THERMOGENE TEQ E N HOEST Dooien van 75 «n 45 oont EISCHT HOLLANDSCHB VERPAKKING (Ing. med.) Yerseke. Handelsnaam gewijzigd in '1 Yersekschc "Warenhuis O Koster Nieuwe E O. Koster, Ycrseke. Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen). Aankoop Commissie van den Chrislc- lijken Boerenbond in Zeeuwsch-Ylaa- dercu Westelijk deel, Ooslburg, Volder straat 8. Uitgetreden Vicc-Vctprz Ed C Martens. Nieuwe Vice-Voorz J M. Brcijacrt, Sluis. J en M. Hemelaar. Ilulst, Stationswijk E 15, graan- on commissiehandel De vennootschap is ontbonden Beide v noolen drijven thans voor eigen rekening eenzelfde zaak onder eigen naam. N V. Nieuwe Nederlandsche Maat schappij lot vervaardigen van Spiegelglas, (Hazen Voorwerpen en Chemische Producten, Sas van Genl, Westkade 15 Overleden Gedelegeerd Coinm J. A Ja cobs Opheffingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Centraal Kleedingmagazijn F G den Hollander, Goes. Magdalenastraat 7. C van Sparrentak, Kruinjngen B 113, in manufacturen. - Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen;. A. Dhaeze, Dijkslraat 11, kruideniers winkel en smederij. Weemaes en Egger- monl. Ilulsl Overdamstraat B 166. ver vaardigen en repareeren van landbouw wertuigen en mtftorcn. VERSCHILLENDE BERICHTEN Te Zaandam is Zaterdagmorgen te kwart over zeven de concierge van de firma Alberl Heijn loen hij op weg w'; van het kantoor naar de fabriek op de Damkado, door twee (hom onbekende per sonen aangevallen, mishandeld en van zijn lasch beroofd Do daders zijn ver moedelijk van meening geweest, dat de cortclerge de'loonen voor het porsoneeel naar de fabriek bracht, doch sedert een jaar doet hij dit niet meer. De ..lascli bevatte alleen papieren. De concierge is met lichte verwondingen in de kli niek opgenomen De landbouwer A R. uil Lieveldc. die bij de stormramp in Juni ernstig ge wond werd, is thans in liet gasthuis te Groenlo overleden. Naar uil Viborg gemeld wordt, zijn daar zes personen tengevolge van vleesch- vergiftiging ernstig ongesteld geworden liet vleescli was toegezonden in een Kerstmispakket Bij Bozen slak een wielrijdend meis je een spoorwegovergang over, juist toen een trein kwam aanrijden Zij zou ver pletterd zijn als niet haar lange wappe rende haren in het draadwerk van djen afsluitboom waren verward geraakt, waardoor zij vastgehouden werd Haar rijwiel viel onder den trein en werd tot splinters vernield De correspondent der N.R.Crt te Brussel meldt Zaterdagmiddag even na 2 uur is do fabriek van ontploffingstoffen, Explo- sifs Satanite te Lanaeken in Limburg na bij de Nederlandsche grens in de lucht gevlogen. De ontploffing werd tientallen kilometers ver gehoord, terwijl sleenen. dakpannen, stukken hout. enz. overal de omgeving der geteisterde fabriek néér- kwamen. In het dorp zelf zijn vele huizen beschadigd, totdusver heeft men vijf lij ken van arbeiders onder het puin wegge haald; er zouden echter nog meer slacht offers zijn. Ook de directeur der fabriek is verdwenen. Op den weg van Boesingen naar El verdingbe in West Vlaanderen is Don derdag een auto op een tram ingereden Een der inzittenden van de auto werd op slag gedood, terwijl de vier andere inzittenden zoo ernstig gewond werden dat men voor hun leven vreest Ook ver scheidene trampassagiers werdeu door glasscherven gewond De Berlijnschc recherche Leeft Vrij dagmiddag den huwelijks-bemiddelaar Ot to Kossel gevangen genomen en zijn bu reaux gestoten K had ecnigo werkcloo- ze jonge mannen als helpers in zijn dienst genomen, die den talrijke meis jes uit den midden- en kleinen burger stand. met welke hij door advertenties in aanraking was gekomen, als magistraats personen mei goede vaste posities voor gesteld werden De spaarpenningen der meisjes verdwenen dan na eenigen tijd in K 's zak. Het aantal slachtoffers is zeer groot Vrijdagavond drongen in Jiet Wes ten van Berlijn tot dusver onbekende daders na sluitingstijd liet kantoor dier fabriek voor „Mercedes"-kantoormachi- nes te Charloltcnburg binnen. Zij over- 'opuoippq fi^hiownojA ojfruoo op uopiA die nog aanwezig was, roofden de brand kast leeg en slaken het kantoor vervol gens in brand Daarop verdwenen zij met hun buit. Hoeveel gestolen is, staal nog niel vast Het duurde ruim een uur, alvorens de brandweer het vuur meester was i Even builen Parijs keerde een jong ttoopman met vrouw en kind uit Parijs terug, waar het gezin den avond had doorgebracht. Bij het bosch van Vaire door boomtakken en .stukken hout, zoodat de auto moest stoppen Toen de wagen stilstond, dook er een man op, die zich aan den wegkant in een greppel had schuil gehouden en onder bedreiging m»t ceu pislool eischte hij het geld op van den bestuurder. Deze wierp den bandiet zijn portefeuille loe, die 170 fr. bcvatlte. Toen de roover zich buklc om het geld op te rapen, schoot de man in de auto ijn eigen revolver op hem af, zonder hem echter te raken. De band jet schoot terug en raakte wel, want de man ach ter het stuur werd op slag gedood, waar op de struikroover de vlucht nam Ondauks haar ellende, wist de ongeluk kige vrouw van den vermoorden man de auto weer in beweging te brengén én het naaslbijzijnde dorp te hereiken. De Fransch© regeering heeft, naar uit Parijs wordt gemeld, de zilveren red dingsmedaille toegekend aan kapitein 0. •an Beek, aan den eerslen officier J A Kleijn. aan den derden machinist II. Goossens, den bootsman A. Hallensle- ben en aan de matrozen 0 Nisp, C. Bek huizen en J N. van Maren, allen leden de bemanning van het Nederland- sche stoomschip Waalwijk uit Rotterdam van de Holland-Amerikalijn, die opt 2 No vember 1926 onder gevaarlijke omstandig heden drie mannen van de Fransche sloep ..Gabi" hebben gered voor de ha ven van Paimpol, waar z,ij schipbreuk hadden geleden. In hel Palace-Thealrc te Welling borough kwam de trapezewerker Fred Grenlagb, d e placht op le treden onder hel pseudoniem „Aapmensch'*, tijdens een an zijlij toeren ie vatten lusschcn het publiek van de staties en brak zijn nek- wervel. Ivorl daarop was hij do >d. Ilij had dezelfde loer reeds meer dan 30 jaar met goed gevolg verricht. Een 'boer le Muno zag dezer dagen bij een val, welke hij voor de wc/fel had neergezet, iets in het slroo bewegen en gaf met een knuppel een hevigen slag op het stroo Meteen klonk een kreet ér bij onderzoek bleek, dal ee'n landlooper die voor een nachtelijk verblijf in het stroo was gekropen den klap had op- jcloopen Do slag was zoo ernstig aange komen, dat hij kort daarna stierf. Ilickman de moordenaar van Mari on Parker, heeft bekend (lat hij nog een moord op zijn geweien heeft. Volgens de politie heeft hij in een geschrévén verklaring gezegd, dal hij het was, die in December verleden jaar den apothékér Thomas in diens winkel le Lon Angelos aanviel en neerschoot. Als zijn mede plichtige noemde hij zekeren Hunt, die inlusschen gearresteerd is en evenééns bekend moet hebben. De wed uwé van Thomas is met Hickman geconfronteerd en heeft hem, herkend als dengéén. dié haar man doodschoot. Verder heeft Hickman verklaard^ dat hij, loen hij nog op de bank werkte, waaraan ook de vader van Marion Parker verbonden is, een tijd lang 's avonds er op uit ging onV in de winkels laden te lichten. Zooals men weel, heeft de bank hem ontslagen, nadat ontdekt was, dat hij fraude had gepleegd Nu Hunt gearresteerd is. begint de po litie een onderzoek in te stellen naar dé omstandigheden waaronder Hunts vader gestorven is. Tol dusver geloofde men. dat deze zichzelf van het leven had be roofd, door van een brug le springen De politie onderzoekt thans of de brief, dien de vader achterliet, niet door dpn zoon is geschreven. Toen Hickman voor den rechter word geleid, moest de politie, gewapend niet Iraanbommen en machinegeweren het gé- rechlsgebouw bewaken. Een menigte van 5000 menschen stond om het paleis van justitie. Hel proces tegen Hickman zal Dinsdag beginnen, hij wordt beschuldigd van ontvoering en moord De publieke verontwaardiging is nog steeds zeer groot le Los Angelos en al gemeen is men van opinie, dat Hickman weinig kans heeft om aan de galg te ontkomen. De verdachte zelf is volkomen kalm, slaapl rustig en heeft gevraagd om spoedige afhandeling van zijn zaak zeggend, ciat Amerika inderdaad het recht Dit zijn zoo} zeer globaal genomen, Ae heeft de oorlogsschepen te bouwen, die feilen. BUITENLAND. HET NIEl'WE JAAR. Wat zal 1928 ons brengen? Vraag, die we niet zonder cenigje beklemming stellen. Wanl we herinneren ons geen enkel jaar, na den oorlog, met zoo'n beweging, zoo'n onrust, zoon angst in de internationale verhoudingen, als hel vorige. Onrusl en angst, daarop wijzen de feiten, de praktijk. Arbitrage, veiligheid en ontwapening, daarover Hepen de be raadslagingen: de theorie. Onrust en angst; wat anders bewoog de regeering der Ver. Stallen, na vee schoonklinkende phrascn ter vloolcon- ferenlie, met een plan aan le komen van 25Ó0 millioen aan nieuwe oorlogs schepen! Ter verdediging van een volk van 115 millioen. Ter verdediging, le gen wien? Tegen een mogelijken vijand der toekomst! En Engeland, dat zich eenigszins voor dien vijand der toekomst meent te mogen houden, zegt bij monde gekomen, bleek de weg daar versperd ,van Bridgeman, vriendelijk maar veel- liet meent noodig ie hebben Ier ver dediging. .Met de bijvoeging, dat Eni geland niet denkt aan een boinvwed- strijd, doch niet meer zal bouwen, dan noodig isvoor de verdediging. Ook alweer tegen een mogelijken vijand! Want waar gedacht wordt aan verdediging, daar wordt ook gedacht aan een aan valler. Zoo redeneeren Engeland en de Ver. Staten, die elkaar de schuld gaven van hetmislukken der vlootconferentie bo vengenoemd. De vlootconferenlic, Coolidge's initia tief, gehouden alleen door de driegroo- le mogendheden Engeland, Amerika en Japan, dat zicli steeds met Oostersche ,handigheid buiten schot wist te houden; zonder deelname van twee andere groo- te mogendneden Frankrijk en Italië. Frankrijk en Italië, de buurstaten, naast elkaar levend in uilgesproken ge- wapenden vrede. Italië, voeling zoekend in den Balkan, zich door een verdrag aansluitend met Albanië, Frankrijk, dat die overeenkomst direct beantwoordt, tnet een Fransch-Servische alliantie. Zoo dreigend was de lucht, zoo overtuigd waren de partijen van deze met elkaar disliarmonieerende verdragen, dat de schijn van goede verstandhouding eigen lijk al niet meer kon worden gered, men maar liever eerlijk uitkwam voor de huidige Fransch-Itahaansche spanning. Die, voorbereid per ambassadeurs, Bri- and en Mussolini, nu in een persoonlijk onderhoud zullen ontspannen. Want de lijd voor openlijke vijandschap is nog niet daar. Daarom was Mussolini ditmaal veel vriendelijker in zijn uitlalingen over de llaliaansche buiteulandschc politiek, waar die vroeger de gemoederen lichte lijk oorlogszuchtig aandeden. Oorlogszuchtige verklaringen. Onze ge dachten gaan meer Oostwaarts. Daar is de oude veete Polen en Lithauen over Wilna. De stad, belangrijk als strate gisch punt, eerst toegewezen aan Li thauen, later door een rebcllieken greep genomen door Polen; dat er histori sche rechten op meende le kunnen doen Greep, in vredesnaam ;in den letterlijken zin van hot woord!) onder sauctie van den Volkenbond. Polen en Lithauen, lus schen wie niet eeus meer een toestand .gewapenden vrede'' bestond, maar nog verder, een oorlogstoestand. Zonder dal er kruid bij te pas kwam, maar ook zonder diplomatieke betrekkingen. Epn conflict, dreigend, maar handig minder acuut gemaakt ter laatste Volkenbonds raadszitting, dank zij onzen Minister v^n Builenlandsche Zaken Beelaerts. De span ning brak; maar de oorzaak bleef De Volkenbondsraad had een middel ajs as pirine verdoovend, niet afdoend gene zend Woldemaras, Lithaue's dicUtor, door Pilsudski per manifest schriftelijk uitgemaakt voor ontoerekenbaar, met handdruk in het openbaai- lel Genève. mondeling, door denzelfde vriendelijk be jegend. keerde lerug naar z,ijn laren en penaten, zonder Wilna Dat hij daarom niet opgeeft. Nog verder Oostwaarts Rusland Rusland, trachl bij de overige mo gendheden weer wat in het gevlei te ko men. Het verscheen op voorbereidende ontwapenings-conferentie, met liet meest drastische ontwapeningsvoorstel denkba'ür Het tracht zijn brouille met Engeland weer bij le leggen, gezien licl onderhoud Litwinoff—Chamberlain Hetzelfde Rus land, of heter de sovjet, heerscht in eigen huis tyrannieker dan tyranniek, en zet de oppositie, zonder dank, voor toe'r weztfli diensten, kalmpjes buiten de deur Zoo verging 't Trolski die toch waarlijk wel eenigen dank verdiend liecft, van de Russen althans, want 'hij bracht in een hopciooze chaos weer cenige orde ai behoeft men 'l dan mlet die „orde' niet eens te zijn. Daarbij ontegenzie; gelijk een zeer bekwame, intelligente, én energieke figuur. Zoo verging 't ook Zi- nowjef en Kamcnef, en thans is Stalin de man van wien ieder weet, dat hij' met Trotski niet le vergelijken is. Maar hij i s op 'l oogenblik de baas, cn hoopt nu maar zoo Tang mogelijk niet dior een nieuwe oppositie laslig gevallen te wor den Kleinere legenslribbelingen, als in de Oekraïne, tellen voorloopig niet mee Wal dat aangaat lieerschen er in Rusland loeslanden als in het Verre Oosten als in China Daar vvoi'dl de eene generaal, die een tijdje de macht heeft, dra overwonnen door een andere, die op zijn beurt, enz) Burgeroorlog voeren hoort tot de Chince,- sche gewoonten der laatste jaren, al o£ niet overgoten met communistische saus. En daartegenover is dan Genève, de Volkenbond, zijn vergaderingen, de zittin gen zijner aanverwante commissies. De theorie, maar de theorie die eerlijk, baar best doet de practijk, naai' haar te rich; ten. Voor den Volkenbond, voor den groo- ten oorlog waren er de vrdeesconferen- ties, haai- bijeenkomsten waren een ge beurtenis, met vele schoonklinkende leu zen. Nu is er dat instituut le Genève, per manent, nu kan ten allen lijde iederen slaat, die zich onrechtmatig behandeld! vindt, zich hiertoe wenden. Zoo bi v. de Ilongaarsche kwestie: de Hongaar sche Iancihecren, wier bezittingen tegen klei ne schadevergoedingen door Roemenië onteigend zijn. Een instituut, dat, wij za gen 'l boven reeds, wel geen oorzaken van onderlinge conflicten kan wegnemen doch wei momenteeie acule moeilijkhe den Dat heefl de laatste Volkeubionds- raudszitliug ruimschoots bewezen. Die •erdiensleu, die toch voor het Eujropeesch evenwicht wel wat be teekent, mag 't niet worden ontzegd! En heliaive dat zoekt zij eerlijk de richtingen om ook de oorzaken weg le nemeu. Want al is er onderling wantrouwen, er is algemeen besef van het gevaarlijke daarvan. liet voorslel-Beelaeris, de grondbegin selen van hel protocol van Genève; de ar bitrage, veiligheid en de ontwapening na der te hesludeeren heeft géén dixécté beteekenis voor de pJ'aclijk van het oogen blik, kftn 't hebben voor die der toe komst. Het verbod van iederen aanvals oorlog, en inplaats daarvan al'le vreed zame middelen le baal te nemen tol rege.- Ilng van internationale geschillen het Poolsche voorstel even zoo, zoolang niet is uitgemaak,t wat onder een aan valsoorlog moei worden verslaan. Dc weg is gewezen; men werkj. De Volkenbondsidee, de sfeer van onderling vertrouwen .moet groeien; het zaad is gq- strooid Met hel uitbotten worde on rust on anas! verdreven lot de gedachlje zich eenmaal in werkelijkheid zal hebben omgezet* arbitrage, veiligheid en ontwa pening. Al vragen wij ons met eenige bek|leir(- miug af, wal zaï 1928 ons brengen, daar naast is plaats voor eenig vertrouwen. En geen staatsman zal gaarne fcp zich vèn toepassing willen hooren Lichnowsiky's v. oorden „Den oorlog Ie veroorzaken, zon dei- hem gewild te hebben, is 't ergste at men een staatsman kan verwijten:" BURGERLIJKE STAND. 1 Goes. Getrouwd: ,J. 0. Zweede, 22 j. en A, Duvckot, 22 j. Bevallen: L. D. de Leeuw, geb. van der Maas, z. J. M. de Kok, geb, Fait, d. Overleden: P. van Beveren, z., 1 j. G. Pikaar, 74 j., wed van J. R,ijn, G. Houfckamer, 88 j., wedn. van J1, M. Ruisaard, te Wemeldinge. ingezonden Stukkan. VRE DES-OPROEP. Nederlanders, Door 118.000 Britten is dezer dagen een vredesbrief gericht aan Engeiands eerslen Minister. Ook in Nederland is, meenen wij, de vredesgea'aehle sterker dan ooit tevoren. Maar wij, pacifisten, voelen het als een gemis, dat het aantal onzer medestan ders niet bekend is. Ook voor onze Re geering. die zeker in haar oprecht stre ven naar vrede sterker zal staan,, wan neer zij duizenden achter zich weieO Daarom hebben wij door het samen stellen van een vredesbrief gemeend uiling le moeten geven aan onze gevoe lens. En wij noodigen bij dezen alle leze ressen cn lezers met warmte en aan drang uil om in hunne woonplaats de handen ineen tc slaan, opdat aldaar van nu tol 20 Januari 1928 op zoo veel mogelijk plaatsen een gelijkluidende brief Ier lezing en onderteekening door Nederlanders boven de 20 jaar wordt nedergelegd. Laat dus overal daarvoor een Co mité gevormd worden! Na 20 Januari en lol 1 Februari 192S wachten wij dan ning liggen bij de volgende adressen boekhandel Smits (Dam 28), sigarenma gazijn Diesch (L. Delft, hoek Heerenstr.j, kunsthandel Minderhoud (Lange Burg 18), boekhandel Van Benthem en Jutting (Lange Burg 92), boekhandel Hilder- nisse (Lange Noordstraat 184), sigaren magazijn M. E. S. (Markt, hoek Lange Buig) en sigarenmagazijn Diesch (Markt I 12). Be inhoud luidt als volgt: Vredesbrief. Aan den Heer Voorzitter van den Ra.id van Ministers, 's Gravenhage. Excellentie, Met buitengewone blijdschap en war me, onverdeelde sympathie hebben wij, ondergeteekenden, vrouwelijke en man nelijke Nederlanders boven de 20 jaar, gelezen hoe dezer dagen een vredesbrief, onderloelcend door 118.000 Brillen, is ge richt aan Staitey Baldwin, Engelands eersten minister. In dieii brief immer* -» wordl de diep-gewortelde overtuiging ui116* gesproken, dat alle geschillen tussch* de Volkeren geregeld kunnen worö^" door diplomatieke onderhandelingen^^^ j door internationale arbitrage in den of andeven vorm. Wij allen, vervuld van diepen afschSP^ voor de gruwelen van den oorlog en schokt door het onbeschrijfelijke leeA^ dat door dezen geesel der menschheiaï over de gansche wereld wordt gebracht,* willen, gesterkt door hel Engelsche voor beeld, bij dezen getuigen hoezeer ook wij bezield zijn van het onbluschbaar verlangeu naar een betere toekomst, waar het Recht zal zegevieren over het geweld. Dankbaar voor alles wat de Nederland sche Regeering en haar vertegenwoordi gers doen en tot heden gedaan hebben voor de verwezenlijking van de vredes- gedachte, spreken wij mei allen ernst, die in ons is, de vurige hoop uit, dat U en Uw mede-Ministers op den een maal ingeslagen weg zullen voorwaarts gaan en dal, door hunne lusschenkomst, in den Volkenbondsraad te Genève van Nederlandsche zijde, alleen of in sa menwerking met andere natiën, luid en machtig een oproep aan de geheele wereld zal weerklinken om door diplo matieke onderhandelingen en door in ternationale arbitrage een einde le ma ken aan alle oorlogstoerusting en oor logvoering. Wij zijn ons diep bewust, dal Neder land daarmede een edele en wonder mooie taak op zich zou nemen. Januari 1928. aan het adres van één onzer de lijsten met liandteekcningen in, met de bedoc- Op 'l oogenblik begeert men die blijkbaar ling hen zoo spoedig mogelijk na 1 Fe- an af te scheiden. Want zoowel ifit Kanton als uit Hank.au zijn de communis,- len verjaagd. En telkens wordt die wist seJwcrting begeleid door de noodige bloedbaden en plunderingen. Nu zijn de nationalisten (Tsjang-kai-sjek) overwin naars en zij klagen over Russisch© pro paganda. als Engelschen, maar toch om den vrede lieve zijn de diplomatieke be trekkingen met Rusland weer welkom, als de nationalistische revolutie tenminste slaagt! D.w.z. als dc nationalisten debaès zijn, en voldoende macht hebben om de bolsjewilül er onder te houden. Wat de vraag is, en de eerstkomende tijd moet leeren. bruari 1928 aan den Voorzitter van den Raad van Ministers te doen toekomen, dan wel persoonlijk te overhandigen. Laat ieder hel zijne doen om, doo'r haar of zijne liandteekening, ons stre ven te steunen Middelburg, Oudejaar 1927 B. VAN LEEUWEN-DROST, Loskade 263 Mr. M. W. G. VAN DER VEUR, Dwarskade 106a. Anderen bladen worden verzocht dit en den hierna volgenden VredlesbrieF over te nemen. Die brief zul van Woensdag 4 Januari e.k. af te Middelburg ter onderte-eko- BEVOLKING. Gedurende de tweede helft van de maand December in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen Wed. Cs. Heijgelaar, uil Terneuzen, Lange Noord straat C 38 Jan Maas, Koudekerke, Wal B 73 Cs. Schrij ver, N. O. Indië, Baslion N 66 J. H. Modderkreeke, Koudekerke, Seisbol- werk M 213 Jacs Adriaan de Pries ter, Koudekerke, K. Delft G 13 Jan- nigj'e J. van den Bout, Hardinxvetd, Rol- lerdamsche Kade O 228 Cornelis de Jonge, Vlissingen, Spanjaardslraat I 79 Maria Coma. Davidse, O. en W'. Sou burg, Rouaansche Kade G 138 Adri- aau Tevel, Helder, Korte Geere K 370 Dina Ludikhuize, Oostkapelle, L. Noord- slraal C 41 L. Geertse, Leiden, Wal B 62 - S. J. van Geelen, Helder, Span- jaardstr. F 71 Christina van der Burgt, Vlissingen. Lange Burg B 20—21 P. W. Zeilmaker, Koudekerke. Kin derdijk P 115 F. Dijkema, Rotter dam, Noordplein M 292 -r— Cha. Joha. Baljeu, Rlieden, Pijpstraat N 215 A. M. 11. van Gasseit, Venlo, Gravenstraat I 262—263 G. G. Zijlslra, Apeldoorn, Bierkade G 206 D Scheele, Oude water, Hofplein C la. Vertrokken Maatje de Troijc, Segeerssingel V82 Lonneker Casper H. Baas. Hofplein E 231, O. en W. Souburg K. Pleyte. Molenberg K 86, Koudekerke Pa. Nieuwdorp, Noordsingel R 58, Krabben- dijke H. J. Markusse, Vlasmarkt K 161, Arnerauideu M. A. Sprenger, L. Gortstrac-t K 23, Helder Ms. Spijk, T oltenmarkt K 175, 's Gravenhage P. C. van Lieve, Noordsingel S 179, O. en W. Souburg A. Brouwer, Bran; derijmolengang M 246a, Borssele M. Valkhoff, K. Geere K 351, Helder C. H. A. Heijboer, Noordplein M 292, Kouaekerkc - A. Zuiderveld, Dam G 53, 's Gravenhage J. O. Dill, Station V 135, Nut wed. Johs. Gips, L. Burg C 97, 's Gravenhage. KOUDEKERKE. Ingekomen Mej. de wed. W. Rosendaal, geb. de Wille, D 95, uit Lisse K. Pleyte met gezin, A 113, uit Middelburg. Vertrokken J. A. de Priester, C 33, naar Middel burg P de Vos E 192. Rotterdam P. W, Zeilmaker met gezin, D 201c, Mid delburg A Koopman met gezin, E 202, N. en St. Joosland mej. A. Adrlaanse, B 130, Middelburg. Koudekerke. Van 16—31 Dec. Bevallen: A. de Kam, geb. De Kraker, z. - P. Izeboud, geb. Willevrongel, z. Elech-. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 6