het dag bestuur van de genoemde ven nootschap heeft plaats geluid, zijn zij thans van meening, dat er voor Ged. Staten aanleiding kan beslaan, om, even als in de vorige jaren geschiedde, Lotj dek king van het tekort der vennjootschap over '26 ad f 1315,95, uit de kas der; Provincie één vierde gedeelte daarvan nis subsidie h. fonds perdu beschikbaar te stellen Aan deze bijdrage, zouden dan de gebruikelijke voorwaarden verbonden behooren te worden. Ged. Staten stellen mitsdien voor, dit één vierde gedeelte voor rekening der Provincie te nemen DE VOLKEN'BONDSEIUI. Uitgaande van de afdeeling Middel burg van de Vereeniging „Voor Vol kenbond en Vrede" had Woensdagavond een, vooral ook voor de jeugd, drukbe zochte vergadering in de groote zaal vau het Schuttershof, met een vertooning van den Volkenbondsfilm plaats. De voorzitter, de heer mr J. F. van D e i n s e heette de aanwezigen welkom en zeide, dat hel heel wat moeite ge kost heeft de film liier te vertioonen, omdat men geen explicateur had. Thans is de heer mr van Maanen, tweede secre taris der vereeniging, dus een bij uitstek deskundige daartoe bereid gevonden en geeft de voorzitter hem gaarne het woord. De heer mr v. Maanen zeide dat men geen moo'eu, spannenden film moet verwachten, maar een nieuw middel om de belangstelling te prikkeljen, dat in vele plaatsen aanleiding is geweest, voor het wekken van belangstelling in hel volken- bondswerk voor den vrede Het eerste deel geeft (e zien den oor log, de middelen om hem te voorkomen en de gevolgen ervan met de vredesbewe ging als slot. Het tweede deel doet de organisatie van den Volkenbond zien, bet derde deel meer bijzonderheden en het vierde de rechtspraak, de veiligheid en de ontwa pening als doel van den Volkenbond De aanleiding lot den Volkenbond ls ontslaan tijdens den oorlog, die deed vra gen of het nu maar aanging, dal in toch nog altijd Christelijke landen, miJjljocnen werden afgeslacht En als men dan zeide, het zal zoo toch blijven, en men vreesde dat de massa weer in zou zakken In ijveren voor de vredcsgedachte, dan volg de de pacifisten, dat er gehandeld moest worden Zij hebben de oorzaken van de oor logen opgespoord, en spr.. noeml er twee voorname van. Ten eerste het aanranden van de souvereiniteit van een staat, het aantasten van het nationaliteitsgevoel van een volk. Het Volkenrecht erkende, dat een slaat alleen mocht uitmaken wat hij wil en mag Maar dit is toch ook aan een mensch niet toegestaan Een tweede oorzaak is het wantrou wen van de staten ouder elkaar, dat leid de tot steeds grootere bewapening. Iedereen heeft wel gevoeld dat dit zoo niet kon voortgaan en Wilson was het, die gelijk inet de vredcsiuiliug den Volkenbond slichtte. Dit was zeer goed gezien De Volkenbond zit dus vast aan het Vredesverdrag, en dit heeft hem veel schade bezorgd Clemenceau zag zijn laak ten einde, toen de Elzas weer bij Frank rijk was gekomen, maar Wilson opende een nieuwe toekomst. Het Vredesverdrag brokkelt steeds af het Volkenbondsvcr- tirag is uitgegroeid tot een gnootc or ganisatie. De smet van de afstamming rusl er echter nog steeds bpDe ver wachting van sommigen, dal alle volken nu in eens in hun geheel voor hel vre- desidee zouden medestrijden, is niet be waarheid. De wegen, waar langs gewerkt moet worden, ziet men nog niet helder genoeg. Een moeilijkheid is dat de Vol kenbond den Status quo moet handhaven zooals zij nu is, terwijl hij zelf dien Status quo niet heeft geschapen Of de Volkenbond is idealjstilsch of hij is nel als de staten die er deel' van uit maken. Spr. meent het laatste, en dan moet men helpen bevorderen „Vrede door recht.' De parlementen moe Ion Genève aan- vuuren, maar dan moéten de volken daar achtersaau. Ilet is wellicht nog mogelijk dat de Volkenbond verdwijnt, maar dan is men eeuwen achteruit Wat in deze ook een klein land vermag loonde Mi nister Beelaerts van Blokland, toen hij in Genève, waar men iu een dal was ge raakt, woorden sprak, die wakker schud den en de goede richting aangaven Fen groot kwaad is de onverschillig" heid ten opzichte dezer materie Spreker wekt ook vooral de vrouwen op, het buitenlaudsch nieuws niet over le slaan in de objectieve, Ne icrlandsche pers, en daarnaast de geschriften der ver eeniging te lezen die verder voorlichten. Vooral de jeugd moet voelen, dat het maatschappelijk leven opi economisch-, en technisch gebied verre over de grenzen rijkt. Waar eerst gemeenten, toen pro vincies. toen landen ontstonden. Jcan daar niet een boud van landen volgen, zooals ook in Amerika. Spr. roept allen toe, weirkt in uw po litieke partij er voor, dat uw afgevaar digden deze dingen behartigen, wat trou wens reeds veel verbeterd is, gezien de besprekingen bij de laatste behandeiling van de begrooling van Builenlandsche zaken. Hierna werd tot het vertoonen van het eerste, het tweede en met liet oog op den tijd rtfet het derdje, doch wel het vierde deel van den film; en wij kun nen zonder in details te treden getuigen, dat hij tot ieder spreekt van het ver keerde van oorlogvoeren, van den per soonlijken moed uit de oorlogen der oud heid, die nog eenige beteckenis kon heb ben, maar ook van de niets ontziende massa moorden van den jongsten wereld oorlog. Hij doet ons zien het bezoek van Wilson aan Europa, aan'Versailles en an dere belangrijke momenten uit de wor dingsgeschiedenis van den Volkenbond, maar laten ook het werken van den Vol kenbond, zoowel van den Raad, van den Bond, als van de voltallige ziltiug.. Niet vergeten is ook op het doek (e brengen hel gewichtige oogenblik, toen te Locarno Briand en Stresemann elkaar ontmoetten en evenmin het opneme-n van Duitschland in den Bond. Tal van bekende figuren werden door mr. van Maanen, die steeds toelichting bij de film gaf, aangewezen. Nog bracht de film in beeld, waar er vereenigiingen voor Volkenbond en Vrede zijn en wat Nederland betreft, waar afdeelingen ep ten slotte hoe het moet worden, overal' duizenden, die roepen om „Vrede door recht' De lieer v. Maanen had lusschen de verschillende deelcn iu, gelegenheid nog op verschillende zaken le wijzen Zoo zette hij duidelijk uiteen de in richting van den Bond, van den Raad, van hel secrclariaat (ook Genève en de Vol- kenbondsgebouweu zijn op de film niet vergeten.) Maar ook de reeds bereikte resultaten zooals thans hij het geschil tusschen Li- thauen en Polen vergat spr. niet.. Spr. wees op de directe middelen die de Bond toepast, zooals het toezicht op Dantzig als vrij stad en op het Saargebied. Maar ook dc- indirecte resultaten, die op tech nisch en humaniteitsgebdied, als het her stel van Oostenrijk, de zorg voor de Grieksche vluchtelingen, het tegenhouden van besmettingsgevaar aan de Russische grens, strijd tegen de opium. De uitspraak van Genève, dat de aan valsoorlog een internationale misdaad is, acht spr van groote beteekenis, Maar spr's meening is nationale onlwapcndfng niet goed mogelijk, al heeft hij voor de voorstanders daarvan grooten eerbied, omdat zij in ieder geval goede pacifisten zijn Vooral nu men bepaald heeft, dat het land dat zich niet aan abritrage wil onderwerpen, aanvaller is, is veel bereikt Spr wekte ten slotte op deze dingen goed te besludceren en mede Ie heipén aan de verbreiding der Vrcdesgediachle. Hel was 11 uur toen de voorz, den heer van Maanen dank bracht vooral voor zijn woorden, en er de aanwezige jongeren op wees. dat zij hel zijn, die in de toekomst moeten medewerken aan het behoud van „Vrede door recht"'. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Natuurkundig Gezelschap Middelburg. Lezing van dr. C. U. Ariens Kapper,s over de ontwikkeling van het oog en de hersenen. Als voorbeeld van de wijze, waarop zich ons zenuwstelsel heefl ontwikkeld, zal spreker de ontwikkeling van hel oog bespreken en daaraan die van de hersenen verbinden. Dat reeds het protoplasma gevoelig is voor licht, blijkt o. a. uit het gedrag van de planten, die bladeren en bloe,- men richten naar de zon. Hierbij is nog geen sprake van zintuigcellen en nog minder van zintuig. Eerst bij bloedzuigers en wormen be gint zich iets van een oog te vertoonen, bestaande uit eenige cellen, omgeven door een pigmentlaag, aie een opening open laat, waardoor slechts uil een bepaal de richting licht de zenuwcel kan prik kelen Hierbij kan men nog niet spreken van waarneming van vornv hoogstens van kleur. Van deze cellen gaan uiitloopers naar de spieren, zoodaL lichtindrukken reactie kunnen geven in spierbewegin gen Het be tie ft bij deze dieren slechts vitale belangen, waarom men ook spreekt van vitale waarneming in tegenstelling met de zoogenaamde gnostische waarne ming bij hoogere dieren, waar een gees- tes- en zieleleveu bestaat. Bij een weekdier, de nautilus, krijgt hel oog een ©enigszins hoogene structuur. Wij hebben hier een Camera-oog, een ruimte met gelei-achtige stof, omgeven door zenuwcellen die voorzien zijn van pigment, dat zich verplaatsen kan en de cellen meer of minder bedekken, ten einde ze tegen overbelichting te beschut ten. Door een opening wordt nu van de buitenwereld op de manier als bij ©en camera, een beeld ontworpen op hel netvlies. Hier zou dus sprake kunnen zijn van waarneming van vorm. Een oester heeft tientallen van zwarte rin getjes, alle kleine oogen, die nog meer naderen tot den vorm van het men- schelijk oog. Hier is reeds een hoorn vlies, een lens en iris en achter de lens twee lagen pigmentcellen, de ééne waar schijnlijk voor dichtbij, de andere voor ver af geplaatste lichtbronnen. Op soort gelijke wijze zijn de slakkenoogen in gericht, die zich bevinden op de be kende uitsteeksels, diei deze dieren uit en in kunnen trekken. Het oog van (le inktvisch lijkt reeds veel op het men- schelijk oog. De insecten hebben bolvorminge oogen op» hun kop, bestaande uit een groot aantal facetten, bij 'de vlinders 5000, hij de libellen of waterjuffers 18000. Elk facet heeft van boven een bekervorm, jan de binnenzijde voorzien van een pigmentlaag en overgaande in een ko ker,, waarvan de binnenkant is voorzien i van baartjes, die den lichtindruk waar nemen en bij overbelichting voorzien worden van pigment, dat zich heen en weer kan bewegen lusschen binnen- en buitenwand van den koker. Iedere ko ker laat slechts licht van een bepaalde richting door. De eendagsvlieg heeft twee verschillende soorten van deze facet ten, waarvan de eene soort waarschijn lijk dient voor de waarneming van dicht bij zijnde lichtbronnen. Uit de kokers gaan uitloopers naar optische gangliën (zenuwknoopen) tusschen de spierweef sels. Het lancetvischje, de voorvader van de gewervelde dieren, niet veel groóler dan een lucifer en met een doorzichtig lichaam, heeft vele zwarte puntjes in zijn ruggemerg, die allemaal oogen zijn, waarvan een gedeelte naar achteren en een gedeelte naar voren is geopend, zoodat dit vischje naar voren en naar achteren ziel, of als hel op zijn zijkant op den bodem van het water ligt, naar weerskanten in horizontale richting over den bodem kijkt. Het vischoog overtreft in grootte de hersenen van de viscb en heeft veel over eenkomst met het menschelijk oog. Dit is ook het geval met de verdere hoogero dieren. Bij vele kruipende diereu, ha- ze lworm en andere, is door een Neder lander en een Engelschman, onafhan kelijk van elkaar, een derde oog ontdekt in het schedeldak, zonderlingerwijze het parLetliale oog genoemd. Men weet nog niet met zekerheid, waartoe dit dient, men denkt a. voor de waarneming van warmtestralen. Zoo hebben wij dus aan het voorbeeld van hel oog gezien, dat de ontwikkeling der zintuigen bestaat in het zich tot speciale organen versterken (integreer ren) van een reeds beslaande mogelijk heid- Bij de ontwikkeling van het centrale zenuwstelsel kan men opmerken, dat die geschiedt op de plaats, waar de be langrijkst© en meeste prikkels geschie den. die in de eerste plaats boven de mondholte, die Immers dienl om het voedsel door te laten en dus de plaats 1s van prikkels van groot vitaal belang. Bij ongewervelde dieren geschiedt do geleiding naar alle kanten, diffuus, door het proloplasma, met een snelheid van ongeveer., een halve Meter per seconde Bij verdere ontwikkeling geschiedt de geleiding langs celreeksen in bepaalde richting en bereikt de snelheid die van 1 M., bij den mensch van 100 120 M. per seconde. Dc Hydra, een soort van kwal, ver toont reeds geleidingen met zenuwknoo pen langs de vangarmen en den lir chaamswand. Opmerkelijk is, dat men zulk een ze nuw slelsel zeer lang kan prikkelen, zon der dat er sprake is van vermoeidheid, zooals dit bij spierweefsel het geval is. Een Amerikaan heeft eens gedurende negen dagen een hydra geprikkeld, zon der dat deze uitgeput werd; daarbij werd door die prikkel een weg van 1600 mijl afgelegd. Deze eigenschap is van groot vilaal belang. Bij de landwormen treft uien( be. halve de zenuwknoop bij de mondholte, ter weerszijden van het lichaam dri© strengen aan. Bij kruipende dieren vindt men de meeste zenuwknoopen aan de buikzijde, bij zwemmende aan de rugzijde, alles in overeenstemming met de bovengenoemt- ae opvulling, dc zoogenaamde neuron biotaxis, een ontdekking, die door spre ker vooral op gebied van de associa ties van prikkels is toegepast en ver klaring geeft van do structuur der her senen, die anders slechts teleologisch zou kunnen geschieden De doelmatig heid is hiermee oorzakelijk verklaard De prikkelplaals determineert het ont staan der zeuuw'uiteinden. Bij de gelede wormen heeft elke geledin haar zcr nuwknoopen, die door strengen ondci> ling vereenigd zijn. Bij de bijen vinden wij reeds in een speldeknop-groo te herstnen zeer veile, belangrijke functies vereenigd. Spreker gaat tnaQS over tot de ont wikkeling van dc groote hersenen uit de voovhersenen. Deze laatste bevallen dë uileinden der reukzenuw. Bij de vis,- sclien zijn ze nog de kleinste van de drie onderdeelen. Ze vergrooten door bijvoet- ging van zenuwuiteinden van tastgevoel van snuit en aangezicht. De associatie speelt nu een rol bij den maleriieelen opbouw van het zenuwstelsel en is oor zaak, dal strengen naar elkaar toegroeien, of dat uit verwijderde centra uitloopers naar elkaar worden toegezonden. Hiertoe moet het oppervlak steeds grooter worden en vandaar het ontslaan van groeven en plooien, waarbij in de schors de plaats komt van de hoogero functies. Langein tijd lieeft men gemeend, dat een halve maanvormige groef verbonden met een ypsilonvormigc iets karakterisi- tieks van apenlier sens was, zoodal met 't de aapspleet noemde. Deze spleet blijkt echter bij 25 pel. van de menschen voor le komen. Eigenaardigerwijze is die meer aan den linkerkant dan aan den rech terkant ontwikkeld. Het aantal zenuwuiteinden in de hen- senschors van den mensch lelt men bij milliarden. Onder de talrijke lantaarnplaatjes ver- loonde spreker ook die var het hersen vlies van een nog ongeboren kind, wees op het groote aantal aderen, dat zich daarin bevindt, die dienen voor de voej ding van deze hersenen, en op cle daar mee verbonden groote verantwoordelijk heid van het moederlichaam. Immers een vergif als alcohol, gebruikt in den tijd van de zwangerschap, kan een funeste uitwerking hebben op de ontwikkeling van de kinderhersens, die de dragers van de hoogste levensfuncties zijn. Geen wonder, dat alcoholgebruik voor. al op het nageslacht degenereerend werkt. De bekende wiskundige, Poini- caré, kou reeds bij het gebruik van zeer weinig alcohol bemerken, dat zijn wisr kundig intuïlievermogen verminderde. Ten slotle behandelde spreker nog een belangrijk punt uil het gebied dar anthropologic. Hel meerendeel der Ne derlanders is dolychocephaal0 de Chi nees is Brachycephaal evenals het kind Volgens de faetalisatietheorie van profesr sor Bolk is nu het eene ras zooals hier het Chineesche langer gebleven op de oorspronkelijke, tevens infantie le, lichaaiusonlwikkeling dan hel andere In dezen is dat geen degradatie, want de kinderhersens hebben meer aanpasj- sings^- en intuïlievermogen, dan de vol wassen hersens. De lantaarnplaatjes Rei len duidelijk zien den meer bollen vorm van den balk en de minder stompo hoek bij overgang op de as van hel ruggemerg bij Chineesche- en kinder hersens. Het was een grool voorrecht dezen spreker van naam op het gebied van hersenonderzoek te liooren over dit be langrijk onderwerp, dat met groote dui delijkheid werd voorgedragen. Dc aanwezigen dankten den spreker mot hartelijk applaus. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Dinsdag heeft hel echtpaar van den Boom—van Ginneken te Bergen op Zoom zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Tege lijk herdacht mej. van den Boom, van Ginniken, onder de militairen meer he kend als Anneke, den dag waarop zij 65 jaar geleden voor het eerst met de troe- penafdeelingen mcetrolsj om versnaperin gen le verkoopen. Ook in de kazernes Icon men Anneke geregeld mei haar koopwaar vinden. Een deputatie beslaande uit officieren, onderofficieren en soldaten begaf zich naai' de woning van de jubilaresse. Zij werd door deze deputatie uil naam van liet igeheele garnizoen le Bergen op Zoom gelukgewenscht en kreeg een ge schenk, in couvert. 's-Avonds is het echtpaar e&n serenade gebracht door de harmonie „Eendracht maakt Macht". Het was de recherche opgevallen, dat er op hel Kernplein bij het hoofd,- posticantoor te 's Gravenhage telkens fietsen, aie daar door bezoekers aan het postkantoor onbeheerd waren neer gezet, werden ontvreemd. Dinsdag heeft dc Iiaagsche politie een 24,-jarigen man op heeterdaad kunnen betrappen, juist toen hij op een rijwiel sprong, dal bij net postkantoor stond en waarmede hij weg wilde rijden. Bij vernoor beiceuae hij, dat hij in den loop van een jaar ongeveer 30 stuks op den kop had welen te tikken De man, 'I. genaamd, is zonder beroep en geen bekenae van de Haagsche poli tie. Van heling is in deze zaak niets gebleicen. Zondagmorgen 1.1. kwam bij prof. dr. E. D. van Oordt, directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te leiden, uit Kijkduiu liet bericht biui- nen, dal aldaar een dolfijn was aange spoeld. Het bleek liem daar, dat het exemi- plaar er een was van een der zeldzaam voorkomende dolfijnsoorlen, n.l. een spila- dol fijn (Mesoplodon bidens), die hoofd zakelijk wordt aangelroHen in het Noor delijk gedeelte van den Allanlischen Oce|- aan en in de Middellandsche Zee. De aangespoelde visch moet 's mor gens nog in leven zijn geweest, terwijl vermoed wordt, dal zij door de zuiging van de kust naar het strand is getrok ken. Kleine bloedende verwondingen aan de staartvin wijzen er op, dat het beest, door het slaan met zijn staart, tegen den bodem der zee, getracht heeft, de vollo zee weer te bereiken. De groote moeilijkheid was, den dot fijn, die geheel gaaf aan het strand was gekomen, heelhuids naar Leiden te krij gen. Het beest in L5 M. lang en hel weegt ongeveer 500 K.G. Werklieden aan de hoofden van Delf land hebben liet dier, dal ongeveer één kilometer ten Zuiden "van Kijkduin lag, naar den straatweg gesleept, vanwaar het Maandagmorgen per vrachtauto uil 1 eiden naar liet Museum van Natuurlijke historie is vervoerd, waar bet in gebeel ongeschonden slaat is aangekomen. Dis is het derde met zekerheid ge constateerde exemplaar van deze soort, dat aan onze kust gevaugen is. Het eerste exemplaar spoelde levend aan in September 1896 bij St. Maartens dijk op Tholen. Een landbouwer, die het vond, begroef het. Dank zij de be moeiingen van de heeren "J. G. Sloff le Bergen op Zoom en A. B. van Deinse te Rotterdam, werd het in Januari 1923 opgegraven en aan hel museum te Leg den ten geschenke gegeven. Het tweede exemplaar spoelde half September 1911 aan in Iloek van Holr land. een snelwerkend en pijnstillend middel. Importour: N.V. v/h. C. A. SOHULTE Co., L. Delft H 2. (Inga*. Mad.) Een bedrijfschef van een d|epót te Overschie van een N. V. aan de Boom pjes te Rotterdam, heeft zich aan ver duistering van f2000 schuldig gemaakt. De man is voortvluchtig. In de barakken te Deventer is een 17-jarig meisje aan nekkramp overleden. De vorige week Vrijdag; is er des nachts op de renbaan iin Telgte een ern stige brand uitgebroken in de stallen van onzen langenoot C. A. Koning, die onder den naam van Stal Emil Burge in West-Duilschland zijn paarden aan ren nen laat deelnemen. Behalive de stallen, zijn 14 paarden verbrand; er. konden en 8 gered worden. Te Dusseldorp hebben de douanen in een restauratie bij het hoofdstation ze ven personen ia arrest genomen, onder wie twee Nederlanders, die sedert twee jaar juweelen en diamanten, gouden hor loges enz. uit Nederland smokkelden. Voor een waarde van 100,000 tnanki is in beslag genomen. I. St., kapitein van het Ned. stoom schip „Zaanland", is voor bel politie-hof te West Ham (Engeland) veroordeeld tot 85 pd. st. boete wegens het verduisteren van een groot deel der zich aan dek be vindende lading hout. Ongeveer veertien dagen geleden heeft te "Brest een dienstmeisje vier kin deren van haar mevrouw, toen dezq naar de kerk was, met een mes ble- \\erkt. Tot dusverre was uit het meisi- je geen woord over deze misdaad te krijgen. Het oudste kind, een jongen van 6 jaar, herstelde echter en vertelde, dat toen zijn moeder weggegaan was, de meid gevraagd had, wat zij het liefst zouden willen hebben, en dat zij op bun wensdi pannekoek hadden gekregen. Toen zij aan het smullen jyaren, bewerkte zij eerst den oudsten jongen met een mes. Deze vluchtte in een zijkamer en zagy dat zij zijn twee zusjes eu zijn broertje den hals afsneed. Daarna liep zij weg en sloot de deur achter zich. Het Assizcnhof van Sussex heeft te Lewis een 30-jarig tuinmani, een ze keren James Gillon, ter dood veroorr deeld, omdat deze zijn zuster met een scheermes had doodgestoken toen zij weir gerde zijn ontbijt klaar te maken. Een medicus verklaarde bij het getuigenver hoor, dal eeu onderzoek had uitgewe zen, dat Gillon zeer beperkte geestver mogens had en dat hij leed aan wal in de medische wetenschap inferiorileitscomi- plex heel. De medicus getuigde, dat Gilr Ion naar zijn meening op het oogenblik ven' den moord krankzinnig was, daar hij niet de geringste ontroering toonde, toen hem verteld werd, dat zijn zuster stervende was. Naar aanleiding van de rugbyv malch Oxford-Cambridge hebben in het West-End van Londen de studiosi weer eens een studentenjool van zoo groote luidruchtigheid en brooddronkenheid op touw gezet, dat de Engelsche bladen er schande van spreken. Vrijwel zonder uit zondering maken zij zich thans tot pleit bezorgers van een intooming van het al le ver doorgevoerde ,,ragging". Dezen keer moesten in tw«e theaters Palace Theatre en Hippodrome, de voor stellingen onderbroken worden, wijl de „beschaafde" heeren studiosi met ware beestachtigheid in de zaal en de gangen huishielden, glazen ingooiden, spiegels vernielden, brandkranen uTf 3e muren rukten zoodat hel water door de cor ridors spoot, terwijl zij ten slotte de acteurs met in water gedrenkte ballen papier, aschbakjes, olyven enz. gooiden. Er vielen in het Hippodrome taföreej- len voor erger dan in een krankzinnif- gcngestichl. De jongelieden maakten bo vendien verschrikkelijke geluiden. In de gangen 'Vormden zich nieuwe rugby- teams, die de vertooning van Twicken;- hwam nog een dunnetjes overdeden. Dit was noodlottig voor de betimmering. Aan het eind, toen de buffetten ook liet loodje hadden gelegd, bestormden in, het Hippoi- drome-theater ongeveer 200 studenten hel looneel, dwars over de hoofden d^r orkestleden heen. D|© directeur tracht te hen nog van hun voornemen af te houden en toen dit niet hielp, liet hij onverwijld het braiulscherm zakken en hot licht in de zaal dooven. In beide theaters moesten de enlrée's worden teruggegeven. Een bende van 15 bandieten heteft een goederentrein opgehouden nabij Langliorne (Penusylvanië) en zich, na een vuurgevecht met het treinpersoneel, met een partij zijae ter waarde van 50.000 dollar in auto's uit de voelen gemaakt, Een der bandieten werd gewond, doch kon toch nog ontsnappen. Men gëlool't, dat eeiiige leden der bende zich in den trein bevonden en dezen op een afgesproKen plaats tot stilstand hebben gebracht door aan de noodrem te trek ken. Elactrische Drukkerij G. W. daa beer Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6