Januari 1927 is stopgezet, hebben de booze geesten in Aardenburg huisgehouden als nooit te voren, heb ben misschien wel op 21 Mei de stembil jetten vervalscht. Doch dit tusschen twee haakjes. De toren van de St. Bavo is een mo numentaal stuk werk, het verheft zich ver boven alle gebouwen, heeft een flink uurwerk met 4 wijzerborden ver in den omtrek zichtbaar. Het onderhoud van to ren en uurwerk is voor de eigenares, de Ned. Herv. Kerk. Voor vergoeding gaf de burgerlijke gemeente elk jaar f 200, wat, gezien het groote belang, dal Aar denburg er bij heeft, niet veel is te noe men. Enkele jaren geleden werd van R.- Kath. zijde geageerd legen hel betalen van deze jaarlijksche som, en in een on voltallige raadsvergadering werd Inslo ten het contract op te zeggen. Het ver zoek van twee raadsleden, die tijdig ver- zochl hadden de vergadering op een an deren dag 1e houden, daar ze niet aan wezig konden zijn, werd niet ingewilligd. Waren ze aanwezig geweest, de beslissing was anders geweest. Men heeft dooi' de ze opzegging een grove onbillijkheid be gaan tegen de Ned. Herv. gemeente, maar daar stoorden de heeren zich niet aan. De nieuwe raad besloot Nov. 1.1. die 011 bi11 ijkheid-^op te heffen en een nieuw contract aan te gaan met de Ned. Herv. Kerk. Doch nu is in hét hoofd der drie R. K. leden van den gemeenteraad een lu mineus idee opgekomen. Deze 3 heeren schijnen een studie gemaakt te hebben van de oude staatsregelingen en daar hebben ze in art. 6 der addilioneele artikelen van de staatsregeling van 1798 gevonden v.De torens, aan de kerkgebouwen ge hecht, benevens de klokken en derzel- ver huizingen, worden verklaard in eigen dom te zijn en 1e blijven der Burgerlijke gemeente, staande ten allen tijde onder derzelver beheering en onderhoud". Dat hebben ze schijnbaar ïn een re quest aan Ged. Staten geschreven, want do kerkvoogdij dei' Ned. HerV. gemeen te heeft van den burgemeester liet vol gende schrijven ontvangen „Door Heeren Gedep. Stalen van Zee land w«?rdt bericht en raad verzocht om trent een bezwaarschrift ingediend bij dat college, waarin de mogelijkheid wordt uitgesproken ,dat dc toren der Ned. Herv'. Kerk eigendom zou zijn der gemeente Aardenburg. ,/Verwezen wordt daartoe naar art. 6 der add. art der staatsregeling van 1798, enz. (zie boven). „Aangenaam zou het mij zijn van U te mogen vernemen wanneer en op welke wijze voornoemde loren aan de Ned. Herv. Kerk is overgegaan. „Vermoedelijk zal dit dan geschied moeten zijn tusschen de jaren 1798— 1818, daar in 1818 in een overeenkomst, gesloten tusschen de kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk en de gemeente Aar denburg vermeld staal„dal bleef vast gesteld en aangenomen, dal de toren van de St.-Baafskerk te Aardenburg met het I uurwerk en de klokken een wettig ver kregen eigendomsrecht is van de Ned. Herv. Gemeente' aldaar." „Gaarne zie ik Uw geëerde berichten zoo mogelijk spoedig tegemoet. De Burgemeester van Aardenburg: (gét.) TIL M. OVERMAAT," Do s chrijver van den brief herinnert er aan dat de staatsregeling van Holland van 1798 niet in Aardenburg geldig was, om dat Staats-Vlaandercn bij het Haagsch Verdrag van 16 Mei 1795 aan Frank rijk was afgestaan Als men wil wielen wat er wel geregeld is, vraag dan eens naar het besluit van de Nat. Vergadering in Frankrijk van 2 Nov. 1789 eai het concordaat van 10 Sept. 1801 «1 de or ganieke artikelen van 17 April 1802 en speciaal naar art. 75 voor de Roomsclie en art. -8 voor de Prolestantsche gods diensten. KUNST IN WETENSCHAPPEN. B N. Stomps. Dè Fransche kunstcriticus René Gra des, wijdt in Jiet nummer van 25 Dec. '27 van de „Revue du Vrai et du Beau" een beschouwing aan liet werk van den bloemschilder B. N Stomps, een oud- Middelburger. Hij bewondert zijn fbissche inspiratie en zijn warme kleuren eti zegt onder meer: „Zijn Werk verraadt zeer op merkelijk gaven van den kunstenaar als teekenaar en colorist, en vooral een uiterst bestudeerde kunst, een streven naar verfijnde compositie. Reeds als jongen teekende Stomps graag bloemen, te midden waarvan hij is opgegroeid. Hij kende ze door en door en behoefde ze zoodoende nauwelijks te besludeeren om ze zonder gevaar voor vergissingen te kunnen weergeven mét ide kleuren Van (de waarheid en het léven. Zijn ouders lieten hem les geven door den zeeschilder Schülz te Middelburg, daarna was hij op de Rijksnormaalschool voor teekenondcrwijzers te Amsterdam en had vervolgens schilderles van Hui- bers. Ten slotte werkte hij op 't atelier bij Ferd. Oldewell te Groningen, wiens werk hem zeer aantrok. Verder ontwik kelde hij zich zelfstandig: de kunstenaar stond alleen tegenover de natuur. Hij schildert landschap, stilleven, maar voor al bloemen, zoowel op het atelier als in zijn tuin. De (meeste zorg besteedt Stomps aan zijn compositie. Is het moment be reikt, waarop het geheel hem grijpt, dan zet hij zich aan den arbeid eti dal leven de bloeien wordt geboren, dat het werk uitmaakt van dezen lalenlvollen kunste naar." VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Het- op de werf der Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen voor den Rot- terdamschen Lloyd nieuwgebouwde mo torschip „Sibajak" is Zaterdag van Vlis singen to Roltcrdain aangekomen. Hel schip heeft op de reede van Vlissingen een anker met 90 vaam ketting verloren. Op de proeftocht heeft het voldaan. Bij Kon. besluit zijn te rekenen van 1 Januari 1928 benoemd bij liet hoofdbestuur der posterijen en telegra fie tol hoofdcommies P. J. v. Kesteren en G. G. v. d. Boom, thans commies; tot commies B. W. A. Gastelaars; is met ingang van 16 Jan;uan 1928 benoemd tot adjunct-inspecteur der P. T. T., G. G. Oudenhoven thans hoofdcommies der P. T. T. Sneldienst Antwerpen-B. op Zoom. In den loop van dit jaar zal de Bel gische Maatschappij van Buurtspoorwe gen een electrisclie tram aanleggen van Antwerpen naar P,utte In aansluiting met 'de autobussen aldaar van en naar Ber gen op Zoom Daardoor zal de reis van Antwerpen naar Bergen op Zoom en verder naar Zeeland zeer wonden vergemakkelijkt en verkort. SPORT. In de destijds gepubliceerde bekro ningen van de tentoonstelling der M. T. V. is onvermeld gebleven, dal de heer P. Polderman uil Koudckcrke 2 eerste, 4 tweede, een derde prijs en 1 z. e. v. behaalde. MiddelburgR. B. C. R. B. C. had hel ongeluk den trein te verloopen en arriveerde dicnlenge- volgde om twee uur in Zeeland's hoofd stad. Hel was kwart over twee alvorens de wedstrijd een aanvang nam. R. B. C. was volledig terwijl Middelburg een twee tal invallers telde en wel voor haar links back, welke beroepspeler gaat worden, en voor den linksbinnen, wegens ziekte. Middelburg valt direct aan cn R. B. C.'s verdediging krijgt het zwaar lè verant woorden Verschillende gevaarlijke schui vers worden op het Oranje heiligdom afgegeven, doch zonder het gewenschte succes. Eindelijk ziel de linksbinnen kans zijn clul» de leiding te geven. Rust gaat in met 1—0 De thee heeft schijnbaar de Middelburg menscbcn goed gedaan. Her haaldelijk stevenen zo op het doel der gasten af. De groenwitten weten de score op te voeren tot 40. Van een lijdelijke inzinking welen de Roozendaal-mcnschen le profiteeren en een legjenpunl le maken. Een onhoudbaar schot der middenvoor wordt door een der R. Bi- C. spelers met dc handen weggeslagen De hiervoor toe gestane strafschop wordt in een doelpunt

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2